Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Investeerimise ja aktsiate/võlakirjade teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 56, 57, 58  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 19.01.2020 17:37:20 vasta tsitaadiga

Tänud, jnt Eesmärk on tõepoolest asi enda jaoks lihtne ja hooldusvaba hoida. Eeliseks erinevate pensionifondide ees näen võimalust vajadusel ikkagi raha ilma suuremate takistuteta ja piiranguteta kätte saada.
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2020 17:38:32 vasta tsitaadiga

raitl, mis piirangud sel 3. sambal on, mis sulle ei meeldi? icon_eek.gif

Elpex kirjutas:
Kui õigesti mäletan, siis sai Swedi hallatavate fondide osakuid ka osta/müüa teenustasuta.

Sellist asja ei soovitaks ma oma vaenlasele ka. Piilu sisse, palju sa nende fondide eest Swed'ile maksad. icon_wink.gif

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elpex
HV veteran

liitunud: 13.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2020 17:41:52 vasta tsitaadiga

Õnneks/kahjuks mind fondidesse investeerimine ei huvita, seetõttu pole ka täpsemalt uurinud. Tean vaid, et selline võimalus Swedis olemas.
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 19.01.2020 17:56:20 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
raitl, mis piirangud sel 3. sambal on, mis sulle ei meeldi? icon_eek.gif



Hmm, tundub et olen II samba reeglid omal peas ka III sambale külge pookinud. Paistab et mõistlik oleks Kasvukonto asemel LHV Indeks Plussile kolida.
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2020 18:00:14 vasta tsitaadiga

raitl, thumbs_up.gif.
LHV, SEB ja Tuleva teevad kõik sarnaseid aktsiaindeksfonde, väikeste erinevustega.
SEB on 100% puhas aktsiafond.
LHV on 75% aktsiad, 25% kinnisvara.
Tuleval on 75% aktsiad ja 25% võlakirjad, mis kolme aastaga sujuvalt viiakse 100% aktsiate peale. (Nagu SEB praegu kohe on)

Tasud ka natuke erinevad, aga kõik samasse auku. (Ja palju odavam kui kasvukontoga jännata)

Kokkuvõttes suurt vahet pole. Võta, mis meeldib kõige rohkem. Mulle meeldib Tuleva, kes muu hulgas kogu selle palli ka veerema pani. icon_smile.gif

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ernits
HV veteran
Ernits

liitunud: 12.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2020 18:26:46 vasta tsitaadiga

Kui oma investeeringud III sambasse tõsta, siis tasuks silma peal hoida tulumaksul. Seega kui sissemakstava summ on suurem kui 6000€ või 15% brutosissetulekust, siis ülejäänu pealt tulumaksu tagasi ei saa. Küll aga sambast välja makstes pead kogu summa pealt tulumaksu maksma.
https://www.pensionikeskus.ee/iii-sammas/sissemaksed/maksusoodustus-sissemaksetele/

Olen õigesti aru saanud?
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 19.01.2020 19:07:37 vasta tsitaadiga

Jep, mulle tundub küll, et siin "tasuta lõunat" ei ole ja välja makstes pead ikka tulumaksu ära tasuma.
_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 19.01.2020 20:37:45 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Jep, mulle tundub küll, et siin "tasuta lõunat" ei ole ja välja makstes pead ikka tulumaksu ära tasuma.
hea veel 5 eurosega 1 toos tikke ostes ei pea kassast tagasi saadava 4,95€ pealt tulumaksu maksma.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 19.01.2020 22:20:44 vasta tsitaadiga

Peale Eesti loto võitude on üle tulumaksu piirmäära sissetulekud vist kõik maksustatavad. Või oskavad teadjamad veel erandeid nimetada?
_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2020 00:20:24 vasta tsitaadiga

Ernits kirjutas:
Kui oma investeeringud III sambasse tõsta, siis tasuks silma peal hoida tulumaksul. Seega kui sissemakstava summ on suurem kui 6000€ või 15% brutosissetulekust, siis ülejäänu pealt tulumaksu tagasi ei saa. Küll aga sambast välja makstes pead kogu summa pealt tulumaksu maksma.
https://www.pensionikeskus.ee/iii-sammas/sissemaksed/maksusoodustus-sissemaksetele/

Olen õigesti aru saanud?


Täpselt nii. Ülemine piir ees. Seepärast mainisin ka ise, et 3. sammas on "punnis vastu limiiti".
Kusjuures 6000€ aastas või 15% brutost, kumb on väiksem, see piir loeb.

Põhimõtteliselt üle piiri makstud summal tekib topelt tulumaks.

