Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 176, 177, 178 ... 200, 201, 202  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 14.01.2023 18:57:41 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:

Nad ei ole siiani suutnud seda normaalselt toimima saada. Ära siin nüüd AMD'd küll süüdista!


Mäng jookseb nagu siidi ja näeb välja põlvkond parem mis iganes mängust mis hetkel väljas, Fortnite kaasa arvatud. Aga eks jaurame edasi.

Foxxx kirjutas:
Selle Witcher 3 RT näitena toomine on päris halb, minu 3080 kukkus konkreetselt kummuli selle RTXi peale icon_biggrin.gif ja sorry, ma olen liiga vaene, et osta 2k+ kaarte.
Ainuke RT mäng mida ma päriselt olen nüüd 1.5 aasta jooksul veidi toksinud on Control.


Jah, sest see upgrade on ehitatud kestma aastaid tänasest. Mitte ükski mäng peale Witcher 3 NG ei paku hetkel sellist feature seti ja võimekust ega hakka ka lähiajal pakkuma, kuni järgmiste suurte PC-centric väljalaseteni. Konsoolides istub AMDi suursaavutus, mis teeb RT'd kusagil 3050'e tasemel ehk sinna ka see RT võimekus keskmiselt jääb, kuni mid-gen refreshid välja tulevad.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 14.01.2023 19:45:26 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Viilutaja kirjutas:

Nad ei ole siiani suutnud seda normaalselt toimima saada. Ära siin nüüd AMD'd küll süüdista!


Mäng jookseb nagu siidi ja näeb välja põlvkond parem mis iganes mängust mis hetkel väljas, Fortnite kaasa arvatud. Aga eks jaurame edasi.


icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Witcher 3, mis on üle määritud RT'ga on sinu arvates kõige ilusam mäng, mis hetkel väljas ja jookseb nagu siidi?! icon_biggrin.gif
Kui kellelgi oli veel kahtlus, et Scart ajab suust välja ainult paska, siis loodan et ka need saavad lõpuks aru mis tegelasega tegu siin HV's!

Isegi RTX4080 saab napilt 60 fpsi kätte 1440p ja 4k ei ole mängitav!
Scart: "jookseb nagu siid" icon_lol.gif icon_lol.gif Tra ma ei või...
Spoiler Spoiler Spoiler


Võrdluseks 10x ilusamad mängud ja paar kuud vanad mängud, ka RT'ga. Mis jooksevad väga hästi ja seda mõlema tootja rauaga.

Plaque Tale Requiem
Spoiler Spoiler Spoiler



Callisto Project
Spoiler Spoiler Spoiler


Kogu testi video, 54 mängu
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2023 19:56:23 vasta tsitaadiga

Scart, Kas kuskil seal on mingi selge loogika ka miks DX11 vs DX12 on väga tugevalt DX12 kahjuks kaldu? Viide on võetud sealt samast Digital Foundry videost. Minu teadmiste kohaselt peaks olema 3080 ka igati DX12 100% toetav kaart.
See mäng on veits lappav hetkel, proovisin nii PC peal PS5 peal ja mõlema puhul on lõpptulemus sama. Korraks oli tore vaadata RT efekte, aga mängitavuse seisukohast läheb sellega täpselt nagu peaaegu kõikide RT-d toetavate mängudega, lähevad need efektid välja kaotus ei ole just meeletu. Antud mängu puhul ka see, et DX12 versioon on veits katki. DF videos ei suutnud ta igatahes mingi vahet visuaalselt tuvastada DX12 ja DX11 vahel.

