Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  [Lahendatud] Ryzeniga võimatu kõvaketast formattida märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SirSilver
HV vaatleja

liitunud: 25.03.2011




sõnum 19.03.2018 21:21:52 [Lahendatud] Ryzeniga võimatu kõvaketast formattida vasta tsitaadiga

Olen üritanud juba pikemat aega tööl arvutit kokku panna, ent tulutult. Probleem seisneb selles, et ma ei saa Diskpart'i ega Ubuntu Live CD-ga HDDd ega SSDd Win 10 installi jaoks formattida.
Arvuti komponendid:
Gigabyte GA-AX370-Gaming K7 või ASUS ROG Strix X370-F Gaming Socket AM4 ATX
Samsung 850 EVO 1024GB 2.5" Serial ATA-600 või WD Red 4TB
AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz
G.Skill Ripjaws V 16GB 3200MHz DDR4 Ej ECC ( F4-3200C14D-16GVK )
ASUS GeForce GTX 1080 Strix Advanced Gaming 8GB
Seasonic FOCUS Plus 750Watt 80 PLUS Platinum PSU

Troubleshooting checklist:
1) HDD/SDD: olen mõlemat teistes arvutites ladusalt format'nud ilma mingi probleemita.
2) Emaplaat: mõlemad emaplaadid näitavad samu erroreid (teine sai ostetud, kuna kahtlustasin, et esimese emaplaadi AHCI kontroller on vigane)
3) GPU: Proovisin enda kodus olevat MSI RX480 GPUd, ent errorid samad
4) RAM: sama, mis GPU puhul.
Kokkuvõtvalt, ainukesed komponendid mida ma veel vahetanud ei ole on Ryzen 1600 CPU kui ka PSU *

Kas kellelgi on sarnast probleemi ilmnenud, et diskpart konstantselt feilib ning Ubuntu/Win 10/7/8.1 ega 8.0 setup-id ei suuda samuti SSDd ega HDDd formattida? Igasugune abi on väga teretulnud.

Errorid ise on erinevad. Tihtipeale ei suuda diskpart isegi convert gpt-ga hakkama saada. Näitab, et toimis, ent list disk-s on ketas endine. Win install hoopiski hangub, pärast mida näitab erinevaid veakirjeid nagu näiteks: 0x8004242d, 0x80070057 kui ka selliseid mille kohta google ühtegi vastet ei anna.

*SSD, GPU, RAM töötavad ka kõik koduarvutis, millel on ka Ryzen 1600 protsessor ent B350 kiibistik.
** Lisamärkused: POST-i saavutamisega pole kordagi mingit probleemi olnud. Memtest86 ilmselgelt näitas ka, et kõik on korras. Ubuntu GParted ei suuda partition table'it teha, ega formattida. Gigabyte emaplaadil on nii algse bios F7 kui ka F22b-ga proovitud.


viimati muutis SirSilver 22.03.2018 15:53:45, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2018 21:24:24 vasta tsitaadiga

Kas SATA kaabel on sama olnud?
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirSilver
HV vaatleja

liitunud: 25.03.2011




sõnum 19.03.2018 21:29:50 vasta tsitaadiga

See on tõsi, et kodus komponente proovides olen ainult koduseid SATA kaabelid kasutanud...Samas, olen tööl päris mitu erinevat SATA kaablit proovinud (ka äsja pakist võetuid) kuid tulutult. Ise arvasin vahepeal, et äkki on asi PSU SATA power kaablis, kuid pole veel seda proovinud. (Võtsin töölt paar SATA kaablit kaasa, proovin kohe koduarvutis järele)

viimati muutis SirSilver 19.03.2018 21:44:49, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2018 21:30:09 vasta tsitaadiga

Kas sama toite pealt teises arvutis ketas toimib?
AHCI>IDE ei muuda midagi?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirSilver
HV vaatleja

liitunud: 25.03.2011




sõnum 19.03.2018 21:47:32 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
AHCI>IDE ei muuda midagi?
Kummalgi emaplaadil IDE valikut ei ole ja RAID-i jaoks pole lisaketast.
elukaz kirjutas:
Kas sama toite pealt teises arvutis ketas toimib?
Pole sama PSUd teises arvutis veel proovinud. Idee on hea, proovin homme järele.

[EDIT]:
Mark0 kirjutas:
Kas SATA kaabel on sama olnud?

