Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  IT-asjatundjad: EL-i uuendus ohustab internetikasutajate privaatsust märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 10.11.2023 16:18:16 vasta tsitaadiga

mdea. kõlab sama läbikukkund üritus nagu Web Environment Integrity oli
_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2023 16:20:55 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
napoleon kirjutas:
siinus, MITM see ilmselt ongi, seda on neil raske peale suruda, et EU onude serdi pead võtma

USA CA onud saadavad EU onud pikalt? Tulevad eraldi USA ja EU internetid brauserid? icon_rolleyes.gif


No kuidas sa seda testmoodi teeks? Seda ei saa nagunii takistada, et kasutaja selle CA browserist välja viskab.
Samas ei saa USA jälle sundida seda EU CA-d aktsepteerima. Kui USA isegi ära moosivad kuidagi, siis neid kolmandaid riike on palju.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2023 16:22:15 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Ma usun et mind veel vangi ei panda kui ma ise oma pätsitud firefoxi sortsu kokku lasen ja seda kasutan.

Kui juba praegu selliseid pealtkuulamise sigadusi tehakse, võib kunagi aeg olla küps sinusuguste mässajate tühistamisel, kui sa ohtlikuks peaksid muutuma icon_wink.gif


Juba 2005. aastal võis vales kohas vale brauseri kasutamise eest käerauad saada:

https://listman.redhat.com/archives/blinux-list/2005-January/001759.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2023 16:39:25 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Tanel kirjutas:
tsitaat:

Ma usun et mind veel vangi ei panda kui ma ise oma pätsitud firefoxi sortsu kokku lasen ja seda kasutan.

Kui juba praegu selliseid pealtkuulamise sigadusi tehakse, võib kunagi aeg olla küps sinusuguste mässajate tühistamisel, kui sa ohtlikuks peaksid muutuma icon_wink.gif


Juba 2005. aastal võis vales kohas vale brauseri kasutamise eest käerauad saada:

https://listman.redhat.com/archives/blinux-list/2005-January/001759.html


See paistab vist süütu tüüp, kes ei teadnud, et tema browser kellelegi ei meeldi.
Aga lynx-i võib FF-ks ka valetada kui tead, mis "õige" vastus on.
ot:
ma tegelt üldse aru ei saa, miks browserid selle versiooni kaasa peavad toppima? Mis see lehe haldaja asi on mis browserit kasutan. Oma asi, et kõik korrektselt ei kuva kui kasutan miskit, mis standarditele ei vasta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 10.11.2023 16:44:22 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
napoleon kirjutas:
siinus, MITM see ilmselt ongi, seda on neil raske peale suruda, et EU onude serdi pead võtma

USA CA onud saadavad EU onud pikalt? Tulevad eraldi USA ja EU internetid brauserid? icon_rolleyes.gif

Pigem EU üritab USA-le nuhkimises järele jõuda, niipalju kui neid vilepuhumisi ja lekkeid on olnud, on USA nuhkmisvõimeklus ja totaalsus ületanud vandenõuteooriaid.
Kuna valdav osa võtmetehnoloogiatest ja digihiidudest on USA päritolu (internet, Google, Apple, Microsoft, Facebook, Twitter, Intel, AMD jne-jne) ja USA firmad on kohustatud USA julgeolekuga koostööd tegema, on tänapäeva digimaailm nii riikide kui persoonide lõikes USA-l peo peal.

Kasvõi viimased uudised, kuidas USA enda matemaatikud-krüptograafid on mures just NSA nime kerkimisel, kui uusi standardeid kinnitatakse.
https://teadus.postimees.ee/7880662/new-scientist-matemaatikud-kahtlustavad-et-luurajad-sokutavad-uutesse-krupteerimise-algoritmidesse-norkusi

Teisalt on juba rutiiniks muutunud järjekordsed lekked, kuidas USA on järjekordselt nuhkinud euroopa riikide valitsuste ja poliitikute järel.
Kui EU tahab globaalses vaates USA-a ja Hiinaga konkureerida, tuleb alustuseks olla informeeritud, nii EU siseselt, kui EU kodanike-ettevõtete-riikide välissuhtlus.
Täna EU poliitikad tuginevad USA tilgutatud salainformatsioonil, kui EU otsused sõltuvad USA luureinfost, valitseb USA sisuliselt EU üle.

