Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  Arvuti "hangumine" - kuidas viga otsida? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Aq
HV kasutaja

liitunud: 01.01.2003




sõnum 23.11.2017 11:14:39 Arvuti "hangumine" - kuidas viga otsida? vasta tsitaadiga

Minul on tõsisem mure lauaarvutiga. Jah, arvuti ise on ka mõned aastad juba vana (2013), aga kuna komplekteerimisel sai (minu jaoks) päris korralik asi kokku pandud, siis tahaks siiski seda edasi kasutada. Probleem: arvuti "hangub" või "külmub"! Näeb see siis välja nii, et praktiliselt ilma hoiatuseta lihtsalt kogu pilt, mis ekraanile jõuab, jääb seisma (aga pilt jääb ette näha, ei "kustu" ära). Sellele ei eelne mõne programmi "kokkujooksmine", see ei ole seotud otseselt ühegi programmi tööga, kuigi on programme, mille kasutamisel on hangumise tõenäosus suurem: veebilehitsejad ja videomängijad. Samuti ei ole võimalik ka "pimesi" klahvikombinatsioonidega näiteks arvutit sulgeda... ei reageeri enam millelegi.

Nüüd, loomulikult oli minu esimene arvamus, et - ju videokaart. On ju tegemist otseselt pildi seiskumisega, ei tundu tarkvaraprobleemina. Mis tegin? Ostsin odavama "ajutise" videokaardi ja vahetasin siis võimekama kaardi oluliselt vähemvõimeka, aga uue vastu välja. Mis tulemus? Sisuliselt sama olukord jätkus...

Minu järgmine mõte on - emaaplaat. Aga mõtlesin, et küsin siit järgi, kas ma saan ise kuidagi selles natuke kindlamalt veenduda enne kui torman järjekordset uut osa ostma... Kas sellist probleemi võib tekitada hoopis mälu? Või protsessor? Või - üks mõte on mul, et - äkki toiteplokk?

Natukene veel detailsemat infot:
* Probleem ei ole alati ja pidevalt, kuigi mida aeg edasi, seda tihedamalt tekib ja kui tekib, siis üldjuhul samal õhtul/päeval arvutiga midagi enam teha pole, nii kui käima paned ja proovid kasvõi postimees.ee, FB, Delfi vmt lehele minna, jookseb kokku.
* Ei ole seotud ülekuumenemisega, kuna sama jama on hakanud pihta nii siis kui arvuti on tükk aega juba töötanud, kuid samas ka täiesti külmast peast - paned päeva või isegi mitu seisnud arvuti käima, lähed FB-sse või uudiseid lugema ja - hangub, 1-2 minuti käimise järel.
* Alguses mõtlesin kõige primitiivsemalt - äkki on liiga palju tolmu icon_wink.gif Noh, puhastasin ära ja - voila! Töötab! Aga - nagu eelmisest punktist välja tuli, mõni päev hiljem sama jama. Ehk siis - ilmselt mitte niivõrd tolmu puhastamine, kuivõrd erinevate komponentide lahtivõtmine ja uuesti kinnipanemine (st. liigutamine) tundus asja paremaks tegevat. Pärast seda olen tolmu sagedamini puhastanud, aga ei tundu jah see "trikk" enam aitavat.
* Tõstsin oma võimekama videokaardi ringi teisele siinile - ja töötab palju paremini - hangub oluliselt väiksema sagedusega, aga siiski hangub. Vähemvõimekat videokaarti ei saa sellele teisele siinile ilma korpust lõhkumata/vahetamata paigaldada.
* Kui arvutil need "hangumishood" tulevad, siis sageli restart ei aita - tihtipeale arvuti ei võta pärast restarti lihtsalt enam pilti ette! Just see asjaolu pani alguses mõtlema, et tegemist on videokaardi probleemiga, nüüd aga mõtlen toiteploki peale, sest - pildi võtab ette vaid siis kui toiteplokist jõuga vool välja lülitada ja siis uuesti käivitada. Hullemate "hoogude" korral ei aita seegi. Ja seejuures - arvuti ilmselt stardib ilma pildita, sest järgmisel korral kui ta pildi ette võtab, läheb Windows oma totakat diagnostikat tegema (nagu teeb siis kui arvuti on valesti/jõuga suletud), millest kunagi muidugi midagi kasu pole.

