Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 education ISO faili kasutamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
DriftIdiot
HV vaatleja

liitunud: 12.01.2015




sõnum 04.02.2018 18:39:56 Windows 10 education ISO faili kasutamine vasta tsitaadiga

Tere,

Ehitasin hiljaaegu uue arvuti, millel i5 kaby-lake protsessor. Installisin arvutile windows 7 aga annab kohe errorit, et minu protsessor on not compatible windows 7ga. Tuleb välja, et microsoft pole windows 7 uuendanud, et toimiks viimase generatsiooni intel prosedega. Siis otsustasin installida arvutile windows 10 ja kuna olen TTÜ üliõpilane siis sain TTÜ poolt windows 10 education versiooni tasuta (major victory, sest poes on windows 10 sada euri, mis üliõpilase jaoks on rohkem kui kuu toiduraha icon_biggrin.gif).

Nüüd aga on probleem. Mul on alla tõmmatud legitiimne ISO fail aga kui minna sinna faili sisse ja aktiveerida setup.exe siis annab errori, et "The file 'autorun.dll' could not be loaded or is corrupt. Setup cannot continue. Error code is [0x7E]"

Mina siit probleemist edasi pole saanud icon_biggrin.gif. Oskab keegi aidata? Ma siiralt loodan, et annab seda iso faili kasutada sest ei taha see 100 euri välja käia windows 10 jaoks.

Igasugunegi abi tuleb kasuks. Tänud ette ära!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 05.02.2018 08:44:55 vasta tsitaadiga

Paned Rufusega pulgale, siis saad. Lihtsalt tõmmisest ei saagi.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 05.02.2018 09:17:32 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
Paned Rufusega pulgale, siis saad. Lihtsalt tõmmisest ei saagi.

Miks on vaja propageerida "võimalikku peavalu" selle Rufusega?
- hiljuti alles sain ühe arvutiga - vingus, et kõik vale ja muud jamad. icon_smile.gif

Palju lihtsam - ISO põletamine DVD-le ja igasugu installid on koheselt õiged ning OK.
- ei mingit hädakisa.
Ja USB-sse käiva DVD - kui arvutis olemas pole -saab lähimast arvutipoest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eints
Kreisi kasutaja
Eints

liitunud: 14.10.2003




sõnum 05.02.2018 09:22:13 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Märt. kirjutas:
Paned Rufusega pulgale, siis saad. Lihtsalt tõmmisest ei saagi.

Miks on vaja propageerida "võimalikku peavalu" selle Rufusega?
- hiljuti alles sain ühe arvutiga - vingus, et kõik vale ja muud jamad. icon_smile.gif

Palju lihtsam - ISO põletamine DVD-le ja igasugu installid on koheselt õiged ning OK.
- ei mingit hädakisa.
Ja USB-sse käiva DVD - kui arvutis olemas pole -saab lähimast arvutipoest.


Suht tihendi viga, kui ei saa rufusega hakkama.
Kui sa nüüd oleksid süvenenud inimese probleemi, siis oleksid ka välja lugenud et ei ole võimalik raha visata vasakule-paremale ühekordsetele lollustele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KeZi
HV veteran
KeZi

liitunud: 01.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2018 09:39:13 vasta tsitaadiga

Ühekordse installi jaoks väline DVD-ROM osta ei tundu kõige mõistlikum.
Rufus töötab väga kenasti ja kui midagi peaks valesti minema, saab alati uuesti pulga teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 11.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2018 10:43:24 vasta tsitaadiga

Juhul kui satub USB3 pesasse panema mälupulka siis võib samuti juhtuda, et asi jääb katki.

Kui seadmel on olemas plaadikeerutaja on ISO panek DVD-le kõige lollikindlam variant. Kuskilt ikka DVD kirjutajaga seadme leiab kus iso peale lasta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2018 10:50:56 vasta tsitaadiga

Windows 10 on USB 3.0 driverid olemas. USB 3.0 oli Windows 7 installi puhul probleemiks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2018 10:56:24 vasta tsitaadiga

Viimati education versioon oligi vigane (aasta tagasi). Sai vist pro lastud peale ja see alles educationiks muudetud vastava key-ga.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 05.02.2018 11:57:17 Re: Windows 10 education ISO faili kasutamine vasta tsitaadiga

DriftIdiot kirjutas:
Ehitasin hiljaaegu uue arvuti, millel i5 kaby-lake protsessor. Installisin arvutile windows 7 aga annab kohe errorit, et minu protsessor on not compatible windows 7ga. Tuleb välja, et microsoft pole windows 7 uuendanud, et toimiks viimase generatsiooni intel prosedega.

