Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu vol2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 159, 160, 161  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 22.10.2019 14:49:27 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Hetkel ei saa nagu aru, miks sa üldse sellist liini ajad, et Intel disables HT i5 prosedel, et turvaauke lappida? icon_rolleyes.gif Või saan ma Sinust kuidagi valesti aru ja tahad midagi muud öelda?
ht on disabled i3, i5 ja i7 prosedel.
seda samal ajal kui otse konkureerivad r3, r5 ja r7 prosed on smt-ga.
Viilutaja kirjutas:
Sinu loogika järgi hetkel: Intel teadis juba aegade algusest oma turvaaukudest ja disables ainult i5 prosede segmendis HT ja ülejäänute seeriatega oli pohh? icon_biggrin.gif Inteli i5 seeria ostjad olid siis justkui kõige väärtuslikumad ja hoitumad kliendid, kelle turvalisuse pärast Intel muretses? icon_lol.gif
kontekstist oled midagi kuulnud? 9000 seeria. 2018 aasta. siin ei ole enam 4-core prosed. ei ole muret, et i5 ja i7 vahe on ht on/off. on loogiline tuumade arvu järjestus - i3 4c, i5 6c ja i7 8c. on korralik konkurents. prosed ise on ht võimelised. mingil põhjusel on üle kogu selle rea ht disabled ja lisandus i9 9900k ainukese desktop seeria prosena, kus on ht.

lugesin teemat natukene tagasi ja ma ausalt ei saa aru kuidas sa mu poste nii valesti suudad lugeda.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 22.10.2019 15:03:28 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Hetkel ei saa nagu aru, miks sa üldse sellist liini ajad, et Intel disables HT i5 prosedel, et turvaauke lappida? icon_rolleyes.gif Või saan ma Sinust kuidagi valesti aru ja tahad midagi muud öelda?
ht on disabled i3, i5 ja i7 prosedel.
seda samal ajal kui otse konkureerivad r3, r5 ja r7 prosed on smt-ga.


Inteli i7'l on HT disabled ainult viimasel põlvkonnal, muidu on koguaeg ju HT'ga olnud. Intel lasi lihtsalt välja uue segmendi ja viis HT toe veel kallimasse segmenti, et raha saada. Ei tasu siin proosalisemat tõde leida- intel huvitus klientide turvalisusest?
Oli ju mingi artikkel kus nad ise ütlesid, et ei näe pointi 8C ja 16HT'l sest mängud seda ei kasuta ja 6C on piisavalt. Et HT jääb justkui nendele prosedele, kus ostjad kasutavad seda ka CPU nõudlikeks taskideks renderdamine ja striimimine.

londiste kirjutas:

kontekstist oled midagi kuulnud? 9000 seeria. 2018 aasta. siin ei ole enam 4-core prosed. ei ole muret, et i5 ja i7 vahe on ht on/off. on loogiline tuumade arvu järjestus - i3 4c, i5 6c ja i7 8c. on korralik konkurents. prosed ise on ht võimelised. mingil põhjusel on üle kogu selle rea ht disabled ja lisandus i9 9900k ainukese desktop seeria prosena, kus on ht.

lugesin teemat natukene tagasi ja ma ausalt ei saa aru kuidas sa mu poste nii valesti suudad lugeda.


Mina ütlesin, et see sinu väide on täiesti BS. Kuidas sa selle peale üldse tulid? See on puhas Inteli segmenteerimine. Kas ma sain valesti aru kuidagi sinu sellest alumisest lausest? icon_lol.gif Valgusta mind. Intel ju ütles veel enne kui Zen1+ välja tuli, et AMD Ryzeni uus seeria ei pane neid muretsema...
tsitaat:
ma olen jätkuvalt (või õigemini järjest enam) veendunud, et ht puudumise taga eelmises põlvkonnas olid turvahädad, eelkõige mds.


viimati muutis Viilutaja 22.10.2019 15:06:14, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 22.10.2019 15:06:21 vasta tsitaadiga

Viilutaja, alustame sellest - kas 9000 seeria prosede kasutatavates kivides on ht olemas või ei?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 22.10.2019 15:08:22 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Viilutaja, alustame sellest - kas 9000 seeria prosede kasutatavates kivides on ht olemas või ei?

