Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  VIDEO: Suudab nutitelefon asendada lauaarvutit? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 07.09.2022 14:08:19 VIDEO: Suudab nutitelefon asendada lauaarvutit? vasta tsitaadiga


DEX on nagu maaalune kultus. Paljudel on võimekus taskus, vähesed teavad selle olemasolust ning veel vähem kasutavad seda.
Olgugi, et tegu on funktsionaalsusega, mis võiks lõpetada pideva arvuti kaasa tassimise.


Dex on Samsungi edevamate Galaxy seadmete funktsionaalsus, mis loob harjumuspärase Desktop kasutajakogemuse.
Multirakenduse tugi, menüüribad jne.
Kuna tegu on siiski Androidiga on võimalused üsna suured. Samas pole miski ideaalne ning on ka parasjagu palju limitatsioone.
Kuidas HV rahval kogemused DEX-i või mõne teise tootja sarnase funktsionaalsusega? Mis olukordades kasutate?


Link

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2022 14:21:22 vasta tsitaadiga

Ma kahtlustan, et läpaka kasutusmugavust see välja ei anna ikka ja noh, kui klaviatuuri ja hiirt kaasas pead tassima, siis võib samahästi läpakat ka kaasas kanda.
Samas kui töö on selline, et arvutit pole pidevalt vaja, siis võib muidugi selles mõttes mugav olla, et kõik asjad on kogu aeg mugavalt taskus ehk ei pea muretsema, et oi see fail jäi mul kontori arvutisse vms.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.09.2022 18:41:55 vasta tsitaadiga

Galaxy S10+ 1TB olen kasutanud telerist filmide/multikate vaatamiseks, läbi USB-C -> HDMI kaabli.
Aga töötegemiseks veel vaevalt selline lahendus sobiks, selleks peaks mobiil palju võimsamaks muutuma.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2022 18:47:24 vasta tsitaadiga

Tanel, aga selleks pole DEXi vaja. Suvalise telefoni või tahvli pildi saab telekasse lükata. Noh vähemalt miracastiga, kas iga isend seda USB-C->HDMI vidinat toetab ei tea kuna mul seda pole ja ilmselt ei osta ka..... milleks juhtmetega mässata kui saab ka ilma juhtmeta(jajah, mänguril on teine arvamus, aga need DEX võimekusega seadmed pole nagunii ikka mänguriarvutid).
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 07.09.2022 21:54:54 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Ma kahtlustan, et läpaka kasutusmugavust see välja ei anna ikka ja noh, kui klaviatuuri ja hiirt kaasas pead tassima, siis võib samahästi läpakat ka kaasas kanda.
Samas kui töö on selline, et arvutit pole pidevalt vaja, siis võib muidugi selles mõttes mugav olla, et kõik asjad on kogu aeg mugavalt taskus ehk ei pea muretsema, et oi see fail jäi mul kontori arvutisse vms.


Pigem olukorras, kus on vaja minna kontorisse.
Klaver ja hiir on kohapeal juba olemas ning kaasa tassima ei pea.
Lähed nn kaks kätt taskus.

Tanel kirjutas:
Galaxy S10+ 1TB olen kasutanud telerist filmide/multikate vaatamiseks, läbi USB-C -> HDMI kaabli.
Aga töötegemiseks veel vaevalt selline lahendus sobiks, selleks peaks mobiil palju võimsamaks muutuma.


Oleneb tööst. Teksti töötlusega ja tõenäoliselt ka progemisega saab kenasti hakkama.
Lisaks on olemas ka teamviewerid jne.

napoleon kirjutas:
Tanel, aga selleks pole DEXi vaja. Suvalise telefoni või tahvli pildi saab telekasse lükata. Noh vähemalt miracastiga, kas iga isend seda USB-C->HDMI vidinat toetab ei tea kuna mul seda pole ja ilmselt ei osta ka..... milleks juhtmetega mässata kui saab ka ilma juhtmeta(jajah, mänguril on teine arvamus, aga need DEX võimekusega seadmed pole nagunii ikka mänguriarvutid).


Kusjuures, proovisime: ei saa.
Ei oska sellega midagi peale hakata.
SH mis sa selle niisaga telekas pihta hakkad. Form factor ju telefonil hoopis midagi muud, kui teleri 16:9.
Juhtmeta kasutamine eeldab, et teler on nutikas.
Juhtmega ühendad kasvõi suvalise monitori või klikiaegse teleri taha, millel pole miracastist vms haisugi.

Ja nuh mänguri teemaks ei sobi, ei sobi ka mingis suuremaks videotöötluseks jne.

Samas tekstitöötluseks või keskmiseks kontoritööks ei näe põhjust mille pärast on midagi enamat tarvis.