Kas on siinsetel soovitusi/ideid? Ma kahtlustan ikka väga emaplaati ja toiteplokki... ilmselt vahetan just need järgmisena välja... Ühest teisest foorumi teemast lugesin, et isegi võib olla hangumise põhjuseks toiteplokk... et see vist veidi odavam asi esimesena proovida...

Arvuti enda parameetrid:
Gigabyte GA-970A-UD3P AM3+
DDR 4GB 133C9 Kin SingleRank
AMD FX-8320 3,5G/16M AM3+
SSD 120GB Samsung 840 Evo Basi
MD Frontier BS08A-2BK/BK no PS
PSU 550W Chief CTG-550-80P-Bul -> HILISEM TÄPSUSTUS: ei pruugi see toiteplokk olla, kodus saan üle vaadata, sest toiteplokk on vahetatud kunagi vist võimsama vastu
C Master Hyper 101 Universal

Võimekam videokaart: 2GB MSI GTX760 OC PCI-e
Vähemvõimekam videokaart: MSI GT710 2GB GDDR3 VGA PCIE16 /GT 710 2GD3H LP
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
matih22
HV veteran
matih22

liitunud: 01.12.2008




sõnum 23.11.2017 11:48:29 vasta tsitaadiga

Mida võid veel proovida: memtest, teise monitoriga, teise kettaga. Siis saab need välistada
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 193
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 23.11.2017 13:55:22 vasta tsitaadiga

BIOSi uuendust ei ole proovinud?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aq
HV kasutaja

liitunud: 01.01.2003




sõnum 23.11.2017 15:27:47 vasta tsitaadiga

Memtest'i võin õhtul proovida, ei ole küll kindel, mis sealt välja oskan lugeda. Teist monitori hetkel käepärast pole, sama lugu ka varukettaga... Kas võib tõesti SSD pärast hanguda? Ma korra kahtlustasin ka lisatud "traditsioonilisi" kõvakettaid (neid 2tk jooksutatakse arvuti poolt kah veel), aga seda pigem voolutarbimise pärast. Siiski, eile just sai ka ilma lisaketasteta proovitud ja ikka hangub.

BIOS uuendust ei ole tehtud, võin ka õhtul uurida/proovida...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2017 20:00:55 vasta tsitaadiga

1. vool. 2. mälud. kui ketas hapu oleks, oleks tatt ja aeglane.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
addynol
HV kasutaja

liitunud: 03.02.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 24.11.2017 22:11:31 vasta tsitaadiga

Vanasti oli näiteks Cruciali SSD tüüpviga hangumine. Samsungist seda ei ootaks, aga päris välistada ei saa.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aq
HV kasutaja

liitunud: 01.01.2003




sõnum 16.12.2017 20:46:35 vasta tsitaadiga

Mõtlesin, et informeerin ka abistajaid... Läksin ikka loterii peale välja ja VIST võitsin - esmaspäeval ostsin uue toiteploki (ei olnud sees 550W, oli 700W, asemele samuti 700W) ja - kuni tänaseni ilma ühegi sellise intsidendita. Tõsi küll, hetkel vaid proovitud selle kehvema videokaardiga. Loodetavasti siis ka jääb asi paika kui võimekama kaardi sisse panen.

Naljakas arvuti - juba 3 toiteplokki ära "söönud"...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 21.12.2017 11:47:39 vasta tsitaadiga

Proovi mõnda teist OS-i ja/või kõvaketast ning lase mingi aeganõudev, pidev test käima.
Hetkel kaldub igasugune analüüs vägagi raua poole, aga ära unusta, et suur osa sinu arvutist on tarkvara.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.12.2017 14:13:39 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Naljakas arvuti - juba 3 toiteplokki ära "söönud"...

miks sa arvad, et seinapinge neid toiteid ei tapa?

