Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Millised on GDPR ehk isikuandmete kaitse üldmääruse kohaldamise stsenaariumid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 15.10.2018 20:40:14 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Hah meie korteriühistus oli aegade algusest all trepikojas nimekiri korterinumbritest ja elanikest, see korjati juba aastaid tagasi ära viidates andmekaitseseadusele. Viimasel ajal see enam tõele väga ei vastanud nagunii, kuna seal seisid korterite omanike, mitte elanike nimed, aga sellegipoolest. Järgmisena kadusid ühistu juhatuse ja esimehe nimed ja kontaktid ja nüüd ongi tegu infoga, mida levitatakse käest kätte nagu mingid vandenõulased. Isegi naabrid ei tea enam, kes kõrval korteris elab.

Varsti kaovad ka korterite Nr.-id ja edasi võib ise arvata.... icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2018 16:07:50 vasta tsitaadiga

https://www.postimees.ee/6434109/ametnike-voim-ajaleht-peab-eakate-sunnipaevaonnitluste-avaldamiseks-vallale-maksma
_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2019 10:26:55 vasta tsitaadiga

https://www.facebook.com/groups/gdpr.estonia/permalink/616105098836918/

tsitaat:
Eile ilmus esimene harrastussportlane, kes viidates GDPR reeglistikule, palus oma 13 aasta taguse sporditulemuse kustutada vanast pdf formaadis protokollist, mis internetis ripub. Mida sellisele härrale vastama peaks? Alustasin küsimusega, et millised talle kuuluvad isikuandmed on need, millele ta viitab. Protokolli on kantud tema nimi (isegi ilma sünniajata), tema poolt esindatud klubi ja tema tulemus.

_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 14.02.2019 11:56:40 vasta tsitaadiga

Mis mõttes "internetis ripub"? Kus kohas? Internet pole maagiline koht, vaid koosneb ikkagist andmeallikatest.

Kui on Google cache, siis pöördugu Google poole.

Kui kellegi (veebi)server, siis pöördugu selle poole.

Ning isikuandmed on kõik isikuga seonduvad andmed, s.h nimi.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2019 12:19:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kui kellegi (veebi)server, siis pöördugu selle poole.

no eks pöördutigi, selles pole point
Aga see "right to be forgotten" võtab juba absurdseid pöördeid icon_neutral.gif

_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2019 12:25:53 vasta tsitaadiga

See on lihtne juhtum. Eks siis tulebki see nimi PDF-st kokku korjata, erilist vaidluskohta ma siin ei näe.
Keerulisem oleks asi näiteks siis, kui mõni id kaardiga autentimata kasutaja hakkaks Tanelilt nõudma siit foorumist oma postituste kustutamist. Rumal on sellise case puhul see, et isikuandmetega on tegemist ka siis, kui need on muude andmekogudega kõrvutades isikuga seotud. Aga keeruliseks muudab asja see, et Tanel näeb näiteks IP-d millelt postitus on tehtud ja veel üht-teist ning ISP, rahvastikuregistri, maksuameti jne. baasidega võrreldes on isik võimalik tuvastada kui ta just spetsiaalselt enda varjamisega vaeva pole näinud, AGA foorumi haldajal ei ole võimalik neist teistest baasidest infot kätte saada ehk tegelikult ei ole võimalik tuvastada, kas isik kes andmete eemaldamist nõuab on üldse andmdesubjekt ise.
Neid näiteid võib veel tuua. Kasvõi rehvivahetus, juuksur jms. kus on teada kontaktnumber ja inimese enda öeldud eesnimi(mida muuhulgas võidi telefonis kuuldu põhjal natuke valesti kirja panna).
Teistpidi see sama GDPR ütleb ka seda, et andmeid ei tohi koguda rohkem kui on vajalik teenuse pakkumiseks ehk see sama juuksur või rehvivahetus ei tohi nõuda ka isikukoodi vms. andmeid kui nendega ei teki just sellist võlaiguslikku suhet, et on vajalik teise poole tuvastamine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 14.02.2019 13:18:34 vasta tsitaadiga

Ikka on võimalik nõuda - ütlebki, et selleks, et andmete kustutamist nõuda tuleb teil kõigepealt tõendada enda isiku autentsus ja andmete sidusus. Kui töödeldavate andmetega ei ole võimalik siduda isikut, siis ei ole ka kohustust andmeid kustutada, kuna kustutamist nõudval isikul puudub volitus.