Ainult 9900'l. Tõenäoliselt on teistel ka võimekus olemas, kuid ei anta tasuta manti kasutada lihtsalt. Tahad HT'd roni raharedelil kõrgemale. Mis siin keerulist?
Sama on ka ju nende K prosedega, võimekus on kõgil neil olemas lihtsalt ei pakuta. Tahad OC'da osta K tähisega prose...
AMD'l on kasutajasõbralikum poliitika. Aegade algusest oled saanud kasutada HT'd ka madalama otsa prosedel ning kordaja on ka lahti tasuta. icon_rolleyes.gif
Selle taha ronida, et Intel ei paku juhuslikult oma odavama otsa klientidele HT'd sellepärast, et turvalisuse peale mõtlesid... i dont think so.


viimati muutis Viilutaja 22.10.2019 15:19:24, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 22.10.2019 15:21:38 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
londiste kirjutas:
Viilutaja, alustame sellest - kas 9000 seeria prosede kasutatavates kivides on ht olemas või ei?
Ainult 9900'l. Tõenäoliselt on teistel ka võimekus olemas, kuid ei anta tasuta manti kasutada lihtsalt.
pean silmas seda, et rauas, kivides endis algsel kujul.
jättes kõrvale selle, kuidas intel neist skusid tekitab.

edit:
Viilutaja kirjutas:
Selle taha ronida, et Intel ei paku juhuslikult oma odavama otsa klientidele HT'd sellepärast, et turvalisuse peale mõtlesid... i dont think so.
liability, mitte klientide turvalisus.
xeoni osas ja enterprise klientidega on lihtsam olluse ventikasse lennates mingites lollakates tingimustes kokku leppida kui väga paljude consumer prosede kasutajatega.

kui intelil on ht võimekus olemas ja nad otsustasid sku-d teha ilma selleta, tekib mul küsimus, miks? kas su arvamus ongi, et intel tegi seda lihtsalt igaks juhuks või tarbijatele käki keeramiseks?
siinkohal tuletame meelde, et ryzen 2000 tuli kevad-suvi 2018 ja inteli 9000-seeria sügisel 2018. põhiline põhjus, milks ryzen 2000 jõudluses võidab, on smt. muus osas on tegu samal tasemel prosedega.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 22.10.2019 15:22:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 22.10.2019 15:30:49 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
londiste kirjutas:
Viilutaja, alustame sellest - kas 9000 seeria prosede kasutatavates kivides on ht olemas või ei?
Ainult 9900'l. Tõenäoliselt on teistel ka võimekus olemas, kuid ei anta tasuta manti kasutada lihtsalt.
pean silmas seda, et rauas, kivides endis algsel kujul.
jättes kõrvale selle, kuidas intel neist skusid tekitab.

edit:
Viilutaja kirjutas:
Selle taha ronida, et Intel ei paku juhuslikult oma odavama otsa klientidele HT'd sellepärast, et turvalisuse peale mõtlesid... i dont think so.
liability, mitte klientide turvalisus.
xeoni osas ja enterprise klientidega on lihtsam olluse ventikasse lennates mingites lollakates tingimustes kokku leppida kui väga paljude consumer prosede kasutajatega.

kui intelil on ht võimekus olemas ja nad otsustasid sku-d teha ilma selleta, tekib mul küsimus, miks? kas su arvamus ongi, et intel tegi seda lihtsalt igaks juhuks või tarbijatele käki keeramiseks?


Kui see oleks nii, siis nad ei oleks jätnud seda lahti oma i9 ja HEDT prosedel. Your reasoning is invalid.

londiste kirjutas:
kui intelil on ht võimekus olemas ja nad otsustasid sku-d teha ilma selleta, tekib mul küsimus, miks? kas su arvamus ongi, et intel tegi seda lihtsalt igaks juhuks või tarbijatele käki keeramiseks?
siinkohal tuletame meelde, et ryzen 2000 tuli kevad-suvi 2018 ja inteli 9000-seeria sügisel 2018. põhiline põhjus, milks ryzen 2000 jõudluses võidab, on smt. muus osas on tegu samal tasemel prosedega.


Miks? Nagu ma ütlesin juba korduvalt varem. Intel nägi, et nende prosed on piisavalt kiired endiselt (mängudes) kui võrrelda ainult corede vaates (AMD 4C vs Intel 4C; AMD 6c vs Intel 6c; jne), kuna Inteli klokk oli kõrgem.
Seal oli neil edu endiselt sees. Neid artikleid leidus ka kus ametlikult juhtivad Inteli töötajad ütlesid, et nad ei näe pointi miks AMD läheb edasi jõudsalt selle tuumade arvu sõjaga. Mängudes oli endiselt max 6C parim. Ning isegi mingid testid olid mis näitasid, et 6C ilma HT on kiirem kui 6C/12HT.
Sellepärast nad ei muretsenudki. Lihtsalt tekitasid uue segmendi juurde (i9), kus siis natuke nõudlikum kasutaja saab oma HT kätte. Ning kui AMD tuli välja oma Zen+ ga 2018 mai kuus ja intel alles sügisel. Siis selleks ajaks olid neil ammu juba prosed tootmises. Ei keegi siis enam hakka seal odavama otsa peal HT'd sisse lülitama.