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 07.09.2022 22:35:09 vasta tsitaadiga

Keskmiseks kontoritööks, mis piirdub brauseri või muu Androidil saada oleva programmi kasutamisega?
Kui jutt kaugtöölaua kasutamisest, siis selle jaoks pole Dexi vajagi, USB/bluetooth klaviatuuri ja hiirt toetab iga Android.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 07.09.2022 22:37:30 vasta tsitaadiga

Mul oli selline lahendus 9a tagasi natuke aega sony telefoniga kasutusel.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.09.2022 02:21:56 vasta tsitaadiga

reaalsus on see täna, et isegi suhteliselt adekvaatne läpakas (lenovo äriklassi pill näiteks, proset on, mälu on, korralik kaasaegne ssd sees jne) kipub kinni kiiluma kui näiteks oled juba browseri peal pisut nagu selline "power user". vähemalt chrome browseriga on nii...ma ei ole ff'i viimasel ajal väga proovinud, kuid väga kahtlen, et sellega ka midagi palju paremini on.
üsna raske on ette kujutada, et telefon saaks sellise asjaga paremini hakkama. pigem oleks jõhker ikaldus ma usun. tõsi ei ole proovinud, kuid ega ei sooviks ka väga proovima hakata.

teine reaalsus on see, et misasi on tänasel päeval läpakas? sisuliselt on see ekraan + builtin hiir + korralik klaver (ehk siis selline asi, millega saab kiirelt ja efektiivselt oma käske edasi anda, teksti sisestada jne). ja teine "suurem asi" on seal juures aku. kõik muu ühe läpaka juures ju tegelikkuses ei võtagi mitte mingisugust ruumi ega ka ei kaalu sisuliselt mitte midagi. kui sa võtad läpaka küljest ära korpuse koos ekraani ning klaveri ja hiirega ning aku siis mis jääb järgi? vast alla 500g mingit elektroonikamanti. umbes sama palju kaaluvad ka tänapäevased ultrapower, 78 kaameraga nutitelefonid juba.

kui sa lähed kuskile, kus on klaver ja hiir ning monitor olemas...et ühendada siis sinna külge oma telefon. noh ma ei tea, siis võib seal ju samahästi juba olla olemas ja statsionaarne ka üks tavaline korralik lauaarvuti?! icon_biggrin.gif ühendad oma telefoni selle lauakaga, mis siis lihtsalt accessib teatavat datat ning laeb üles sinu nö. kasutajaprofiili

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
atari_
HV kasutaja
atari_

liitunud: 09.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2022 03:09:15 vasta tsitaadiga

Kunagi kui seda natuke katsetatud sai, jäi veidi selline "iPadi läpakana" kasutamise mulje - mobiili äpid, mis pole hiirele ja klaviatuurile optimeeritud. Võib olla on vahepeal midagi muutunud, aga mäletan ,et nt. copy-paste käis hiirega samamoodi nagu sõrmega - vali kopeeritava lõigu algus ja lõpp. Pisikesed, aga häirivad asjad. Pikapeale vbla harjuks ära.
_________________
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2022 03:55:29 vasta tsitaadiga

--
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 15.06.2024 01:37:06, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 08.09.2022 09:47:05 vasta tsitaadiga

Sarnast õudust üritati ju mingi 7-8-9-10 aastat tagasi "massidesse tuua" kui oli tahvlite ja netbookide maania.
Lubati et tegemist on "PC killeritega" aga tutkit - nende mõtetute junnidega suutsid tööd teha ainult tõelised tilu-lilu mehed.
Ühiskonna rumalam osa ostis suure huraaga ka kaaned kus oli sees klaviatuur, et oleks oma tahvelarvutit mugavam kasutada aga mingi aeg said ka nemad aru, et sarnane ja isegi tunduvalt võimekam toode oli eelnevalt olemas - läptop

Argument, et saad minna kontorisse "käed taskus" on ikka tõeliselt suur hunnik sooja pulli kakat. Antud juhul on tegemist töövahendiga millega saad normaalselt tööd teha ainult kohtades kus on vastav lisavarustus olemas. Pealegi tahavad inimesed ikka vahel oma telefoni töö tegemise ajal ka telefonina kasutada ja lisaks tahavad inimesed ka telefoni ka kohvinurka kaasa võtta kui töös pausi teevad. Nimekiri selle "lahduse" pärismaailma probleemidest on pikem kui selle asja eelised
Kogu tarkvara mis on saada on siiski pooletoobine androidi jura jne. Maailmas kindlasti on olemas inimesi kellele see lahendus sobib aga reaalsus on see, et neid kellele see päriselt ka sobib on ikka ülivähe - meie entusiastlik Ullivilli võik järgmised 3 aastat ainult seda lahendust kasutada.

Idee iseenest on selline millega ma olen 110% nõus aga päris maailm on koht kus sellised lasteaia tasemel lahenused kiiresti välja praagitakse.

_________________
I was an ateist, until I realized - I am a God
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 08.09.2022 10:13:14 vasta tsitaadiga

Outenter, lihtsalt ülevaateid võib 3 aastat sellise riistvaraga&tarkvaraga kirjutada, tuleb toime tõenäoliselt
seega ta võib sind sõnast võtta icon_cool.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diginugis
HV kasutaja
Diginugis

liitunud: 14.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2022 10:29:05 vasta tsitaadiga

Meenutab natuke AirDroidi, mida 10 vms aastat tagasi usinasti sai kasutatud. Täna on internet mõistliku hinnaga kiire ja saab remote äpi kaudu võimsast lauakastist asju kuvada ja tööd teha. Miinuseks on elektrikulu kodus icon_biggrin.gif
_________________
PORTFOLIO
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 08.09.2022 10:34:47 vasta tsitaadiga

Pigem oleks see hädalahendus aga mitte niivõrd mugavuslahendus nagu tootjad seda reklaamivad.
Endal tekkis ka sama mõte, kus mul telefon tihti piiksub, küll sõnum, uus e-kiri, keegi mõnes sõnumiplatvormil midagi kribas, lisaks sisenevad-väljuvad telefonikõned, kui nüüd kujutada mu telefoniga mingit presentatsiooni kollektiivile tegemas, kus suurel ekraanil pidevalt midagi hüppab-piiksub, helistab - ei kujuta hästi ette..

