Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 22, 23, 24  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009




sõnum 25.01.2018 19:32:47 vasta tsitaadiga

midagi pole öelda, mees ikka hiilgab oma teadmistega. Kahju on et ta arvamus osadele lastele korda läheb.....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2018 09:41:13 vasta tsitaadiga

Ma olen lihtsalt sõnatu. icon_eek.gif
_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Franzuu
HV kasutaja

liitunud: 15.11.2008




sõnum 27.01.2018 17:09:55 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Reinsalu/Ojasoo ja muu põneva taustal võib juhtuda, et jäävad muud ja olulisemad teemad kahe silma vahele:

https://www.err.ee/676745/holsmer-soov-rahapesu-puhul-suutuse-presumptsiooni-eirata-ei-tundu-taidetav
https://www.err.ee/676996/carri-ginter-uldine-husteeria-aitab-pangaliidu-ettepanekul-labi-minna

"Pangaliidu arvates tuleks rahapesu takistamiseks teha erand süütuse presumptsioonis. Praegu on vaja selleks, et rahapesus süüdistus esitada ja süüdi mõista, et uurimisobjektiks olev raha pärineks kuritegelikust tegevusest ja tõestatud peab olema ka varjamine. Viimase tõestamiseks ei ole liidu teatel praktikas üldiselt probleeme, kuid sisuliselt ületamatuks takistuseks on raha päritoluriigist kuritegeliku päritolu kohta info saamine.

Pangaliidu ettepaneku järgi tuleks rahapesukuritegude puhul loobuda süütuse presumptsiooni rakendamisest ning kahtlusalusel endal tuleks oma raha mittekuritegelikku päritolu tõendada."


Sellega võiks põhimõtteliselt iga ettejuhtuva inimese vangi panna, lapsest vanurini. Sularaha päritolu on ju võimatu tõestada. Notariaalselt kinnitatud tehing kus on iga rahatähe seerianumbrid ära toodud on ainuke lahendus. Käid poes saad raha tagasi ja sul ei ole enam võimalik tõestada et raha pole kuritegelik. Müntidel puuduvad seerianumbrid, võimatu mingi dokumendiga tõestada et see münt on see münt ja saadud selle eest. Pead sa terve enda elu ära tõestama viimase sekundini et tõestada et sa pole raha kuritegelikult teeninud?

Haiged inimesed. Teed kõik inimesed kriminaalideks ja siis paned vangi ja konfiskeerid raha neilt kellelt enda suva järgi tahad. Ainuke lahendus on sularaha ära keelata ja sularahaks klassifitseeruvate finants vahendite kasutamise kriminaliseerida.


HDTanel kirjutas:
LKits, kuidas sinuarust mõned riigid siis maksuvabaks krüpto teinud on??


Kasvav valdkond, meelitavad investeeringuid et riik ja inimesed raha sissevoolust edu lõikaksid. Hiljem maksustada, muud kasu saada. Umbes nagu see Iiri teema maksudega. Google, tule Iirimaale et Eestis maksta 0 ja meil maksta 1/100 sellest mis sa oleks pidanud Eestis maksma. Mõni võidab ja mõni kaotab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 27.01.2018 17:46:00 vasta tsitaadiga

100 eurot rahakotis ei vaja tõestamist
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Franzuu
HV kasutaja

liitunud: 15.11.2008




sõnum 27.01.2018 19:28:52 vasta tsitaadiga

Maxim Puente kirjutas:
100 eurot rahakotis ei vaja tõestamist


Kes ütleb et pole vaja? Kus see kirjas on? Mis maalt võib nõuda tõestamist või alla mille ei pea? Tuleb autoriteet kellel on sinu üle võim ja käsib tõestada siis pead.

Sularaha pole võimalik tõestada. Sa võid tuua erinevaid seletusi ja neid kas usutakse või mitte. Sa ei saa aga tõestada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 27.01.2018 19:29:40 vasta tsitaadiga

Rahapesu seaduses on kirjas
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Franzuu
HV kasutaja

liitunud: 15.11.2008




sõnum 27.01.2018 20:19:46 vasta tsitaadiga

Maxim Puente kirjutas:
Rahapesu seaduses on kirjas


rahapesu seaduses on kirjas erinevad summad erinevate tehingute puhul millest peab vastavaid ameteid teavitama

Seal ei ole kirjas palju ühel isikul võib olla raha ja vara ja milliseid tõendeid peab inimene enda vara ja raha päritolu kohta dokumenteerima, hoidma. Ei ole nii et 5000 EUR kaupa võib pätti teha või raha pesta aga 10,000 ei või. Pole vahet kas pesed raha 100 EUR korraga või 100,000. Rahapesu on rahapesu.