Proovisin ühte töölt võetud SATA kaablit ja lasi ilusti partitsioonid teha ning formattida. Proovides tuli ka meelde, et tegelikult olen kodus erinevaid SATA kaableid testinud.


viimati muutis SirSilver 19.03.2018 21:49:18, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2018 21:49:11 vasta tsitaadiga

kust installimeedia tuleb? paneks äkki vanakooli optilise peale? sellel rüüsenil võis olla vaja draiver eraldi kätte / ette anda talle. sa ei ole muidu rääkinud, mis veateatega sul see värk seal lõpeb.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirSilver
HV vaatleja

liitunud: 25.03.2011




sõnum 19.03.2018 22:09:35 vasta tsitaadiga

Olen proovinud erinevaid USB pulki erinevate Win ISOdega* , ka sellistega, millel olen hash-i üle kontrollinud. Tõsi ta on, et 'media driver missing' errorit sain USB-ga päris tihti (emaplaadi CD-l olevad AHCI draiverid ei aidanud). Hetkel installin kas sisemise optilise seadme või USB 3.0 Buffalo DVD/CD seadmega. Mõlema puhul draiveritest puudust ei tunne.
*(nii töölt võetud Enterprise ja Dreamspark kui ka media creation tool versioonid)

Veateadate puhul mind pigem häirib see, et oma koduse Gigabyte B350 boardi puhul samade ISOde puhul pole mingit probleemi installida, ent mõlemad X370 plaadid ei suuda hakkama saada.
laurx kirjutas:
sa ei ole muidu rääkinud, mis veateatega sul see värk seal lõpeb.
Installeri puhul:
1) ütleb, et EFI puhul GPT-d vaja ent mul MBR (tglt ei ole, kuna lasen diskpartis enne alati GPTks)
2) ütleb, et ei saa formattida, kuna error X ( ei mäleta milline 0x8... kood selle puhul oli)
või 3) lihtsalt hangub ja ütleb mingi errori mida googlis pole (nt. 0xdc614480)
Diskpart-s: põhiliselt ei suuda kas partitisiooni teha (hangub või feilib), vahel ei suuda GPT-ks konvertida või isegi clean-käsuga puhastada (mõlemal korral ütleb, et õnnestus). Muidugi kui mõni partitisioon mingil põhjusel alles jääb, siis kustutan ka need ära. SSD puhul kasutan Secure Erase-i kõigepealt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002




sõnum 20.03.2018 00:54:11 vasta tsitaadiga

Loll küsimus aga miks üritad enne installi ketast vastavaks vormindada (mujal kui mitte installeriga), kas vaja midagi seal säilitada ?

Teine asi gnu/linux all kui vormindad (gparted näiteks ubuntu lives) peale läbikukkumist vaata mida terminalis "dmesg" näitab, midagi näitab alati (muidu võid jääda viga otsima) kui on kaabli või kontrolleri viga
või mis iganes probleem.

Süsteem/os mis ei tunne GPT näeb seda MRB (tagurpidi ühildavus jne). Aga kui väidetakse, et GPT on MRB siis on GPT pihta saanud.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirSilver
HV vaatleja

liitunud: 25.03.2011




sõnum 20.03.2018 10:30:43 vasta tsitaadiga

Vormindan ikka Windowsi oma installeri cmd-s. Miks? Kuna installer ei oska ise ümber vormindada ega saa partitioni deletimisega hakkama. Lisaks, peale igat korda kui win install nurjub, siis rikub ta partition table ära ja teeb selle uuesti MBRks (tekib kaks partitsiooni: 2000Gb ja ~1700Gb). Samuti on googlis tohutult vasteid, kus Win install ei saa hakkama ja põhisoovituseks on käsitsi formattimine. Viimane siis ei ole väga uudis, kuna Win installeri feilib üsna tihti.

Diskpartedis teen enamjaolt järgmist:
List disk, sel disk 0, clean, convert gpt, exit. Igas teises arvutis niimoodi ketta resettimisest piisab. SSD puhul muidugi natuke keerulisem, kuna läheb iga kord lukku kui win part-misega hakkama ei saa.

Mainin ka ära, et kõik komponendid (v.a kodu arvuti omad) on värskelt poest ostetud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002




sõnum 20.03.2018 10:47:23 vasta tsitaadiga

SirSilver kirjutas:
Vormindan ikka Windowsi oma installeri cmd-s. Miks? Kuna installer ei oska ise ümber vormindada ega saa partitioni deletimisega hakkama. Lisaks, peale igat korda kui win install nurjub, siis rikub ta partition table ära ja teeb selle uuesti MBRks (tekib kaks partitsiooni: 2000Gb ja ~1700Gb). Samuti on googlis tohutult vasteid, kus Win install ei saa hakkama ja põhisoovituseks on käsitsi formattimine. Viimane siis ei ole väga uudis, kuna Win installeri feilib üsna tihti.