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ummamuudu3
HV vaatleja

liitunud: 12.07.2017




sõnum 24.12.2017 02:09:49 vasta tsitaadiga

Tere

Mul umbes sama jama. Ootan huviga teema algatajalt testi tulemusi.
Win7´mega oli pidevalt "sinine ekraan", 10 lihtsalt hangub või teeb restardi.
Kas võib olla probleem lihtsalt kaablis, mis ühendab kaarti ja monitori? Ühenduskohast on kaabel natuke pehme. (DVI) Testida pole millega:)
Ise loodan, et süüdlaseks on toiteplokk, kuigi loogika kaldub kaardi poole.

Masina andmed:
Emme: Gigabyte Z68X-UD3-B3
Video: ATI AMD Radeon R9 390
Salvestajad: 119GB OCZ-VERTEX4 ATA Device (SSD)
931GB Seagate ST1000DM003
465GB Western Digital WDC WD5000AAKS
Üks ketas andis saba.
CPU: Intel Core i5 2500K
RAM: G.Skill 2x2GB
2x 2GB olen masinast välja võtnud. arvasin, et mälus on viga.
PSU: Crosair GS700
Monitor: Philips 221S
Edit:
Just jooksutasin 3DMarki. Paar korda pilt virvendas, aga läbisin testi.
Spoiler Spoiler Spoiler
Manus



viimati muutis Ummamuudu3 24.12.2017 02:28:43, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 24.12.2017 02:18:47 vasta tsitaadiga

Ummamuudu3 kirjutas:
Tere

Mul umbes sama jama. Ootan huviga teema algatajalt testi tulemusi.
Win7´mega oli pidevalt "sinine ekraan", 10 lihtsalt hangub või teeb restardi.
Kas võib olla probleem lihtsalt kaablis, mis ühendab kaarti ja monitori? Ühenduskohast on kaabel natuke pehme. (DVI) Testida pole millega:)
Ise loodan, et süüdlaseks on toiteplokk, kuigi loogika kaldub kaardi poole.

Praktikas on esinenud juhtumeid, kus toitekas on läbi ja tiheda proovimise/testimise ja "making sure" katsetustega põletatakse paralleelselt ka videokaart maha ....
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ummamuudu3
HV vaatleja

liitunud: 12.07.2017




sõnum 24.12.2017 02:44:53 vasta tsitaadiga

OPollo kirjutas:

Praktikas on esinenud juhtumeid, kus toitekas on läbi ja tiheda proovimise/testimise ja "making sure" katsetustega põletatakse paralleelselt ka videokaart maha ....

3DMark vist kaldub sellesse kategooriasse"making sure" icon_smile.gif
Eelnevalt olen teste teinud ka PSU´le, mingeid anomaalseid kõikumisi ei ole olnud. Lihtsalt "BS" ja kõik. See oli seitsmega, 10´nega ei ole veel teinud. icon_smile.gif
OPollo, soovita kuidas parem oleks teha teste?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 24.12.2017 02:54:37 vasta tsitaadiga

Ummamuudu3 kirjutas:
OPollo kirjutas:

Praktikas on esinenud juhtumeid, kus toitekas on läbi ja tiheda proovimise/testimise ja "making sure" katsetustega põletatakse paralleelselt ka videokaart maha ....

3DMark vist kaldub sellesse kategooriasse"making sure" icon_smile.gif
Eelnevalt olen teste teinud ka PSU´le, mingeid anomaalseid kõikumisi ei ole olnud. Lihtsalt "BS" ja kõik. See oli seitsmega, 10´nega ei ole veel teinud. icon_smile.gif
OPollo, soovita kuidas parem oleks teha teste?

