Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 145, 146, 147
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2024 14:52:34 vasta tsitaadiga

Jah, võib sellesama ruuteri välja osta, kui see on 5+ aastat tõrgeteta toiminud.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renyr
HV vaatleja
Renyr

liitunud: 25.09.2009




sõnum 03.02.2024 18:11:17 vasta tsitaadiga

"Ostan välja
NB! Seade töötab ainult Telia teenusega
42,96 €"
Tõesti selline variant seal. Zyxel LTE3311 on mul.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2024 19:05:37 vasta tsitaadiga

Päris kirves jääk, kui see tõesti 5a vana juba on.

Mingit võrgulukku seal pole, aga keegi teine las kinnitab, et saab APN muuta vajadusel.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 03.02.2024 19:38:58 vasta tsitaadiga

Kas see Zyxel töötab oma antennidega või on välisantenn küljes?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2024 22:09:14 vasta tsitaadiga

kui sul on vaid 20/5, miks sa teist ruuterit tahad?
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renyr
HV vaatleja
Renyr

liitunud: 25.09.2009




sõnum 03.02.2024 22:13:47 vasta tsitaadiga

Täiesti oma antennidega.

Ma tahan sellepärast,et ei peaks maksma lõputult seda renti. 8 kuuga maksaks selle 42€ juba ära. Peab ilmselt nii tegema. Siis raudselt Telia paneb "self destruct in xxx time" valikule linnukese ette. 😅
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2024 23:02:43 vasta tsitaadiga

3311 suht ok asi, osta välja. Kus huawei 593 kippus vahel uimama see nüüd unustatud.

Miinust nii palju et kui väga palju seadmeid taga siis kipub mõne kuivale jätma. Nii 20 ja peale. Ja korraga ühendub ühe mastiga nii et 200/50 paketiga võib lahjaks jääda. Ja telia lukk peal aga pole senini häirind.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 04.02.2024 00:52:00 vasta tsitaadiga

Kui oma antennidega, siis levi on suht normaalne, võib mõelda ka muude seadmete peale.
See 3311 ei ole isegi cat6, vaid see esimene, cat4... Cat12 seadmeid liikus kuni 50 .- eest, cat19 on praegu saadaval 90.- eest - kas tõesti tasub nii vanu asju veel osta 42+ juuro eest...? Ja vendor lock ka veel peal...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2024 01:01:17 vasta tsitaadiga

Ega rentimine targem pole, oma töö teeb ära las teeb edasi, pole vaja midagi vahetada ega tuunida. Kui ükskord muud vaja saab värskema asja.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2024 10:39:45 vasta tsitaadiga

Kuni rendid, siis kehtib ka garantii ja peaksid iga kell saama uuema mudeli vastu vahetada ju, kui see Teliasse jõuab?
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.03.2024 12:15:30 vasta tsitaadiga

spezwend kirjutas:
Sain prooviks NR7101 ja panin Mikrotik LHG LTE-ga "joonele". Kiire kokkuvõte, NR7101 ei sobi* levi äärealadelt (5km mastini) signaali püüdmiseks.

Kas kellelgi on kogemust, miks NR7101 vahepeal signaal täitsa nulli kukub? Zyxeli äpp näitab signaal Excellent ja SINR ~10. Peal on viimane firmware ja lubatud ainult need LTE bandid, mis mastis 20MHz + NR. Preferred Access Technology on hetkel Auto, aga olen proovinud ka lukustada NR5G-NSA, tulemus on sama. Kas võib olla, et Zyxel on vigane?

* ei sobi - samades oludes võrreldes Mikrotik LHG-ga signaal tugevalt kõigub, ping on tohutult kõrge. Antennid/ruuterid on samas mastis, Zyxel kohe Mikrotiku all.


Võtan sõnad tagasi. Panin ajutiselt NR7101 nipukatega katusele, eemaldasin aeglased bandid (10 ja 15MHz) ja hetkel on ping 19...21ms ja ~370/70Mbps. Kahjuks 3,5GHz näeb, aga ei lukusta - seda siis ~5km kaugusel otsenähtavusega.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kraaks
HV kasutaja


liitunud: 04.02.2002




sõnum 21.03.2024 03:28:25 vasta tsitaadiga

Hmm mul ka see NR7101, ping 25-30, kuna mängin see 19 oleks hea.
Mul see piiramatu mingi pakett, kasutab ka 5-d.
Sim kaart on tegelikult telefoni oma, muidu rahul.

