Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Pesumasinavaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 64, 65, 66  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003




sõnum 27.10.2020 16:25:07 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
netcat,
Minu Electrolux kuivatil on vee paak näiteks, mida pean tühjendama.
Seega tasub üle vaadata konkreetse mudeli puhul, kas on väljavool voolikuga või on paak.


LG puhul on mõlemad variandid toetatud. Ma ei tea kas kõigil mudelitel, aga minu omal küll.
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Who
HV vaatleja
Who

liitunud: 21.10.2020




sõnum 27.10.2020 16:55:41 vasta tsitaadiga

heikis kirjutas:
Draqula kirjutas:
netcat,
Minu Electrolux kuivatil on vee paak näiteks, mida pean tühjendama.
Seega tasub üle vaadata konkreetse mudeli puhul, kas on väljavool voolikuga või on paak.


LG puhul on mõlemad variandid toetatud. Ma ei tea kas kõigil mudelitel, aga minu omal küll.

ma arvan, et kõikidel kuivatitel, mida müüakse on olemas nii paak kuhu vesi koguneb ning võimalus masin ühendada kanalisatsiooniga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.10.2020 18:05:29 vasta tsitaadiga

Nagu ma ütlesin, äravool ei ole küsimus. Küsimus on kas ta ümbritsevasse õhku niiskust eraldab. On ju neil mingi vent rest ka küljes paljudel?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Who
HV vaatleja
Who

liitunud: 21.10.2020




sõnum 27.10.2020 19:24:50 vasta tsitaadiga

vb on nii, et see niiske õhk kondenseerub. Ei usu, et aparaat tuppa niiskust eraldab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 27.10.2020 23:19:35 vasta tsitaadiga

Ei eraldu tuppa mingit niiskust.
Niiskus veeldatakse masina sees ja üks ja sama õhk käib masinas ringiratast.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.10.2020 14:41:17 vasta tsitaadiga

Ei eraldu niisket õhku, sobib paigaldamiseks garderoobi, mul on isegi tavalises mitte-walk in garderoobis.

Kui tuppa niiskust eraldaks, oleks see vaid positiivne, sest kütteperioodil on Eestis eluruumides niiskus liiga madal. Minul oli juba 30% peal, seega kasutan eraldi õhuniisutajat ja praegu on 50-60% vahel. Üle päeva kallan 10 liitrit vett juurde niisutajasse.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2020 13:36:51 vasta tsitaadiga

Selge, aitäh.. siis jääb vaid see mure, et kuidas leida selline, mis uksest läbi mahub ilma lengi lammutamata.

PS praegustes kliimatingimustes piisab akna lahtihoidmisest ja tuppa niisket õhku küll. Külmi ja kuivi talvesid ei tule vist niipea enam.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 30.10.2020 16:19:55 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:

PS praegustes kliimatingimustes piisab akna lahtihoidmisest ja tuppa niisket õhku küll. Külmi ja kuivi talvesid ei tule vist niipea enam.


Ei piisa. Välisõhu temperatuuril küllastunud (100% suhtelist niiskust) õhk muutub 20˚-ni soojendamisel kuivaks (suhteline õhuniiskus langeb).
Kui kuivaks just, peab mingi graafiku pealt uurima, aga tõenäoliselt jääb see allapoole eluruumides soovitavast õhuniiskusest.

Muidugi, mida suurem on temperatuuride vahe, seda hullem, nii et praegune seis pole nii hull kui -20˚ välistemperatuuri korral, aga tõenäoliselt on see ka praegu ebapiisav.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2020 17:34:21 vasta tsitaadiga

Mul on praegu linnas 50% stabiilselt toas. Selleks, et pesu kuivaks rutem, pidi igatahes akna kinni panema ja kütet üles keerama. Aknad on mikrotuulutuse peal pluss õhuaugud radika taga. Sundvent tõmbab pidevalt uut õhku sisse. Ma arvan, et see ei jõua ära kuivada nii kiiresti kui uus peale tuleb.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2020 15:31:20 vasta tsitaadiga

netcat, Olen kade. Meil on keskküttega alati tohutult kuiv. Seetõttu ostsingi pesumasina mitte kaks ühes seadme või kuivati lisaks. Saab pesu tuppa kuhugi riputada ja on kuivatus + tõstab toa niiskusastet. Tihtipeale on nii kuiv, et termomeeter mida kasutan ei suuda õiget numbrit näidata kui see alla 30% või isegi 20% kukub. Lisaks pean toas käsi määrima kreemiga, sest muidu on väga ebamugav kui käed on kuivad nagu paber.