_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2023 17:03:21 vasta tsitaadiga

Möödaminnes võiks/peaks mainima, et ükski EL riik pole 5 Eyes liige
https://en.wikipedia.org/wiki/Five_Eyes

tsitaat:
The Five Eyes (FVEY) is an intelligence alliance comprising Australia, Canada, New Zealand, the United Kingdom, and the United States.[1] These countries are parties to the multilateral UK-USA Agreement, a treaty for joint cooperation in signals intelligence.[2][3][4] Informally, Five Eyes can also refer to the group of intelligence agencies of these countries.

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2023 17:21:38 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kui eIDAS määrus võimaldab igal Euroopa Liidu liikmesriigil paigutada brauseritesse selliseid krüptovõtmeid, mille osas on keelatud usaldust nende võtmete suhtes ilma valitsuse loata tühistada.

Mida seal suitsetatakse?

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 10.11.2023 17:46:46 vasta tsitaadiga

Miskipärast Stallman ei ole veel vangi pandud, selle vaba lähtekoodi pärast. Äkki kaaluksite selle pasauudiste lugemisel mingit paremat OS-i ja veebilehitseja kasutamist? Võtame näiteks rijandael lähtekoodi ja loeme sealt, et mis sinna NSA poolt sisse sokutatud on? Täiesti sõltub, millise keerukusastmega parooli sa sellega kasutad.
näiteks selinger kasutab ccryptis rijandaeli, mitte us stand. aes-i.

Veebilehitseja saab ka lähtekoodist binaariks teha. Kuigi tänapäeval on nad mega suured.

_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2023 19:30:09 vasta tsitaadiga

Sa ei saa ikka poindilie pihta. Vabadusekaitsjatest valvekoeri on vaja kõigi kodanike huvide eest seismiseks, kuni tädi Maalini, kes isegi ei tea et see asi millega ta veebi sirvib, on brauser, veel vähem on midagi kuulnud krüptost või võtmetest. Tavakodanik ei hakka iialgi midagi lähtekoodist kompileerima ega otsusta ise, milliseid serte aktsepteerida või milliseid mitte.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 11.11.2023 17:56:48 vasta tsitaadiga

Minu arust on see võimu iha, mis tehakse. Parem tehku parem seadus, et ajakirjanik ei lekitaks avalikkuse ette, seda infot nt. asukoht/ aja/ nime (kui elu on kaalul) asju nagu Assange tegi:
https://et.wikipedia.org/wiki/Julian_Assange
Samas, kes facebookis ohtlikku informatsiooni lekitab, peab vastutama meta. Nii ongi.

_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Superman21
HV vaatleja

liitunud: 14.03.2021




sõnum 19.11.2023 23:03:06 vasta tsitaadiga

mina634 kirjutas:
Miskipärast Stallman ei ole veel vangi pandud, selle vaba lähtekoodi pärast. Äkki kaaluksite selle pasauudiste lugemisel mingit paremat OS-i ja veebilehitseja kasutamist? Võtame näiteks rijandael lähtekoodi ja loeme sealt, et mis sinna NSA poolt sisse sokutatud on? Täiesti sõltub, millise keerukusastmega parooli sa sellega kasutad.
näiteks selinger kasutab ccryptis rijandaeli, mitte us stand. aes-i.

Veebilehitseja saab ka lähtekoodist binaariks teha. Kuigi tänapäeval on nad mega suured.


Tundub, et sa oled sellest teemast kunagi midagi lugenud/kuulnud, aga aru ei saanud. icon_lol.gif

1. Rijndael, mitte rijandael.
2. AES (advanced encryption standard) ongi Rijndael. AES viitab mingile konkreetsele algoritmile, mille NIST on kandidaatide hulgast välja valinud - praegu on see Rijndael. Kunagi tulevikus võib AES viidata mõnele muule konkreetsele algoritmile.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 19.11.2023 23:16:06 vasta tsitaadiga

Vastupidi: Rijndael on plokkšiffer, mille versiooni kasutatakse ka Advanced Encryption Standardis (AES, vt http://www.nist.gov/aes ).
https://stackoverflow.com/questions/748622/differences-between-rijndael-and-aes
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  IT-asjatundjad: EL-i uuendus ohustab internetikasutajate privaatsust mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.