Samsungi enda lehelt lähemalt uurides ei ole see ka tehniliselt nii lihtne kui mulje jääb, peab ikkagi see kaabel olema ja see kaabel peab ka teiste seadmetega ühilduma.
Vanemate ekaarnide-rauaga ei tarvitse nii libedalt toimida.

Suurim puudus tundub olema Androidi maailma läbiv häda, kus erinevad firmad punnitavad oma lahendusi, mis kõige paremini toimivad nende toodete ja tooteperekonnaga ning platvormi ülest lahendust nagu ei ole. Näiteks Huaweil on ka Apple eeskujul oma seadmed väga hästi üksteisega ühilduvad aga see efekt lakkab kohe, kui mõne teise brändi toode mängu tuleb.

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 08.09.2022 12:55:10 vasta tsitaadiga

atari_ kirjutas:
Kunagi kui seda natuke katsetatud sai, jäi veidi selline "iPadi läpakana" kasutamise mulje - mobiili äpid, mis pole hiirele ja klaviatuurile optimeeritud. Võib olla on vahepeal midagi muutunud, aga mäletan ,et nt. copy-paste käis hiirega samamoodi nagu sõrmega - vali kopeeritava lõigu algus ja lõpp. Pisikesed, aga häirivad asjad. Pikapeale vbla harjuks ära.


Olukord on kõvasti paranenud, samuti nagu volditavatea.
Kui algul Dex tuli, siis see oli ikka üsna kasutu. Pooli rakendusi ei saanud isegi jõuga täisekraani panna ning neid mis said töötasid väga imelikult.
Õnneks on tänaseks kuva suhteid nii palju, et arendajad on sunnitud päriselt responsive rakendusi teema ning eri ekraanisuurusega arvestama.
Vähemalt kontoritöö asjad toimivad piisavalt hästi.
Instagramid jne käituvad ikka naljakalt va kui neid browseris kasutada.

Täna tõenäoliselt on IPAD muidugi kõige suurema rakenduste valikuga.

Outenter kirjutas:

Kogu tarkvara mis on saada on siiski pooletoobine androidi jura jne. Maailmas kindlasti on olemas inimesi kellele see lahendus sobib aga reaalsus on see, et neid kellele see päriselt ka sobib on ikka ülivähe - meie entusiastlik Ullivilli võik järgmised 3 aastat ainult seda lahendust kasutada.


Juba hea 3 aastat kasutangi. Mis siis?
Sh loomulikult mitte Ainult seda.
Kui keegi ütleb, et vahel on hea putru süüa, siis astud tuppa räuskama, et "Proovi Sa 3 aastat Ainult putru süüa ja vaata mis siis ütled"?
Õnneks minu elu päris nii mustvalge ei ole ning eelistan üldiselt Süleri asemel kaasa võtta telefoni või tahvli ning mitte küll alati, kuid üsna tihti kasutan DEX-i.
Põhjuseid on mitmeid.

Nõus, arenguruumi on ja lootus on, et liigume sinna suunas.
Hetkel tundub et see on vaid aja küsimus, kui IPAD-ist saab täisväärtuslik MAC sest Air tundub juba üsna mõttetu ning ega Android ei saa maha jääda.
Foldid ja tahvlid juba said 12L mis rohkem desktop kogemusega juba ilma DEX-ita.

Hetkel DEX on plaaster, olukorrale, mida Android ei ole ise suutnud veel lahendada.

Chrome OS-i kogukond on redditis 534k.
Jah see ei ole päris MacOS või Win-i kasutajate hulk kuid muljetavaldav siiski.

SH äkki ei pea iga kempsus käik telefoni näppima ja võiks vahelduseks ka kätepesuvahendi ja muude puhastusainete etiketid läbi lugeda ning kohvi järgi minnes ekraani vahtimise asemel aknast välja vaadata?


Prillpapa kirjutas:

Suurim puudus tundub olema Androidi maailma läbiv häda, kus erinevad firmad punnitavad oma lahendusi, mis kõige paremini toimivad nende toodete ja toote perekonnaga ning platvormi ühest lahendust nagu ei ole. Näiteks Huaweil on ka Apple eeskujul oma seadmed väga hästi üksteisega ühilduvad aga see efekt lakkab kohe, kui mõne teise brändi toode mängu tuleb.


Sama probleem on ka Samsungil, mille kellad, klapid annavad täisfunktsionaalsuse ainult sama tootja telefoniga. Küllap on teisigi.

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2022 14:36:02 vasta tsitaadiga

ullivilli, noh, ma ütleks telefoni kohta olgu see siis DEX toega või mitte, et see on ikkagi nagu šveitsi nuga taskus. Kui vaja, saab sellega palju asju hädapärast tehtud, aga ideaalne pole millekski peale helistamise.
Android pole samuti parim OS kui seda töö tegemiseks peaks kasutama.

Aga noh, päris mutta seda asja ei trambiks. Ideel on ju jumet, et pole ilmtingimata vaja nutikat telekat, läpakat, tahvlit jms. vaid kõik on ühes seadmes koos. Tänapäeval veel pisut ulmeline idee, aga näiteks see mulle meeldiks, kui telefoni saaks mingi tõupuhta windowsi või linuxi panna ja see oleks tavalise telefoni suurune, aga saaks lahti voltida normaalsuuruses läpakaks.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.09.2022 01:46:07 vasta tsitaadiga

Outenderi jutuga 100% nõus.