viimati muutis Viilutaja 22.10.2019 15:31:25, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 22.10.2019 15:31:06 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Kui see oleks nii, siis nad ei oleks jätnud seda lahti oma i9 ja HEDT prosedel. Your reasoning is invalid.
i9 9900k on lollakas sku. keeratud üle võlli, et saaks marketingis kisada, kuidas neid on kõige-kõigem desktop prose. seda võib selgelt välja lugeda voolutarbe lugudest. kui 9900k spec tdp seadetele keerata, astub see ilusasti 2700x samas sammus, vahel üks ees, vahel teine.

hedt koha pealt on need põlvkonnad veidi teise ajastusega. 7000 seeria oli 2017q3 ja 9000 seeria tuleb nüüd.
aprill 2018 tulid cascade lake xeonid, mis 2018 lõpus hakkasid saama mds hardware mitigationiga isendeid ning 9000 seeria hedt prosed on nende uuemate kivide baasil.

Viilutaja kirjutas:
londiste kirjutas:
kui intelil on ht võimekus olemas ja nad otsustasid sku-d teha ilma selleta, tekib mul küsimus, miks? kas su arvamus ongi, et intel tegi seda lihtsalt igaks juhuks või tarbijatele käki keeramiseks?
siinkohal tuletame meelde, et ryzen 2000 tuli kevad-suvi 2018 ja inteli 9000-seeria sügisel 2018. põhiline põhjus, milks ryzen 2000 jõudluses võidab, on smt. muus osas on tegu samal tasemel prosedega.
Miks? Nagu ma ütlesin juba korduvalt varem. Intel nägi, et nende prosed on piisavalt kiired endiselt (mängudes) kui võrrelda ainult corede vaates (AMD 4C vs Intel 4C; AMD 6c vs Intel 6c; jne), kuna Inteli klokk oli kõrgem.
Seal oli neil edu endiselt sees. Neid artikleid leidus ka kus ametlikult juhtivad Inteli töötajad ütlesid, et nad ei näe pointi miks AMD läheb edasi jõudsalt selle tuumade arvu sõjaga. Mängudes oli endiselt max 6C parim. Ning isegi mingid testid olid mis näitasid, et 6C ilma HT on kiirem kui 6C/12HT.
Sellepärast nad ei muretsenudki. Lihtsalt tekitasid uue segmendi juurde (i9), kus siis natuke nõudlikum kasutaja saab oma HT kätte. Ning kui AMD tuli välja oma Zen+ ga 2018 mai kuus ja intel alles sügisel. Siis selleks ajaks olid neil ammu juba prosed tootmises. Ei keegi siis enam hakka seal odavama otsa peal HT'd sisse lülitama.
ht enable/disable tehakse peale kivi enda tootmisprotsessi, peaks olema packaging/testing staadiumis kui mitte veel hiljem. selleks oli aega küll.
et siis puhas ülbus? intel selgelt nägi probleemi zen vs coffee lake aga ikkagi otsustas, et las ta jääb. kivid olemas, võimekus olemas aga me ei viitsi? no kuidagi ei usu.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 22.10.2019 15:37:53, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 22.10.2019 15:37:59 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Kui see oleks nii, siis nad ei oleks jätnud seda lahti oma i9 ja HEDT prosedel. Your reasoning is invalid.
i9 9900k on lollakas sku. keeratud üle võlli, et saaks marketingis kisada, kuidas neid on kõige-kõigem desktop prose. seda võib selgelt välja lugeda voolutarbe lugudest. kui 9900k spec tdp seadetele keerata, astub see ilusasti 2700x samas sammus, vahel üks ees, vahel teine.

hedt koha pealt on need põlvkonnad veidi teise ajastusega. 7000 seeria oli 2017q3 ja 9000 seeria tuleb nüüd.
aprill 2018 tulid cascade lake xeonid, mis 2018 lõpus hakkasid saama mds hardware mitigationiga isendeid ning 9000 seeria hedt prosed on nende uuemate kivide baasil.


9900K võib ju "lollakas" SKU olla kuid kõige tulutoovam ja konsumeritele mõeldud. See juba üksi näitab, et see oligi puhas maximum crash-crab, et see on ülim prose. Kõik on olemas. Teised on odav sodi selle kõrval.
Intel on alati mõelnud oma suure margini peale ja kogu moos.
Eks Intel nüüd lõpuks sai aru, kui AMD oma Zen2 välja tõi, et vist ikka ei saa oma kliente nöörida ja järjest poolehoidjaid kaotada (nudides oma odavamaid CPU'sid ja ainult suurema rahakotiga klientidele pakkuda OC võimekust ja HT'd). Uued lekkinud pildid näitavad, et HT tuleb ka odavate SKU'le esimest korda.
Ma ei imestaks kui Intel oma ülejärgmise põlvkonnaga kaotaks ära kordaja luku ning kõik prosed on "K" seeriaga.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 22.10.2019 15:41:14 vasta tsitaadiga

inteli marginid on niigi vältimatult suuremad kui amd omad. see neile vaevalt, et muret valmistas.
odavate skude osas oli i3-l ht juba paljukirutud ajal.