Ma usun RT-sse oluliselt rohkem kui hakkavad tulema mängud mis on algusest peale disainitud RT efektne kasutama, hetkel tundub see selline pigem juurdepoogitud funktsionaalsus mille performance hit ei õigusta 9-l juhul 10st selle kasutamist.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 14.01.2023 20:09:05 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Witcher 3, mis on üle määritud RT'ga on sinu arvates kõige ilusam mäng, mis hetkel väljas ja jookseb nagu siidi?! icon_biggrin.gif


Pole nagu ühtegi issuet 4090'ga näinud ja FPS on seal ~80-100 kandis G9 native resol. Aga eks kui ise pole asja proovinudki kõik põhjas sätetel + HDR, mida paremad kuvarid/telerid võimaldavad, eks siis ongi raske mõista mida täpselt see upgrade endast kujutab. Ilmselt läheb veel paar aastat aega, kuni üldsuseni jõuab arusaamine, et RT pole on ja off, vaid kiirte arv on see, mis loeb. Anname aega, pole hullu.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2023 20:20:52 vasta tsitaadiga

Scart, Ma saan aru, et Sa pead kuidagi õigustama, miks 4090 on hea kaart ja ma olen täitsa seda meelt, et kindlasti on, minu rahakotile üle mõistuse kallis, aga siiski kahtlemata hea, aga vaata faktidele otsa. Witcher 3 Complete ei ole hea näide hästi jooksvast mängust.
Väljavõte Eurogamerist:

DX11 version looks identical to the DX12 version with no RT enabled, so I think it's fine to compare the two on equivalent settings. In a busy Novigrad scene, DX11 offers a 45 percent improvement to performance compared to DX12 - and remember that's without RT enabled.

https://www.eurogamer.net/digitalfoundry-2022-the-witcher-3s-next-gen-upgrade-is-beautiful-on-pc-but-performance-is-not-good-enough

Ilmselgelt on midagi DX12 versiooniga perses, kui puhtalt DX11 peale vahetades nii suured käärid on.[/i]
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2023 22:32:28 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Witcher 3, mis on üle määritud RT'ga on sinu arvates kõige ilusam mäng, mis hetkel väljas ja jookseb nagu siidi?! icon_biggrin.gif


Pole nagu ühtegi issuet 4090'ga näinud ja FPS on seal ~80-100 kandis G9 native resol. Aga eks kui ise pole asja proovinudki kõik põhjas sätetel + HDR, mida paremad kuvarid/telerid võimaldavad, eks siis ongi raske mõista mida täpselt see upgrade endast kujutab. Ilmselt läheb veel paar aastat aega, kuni üldsuseni jõuab arusaamine, et RT pole on ja off, vaid kiirte arv on see, mis loeb. Anname aega, pole hullu.

Iroonia on muidugi selles, et W3NG ongi sätted on/off kus mingit granulaarsust ei pakuta. Ehk siis on ja massive perf hit või siis off. Modderite tehtud modid lubavad inimlikult RT jooksutada.
DF oma viimases good PC ports vms videos just mainis seda, et peaks olema granulaarne nagu nt Spider-Man mängus kus on väga head RT sätted.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 15.01.2023 00:51:16 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Modderite tehtud modid lubavad inimlikult RT jooksutada.


Jah, pool kiirte tracingut keeratakse maha lihtsalt. Epic modding right there. Mis muidugi ei tähenda, et nett poleks täis bottide poolt kokku tambitud artikleid nagu "This modder fixed Witcher 3 and you will not believe how!"
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2023 01:05:17 vasta tsitaadiga

Scart, Kui CDPR seda ise sätetes pakuks, siis poleks mode vajagi icon_idea.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2023 01:51:32 vasta tsitaadiga

Mul nagu jääb pisut arusaamatuks, et Scart, Sa nagu tahakski, et ray tracing jääks niššitooteks mis jookseb ainult sisuliselt 2000 eurot+ maksvate kaartide peal normaalselt?
Seadete skaleerimine on minu hinnangul igati mõistlik tegevus. Kui allapoole 4090 ei ole võimalik RT-d sisuliselt kasutada, siis pointi seda üldse on teha? Sama hästi võiks panna Varjud on/off nuppuga icon_biggrin.gif ei tundu nagu reaalne
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 15.01.2023 02:12:22 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Mul nagu jääb pisut arusaamatuks, et Scart, Sa nagu tahakski, et ray tracing jääks niššitooteks mis jookseb ainult sisuliselt 2000 eurot+ maksvate kaartide peal normaalselt?
Seadete skaleerimine on minu hinnangul igati mõistlik tegevus. Kui allapoole 4090 ei ole võimalik RT-d sisuliselt kasutada, siis pointi seda üldse on teha? Sama hästi võiks panna Varjud on/off nuppuga icon_biggrin.gif ei tundu nagu reaalne