Need jutud, et "noh ma vahel ikka kasutan ka" või "ma olen proovinud küll" jne on ju vaid mingisugune halenaljakas vabandus, ilmselgelt mitte tõsine argument! Ma olen ka vahel proovinud kasutada tallinna ühistransporti, lootused on iga kord olnud suured (või siis mitte) icon_lol.gif Kas see nüüd tähendab, et see päriselt ka kõlbab igapäevaseks kasutuseks, on usaldusväärne ja hästi läbimõeldud...well NO icon_biggrin.gif

Youtube pakkus mulle dexi kohta otsides mingi ingliskeelse päris ülevaate/review esimese vastena. Kus lihtsalt ägedate sõnade ritta seadmise ja lastele muinasjutu rääkimise asemel näidati ja räägiti ka natuke päris lahendustest. sisuliselt käis jutt peamiselt sellest, et võtad oma uhke telefoni ning ostad sellele juurde siis nö. "tühja läpaka" ehk läpaka kesta, milles on sees kõik tavapärased läpaka asjad peale selle põhielektroonika (mobo, cpu jne). Ja et siis soovi korral justkui iga aasta võid vahetada läpaka "sisu" ehk seda arvutavat osa võimsama vastu välja...kuna inimesed nagunii tavavad iga aasta mingit uuemat/võimsamat mis iganes telefoni osta.
Kui sellele asjale nii läheneda ja seda nii kasutada siis jah, eks natuke isegi makes sense...kellegi jaoks. Normaalsed inimesed (loe: suurem osa inimesi) siiski ilmselt ei vaheta päris iga aasta telefoni, või vähemalt ei tee seda lihtsalt niisama "et olla äge" ja/või ei tee seda oma raha eest, vaid kui siis firma raha eest. Ühtlasi ma arvan, et suures osas maailmas jahtub see iga aasta uue telefoni ostmise iha siin lähiajal VÄGAGI konkreetselt ja kiirelt üsna maha icon_lol.gif Inimesed peavad hakkama mõtlema kuidas elektriarved tasutud saab ja varsti, et kuidas veel toidu lauale saab.

Lõppkokkuvõttes tundub ikka selline paras "naistelt naistele" lahendus. Kindlasti leidub neid, keda sellise asi rahuldab ja kellele meeldib kasutada. Aga et see nüüd läheb massidesse ning hakkab reaalselt asendama lauaarvutit? Pliiiz icon_lol.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 09.09.2022 08:43:23 vasta tsitaadiga

Selline tore proovimise isu tekitav video thumbs_up.gif

DEX win 10 arvutis, mis on täielik juust õigustab DEX ennast päris hästi.
Ehk nn tänaseks meelelahutuseks, et 2 klikki ja siis idle ja siis vaatad mingeid e-kirju töötab hästi.
S10e ehk võib-olla lahja, aga puhtalt kasutusmugavuse osas on see ekraanide jagamine mõnus feature.
Oleks vaja proovida ka suurema monitoriga kui hetke 24"
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2022 20:36:00 vasta tsitaadiga

Dex on mõnus sellisesse kohta, kus on tehtud USB-C monitori setup, mille küljes on enamasti läpakas. Ehk siis lükkad arvutile ühe kaabli külge, laeb sealt ning monitori küljes on hiir ja klaver. Kui USB-C külge nüüd läpaka asemel hoopis DEXiga Samsung lükata, siis saab täitsa lihtsad asjad ära teha. Ning see ongi sellisteks hädavajadusteks, mida vahel on. Isegi seda mõne korra teinud.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tumbuser
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2022 22:29:47 vasta tsitaadiga

Ma ei ole proovima hakanud kartusest midagi ära käkkida, aga tahaks teada, kas see DEX töötab vaid Samsungi kuvarite ja telekatega ja kui töötab ka teistega, kas hea kvaliteediga netfixi, youtube, disney filme suudab DEX manada 27 tollisesse kuvarisse?
_________________
"The computer says I need to upgrade my brain to be compatible with the new software."



.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 09.09.2022 23:13:53 vasta tsitaadiga

27 tolliseid on erineva resoga. Mõtled et kas veab 4K välja? Ilmselt ikka.
DEX peaks töötama iga monitori ja telekaga, ei ole lukus vaid Samsungi enda toodetega.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tumbuser
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2022 06:30:11 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
27 tolliseid on erineva resoga. Mõtled et kas veab 4K välja? Ilmselt ikka.
DEX peaks töötama iga monitori ja telekaga, ei ole lukus vaid Samsungi enda toodetega.


Siis võib olla DEX küll mõtet. Minusugustel, kes mingil põhjusel on veidi enne prose põlvkonnavahetust arvutist ilma jäänud, suudavad mõnd aega mängimata elada, aga vajavad suuremat ekraani, et netfixi, youtubet, uudiseid ja kirjavahetust vaadata, kuna liiga palju telefoni hakkab silmadele, nagu on selgunud.

, Niiet meelt ei heida, vana rauda ei osta, jätkan ootamist aga ostan tulevasele arvutile kuvari ette ära. Aitäh hea idee äratamise eest.