_________________
lillekasvatus.ee
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2024 16:20:57 vasta tsitaadiga

Kas keegi teab või suudab leida, mis on NR7101 ja NR7103 vahe?
Mul hetkel on viimane, aga mõni kord kuus ühendus telia mastiga katkeb ja aitab ainult ruuteri vooluvõrgust eemaldamine ja uuesti ühendamine. Telia on pikalt juurelnud, aga midagi tarka ei ole välja mõelnud ja pakuvad eelpool toodud vahetust, et äkki aitab. Korra on nad seda nr7103 juba välja vahetanud sama mudeli vastu, aga see minu netiühenduses midagi ei muutnud.

Kui töötab siis on kõik korras, kiirused ja ping head. Kui ei tööta, siis aitab ainult resa.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2024 16:49:08 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Kas keegi teab või suudab leida, mis on NR7101 ja NR7103 vahe?

Mingis suvaliselt leitud kirjatükis justkui miskit oleks?
https://www.trovaprezzi.it/manuali/zyxel_nr7102.pdf
https://service-provider.zyxel.com/bbwf-collateral/qsg_5g_nr_4g_lte_cpe_emea_220901_a3.pdf
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 21.03.2024 17:06:50 vasta tsitaadiga

dex, siin on ka lühike tehniline võrdlus.
https://www.zyxel.com/service-provider/global/en/products/5g-nr4g-lte-cpe/5g-nr-cpe/odus/nr7101nr7102nr7103-series

Ei taha ja ei oskagi raadiotehniliselt detailselt lahti kirjutada aga selle sõltuvalt asukohast vahel esineva mure lahendamine on Telia töö, tehnik ja rikkehaldur ehk leiavad vastuse koostöös.
1. Kui asukohani võib levida erinevaid tugijaamasid, nii 4G (800-2600), 4G+5G 700Mhz 2100Mhz jms, ning 4/5G kuni 700Mhz-3500Mhz siis võib sõltuvalt kaugustest olla anomaaliaid mida saab ehk seadme vahetuse, suunamise, seadistamisega jms. lahendada.
2. Lingil näed seadmete erinevusi kuid minule teadaolevalt näiteks 01 aggregeerib paremini just madalaid sagedusi ehk kui oled kehvemas levialas 700,800,1800,2100 jne. 03 pigem on hea heas levialas mis eelistab kõrgemaid sagedusi ning võimaldab laiemat riba.

See pole aga reegel sest mõnes asukohas on just vaja välistada madalamad sagedused, et kätte saada ja hoida kõrgematel.
Samas kui n78 on kaugel ehk 4,5,6Km siis võib olla vaja see ruuteri sagedustest eemaldada, et seade kasutaks lähima masti madalamaid sagedusi.

Lihtsas keeles, kui oled juba sama mudeli vastu vahetanud, las siis järgmisel korral proovitakse 7101ga.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2024 17:23:52 vasta tsitaadiga

indrpo, tänud selgituse eest!

Järgmine kord crashib, siis palun vahetuse töösse panna.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2024 20:47:48 vasta tsitaadiga

kraaks kirjutas:
Hmm mul ka see NR7101, ping 25-30, kuna mängin see 19 oleks hea.
Mul see piiramatu mingi pakett, kasutab ka 5-d.
Sim kaart on tegelikult telefoni oma, muidu rahul.

Mul on ka telefoni "piiramatu" (2TB piirang) 5G pakett. Proovi antenn panna kõrgemale, mul oli vahe isegi 20-30cm üles alla liigutades.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 25.03.2024 23:47:27 vasta tsitaadiga

Jah, kõrgusega tuleb reaalselt katsetada. Mul on mast 9m, kui sättisin erinevaid kõrguseid siis tuli välja et kuigi silmnähtavuse mõttes oli tipus olukord muidugi parim, siis summaarumis parima signaali sain 5,8m kõrgusel maapinnast. Erinevused olid 5-8db suurusjärgus, üritasin ka stabiilsemat mürasuhet saavutada, lisaks tugevusele.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kapa
HV vaatleja

liitunud: 19.09.2007




sõnum 28.03.2024 20:15:58 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
kapa, Tasub võtta. Sõltub mis sinna asukohta levib, CA agregeerib nii 4G kui 5G sagedusi. Seega jah, saad max kiirused paremini kätte. Ruuteri üürihinnas on erinevus.
Saad väliruuteri ja toas ei ole ruuter vaid Wifi tugijaam (EX400 WifiAP või suure maja korral pakutakse Smart Wifit mitu tugijaama)
Antakse kõike üürile, tehnik otsustab ja selgitab kohapeal, mida saab ja mis mõistlik.
Kui telefon näitab vahel 5G märki, on vahel tegemist ka 700Mhz kaugema tugijaama 5Gga, see ei ole 3500Mhz kiire koduinterneti leviala.

