Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2023 08:29:50 vasta tsitaadiga

Tauri. kirjutas:
https://www.koda.ee/et/meie-moju/hetkel-kasil/avalda-arvamust-investeerimiskontodega-seotud-plaanitavate-muudatuste-kohta

https://rikas.geenius.ee/eksklusiiv/rahandusministeerium-tahab-investeerimiskonto-tanapaeva-tuua-investoritele-lisandub-saastetud-maksuraha/

On need asjad kuhugi edasi liikunud?


Ma saatsin emaili "[Küsi lisa] Investeerimiskonto kaudu raha paigutamine virtuaalvääringutesse. Täname Teid pöördumast Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poole. Vastame Teile esimesel võimalusel.".
Panen ka siia kirja mis nad vastavad.

Edit:
Sain vastuse: "Selle teema kohta ei ole hetkel uut infot tulnud ehk Rahandusministeerium ei ole meile teadaolevalt selle teemaga kahjuks edasi liikunud.".

Eriti nõme, kui ei jõuta oluliste asjadega tegeleda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2023 10:45:08 vasta tsitaadiga

Rahandusministeeriumile nüüd küll ilmselt hetkel pole oluline leida nippe, kuidas sina saaks maksukohustust edasi lükata, pigem vastupidi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 21.08.2023 17:12:16 vasta tsitaadiga

Väga kahju. Praegu põhimõtteliselt osta aktsiaid investeerimiskontoga ja muud teha ei saa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.08.2023 10:27:21 vasta tsitaadiga

Kirjutasin sel teemal Delfi Ärilehe ajakirjanikule ja küsisin, ega tal rohkem infot ei ole.
Kevadel oli see uue valituse tõttu veninud ja nüüd on sellega mingilmääral tegeletud, kuid kindlat aega lubatud ei ole. Ajakirjanik lubas kajastada, kui asi toppama jääb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.08.2023 20:11:05 vasta tsitaadiga

LHV lubab IK-le Krüptovara osta. PIK-ile mitte. Viimast sooviks, pigem. Agajah, muidu tunduvad asjalikud muudatused. Samas pole üksikisiku rahaline heaolu kunagi prioriteet olnud. Ikka nuumake pankasid mõttetute % juures või makske räigelt makse. Või tehke ettevõtte alt.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 26.08.2023 11:10:15 vasta tsitaadiga

Investeerimiskontoga ei pea tehinguid eraldi deklareerima, see ongi asja suurim pluss ja muidugi maksustamise edasilükkamine.

Ettevõtte alt saad maksustamist edasi lükata, aga tehingud pead ikka ju eraldi kõik kirja panema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.08.2023 11:47:46 vasta tsitaadiga

Jah, ent IK-ga ei ole kõik maksud edasilükatud + mingid deklareerimiskohustused ka IMO seal - ise olen pangast automaatselt saatnud ja pole üle vaadanud, oma süü, et loll süsteem - ei saa eeldada, et keskmine kodanik hakkab muud tegema.

Mõistlik oleks, et kuni IK-lt väljamakseid ei ole, siis ei pea millegi üle aru andma, makse maksma, jnejne. St. mõistlik oleks kui see toetaks tuimalt isikute enda hilisema toimetuleku ülesehitamist. Kasvatad vara ja kui välja võtad, maksad tuimalt 20% tulukat.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.08.2023 13:56:12 vasta tsitaadiga

Oota aga mis maksud selle IK-ga siis on? Ja üldse, krüptot sinna osta saab misajast?

EMTA lehel endiselt jutt:

tsitaat:

Kui te olete investeerimiskonto kaudu ostnud krüptoraha, siis on see kindlasti kontol näha, kuid te peate arvestama, et krüptoraha ei ole finantsvara tulumaksuseaduse mõistes ja seetõttu ei ole lubatud krüptoraha investeerimiskonto kaudu osta ja seeläbi tulumaksukohustust edasi lükata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.08.2023 18:52:53 vasta tsitaadiga

Divikate puhul on miskine teema @ maksud.

