Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  sinu graafikakaartide ajalugu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 79, 80, 81  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Nu
HV Guru
Nu

liitunud: 21.12.2001




sõnum 13.12.2003 23:31:20 sinu graafikakaartide ajalugu vasta tsitaadiga

mõte tuli mul samalaadset teemat lugedes FutureMarki foorumis.
Et nagu oleks huvitav teada, mis kaarte sina oled omanud ja mis põhjusel
kunagi väljavahetanud. Alustan siis:


0. Hercules Monochrome 4 color emulation.
Omasin seda oma esimeses arvutis, milleks oli 486SX33. Kuna ma siis midagi arvuti riistvarast ei teadnud
siis ostmise hetkel ma osanud tähelepanu pöörata sellele, milline mõttetu video seal sees on. Ma nägin küll,
et asi on mustvalge aga sõbra pool ma olin näinud mustvalge molu taga tavalist vga kaarti ja ma oletasin
et nii onngi normaalne. Pärast oli muidugi pettumus päris suur, kui selgus, et enamus tolleaja mänge alla vga üldse käimagi ei lähe icon_mad.gif
Siiski mõned mängud leidusid, näiteks. Abrams Battle tank mida sai mingi 50x läbi tehtud icon_smile.gif

1. Ati Rage IIc 2mb pilt
Koos uue arvutiga (cel266) tuli ka uus ja seekord värvilist pilt näitav icon_smile.gif videokaart. Ja kuna ma jätkuvalt eriti midagi riistvarast ei teadnud (näiteks ma ei teinud vahet ISA/PCI siinil) siis rõõmu oli aint niikauaks, kuni ma avastasin, et 3D'd hardwares toetavatel mängudel pole selle kaardiga midagi peale hakata. A isegi kui ma oleks teadnud, siis poleks ma
tollal saada olnud Rage Pro kaarti nii kui nii osta jõudnud. KB's nägin kuulutust kus müüdi 8mb ati Xpert@work'i.
8mb omfg icon_eek.gif hind oli umbes samasugust reaktsiooni tekitav. Ühel päeval aga otsustas see kaart mitte enam pilti näidata
ja kuna raha oli napilt siis järgmiseks kaardiks sai...

2. Ati Rage IIc 4mb
nagu arvata oligi polnud 2'st lisa mb videomälust muud kasu kui et sai suuremat resot panna. 3D mõttes jäi kaart ikka
kasutuks. (Reso mõttes oli ka asi tglt kasutu, sest oma 14" monitoriga ma nii kui nii üle 800x600 ei kasutanud.)
Unreal sai siiski läbi mängitud software modes. 3D riistvaraline toetus tunndus aga nii ahvatlev, et kogu suve sai töölkäidud mõttega osta mingi 3D kaart, konkreetsemalt voodoo2. Siis aga rääkis sõber mulle ühest uuest vaimustavalt heast kaardist mis äsja oli müügile ilmunud ja nii ma siis ostsingi ->

3. Chronos Riva TnT 16mb
Vot see oli alles kaart. glQuake nägi niiiii kena välja, rääkimata Quake2'st. Enamus (või vist kõik) mu arvutit omavad tuttavad polnud sellisest firmast nagu nVidia veel kuulnudki. Oi ma olin siis uhke. Rage Pro oli ikka paras käkk selle kõrval.
3D kaartide areng oli aga päris kiire (tulid tnt2, tnt2ultra, esimene Geforce ning Geforde Pro) ja nii jäi mu tnt varsti ajale jalgu. Oli arg muretsed uus, milleks osutus ->

4. Hercules 3D Prophet GeForce DDR 32mb
5999.- päris kirves tolle aja kohta aga mis teha. Selle kaardi karjäär minu kasutuses jäi üsna lühikeseks ~1nädal.
Asi nimelt selles, et tegelikult ma läksin ostma GTS'i ja erutusest ma poes ei märganudki, et tegu on eelmise
põlvkonna geforcega. icon_redface.gif niisiis kaart poodi tagasi ja asemele ->