aga okei, mis me ikka vaidleme. ega need arvamuste erisused vist lahene.
sa arvad, et intel disables 9000 seerias ht lihtsalt ülbusest ja klientidele keeramise pärast. ma otsin jätkuvalt mingit ärilist põhjust.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 22.10.2019 15:42:27, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 22.10.2019 15:51:18 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
inteli marginid on niigi vältimatult suuremad kui amd omad. see neile vaevalt, et muret valmistas.

odavate skude osas oli i3-l ht juba paljukirutud ajal.


jah 2T/4HT, seda küll. Sest see pidi erinema kuidagi veelgi odavamast Pentium seeriast. Ning peale seda tuligi 4/4 SKU'd, mis oligi inteli MO viimased 10 aastat. Hea odav toota ja rohkem ei tea inimesed tahta.

Ma hetkel ei saa aru miks me siin vaidleme selle Inteli taktika üle? See on ju ammu kinnitatud värk, et Intel ei pakkunud HT'd nn kõige ostetumas sektsioonis, sest siis poleks keegi ostnud enam i7't.
Oleks olnud Inteli i7-9600K 6/6 asemel 6C/12C 'ga see oleks olnud jõhker hitt. Kuid see oleks siis ära söönud sellised Inteli enda tooted nagu 9700K ja 9900K.
Kuigi intel oleks võinud siis teha lihtsalt 8C/16C 9700K ning kogu lugu. Aga ei, Intel tahtis veelgi rohkem pappi sellepärast liigutati kõik senised SKU'd perfitabeli redelil justkui madalamale kohale, et siis i9-9900K'ga saaks õigustada suuremat hinda- näed meil siin HT ka selle jaoks teile pakkuda.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 22.10.2019 15:58:14 vasta tsitaadiga

kas sa arvad, et i9 9900k müük kaalus üles kogu ülejäänud prosede müügi?

ht puudumine pani kogu seeria ryzen 2000 (ja paljuski ka 1000) vastu üsna kehva olukorda.
seesama su 9600k 6c/12t on hea näide. see oleks konkurentsi osas teinud amd-le küllalt palju liiga. inteli seisukohalt vaadatuna, miks seda mitte teha?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 22.10.2019 16:29:20 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kas sa arvad, et i9 9900k müük kaalus üles kogu ülejäänud prosede müügi?

ht puudumine pani kogu seeria ryzen 2000 (ja paljuski ka 1000) vastu üsna kehva olukorda.
seesama su 9600k 6c/12t on hea näide. see oleks konkurentsi osas teinud amd-le küllalt palju liiga. inteli seisukohalt vaadatuna, miks seda mitte teha?


Sest Intel ei tundnud ennast siis veel ohustatuna. Üleolev suhtumine lihtsalt, muud midagi. Nad on selliselt käitunud alates Sandy Bridge avalikustamisest.
Loe natuke neid Inteli inimeste poolt välja öeldud artikleid AMD suunal peale Zen1 ja Threadripperi väljatulekut. icon_rolleyes.gif
Ning nad ei oodanud, et AMD oma Zen1+ prosede hinnad niipalju alla toob vs Zen1 launchi hinnad. Just seal 2700 ja 2700X puhul. Ennem oli ju 500usdi see AMD tipp. nüüd äkki 329usdi! Ning selle väiksem vend (2700) 299usdi.

i7-8700k tuli peale Zen1 välja ja hind oli 360usdi ja 6/12. Ning kui AMD vastas sellele core countile oma madalama prose SKU's (R5 2600) ja hind oli 160 eurot odavam (199usd). Siis mis Intelil seal 9000 seerial üle jäi kui üritada hinnaga matchida oma 6C tooteid. Kuid nad ei tahtnud kõiki SKU'sidd alla tuua hinnas. Mida aktsionärid oleks selle peale teinud!
Siis oligi vaja luua uus SKU i9 ning küsida seal siis seda "enthusiast" taksi. Nng neid ei huvitanud sellel hetkel üldse see, et AMD pakkus rohkem HT tuumasid. Minumeelest igalpool kui Intel võttis sõna oma prosede osas, siis põhi jutt oli alati best Gamer cpu's are still Intel jne. Koguaeg taguti ühte juttu, ning sellepärast nad ei pakkunudki seal neid HT'sid. Sest niipea kui nad oleks väitnud midagi "best overall cpu" ... siis nad oleks välja naerdud, sest siis oleks AMD oma 2600 seeriaga kõvasti parem overall olnud.
Ühesõnaga Intel ostsis ennast niiöelda topelt sisse enda välja öelduga, kas "kõik või mitte midagi" ning me juba teame kuidas see kokkuvõttes maksma läks... rohkem kaotatud turuosa