_________________
"The computer says I need to upgrade my brain to be compatible with the new software."



.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.09.2022 11:29:34 vasta tsitaadiga

Selle jaoks, et suurt ekraani kasutada pole mälu järgi dexi tarviski.
https://en.everybodywiki.com/List_of_devices_with_video_output_over_USB-C#Smartphones
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2022 14:56:19 vasta tsitaadiga

Kui oled sellise lahendusega harjunud, siis miks mitte.
Saad ka kõnesid ja sõnumeid saata läbi arvuti palju mugavamalt, pilte hallata jne.

Aga ilmselgelt eeldab see seda, et ei tassiks kaasa klaviatuuri, hiirt, monitori ning need oleksid igal pool juba olemas. Kahjuks seda aga ei ole.
Sülearvutil on need kõik sisse ehitatud.

Kui Windows mängud kopa ette viskavad, siis arvan, et võtan ise varsti kasutusse - saab ka mängukonsoolina kasutada, ühendad teleka külge.

PS: Dex pole ainuke, on ka Android 10 Desktop, Huawei EMUI, Moto Ready

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2022 23:04:18 vasta tsitaadiga

Tere!
Veidi enda arvamusest Minu jaoks telefon ei asenda arvutit ja vastupidi ka, arvuti ei asenda telefoni. Pigem need kaks täiendavad teineteist ja minu jaoks olgu iga asja jaoks oma tehnika.

Telefoni abil n.ö multitaskingut on võimalik teha, aga seda üsna piiratult, kuna ekraan väike ja telefoni virtuaalsel klaviatuuril toksimine on ebamugav (Ok, mugavam, kui nuputelefoni T9-t kasutada icon_biggrin.gif) .
Olen arveid maksnud isegi sellise pisikese Androidtelefoniga nagu Sony Ericsson Xperia Mini Pro. Copy paste pdf arvelt internetipangas kasutades mobiili veebilehitsejat ja mobiilID'd täitsa toimis.
Praegu oman iphone ja loomulikult kasutades pangaäppi on vajadusel arvete tasumine lihtne ja mugav, kuna sagedased maksed või määratud maksed on äpis lihtsasti leitavad.

Põhimõtteliselt kasutan telefoni siiski multitasking'u mõttes ainult meilide kontrollimiseks/meilidele vastamiseks ja FB äpp ja insta äpp. ja kui väga vaja kiirelt mõni pdf välja printida siis läheb ka AirPrint käiku.
Telefoni ega arvutiga ei mängi, pole mängur.
Olen proovinud iPhone ekraani LG telekasse peegeldada, toimib, aga pole vajalik, ei meeldi mulle ka filmide või striimide vaatamine telefonist. Samas kasutan telefonist fotode koopiate arvutisse ümber tõstmiseks FTP serveri äppi

Ahjah, jäi mainimata, et sülearvuti on hetkel nagu lauaarvuti eest ja samuti kasutan vana LG LCD telerit (32") monitorina üle HDMI


Kontoritööd, veebis kolamine ja muud asjad teen kõik arvutiga ikka. Telefonist ei ole mulle mobiilse kontori töövahendit vaid pigem mobiilseks sidepidamisvahendiks ka reisil olles, kui sõita bussi ja rongiga siis kasutan vedaja poolt pakutavat avalikku wifit või kuulan üle bluetoothi muusikat. Muus osas on telefon ainult helistamiseks.

Tänapäeva nutitelerites on võimalus kasutada veebibrauserit ja sotsiaalmeediaäppe. Ei meeldi. Sirvimine aeglane ja ebamugav. Vaatan TV kanaleid või kuulan YT äpist oma listi.

Sotsiaalmeedia jaoks kasutan kõige tihedamini tahvelarvutit. Sellega on mugav kohvi juues uudiseid lugeda ja sotsiaalmeedias nt Messengeris vestlusi pidada- ekraan parajalt suur ja virtuaalne klaviatuur ka mugavam kui telefonil.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2022 06:25:36 vasta tsitaadiga

BA79, sa vist oled teemast valesti aru saanud. See ei käsitle hetkel ekraani duubeldamist (mirroring) suuremale ekraanile, vaid hoopis hoopis teine kasutajaliides (UI) ehk töölauarežiim (desktop mode).
Seal on võimalik mitut akent lahti võtta, mitu tääbi, mitu rakendust, nii nagu Windowsis, MacOS, Linux - täitsa mugav.
Küll aga on tunduvalt aeglasem, kui tavapärased laua- ja sülearvutid...

Mis minule meeldib on kõnede tegemine, sõnumite kirjutamine, et see toimub otse läbi telefoni. Küll aga kui ma proovisin seda mõnda aega tagasi, siis kahjuks ei olnud nii, et kui dokumendi võtsin lahti telefoni režiimis, siis oleks võinud olla see avatud ka töölaua režiimis (ja vastupidi). Või vähemalt määrata kuidagi, et kindlad dokumendid on avatud mõlemas. Võib-olla on nüüdseks see muutunud.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2022 18:27:33 vasta tsitaadiga

Kas mobiiliga töölauda kasutades suurel ekraanil on mugav kasutada väliseid sisendseadmeid? Olen proovinud sinihambaga ühendatavat miniklaviatuuri ja sisuliselt olen ka ära testinud et klaviatuuri saab ka USB abil ühendada (Android tahvel).
Kuigi kirjelduse järgi tundub mugav, siis ma kahtlen, kas mobiili jaoks on olemas kõiki äppe ja rakendusi, mida on töö tegemiseks vaja sellisel määral et sellega saaks teha 1:1-le sama tööd mida arvutiga tehakse.