Minu ajus on test nr 1: koheselt teise PSU install/test
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ummamuudu3
HV vaatleja

liitunud: 12.07.2017




sõnum 24.12.2017 03:04:49 vasta tsitaadiga

OPollo kirjutas:

Minu ajus on test nr 1: koheselt teise PSU install/test

Kodustes tingimustes seda ei kasuta:) 100euri testiks on palju.
Aga sain aru.
Keegi oskab veel midagi pakkuda?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 24.12.2017 03:17:04 vasta tsitaadiga

Ummamuudu3 kirjutas:

Keegi oskab veel midagi pakkuda?

Sry, aga just siin küsimuses peitubki suurim viga ...
Laena sõbralt ajutiselt PSU-d vms, selliselt ehku peale "akki on ikka windowsi viga" lootuses, ongi reaalne veel enam oma arvutit vigastada.

Samas pakun alternatiivina, et äkki on voodil rehv tühi, selle vahetus peaks ka kõvasti abiks tulema icon_smile.gif St et tegelikult on mul savi ......
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ummamuudu3
HV vaatleja

liitunud: 12.07.2017




sõnum 24.12.2017 03:50:58 vasta tsitaadiga

Vabandan OT pärast.
OPollo kirjutas:
St et tegelikult on mul savi ......

Oleks võinud oma esimeses postis nii kirjutada!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 24.12.2017 11:47:39 vasta tsitaadiga

No kurat - alusta ikka lihtsamast ja odavamast.

Tee kasvõi Windows 10 live USB pulk, viska sealt Windows käima, pane mingit "PC-rape" testid käima ja vaata, mis toimub.
Või siis jäta lihtsalt käima ning analüüsi, kas mingil ajahetkel toimub veidrusi.

Olen näinud kümneid arvuteid, kus arvatakse olevat riistvara rike, aga tegelikkuses on lihtsalt operatsioonisüsteemis kala, piisab kasvõi mingist valest versioonist draiverist või mõni programm vägistab.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 24.12.2017 12:11:18 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
No kurat - alusta ikka lihtsamast ja odavamast.

Selliste sümpütomitega tulebki odavam välja alustada PSU errori kindlaks määramisest*
Masendav lugeda, kuidas soovitatakse teste teha ja ikka sissevälja lülimist. Juhul, kui ON PSU viga, pole mõni maha kõrbend element enam kaugel ..

Savi tunne tekib aga siis, kui annad nõu aga abivajaja ise ennast aidata ei taha.

Peace out ja lahedat söömapüha icon_smile.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aq
HV kasutaja

liitunud: 01.01.2003




sõnum 03.01.2018 20:21:52 vasta tsitaadiga

Vaatan, et siin on pühade ajal arutelu puhkenud...

Selgub ikkagi, et olin jälle liiga kiire deklareerimaks vea kadumist. Nüüd on see tagasi... Selle "võimekama" videokaardiga ilmnes see juba uuesti sisuliselt mõni päev pärast kasutusele võtmist. Ja sellega on mingi 30% või rohkem tõenäoline, et kui näiteks mõni väga mahukas videofail mängima panna, siis jookseb süsteem kokku. Mul ei ole mingeid väga suuri ressursisööjaid mänge hetkel arvutis, proovisin Civilization V mängida, aga kuna aega pole palju olnud (pühade tõttu), siis ega ma kindel pole, aga - mängides pigem ei ole probleemi. Suuremahuliste videotega on aga tõesti tõenäosus väga suur, et jookseb kohe kinni...

Nüüd, kuna aga võimekama kaardiga läks asi ikka totaalselt hulluks kätte ära, siis vahetasin tagasi kehvema kaardi peale. Taaskord, mõned päevad töötas päris hästi. Eile jooksis aga arvuti esimest korda ka sellega kokku, täna käima pannes Windows ei laadinud ennast üleski, keset boot'i hangus asi ära... jõuga restart ja - seni töötab... sh. see vähevõimekas videokaart mängib seni probleemideta ka neid suuremahulisi videofaile...