Täpselt selline oligi Intel siis:

Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.10.2019 16:50:05 vasta tsitaadiga

Ma ütleks vahele lihtsalt selle asja, et ükskõik mida Inteli juhtkond reaalselt arvab, PR osakonna ülesanne on pea alati iga ettevõtte puhul just seesamune "This is fine". Nii suurte ettevõtete puhul on mainekujundus väga oluline ja sellepärast ka need väljaütlemised, mis sealt tulid. Ehk siis ma üldjoontes ei otsiks paralleele PR osakonna väljaütlemiste ja tootenomenklatuuri vahelt, nende kahe asjaga tegelevad erinevad osakonnad kellel on erinev lähteülesanne.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 22.10.2019 17:15:14 vasta tsitaadiga

Viilutaja, 2600 ja ka 2600x jäävad 8700k-le tuntavalt alla. i5-9600k release hind oli 260 raha ja see ei müünud selle hinna juures mitte halvasti. hind ei saanud küll nüüd see põhjus olla, miks intel otsustas oma prose konkurentsivõimet nii tuntavalt halvendada.

ainukene su poolt toodud äriline argument siinjuures on, et 9900k on ht rahalaev.
ma arvan, et 9900k ei suuda nii palju müüa kui i5, i3 ja antud juhul isegi i7-d. ka näiteks mindfactory numbrid paistavad sama näitavat. rääkimata selle hüpoteetilise madalamate sku-de ht olemasolu mõjust turuosale.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 22.10.2019 17:22:55 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Viilutaja, 2600 ja ka 2600x jäävad 8700k-le tuntavalt alla. i5-9600k release hind oli 260 raha ja see ei müünud selle hinna juures mitte halvasti. hind ei saanud küll nüüd see põhjus olla, miks intel otsustas oma prose konkurentsivõimet nii tuntavalt halvendada.

Nad jäidki alla, seda ma ka üleval ju kirjutasin, et core vs core oli intel parem tänu kõrgemale klokile.
Kuid 8700K'le oli AMD poolt ju vastus 2700X, mitte 2600 icon_rolleyes.gif

Ning kuna AMD pakkus parimat bang-for bucki 2600'ga siis Intelil ju polnud midagi sinna panna. Selle core counti ja AMD lahtiste kordajaga prose vastu. Seega ainuke mis Intel teha sai, oligi tuua 9600K hinnas samasse auku ja pakkuda OC'i. Nad said lubada endale seda, et nad lasevad hinnas järgi, kuid toovad välja uue SKU mis on hinnas kõvasti üle praeguse tipu ja öelda, et see on parim. Teades väga hästi, et seda i9-9900K'd ostetakse piisavalt palju, et hinnalangused allpool tasa teha, vähemalt nende loogika järgi.

tsitaat:
hind ei saanud küll nüüd see põhjus olla, miks intel otsustas oma prose konkurentsivõimet nii tuntavalt halvendada.

Ei saa aru, miks sa seda trummi endiselt taod? Su väite üle, turvalisuse osas, saaks vähemalt argumenteerida, kui ei oleks Intelil teisi HT'ga tooteid lineupis. Kuid on ju HT'ga tooted Intelil olemas. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 22.10.2019 17:45:50 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Kuid 8700K'le oli AMD poolt ju vastus 2700X, mitte 2600 icon_rolleyes.gif
Ning kuna AMD pakkus parimat bang-for bucki 2600'ga siis Intelil ju polnud midagi sinna panna. Selle core counti ja AMD lahtiste kordajaga prose vastu. Seega ainuke mis Intel teha sai, oligi tuua 9600K hinnas samasse auku ja pakkuda OC'i.
9600k on sama kivi, mis 8700k.

edit:
sorry, võiks olla aga tegelikult ei ole.
9600k on sama kivi, mis 9900k.

Viilutaja kirjutas:
toovad välja uue SKU mis on hinnas kõvasti üle praeguse tipu ja öelda, et see on parim. Teades väga hästi, et seda i9-9900K'd ostetakse piisavalt palju, et hinnalangused allpool tasa teha, vähemalt nende loogika järgi.
ei kõla loogiliselt, tulemused seda ei näita. ma ei usu kuidagi, et intel nii loll on.

Viilutaja kirjutas:
tsitaat:
hind ei saanud küll nüüd see põhjus olla, miks intel otsustas oma prose konkurentsivõimet nii tuntavalt halvendada.