OK, mingi tekstiredaktoriga vast saaks hakkama, aga ma ei usu, et 3D joonestus ja virtualiseerimisega seotud operatsioonid mobiiliga teostavad oleksid. Kõige lihtsam näide oleks nt mobiiliga VirtualBox jooksutamine? Võimatu ilmselt. Võrguteema sama. Mikrotik näiteks. Tahad hallata otse läbi arvuti, siis vaja Winboxi, see eeldab aga MS Windows opsüsteemi, mida tavalisele mobiilile nii lihtsalt selga ei aja (lisaks sellele suhtleb Mikrotik Winboxi kasutades rakendusega läbi ethernet liidese, seda ka mobiilil ei ole).


viimati muutis BA79 14.09.2022 19:16:18, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 14.09.2022 18:31:24 vasta tsitaadiga

Kui MikroTiku veebiliidest kinni ei keera, siis pole Winboxi vaja.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 900 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 674
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2022 18:33:10 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Kui MikroTiku veebiliidest kinni ei keera, siis pole Winboxi vaja.


Veebiliides on ebastabiilne ja eeldab seda, et masin oleks LAN-is nähtav. Kui ruuterile on reset tehtud siis seda ei saa LAN kaudu kätte (vähemalt minu kogemus selline).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2022 06:38:50 vasta tsitaadiga

BA79, sa kirjeldad liigselt spetsiifilist töökohta - 2D joonestamine, 3D modelleerimine eeldab tõenäoliselt võimsamat lauaarvutit, virtualiseerimisega sama lugu, rohkem vahemälu ja ketast. Saab kindlasti jooksutada ka sülearvutil, mis tsipa võimsam.

Hetkel selle lahenduse suurim miinus on füüsilise klaviatuuri ja hiire vajalikkus - neid ei ole kohapeal olemas. Isegi, kui type-C <-> HDMI vms junn on kusagil konverentsiruumis olemas, siis klaviatuuri ja hiirt üldjuhul ei ole...

PS: Suvalise soodsa Unitek type-C <-> HDMI/USB/LAN/toide dokiga töötab ilusasti

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2022 14:36:11 vasta tsitaadiga

OK, tõin just meelega välja et arvutit mobiiliga kõrvutada ei saa. Siinsamas juba käis arutelust vist läbi, et netbookid mis pidid saama PC-de väljasuretajateks, kukkusid ise läbi. MS tegi isegi üsna kõva kampaaniat oma Surface liini toodetele, aga ikka müügiedu ei tulnud, sest raud lahja. Neid näiteid on teisigi. Tulid suure hurraaga turule "3D telekad", mille kolmemõõtmelise "pildi" nägemiseks pidid spetsiaalsed prillid olema. Enam ei ole sellest tehnikaimest samuti midagi kuulda, rõhk on energiasäästul ja OLED-i arendamisel.
Mis mobiil vs arvuti töötegemiseks, siis see pigem maitseasi, aga ma ise ei kujutaks ette.
Äärmisel juhul oleks mõeldav minu jaoks see, kui harjud ära NUC'ga ja endal sisendseadmed kaasas, siis töökohal või kasutuskohas lihtsalt ühendad monitori või telekaga ära ja ongi kõik. Kuna tassimine sel viisil siiski tülikas, on sülearvuti parem lahendus. Mainisin oma postituses seda et mobiiliga kasutamise puhul on puudus äppidest millega saaks võrdväärselt tööd teha- Kuidas sellega on, kas nõustud või mitte?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2022 14:43:12 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Mainisin oma postituses seda et mobiiliga kasutamise puhul on puudus äppidest millega saaks võrdväärselt tööd teha- Kuidas sellega on, kas nõustud või mitte?

Äppe oleks, aga vaid siis kui telefonil oleks täisväärtuslik opsüsteem, nagu lauaarvutil kasutatavad Windows ja Linux on. Mingi poolpidune, kastreeritud Android vms, ei võimaldagi äppdel normaalselt töötada.

BA79 kirjutas:
MS tegi isegi üsna kõva kampaaniat oma Surface liini toodetele

Seal, nuditud Windowsi peal, ei töötanud vist isegi MS enda Office täisväärtuslikult?
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2022 15:06:45 vasta tsitaadiga

Eks ta jah esialgu üsna niššitoode saab olema. Põnev proovida, aga kahtlane kas reaalset kasutust ka leiab.
Ma pigem arvan, et asi võib rohkem selles suunas hoopis liikuda, et töökeskkond on sul kuskil kodus/kontoris/pilves ja lähed sinna õhukese kliendiga. Kui peab olema muus kohas klaver, hiir ja monitor, siis see õhuke klient võib seal samuti olla, samuti võib telefoni/tahvlit õhukese kliendina kasutada. Pole muidugi midagi uut, selline võimalus on juba üsna palju aastaid põhimõtteliselt olemas olnud, aga põmst sama teema, et läpaka pead ikka kaasa võtma kuna ei õhukesi kliente ega klaviatuure/hiiri/monitore pole ju koosolekuruumides enamast tervet hunnikut, et kel vaja see võtab. Paremal juhul kuskil nurgas üks arvuti on kui keegi tuleb ainult mälupulk taskus ja tahab miskit seinale näidata, aga enamasti pole isegi seda.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2022 21:28:39 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
BA79 kirjutas:
Mainisin oma postituses seda et mobiiliga kasutamise puhul on puudus äppidest millega saaks võrdväärselt tööd teha- Kuidas sellega on, kas nõustud või mitte?

