Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Töövahendus »  PT: Cyrix 386 baasil pingi ellu äratamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Scart
HV Guru
Scart

Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2018 22:52 PT: Cyrix 386 baasil pingi ellu äratamine vasta tsitaadiga

Jõudu kaasvõitlejad,

Kuna endal pole hetkel aega, oleks asjalikule nokitsejale pakkuda võimalus oma sõrmedega surkida ajaloos ja teenida ka väheke raha. Lugu järgmine - tuttaval on Cyrixi 386 klooni baasil arvutiga tööpink, mis sai väheke kannatada. Kogu kompott pärineb minu sünnidekaadist elik on hullupööra vana. Kast töötab ja elab, aga senini kestnud Maxtori ketas aastast 1995 on otsi andmas ning kuigi ma võtsin asja ise käsile, pole nüüd enam aega tööd lõpule viia. Huvitunul tuleks:

Võtta kas mu poolt tehtud kloon kettast või kloonida ketas ise uuesti (iidne 512MB IDE ketas, töötab aga seda tehes laulab nagu Tanja Mihhailova-Saar)
    Lükata see juba olemasolevale väikesele compact flashi kaardile, mille jaoks on adapter samuti olemas
    Pista see masinasse, mis veel sööb IDE seadmeid ja suudab detectida kaardi parameetreid
    Pista see sama kaart siis 386-e sisse ja sättida biossis käsitsi parameetrid paika, et masin näeks kaardi kõvakettana
    Saada masin kaardi pealt bootima OEM softi läbi MSDOS 6.22-e
    Lükata kogu kupatus käima nõnda, et pink töötab
    Profit?!

Kui on hinges piisavalt vaprust, saada mulle PS ja viin omaniku ja huvitunu kokku. Töö oleks Kohila kandis kohapeal.
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiit97
HV vaatleja

sõnum 25.02.2018 18:54 vasta tsitaadiga

Olen nii kaua noor olnud, et mäletan veel selliseid masinaid icon_smile.gif Kui palju sellega teenida saaks? Minuga võib ühendust võtta.
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kosses
HV kasutaja

sõnum 26.02.2018 13:01 386 vasta tsitaadiga

asi pakub huvi, mul on hulk sarnaseid kettaid, paar sarnast arvutit leidub kah.
Kommentaarid: 140 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
rex
HV Guru
rex

sõnum 26.02.2018 13:30 vasta tsitaadiga

Cyrixi 386 kloon pole ju midagi müstilisemat kui AMD tol ajal oli. Sama hästi jookseks see pink tõenäoliselt suvalise 386/486 ja ka P1 peal, peaasi, et COM/LPT, kumba iganes kasutatakse, küljes oleks. Kui midagi progema ei pea, siis pole see vana ketta CF-ga asendamine mingi eriline oskustöö. Suvaline Kohila koolinoor teeks ära.

Miks seda CF-i pärast klooni selgalaskmist veel kuskil IDE-ga masinas detectida vaja on?
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
emty
HV Guru
emty

sõnum 26.02.2018 14:17 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
...Miks seda CF-i pärast klooni selgalaskmist veel kuskil IDE-ga masinas detectida vaja on?...

meil siin ka yks vana pink keeldus ssd'd ja cf'i tunnistamast kuna tahab ketta parameeteid(heads, cylinders jne) mida ssd'l pole...

kui teemaalgataja kellegi leiab seda toimingut tegema siis sarnane t88pakkumine oleks endalgi...

Kommentaarid: 451 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 375
tagasi üles
piggimot
HV kasutaja
piggimot

sõnum 26.02.2018 17:01 vasta tsitaadiga

fdisk with custom cylinder definition ?
Scart
HV Guru
Scart

sõnum 27.02.2018 12:42 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Sama hästi jookseks see pink tõenäoliselt suvalise 386/486 ja ka P1 peal, peaasi, et COM/LPT, kumba iganes kasutatakse, küljes oleks. Kui midagi progema ei pea, siis pole see vana ketta CF-ga asendamine mingi eriline oskustöö. Suvaline Kohila koolinoor teeks ära.

Miks seda CF-i pärast klooni selgalaskmist veel kuskil IDE-ga masinas detectida vaja on?