LHV-s justkui saaks krüptot osta tavalisele IK-le, ent ei tea, pole proovinud. PIK-i ei luba ostuks validagi.

EMTA jobudele ütleks, et TuMS vajaks lihtsalt täiendamist: https://www.riigiteataja.ee/akt/130062023081?leiaKehtiv#para17b1
Meelsuse tõttu pidurdatakse.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.08.2023 12:19:55 vasta tsitaadiga

Sellesmõttes et mulle tundub, et isegi kui seda teha saab on see mõttetu, sisuliselt väärkasutus. Maksude koha pealt ei ole mingit vahet mis kontoga seda ostad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.08.2023 12:40:56 vasta tsitaadiga

Miks peaksa krüptodesse investeerimine olema väärkasutus? Väär on EMTA tõlgendus, et krüptod ei ole kohane vara. Pangu siis mingi "tean, mida teen, laske mul riske võtta" avatava ukse taha.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.08.2023 13:57:29 vasta tsitaadiga

Mitte krüptodesse investeerimine, vaid investeerimiskonto kaudu selle tegemine. Kui EMTA praegu ütleb et seda on väär teha, siis mis kasu sa loodad sellest saavat? Isegi kui seadus kunagi ära muudetakse ega see tagasiulatuvalt ei kehti
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tshw900
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.11.2023 19:04:10 vasta tsitaadiga

"Kuidas maksustatakse päranduseks saadud krüptot?"
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120245278/puust-ja-punaseks-kuidas-maksustatakse-paranduseks-saadud-kruptot
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2023 19:34:51 vasta tsitaadiga

Delfi (Priit Pokk) kirjutas artikli "Eesti väikeinvestoritel tekib parem võimalus odavamalt välismaiseid aktsiaid osta". Seal ka krüptoga kauplemise kohta uudiseid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 27.12.2023 20:12:56 vasta tsitaadiga

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120258062/eesti-vaikeinvestoritel-tekib-parem-voimalus-odavamalt-valismaiseid-aktsiaid-osta

Mul on monero rahakott, mis on tor kaudu ühendatud ja random aadressidel on "balanss". Sinna on tulnud erinevatest kohtadest. Erinevalt bitcoinist - aadresse jälitada ei saa.

Ainult on see, et kui sa kunagi hakkad vaikselt panga kaudu raha võtma, siis kunagi tuleb maksuamet ja küsib, kus see raha on tulnud?
Kui sa muidugi taisse ei koli ja sealt vaikselt kohalike rahavahetajate kaudu välja ei võta..

_________________
Kuna ettekujutused kavatsustest on subjektiivsed, võib arendajate ainus ohutu tee olla toote anonüümne loomine, nagu tegi Satoshi Nakamoto Bitcoiniga ( BTC ). Kui pole kedagi, keda vastutusele võtta, pole ka juhtumit.
(keegi kuskil ütles)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 27.12.2023 20:16:42 vasta tsitaadiga

mina634 kirjutas:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120258062/eesti-vaikeinvestoritel-tekib-parem-voimalus-odavamalt-valismaiseid-aktsiaid-osta

Mul on monero rahakott, mis on tor kaudu ühendatud ja random aadressidel on "balanss". Sinna on tulnud erinevatest kohtadest. Erinevalt bitcoinist - aadresse jälitada ei saa.

Ainult on see, et kui sa kunagi hakkad vaikselt panga kaudu raha võtma, siis kunagi tuleb maksuamet ja küsib, kus see raha on tulnud?
Kui sa muidugi taisse ei koli ja sealt vaikselt kohalike rahavahetajate kaudu välja ei võta..


Saab keegi saata täisartikkli privaatselt?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 27.12.2023 20:19:38 vasta tsitaadiga

Ma saan ainult ühe koha delfist näidata:

"Krüptovaralt saadav kasu kahanes

2022. aasta kohta deklareeris krüptovaralt saadud kasu 5304 inimest summas 16 792 340 eurot, millelt tasuti tulumaksu 3,4 miljonit eurot.

