Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 576, 577, 578
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2024 20:01:50 vasta tsitaadiga

Vot, vot, sellist asja ma tahakski aga seni ei ole vahet mida proovin. Kui käsitsi on core sagedus määratud, siis buust ei tööta enam.

Ma üritan seda kõrgest klokki saada ainult ühe konkreetse mängu jaoks ning see ei oska enivei kõiki tuumasid kasutada.

_________________
Emotsionaalne suruja
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 26.04.2024 07:46:36 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Vot, vot, sellist asja ma tahakski aga seni ei ole vahet mida proovin. Kui käsitsi on core sagedus määratud, siis buust ei tööta enam.

Ma üritan seda kõrgest klokki saada ainult ühe konkreetse mängu jaoks ning see ei oska enivei kõiki tuumasid kasutada.


Siis pole mõtet all core klokki näppidagi ju;)
Kas ryzen master "kuldset" tuuma ei näidanud, seda peaks siis boostima hakkama?
Ise võtsin 3D cache mudeli ja rahu majas;)
Ega see 200MHz enam tglt midagi ei päästa ju, paistab nagu suur number aga 5000Mhz on see paar märust protsenti, mis ei pruugi üldse realiseerudagi.
Aga kui niisama lõbu pärast näppida soov, siis las käia:p
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2024 08:00:54 vasta tsitaadiga

On keegi ka katseid teinud paljutuumalistega sedasi kus näiteks 12 tuumalisel paneb biossis 6'le tuumale disable - kas siis need 6 tuuma mis on paugutavad paremini? Sesmõttes, et voolu ju peaks minema vähem, soojust eralduma vähem ehk siis buust peaks olema ju ka ässem ja stabiilsem? Mingit üüratutu võitu muidugi olla ei saa ,sest isegi kui jätta ainult üks töötav tuum siis mingi tehniline piir ees niikuinii nagu kõigil prosedel.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2024 08:29:45 vasta tsitaadiga

Hakkab jälle see päästab, ei päästa ja kasu ei ole jutt pihta icon_biggrin.gif
Mul on 7800x3d ka.

Esimene pilt on juba veits näpitud biose ja seadetega tõmme. Teine pilt on muus osas sama aga 5300mhz. Vahe on ju kardinaalne.



Ryzen masterit ei ole torkinud, pean siis tutvuma. Internetis nad kuidagi neid 5,4-5,5+ lasevad ja näha on, et siis tuleks 300fps+ sealt kenasti.

Lisaks on selline värk. Gigabyte on enda B650 plaatidel kõik prose kloki featuurid ära killinud, üsna veider ja jabur.
B650M D3HP emaplaadilt see sama 7500F tõstes Asus B650 TUF plaadile oli vahe +15fps ja alumised otsad olid palju paremad.
Nüüd veel veidram lugu. Sealt samalt ASUSe pealt 7800x3d sinna gigabyte plaadile tõstes tõusis jällegi selle perfoormants +25fps. Küll aga on nüüd see probleem, et sagedus tõmbleb klassikaliselt seal 4750-4950mhz vahel. Saaks normaalselt 5050mhz peale panna võiks väga okei tulemus tulla. PBO ei toimi ja midagi muud ka teha ei saa.

_________________
Emotsionaalne suruja
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 26.04.2024 08:49:40 vasta tsitaadiga

käsitsi core sageduse määrates boosti mitte tegemine on ju teada ryzenite käitumine.
selle tõttu on levinumad-eelistatumad ka need mängimised pbo ja curve optimizeri undervoltiga - sealt jääb boost alles ja saab selle dünaamilise lisa-paarsada mhz.

see, et ryzeni sagedus kõigub kuskil alla reklaamitava boost kloki on samuti normaalne ja tavaline. vahel aitab undervolt, et power limitit ei hitiks. aga kui piir on mujal, siis see muidugi ei aita.
isenditi varieeruvus võib täitsa märgatav olla.

emaplaadid ei tee nii koledaid asju kui inteli prosedega aga overvolting, power limititega mäng jms on ka amd puhul teema.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2024 09:03:35 vasta tsitaadiga

No selle Gigabyte DS3HP emaplaadiga ei saa mitte midagi teha, ka undervolti mitte. Proovisin selle ryzen masteriga nüüd ka ja see justkui lubab torkida aga reaalsues ei juhtu mitte midagi.
Isegi AsRock A620 pro RS oli selles osas timm ja händlis kenasti seda 7800x3d prose, ma ei saa hästi aru mis probleem sellel gigabytel nüüd on, internet on täis pettunud inimesi.

Kas need "kuldsed" tuumad ryzenmasteris on need mis kuidagi roheliselt on märgistatud? Ma pean rohkem süvenema millalgi, ehk sellel 7500F prosel saab need paar tuuma siis kõrgemasse kella lasta eraldi nagu intelil saab timmida eraldi. Emaplaadil ma sellist võimalust ei näinud või ei oska veel, nagu ütlesin see AMD teema on uus minule.

Minu arust tunduks loogiline, et saaks baaskella tõsta nagu intelil ning säiliks ka see dünaamiline lisaklokk vähemalt mõnel tuumal. Või siis võiks seda dünaamilist klokki saada rohkem pushida kui +200mhz

Kui ma nüüd leiutaks kuidas vähemalt osasid tuumasid üle 5350mhz puhsida, siis ma julgeks selle 7500F prose kindlaks võitjaks kuulutada budget masinal. Väga jahe samuti.
4K's jääb mul hetkel kaart jalgu ja seal ei ole vahet kas 7800x3d või 7500F. 1080p peal hetkel teeb 70fps vähem kuid iga sageduse tõstmine viskab ämbriga juurde.

_________________
Emotsionaalne suruja
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 576, 577, 578
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.