Plaan on mingi niisuti osta, et oleks stabiilselt kõrgem niiskus. Noh vähemalt ei tule hallitust karta...
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2020 20:33:49 vasta tsitaadiga

Mul oli ka sedasi enne renovatsiooni. Noh käte määrimiseni asi ei läinud, ma olen suhteliselt iseniiskuv isend, aga silmad kuivasid küll vahel ära ja nina limaskest kannatas. Noh välja arvatud, väljaspool kütteperioodi kui oli pikka aega märg ilm, siis oli vastupidi 70% ja üle niiskust toas ja vahepeal ostsin isegi kuivati sellest lahti saamiseks.

Mina tahaks kuivatit sellepärast, et väikeses korteris on see kuivatuspuu lihtsalt tüliks jalus ja mitte kuigi stiilne. Ja veel kuna voodipesu ei viitsi triikida, aga päris triikimata on ka imelik.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2020 14:15:26 vasta tsitaadiga

Triikimisvajaduse vastu aitab kuivama pannes sirgeks löömine käes ja kuivamast võttes kokkuvoltides sama.
_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.11.2020 15:39:04 vasta tsitaadiga

Jah noh, eks sellega on ka tegeletud, aga see pole ikka seesama mis kuumaga sirgeks lastu.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.11.2020 01:20:01 vasta tsitaadiga

Mul on üürniku juures üks LG F4J7TH1W, millel trummel ei käi eriti vabalt ringi. Kurdeti, et vahel tuleb mingit imelikku lõhna. Kui enda masinal käega hoo sisse lükkan, siis keerleb suhteliselt vabalt. SmartThinQ diagnostika viga ei leia. Milles võiks viga olla?
_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.11.2020 03:29:20 vasta tsitaadiga

Olen märganud, et kuumana pesu- ja kuivatustsükli lõpus käib jah trummel raskemini ringi. Lõhna kohta ei oska öelda, mis on imelik lõhn?
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Who
HV vaatleja
Who

liitunud: 21.10.2020




sõnum 07.11.2020 12:21:52 vasta tsitaadiga

See imelk lõhn on vist kuuma plastiku lõhn mis tuleb enamasti kõrgest temperatuurist. Mul tuleb pesumasinal ka selline kui on 60 või 90 kraadi programm. Nõudepesumasinal tuleb ka selline kui on 70 kraadine programm, aga seda tunneb vaid siis kui nina töötasapinna ja nõudepesumasina "lae" vahele paned. Kogu köögis seda nüüd küll ei tunne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 07.11.2020 14:28:03 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
Mul on üürniku juures üks LG F4J7TH1W, millel trummel ei käi eriti vabalt ringi. Kurdeti, et vahel tuleb mingit imelikku lõhna. Kui enda masinal käega hoo sisse lükkan, siis keerleb suhteliselt vabalt. SmartThinQ diagnostika viga ei leia. Milles võiks viga olla?


Kas on tunda, et käib trummel kuhugi vastu? Väljalülitatuna mõnda aega seisnud masinal peaks trummel täiesti vabalt vabalt pöörlema, nii et liigub ka veidike inertsiga, kui käega piisavalt hoogu annad.

Vahetult pärast masina väljalülit(a/u)mist trummel pöörleb küll raskelt, tundub olema seotud mootoriga. Mingi jääkmagnetism või hoitakse spetsiaalselt mootorit jõuga paigal. Käega lükates on siis tunda kerget jõnksutamist, nagu liigutaks magneteid teineteisest mööda. Küllap teised vastajad mõtlesid just seda.
Pikemalt väljalülitatud masinal sellist "pidurit" ei ole, trummel peaks vabalt pöörlema.