5. Creative GeForce 2 GTS 32mb
hinnaks seekord siis 6400.- tookord tunndus see üle mõistuse suur aga järgnevad põlvkonnad tulid müügile
veel kirvemate hindadega. Kaardil oli juba peal TnL ja Quake3 nägi välja päris thumbs_up.gif Algul saigi mängimise asemel
mööda seinu käidud ja textuure imetletud. icon_lol.gif kasutasin siis seda mõnda aega kuni müüsin mingile annelinna
tondile maha 4x alghinnast odavamalt. Selleks ajaks oli ka välja tulnud 3D Mark 2001, mils minu kurvastuseks
mu 'võimsa' GTS'iga üsnagi haleda skoori 3340p andis. See saigi motivatsiooniks, miks ma omale järgnevaks
sünnipäevaks kinkisin ->

6. Abit Siluro GeForce3 Ti200 64mb pilt
Kaardil oli uuendusena peal Pixel Shader ja natuke testi'i peale vajus suu ammuli esialgu. 8) Ausaltöelda edasised
upgraded polnud niivõrd tingitud sellest, et mängud oleks halvasti jooksnud vaid oma osa oli ka sellel teataval skooril
(82xx oli kõik mis ma suutsin).
Nii saigi kaart lammbale maha müüdud ja Taivos'e käest tellitud ->

7. PoV GeForce 4 ti4200 64mb pilt
Alates sellest, kaardist hakkasin ka stock jahutust välja vahetama, omatehtud või muidu millegi asjalikuma vastu.
Kaart iseenesest muud erilist ei pakkunud võrreldes gf3'ga välja arvatud see et ta klokkus päris
võimsalt ja skooris tublid 14K 8)
Siinkohal ma mõneks ajaks tüdinesin raha raiskamisest upgrade'de peale ja müüsin selle kaardi koos ülejänud
juppidega ühele siinsele juuserile (nimi kahjuks ei tule meelde) Päris ilma arvutita oli ka nagu jama ning
suveks sai ostetud säästuarvuti, kus oli sees ->

8. Riva TnT 2 M64 32mb pilt
Muidu oleks kõik ok olnud aga SoF2 ei tahtnud kuidagi joosta sellega. Siis saigi Trollile peale käidud, et
ta oma kaardi mulle müüks. müüski ->

9. MSI GeForce 2 MX400 64mb
Paraku ei jooksnud Sof2 ka selle kaardiga, kuna ülejäänud konf oli liiga lahja. Nii et sügise saabudes
ma vaatasin, et sellise saraga mul eriti midagi teha pole ja sai tasapisi väheke asjalikumaid juppe
siit sealt kokku ostma hakatud. Ning kuna eelarve oli piiratud siis videoks sai valitud ->

10. GeForce 3 Ti200 128mb
See olekski mul kuni tänaseni kasutuses aga mingil imelikul kombel hakkasid muud jupid iseenesest
jälle ennast upgradema ja nii ka video leidis omale uue omaniku predatori näol ning masinasse tuli ->

11. Chaintech GeForce 4 Ti4200 128mb pilt
Kuigi tegemist oli tsaintekiga thumbs_down.gif polnud sel kaardil häda midagi välja arvatud se et ta 8xagp ei töötanud ja üldse ei
klokkunud icon_lol.gif Seegi oleks jäänud tänaseni viimaseks kaardiks, kui mitte tiit26 poleks oma kaarti müüki pannud foorumisse.
Ti4200 performance + DX9. hmmm, pole paha idee ja nii ostsingi ->

12. Club3D Radeon 9500 128mb pilt
mida ma ka antud hetkel kasutan ja olen päris rahul ning ei kavatse vahetama hakata, kui just soodsat pakkumist ei tule... icon_rolleyes.gif
EDIT: pakkumine tuligi õige pea ja ma ei suutnud vastupanna võimalusele omandamast täieõigusliku 8x1 radeoni

13. Power Color Radeon 9700np 128mb
Kaart oli igati hea ja poleks põhjust nurisemiseks aga ta ei klokkunud märkimisväärselt.
3Dmargis jäid tema tulemused alla klokitud ja moditud R9500np tulemustele.
See oli asjaolu, miks ma teda pikemalt pidama ei hakanud ja mõne nädala pärast sai kaart
vahetatud 2Keek +

