Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 200, 201, 202  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Aah
Kreisi kasutaja
Aah

liitunud: 21.09.2007




sõnum 04.10.2019 20:09:18 vasta tsitaadiga

5700xt omanikud, kas kellelgi Displayport on kalanud või töötab kõik korralikult?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003




sõnum 04.10.2019 20:14:39 vasta tsitaadiga

Aah, Põmst kõik Displayporti kasutavadki, et samahästi võid küsida kas kaart kalab või mitte...
Kui kindel soov osta AMD kaarti siis miks mitte, kui tahad head asja siis pigem pane veits juurde ja 2070 Super.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 04.10.2019 20:16:33 vasta tsitaadiga

Pildi viskab eest ära küll, monitori retart aitab.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.10.2019 21:46:02 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Aah, Põmst kõik Displayporti kasutavadki, et samahästi võid küsida kas kaart kalab või mitte...
Kui kindel soov osta AMD kaarti siis miks mitte, kui tahad head asja siis pigem pane veits juurde ja 2070 Super.


Mida helvetti sa toodad?

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003




sõnum 04.10.2019 23:19:23 vasta tsitaadiga

rmc, täpsemalt milles kühvel?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 05.10.2019 10:08:55 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
rmc, täpsemalt milles kühvel?


Hetkel kahetsen ka ostu, pang pange järel. Oleks 470le tsipa juurde lükand, oleks töötava kaardi saand;)

AMDl kas väga head driverid või hea kiip, mõlemat korraga on palju tahta:p
Kuigi kirjade järgi peaks uusim19.9.3 näiteks Discordi konflikti ära kaotama, ma VOIP kasutamise järel tavaliselt lendan...

Witcher3 sai ka GI katsetatud, jälle sama teema- kusagil maja varjulistes nurkades sisse välja klõpsides on märgata küll. Üleüldiselt FakeHDR ilma mingi perf hittita töötab paremini. Hairworks ON+FHDR ja saab kõik Ultra peal mängu nautida ilma 50% FPS kaota.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2019 11:23:42 vasta tsitaadiga

Mul pole ühtegi märkimisväärset probleemi olnud 5700 ja 5700XT kasutamisel.

Masinad mida troubleshootinud olen on probleem alati kasutaja katsetuste ja näppimiste kaela läinud.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 05.10.2019 13:53:06 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Mul pole ühtegi märkimisväärset probleemi olnud 5700 ja 5700XT kasutamisel.

Masinad mida troubleshootinud olen on probleem alati kasutaja katsetuste ja näppimiste kaela läinud.


Keerasin kõik OC defaulti... Ja kui viimast Release Note märkad, siis Discord on paranduslistis(peale seda kui palju kisa tõsteti, ka ma saatsin tech supporti kirja/ crash reporti).
Lisaks veel default FAN curve mille sai ainult BIOS flashiga korda. Pole päris tihendi viga või kuidas?

Enivei. Panen siia 3 pilti, üritasin meelde jätta, mis mis on, aga siis mõtlesin, et kui ma juba eelteadmisega vahet ei tee, siis vaatame mis teised arvavad. Vihjeks niipalju, et 1 neist on RT:






veel 1 kolmik




viimane kolmik:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2019 15:23:28 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Mul pole ühtegi märkimisväärset probleemi olnud 5700 ja 5700XT kasutamisel.

Masinad mida troubleshootinud olen on probleem alati kasutaja katsetuste ja näppimiste kaela läinud.


Sõbral on 5700XT PULSE ja ta ei teinud isegi uut installi Windowsile, kolides mingisuguse AMD FX Black Edition prose ja 280X pealt 3700X'i ja 5700XT peale... lihtsalt pani uued driverid selga ja kõik toimib muretult.
Minuarust väga loll viis kasutada, ent loodetavasti mingiaeg teeb siiski värske installi. Ise arvaks ka, et pigem on tihendiprobleem. Ühe PULSE ja 3700X masina olen veel komplekteerinud ja ka 0 muret seni (kuigi seda pole eriliselt ka ruunatud veel vist).

Vael, mis kaart sul on? (profiilis pole)

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2019 16:02:52 vasta tsitaadiga

rmc, https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10225681#10225681
_________________
Kommentaarid: 352 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2019 16:20:24 vasta tsitaadiga

See tHiCc versioon on üpris ebaõnnestunud...

kuuldavasti.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 05.10.2019 18:09:44 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
See tHiCc versioon on üpris ebaõnnestunud...

kuuldavasti.

No sh*t Sherlock.

Kõik reviewerid mutta tampinud selle + ma ise ka öelnud.

Samuti sai mainitud, et sama win installatsioon + RX5700 töötab sama driver package peal. Win 10 peale kolides tahtis teist pakki.
Räägi parem kuidas ma 30% GPU kasutuse pealt ära saan, samas kui CPU ka 30% peal istub. Kogemusi su jutu järgi peaks nagu jaguma...