Juhul kui laagrid läbi lähevad (ei ole mu LG-l seda seni juhtunud, teoretiseerin), siis võib trummel vastu paagi külgi või vastu uksetihendit käima hakata. Trumli serva kergitades peaks sel juhul tunda olema tugev loks, trummel peaks üles-alla loksuma. Võimalik, et samal ajal käib ka mootori rootor vastu staatorit, sest nad peaks direct drive masinal olema ühise võlli peal.

Oletan, et kui uksetihend on mingil põhjusel vales asendis (komplekteerimispraak, remondipraak), siis võib trummel ka korras laagritega vastu tihendit käia, nagu kõigil teistelgi pesumasinatel.

Ühesõnaga, peaks natuke uurima, kas ja kuhu vastu trummel käib, kas annab loksuda.

PS. Plasti- või kummilõhn võib tekkida trumli hõõrdumisel vastu kummist uksetihendit või plastist paaki, uuel masinal ka korras masinal kõrgel pesemistemperatuuril või kuivatiga masinal kuivatustsükli ajal.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.11.2020 14:28:47 vasta tsitaadiga

VR53, transpordipoldid ikka välja keeratud?
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2020 14:35:29 vasta tsitaadiga

Masin on pool aastat olnud kasutuses ilma probleemideta, seega need uue masina tihendi/plastikulõhnad peaksid kadunud olema. Poldid on ka välja keeratud. icon_biggrin.gif

Kuna masin pole mul kohe käepärast, siis ei saa praegu katsetada. Kulumist ei kahtlustaks, masinat on ca 50 korda kasutatud maksimaalselt.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2020 15:57:04 vasta tsitaadiga

Huuvitav minu pesumasinatel pole küll kunagi ka 90 kraadiga plastilõhna tulnud.
Kogemused, UPO, Bosch, Electrolux, vanakooli omadest ei hakka muidugi rääkimagi seal ei olnudki plasti mis oleks lõhnata saanud vist.

Ainus kord kui kärsa üles lõi oli kui UPO-l elektroonika plaadi peal põlema läks.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 10.11.2020 19:13:13 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
Masin on pool aastat olnud kasutuses ilma probleemideta, seega need uue masina tihendi/plastikulõhnad peaksid kadunud olema. Poldid on ka välja keeratud. icon_biggrin.gif

Kuna masin pole mul kohe käepärast, siis ei saa praegu katsetada. Kulumist ei kahtlustaks, masinat on ca 50 korda kasutatud maksimaalselt.

Pesumasinasse pistetavad pesuained tasuks ka üles loetleda. Kuivatiga masinas hakkavad mõned neist kuivatuse ajal hullusti haisema. Näiteks Neutrali pesuloputusvahend/antistaatik nagu kõrbenud kumm või plast. Võimalik, et on neid tooteid veel.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
t6nis1234
HV vaatleja

liitunud: 12.11.2006




sõnum 12.11.2020 01:27:26 vasta tsitaadiga

Otsin mõistliku hinnaga pesumasinat (max 400eur). Sõelale on jäänud LG F4WN408S0 https://www.lg.com/ee/pesumasinad/lg-F4WN408S0# . Kas selle raha eest on midagi paremat/töökindlamat valida (turuliidris 365eur) või peaks asja ära ajama? Mahutada võiks vähemalt 8kg, kuivatit pole vaja, kuna see tuleb hiljem eraldi masinana.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2020 02:01:13 vasta tsitaadiga

Soovitaks ikkagi F4DN408S0/F4DT408AIDD või F4DN409S0. Need on kõik kuivatiga, aga hind napilt üle 400. 2in1 pesumasin-kuivati ja lisaks eraldi kuivati on kõige parem lahendus, see 50 eurot on kindlasti seda väärt thumbs_up.gif
_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2020 10:11:43 vasta tsitaadiga

F4DN409S0 sai koju toodud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2020 11:57:49 vasta tsitaadiga

Minu AEG läks teistkorda garantiisse ja tuli otsus, et ei parandata.
Seega olen uue pesumasina otsinguil samuti. Eelistan LG-d, kuid piirang on 45 cm sügavus ja sooviks vähemalt 7kg pesumahutavust.

Reaalselt ainukene selline, mis leidsin on suht see: https://www.hinnavaatlus.ee/1715560/lg-f2wn6s7s1/

Kas jäi midagi mul kahe silma vahele?
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Pesumasinavaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 64, 65, 66  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.