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2020 18:35:07 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Peale Eesti loto võitude on üle tulumaksu piirmäära sissetulekud vist kõik maksustatavad. Või oskavad teadjamad veel erandeid nimetada?


ma võin eksida aga...vist kõik hasartmängudest(pokker, slot, ennustus) tulnud tulu on maksu vaba...või icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 20.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2020 22:47:55 vasta tsitaadiga

sogar kirjutas:
Kristoferr kirjutas:
Peale Eesti loto võitude on üle tulumaksu piirmäära sissetulekud vist kõik maksustatavad. Või oskavad teadjamad veel erandeid nimetada?


ma võin eksida aga...vist kõik hasartmängudest(pokker, slot, ennustus) tulnud tulu on maksu vaba...või icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif

Eksid küll jah. Ainus maksuvaba on Eesti Loto võidud(sest Eesti Loto maksab ise tulumaksu su eest).
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 21.01.2020 06:32:23 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:

Täpselt nii. Ülemine piir ees. Seepärast mainisin ka ise, et 3. sammas on "punnis vastu limiiti".
Kusjuures 6000€ aastas või 15% brutost, kumb on väiksem, see piir loeb.

Põhimõtteliselt üle piiri makstud summal tekib topelt tulumaks.


Ehh, et siis ikka peab skeemitama hakkama. Kuna teisest sambast jupikaupa välja võtta ei saa, siis tundub mõistlik plaan kogu summa Kasvukontole kanda (eeldusel et investeerimiskontole saab hakata ilma TM'ta liigutama) ja sealt siis iga aastaselt maksimumi ulatuses kolmandasse sambasse.

Samal ajal jätkan oma plaanipäraseid sissemakseid Kasvukontole. Ikka mitu aastakest saab sedasi pendeldada sedasi.... Aga säästetud TM katab julgelt Kasvukonto halduskulud ja esialgse mõnevõrra suurema tüütuse.
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2020 09:20:01 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
Olen 2014 aastast tõsisemalt raha paigutamisega tegelenud ja 2019 aastat kokku lüües avastasin, et olen nagu finantsvabaduse saavutanud. icon_smile.gif
"Safe withdrawal rate", ehk 4% aastas portfellist välja võttes katab see mu aasta kulud ära. Muidugi reaalne tootlus on rohkem, kui kahekordne sellest...
Portfellis täna eelkõige balti turu ettevõtted ja laenude ühisrahastus. Otsa veel indeksfondid läbi pensionisammaste.
2020 tahaks Interactive Brokers'i paika saada ja hiljemalt 2021 lõpuks suures osas balti turul oleva ümber liigutada ka maailma indeksfondidesse.

Selline tore avastus siin jaanuaris. icon_smile.gif

Kuidas see laenude ühisrahastus siiani on olnud? CrowdEstate'is ja EstateGurus vaikselt mingid projektid hapnevad. Mõnel juhul isegi laenu saajad pankrotis.
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fgth
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.08.2004




sõnum 21.01.2020 10:43:58 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:

Ehh, et siis ikka peab skeemitama hakkama. Kuna teisest sambast jupikaupa välja võtta ei saa, siis tundub mõistlik plaan kogu summa Kasvukontole kanda (eeldusel et investeerimiskontole saab hakata ilma TM'ta liigutama) ja sealt siis iga aastaselt maksimumi ulatuses kolmandasse sambasse.

Samal ajal jätkan oma plaanipäraseid sissemakseid Kasvukontole. Ikka mitu aastakest saab sedasi pendeldada sedasi.... Aga säästetud TM katab julgelt Kasvukonto halduskulud ja esialgse mõnevõrra suurema tüütuse.

Kas sa tahad hakata II sambast III sambasse raha üle viima, mis selle mõte on?
Kas II samba indeksfondid ei ole piisavalt atraktiivsed?
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2020 11:04:35 vasta tsitaadiga

raitl, kui sul tekib rohkem sääste, kui 15% brutost/6000€ aastas, siis see ülejääk pane nt kasvukontole, et asi lihtsana hoida. Aga esimesena pumpaks ma siiski 3. samba täis.
Teine sammas ei puutu kuidagi asjasse. Kolmandast saad jupi kaupa ka välja võtta...

Betamax, kinnisvara ühisrahastuses olen paaris projektis kunagi osalenud ja need olid väga edukad. (Kõik tegid mulle 14-16% aastast tootlust) Aga kinnisvara ühisrahastus vajab reaalset mõttetööd ja analüüsi iga objekti kohta. Päris igasse suvalisse asja ka raha sisse ei laristaks.
Samas mõned feilinud projektid käivadki asja juurde. Olekski imelik, kui midagi sellist ei toimuks.