Minugipoolest, config optionid peaks kindlasti olema. Aga natuke hale on lugeda tüüpide hala, kuidas "mäng ei jookse", kui keskmine alternatiiv on AMD olematu RT peale konsoolidele targeted kräpp. Kui mängul on AMD'i plagu ees ja targeted nende rauale, siis on selge, mis sealt ulemas on: RT kui selline on mängus olematu.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 15.01.2023 02:25:47 vasta tsitaadiga

Ma ei saa aru pointist, miks sa endlsielt siia teemasse kirjutad? Kas sellised postitused peaks kedagi mingil moel panema uskuma, et kohe peaks kiirustama poodi ja 4090 ostma? Nagu ise ka aru saad kui pointless see on. Ainus mida siit näha on puhas trollimine ja ära panemine. No sellega ei saa sa kunagi ühtegi HV'st sinuga nõustuma. Pigem vastupidi.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ViskeRelv
HV Guru
ViskeRelv

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2023 03:54:41 vasta tsitaadiga

Scart, palun vajuta siia
Kommentaarid: 187 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 167
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2023 11:25:00 vasta tsitaadiga

Minu arust on muljetavaldav, kuidas endiselt te külalolli postitustele reageerite, teda tsiteerite. Pange ignore peale, las poiss elab ennast välja, vähemalt ei lähe vargaks.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003




sõnum 15.01.2023 11:27:20 vasta tsitaadiga

ViskeRelv, tänud lingi eest, 5 minti mähkisin, et leida mis moodi asi taastada icon_lol.gif

Keegi oskab midagi Pulse mudelist arvata? Radika ülesehitust vaadata(puhas alumiinium junn ilma vapor chamberita) võib ta isegi kehvem olla kui MBA/REF ilmselt?
Hetkel Pulse XTX saadaval, õrnalt kaalun kas XT välja vahetada, samas väga ei raatsi ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ppg
HV Guru
ppg

liitunud: 14.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2023 12:00:32 vasta tsitaadiga

XFX Speedster MERC310 AMD Radeon™ RX 7900XTX Black Gaming Graphics Card 24GB GDDR6, AMD RDNA™ 3 (RX-79XMERCB9)

1,568.31

XFX Speedster MERC310 AMD Radeon™ RX 7900XT Gaming Graphics Card - 20GB GDDR6 - AMD RDNA™ 3(RX-79TMERCU9)


€1,029.00

Ma ei saa aru miks nii raju hinnavahe on... Pidi olema 100 hinnavahe mitte 540e... mis pole kindlasti õigustatud

Spoiler Spoiler Spoiler


Siin on pisut odavam
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 5 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2023 13:08:27 vasta tsitaadiga

Scart, Mina ei saa eelmise generatsiooni enda arust suht kõrge kaardiga ühte ainust RT efekti sisse lülitada ilma, et FPS kukuks alla 60 ja seda koos DLSSiga, samal ajal kui ultra+ jookseb ilusti ka ilma DLSSi kasutamata. Ma kardan, et viga on ikkagi mängus. Handpickitud mängude põhjal hakata järeldusi tegema ei ole just kõige mõistlikum, samahästi võiks küsida RDR2 põhjal, et mis sellel 4090l viga on, et 1080p resol saab isegi 7xxx seeria käest üle ja 4k-s on võit on ikka väga äärivääri, arvestades, et kaart maksab kaks korda rohkem ku 7900XTX

Mängud on mõeldud mängimiseks, kui RT-ga saab Witcher 3e mängida käputäis inimesi, siis see ei ole hästi optimeeritud mäng. Aastast aastasse mind üllatab kuidas eriti just PC leeris ja eriti need, kes on tuhandeid eurosid ladunud oma PC alla õigustatakse mingit risu, mis on katki ja ei ole korrektselt optimeeritud ja millel puuduvad skaleerimisevõimalused. Tuua välja, et oo, see on tulevik ja seda saab alles mängida 10 aasta pärast midrange peal, siis no okei, siis me saame Witcher 3 NG arvestade kui tech demo, millel pole reaalse maailmaga suurt midagi pistmist, sest reaalses maailmas ei mängi RT-ga seda statistiliselt mitte keegi.