Ei saa aru, miks sa seda trummi endiselt taod? Su väite üle, turvalisuse osas, saaks vähemalt argumenteerida, kui ei oleks Intelil teisi HT'ga tooteid lineupis. Kuid on ju HT'ga tooted Intelil olemas. icon_rolleyes.gif
majanduslikke põhjuseid ei ole, loogilisi põhjuseid ei ole. mis muud üle jääb?
su ülbuse argument on täielik jama ja nii keegi äris otsuseid ei tee.
millised ht-ga tooted intelil olemas on, mida sa siin silmas pead?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 22.10.2019 17:50:36 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Kuid 8700K'le oli AMD poolt ju vastus 2700X, mitte 2600 icon_rolleyes.gif
Ning kuna AMD pakkus parimat bang-for bucki 2600'ga siis Intelil ju polnud midagi sinna panna. Selle core counti ja AMD lahtiste kordajaga prose vastu. Seega ainuke mis Intel teha sai, oligi tuua 9600K hinnas samasse auku ja pakkuda OC'i.
9600k on sama kivi, mis 8700k.

edit:
sorry, võiks olla aga tegelikult ei ole.
9600k on sama kivi, mis 9900k.

Viilutaja kirjutas:
toovad välja uue SKU mis on hinnas kõvasti üle praeguse tipu ja öelda, et see on parim. Teades väga hästi, et seda i9-9900K'd ostetakse piisavalt palju, et hinnalangused allpool tasa teha, vähemalt nende loogika järgi.
ei kõla loogiliselt, tulemused seda ei näita. ma ei usu kuidagi, et intel nii loll on.

Viilutaja kirjutas:
tsitaat:
hind ei saanud küll nüüd see põhjus olla, miks intel otsustas oma prose konkurentsivõimet nii tuntavalt halvendada.

Ei saa aru, miks sa seda trummi endiselt taod? Su väite üle, turvalisuse osas, saaks vähemalt argumenteerida, kui ei oleks Intelil teisi HT'ga tooteid lineupis. Kuid on ju HT'ga tooted Intelil olemas. icon_rolleyes.gif
majanduslikke põhjuseid ei ole, loogilisi põhjuseid ei ole. mis muud üle jääb?
su ülbuse argument on täielik jama ja nii keegi äris otsuseid ei tee.
millised ht-ga tooted intelil olemas on, mida sa siin silmas pead?


Kas just lollid, kuid neil ei olnud kuidagi võimalik ju muud moodi AMD odavate 6/12 ja 8/16'ga võistelda, ilma et nad oma HEDT lineupi ära ei killiks odavate kuid heade i7'ga. Mis siin nii keerulist on?
Nad ju olid praeguse CPU'de hierarhia paika sättinud siin viimase 10.aastaga.

AMD lendas oma prosedega altpoolt põlve neile sisse. Ainuke asi mida nad teha said olid hinnas alla lasta igalpool ja mängida ümber oma tooteid selliselt, et alumise otsa konkurentsi tõus ei sööks ära nende kõrgemaid tooteid.
Intel oli kahe halva valiku ees lihtsalt. Ning see juhtub kui 10.a. oma kotte lihtsalt sügad ja loodad sellele peale, et konkurent sügab samamoodi...


viimati muutis Viilutaja 22.10.2019 17:51:26, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 22.10.2019 17:52:00 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
kuid neil ei olnud kuidagi võimalik ju muud moodi AMD odavate 6/12 ja 8/16'ga võistelda, ilma et nad oma HEDT lineupi ära ei killiks. Mis siin nii keerulist on?
wut? again, ma räägin 9000 seeriast.
ei räägi sandyst skylakeni ega 8700k-st mis oli ilmselgelt hädalahendus.

hedt on sel hetkel üle aasta vana 7000-seeria, mis on 4-18 tuuma. ryzen on olemas, nii et selle alumise otsa killimine ei ole enam mure.
peale hädaabi 8700k-d on 9000 seeriaga neil võimalus toote rida jälle paika sättida.
neil on olemas 4, 6 ja 8 tuumaga kivid, mis sellisel kujul (ja konkurendi tootereaga kokku käivalt) ka lõpuks müügile jõuavad.
inteli kõik mainitud kivid on siinjuures väiksemad kui amd prosedes olevad kivid.

see, miks nad hindu alla ei lasknud on ilmselt ahnus ja konkurentsivõime ja riskide hindamise tulemus.
miks nad ht-d sisse ei lülitanud, on mulle täiesti arusaamatu.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 22.10.2019 17:58:51, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 22.10.2019 17:59:18 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
kuid neil ei olnud kuidagi võimalik ju muud moodi AMD odavate 6/12 ja 8/16'ga võistelda, ilma et nad oma HEDT lineupi ära ei killiks. Mis siin nii keerulist on?
wut? again, ma räägin 9000 seeriast.