Võrdluseks: 2021. aasta eest deklareeris 6745 inimest sellist kasu kokku 57 miljonit eurot, millelt tasuti 11 miljonit eurot tulumaksu."

_________________
Kuna ettekujutused kavatsustest on subjektiivsed, võib arendajate ainus ohutu tee olla toote anonüümne loomine, nagu tegi Satoshi Nakamoto Bitcoiniga ( BTC ). Kui pole kedagi, keda vastutusele võtta, pole ka juhtumit.
(keegi kuskil ütles)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 27.12.2023 21:06:27 vasta tsitaadiga

Ikka jändate krüptiga minu huvi sellevastu kadus aastal 2018 juba siis vaatasin ei tasu vaeva näha, sest tulevikku sellega pole.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 27.12.2023 21:22:01 vasta tsitaadiga

XeStAiSy kirjutas:
Ikka jändate krüptiga minu huvi sellevastu kadus aastal 2018 juba siis vaatasin ei tasu vaeva näha, sest tulevikku sellega pole.


Ei tasu jah

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 27.12.2023 23:13:27 vasta tsitaadiga

XeStAiSy kirjutas:
Ikka jändate krüptiga minu huvi sellevastu kadus aastal 2018 juba siis vaatasin ei tasu vaeva näha, sest tulevikku sellega pole.

mina vaatan kuidas räsigraaf areneb ja hoian stake-s. telegraaf on nüüd räsigraaf - ainult sõnimite asemel on räsitud vahendid - hedera hbar.

_________________
Kuna ettekujutused kavatsustest on subjektiivsed, võib arendajate ainus ohutu tee olla toote anonüümne loomine, nagu tegi Satoshi Nakamoto Bitcoiniga ( BTC ). Kui pole kedagi, keda vastutusele võtta, pole ka juhtumit.
(keegi kuskil ütles)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2024 21:30:30 vasta tsitaadiga

Head uudised: "Ükski investeering pole kunagi päris riskivaba, aga see annab investorile täiendava kindlustunde, et teatud riskid on maandatud ja pettuste oht väiksem,” sõnas rahandusminister Mart Võrklaev. Ta lisas, et seetõttu on aastast 2025 võimalik krüptovarasse panustada ka läbi investeerimiskonto.".
https://rmp.geenius.ee/uudised/eelnoud/finantsinspektsioon-teostab-jarelvalvet-kruptoteenuse-osutajate-ule-aastast-2025/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 11.01.2024 22:08:17 vasta tsitaadiga

Suurimad kokkuostjad:
Tesla: Tesla teatas 2021. aasta alguses, et on ostnud 1,5 miljardi dollari eest BTC-sid. Ettevõte teatas ka, et plaanib BTC-sid vastu võtta maksevahendina.

MicroStrategy: MicroStrategy on tarkvaraettevõte, mis on ostnud kokku üle 129 000 BTC-i. Ettevõte on BTC-de ostmiseks võtnud laenu ja teatanud, et kavatseb jätkata BTC-de ostmist.

Grayscale Investments: Grayscale Investments on krüptoraha investeerimisfond, mis haldab üle 40 miljardi dollari eest BTC-sid. Fond on suurim BTC-de omanik maailmas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2024 23:55:36 vasta tsitaadiga

Mis see siia teemasse (Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele) puutub?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 18.03.2024 12:45:37 vasta tsitaadiga

b88 kirjutas:
Mis see siia teemasse (Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele) puutub?

Et krüptoraha eurodeks vahetades oma pangakontol, läheb see tuludeklaratsiooni alla.

_________________
Kuna ettekujutused kavatsustest on subjektiivsed, võib arendajate ainus ohutu tee olla toote anonüümne loomine, nagu tegi Satoshi Nakamoto Bitcoiniga ( BTC ). Kui pole kedagi, keda vastutusele võtta, pole ka juhtumit.
(keegi kuskil ütles)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.03.2024 15:18:51 vasta tsitaadiga

Kas keegi teab muidu kui kaugel see eelnõu omadega on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele. mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.