Äppe oleks, aga vaid siis kui telefonil oleks täisväärtuslik opsüsteem, nagu lauaarvutil kasutatavad Windows ja Linux on. Mingi poolpidune, kastreeritud Android vms, ei võimaldagi äppdel normaalselt töötada.
See meenutab, et peaks mõne USB-C sellise okei rauaga androidi võtma ja selle peale linuxi installima ja vaatama, kuidas on kasutada. St linux telefonis on üsna kohutav, kui Pinephone jms arvustusi vaadata. Aga saaks proovida, kuidas oleks nii linux telefonis kui ka siis sama linux USB-C monitoriga, millel on hiir ja monitor küljes. Sest on kõigil oma viis sisemise massohismi rahuldamiseks.

Ubuntu Touch peaks midagi sellist olema. https://ubuntu-touch.io/
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2022 21:42:44 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Eks ta jah esialgu üsna niššitoode saab olema. Põnev proovida, aga kahtlane kas reaalset kasutust ka leiab.
Ma pigem arvan, et asi võib rohkem selles suunas hoopis liikuda, et töökeskkond on sul kuskil kodus/kontoris/pilves ja lähed sinna õhukese kliendiga. Kui peab olema muus kohas klaver, hiir ja monitor, siis see õhuke klient võib seal samuti olla, samuti võib telefoni/tahvlit õhukese kliendina kasutada. Pole muidugi midagi uut, selline võimalus on juba üsna palju aastaid põhimõtteliselt olemas olnud, aga põmst sama teema, et läpaka pead ikka kaasa võtma kuna ei õhukesi kliente ega klaviatuure/hiiri/monitore pole ju koosolekuruumides enamast tervet hunnikut, et kel vaja see võtab. Paremal juhul kuskil nurgas üks arvuti on kui keegi tuleb ainult mälupulk taskus ja tahab miskit seinale näidata, aga enamasti pole isegi seda.

Mingil määral on juba pilvepõhine süsteem olemas jah, kui isegi Windowsi puhul saab kasutada online kontot, mis eeldab sisselogimist ja neti olemasolu. Sama on ka terminalidepõhised töökohad. Ettevõtte serveri opsüsteemis on töötajate kontod ja töötajad ise kasutavad töö tegemiseks terminalseadet, mis on ühendatud hiire-klaviatuuri ja monitoriga+ ethernet võrguühendus. Pilvepõhine töö.

Ma arvan, et mingis hetkes võivad kaasaegsete täismõõdus nt 15,6" sülerid muutuda tõepoolest netbooki mõõtudega väikeseadmeks, aga see eeldab, et nanotehnoloogia arengut mille abil suuremat arvutusvõimsust ja ressurssi väiksemate mõõtmetega kestasse paigutada, läheb veel aega. Kaubanduses on käsiterminalid ja skännerid need kõik sisuliselt samamoodi "pilveteenuste" peal, kui õigesti aru saan siis tegemist on seadmega mis omab konkreetset rakendust ja andmete ülekandmiseks kasutab Wifi't või mobiilset andmesisdet, et siis laoseisu majandustarkvara vastavasse andmebaasi või rakendusse kanda? Olen siinkohal võhik et kui eksin, siis parandage.

Siinkohal ma arvan, et enne kui nutitelefon suudab teha samaväärselt tööd arvutiga läheb palju aega veel. Sisuliselt on alus juba olemas, kui protsessorid on 4 GHz ja operatiivmälu hulk ja püsimälu hulk ka tõuseb pidevalt, probleemiks on minu arvates nutiseadmete protsessorite arhitektuur, mis on disainitud töötama teistmoodi kui PC protsessorid ja sama ka mäluhaldusega, et nutiseadmete operatiivmälu kasutus on kõvasti optimeeritud ning pole mõeldud selleks et töödelda korraga suuri andmehulkasid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2022 21:53:11 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:

Siinkohal ma arvan, et enne kui nutitelefon suudab teha samaväärselt tööd arvutiga läheb palju aega veel. Sisuliselt on alus juba olemas, kui protsessorid on 4 GHz ja operatiivmälu hulk ja püsimälu hulkka tõuseb, probleemiks on minu arvates nutiseadmete protsessorite arhitektuur, mis on disainitud töötama teistmoodi kui PC protsessorid ja sama ka mäluhaldusega, et nutiseadmete operatiivmälu kasutus on kõvasti optimeeritud ning pole mõeldud selleks et töödelda korraga suuri andmehulkasid.
Mobladel on ammu juba 8GB RAM, tuumasid on nagu putru ka. Lisaks on Apple näidanud, kuidas M1/M2 teevad imesid, üldse on õunamaailmas juba ammu nii, et telefon ja tahvel on sisuliselt sama CPU/SoC'iga. Igaljuhul kui vaadata näiteks paar aastat vana iPad Airi sisse, siis seal on A14 Bionic, sama mis iPhone 12 seerias. Ning 2360x1640 resoga tahvel näitab igasugused filmid ära, lihtsad mängud ka. Kontoritarkvara ei tea, aga kui ma vaatan M1 suunas - kõik saab tehtud, ülihästi ja ikka lahja elektrikuluga.