Seadus võiks siis juba öelda "Kui sind süüdistatakse ja juttu ei usuta siis oled süüdi."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 28.01.2018 01:21:15 vasta tsitaadiga

Franzuu kirjutas:


HDTanel kirjutas:
LKits, kuidas sinuarust mõned riigid siis maksuvabaks krüpto teinud on??


Kasvav valdkond, meelitavad investeeringuid et riik ja inimesed raha sissevoolust edu lõikaksid. Hiljem maksustada, muud kasu saada. Umbes nagu see Iiri teema maksudega. Google, tule Iirimaale et Eestis maksta 0 ja meil maksta 1/100 sellest mis sa oleks pidanud Eestis maksma. Mõni võidab ja mõni kaotab.

beer_yum.gif thumbs_up.gif Igatahes nagu aru saan siis hetkel jääb lihtsalt 20% maks mida peaks riigile maksma kui krüptot vahetada euride vastu ja panka kanda.. pole väga hull aga siiski Eesti võiks olla riik kus KRÜPTO vähemalt oleks hetkel maksuvaba kui ta on väga volatiivne ja mitte stabiilne kurss... meibi mingi 3-4aasta pärast maksustada näiteks.

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Franzuu
HV kasutaja

liitunud: 15.11.2008




sõnum 28.01.2018 14:44:55 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:
Franzuu kirjutas:


HDTanel kirjutas:
LKits, kuidas sinuarust mõned riigid siis maksuvabaks krüpto teinud on??


Kasvav valdkond, meelitavad investeeringuid et riik ja inimesed raha sissevoolust edu lõikaksid. Hiljem maksustada, muud kasu saada. Umbes nagu see Iiri teema maksudega. Google, tule Iirimaale et Eestis maksta 0 ja meil maksta 1/100 sellest mis sa oleks pidanud Eestis maksma. Mõni võidab ja mõni kaotab.

beer_yum.gif thumbs_up.gif Igatahes nagu aru saan siis hetkel jääb lihtsalt 20% maks mida peaks riigile maksma kui krüptot vahetada euride vastu ja panka kanda.. pole väga hull aga siiski Eesti võiks olla riik kus KRÜPTO vähemalt oleks hetkel maksuvaba kui ta on väga volatiivne ja mitte stabiilne kurss... meibi mingi 3-4aasta pärast maksustada näiteks.


Sa eksid, maksu pead maksma igal liigutusel kus tekkis tulu.

Vahetad DOGE coini BitConnect coini vastu kusagil Hiina exchange'is siis maksad tulu pealt tulu maksu.

Ostsid kunagi DOGE coin millel oli sellel ajal mingi väärtus A. Kui sa ostsid selle raha eest siis hinnaks A on see mis sa maksid. Kui ostsid mingi muu coini eest siis hinnaks A on sellel hetkel olnud selle muu coini hind EUR'is (või muus rahas) selles exchange'is. Mulle on ebaselge mis saab juhtudel kui selles exchange'is ei ole sellel coinil USD/EUR/muud paari või puudub üldse riigi valuutadega paaritamine.

Hind A 3 aastat tagasi, pane kirja. Nüüd vahetad DOGE BitConnect coini vastu. See näeks välja siis tavaliselt DOGE -> BTC/ETH/LTC/USDT -> BitConnect

"vahetehingu coini kogu hind" - "DOGE hind A" = tulu. Kui "tulu" > 0 siis "tulu" pealt maksad tulumaksu.

Vahetehingu coin -> BitConnect. Vahetehingu coinil oli ostu hetkel mingi hind, nüüd kui sa vahetad "vahe coini" BitConnecti vastu ja peale vahetamist on BitConnecti hetkeväärtus EUR'ides (kuidas seda määrata?) suurem kui "vahe coini" väärtus oli ostu hetkel siis selle vahe pealt maksad tulumaksu.

Homme tuleb välja et BitConnect oli scam ja BitConnect coinid on väärtusetud. Sa oled tulu teeninud ja nende vaheetappide pealt pead maksma tulumaksu.

Eesti maksuseaduse järgi võid sa krüptos kaotada mitte ainult enda alginvesteeringu vaid kogu oma vara ja võlgu ka jääda.


