Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 22, 23, 24  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kryptoguy
HV vaatleja

liitunud: 18.04.2021




sõnum 17.11.2021 12:18:15 vasta tsitaadiga

ampsu kirjutas:
Ei tea, miks see krüpto nii hambus nüüd neil on. Pmslt osta erinevates platvormides aktsiaid (a la T212), teeni kasumit, võta eurona välja ja keegi ei küsi mingeid makse? icon_evil.gif Vb sõltub summa suurusjärgust, aga senimaani ei tea kedagi, kes oleks pidanud midagi deklareerima aktsiatega kaubeldes.

Eks näha ole, kuidas nüüd veebruaris need asjad olema hakkavad, et kas suudavad ise mingit FIATi tehinguid üles leida või ei.

Ilmselt seal mitu põhjust-koht on urgas... Teiseks inimesed ikka kipuvad seal maha mängima või siis võetakse välja marginaalne summa nt 2k. Ei huvita sellised sumad ei panka ega ma-d
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ampsu
Kreisi kasutaja
ampsu

liitunud: 28.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.11.2021 16:58:55 vasta tsitaadiga

Ei tohiks ka marginaalsed krüptosummad huvitada icon_biggrin.gif Ega ma arvan ka, et tegelikult paar tuhat eurot kuus investeerimistulu ei koti kedagi või vähemalt senimaani ei ole. Tean küll mõnda inimest, kes juba aastaid tuimalt FIATi lasknud kuni ca 2-3k/kuus ning 2019. ja 2020.a ei olnud mingit häda MAga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 17.11.2021 18:14:31 vasta tsitaadiga

Riigi vaatest vist maksustatakse enim neid kellelt on lihtsam maksu koguda.
Liiga väikseid ja liiga suuri ei kiusata. Maalehes oli hiljuti artikkel, kuidas käsitöösektor ja väikeettevõtlus makse lihtsalt ei maksa, ei ole kunagi maksnud. Prouad kes sokke-käpikuid-linikuid-salle koovad või kalmistu väravas lilli müüvad jätvat tuimalt iga viienda käiku eest teenitu riigile deklareerimata. Sama pidavat ka korilusega olema, kus Eesti metsadest korjatakse korralikud tonnid seeni ja marju, mis kokkuostjate poolt sularahas kokku ostetakse aga riigi kaukasse makse ei pidavat jõudma, polevat kunagi jõudnud.
Suurtest on Google, Facebook ja teised monstrumid, kes väidetavalt Eesti turul reklaamiteenusega edukalt konkureerivad aga erinevalt kohalikest reklaamifirmadest maksuameti käpad jäävat nende võrdseks maksustamiseks lühikeseks.
Tõsi see suurte probleem olevat üleilmne ja selle vastu tahetakse see üldine riike kohustav 15% tulumaksukohustus teha, kuhu Eesti küll oma erandi kauples, et meie senine kehtiv süsteem jääks meil valdavalt kehtima.

Krüpto maksutamine arvatvalt taandub sellele, kui aus maksumaksja on ja kuipalju õnnestub maksuametil pankadest ja vahenduskeskkondadest infot välja nõuda.
Kes Eesti panku ja keskkondi kasutab, nende tegevus on arvatavalt MTA-le paremini kontrollitav, kes kasutab sõbralike nn liitlasriikide keskkondi-panku ei tarvitse samuti saladusse jääda.
Kes kasutavad eksootilisi regioone, kuni paradiisisaarte teenusteni välja, neil arvatavalt maksuametiga kokkupuuteoht minimaalne.

_________________
---------------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kryptoguy
HV vaatleja

liitunud: 18.04.2021




sõnum 17.11.2021 19:41:53 vasta tsitaadiga

Kusjuures koolitustel räägiti(mida sai fb vaadata), et iga kanne välja on tulumaksustatav kui ei vii otsi kokku. Nt coinbasest oled kuskile teise exc saatnud või hoopis rahakotti, siis läheb sealt automaatselt 20%
Et siis oletame kannad sõbrale krüptot(kohe 20% tuleb sulle) Sõber kes kätte sai sisuliselt soetusväärtus on tal ka 0 ja juba 20% ka tal tiksub...
Ehk siis juba tavaline kanne võib muutuda 20% tm maksustatavaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 17.11.2021 19:49:33 vasta tsitaadiga