Diskpartedis teen enamjaolt järgmist:
List disk, sel disk 0, clean, convert gpt, exit. Igas teises arvutis niimoodi ketta resettimisest piisab. SSD puhul muidugi natuke keerulisem, kuna läheb iga kord lukku kui win part-misega hakkama ei saa.

Mainin ka ära, et kõik komponendid (v.a kodu arvuti omad) on värskelt poest ostetud.


Selge pilt (minul endal jah natuke win. installimised vajaka seega tundus antud konvertimine veider aga ju siis vajalik).
Aga kas oled ka nii proovinud, et teed toimival raalil (kodus) sinna 4TB HDD partitioni installiks valmis ja proovid installida sellele (siis ka kukub läbi install).

Aga kui aega on, proovi uuesti mõne Live gnu/linux ketast vormindada ja partitioni luua ning vaata mida terminalis "dmesg" näitab (x370 peal) kui mingi
riistvaraga seotud probleem siis peaks seda seal näha olema.
Kindlasti kursis aga igaks juhuks mainin kuna ise astusin aegu tagasi korduvalt ämbrisse gparted kasutamises sellise asjaga, et kui
kustutad ära MRB (msdos) ja teed GPT siis ma pidin enne partitioni lisamist vajutam "teosta" ning siis selle kinni panema ning uuesti
avama ning lisama partitionid (GPT muidugi vist teeb kohe oma EFI partitioni kui ma ei eksi) samas võis see olla miski aegu tagasi "bug".

Huupi pakun aga kui ma ei eksi siis Zen (Soc) on osad sata pordid cpu ja osad emaplaadilt, kas nende kõigiga sama probleem.
(ega juhtumisi PCIe sATA kaarti pole proovida).
Endal veel puudub zen kokkupuude...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirSilver
HV vaatleja

liitunud: 25.03.2011




sõnum 20.03.2018 12:08:00 vasta tsitaadiga

Niih. Proovisin nüüd antud arvutit teise toiteplokiga ja probleemid on sarnased/samad. Ei tea nüüd kas asi on selles, et asendusPSU-l on 300W vähem võimsust (750W vs 450W) või on tõesti siis asi CPUs. SATA datakaabel on siis see, mida eile kodus proovisin.

terric kirjutas:
Huupi pakun aga kui ma ei eksi siis Zen (Soc) on osad sata pordid cpu ja osad emaplaadilt, kas nende kõigiga sama probleem.
(ega juhtumisi PCIe sATA kaarti pole proovida). Endal veel puudub zen kokkupuude...
PCIe kaarti pole aga m.2-ga proovisin ning seda ei leia Win install ega diskpart üles. Samas, pole ma kunagi varem m.2 draivile ise installinud, äkki peabki midagi taolist juhtuma. Mainin ära, et kõigepealt ühendasin kõik muud SATA asjandused lahti.

Hakkan nüüd SATA porte läbi proovima.

terric kirjutas:
Aga kas oled ka nii proovinud, et teed toimival raalil (kodus) sinna 4TB HDD partitioni installiks valmis ja proovid installida sellele (siis ka kukub läbi install).
Paar korda jah, aga ei mäleta kas tulemiks oli sama error. Olen juba paar nädalat töö kõrvalt selle troubleshoot'misega tegelenud, seega olen juba nii mõndagi unustanud icon_neutral.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 11.10.2007




sõnum 20.03.2018 12:14:50 vasta tsitaadiga

Kas nii oled proovinud, et kustutad igasugused partitsioonid ja püüad installida vormindamata kettale?
Windows 10 installikas peaks M.2 SSD ise üles leidma, sellest vanemad mitte.
Vist on lihtsam töötavas süsteemis install ära teha ja kloonida.
Kommentaarid: 864 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 652
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirSilver
HV vaatleja

liitunud: 25.03.2011




sõnum 20.03.2018 12:32:07 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Kas nii oled proovinud, et kustutad igasugused partitsioonid ja püüad installida vormindamata kettale?
Windows 10 installikas peaks M.2 SSD ise üles leidma, sellest vanemad mitte.
Vist on lihtsam töötavas süsteemis install ära teha ja kloonida.
Kas sa mõtled, et lihtsalt clean ja del part command diskpart-s? Win 10 install ei leidnud m.2 üles jep. Ma vaatan, mis siis leiab kui õige PSU peale tagasi lähen. Olen ka oma koduses B350s Win peale installinud ning toda ketast uues arvutis proovinud. Ei töötanud, kuna bootrec läks eri raudvara tõttu untsu.