Ostsid Bitcoini kui see oli mega odav. Panid 10 € sisse. Müüsid BTC mingiks muuks coiniks ja selel hetkel oli tehingu hind 1,000,000 EUR. Maksukohustus 200,000 EUR. See muu coin crashib ja tagasi ei tule kunagi või kaotad sa oma coini või see varastatakse. Sinul on Eesti riigi ees maksukohustus 200,000.00 EUR, nüüd sa pead müüma kogu oma vara ja neid on Eestis väheseid kes peale seda võlgu ei jääks. Sinu 10 EUR'ist sai -200,000.00 EUR.

Eesti riigi jaoks ei ole eraisikul sellist asja nagu kulu. Kui sa oled postiljon ja ostad töö tegemiseks jalanõud kuna need kuluvad läbi siis maksuametit ja riiki ei koti, see ei ole kulu. Kui sa teed krüptotehingu siis sellel tehingul on mingi tulu (hind B - hind A), Eesti riiki ei koti et tehingul oli vahendustasu mis võeti sinu teisest taskust. See ei ole kulu.


*edit*

mul pole aimugi mida teha juhul kui coinid on ostetud eri aegadel eri hinnaga. Ma ei saa ju öelda et see coin mida ma praegu kulutan on selle hinnaga, ja need teised on teise. Ühesugused asjad ühes kotis. Võtan ma kaaluga keskmise? See on minu enda leiutis, vaevalt et juriidiliselt korrektne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2018 15:18:25 vasta tsitaadiga

Pole seal midagi kaaluda või keskmistada, sa oled kandnud mingi summa krüptosse ja mingi summa tagasi saanud. Selle vahe pealt maksadki. Mingi kümne või saja tuhande tehingurea virtuaalse kasumi analüüs on sisuliselt võimatu ja ühtlasi ka mõttetu.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Franzuu
HV kasutaja

liitunud: 15.11.2008




sõnum 28.01.2018 16:02:44 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Pole seal midagi kaaluda või keskmistada, sa oled kandnud mingi summa krüptosse ja mingi summa tagasi saanud. Selle vahe pealt maksadki. Mingi kümne või saja tuhande tehingurea virtuaalse kasumi analüüs on sisuliselt võimatu ja ühtlasi ka mõttetu.


Seda ei ütle seadus. Kui ma ostan bitcoini eest kulda, kas ma saan öelda et see ei ole veel tulu, pole veel rahaks teinud, maksuamet palun oota veel. Ei ole vahet kas sa vahetad BTC ETH'iks, EUR'iks, majaks, autoks, aktsiateks, kullaks või ükskõik milliseks muuks vara/väärtuse tüübiks.

https://www.riigiteataja.ee/akt/TuMS#para15lg1

Tulumaksuga maksustatakse kasu (§ 37) ükskõik millise võõrandatava ja varaliselt hinnatava eseme, sealhulgas kinnis- või vallasasja, väärtpaberi, nimelise aktsia, osa, täis- või usaldusühingusse tehtud sissemakse, ühistule makstud osamaksu, investeerimisfondi osaku, nõudeõiguse, ostueesõiguse, hoonestusõiguse, kasutusvalduse, isikliku kasutusõiguse, rentniku õiguste, tagasiostukohustuse, hüpoteegi, kommertspandi, registerpandi või muu piiratud asjaõiguse või selle järjekoha või muu varalise õiguse (edaspidi vara) müügist või vahetamisest. Väärtpaberi kehtivuse kaotamist käsitatakse väärtpaberi müügina.



Bitcoin on vara ja sellel on mingi väärtus. Soetamise hetkel oli sellel kindel väärtus. Kui sa vahetad Bitcoini mõne muu coini vastu siis sa võõrandad enda vara ja sa saad sellest EUR'ideks ümber arvestatuna kasu või kahju.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2018 16:26:24 vasta tsitaadiga

Kui sa vahetad ühe vara teise vastu siis ei saa sa mitte kasu vaid sinu vara nimetus muutu. Kui sa ostad 100 euri eest btc, vahetad selle 100euri väärtuses kulla vastu ja müüd selle 100 euri eest maha siis kasu (§ 37) ju ei teki. Või peaks iga muundamise pealt käibe (ptüi, tulu) maksu maksma?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Franzuu
HV kasutaja

liitunud: 15.11.2008




sõnum 28.01.2018 18:11:47 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Kui sa vahetad ühe vara teise vastu siis ei saa sa mitte kasu vaid sinu vara nimetus muutu. Kui sa ostad 100 euri eest btc, vahetad selle 100euri väärtuses kulla vastu ja müüd selle 100 euri eest maha siis kasu (§ 37) ju ei teki. Või peaks iga muundamise pealt käibe (ptüi, tulu) maksu maksma?