Ahah icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ifeeldeadp
Kreisi kasutaja
ifeeldeadp

liitunud: 06.09.2010




sõnum 17.11.2021 19:57:21 vasta tsitaadiga

kryptoguy kirjutas:
Kusjuures koolitustel räägiti(mida sai fb vaadata), et iga kanne välja on tulumaksustatav kui ei vii otsi kokku. Nt coinbasest oled kuskile teise exc saatnud või hoopis rahakotti, siis läheb sealt automaatselt 20%
Et siis oletame kannad sõbrale krüptot(kohe 20% tuleb sulle) Sõber kes kätte sai sisuliselt soetusväärtus on tal ka 0 ja juba 20% ka tal tiksub...
Ehk siis juba tavaline kanne võib muutuda 20% tm maksustatavaks.

icon_lol.gif järgmine samm oleks rahakotist rahakotti kande pealt 20% icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avera
HV vaatleja

liitunud: 07.08.2007




sõnum 21.11.2021 18:16:03 vasta tsitaadiga

1. Iga kanne on maksustatav. Kui ma kannan ühelt kontolt teisele näiteks ühe eth, siis ma pean selle tehingu pealt maksma 20%? See ei tundu loogiline, sest sellise tehingu pealt ei ole tekkinud tulu. Tundub veidikene ebaloogiline.

2. Kuidas on lugu Marginitega kui teha tehinguid eraisikuna? Näide. Ma ostan 100€ eest 3x võimendusega ja saan 200€ eest osta mingit x coini, mille väärtus ostu hetkel on näiteks 1.10. X coin kerkib 1.3 hinnani Müügist saadav hind on 235€. Marginist väljudes oleks kasum 35€ - miinus intress. Teise näitena. Ma ei välju marginist, kuid ostan 1.10 juures tagasi. Coinide arv kerkib 181 pealt 213 peale ja ma müün uuesti 1.3 juures. Müügihind oleks 276€. Seekord ma väljun marginist ja maksan ära 100€ + intress ning alles jääb 100€ sisse investeeritud raha ning tulu oleks kusagil 75€ marginist väljudes. Nagu ma olen seni aru saanud, siis minu kasum antud tehinguga on 76€, millest 20% peaks olema tulumaks ehk 15.2€. Olen ma asjast õigesti aru saanud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
murka390
Kreisi kasutaja
murka390

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2021 19:51:49 vasta tsitaadiga

Kanne ei ole maksustatav, kui kannad teisele kontole ja näitad et vahepeal vääring ei muutunud. St. ei muutnud Bitcoini Etherumi vastu näiteks. Või ükskõik mis muu vahetus.
Sama krüpto kanne ei lähe maksustamise alla, kui näitad ära, et see uus konto on ka Sinu oma. St. ei müünud maha kellelegi.
Tundub loogiline ja nii olen aru saanud. On õige?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 21.11.2021 23:57:54 vasta tsitaadiga

Võõrale kontole kandes ei tule ka sulle makse kui kingid. Sama võõras võib sulle kinkida €-sid ja kõik jokk icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2021 04:42:58 vasta tsitaadiga

kui sa võõrale kontole kingituse kannad, siis pead maksud sina ära maksma...
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 22.11.2021 08:15:13 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
kui sa võõrale kontole kingituse kannad, siis pead maksud sina ära maksma...

Nope. Võõras peab maksma kui kingitust müüma hakkab. Soetumusmaksumus on siis 0 ehk maksud kogu summa pealt.
Sarnaselt maa/korteri kinkimisega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2021 15:36:30 vasta tsitaadiga

St., jah, kui teed krüptokande vahenditega, mille soetasid vahenditega, millelt maksud makstud olid ja nüüd ei konverteeri midagi ümber, vaid lihtsalt kannad otse üle, siis makse maksma ei pea, tõesti.
Samas see "ma kingin sulle krüptosid ja sa mulle €-sid" ei ole JOKK. Silma jääd, siis maksad makse ning saad ehk mingi karistusegi...