14. Chaintech GF3Ti200 64mb vastu
Kaardiga võis päris rahule jääda, klokkus hästi. 3dm2K1 sai üle 11K punkte
ja pealegi ma polnud viimasel ajal eriti mänginud. Seega plaanisin mitte enam
upgradeda vaid niikaua seda kaarti pidada kuni saabub moment millal ükski
kaasaegne mäng enam joosta ei taha. (ehk siis asi mida ma oleks võinud koguaeg järgida, oleks kõvasti pappi kokku hoidnud) Et see moment aga tuli nii ruttu ei osanud ma arvata. Nimelt FarCry demo läks küll
käima, kuid mängida oli absoluutselt võimatu. Graafika oli moonutatud ja arifakte täis.
Isegi kui kõige madalamad setingud panin icon_neutral.gif Seega kaart müüki ja uut otsima.
Plaanis oli küll R9600Pro/XT aga kuna just olid võrdlemisi soodsa hinnaga nV uued kaardid siis
sai valitud:

15. Leadtek GFFX 5900XT 128mb
pole seda veel 2 päevagi kasutanud, seetõttu on midagi konkreetsemalt raske öelda
aga üldiselt edasiminek GF4'st on tunnda. Mitte kiiruses vaid muudes GF kitsaskohtades.
AA, TV-out, 2d pilt jne. ehk siis: not faster but better pixels icon_biggrin.gif


aitähh lugemast ja ma loodan, et see pole kõige mõtetum teema mis siia kunagi tehtud
a la mis monitori omad
kui on siis sry aga mul txt lõpetuseks juba 3 beer_yum.gif otsakorral
ning ma praegu ei hakka selle üle juurdlema

_________________
DO you want it.. And if you had it would you flaunt it...
ss


viimati muutis Nu 08.12.2010 19:07:30, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ten
HV kasutaja

liitunud: 14.02.2003




sõnum 13.12.2003 23:48:04 vasta tsitaadiga

täitsa huvitav oli lugeda, endal kahjuks midagi kirjutada ei ole, sest praegune videokaart ongi esimene ja see on profiilis olemas ...
_________________
Sõida . . . aga ära mölise . . .
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wezb
HV kasutaja

liitunud: 29.04.2003




sõnum 13.12.2003 23:58:21 vasta tsitaadiga

Samad sõnad icon_smile.gif tõesti oli väga huvitav.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003




sõnum 14.12.2003 00:10:05 vasta tsitaadiga

vägagi mõnus oli lugeda, endal ka alles esimene kaart, eriti meeldis see mis sa tegid Ati Rage IIc 2mb-ga (pildi peal icon_biggrin.gif)
_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
missomaa
Kreisi kasutaja
missomaa

liitunud: 29.11.2003




sõnum 14.12.2003 00:30:14 vasta tsitaadiga

Oma esimestest videokaartidest ei tea ma eriti midagi, ei osanud videokaarti eriti ka väärtustada...

1. 512 kb (see oli 286 peal)
2. 1MB (see oli 486 peal)
3. Leadek GeForce 2 MX400 64mb (see on tänini Celeron1000 peal, profiilis)
4. Canyon GeForce4 MX440 64mb (see siis P4 peal, esimene TV-out' iga. Ajab asja ära, pole paremat veel vaja, profiilis)

Ajalugu jääb mul palju lühemaks kui eelkirjutajal, kuid mõned kaardid on siiski olnud. Tegelikut on mul äsja ostetud trükkimisarvutil ka veel 2mb videot, nõnda et 5 videokaarti saab kokku, neist 4 on ka alles...

_________________
Reisid väikebussiga.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mattias210
HV kasutaja
Mattias210

liitunud: 11.08.2003




sõnum 14.12.2003 00:33:28 vasta tsitaadiga

Väga hästi kirja pandud jutt, jutt oli sujuv ning huvitav lugeda thumbs_up.gif

Panen ka enda videokaardite ajaloo kirja mis on küll väga lühike aga siiski:

Sai aastal 1998 ostetud arvutikomplekt, videokaart seal sees oli ATI 3D Rage Pro 8 MB Selle kaardi 2D pilt oli väga hea kuid varsti varsti hakkasin huvituma ka 3D mängudest ning selle kaardiga neid pelada loomulikult ei saanud. Kogusin raha, otsisin tol ajal (2000 aasta algul) just nimelt HV-st videokaarti. Silma jäi loomulikult voodoo kaardid kuid siis andis üks arvutipoe-mees mulle nõu ning soovitas mulle ATI 7200 32 mb sdr tv-out -i Olin tegija vend kõik mängud pelasin max settingutega ära ning kaart sai ostetud ca 3500 eeki eest. Sellest kaardist pidasin väga lugu ning ta omas juba elavat hinge minu jaoks, kuid mängud jäid aegalseks ning tuli kaardikene välja vahetada. Tehti juhuslikult pakkumine oma praeguse kaardile (Sapphire Atlantis radeon 9100 64 mb ddr) -i peale ning hinda küsiti kõigest 750 eeki. Tundsin et tegu hea võimalusega ning ära ma ta ostsingi, miskine juuli kuus. Senisest ajast peale olen hetkel oma masinaga suht rahul ja pole mõelnudki upgradest icon_lol.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
233MMX
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.02.2003