Siiski mina pooldan 100% seda, et andmete kustutamine oleks võimalik. Jah, see on tüütu, aga äärmiselt vajalik.

PS: Andmete töötlemise vajalikkuse põhjendamise nõue on juba vägagi pikalt eksisteeriv.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2019 13:28:34 vasta tsitaadiga

Mina olen selle koha pealt kahepidisel seisukohal, kas peaks olema õigus andmete kustutamist nõuda või mitte.
Ühest küljest olen poolt, et kasvõi kommertsasutused, kust olen võibolla vaid korra midagi ostnud, et peaks minu andmeid spämmimise eesmärgil igavesti säilitama. Samuti olen poolt, et mul peaks olema õigus nõuda andmete eemaldamist kui keegi avaldab minu era- või tööelu kohta infot, mille avaldamisel pole mingit arusaadavat põhjust.
AGA medali teine külg on see, et huiarite elu muudab see ka lihtsamaks kuna neil on samuti õigus nõuda, et info nende vägitegude kohta kustutataks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 14.02.2019 13:31:00 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Mina olen selle koha pealt kahepidisel seisukohal, kas peaks olema õigus andmete kustutamist nõuda või mitte.
Ühest küljest olen poolt, et kasvõi kommertsasutused, kust olen võibolla vaid korra midagi ostnud, et peaks minu andmeid spämmimise eesmärgil igavesti säilitama. Samuti olen poolt, et mul peaks olema õigus nõuda andmete eemaldamist kui keegi avaldab minu era- või tööelu kohta infot, mille avaldamisel pole mingit arusaadavat põhjust.
AGA medali teine külg on see, et huiarite elu muudab see ka lihtsamaks kuna neil on samuti õigus nõuda, et info nende vägitegude kohta kustutataks.
Selleks on loodud tsiviilkohus ja kohtulahendid, mis on avalikud.
Omakohus pole kunagi okei olnud.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2019 13:57:28 vasta tsitaadiga

Ma olen seda natuke uurinud.
Lühidalt: postitusi EI PEA kustutama, kui kasutaja on umbisikustatud ja kõikvõimalikud isikuandmed eemaldatud, nii kasutaja profiilist kui postitustest.
See on umbes sama, et sa ei lähe nõudma Kõpu tuletorni külalisteraamatust nõudma oma anonüümse sissekande "Tore oli siin" kustutamist.

Küll aga on vastuseta see, kas ma võin oma mällu talletada inimese isikuandmeid ja tulevikus kasutada seda topeltkonto käsitsi tuvastamiseks ja blokeerimiseks thumbs_up.gif

_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
AlvinL
Kreisi kasutaja
AlvinL

liitunud: 04.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2019 14:47:47 vasta tsitaadiga

Huiamise all mõistan hetkeseisuga äriga seotud petturlust.
Huiamiste kustutamist võib nõuda, aga neid nõudeid ei rahuldata, sest need on asitõendid kriminaaltegevusest. Selle koha pealt aga ei oska hetkel öelda, kuhu need andmed võivad jääda ja kuhu mitte.

Mis puutub meeldejätmisse: GDPR kontekstis kasutatakse väljendit "data processing". Tasub uurida, kas inimmõistuses toimub formaalselt nn "data processing". Ma arvan, et vastus on eitav. Seega pole õigust juurdepääsule, kustutamisele vms. Kui töö on foorum trollidest ja huiaritest lagedana hoida, siis andmete kasutamine nende tabamiseks on õigustatud. Küll aga, ei tohi nende isikuandmeid kuritarvitada st kasutada andmeid kuidagi tööväliselt enda kasuks või nende kahjuks.