terric kirjutas:
Aga kui aega on, proovi uuesti mõne Live gnu/linux ketast vormindada ja partitioni luua ning vaata mida terminalis "dmesg" näitab (x370 peal) kui mingi riistvaraga seotud probleem siis peaks seda seal näha olema. Kindlasti kursis aga igaks juhuks mainin kuna ise astusin aegu tagasi korduvalt ämbrisse gparted kasutamises sellise asjaga, et kui kustutad ära MRB (msdos) ja teed GPT siis ma pidin enne partitioni lisamist vajutam "teosta" ning siis selle kinni panema ning uuesti avama ning lisama partitionid (GPT muidugi vist teeb kohe oma EFI partitioni kui ma ei eksi) samas võis see olla miski aegu tagasi "bug".
Pole linuxiga nii vilunud, seega tegelen sellega natuke hiljem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 11.10.2007




sõnum 20.03.2018 12:34:55 vasta tsitaadiga

Pole diskparti ammu kasutanud, kas lihtsalt clean ei aita? See peaks ju kõik maha võtma? Teises arvutis graafilise liidese kaudu on ka variant.
Kommentaarid: 864 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 652
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirSilver
HV vaatleja

liitunud: 25.03.2011




sõnum 20.03.2018 16:30:36 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Kas sama toite pealt teises arvutis ketas toimib?
AHCI>IDE ei muuda midagi?
Proovisin nüüd ära sama toite pealt teises arvutis ning töötas. Seega vist ei ole asi PSUs icon_confused.gif

Üldisem küsimus: Kas selline probleem saaks üldse CPUst tulla? Kui CPUl probleemid on, siis ei tohiks POSTi üldse jõudagi, või?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2018 17:11:22 vasta tsitaadiga

Kas see probleem BIOS-i EFI/legacy seadistuses ei või kinni olla? Ma maadlesin hiljuti oma Asuse platega masinale Windowsi uuesti installeerimisega GPT/EFI pulgalt ja ei jõudnud kuhugi enne kui BIOS-is kogu legacy BIOS osa oli disabled.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SirSilver
HV vaatleja

liitunud: 25.03.2011




sõnum 21.03.2018 15:54:13 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
Kas see probleem BIOS-i EFI/legacy seadistuses ei või kinni olla? ..... ei jõudnud kuhugi enne kui BIOS-is kogu legacy BIOS osa oli disabled.
Olen proovinud nii CSM enabled kui ka disabled, ent muid legacy settinguid ma BIOSist leidnud ei ole.

von Wu kirjutas:
Pole diskparti ammu kasutanud, kas lihtsalt clean ei aita? See peaks ju kõik maha võtma? Teises arvutis graafilise liidese kaudu on ka variant.
Kummalisel kombel ei piisa, jättes mõnikord isegi partitsioonid alles. Olen ka teistes arvutites teinud. Siis õnnestub muidugi kõik koheselt ilma mingite probleemideta.

[EDIT]: Kas oleks veel midagi, mida ma proovida võiksin? Mul kodus sama CPU, seega kui selles asi saab olla, siis võin ka oma kodust CPUd tööl proovida. Vastasel juhul ei oska enam midagi troubleshootida.

Hetkeseis:
RAM - OK (kuigi 2133 peal, 3200 asemel) --> lasin memtest86 nüüd 8 passiga ning hangus öösel ära.
HDD - OK
SSD - OK
SATA kaabel - OK
SATA pordid - veel proovida
PSU SATA toide - OK
PSU, 24pin ja 8pin - OK
GPU - OK
CPU - [EDIT, 22.märts] Asi oli CPUs.
WinCD - OK
Korpus - ei tohiks mõjutada, v.a stand-offide paigutus, aga selle puhul oleks ju kohe lühises


viimati muutis SirSilver 22.03.2018 16:01:11, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.03.2018 18:45:02 vasta tsitaadiga

SirSilver kirjutas:
erko kirjutas:
Kas see probleem BIOS-i EFI/legacy seadistuses ei või kinni olla? ..... ei jõudnud kuhugi enne kui BIOS-is kogu legacy BIOS osa oli disabled.
Olen proovinud nii CSM enabled kui ka disabled, ent muid legacy settinguid ma BIOSist leidnud ei ole.

von Wu kirjutas:
Pole diskparti ammu kasutanud, kas lihtsalt clean ei aita? See peaks ju kõik maha võtma? Teises arvutis graafilise liidese kaudu on ka variant.
Kummalisel kombel ei piisa, jättes mõnikord isegi partitsioonid alles. Olen ka teistes arvutites teinud. Siis õnnestub muidugi kõik koheselt ilma mingite probleemideta.