Oh jeesas. Ma räägin ju ka sellest. kopp.gif

Sina ütlesid, miks Intel pidi oma odavamat 9000 seeriat HT'st ilma jätma.
Mina ütlesin, Intel tõi hindu alla, et suudaks võistelda AMD 6/12 ja 8/16 tuumaliste prosedega, mis olid väga odavad vs Inteli senised 6/12 ja 8/16 tuumalised. Intel pakkus 4 tuumalisi samal ajal selles hinnaklassis.
Kuid Intel ei saanud nende cpud'e juurde (9600,9600K,9700,9700K) ju panna ka kohe HT'd, see oleks hakanud võistlema Inteli enda extreme prosedega, siis poleks neid keegi enam ostnud.


viimati muutis Viilutaja 22.10.2019 18:00:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 22.10.2019 18:04:01 vasta tsitaadiga

inteli extreme prose on 18 tuuma. 8 tuumaga ei saa mitte kuidagi sellele isegi lähedale. millest sa räägid?
intel pakkus selles hinnaklassis eelnevalt 6-tuumalisi, kusjuures tolles põlvkonnas arusaadavatel põhjustel i5 puhul disabled ht-ga.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 22.10.2019 18:06:41 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
inteli extreme prose on 18 tuuma. 8 tuumaga ei saa mitte kuidagi sellele isegi lähedale. millest sa räägid?
intel pakkus selles hinnaklassis 6-tuumalisi, kusjuures tolles põlvkonnas arusaadavatel põhjustel i5 puhul disabled ht-ga.


See oli ainuke Extreme seeria prose mida Intel müüs või? icon_lol.gif
Ma mõtlesin neid odavama otsa 6-8 tuumalisi extrem prosesi.

Kogu list siis.

Intel® Core™ i9-9980XE Extreme Edition Processor Launched Q4'18 18 4.40 GHz 3.00 GHz 24.75 MB Intel® Smart Cache

Intel® Core™ i9-9960X X-series Processor Launched Q4'18 16 4.40 GHz 3.10 GHz 22 MB Intel® Smart Cache

Intel® Core™ i9-9940X X-series Processor Launched Q4'18 14 4.40 GHz 3.30 GHz 19.25 MB Intel® Smart Cache

Intel® Core™ i9-9920X X-series Processor Launched Q4'18 12 4.40 GHz 3.50 GHz 19.25 MB Intel® Smart Cache

Intel® Core™ i9-9900X X-series Processor Launched Q4'18 10 4.40 GHz 3.50 GHz 19.25 MB Intel® Smart Cache

Intel® Core™ i9-9820X X-series Processor Launched Q4'18 10 4.10 GHz 3.30 GHz 16.5 MB Intel® Smart Cache

Intel® Core™ i7-9800X X-series Processor Launched Q4'18 8 4.40 GHz 3.80 GHz 16.5 MB Intel® Smart Cache

Intel® Core™ i9-7980XE Extreme Edition Processor Launched Q3'17 18 4.20 GHz 2.60 GHz 24.75 MB

Intel® Core™ i9-7960X X-series Processor Launched Q3'17 16 4.20 GHz 2.80 GHz 22 MB

Intel® Core™ i9-7940X X-series Processor Launched Q3'17 14 4.30 GHz 3.10 GHz 19.25 MB

Intel® Core™ i9-7920X X-series Processor Launched Q3'17 12 4.30 GHz 2.90 GHz 16.5 MB L3 Cache

Intel® Core™ i9-7900X X-series Processor Launched Q2'17 10 4.30 GHz 3.30 GHz 13.75 MB L3 Cache

Intel® Core™ i7-7820X X-series Processor Launched Q2'17 8 4.30 GHz 3.60 GHz 11 MB L3 Cache

Intel® Core™ i7-7800X X-series Processor Launched Q2'17 6 4.00 GHz 3.50 GHz 8.25 MB L3 Cache

Intel® Core™ i7-7740X X-series Processor Discontinued Q2'17 4 4.50 GHz 4.30 GHz 8 MB

Intel® Core™ i5-7640X X-series Processor Discontinued Q2'17 4 4.20 GHz 4.00 GHz 6 MB

--------------------------------------------------------------------------------------------

Sel hetkel olid kõik need aktiivsed prosed, mida Intel müüs. Kuid kes oleks neid siis enam ostnud. Just neid odavama otsa prosesi 6-8-10 tuumalisi.
Kuid Intel oleks pakkunud lahtiste kordajatega K prosesi, millel HT ja ka 6-8 tuuma?