Kui siiski tahad Windows 7 kasutada, siis uuemate prosede jaoks on mitteametlik patch olemas.
https://github.com/zeffy/wufuc/releases/tag/v0.7.1.81
Olen i5 kaby lakele peale pannud. Mingeid probleeme pole tekkinud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DriftIdiot
HV vaatleja

liitunud: 12.01.2015




sõnum 07.02.2018 21:09:22 vasta tsitaadiga

Kuna ise eelistan windows 7 siis proovisin seeru, lahendust ja see suuresti ka toimis aga üks error on ikka veel üleval ja ma loodan, et äkki annab veel mingisuguste patcihde vms asja parandada. Wufuc kaotas ära põhilised compatibility errorid ära aga graafika driverite errorid on jätkuvalt alles. Näiteks sellise mänguga nagu World of warships annab ta taolise errori (pildil). Oskab keegi pakkuda, kas on ka graafika jaoks mingi lisa tarkvara olemas? Sest ma tahaks kasutada ka AutoCAD programmi aga see annab samamoodi errori ja tööle ei hakka.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 07.02.2018 23:01:39 vasta tsitaadiga

Kas Windows7 uuendusi saad teha?
ja
Mis emaplaat ja graafikakaart on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DriftIdiot
HV vaatleja

liitunud: 12.01.2015




sõnum 11.02.2018 22:55:54 vasta tsitaadiga

Windows 7 uuendusi saan teha. Emaplaadiks on MSI B250M-HDV LGA1151 ja graafikaks on intel i5-7500 integreeritud graafika. Ma ise siiralt loodan, et saa kuidagi integreeritud graafikaga läbi ajada, et ei peaks graafikakaardile hakkama ka raha kulutama icon_biggrin.gif

EDIT: Kuna windows 7ga lõpuks ikkagi soovitud tulemsut ei saavutanud siis mõtlesin proovida windows 10 iso fail põletada DVD peale ja proovida see arvutile installida. Tegingi seda aga kui nüüd plaat lugejasse panna ja see fail avada annab jälle sama errori. Kas ma pean siis eelnevalt windows 7 uninstallima? Või põletasin ma windows 10 iso faili DVD peale valesti?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.02.2018 23:20:04 vasta tsitaadiga

Arvuti boodi ikka DVD-lt üles ja sealt alusta installeerimist nullist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 12.02.2018 00:47:34 vasta tsitaadiga

Imelik. Tundub ikka rohkem graafika draiveri veana.
Windows 7 jaoks võiks proovida Identification Utility
https://downloadcenter.intel.com/download/7838/Intel-Processor-Identification-Utility-Windows-Version?product=97123
ja intel i5-7500 draiver
https://downloadcenter.intel.com/download/27360/Graphics-Intel-Graphics-Driver-for-Windows-15-45-?v=t
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 12.02.2018 07:52:07 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas ma pean siis eelnevalt windows 7 uninstallima? Või põletasin ma windows 10 iso faili DVD peale valesti?

Ega sa ei kopeerinud tõmmist plaadile, ikka "burn ISO/kirjuta tõmmis"?
Win 10 mõned tõmmised ei lasknud teise opsysi all installi käivitada, tuli pulgalt/plaadilt buutida.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DriftIdiot
HV vaatleja

liitunud: 12.01.2015




sõnum 12.02.2018 21:41:47 vasta tsitaadiga

Jõudsin nüüd sinnamaani, et sain ISO faili bootable DVD peale ja Windowsi installatsioon hakkas ka tööle, aga sellega kaasnes ka järgmine tõrge. Nimelt kui ma tahan installida seda enda kõvakettale siis annab ta taolise errori (pildil) ja ei lase jätkata. Mida teha?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.02.2018 22:33:22 vasta tsitaadiga

nüüd tuleks mingi asjaga kettalt olemasolev partitsioonitabel ära tappa. w7 kimas sinna vana hea MBR i peale ja sa ilmselt tegid legacy booti.. nüüd see sai UEFIbuuti teha ja jõriseb. sul sealt samast setupist delete partition / kustuta partitsioon teha ei anna?
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
uvuv
HV kasutaja
uvuv

liitunud: 31.01.2002




sõnum 12.02.2018 22:40:16 vasta tsitaadiga

DriftIdiot kirjutas:
Jõudsin nüüd sinnamaani, et sain ISO faili bootable DVD peale ja Windowsi installatsioon hakkas ka tööle, aga sellega kaasnes ka järgmine tõrge. Nimelt kui ma tahan installida seda enda kõvakettale siis annab ta taolise errori (pildil) ja ei lase jätkata. Mida teha?


Kuvatõmisel on kirjas, mis ei sobi ja mis sobiks (ligikaudne tõlge):
windowsi ei saa valitud kettale paigaldada. Valitud ketas omab MBR partitioonitabelit (kirjeldust kuidas süsteem teab käivutsfaile otsida).
EFI tüüpi süsteemidel saab windowsi käivitada vaid GPT partitsioonitabeliga ketastelt.

Näiteks võib abi olla:
https://www.google.ee/search?q=how+to+create+gpt&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=iviBWt75EtPi8AfSj4GQBQ

Windowsi käsurealt Diskparti või suvalise kolmanda osapoole partitsioonihalduse rakendusega, õpetusi on jalga segada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 14.02.2018 08:53:49 vasta tsitaadiga

Kas tänapäeval ei puhastatagi ketast partitsioonidest tühjaks uue Win installi korral?