Masinas on kuus ISA siini peal istuvat ning andureid haldavat kontrollerit. Leia mulle mõni masin, millel on taoline kogus neid porte ja mis ka kõik töötavad. Tegu on täielikult bespoke lahendusega, millele analooge väga ei leia. Soolaks haavadele on fakt, et masinal on ainult üks IDE liides, seega ma ei saa olemasolevat kõvaketast ja CF-i samal ajal jooksutada.

rex kirjutas:

Sest tolle aja BIOS ei autodetecti mitte midagi ja ketta parameetrid on vaja sisse lüüa käsitsi. Ainus võimalus neid parameetreid saada on IDE konnektoriga masinas, mille BIOS on autodectectivõimeline ja suudab selle info (silindrid, pead jne.) ka reaalselt kasutajale kuvada kas siis läbi BIOSi enda või mõne DOS-i all käivituva utiliidi.
tagasi üles
Mnator
HV Guru

sõnum 27.02.2018 12:48 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
rex kirjutas:
Sama hästi jookseks see pink tõenäoliselt suvalise 386/486 ja ka P1 peal, peaasi, et COM/LPT, kumba iganes kasutatakse, küljes oleks. Kui midagi progema ei pea, siis pole see vana ketta CF-ga asendamine mingi eriline oskustöö. Suvaline Kohila koolinoor teeks ära.

Masinas on kuus ISA siini peal istuvat ning andureid haldavat kontrollerit. Leia mulle mõni masin, millel on taoline kogus neid porte ja mis ka kõik töötavad. Tegu on täielikult bespoke lahendusega, millele analooge väga ei leia. Soolaks haavadele on fakt, et masinal on ainult üks IDE liides, seega ma ei saa olemasolevat kõvaketast ja CF-i samal ajal jooksutada.

rex kirjutas:

Sest tolle aja BIOS ei autodetecti mitte ja midagi ja ketta parameetrid on vaja sisse lüüa käsitsi. Ainus võimalus neid parameetreid saada on IDE konnektoriga masinas, mille BIOS on autodectectivõimeline ja suudab selle info (silindrid, pead jne.) ka reaalselt kasutajale kuvada kas siis läbi BIOSi enda või mõne DOS-i all käivituva utiliidi.
Mitu tuhat eurot oled valmis maksma praegu toodetud masina eest, millel oleks lisaks tavaosale veel kari ISA siine? (kusjuures jääb risk, et su tarkvara keeldub sellisel masinal lihtsalt töötamast kasvõi liiga moodsa prose tõttu) Tee endale see selgeks. Kasulikum tõenäoliselt oleks kogu süsteem moderniseerida. Aga ilmselt tuttav jutt, et seda viimast ei taheta mingil juhul teha, selliseks investeeringuks raha ei leita.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
rex
HV Guru
rex

sõnum 27.02.2018 13:18 vasta tsitaadiga

Heh, kirjutades just mõtlesin, et küsiks, et kas kasutusel on ka mõni ISA-siini kontra vms. icon_smile.gif 4x ISA-ga 486/586 mobo koos prose ja mingite SIMM-idega oleks ehk paar aastat tagasi veel garaažist leidnud, kuid mingi koristamise käigus läksid paraku kõik konteinerisse... Heal juhul leiaks kuskilt veel mõne IDE-ga P1/2/3 kasti.

Aga ok, arusaadav. Pole endal paraku enam kaua-kaua nii vanade rontidega tegemist olnud ja kipub juba ununema, kui tore on asi p'n'p. icon_biggrin.gif
tagasi üles
Scart
HV Guru
Scart

sõnum 27.02.2018 14:09 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Mitu tuhat eurot oled valmis maksma praegu toodetud masina eest, millel oleks lisaks tavaosale veel kari ISA siine? (kusjuures jääb risk, et su tarkvara keeldub sellisel masinal lihtsalt töötamast kasvõi liiga moodsa prose tõttu) Tee endale see selgeks. Kasulikum tõenäoliselt oleks kogu süsteem moderniseerida. Aga ilmselt tuttav jutt, et seda viimast ei taheta mingil juhul teha, selliseks investeeringuks raha ei leita.