Varal on mingi väärtus. Ütleme et sul on noor metsamaa, 20 aastat läheb mööda ja nüüd on mets. Müüd EUR eest maha ja maksad tulumaksu. Müüd 4x suurema noore metsa eest maha ja maksad tulumaksu. Kullal (kui tooraine) ja investeerimiseks mõeldud väärismetallidel on omad käibemaksu reeglid millega ma kursis ei ole.

https://www.rahandusministeerium.ee/et/system/files_force/document_files/2016-vv_virtuaalvaaringute_analuus-22-07.pdf?download=1

a) Virtuaalvääringutega seotud tehingute maksustamine.
Üheks olulisemaks küsimuseks seoses virtuaalvääringutega on varasemalt olnud nende
tehingute võimalik maksustamine käibemaksuga. Bitcoin’i käbemaksuga maksustamist on
põhjalikult arutatud Euroopa kohtus (kohtuasi C-264/14). Selle tulemusena langetatud otsuse
kohaselt on traditsioonilise valuuta vahetamine virtuaalvääringu bitcoin ühikute vastu ja
vastupidi ning selle eest tasu võtmine käibemaksust vabastatud.

Samuti on selle küsimuse kohta täpsemalt selgitusi andnud Rahandusministeerium ning Maksuja
Tolliamet. Rahandusministeerium on oma kodulehel käibemaksuseaduse § 16 lõike 2 kohta
selgitavas kommentaaris märkinud, et maksuvabastust rakendatakse ka virtuaalvääringuga
bitcoin tehtavatele tehingutele, viidates Euroopa Kohtu otsusele kohtuasjas C-264/14.

Samuti on Eestis Maksu- ja Tolliamet andnud oma kodulehel esitanud seisukoha bitcoin'ide
maksustamisele tulumaksuga. Selle kohaselt käsitatakse bitcoin’e tulumaksuseaduse (TuMS) §
15 lõike 1 tähenduses varana. Tulumaksuga maksustatakse sellisel juhul vara võõrandamisest,
sh vahetamisest, saadud kasu.
Kui isiku tegevus bitcoin'idega vastab TuMS § 14 lg 2 sätestatud
ettevõtlustulu tingimustele, maksustatakse teenitud tulu ettevõtlustuluna, sh sotsiaalmaksuga.

Kui sa ostad BTC EUR eest siis ei ole käibemaksu.

Mina loen välja et kui sa ostad BTC eest ükskõik mida siis on see tehing käibemaksu vaba (tundub ebareaalne et sellist asja lubataks)

Ma ei tea mis juhtub käibemaksuga kui sa ostad kulda BTC eest.

Kui sa ostad käibemaksustatud kulda siis sa ei saa 100 EUR eest kulda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2018 23:35:49 vasta tsitaadiga

Kuidas tavidis asi käib? Ostad kulda käibemaksuga, lähed tagasi müüma, müüd eraisikuna käibemaksuga? Ostu-müügi hinnavahe on seal väiksem kui 20%. Või öeldakse sry, kui juriidilise isiku arvet ei anna siis maksame km jagu vähem? https://tavid.ee/kuld/1-oz-austraalia-kangaroo-kuldmunt/
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 29.01.2018 00:48:59 vasta tsitaadiga

Franzuu kirjutas:
HDTanel kirjutas:
Franzuu kirjutas:


HDTanel kirjutas:
LKits, kuidas sinuarust mõned riigid siis maksuvabaks krüpto teinud on??


Kasvav valdkond, meelitavad investeeringuid et riik ja inimesed raha sissevoolust edu lõikaksid. Hiljem maksustada, muud kasu saada. Umbes nagu see Iiri teema maksudega. Google, tule Iirimaale et Eestis maksta 0 ja meil maksta 1/100 sellest mis sa oleks pidanud Eestis maksma. Mõni võidab ja mõni kaotab.

beer_yum.gif thumbs_up.gif Igatahes nagu aru saan siis hetkel jääb lihtsalt 20% maks mida peaks riigile maksma kui krüptot vahetada euride vastu ja panka kanda.. pole väga hull aga siiski Eesti võiks olla riik kus KRÜPTO vähemalt oleks hetkel maksuvaba kui ta on väga volatiivne ja mitte stabiilne kurss... meibi mingi 3-4aasta pärast maksustada näiteks.


Sa eksid, maksu pead maksma igal liigutusel kus tekkis tulu.

Vahetad DOGE coini BitConnect coini vastu kusagil Hiina exchange'is siis maksad tulu pealt tulu maksu.