_________________
Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 14.02.2019 15:41:42 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Ma olen seda natuke uurinud.
Lühidalt: postitusi EI PEA kustutama, kui kasutaja on umbisikustatud ja kõikvõimalikud isikuandmed eemaldatud, nii kasutaja profiilist kui postitustest.
See on umbes sama, et sa ei lähe nõudma Kõpu tuletorni külalisteraamatust nõudma oma anonüümse sissekande "Tore oli siin" kustutamist.

Küll aga on vastuseta see, kas ma võin oma mällu talletada inimese isikuandmeid ja tulevikus kasutada seda topeltkonto käsitsi tuvastamiseks ja blokeerimiseks thumbs_up.gif
Teoorias tõenäoliselt mitte, sest kui pöördutakse kohtu poole, siis kindlasti lastakse ka välja selgitada, kuidas tekkis sidusus ja kui ütled, et sinu peas mälu järgi, siis see pole piisav.

Aga no kuule - kammooon... on tõesti nii hull see teema?

A-lvin kirjutas:
Huiamise all mõistan hetkeseisuga äriga seotud petturlust.
Huiamiste kustutamist võib nõuda, aga neid nõudeid ei rahuldata, sest need on asitõendid kriminaaltegevusest. Selle koha pealt aga ei oska hetkel öelda, kuhu need andmed võivad jääda ja kuhu mitte.

Mis puutub meeldejätmisse: GDPR kontekstis kasutatakse väljendit "data processing". Tasub uurida, kas inimmõistuses toimub formaalselt nn "data processing". Ma arvan, et vastus on eitav. Seega pole õigust juurdepääsule, kustutamisele vms. Kui töö on foorum trollidest ja huiaritest lagedana hoida, siis andmete kasutamine nende tabamiseks on õigustatud. Küll aga, ei tohi nende isikuandmeid kuritarvitada st kasutada andmeid kuidagi tööväliselt enda kasuks või nende kahjuks.
Tõenäoliselt pole nii must-valge.

Kui on ametlik juurdlus, siis ilmselgelt asitõendite hävitamine on keelatud. Siiski ilma igasugu juriidilise sekkumiseta (kohus, politsei) ei ole ka õigestu hoida andmeid alles, kui andmesubjekt seda keelab ja/või käsib kustutada.

Siiski on see tõepoolest keeruline teema, sest seni kuni pole menetlust alustatud on ka õigus nõuda andmete hävitamist, AGA MITTE TINGIMATA koheselt, vaid seal tekib ajaline viide, sest igasugune andmete töötlus (s.h kustutamine) võtab lihtsalt aega.
Teavitadki osapoolt, et andmete kustutamine võtab aega 90 kalendripäeva ja nii ongi. Kui ei olda nõus, siis pöörduge kohtu poole.
Kui soovib kiiremini, siis võib teha hinnakirja alusel.

PS: Igasugune menetlusväline arutelu, näiteks seadusega pahuksis, on teoorias laimamine ja õnneks pole veel keegi saagi käima tõmmanud. Kui aga keegi sae käima tõmbab, siis tõenäoliselt ei jää Tanelil muud üle, kui alamfoorum sulgeda ja soovitada osapooltel tsiviilhagi korras olukordi lahendada.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.05.2019 09:22:15 vasta tsitaadiga

https://shipyourenemiesgdpr.com/
Normaalne icon_lol.gif thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Online

sõnum 30.05.2019 07:40:15 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
https://shipyourenemiesgdpr.com/
Normaalne icon_lol.gif thumbs_up.gif

Sitt on sitt (gdpr), selles pole täiemõistuslikud kahelnudki icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.05.2019 21:45:13 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
Betamax kirjutas:
https://shipyourenemiesgdpr.com/
Normaalne icon_lol.gif thumbs_up.gif