Aga täna olen ma eelkõige läbi Mintose tagasiostu garantiiga (sisuliselt võtad laenu väljastaja putka riski, mitte laenaja enda riski) eraisikute tarbimislaene rahastamas. 12% kandis annualiseeritud tootlus kõigub ja asi toimib 100% hands-off stiilis. Valid viisakamad laenu väljastajad välja, sätid automaatpakkujad paika ja edaspidi vaid kanna raha peale ja ära rohkem näpi. icon_smile.gif

NB! Kui Mintose jutuks läks, siis siin on mu soovituskood, mis peaks olema veits ägedam, kui iga "tavaline" soovituskood. Praktikas saame me mõlemad mingit vaevumõõdetavat boonust lisaraha, kui uus liituja reaalset raha sisse kannab. (Oli vist 1% sisse kantud rahast esimesel kolmel kuul. Ehk kui iga kuu kannad 100€ sisse, saame mõlemad lõpuks 3€)
https://www.mintos.com/en/l/ref/MINTOSCLUB.80NMSY

Kui ei taha soovituslinki kasutada, mine lihtsalt mintos.com lehele. thumbs_up.gif

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.01.2020 11:12:48 vasta tsitaadiga

Kuidas see III sambasse kandmine üldse välja näeb? Teed mingi püsimakse või tuleb veel midagi allkirjastada või kannad kasvõi kohe see 6000 sinna üle?
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 21.01.2020 11:16:55 vasta tsitaadiga

fgth, mõte on selles et II samba puhul on raha liigutamine keerukam. Välja võtta saad ainult kogu täiega, siis uuesti liituda saad 10a pärast, teist korda välja võtta (ikka kogu täiega) saad omakorda 10a peale uuesti liitumist, jne. Elus võib kõike ette tulla ja ma eelistan et kui midagi juhtub, siis on mul valikuvariante.
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2020 11:18:43 vasta tsitaadiga

Sold OUT, teed "sooviavalduse" suvalises netipangas või tuleva lehel ära (igalt poolt saab kõiki valikuid valida), et oleks teada, mis fondi su raha minema hakkab ja seejärel võid täiesti tavalise pangaülekande teha, kasvõi ühekorraga terve aasta eest. Järgneval aastal tuludeklarit täidad, saad TM'i tagasi sellest kantud rahast.

raitl, aa, sa räägid 2. samba lõpetamisest endal. Okei.

Ma jään 2. sambasse sisse - see 200% boost'i, mis tuleb sotsmaksu arvelt, on piisavalt magus. Lisaks, esimest sammast tehakse aina "võrdsemaks ja võrdsemaks", ehk lõpuks ei looda ma sealt midagi asjalikku saada. Kui on võimalik nüüd osa sotsmaksust enda isiklikuks fondirahaks keerata, siis ma seda ka teen. thumbs_up.gif

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2020 14:29:30 vasta tsitaadiga

Paneks kah siia märgi maha... icon_smile.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2020 16:11:47 vasta tsitaadiga

Enam lollimat pealkirja ei saa vist panna: https://leht.postimees.ee/6881222/aktsiatarkus-pole-tahtis-millal-osta-peaasi-on-osta-jarjekindlalt
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2020 16:21:36 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Enam lollimat pealkirja ei saa vist panna: https://leht.postimees.ee/6881222/aktsiatarkus-pole-tahtis-millal-osta-peaasi-on-osta-jarjekindlalt


Mis sel pealkirjal häda on? Järjepidevus on üks olulisemaid omadusi üldse kogu investeerimise juures...

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 25.01.2020 16:33:44 vasta tsitaadiga

märk.
_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2020 16:33:52 vasta tsitaadiga

Sinu aju registreerib loogikat, aga ullikeste oma mitte.
Tegelikult kommentaaris on üpris hästi öeldud - artiklis rõhutakse lolli järjekindluse peale, mis ei ole kõige alus. Järjekindlalt näiteks Uberisse tampida oleks lihtsalt lollus.
Spoiler Spoiler Spoiler

Arvestades, et praegu on investeerimismaania ja liikvel palju lolli raha, siis... mnjah.
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2020 20:16:21 vasta tsitaadiga

Betamax, Artikkel (nii palju, kui seda maksmata näeb) räägib indeksfondi investeerimisest, mitte ühte kõrge riskiga aktsiasse.
Viimased 50 aastat s&p500 on olnud väga rahuldava tootlusega. 200 aastat sama jutt. (Lihtsalt näiteks)

Lollid loevad igast asjast lollust välja, vahet pole, kui mida kirjutad...

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Investeerimise ja aktsiate/võlakirjade teema mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 56, 57, 58  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.