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 22.11.2021 15:43:02 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Samas see "ma kingin sulle krüptosid ja sa mulle €-sid" ei ole JOKK. Silma jääd, siis maksad makse ning saad ehk mingi karistusegi...

Kisub kangesti sinna suunda, kus € ja $ tuleks üldse vahele jätta - kingid krüptosid ja vastu kingitakse maja, auto, kulda, teemante vms icon_biggrin.gif
Eks see olegi riikide-võimude hirm, et krüpto võib osutuda vahendiks, millega riikide kontrollitud-jälgitud-maksustatud valuutadest võidakse tulevikus mööda minna.

_________________
---------------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2021 15:53:31 vasta tsitaadiga

Kui see "kingin sulle X ja sa mulle Y" toimiks, siis keegi muudmoodi asju ei ajakski...
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 22.11.2021 22:19:57 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Kui see "kingin sulle X ja sa mulle Y" toimiks, siis keegi muudmoodi asju ei ajakski...

Kuskil seaduse kirjas, et kui kellegi kingin midagi, siis tema ei tohi mulle enam midagi kinkida? On sel mingi ajalimiit vms? Või elulõpuni? icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2021 09:09:21 vasta tsitaadiga

"LHV avab esimese pangana Eestis klientidele krüptovaradega kauplemise võimaluse" https://www.lhv.ee/et/uudised/2021/45
Kas keegi plaanib kasutada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 23.11.2021 09:17:46 vasta tsitaadiga

Ei. Sealt ei saa ENDALE osta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2021 09:49:22 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Ei. Sealt ei saa ENDALE osta


Täiesti nõus.
Hetkel veel vara loota, et tavainvestorile tulumaksuseadus normaalseks tehakse. Aga siiski näen LHV sammu krüpto varade vaates plussina.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
murka390
Kreisi kasutaja
murka390

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2021 13:30:20 vasta tsitaadiga

b88 kirjutas:
"LHV avab esimese pangana Eestis klientidele krüptovaradega kauplemise võimaluse" https://www.lhv.ee/et/uudised/2021/45
Kas keegi plaanib kasutada?


See äge uudis tõesti. Mõtlesin paar LTC ja UNI osta sinna. Pensioniks seisma noh, igaks juhuks icon_smile.gif Eks näis kas teen ära.
Ei usu, et pangad minu elu jooksul kuskile kaovad, restruktureeritakse lihtsalt ja kohandatakse ümber.


viimati muutis murka390 23.11.2021 13:33:27, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 23.11.2021 13:32:18 vasta tsitaadiga

Aga mis mõte sealt osta on ja hoida on? Need pole ju sinu omad, walletisse kanda ei saa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
murka390
Kreisi kasutaja
murka390

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2021 13:39:59 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Aga mis mõte sealt osta on ja hoida on? Need pole ju sinu omad, walletisse kanda ei saa.


Seisma, pensionisambaks.
Eeldusel ,et LHV 50 aasta jooksul ei kao. Samuti on neil tõeänoliselt rohkem tagatud minu ostetud LTC, kui kuskil walletis,
mille koodi võin ära kaotada või häkitakse sisse.
Risk nii või naa.

Jah, levinud on "not your keys, not your crypto" aga ehk on hea võimalused lahti hoida. Ei usalda alati iseennastki, unustamised jms, siis vähemalt kedagi teist süüdistada icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2021 16:06:51 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Aga mis mõte sealt osta on ja hoida on? Need pole ju sinu omad, walletisse kanda ei saa.


Kui need minu omad ei ole, kes siis maksud maksab nendega tehtud tehingute pealt?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 23.11.2021 16:10:03 vasta tsitaadiga

Ära jaura. Mis point on cryptol kui mingi pank neid ise hoiab oma valduses ja kuskile õigesse kohta välja kanda ei lase?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2021 16:45:01 vasta tsitaadiga

Tea kas hoiabki, teoorias peaks need 100% panga enda walletis seisma aga kindlasti tekib kihk neid kasutama hakata. On see peenes kirjas lahti kirjutatud kus mündid "füüsiliselt" viibivad?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2021 18:40:25 vasta tsitaadiga

Panga kaudu ostmise eelis on ainult lihtsus.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele. mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 22, 23, 24  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.