Kurb uudis on see, et 10 aasta pärast ei koti see mäng mitte kedagi, nagu ei koti mitte kedagi täna Crysis, sest mingi elemendid võivad ajast ju ees olla, aga suures pildis mäng vananeb, ma olen uuesti käinud proovimas nii Crysist kui Crysis remasterit, viimane kusjuures samuti paneb mu profiili rigi väga tugevalt tööd tegema ja jõudlus ei ole hea täisgraafikal, aga see mäng mõjub vanana, nii visuaalselt kui mehhaanikalt.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2023 13:42:50 vasta tsitaadiga

Foxxx, Tegelikult parim mäng ja tulevik on Modern Warfare 2 /s:
Spoiler Spoiler Spoiler

Ja nagu näha, siis ei vasta tõele ka see, et AMD ei suuda RT mängudes konkurentsivõimelist perfi pakkuda. Metro EE on üks parimaid RT näiteid ja 1440p max sätetel on XTX sujuv 90. 4K peal alla 60 aga ega 4080 seal kah ei hiilga alla 60 1% miinimumiga:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 15.01.2023 22:22:41 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Scart, Mina ei saa eelmise generatsiooni enda arust suht kõrge kaardiga ühte ainust RT efekti sisse lülitada ilma, et FPS kukuks alla 60 ja seda koos DLSSiga, samal ajal kui ultra+ jookseb ilusti ka ilma DLSSi kasutamata. Ma kardan, et viga on ikkagi mängus. Handpickitud mängude põhjal hakata järeldusi tegema ei ole just kõige mõistlikum, samahästi võiks küsida RDR2 põhjal, et mis sellel 4090l viga on, et 1080p resol saab isegi 7xxx seeria käest üle ja 4k-s on võit on ikka väga äärivääri, arvestades, et kaart maksab kaks korda rohkem ku 7900XTX

Mängud on mõeldud mängimiseks, kui RT-ga saab Witcher 3e mängida käputäis inimesi, siis see ei ole hästi optimeeritud mäng. Aastast aastasse mind üllatab kuidas eriti just PC leeris ja eriti need, kes on tuhandeid eurosid ladunud oma PC alla õigustatakse mingit risu, mis on katki ja ei ole korrektselt optimeeritud ja millel puuduvad skaleerimisevõimalused. Tuua välja, et oo, see on tulevik ja seda saab alles mängida 10 aasta pärast midrange peal, siis no okei, siis me saame Witcher 3 NG arvestade kui tech demo, millel pole reaalse maailmaga suurt midagi pistmist, sest reaalses maailmas ei mängi RT-ga seda statistiliselt mitte keegi.

Kurb uudis on see, et 10 aasta pärast ei koti see mäng mitte kedagi, nagu ei koti mitte kedagi täna Crysis, sest mingi elemendid võivad ajast ju ees olla, aga suures pildis mäng vananeb, ma olen uuesti käinud proovimas nii Crysist kui Crysis remasterit, viimane kusjuures samuti paneb mu profiili rigi väga tugevalt tööd tegema ja jõudlus ei ole hea täisgraafikal, aga see mäng mõjub vanana, nii visuaalselt kui mehhaanikalt.