[EDIT]: Kas oleks veel midagi, mida ma proovida võiksin? Mul kodus sama CPU, seega kui selles asi saab olla, siis võin ka oma kodust CPUd tööl proovida. Vastasel juhul ei oska enam midagi troubleshootida.

Hetkeseis:
RAM - OK (kuigi 2133 peal, 3200 asemel) --> lasin memtest86 nüüd 8 passiga ning hangus öösel ära.
HDD - OK
SSD - OK
SATA kaabel - OK
SATA pordid - veel proovida
PSU SATA toide - OK
PSU, 24pin ja 8pin - OK
GPU - OK
CPU - veel proovida
WinCD - OK
Korpus - ei tohiks mõjutada, v.a stand-offide paigutus, aga selle puhul oleks ju kohe lühises

Ubuntu kohta väike ääremärkus:
Ubuntu pole juba ammu arendanud enda Gparted-it. Ubuntu rõhub hoopis programmile, nimega: Disks.

Nii, et kui Ubuntu all tahad katsetada, siis otsi parem Ubuntu Ultimate ning katseta selle Gpartediga.
Ultimate Edition 5.5 Linux Distro Out Now Based on Ubuntu 17.04 (Zesty Zapus)
It's optimized for computers with AMD Ryzen processors

http://news.softpedia.com/news/ultimate-edition-5-5-linux-distro-out-now-based-on-ubuntu-17-04-zesty-zapus-516649.shtml
-----------------
Kunagi oli endal mingi "kamm" ketastega ja tol korral oli ainsana siis Ubuntu Ultimate mis "probleemist suutis läbi närida".
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crycx
HV vaatleja

liitunud: 06.04.2012




sõnum 22.03.2018 13:02:29 vasta tsitaadiga

SirSilver kirjutas:

1) ütleb, et EFI puhul GPT-d vaja ent mul MBR (tglt ei ole, kuna lasen diskpartis enne alati GPTks)


Alles kohtasin sama probleemi. Mina sain lahti kui kustutasin nn recovery partitioni ka ära. Seal windowsi installikas on nähe, mis selle diski partitsioonidest veel on. Ehk siis all oleva pildi järgi tuleks need kõik Deleteda ja siis teha New partition.
Vähemalt nii sain mina oma probleemist lahti.

Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirSilver
HV vaatleja

liitunud: 25.03.2011




sõnum 22.03.2018 15:59:25 vasta tsitaadiga

Leidsin probleemile lõpuks lahenduse! Asi oli CPUs. Täpsemalt siis proovisin oma kodust R5 1600't tööle ostetud Gigabyte AX370 emaplaadil koos G.skill RAM jms ning Win install läks sama ladusalt nagu koduarvutis. Arvatavasti oli siis CPU enda integreeritud mälkukontroller (IMC) tuksis. Väga vähetõenäoline, mistõttu ka troubleshooting mitu-mitu päeva võttis.

Kordan uuesti äsjalahendatud probleemi olemust: Ei olnud võimalik Win10 enda installeris ühtegi partitsiooni kustutada ja new vajutades feilis installer, andes errori:

ning tegi 2 partitsiooni nagu juuresoleval pildil näha on:

Neid kustutada üritades ei saanud Setup enam hakkama:

Peale seda sai uuesti diskparti mindud:
list disk, sel disk 0, clean, convert, gpt, exit, Setup käsud lasta ning hakkas kogu jama algusest peale. FYI: Diskpart feilis ka partitisioonide loomisega.

Peale CPU vahetamist tuli ainult diskpartis kõik korda seada uuesti ja rahuga Win10 peale lasta icon_cool.gif Tellisin nüüd tööle uue prose ning loodame, et seekord on IMC korras

Tänud abipakkujatele!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2018 19:30:55 vasta tsitaadiga

Eelmisel peas tehasegarant olema.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirSilver
HV vaatleja

liitunud: 25.03.2011




sõnum 22.03.2018 20:15:27 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Eelmisel peas tehasegarant olema.
Sellega pole probleemi. Helistasin netipole ja nad lihtsalt saatsid uue ja ütlesid, et vigase minema viskaksin. Kulutab lihtsalt aega ja raha see tagasisaatmine. Isegi teise emaplaadi sain n-ö tasuta kuigi esimene polnudki vigane.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2018 20:35:03 vasta tsitaadiga

Kingi zorgile, parem kui selline asi ringlusse ei läheks.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  [Lahendatud] Ryzeniga võimatu kõvaketast formattida
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.