Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Võrgukettale puudub ligipääs peale seda kui arvuti magama on jäänud märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
react
Kreisi kasutaja
react

liitunud: 01.10.2003




sõnum 30.03.2018 09:18:18 Võrgukettale puudub ligipääs peale seda kui arvuti magama on jäänud vasta tsitaadiga

Tere,

pealkiri ütleb suhteliselt ära milles probleem aga kirjeldan tausta veidi. Võrgus on mitmeid arvuteid, kõigil jookseb windows 10 viimaste uuendustega. Võrgukettaks on Synology NAS samuti viimased uuendused peal. Vahetasin välja gateway peale mida hakkas jama pihta. Varem oli mingi VDSL ruuter ja nüüd on sai kiirema ühenduse peale ja on kasutuses mingi Asuse ruuter netti jagamas(see sama ruuter oli enne ka võrgus kuid ipsid ei jaganud vaid forwardis ja tekitas wifi levi). Ainus mis võrgus muutus oli siis väline IP, teine ruuter ja samuti ka gateway IP. Muutsin NASis ja kontrollisin arvutites ka üle, et gateway aadressid oleks õiged jne.

Probleem nüüd selline, et peale restarti on võrguketas ilusti kättesaadav. Mul mapitud kettad ning samuti networki all näitab teisi arvuteid ja minu võrguketast ka ilusti. Kui arvuti on sleepi peale jäänud (ja sealjuures ükskõik milline nendest arvutitest), siis enam võrgukettale ligi ei saa. Saan errori et the local device name is allready in use. (pilt lisas).

Mida teinud olen? Olen flushinud dnsid ja winsocke resetinud kohe alguses. Ei andnud tulemust. Synology ja arvutite SMB versioone kontrollinud (peaks toimima kõik SMB1 - SMB3). Mapitud kettad lahti ühendanud ja uuesti lisanud, ikka sama jama. Veider ongi see, et peale sleepi on synology ketas võrgust kadunud. Ma ei saa aadressiga ühendades ka ligi sinna. Brauseris IP'd kasutades saan ligi ja toimib kõik.
Manus

Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.03.2018 12:53:21 vasta tsitaadiga

Kui arvuti sleepi läheb ja üles ärkab, siis saab uue IP? Või on sul arvutitel staatilised IP-d määratud?
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
react
Kreisi kasutaja
react

liitunud: 01.10.2003




sõnum 30.03.2018 13:23:13 vasta tsitaadiga

DHCP jagab IP'd aga on samad koguaeg, peale restarti kui ka sleepi on sama ip käes koguaeg.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Võrgukettale puudub ligipääs peale seda kui arvuti magama on jäänud
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.