Witcher 3 tuli välja 18 mai 2015 ning hetkel mängib seda Steamis 47k inimest (https://steamcharts.com/app/292030) mis on peaaegu pool kogu concurrency rekordist, mis mäng on üldse eales Steamis saanud. Enough said longevity kohta? Tegu on mänguga, mida mängitakse ka kümne aasta pärast täpselt samasuure isuga, sest tänasel päeval ega ka homsel pole mitte ühtegi teist nii hea storyga asja tulemas. Tänu tulevikule suunatud NG versioonile ei jää see PC peal pildi poolest alla ka kraamile, mis tuleb 2025-26 välja, sest senimaani istub kogu graafika endiselt AMD'i aneemilise kräpi peal, mis PS5's ja Series X'is ei suuda mitte mingit normaalsel tasemel RT'd kuvada.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2023 23:41:11 vasta tsitaadiga

Scart, 3 kuud tagasi mängis seda 12k samal ajal kui skyrimil on stabiilselt 20k+ mängijat. Ma pakun puusalt, et 3 kuu pärast on Witcher 3 tagasi oma 12k peal, mis maailma mastaabis on ikkagi suhteliselt pisike number. Praegu on käib väike hype uue update üle, kui see maha sureb, siis kaob ka enamikel huvi selle mängu vastu. Selles suhtes on Sul õigus, mitte ükski täie mõistusega dev ei hakka arendama 2000 eurose halo tootele mänge, sest see tähendaks automaatselt, et sul ongi terve maailma peale käputäis inimesi, kes päriselt on valmis sellise raha sinna alla panema. Mul on hea meel, et Sul on 1 mäng mis Sulle ostu õigustab, sest see lihtsalt on hetkel veits pooletoobine ja sa toore jõuga lihtsalt jooksutad läbi, aga see ei tee sellest head näidet, üleval juba on paar näidet AMD leeri, mis on samuti kaldu, kas Sa ütleks, et see on ka siis aus võrdlus kuna RDR2s ilmselgelt on AMD väga hea?


Loodame, et kõik kolm tootjat saavad oma AI upscale veel efektiivsemaks vastasel juhul jääb RT niššitooteks veel väga pikaks ajaks. Uue Call of Duty puhul, millel on sutike rohkem mängijaid kui Witcheril ei olegi RT-d, eelmisel kahel oli minu teada. See näitab väga selgelt, et kui see asi lisaväärtust ei anna piisavale massile, siis seda arendama keegi ei hakka.
https://steamcharts.com/app/1938090
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009




sõnum 15.01.2023 23:53:08 vasta tsitaadiga

Scart, jah, ainult RT on see, mis teeb sitast saia ning kuna AMD on nVidiast 1 gen maas, siis on tegemist alla igasuguse arvestuse tootega /s icon_lol.gif
_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 16.01.2023 11:45:17 vasta tsitaadiga

labidas kirjutas:
Scart, jah, ainult RT on see, mis teeb sitast saia ning kuna AMD on nVidiast 1 gen maas, siis on tegemist alla igasuguse arvestuse tootega /s icon_lol.gif


Konsoolides istuv risu on Nvidiast üks genn maas? Siin teemas kuuleb ikka kulda.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 16.01.2023 12:01:26 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
labidas kirjutas:
Scart, jah, ainult RT on see, mis teeb sitast saia ning kuna AMD on nVidiast 1 gen maas, siis on tegemist alla igasuguse arvestuse tootega /s icon_lol.gif


Konsoolides istuv risu on Nvidiast üks genn maas? Siin teemas kuuleb ikka kulda.


Sa muudad koguaeg narratiivi, ning teed ainult ennast sellega lolliks!
Keegi ei rääkinud konsoolidest.
Võrrelnud siis juba PS4 ja Xbox One'ga, seal polnud üldse RT'd!
Miks jätkad pasa genereerimisega siin teemas!?
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009




sõnum 16.01.2023 18:59:42 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
labidas kirjutas:
Scart, jah, ainult RT on see, mis teeb sitast saia ning kuna AMD on nVidiast 1 gen maas, siis on tegemist alla igasuguse arvestuse tootega /s icon_lol.gif


Konsoolides istuv risu on Nvidiast üks genn maas? Siin teemas kuuleb ikka kulda.


Kuna tuli PS5 välja? 2020 kopp.gif
Muidugi, milleks üldse konsoolidest rääkida, kui sealne GPU on igast otsast nõrgem high-end lauaarvuti kaartidest (ja on alati olnud)? Su 4090 võtab üksi 2-3 korda rohkem voolu kui konsool. Oleks PS5's nVidia kiip sees, oleks tulemus täpselt sama.
Eks varsti-varsti tuleb PS6 ka välja. Saad jälle kiruma hakata.