Ostsid kunagi DOGE coin millel oli sellel ajal mingi väärtus A. Kui sa ostsid selle raha eest siis hinnaks A on see mis sa maksid. Kui ostsid mingi muu coini eest siis hinnaks A on sellel hetkel olnud selle muu coini hind EUR'is (või muus rahas) selles exchange'is. Mulle on ebaselge mis saab juhtudel kui selles exchange'is ei ole sellel coinil USD/EUR/muud paari või puudub üldse riigi valuutadega paaritamine.

Hind A 3 aastat tagasi, pane kirja. Nüüd vahetad DOGE BitConnect coini vastu. See näeks välja siis tavaliselt DOGE -> BTC/ETH/LTC/USDT -> BitConnect

"vahetehingu coini kogu hind" - "DOGE hind A" = tulu. Kui "tulu" > 0 siis "tulu" pealt maksad tulumaksu.

Vahetehingu coin -> BitConnect. Vahetehingu coinil oli ostu hetkel mingi hind, nüüd kui sa vahetad "vahe coini" BitConnecti vastu ja peale vahetamist on BitConnecti hetkeväärtus EUR'ides (kuidas seda määrata?) suurem kui "vahe coini" väärtus oli ostu hetkel siis selle vahe pealt maksad tulumaksu.

Homme tuleb välja et BitConnect oli scam ja BitConnect coinid on väärtusetud. Sa oled tulu teeninud ja nende vaheetappide pealt pead maksma tulumaksu.

Eesti maksuseaduse järgi võid sa krüptos kaotada mitte ainult enda alginvesteeringu vaid kogu oma vara ja võlgu ka jääda.


Ostsid Bitcoini kui see oli mega odav. Panid 10 € sisse. Müüsid BTC mingiks muuks coiniks ja selel hetkel oli tehingu hind 1,000,000 EUR. Maksukohustus 200,000 EUR. See muu coin crashib ja tagasi ei tule kunagi või kaotad sa oma coini või see varastatakse. Sinul on Eesti riigi ees maksukohustus 200,000.00 EUR, nüüd sa pead müüma kogu oma vara ja neid on Eestis väheseid kes peale seda võlgu ei jääks. Sinu 10 EUR'ist sai -200,000.00 EUR.

Eesti riigi jaoks ei ole eraisikul sellist asja nagu kulu. Kui sa oled postiljon ja ostad töö tegemiseks jalanõud kuna need kuluvad läbi siis maksuametit ja riiki ei koti, see ei ole kulu. Kui sa teed krüptotehingu siis sellel tehingul on mingi tulu (hind B - hind A), Eesti riiki ei koti et tehingul oli vahendustasu mis võeti sinu teisest taskust. See ei ole kulu.


*edit*

mul pole aimugi mida teha juhul kui coinid on ostetud eri aegadel eri hinnaga. Ma ei saa ju öelda et see coin mida ma praegu kulutan on selle hinnaga, ja need teised on teise. Ühesugused asjad ühes kotis. Võtan ma kaaluga keskmise? See on minu enda leiutis, vaevalt et juriidiliselt korrektne.


Selline nokitsemine minuarust Eestis ei kehti, Ameerikas tahtsid midagi sarnast jõustada vist. Mõtlen siis, et IGA pisem tehing krütpo krüpto vastu, mis teinud oled.. see oleks absurdne icon_lol.gif ülipaljud tegelevad daytradinguga, müüakse ostetakse minutite jooksul mitmeid kordi.. iga sellise tehingu pealt VEEL 20% võtta.. no andke andeks, see on röövimine. Lisaks juba exchange ise võtab sult protsendi korraliku IGA tehingu liigutuse eest.

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mariokgo
HV kasutaja

liitunud: 30.12.2012




sõnum 29.01.2018 01:19:59 vasta tsitaadiga

Arvamus ei loe, seadus loeb.
Asi ongi absurdne, aga kes keelab ettevõtte alt tegutseda?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2018 02:08:18 vasta tsitaadiga

Ma arvan et seadus ei käse kohvikupidajal rohujuure tasemel arvutada iga võileiva jaoks eraldi palju kulus võid ja kui paks oli vorstiviil. Aga nagu eestlasele kombeks, tuleb täita vene seadusi saksa täpsusega.

Või prooviks ikkagi näha seaduse mõtet ja selles valguses lugeda?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 29.01.2018 04:17:53 vasta tsitaadiga

mariokgo kirjutas:
Arvamus ei loe, seadus loeb.
Asi ongi absurdne, aga kes keelab ettevõtte alt tegutseda?


Eiei see on absurdne, ausalt icon_lol.gif ma uurin lähiajal täpsemalt järgi.. niiviisi ise spekuleerides võib lolliks minna.