Mul nüüd järgmised nädal aega väga õhtud sisustatud muude teemadega, aga ehk järgmise nädala teises pooles saan edasi uurida ja testida...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 07.01.2018 11:06:01 vasta tsitaadiga

Tuttav viga. Sellised vead on kõige aeganõudvamad üles leida. Aga leiab.
Kui soovid viga otsida ja üles leida siis peaks lähedane arvuti ligi olemas. Mina leidsin nii ülesse - mis iganes põhielement (toide, mälu, prosessor) teise arvutisse ja sealne jupp sinu arvutisse. Mõlemas arvutis käitad kõige räigema koormuse mis iial väja mõelda suudad. Mina kasutasin paari videoprogrammi paraleelselt, eriti prosenõudliku mängu, peaasi et arvuti kokku jookseks. Ja voila 2 nädalaga oligi viga leitud. Kuna vigu oli palju (diagnoosi alla läks palju identseid arvuteid) siis enamus juhtudel osutusid süüdlaseks prose või emaplaat. 1 kord oli videokaart ja üks kord HDD. Toide oli 2-l korral.
Peasüüdlaseks oli vigase elemendi kehv jahutus. See et pasta radika vahel trikke teeb või ventikas väsib - kõik mõjub.
Pärast neid katseid ma reeglina mitte kunagi ei osta rösteri iseloomoga elemente - energiamahukaid protsessoreid või videokaarte. Oli aeg kus isegi HDD võis muna praadida (see rikkealdis HDD oligi munapraadimise Seagate). Sellest põhimõttest lähtudes pole enam ükski arvuti kokku kukkunud eelpoolkirjeldatud viisil.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 11.01.2018 09:40:52 vasta tsitaadiga

Ikkagi mälu vea moodi. Mälu timinguid pole proovinud maha (st takti väiksemaks ja ülejäänud parameetreid suuremaks ) keerata?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ummamuudu3
HV vaatleja

liitunud: 12.07.2017




sõnum 12.05.2018 00:58:24 vasta tsitaadiga

Ummamuudu3 kirjutas:
Mingi täielik anomaalia.
Vahel töötab 6 tundi järjest (Witcher 3, ultra settingutel), täna 5min ja nägemist.
Vahel jookseb kokku Delfi või Youtube videoga.
FurMark´iga stresstestisin kaarti, tundub olevat ok:
Max temp: WRM1 73°C ja WRM2 77°C
12 voldine pinge kaarti on 11,63V (on see ok?)
VDDC [V] on keskmine 1.180
VDDCI [V] on ühtlaselt 1.047

Täna siis korra olnud ka Windows 10-ne "punaneekraan" ,üks kord täielik hangumine(reset nupp toimis) ja üks kord iseeneslik restart.
R9 390´ne lehel kirjas, et soovitavalt PSU 750W, kas võib selles olla põhjus? Et vahel "ei jätku voolu"?
Samas kaart ise tarbib ainult max 350W, paberite järgi. Testi ajal oli max 223W, paneb siia kõrvale i5 2500K, mille max on 95W, peaks nagu jaguma, isegi 350nega.
Masinas Corsair GS700.


Nüüd on töötanud peaaegu 3 kuud.
Aprilli keskel hakkasid jälle jamad.
sukelduja kirjutas:
Ikkagi mälu vea moodi. Mälu timinguid pole proovinud maha (st takti väiksemaks ja ülejäänud parameetreid suuremaks ) keerata?

Sukelduja, kuidas ja mis ma pean muutma, pole varem seda teinud.
Mälud on kogu aeg on olnud "AUTO" peal, hetkel näitab 9-9-9-28
Mälud on sellised ja neid on 4:
G Skill RipjawsX F3-12800CL9-2GBXL
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  Arvuti "hangumine" - kuidas viga otsida?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.