Samas SOTR steam discussionis leidsin ka uuema CPU+RTX kaardiga sama probleemi...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2019 18:19:29 vasta tsitaadiga

Ma ei kannaks mõne halva mudeli tõttu (MSI'l vist MECH oli ka ebaõnnestunud) veel tervet seeriat maha, a'la:
Arx07 kirjutas:
Kui kindel soov osta AMD kaarti siis miks mitte, kui tahad head asja siis pigem pane veits juurde ja 2070 Super.


Vael kirjutas:
Samuti sai mainitud, et sama win installatsioon + RX5700 töötab sama driver package peal. Win 10 peale kolides tahtis teist pakki.
Räägi parem kuidas ma 30% GPU kasutuse pealt ära saan, samas kui CPU ka 30% peal istub. Kogemusi su jutu järgi peaks nagu jaguma...

Samas SOTR steam discussionis leidsin ka uuema CPU+RTX kaardiga sama probleemi...

Esimesest lausest ei saa aru, ent ise poleks halba mudelit ostnud ja kui ostmisel errorid tekkisid, siis oleks tagasi viinud ja normi mudeli ostnud.
Rääkimise osas ütleks, et tee mõistlik format, ehk uuenda mobo bios, pane win peale, kohe driverid (mobo tootja kodukalt otse), alustades chipsetiga ja siis lükka AMD kodukalt uusimad (non-optional igaksjuhuks) selga ja vaata, mis seis on. Enamasti on probleemid seotud ebapädeva installiga.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003




sõnum 05.10.2019 20:34:09 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Ma ei kannaks mõne halva mudeli tõttu (MSI'l vist MECH oli ka ebaõnnestunud) veel tervet seeriat maha, a'la:
Arx07 kirjutas:
Kui kindel soov osta AMD kaarti siis miks mitte, kui tahad head asja siis pigem pane veits juurde ja 2070 Super.


Vael kirjutas:
Samuti sai mainitud, et sama win installatsioon + RX5700 töötab sama driver package peal. Win 10 peale kolides tahtis teist pakki.
Räägi parem kuidas ma 30% GPU kasutuse pealt ära saan, samas kui CPU ka 30% peal istub. Kogemusi su jutu järgi peaks nagu jaguma...

Samas SOTR steam discussionis leidsin ka uuema CPU+RTX kaardiga sama probleemi...

Esimesest lausest ei saa aru, ent ise poleks halba mudelit ostnud ja kui ostmisel errorid tekkisid, siis oleks tagasi viinud ja normi mudeli ostnud.
Rääkimise osas ütleks, et tee mõistlik format, ehk uuenda mobo bios, pane win peale, kohe driverid (mobo tootja kodukalt otse), alustades chipsetiga ja siis lükka AMD kodukalt uusimad (non-optional igaksjuhuks) selga ja vaata, mis seis on. Enamasti on probleemid seotud ebapädeva installiga.

Mech peaks OK olema, Evoke'l oli kehvasti paigaldatud VRAM termopatjade kala. Need ebaõnnestunud mudelid nendeks, mu üldine arvamus kaardist on selline, et uuesti ostaks siis ostaks 2070S. Mu enda reference mudel(accelero xtreme jahutiga) ajab asja ära, aga ebastabiilne clock ajab veits närvi... samas see tundub enamikel kui mitte kõigil probleemiks olema, et kaart paljudes mängudes ei taha võimete kohaselt tiksuda. Lisaks multi monitoriga on max memory clock pidevalt... lisaks lampi iga mingi aja tagant unustab wattman fan curve ära ja muud hädad(mul neid palju ei ole nagu paljudel AMD redditis näiteks, aga siiski sitaks problemaatilisem kui nvidia kaart)

Üldiselt raha eest kaarti on, aga võiks stabiilsem olla.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 05.10.2019 23:18:55 vasta tsitaadiga

Arx07, tõsi. Ja tore on näha kui üks ainukesi Fury X omanikke by default ebapädevaks ja "roheliseks" tembeldatakse, kui draiverid on toored. (mida on ka release notest näha) Vähemalt ei pane enam Chromega YT avamisel PC kohe BSODega kooma.

Selgituseks siis. Ostsin kaardi, võtsin vana AMD Fury X välja. Sama Windoosa+GPU driverid peal, läks ka uus RX 5700 kaart tööle. Uuendasin Win10 peale win8.1lt, võtsin kõvakettalt samad vanad driverid, aga enam GPU pilti ette ei võtnud.
Seega sama installikas+uus GPU töötab. Uus win+vanad driverid ei tööta. Driveri pakk on sama suur ~500mega, aga sisu piisavalt erinev...