sõnum 14.12.2003 00:37:40 vasta tsitaadiga

nii palju ma viitsin öelda et esimene kaart oli 086-l IBM XT , sellel ajal ma ei teadnud samuti mitte midagi nendest aga nüüd foorumites ja mujal netis tuhlates ma leidsin et sellel oli kõva 128kb video thumbs_up.gif mis oli suuruselt võrdne Voodoo 5500 -ga .
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zoig
HV veteran
Zoig

liitunud: 22.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2003 00:37:57 vasta tsitaadiga

0. compaq mingi ~1MB mäluga kaart PCI
pilti näitas ja suure pinamisega sai isegi unreal turnamenti mängida icon_lol.gif , kaart läks puhkusele kui vana arvuti eksperimendi käigus ära suri R.I.P. icon_cry.gif (kaks hiirt korraga arvuti taga ple ikka tervislik icon_lol.gif )
kaardi andsin klassivennale kelle vana kaart ära suri

1. ATI Rage Pro Turbo 4MB AGP
ülitore kaart(võrreldes eelmisega icon_razz1.gif ), unreal turnamenti sai juba päris rahuldavalt mängida, kaarti kasutasin kuni ostsin GeForce2 MX200, ATI müüsin naabrile ja sain veel vastu tema vana kaardi(mingi sis jurakas)+raha

2. nVidia GeForce2 MX200 32MB
350mhz P2 peal oli se kaart ikka tõsine püstol, suurest tahtejõust sai isegi GTA3 ja GTA Vice City läbi mängitud icon_lol.gif
kahjuks sai se kaart mingi anomaalia tõttu kahjustada ja ei tahtnud enam 3.3v peal tööle minna, praeguses masinas laseb 1.5v peal nagu vana mees ringi(rahapuudusel, õpilase rahakott ple ju kummist icon_wink.gif )

3. mingi sis kiviga kaart 4MB
läks vanasse P2 arvutisse GF2 asendama, se kaart on ikka tõsine crap, kehvem kui ATI Rage Pro, masendav ühesõnaga. aga mis tast ikka kiruda, mina kohtun selle arvutiga praegu üsna harva icon_biggrin.gif

4. ......
kindel kavatsus osta, kui ainult rahakott koostööd teeks icon_cry.gif . see GF2 pidurdab praega ikka tõsiselt, äkki jõuluvana toob icon_biggrin.gif 8) ....


selline on siis minui lühike ajalugu videokaartidega, eriti ei kannata võrrelda nu arsenaliga icon_wink.gif

_________________
Et oleks raskem!


viimati muutis Zoig 14.12.2003 01:02:11, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eeRuheeRu
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.04.2002




sõnum 14.12.2003 00:55:17 vasta tsitaadiga

1) Mu i386DX 25Mhz, selle sain tasuta koolist, kuna seal oli arvutipargi upgrade P75 vastu.
a) Dual väljundiga 512Kb VGA ISA siini peal (visti oli isegi 8bit isa) mille tootjat ma ei mäleta, aga pilti tegi küll icon_smile.gif
b) Paradise VGA '88 512KB VGA ISA

Aeg läks edasi ja sain uue kasti, jälle tasuta koolist uurimustöö eest. Tol ajal olid just P2 400 välja tulnud ja 486 oli juba mõttetu hinnaga.