Lihtsas keeles, tehnik kohale ja selgitab.

Nii,tehnik käis kohal ja pani asja käima!Lugu järgmine,et senini võttis mul see koduinternet Saverna mastist,mis on 1,5 km.kaugusel.Tahtsin interneti kiirust tõsta,aga öeldi järjepidevalt,et Saverna mastil pole ressurssi ja nii jäigi.Et ehk tuleb Saverna masti tuunimine uue aasta algul.Pakkusin tehnikule välja,et keerame Valgjärve masti peale,sinna linnulennult 5,5 km.Panime selle 5G antenni üles ja ennäe,tehnik imestas ka,et väga hea leviga tuleb 700Mhz.ja 2600 Mhz.Proovis kiirustesti,siis kohe kimas üle 100mb ja alla ta vajus,sest mul oli ju 40/20 kiirus senini.Tehnik mõtles ja ütles,et helistab mulle tagasi,et proovib Telia tarkadeklubiga telefoniga rääkida,et mulle see 200/50 kiirus külge panna Valgjärvelt.Kell tiksus ja vaatsin,et kõnet ei tule,siis helistasin ise Telia näitsikule ja kõnelesin loo ära,et nüüd oleks mul ju võimalik Telia1ga saada kiiruseks 200/50 Valgjärve mastist.Telia näitsik ütles,et kõneleb tehnikaosakonnaga helistab tagasi,möödus 20 min.ja helistaski tagasi ja ütles,et ei saa seda kiirust,sest nende andmebaasis olen Saverna masti ja sinna jäängi.Mis seal ikka,ajas marru küll,kui levi hea ja tehnik ütleb koha peal,et tema ei näe piirangut miks mulle ei saaks 200/50 kiirust.Hakkasin siis Telia näitsikule Elisa juttu ajama,et tuleb Telia kola kokku panna ja Elisasse minna.Siis näitsik ütles,et räägib veel tehnikaosakonnaga ja nii tegigi ja helistas uuesti,et see Telia 5G antenn on küll keeratud Valgjärvele,aga võtab Saverna masti,et tehnikaosakond ütles,et vaatavad(seda muidugi peale Elisa juttu)Jäin Telia näitsiku kõnet uuesti ootama,aga siis äkki helistas see tehnik kes minu juures käis ja ütes,et teeb mulle selle 200/50 kiiruse ära.Läks 5min.ja helistas tagasi,et tehtud ja nii oligi.Praegu 24h tundi käinud see nett Valgjärvelt ja kiirus stabiilselt 200+mb alla ja 50 üles.Õnneks muidugi,et need mastid enam vähem ühes suunas.Tahtsin seda kirjutada sellepärast,et see Telia telefoni,iseteeninduse ja teeninduse jutud,et ei saa kiirust jne.ei pea alati paika.Seda muidugi,siis kui mastiud enam vähem lähestikku.Sa võid Telia jaoks olla ühes mastis kinna,aga kui vahemaa kannatab,siis saab ju teist masti ka proovida.Mul muidugi vedas,et selline timm Telia tehnik oli ja pani mul kiirust juurde.123 numbri pealt olekski seda kiiruse tõstmist ootama jäänud,mitte enne,kui Saverna masti tuunitakse.Igal juhul,kui kellelgi midagi sarnast,siis kindlasti tasub 5G väliruuter külge ja proovida.Lõpetuseks tervitan Telia tehnik Markust!
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.04.2024 22:00:47 vasta tsitaadiga

Kui kedagi huvitab, siis minul tehti see vahetus nüüd ära NR7103 -> NR7101. Siiani ühendus maha pole kukkunud, küll aga ei tahtnud hästi hoida N78 sagedust ja vahetas seda madalama peale. Kahjuks madalama peale vahetusel kukkus kiirus kohe 50-100 mbps peale ja ping tõusis 30-40 peale. Panin nüüd prooviks ise lukku:
Band: NR_N78 (NR TD 3500)
RSRP - 110 <niipalju kui ma aru olen saanud, siis see näitaja võiks parem olla>
RSRQ - 11
SINR - 10

Praegu on tulemus väga kena väikse lumesajuga. Eks näis, kas püsib nii kui puud lehte lähevad.
Down 202.57 Mbps
Up 29.71 Mbps
Ping 16 ms

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dentartu
HV kasutaja

liitunud: 25.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2024 09:48:09 vasta tsitaadiga

kapa kirjutas:
indrpo kirjutas:
kapa, Tasub võtta. Sõltub mis sinna asukohta levib, CA agregeerib nii 4G kui 5G sagedusi. Seega jah, saad max kiirused paremini kätte. Ruuteri üürihinnas on erinevus.
Saad väliruuteri ja toas ei ole ruuter vaid Wifi tugijaam (EX400 WifiAP või suure maja korral pakutakse Smart Wifit mitu tugijaama)
Antakse kõike üürile, tehnik otsustab ja selgitab kohapeal, mida saab ja mis mõistlik.
Kui telefon näitab vahel 5G märki, on vahel tegemist ka 700Mhz kaugema tugijaama 5Gga, see ei ole 3500Mhz kiire koduinterneti leviala.