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
villu70
HV Guru
villu70

liitunud: 19.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2018 08:16:23 vasta tsitaadiga

..... mõni ongi siin juba lolliks läinud, pole enam kuhugi minna. icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonuj
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2006




sõnum 29.01.2018 08:35:16 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Kuidas tavidis asi käib? Ostad kulda käibemaksuga, lähed tagasi müüma, müüd eraisikuna käibemaksuga? Ostu-müügi hinnavahe on seal väiksem kui 20%. Või öeldakse sry, kui juriidilise isiku arvet ei anna siis maksame km jagu vähem? https://tavid.ee/kuld/1-oz-austraalia-kangaroo-kuldmunt/


Tegemist on investeerimiskullaga ja see on käibemaksuvaba nii ostul kui müügil. See on ju sellel lehel ka ilusti kirjas 'See toode on
käibemaksuvaba Eestis '.

Müügid pead deklareerima müügi ja ostuhinnad ja kui tekib kasum, siis see läheb TM arvestusse vastavalt Sinu aastatulule.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Franzuu
HV kasutaja

liitunud: 15.11.2008




sõnum 29.01.2018 16:22:05 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Ma arvan et seadus ei käse kohvikupidajal rohujuure tasemel arvutada iga võileiva jaoks eraldi palju kulus võid ja kui paks oli vorstiviil. Aga nagu eestlasele kombeks, tuleb täita vene seadusi saksa täpsusega.

Või prooviks ikkagi näha seaduse mõtet ja selles valguses lugeda?


seda ei huvita keegi kas kohviku ostetud vorst läks leiva peale, prügi kasti, omletti sisse või kuhu iganes. Võid isegi pettust teha ja ettevõtte omanikuna osta firmana sööki ja selle koju viia ja kajastada kui kohviku kulu. Sul on sisendite maksumus, vajadusel pead olema võimeline sisendit põhjendama (ei osta kohviku kontori arvutiks 10 x GPU minerit), ja siis on käive, investeeringud ja alles jääb tulu. Hea tava on muidugi selliseid asju enam-vähem jälgida et asjad kontrolli alt ei väljuks aga sa ei pea seda tegema.

villu70 kirjutas:
..... mõni ongi siin juba lolliks läinud, pole enam kuhugi minna. icon_lol.gif


seadus on seadus

Ebaausad ja reaalsusega mitte kokku minevad seadused kahjustavad meid kõiki. Keskonnas kus sul ei ole mõistlik ega konkurentsivõimeline seadusi järgida (maksude maksmine ehitus ja toitlustusäris näiteks) loob väärastunud riigi - kodaniku suhte. Kui sa pead seadust rikkuma et ellu jääda ja on võimalus et kui riik sõidab sulle lõpuks sisse siis muutub riik sinu vaenlaseks. Kui sul peavad olema rahapesu kanalid lihtsalt selleks et ellu jääda, varsti hakkab seal liikuma ka raha mitte ellu jäämise vaid suurema kasumi teenimise eesmärgil. Lõpuks oled sa olukorras kus sa pead mõtlema kas riik peaks teadma mingist rahast ja leppima võimalusega et hakatakse kottima või jätma riigi mängust välja. Tekib korrupeerunud ametkond.

On üli lühinägelik riigi poolt töötada seadustega mille täitmisega ei ole kodanikud nõus või ei ole mõistlikud. Tekib lõhe riigi ja selle valitsuse ning riigi kodanike vahel. See lõhe on Eestis olemas ja aina kasvab. Mida inimkaugemaks muutub poliitik ja mida ebareaalsemaks muutuvad riigi vajadused (kodanikelt) et seda töös hoida, seda halvemaks läheb.


viimati muutis Franzuu 29.01.2018 17:14:37, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 29.01.2018 16:25:46 vasta tsitaadiga

HDTanel, ma ütlen veelkord - palun tee endale selgeks majanduse algteadmised! Uuri, mis asi on kulu ja mis on tulu.

Krüptot ostes saad selle kuludesse kanda ning krüptot müües pead selle tuludesse kandma.

Näiteks, kui ostad 100€ eest krüpto1 ja mingi aja pärast tahad vahetada krütp1 krütp2 vastu siis:
1) Kannad 100€ krüpto1 kuludesse;
2) Vahetamisel kannad krüpto1 väärtuse tuludesse (teoorias maksad makse);
3) Vahetmisel kannad krüpto2 väärtuse kuludesse;

Reaalselt aga makse ei maksa, sest sul on kõigepealt kunagi ostetud 100€ krüpto1 kuludes, mille sa müüsid maha hinnaga x€ ning samuti ostsid krüpto2 hinnaga x€ (ehk bartertehing).