2) Am486DX2 80Mhz
a) Trident 512KB SVGA 640x486x256, groovy, selle peal ROTT hakkis naca, ja vahetasin oma kaardi uue vastu ->
b) Cirrus logic 1MB PCI! ROTT jooksis oluliselt paremini, aga Crystal caves ei käinud selle kaardi peal icon_sad.gif

3) P166MMX@188, sellel oli ainult PCI siin, seega AGP kaartidest sain ainult unistada
a) Voodoo Banshee PCI 16MB SDRAM 100Mhz Core, seda klokkisin enese teadmata 110Mhz peale, se ei teadnudki et nii ei tohi icon_smile.gif aga töötas

4) P2 333@416
5) Cel 433@525
6) AMD K6-2 400Mhz
a) Gf2 MX200, sof2 ei jooksnud rsk
b) Gf2 MX400, sof2 ei jooksnud rsk (aga oluliselt paremini jooksis, kui eelmise kaardiga)
kõige juustum prose nendest kolmest oli K6-2

7) Amd Athlon XP 1700+ @ 2400+
a) Asus Gf2Ti 32MB VIVO <- hull loom, 5182 pts 3dmark2001se330, red faction 2 ka jooksis 640x480 resoga
b) Leadtek Gf3Ti200 <- 6300pts 3dmark2001se330 norm kaart, aga kõrvadele oli tundlik. sel hetkel oli vaikus olulisem kui pelamine
c) Gf4MX440, otsene juust, aga passiivjahutusega 3030pts
d) Hercules Radeon 8500LE 8300pts, rahul praegu sellega

_________________
M:Corsair 512MB CL2 PC3200, Spire cooler WR3 90.-
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bright
analyzer
bright

liitunud: 05.11.2001




sõnum 14.12.2003 00:56:59 vasta tsitaadiga

Nu, artikkel nagu yhel tõsisel veteranil olema peab thumbs_up.gif

võtax kokku paar kaarti, mis käes olnud:

1. Cirrus Logic 1Mb ISA
tuli koos 486DX2 komplekiga ja oli ysna 1337 kaart oma aja kohta (1Mb oli norm, 2Mb väga proo juba). Muide 1Mb lubas 640x480 juures 24bitist värvilahutust kui ma õigesti mäletan, millega 512kb kaardid hakkama eisaanud

2. ATi Rage Pro 8Mb - kaart pikaks ajaks käes. 1999a algul oli 8Mb põhimõtteliselt väga hea kaart - kõvemad oli 3DFX voodood 12Mb ja 16Mb rivad vist tulid alles... see ati jooksutas aliens vs predator ja NFS3 Celeron300A peal tuima näoga ära, seega ränka pappi ei hakanud 3DFX peale panema,

3. Geforce MX200 - nõrgim geforce, ilmselt iga riistvarafänni käest mitmeid kordi ja mitmeid mudeleid läbi käinud. kaua see masinas (duron) ei pysinud, järgmine laks oli

4. Matrox G450 - kuna legend tugevast videosignaalist, dualheadist ja klaarist pildist tekitasid isu asja proovida. G450 3D performance jäi MX200 vaid õige pisut alla, seega tundus ka hind arvestades 2D kvaliteeti, olevat õigustatud. tv-out mida telekasse lasin, oli briljantne, hiljem geforcedelt juhet telekasse vedades nõnda head tulemust ei ole saanud.

5. suvi tuli arvuti vahetus ratta vastu. asendusmasinas 4Mb ati kaart. kuna 8Mb ati oli veel silme ees, sai see 4Mb isend erilise viha osaliseks icon_smile.gif

6. Voodoo Banshee 16Mb. Quake 3 arenat lahendas päris kenasti athloni 1200 peal, seega mõnda aega pysis käes.

7. Hercules Kyro 4000XT 64Mb kaart. väga huvitav isend, ysna madalate klokkidega (125 oli vist core), aga kõrgematel resodel sain 3D-ga rahulikult hakkama. Q3 arena jooksis 1600x1200 üsna okeilt. ventikas käis 3 nädalaga maha - mis põhjustas artifacte 3D-s ja kahjustas herculese mainet mu silmis. aga eks kusagilt peab ju kokku ka hoidma. selle kaardi vahetasin selle vastu:

8. Riva TNT2 M64. kaart, mille likviidsust saab ilmselt MX200-ga võrrrelda. mitmeid kordi ja mitmeid tootjaid läbi käinud. mälu on 16-32 ja pilt uduga pooleks OK, ja ongi kogu kaart.

9. ATi R128 GL. Pilt terav, peaagu matroxiga võrreldav. 3D aeglane. kontorikaart ja 2D väga hää. mis meeldis oli laheda disainiga väike radikas core peal.