Lihtsas keeles, tehnik kohale ja selgitab.

Nii,tehnik käis kohal ja pani asja käima!Lugu järgmine,et senini võttis mul see koduinternet Saverna mastist,mis on 1,5 km.kaugusel.Tahtsin interneti kiirust tõsta,aga öeldi järjepidevalt,et Saverna mastil pole ressurssi ja nii jäigi.Et ehk tuleb Saverna masti tuunimine uue aasta algul.Pakkusin tehnikule välja,et keerame Valgjärve masti peale,sinna linnulennult 5,5 km.Panime selle 5G antenni üles ja ennäe,tehnik imestas ka,et väga hea leviga tuleb 700Mhz.ja 2600 Mhz.Proovis kiirustesti,siis kohe kimas üle 100mb ja alla ta vajus,sest mul oli ju 40/20 kiirus senini.Tehnik mõtles ja ütles,et helistab mulle tagasi,et proovib Telia tarkadeklubiga telefoniga rääkida,et mulle see 200/50 kiirus külge panna Valgjärvelt.Kell tiksus ja vaatsin,et kõnet ei tule,siis helistasin ise Telia näitsikule ja kõnelesin loo ära,et nüüd oleks mul ju võimalik Telia1ga saada kiiruseks 200/50 Valgjärve mastist.Telia näitsik ütles,et kõneleb tehnikaosakonnaga helistab tagasi,möödus 20 min.ja helistaski tagasi ja ütles,et ei saa seda kiirust,sest nende andmebaasis olen Saverna masti ja sinna jäängi.Mis seal ikka,ajas marru küll,kui levi hea ja tehnik ütleb koha peal,et tema ei näe piirangut miks mulle ei saaks 200/50 kiirust.Hakkasin siis Telia näitsikule Elisa juttu ajama,et tuleb Telia kola kokku panna ja Elisasse minna.Siis näitsik ütles,et räägib veel tehnikaosakonnaga ja nii tegigi ja helistas uuesti,et see Telia 5G antenn on küll keeratud Valgjärvele,aga võtab Saverna masti,et tehnikaosakond ütles,et vaatavad(seda muidugi peale Elisa juttu)Jäin Telia näitsiku kõnet uuesti ootama,aga siis äkki helistas see tehnik kes minu juures käis ja ütes,et teeb mulle selle 200/50 kiiruse ära.Läks 5min.ja helistas tagasi,et tehtud ja nii oligi.Praegu 24h tundi käinud see nett Valgjärvelt ja kiirus stabiilselt 200+mb alla ja 50 üles.Õnneks muidugi,et need mastid enam vähem ühes suunas.Tahtsin seda kirjutada sellepärast,et see Telia telefoni,iseteeninduse ja teeninduse jutud,et ei saa kiirust jne.ei pea alati paika.Seda muidugi,siis kui mastiud enam vähem lähestikku.Sa võid Telia jaoks olla ühes mastis kinna,aga kui vahemaa kannatab,siis saab ju teist masti ka proovida.Mul muidugi vedas,et selline timm Telia tehnik oli ja pani mul kiirust juurde.123 numbri pealt olekski seda kiiruse tõstmist ootama jäänud,mitte enne,kui Saverna masti tuunitakse.Igal juhul,kui kellelgi midagi sarnast,siis kindlasti tasub 5G väliruuter külge ja proovida.Lõpetuseks tervitan Telia tehnik Markust!

Kiiruse tellimine käib asukoha järgi. Kui lubatud kauguses on maste kõike võimalike saatjatega saab tellida suuremaid kiiruseid. Kui ikka asud sellises mastis kaugel siis automaatselt oled välistatud. Kuna enamusel nagunii seal signaali ei saa. Kui ikka tekib variant, et levib märgid koduse aadressi valeks, mastile lähemale, saad suurema kiiruse tellida, muutes aadressi tagasi õigeks kiirus jääb külge. Sellise kujul trikidades sai tellida. Muidugi kui tellid ja muudad aadresiks kus ei levi siis Telia ei saa ka kiirust tagada ja ei ole mõtted neile helistada.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 145, 146, 147
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.