PS: DVD kirjutamine on jabur kiviaegne tegevus. Jah, mul on DVD-d olemas, aga kindlasti ei hakka ma neid eraldi enam kirjutama. Kui USB-ga ei tööta, võtan DVD, aga 95%+ juhtudel töötab esimesel korral, vahel vale auk, vahel Rufusega uuesti tegema "Partition scheme" vahetada.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2018 10:28:11 vasta tsitaadiga

uvuv kirjutas:
DriftIdiot kirjutas:
Jõudsin nüüd sinnamaani, et sain ISO faili bootable DVD peale ja Windowsi installatsioon hakkas ka tööle, aga sellega kaasnes ka järgmine tõrge. Nimelt kui ma tahan installida seda enda kõvakettale siis annab ta taolise errori (pildil) ja ei lase jätkata. Mida teha?
Spoiler Spoiler Spoiler


Kuvatõmisel on kirjas, mis ei sobi ja mis sobiks (ligikaudne tõlge):
windowsi ei saa valitud kettale paigaldada. Valitud ketas omab MBR partitioonitabelit (kirjeldust kuidas süsteem teab käivutsfaile otsida).
EFI tüüpi süsteemidel saab windowsi käivitada vaid GPT partitsioonitabeliga ketastelt.

Näiteks võib abi olla:
https://www.google.ee/search?q=how+to+create+gpt&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=iviBWt75EtPi8AfSj4GQBQ

Windowsi käsurealt Diskparti või suvalise kolmanda osapoole partitsioonihalduse rakendusega, õpetusi on jalga segada.

Mõttetult keeruliseks aetud. Nagu siin eespool vastatud:
laurx kirjutas:
sul sealt samast setupist delete partition / kustuta partitsioon teha ei anna?

Partitsioonid maha ja korras. Ärge tehke lihtsast asjast tuumateadust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 14.02.2018 12:07:55 vasta tsitaadiga

Jajah, ma kunagi ka tegin nii ühe läpaga, MBR- toega pulgaga. Pardid lasin kustu ja edasi tuli sama veateade. Egas midagi, Rufusega uuesti, GPT- toega pulk ja valmis ta sai.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DriftIdiot
HV vaatleja

liitunud: 12.01.2015




sõnum 14.02.2018 13:10:22 vasta tsitaadiga

Mina sain nüüd lõpuks endale windows 10 peale installitud ja kõik töötab väga hästi. Muutsin lihtsalt Windows käsurealt MBR GPTks ja oligi korras.

HinnaVaatluse foorum on hea koht, ka kõige suurem võhik saab enda probleemidele lahenduse icon_biggrin.gif. Aitäh kõigile abistajatele!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2018 14:52:36 vasta tsitaadiga

Pikemas perspektiivis oli 10-le üleminek ka mõistlik. Paraku nii ongi, et kõik uuem raud ja soft just sellele optimeeritakse ja lõputult ju ei jää otsima võimalusi, kuidas 7-t või XP-d kasutada... Aeg läheb paraku edasi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 15.02.2018 01:53:50 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Pikemas perspektiivis oli 10-le üleminek ka mõistlik. Paraku nii ongi, et kõik uuem raud ja soft just sellele optimeeritakse ja lõputult ju ei jää otsima võimalusi, kuidas 7-t või XP-d kasutada... Aeg läheb paraku edasi.

Kunagi oli pikemas perspektiivis mõistlik üle minna ka Windows Me-le, Windows Vistale, Windows 8 le. (hea kes need tüütused vahele jätsid)
Neid enam heas seltskonnas ei meenutata, aga Windows XP ja Windows 7 on ikka veel hästi meeles ja paljudes arvutites.
Windows 10 nimeline moodustis jääb nüüd õnneks või kahjuks kauaks, sest lihtsalt pole ette nähtud nime muutmist, kuid asi ise on pidevalt muutuvas beetaseisundis. Ja suvalisel hommikul võib sul arvutis olla päris teistmoodi Windows 10, võibolla enam mitte nii väga mõistlik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2018 08:47:32 vasta tsitaadiga

Mul jäid nii Me, Vista kui ka 8/8.1 ja algne 10 vahele. Mõned kuud tagasi kolisin koos kerge rauamuudatusega lõpuks 10-1709 peale. Seni olin 7-l. Ei meeldinud mulle see 10 algul sugugi. Samas mäletan, et ei meeldinud mulle XP-lt tulles 7 kah. Aga ühel hetkel on mõistlik edasi liikuda ja omaks võtta. Osalt seetõttu, et uus raud ja soft uuemale OS-ile optimeeritud on, osalt kasvõi seetõttu, et kui IT-inimene oled, oled sa palju targem/efektiivsem, kui ise ka mainstream tooteid igapäevaselt reaalselt kasutad. Harjub ära ja tihti hakkab meeldimagi. Algul muidugi siputad vastu nagu võllas olles.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 education ISO faili kasutamine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.