Kõik paar korda juba üle käidud, rohkem ei viitsi windoosat reinstallida. Refreshin iga päev AMD draiveri lehte ja ootan millal DX11 toe korda saavad. Seepärast sattusingi paanikasse kui üks hetk ainult autodetect näha oli, ja uusi draivereid mitte.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2019 23:43:27 vasta tsitaadiga

Mul on olnud kõigi tootjate kõik kaardid käes, mõne üksiku erandiga.

Eranditult on probleeme siis kui asjale süsteemselt ei lähene ja bleeding edge riistvaraga on alati veidi probleeme alguses.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 06.10.2019 08:10:40 vasta tsitaadiga

Ausalt on selline tunne, et by default on rauas iChill peal. Käima panen SOTR näitab ilusti 70fps. Ja siis kukub kolinal 30ni. Kahtlane tunne, et kohati kasutab liiga agressiivset idlesse kolimist. High perf mode sai Powet Plan ka pandud. Rohkem ei mõika seadeid näppida. Mälu allakellamine, vb kuumeneb üle?
Aga sellise ülehinnatud prahihunniku peal ei viitsi AMD/XFX eest troubleshootimist teha ka. BFV üksikosa teeb koos RTGI-ga 80FPS ja see loeb hetkel ka kõige rohkem.

Aga nii huvi pärast. Kui mitmeid konfe läbi käinud? Tõesti kõik jooksid SOTR/ROTR veatult? Ja ma ei mõtle benche, vaid mängu ennast...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sigu
HV vaatleja

liitunud: 16.03.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.10.2019 15:03:28 vasta tsitaadiga

Endal oli algul probleeme BlueSOD-ga kuni Aura maha lasin (seal oli ilmselt vana Strixi kamm üleval). Veel pidin RAMi OC maha võtma kuna hakkas ka BSOD-e viskama.
Nüüd töötab laitmatult, kui see XFX draiverijama välja arvata. Oleks pidanud paar päeva kauem ootama või veel parem paar nädalat, et Nitro endale saada.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 07.10.2019 15:25:40 vasta tsitaadiga

Soetatud mängude nimekirjast said huvitavamad otsa, aga kokku sain ReShace RTGI tööle 9 juhul[NFS2012, Division2, BFV, Bioshock2, ROTR, Deus EX:MD, Witcher 3, Dead Space2, Crysis 3(Vigaselt)]. DOOM(OpenGL) ja MEC vb jäid Steam\Origin Overlay taha kinni, ei märganud kohe maha võtta.

Üldiselt FakeHDR+ AdaptiveSharpen parem mod peale keerata. N: NFS oleks GPU-l jõudu jagunud, et linnas Freesync ON ringi kruiisida, aga FHDR+AS andsid hulga kenama pildi.

Võib olla jätaks peale RTGI paaris mängus: BFV ja DEMD. Need kaks nägid päris kenad välja, pildis oli erinevust märgata ja jõudlus ka ei kannata nii palju, et mängida oleks ebameeldivalt katkuv. BFV jäi RTGIga isegi 50-60FPS vahele, DEMD <50FPS(keerasin sätteid ka korralikult sama juurde RTGI seadetes). Ausalt ei saagi aru, miks BFV-ga peegelduste teed mindi, kui üksikosas on RTGI vast rohkem märgata- annab sügavust ja tooni juurde. Peegeldusi kõrbest väga ei leia(ma esimest 2 missiooni tegin ainult).

Paar MEMD pilti ka võrdluseks:



Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.10.2019 17:31:34 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/259700/amd-to-unveil-radeon-rx-5500-on-october-7

Väike Navi tulekul täna.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 07.10.2019 17:40:03 vasta tsitaadiga

22cu ja 128-bit?
peaks rx580 ja rx590 vahele maanduma. omaette küsimus, palju mälu läbilase piiravaks teguriks jääb.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.10.2019 17:52:12 vasta tsitaadiga

GDDR6, seega ei tohiks piirata.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 07.10.2019 20:05:14 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
GDDR6, seega ei tohiks piirata.
224gb/s, sama palju nagu rx570 ja vähem kui rx580.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yoyoo
Kreisi kasutaja
yoyoo

liitunud: 12.06.2005




sõnum 07.10.2019 21:02:50 vasta tsitaadiga

milleks seda kaarti vaja üldse? Tundub ju suht mõttetu teha sama võimas kaart kui rx580 icon_biggrin.gif
Võinuks teha pigem 1660ti'st võimsama kaardi tunduvalt odavama hinnaga...
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 07.10.2019 21:55:46 vasta tsitaadiga

yoyoo kirjutas:
milleks seda kaarti vaja üldse? Tundub ju suht mõttetu teha sama võimas kaart kui rx580 icon_biggrin.gif
Võinuks teha pigem 1660ti'st võimsama kaardi tunduvalt odavama hinnaga...


Kui sama võimas kaart aga -30% vähem voolu. Sobib läpakatesse ja ka mängimiseks. Mingi ITX buildi ideaalselt.
Kui hind oleks vhegi ok. Max sinna 150 euro kanti. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 200, 201, 202  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.