Mul pole ju mingit mõtet nii ekstreemseks minna. Arvuti ise töötab ja kestab nagunii veel teised 30 aastat, sest tol ajal ehitati raud kestma. Kui ma saan selle CF-i seal tööle, oleks edasi smooth sailing.

tiit97 - võtan ühendust, kui selle nädalaga asja ise käima ei saa. Kasutaja Karlsson on olnud väga suureks abiks nõu ja jõuga ning lähen tema välja pakutud ideid see nädalavahetus kohale proovima.
tagasi üles
Mnator
HV Guru

sõnum 27.02.2018 14:34 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Mnator kirjutas:

Mul pole ju mingit mõtet nii ekstreemseks minna. Arvuti ise töötab ja kestab nagunii veel teised 30 aastat, sest tol ajal ehitati raud kestma. Kui ma saan selle CF-i seal tööle, oleks edasi smooth sailing.

tiit97 - võtan ühendust, kui selle nädalaga asja ise käima ei saa. Kasutaja Karlsson on olnud väga suureks abiks nõu ja jõuga ning lähen tema välja pakutud ideid see nädalavahetus kohale proovima.
Jah, põhimõtteliselt võid praegu veel käima saada asja aga kui kauaks? Ja mis siis edasi saab? Lõputult neid ISA siiniosaga arvuteid ilmselt ei toodeta ja vanaraud ka võib suvaliselt üles öelda.
tagasi üles
Scart
HV Guru
Scart

sõnum 27.02.2018 14:41 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Jah, põhimõtteliselt võid praegu veel käima saada asja aga kui kauaks? Ja mis siis edasi saab? Lõputult neid ISA siiniosaga arvuteid ilmselt ei toodeta ja vanaraud ka võib suvaliselt üles öelda.

No need küsimused ei ole mulle, vaid antud pingi omanikule icon_biggrin.gif
tagasi üles
Mnator
HV Guru

sõnum 27.02.2018 15:05 vasta tsitaadiga

eks sa võiksid siis temale mõtlemisainet anda
tagasi üles
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

sõnum 27.02.2018 15:36 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Mnator kirjutas:

No need küsimused ei ole mulle, vaid antud pingi omanikule icon_biggrin.gif

Lihtsalt väikseks täpsutuseks:
1. tollased kettad töötasid PIO-režiimis.

2. Eestis liigub tegelikult siiamaani Microlinki aegseid lauaarvuteid (nende emaplaate) millede seadistus BIOS-is võimaldab ketta seadistuse ringi lülitada PIO-režiimi ning siis selle PIO-režimi alt näedki siis neid "päid-silindreid". icon_cool.gif
- mingi aasta tagasi läks endal korra vaja PIO-režiimi, siis oli kasutusel ML-i arvutist pärit MSI-emaplaat.
---------------
3. Üks asi veel - vähemalt olen ajaloos sellist värki kohanud, et 512MB HDD asendus peab samuti olema täpselt mahuga 512MB.
Muud suurused "saadeti kuu peale".
Kommentaarid: 283 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 11 :: 211
tagasi üles
rex
HV Guru
rex

sõnum 27.02.2018 17:25 vasta tsitaadiga

Mul 512MB HDD-d nagu ei viskagi ette. 625MB viskab mälu järgi mingiks verstapostiks ja 810MB vist oli ka. 128/256/512MB HDD-sid küll ei mäleta.
tagasi üles
Mnator
HV Guru

sõnum 27.02.2018 18:03 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Mul 512MB HDD-d nagu ei viskagi ette. 625MB viskab mälu järgi mingiks verstapostiks ja 810MB vist oli ka. 128/256/512MB HDD-sid küll ei mäleta.
Naljahammas oled???
HDD maht algas ajalooliselt vist 5MB-st pihta, sellest väiksemat tõesti ei mäleta........
tagasi üles
rex
HV Guru
rex

sõnum 27.02.2018 19:53 vasta tsitaadiga

Tõsiselt mõtled, et ma pidasin 625-megast maailma esimeseks vindiks? Ega verstapost pole millegi algus. Minu esimene HDD oli 20-megane. Sharp PC7000 eraldi laienduskastis.
tagasi üles
Mnator
HV Guru

sõnum 28.02.2018 10:37 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Tõsiselt mõtled, et ma pidasin 625-megast maailma esimeseks vindiks? Ega verstapost pole millegi algus. Minu esimene HDD oli 20-megane. Sharp PC7000 eraldi laienduskastis.
Oijeh, ot täiega aga siis pean su mälu värskendama, nimelt nii ilusate kahe astme numbrite asemel ja selles vahemikus olid mäletamisi näiteks numbrid 120MB ja 320MB .....
Ning et täiesti ot poleks, siis seadme rajad/sektorid jms. põhjal arvutatav maht ja n.ö. deklareeritud maht peavad klappima omavahel.
tagasi üles
jnt
HV Guru
jnt

sõnum 28.02.2018 10:50 vasta tsitaadiga

CF'i peale vana masina käima ajamine pole ju mingi eriline trikk. Kodus käitan üht 386, 486 ja P1 masinaid CF kaardi pealt ja toimivad kulda. (P1 suudab isegi DMA'd teha) CF kaardiga ei pea isegi ketta parameetreid enamasti täpselt õigesti panema, kuna CF vastab alati, et kõik on hästi. (Lihtsalt suuremaks, kui reaalselt CF kaart on, ei tasu ketast sättida)