Intelil oli selle hetkeni kõik nii ära segmenteeritud, et väiksemgi muutus allpool (bang for buck osas) oleks kogu jenga torni uppi löönud.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 22.10.2019 18:27:28 vasta tsitaadiga

ei, sel hetkel oli 7000 x-seeria need prosed, mida intel müüs. 9000 tuli hiljem ja omadega 9900k-st edasi.
miks lahtised kordajad praegu asjasse puutuvad?

see on sul otsitud põhjus. desktop ja hedt overlap ei ole uus asi ja seda ikka leiab.
pealegi 9900k tegi täpipealt seda, mida sa väidad, et intel ht puudumisega vältis.

hedt on väike nišš. veel enam selle madalam ots.
edit: vaata ka hedt prosede hindu - 4c/4t $240, 4c/8t $340, 6c/12t $390, desktop oli sellest juba niigi odavam. isegi 2a vanemate 4c i7 näol ja sama aja 6c 8700k.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 22.10.2019 18:42:21 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
ei, sel hetkel oli 7000 x-seeria need prosed, mida intel müüs. 9000 tuli hiljem.
miks lahtised kordajad praegu asjasse puutuvad?


Samal ajal olid ju ka Inteli extreme prosed müügis, kui Intel oma 9000 välja lasi.


londiste kirjutas:
see on sul otsitud põhjus.


Oot, nüüd äkki minul on otsitud põhjus miks Intel oma odava otsa prosedele ei andnud HT tuge? icon_biggrin.gif Ma olen seda korduvalt välja öelnud, ning ma ei ole siin teerajaja. Kõik tehnilised analüüsid ja targemad ja informeeritumad inimesed on sellele järeldusele tulnud.
Sinu väide on, et: TURVALISUS! icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Minu variant on, et: MONEY icon_biggrin.gif

Mida Intel eelistanud on...

londiste kirjutas:
desktop ja hedt overlap ei ole uus asi ja seda ikka leiab.
pealegi 9900k tegi täpipealt seda, mida sa väidad, et intel ht puudumisega vältis.


On vahe sees kas 260 eurone prose astub Extreme prose asemele või 500+ eurone (9900k).
Ma rääkisin lahtistest kordajast ainult sellepärast, kuna Inteli K prosedel see ju on. Sama nagu Inteli Extreme prosedel.

londiste kirjutas:
hedt on väike nišš. veel enam selle madalam ots.
edit: vaata ka hedt prosede hindu - 4c/4t $240, 4c/8t $340, 6c/12t $390, desktop oli sellest juba niigi odavam. isegi 2a vanemate 4c i7 näol ja sama aja 6c 8700k.


Nii ja nüüd kui oleks pannud sinna 260 euro eest 9600K millel oleks 6/12C, siis kogu see kalim lineup sealt 4/8t kuni 6/12t'ni oleks olnud pointless.
Praegu sai selle 6C/12t extreme prose eest ilusti 390 edasi küsida, samas oli nüüd Intelil olemas 260 euro peal 6tuumaline prose, mis võistles edukalt AMD 6 tuumalisega, ilma et oleks oma kallimaid prosesi mõttetuks muutnud.


Aga mul suht ükskõik, sa võid oma ideed kellelegi teisele maha müüa. Mul tunne, et ma söödan trolli hetkel lihtsalt, targematki teha kui siin ilmselge Inteli fänboyga vaielda. Seda enam, et see mida sa siin "arutada" ja väita püüad on ammu ära räägitud siis kui need 9000 seeria prosed välja tulid. Ning kogu techpress seda lahkas.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 22.10.2019 19:09:11 vasta tsitaadiga

keegi ei küsinud selle 6c/12t eest $390 edasi. see läks kuu aega hiljem 9000 x-seeria tulekuga välja ja väikseim hedt prose jäi 8c/16t 9800x. kui meelde tuletad, siis neid 4/6c hedt prosesid naerdi reliisil päris korralikult välja.
7000 x-seeria prosedega umbes samal ajal tuli muide ka $340 8700k.
kui rahas küsimus, siis oleks ilmselt 9600k + ht võinud 2700/2700x hinnaga müüa.

ma ei saa hästi aru, miks ma selle vaidluse pärast järsku inteli fanboy olen?

edit:
muuseas, tech press 9000 seeria reliisil tõi ühe potentsiaalse faktorina ka security vulnerabilitite mõju välja. mds (mille esmane mitigation soovitus oli disable ht) ei olnud avalikult teada enne 2019 aasta maid.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 23.10.2019 11:35:55 vasta tsitaadiga

kiire küsimus kas i7 7700k temperatuur koormusel nt mängimisel 68-75C on normaalne ?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu vol2 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 159, 160, 161  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.