Sitt on sitt (gdpr), selles pole täiemõistuslikud kahelnudki icon_wink.gif
noh, saadame andrus winrarile kõik selle kirja v? icon_lol.gif las poiss siis vaatan, mis sita kokku keeras seal oma digivolitsemisega icon_lol.gif saab neid seemneid ja fooliummütsikesi lademes näha icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.05.2019 08:57:00 vasta tsitaadiga

https://www.aripaev.ee/uudised/2019/05/27/eesti-sai-aastaga-juurde-pea-3000-andmekaitse-spetsialisti-samuti-sadu-rikkumisi
Müüri taga, aga ikkagi - üle saja rikkumisteate aasta kohta icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 31.05.2019 09:12:29 vasta tsitaadiga

100 tundub üsna vähe
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.05.2019 10:54:41 vasta tsitaadiga

Sõltub summadest, mida need 100 välja pidid käima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitaja
AM 10 aastat
keevitaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 30.06.2019 21:29:39 vasta tsitaadiga

Tanel, yo. kle ma koliks ühe fb teemaga siia üle. kas HV on saanud mingeid postituste kustutamise nõudeid ning kuidas sa oled seda lahendanud?

kui inimene soovib oma gdpr'i alla kuuluvaid isikuandmeid täielikult kustutada ning nõuab ka kogu tema poolt loodud sisu kustutamist. lihtsalt saada kukele ja kustutad kasutaja?

_________________
Hinnavaatlus ei ole koht arvamuse avaldamiseks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.06.2019 22:18:54 vasta tsitaadiga

see inimene peab tegema digiallkirjastatud avalduse ja saatma tanelile, siis tanel vastab tema avaldusele 30p jooksul - kustutab kõik tema postitused & konto. siis teeb nii, et seesama kasutaja kunagi uut kontot teha ei saaks.

edit: or not

Tanel kirjutas:
Ma olen seda natuke uurinud.
Lühidalt: postitusi EI PEA kustutama, kui kasutaja on umbisikustatud ja kõikvõimalikud isikuandmed eemaldatud, nii kasutaja profiilist kui postitustest.
See on umbes sama, et sa ei lähe nõudma Kõpu tuletorni külalisteraamatust nõudma oma anonüümse sissekande "Tore oli siin" kustutamist.

Küll aga on vastuseta see, kas ma võin oma mällu talletada inimese isikuandmeid ja tulevikus kasutada seda topeltkonto käsitsi tuvastamiseks ja blokeerimiseks thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.07.2019 06:54:23 vasta tsitaadiga

keevitaja, kui see on midagi Seadusega Pahuksis alafoorumissse sobivat, siis sellele kehtivad kindlad reeglid ja teema peab olema seotud Ärifoorumis kordasaadetud võimaliku pettusega.
Niisama lambist kellegi isikuandmeid siia küll riputada ei saa.
EDIT: maty juba vastas teisele küsimusele

_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
keevitaja
AM 10 aastat
keevitaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 01.07.2019 09:23:12 vasta tsitaadiga

ma tegelikult ei pidanud üldse HV-d silmas. lihtsalt lootsin, et on sellise juraga tegelemise kogemust...
_________________
Hinnavaatlus ei ole koht arvamuse avaldamiseks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.08.2019 22:53:27 vasta tsitaadiga

Päris masendav https://data.verifiedjoseph.com/dataset/websites-not-available-eu-gdpr
_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.08.2019 23:24:41 vasta tsitaadiga

Kui mul oleks USA turule suunatud leht mida pigistama hakatakse, siis paneks vist ka pigem EU jaoks kinni kui hakkaks bürokraatiaga tegelema icon_sad.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 08.08.2019 23:39:40 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Päris masendav https://data.verifiedjoseph.com/dataset/websites-not-available-eu-gdpr
Ja selles on halb, mis täpsemalt?
Ma küll pooldaks pigem blokeerimist, kui et lubataks ebaseaduslikku isikuandmete töötlemist ja/või kooskõlas mitte-olemist GDPR-ga.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Millised on GDPR ehk isikuandmete kaitse üldmääruse kohaldamise stsenaariumid mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.