Kui sa aga müüd krüpto1 (mitte ei vaheta), siis ilmselgelt pead selle tulu raamatupidamisest läbi laskma ning sealt makse maksma.
1) 100€ krüpto1 ostmisel on KM20% ~16.67€;
2) Näiteks müüd krüpto1 hinnaga 250€, siis KM20% 41.67€ ning riigile läheb 25€;

Ning jah, KÕIK NEED TEHINGUD PEAVAD KAJASTUMA RAAMATUPIDAMISES. Kui poest ostetakse 500x tikutopsi, ükshaaval makstakse, siis kõik need tehingud peavad samuti kajastuma eraldiseisvana raamatupidamises.

PS: Otsi endale raamatupidamise programm, kui tahad ettevõtlusega tegeleda. Või osta teenus sisse.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Franzuu
HV kasutaja

liitunud: 15.11.2008




sõnum 29.01.2018 17:29:58 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
HDTanel, ma ütlen veelkord - palun tee endale selgeks majanduse algteadmised! Uuri, mis asi on kulu ja mis on tulu.

Krüptot ostes saad selle kuludesse kanda ning krüptot müües pead selle tuludesse kandma.

Näiteks, kui ostad 100€ eest krüpto1 ja mingi aja pärast tahad vahetada krütp1 krütp2 vastu siis:
1) Kannad 100€ krüpto1 kuludesse;
2) Vahetamisel kannad krüpto1 väärtuse tuludesse (teoorias maksad makse);
3) Vahetmisel kannad krüpto2 väärtuse kuludesse;

Reaalselt aga makse ei maksa, sest sul on kõigepealt kunagi ostetud 100€ krüpto1 kuludes, mille sa müüsid maha hinnaga x€ ning samuti ostsid krüpto2 hinnaga x€ (ehk bartertehing).

Kui sa aga müüd krüpto1 (mitte ei vaheta), siis ilmselgelt pead selle tulu raamatupidamisest läbi laskma ning sealt makse maksma.
1) 100€ krüpto1 ostmisel on KM20% ~16.67€;
2) Näiteks müüd krüpto1 hinnaga 250€, siis KM20% 41.67€ ning riigile läheb 25€;


ettevõtte alt on sul muidugi rohkem võimalusi tegutsemiseks, ei ole kasulik olla inimene, sul ei ole sellist asja nagu kulu. Sul on ostu alghind ja müügi hind mille vahe on tulu. Kui sa maksid vahendustasusid seal siis see eraisikuna ei loe.

virtuaalvääringud on käibemaksu vabad

seaduse järgi pole vahet müügil ja vahetamisel kui arvestad tulu. Kui vara väärtus on kasvanud ja said vastu võrdväärse väärtusega vara siis see vahe on tulu. Kui sul homme põleb see uus asi maani maha, ei tähenda et sa pole tulu saanud (kas või korraks ja selle korraks pealt saab riik oma). Sama kehtib virtuaalvääringutega. Kui sulle makstakse sulas ja riik nagunii ei suuda kontrollida, kas sa pead siis maksma makse? Sama kehtib virtuaalvääringutega.

Makstakse sulas, sinu sularaha lendab tuulega ära ja kadunud ta ongi. Teine pool deklareerib tehingu EMTA's ja sa maksad selle pealt tulumaksu.


viimati muutis Franzuu 29.01.2018 17:34:53, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 29.01.2018 17:33:23 vasta tsitaadiga

Franzuu kirjutas:
LKits kirjutas:
HDTanel, ma ütlen veelkord - palun tee endale selgeks majanduse algteadmised! Uuri, mis asi on kulu ja mis on tulu.

Krüptot ostes saad selle kuludesse kanda ning krüptot müües pead selle tuludesse kandma.

Näiteks, kui ostad 100€ eest krüpto1 ja mingi aja pärast tahad vahetada krütp1 krütp2 vastu siis:
1) Kannad 100€ krüpto1 kuludesse;
2) Vahetamisel kannad krüpto1 väärtuse tuludesse (teoorias maksad makse);
3) Vahetmisel kannad krüpto2 väärtuse kuludesse;

Reaalselt aga makse ei maksa, sest sul on kõigepealt kunagi ostetud 100€ krüpto1 kuludes, mille sa müüsid maha hinnaga x€ ning samuti ostsid krüpto2 hinnaga x€ (ehk bartertehing).