Pigem ma imestan, et ei ole androidimaailmas tulnud midagi sellist all-in-one töötavat ja head lahendust. Sest õunaga on selge, nende äri ongi telefon-tahvel-läpakas, müüvad kolm seadet mitte ühe. Aga muud mobiilsed seadmed, mis on ju teatud mõttes selgelt vabam maailm... kus on see lahendus, et telefon töötab telefonina hästi ning kui USB-C'ga monitor, hiir, klaver ühendada, siis on keskmise netiarvutina endiselt väga hea? See tundub ausalt üteldes kummaline, et pole ära tehtud.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 15.09.2022 21:59:28 vasta tsitaadiga

Tundub, et tootjad nutiseadmete müügil-arendusel rõhuvad enam meelelahutusele, muusika, filmid, tik-tokid, sama äpiarenduses, kus mängudele rõhutakse vist enam kui mistahes muule.
Samas tean trassiehitusfirmat, kus tunkedes meestel on paberprojektide asemel tahvelarvutid, kus meeskonnatöö äpp, töödejuht laeb operatiivselt jooniseid ja iga kerkiv probleem ja tööetapp saab talletatud ning kogu meeskond-ahel on samas kõigega kursis.

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 26.09.2022 23:19:36 vasta tsitaadiga

Vaatasin, et teil siin Samsung Dex arutelu käimas. Pole enne kasutanud seda, aga ükspäev installisin huvipärast ära kuid käima ei saanud seda.
Polnud aega pikemalt netis uurida kuid lühike otsing ütles, et mingiaeg eemaldas Samsung lihtsa juhtmega ühendamise võimaluse ning ainult dokk jäi valikusse.
Mis nõuded peaksid olema täidetud???
Mis juhe sobib? Mul oli USBC telefoni poolne ja tavaline USB 3 arvuti pool (mingi vanem asmedia USB 3.0 port).
Mis ver nr installer peaks olema kus otse juhtmega ühendus veel oli lubatud?

Samsung Dex Installer oli v2.0.0.20 (Digital signatures näitas 28.01.2021a)
Telefon: Note 10+
Arvutis Win7 Ultimate.

Võibolla oskab keegi teadja öelda. Eks mingiaeg uurin pikemalt.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2022 06:50:14 vasta tsitaadiga

Longero, see on Android baasil olev OS, mis on nutiseadmesse sisse ehitatud. Windows arvutiga pole siin midagi pistmist.
Kui ühendad type C pessa USB-C doki, adapteri, monitori, siis peaks automaagiliselt ära tundma ning pakkuma telefonist, et kas sisse lülitada DEX režiim

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.09.2022 13:17:05 vasta tsitaadiga

Sobib ka USB-C dokiga monitor, kui selline käepärast on (näiteks Dell U2723QE).
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 05.10.2022 11:29:18 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
Vaatasin, et teil siin Samsung Dex arutelu käimas. Pole enne kasutanud seda, aga ükspäev installisin huvipärast ära kuid käima ei saanud seda.
Polnud aega pikemalt netis uurida kuid lühike otsing ütles, et mingiaeg eemaldas Samsung lihtsa juhtmega ühendamise võimaluse ning ainult dokk jäi valikusse.
Mis nõuded peaksid olema täidetud???
Mis juhe sobib? Mul oli USBC telefoni poolne ja tavaline USB 3 arvuti pool (mingi vanem asmedia USB 3.0 port).
Mis ver nr installer peaks olema kus otse juhtmega ühendus veel oli lubatud?

Samsung Dex Installer oli v2.0.0.20 (Digital signatures näitas 28.01.2021a)
Telefon: Note 10+
Arvutis Win7 Ultimate.

Võibolla oskab keegi teadja öelda. Eks mingiaeg uurin pikemalt.


USB 3.0 ei tohiks takistuseks jääda, kuna andmeedastuskiirustelt ei erine see 3.1 gen 1 ega 3.2 gen 1-st

DEX-i ühendamine arvutiga on selline natukene segane funktsionaalsus.
Tundub, et seal on kaks mõtet.
1. MA ei ole aeglase riistvaraga seda proovinud, kuid teoorias võiks see kasutada tahvli/telefoni võimekust ära ning vanemat arvutit ekspluateerida kui monitori liidest.
2. Kui kasutad arvutit, mis ei ole päris sinu oma ja piisavalt tihti, siis saad kergelt liigutada faile edasi tagasi telefoni/tahvli ja arvuti vahet ning hoida vajadusel oma failid nn turvalises ökosüsteemis.
Ei pea võõra arvutiga kuhugi sisse logima jne. Natukene nagu virtual desktop.

Dexi peamine hüve tundub muidugi olevat selle, et saad selle läbi peaaegu iga docki või C-hdmi ülemineku monitori taha ühendada.
Delli D6000 ei suutnud tööle saada, samas mingid väikesed junnid toimivad kenasti.

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 05.10.2022 22:56:32 vasta tsitaadiga

ullivilli kirjutas:
USB 3.0 ei tohiks takistuseks jääda, kuna andmeedastuskiirustelt ei erine see 3.1 gen 1 ega 3.2 gen 1-st
USB 3.0 = 3.1 Gen 1 = 3.2 Gen 1
Tegu täpselt sama asjaga.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  VIDEO: Suudab nutitelefon asendada lauaarvutit?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.