Vajadusel saab ka suuremad kettad külge panna, isegi, kui BIOS asja ei toeta, kasutades EZ-Drive või OnTrack Dynamic Disc Overlay'd. (Muidugi FAT16 partitsiooni max suurus on jätkuvalt 2GB, aga parte võid teha samale kettale mitu)

Milles täpsemalt küss on?

tagasi üles
tiit97
HV vaatleja

sõnum 08.04.2018 10:46 vasta tsitaadiga

Ehk huvitab teema lugejaid, kuidas mul selle tööga läks.

Mul oli käepärast kasutada üks IDE kettakontrolleritega Pentium III masin. Panin vana ketta sinna, samuti CF kaardi koos IDE adapteriga. Detectisin BIOS-s ketaste parameetrid.
Buutisin vana ketta pealt PIII masina.
Otsisin oma tagavaradest üles floppy ketta, mida aastaid vaja pole läinud. Tegin:
format a: /s (igaks juhuks ka SYS A: (kuigi see pole vist vajalik)

Kopeerisin sellele veel mõned olulisemad DOS-i programmid nagu format, fdisk, sys jne.

386 masinas oli oluline, et CF-IDE adapteril oles jumper tõstetud master režiimi.
Määrasin 386 masinas CF kaardi jaoks BIOS setup-is käsitsi ketta parameetrid.
Buutisin 386 masina floppy kettalt. Kustutasin FDISK-ga partitsiooni ja tegin uuesti. Siis format C: /S (igaks juhuks ka SYS C: (kuigi see pole vist vajalik).

Seejärel hoidsin hinge kinni ja tegin taaskäivituse.

Buutis küll C kettalt. Nojah, siis tõstsin veelkord CF kaardi PIII masinasse ja kopeerisin xcopy abil vanalt kettalt kõik kataloogid ja failid.

olavsu1
HV veteran

sõnum 06.05.2018 22:14 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:

leidsin ettevõtte, kes selliste eriliste asjadega tegeleb: http://www.ibus.com/

backplaned: http://www.ibus.com/products/prod_sys_bp_en.html // 14 ISA pesa on kõige suurem.
CPU-plaadid: http://www.ibus.com/boards_index_en.html
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
jnt
HV Guru
jnt

sõnum 06.05.2018 22:17 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Scart kirjutas:

backplaned: http://www.ibus.com/products/prod_sys_bp_en.html // 14 ISA pesa on kõige suurem.

Neil veebiserver vist dial-up ühenduse taga... vanad ajad tulevad meelde. icon_biggrin.gif
Igati ajakohane.

tagasi üles
Coolest
HV veteran

sõnum 06.05.2018 22:57 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
Scart kirjutas:

Neil veebiserver vist dial-up ühenduse taga... vanad ajad tulevad meelde. icon_biggrin.gif
Igati ajakohane.

HAHAHAHA

kodulehe kujundus ka palju hiljemast ajast pole icon_biggrin.gif.
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 115
tagasi üles
olavsu1
HV veteran

sõnum 07.05.2018 00:02 vasta tsitaadiga

üsna tänapäevased jupid on neil.

http://www.ibus.com/pdf/bullray.pdf

ega vist ei kasutatagi uuemaid masinaid tööstusrobotite juhtimiseks. sest siemensi simatic'ud on seest pea täpselt samasugused, spetsiifiliste mobodega asjad.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
kenkauksi
Kreisi kasutaja
kenkauksi

sõnum 22.05.2018 01:39 vasta tsitaadiga

Coolest kirjutas:
jnt kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
Scart kirjutas:

Igati ajakohane.

HAHAHAHA

kodulehe kujundus ka palju hiljemast ajast pole icon_biggrin.gif.

Laadisin ka lehe mõne minutiga lahti. Last update 2007. Ime et sait üleval veel.
Kommentaarid: 137 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 123
tagasi üles
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Töövahendus »  PT: Cyrix 386 baasil pingi ellu äratamine mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis

Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.