Kui sa aga müüd krüpto1 (mitte ei vaheta), siis ilmselgelt pead selle tulu raamatupidamisest läbi laskma ning sealt makse maksma.
1) 100€ krüpto1 ostmisel on KM20% ~16.67€;
2) Näiteks müüd krüpto1 hinnaga 250€, siis KM20% 41.67€ ning riigile läheb 25€;


ettevõtte alt on sul muidugi rohkem võimalusi tegutsemiseks, ei ole kasulik olla inimene, sul ei ole sellist asja nagu kulu. Sul on ostu alghind ja müügi hind mille vahe on tulu. Kui sa maksid vahendustasusid seal siis see eraisikuna ei loe.

virtuaalvääringud on käibemaksu vabad
Veidi keeruliselt sain aru, aga see, kui keegi otsustab füüsilise isikuna ettevõtlusega tegeleda, on tema enda otsus.
Sul on võimalus ennast registreerida FIE-ks ning kui tekib soov, siis on võimalus asutada OÜ.

Igasugu vahendustasud lähevad kuludesse.

Mis asi on virtuaalvääring? Sa mõtled krüptomünti? Ma ei ole enam täiesti kindel, aga viimati oli krüptomünt ikkagist toode, mitte globaalselt aksepteeritav valuuta. Palun parandage mind, kui ma eksin.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Franzuu
HV kasutaja

liitunud: 15.11.2008




sõnum 29.01.2018 17:47:14 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Franzuu kirjutas:
LKits kirjutas:
HDTanel, ma ütlen veelkord - palun tee endale selgeks majanduse algteadmised! Uuri, mis asi on kulu ja mis on tulu.

Krüptot ostes saad selle kuludesse kanda ning krüptot müües pead selle tuludesse kandma.

Näiteks, kui ostad 100€ eest krüpto1 ja mingi aja pärast tahad vahetada krütp1 krütp2 vastu siis:
1) Kannad 100€ krüpto1 kuludesse;
2) Vahetamisel kannad krüpto1 väärtuse tuludesse (teoorias maksad makse);
3) Vahetmisel kannad krüpto2 väärtuse kuludesse;

Reaalselt aga makse ei maksa, sest sul on kõigepealt kunagi ostetud 100€ krüpto1 kuludes, mille sa müüsid maha hinnaga x€ ning samuti ostsid krüpto2 hinnaga x€ (ehk bartertehing).

Kui sa aga müüd krüpto1 (mitte ei vaheta), siis ilmselgelt pead selle tulu raamatupidamisest läbi laskma ning sealt makse maksma.
1) 100€ krüpto1 ostmisel on KM20% ~16.67€;
2) Näiteks müüd krüpto1 hinnaga 250€, siis KM20% 41.67€ ning riigile läheb 25€;


ettevõtte alt on sul muidugi rohkem võimalusi tegutsemiseks, ei ole kasulik olla inimene, sul ei ole sellist asja nagu kulu. Sul on ostu alghind ja müügi hind mille vahe on tulu. Kui sa maksid vahendustasusid seal siis see eraisikuna ei loe.

virtuaalvääringud on käibemaksu vabad
Veidi keeruliselt sain aru, aga see, kui keegi otsustab füüsilise isikuna ettevõtlusega tegeleda, on tema enda otsus.
Sul on võimalus ennast registreerida FIE-ks ning kui tekib soov, siis on võimalus asutada OÜ.

Igasugu vahendustasud lähevad kuludesse.

Mis asi on virtuaalvääring? Sa mõtled krüptomünti? Ma ei ole enam täiesti kindel, aga viimati oli krüptomünt ikkagist toode, mitte globaalselt aksepteeritav valuuta. Palun parandage mind, kui ma eksin.


sorri, uuendasin postitust

Virtuaalvääring on termin, krüpto ei ole korrektne kuna krüptograafiaga ei pruugi seal mingit pistmist olla. Hõlmab kõiki coine, tokeneid, osakuid või kuidas iganes on otsustatud midagi nimetada.
https://www.riigiteataja.ee/akt/117112017002 (vaata mõistete alt) banaaniga võrdne ei ole, kehtivad omad seadused asjale.

Bitcoin (kõik virtuaalvääringud) on käibeka vabad
https://www.rahandusministeerium.ee/et/system/files_force/document_files/2016-vv_virtuaalvaaringute_analuus-22-07.pdf?download=1

lehekülg 2, punkt a

ma loen sealt ka välja et tehingul millel on üks osapool virtuaalvääring on tehing käibemaksu vaba.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele. mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 22, 23, 24  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.