*ning minu teada on nVidia eelis RTs puhtalt RT tuumade arvu osas, mitte tehnoloogia. Ehk sa vingud ainult selle üle, et AMD ei pane RT'le sama suurt rõhku nagu nVidia - ei tooda ka ülepaisutatud suurusega kiipe.
Mina pole endiselt ühtegi RT mäng mänginud ning gameplay näidised jätavad endiselt külmaks. Su RT-maania on minu jaoks täiesti arusaamatu.

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.01.2023 19:57:02 vasta tsitaadiga

Eks rohelisel fanboyil tuleb ikka pushida seda milles tema lemmik parasjagu kõige tugevam on. Normaalsed inimesed ostavad emma-kumma vastavalt hinnale ja jõudlusele. Väheusutav, et enamiku jaoks RT määrava tähtsusega on. Ja selleks ajaks kui saab tähtsaks on väljas kordades kiiremad kaardid mõlemalt tootjalt. Klassikaline kana ja muna probleem. Nvidia eelis on tõesti ainult selles, et tõi RT oma rauale paar aastat varem (ja sedagi ainult 2060 ja kiirematele kus kasutatav oli see ainult 2080 Ti peal mõnel üksikul juhul aastaid peale launchi). Seda silmas pidades on muljetavaldav, et AMD on nüüd kolmanda RT põlvkonnaga vähem kui põlvkond maas.

Rääkides kividest monoliitne vs chiplet, siis ma arvan, et me ei oska veel täielikult hinnata selle tegelikku efekti. Mõelge nüüd korraks kaasa:
4090: AD102, 608mm²
7900 XTX: N31, 300mm²

AMD suutis esimese üksiku chipletiga a'la Zen 1 mis on ainult pool Nvidia monoliitse kivi suurusest saada jõudluse mis jääb 4090-le alla ainult ~20% kasutades vanemat tootmisprotsessi (numbrid võetud TPU GPU andmebaasist).
Isegi kui me arvestame sinna juurde MCD kivid on kogusuurus 520mm² mis on ~17% väiksem kui AD102.

Ehk siis kui AMD oleks teinud samuti 608mm² 4nm monoliitse kivi ja jõudlus per CU oleks sama mis praegu, siis oleks tegu ainult 3% aeglasema kaardiga. Tõenäoliselt kiiremgi kui 4090, kuna jääks ära chiplet GPU lastehaigused ja arvestame seda, et AMD kasutaks 4nm nagu Nvidia.
Vahe chiplet lahenduse ja Nvidia suurte kivide vorpimise vahel on see, et AMD lahendus on tunduvalt odavam nii AMD-le kui ka lõpptarbijale.

Kui AMD suutis esimese sellise kaardiga saada ainult 20% kaugusele (see on keskmine rasteris, ma ei too siin välja ekstreemseid näiteid), siis Nvidia peaks olema väga mures.
Lõputult ei saa hiiglasuuri monoliitseid kive vorpida. Eriti kui Nvidia tahab oma kasumit säilitada, siis kallineva tootmisprotsessi tõttu tõuseb ka kõigi hinnaklassi kaartide hind.

Samas tempos jätkates on 50 seeria puhul 5050 hind juba 500€+, 5060 700€+, 5070 1200€+, 5080 1600€+ ja 5090 on kindlalt 2500€+ kaart.
4090 letihind on püsivalt 2000€ kandis. Ärge tulge mulle ütlema, et ma liialdan tulevikku silmas pidades.

Jah AMD hinnad tõusevad samuti aga mitte samas tempos kus ühe põlvkonnaga tõuseb 80 klassi kaardi hind 700 pealt 1200 peale.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.01.2023 20:10:47 vasta tsitaadiga

ot:
tsitaat:

Normaalsed inimesed ostavad emma-kumma vastavalt hinnale ja jõudlusele

Normaalsel inimesel on suva mida keegi teine ostab
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 176, 177, 178 ... 200, 201, 202  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.