10. Leadtek MX440. esimesi MX440, mida veel 64bit mäludega ei solgitud. hiljem tuli välja et sellel olid 3,6ns mälud kah peal. millise kullatyki ära myysin 8)

11. matrox G400. väga huvitav kaart, ostmise põhjuseks oli G450 saadud pisik 8) tuli välja et G400 teatud seeria kaardid on G400 MAX kõiki teste mitte läbinud isendid, selline sattus ka mulle kätte. powerstripiga katsetasin kerget clocki ka, läks küll. aga pole ilus matroxi klokkida. 2D oli brilliant jällegi ning HV kaudu läks kaart edasi ka.

12. GF2 Ti 64Mb chaintech. selle kaardi performance lõi päris pikali esialgu - 3Dmark näitas tulemust MX440 peaaegu samale joonele. netist uurides tuli välja et Ti on Ultra järel kiireim GF2, lisaks kobedad 128bitised DDR peal jooksmas. väga rahule jäin kaardiga, kui kunagi satub silmapiirile katsetaks veel mõnda isendit. tahtsin eraldi jahutust peale ehitada, et clock kurjaks ajada aga osteti ära enne.

13. MX440 64bit. siin pole vist midagi kommenteerida, kaart vaid veidi parem kui MX400. rändas kiirelt kuhugi edasi....

14. R128 PRO - Rage 128 perekonnast, pilt väga klaar, ja PRO tähendas veidi kiiremat kella, passiivjahutus vaikust. Kaart seni yhes netimasinas tiksumas, hea prosega liigutab ka veidi vanemaid mänge (jõudlus tundus TNT2 M64 samal pulgal)

15. MX400. MX-dega on mul halb õnn olnud. nii ei käitunud ka see MX400 ootustele vastavalt. kadus teadmata suunas.

16. R7500. ei mäleta kelle toode. 64Mb ja suht korralik 3D. sai tuttavale muretsetud ja veidi aega endal testitud. video out ja DVI, ka tänasel päeval suht mõistlik kaart. kindlasti on cooler tänaseks maha käinud, kuna kaart nüüd juba yle aasta vana icon_smile.gif jõudluses oli veidi alla MX440 (128bit)

17. Xabre400. esimene sis kaart, mis kunagi kätte sattunud. kuna uued draiverid olid just väljas, ei olnud ühilduvusega probleeme. 3D jõudlus üllatas (veidi alla Ti200). korralik tv-out, DVI.. siiane pean hääks kaardiks oma hinna juures. ülekiirendamist kaart ei kannatanud, kuni 6-7% ehk.

uutemate kaartidega ei ole veel au olnud kokku puutuda. kui on panen siia edasi kirja icon_smile.gif

_________________
Doggett can tell
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Margus
HV pensionär
Margus

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2003 00:58:57 vasta tsitaadiga

Esimene oli mingi 1MB ATI pentium 100-l 8) ,siis TNT2 M64 32MB PCI,GF2 TI 64 MBja viimane praegu 9600 PRO.Polegi nagu paljun neid olnud icon_lol.gif .Kusjuures esimene ATI töötab kontoris siiamaani korralikult thumbs_up.gif
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fredu
HV veteran
Fredu

liitunud: 06.04.2003




sõnum 14.12.2003 01:26:21 vasta tsitaadiga

1. See oli 486 33mhz sees, käis isa siinil ja mälu oli 512 kb. Sellega sai mängitud ikka supaplexi ja micromachinesit, imo oma aja kohta väga kõva mäng. Tootjat ei mäleta.
2. Teiseks kaardiks oli siis riva tnt2 m64 32mb, käras 2000 aastal väga hästi, kõik sai mängitud. Eriline nauding oli carmageddon tdr 2000 mängida. Acorpi toodang oli. Maha müüsin 400 eest mingi aastakese või vähem tagasi.
3. Väike upgrade ja sai ostetud ti4400 5300.- eest, sama kaart ka ikka sees. Mängudega vms pole veel probleemi olnud.
4. Sai vanale arvutile uuesti muretsetud riva tnt2 m64 32 mb, kuna eelmine acorpi oma sai maha müüdud. Ainult sellel passiivjahutus, vaikus ennekõike.
Sellega lõpeb minu ajalugu.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
HV Guru
Winterwind

liitunud: 18.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 14.12.2003 01:29:44 vasta tsitaadiga

hea teema tõesti thumbs_up.gif

esimene videokaart oli mingi 286 int videojurakas, ei teagi mis nime ta kandis...
igatahes sai temaga igasugu toredaid 2d mänge pelada thumbs_up.gif

teine videokaart oli mingi 386 oma - nime jällegi ei tea, olin siis veel liiga noor, et asja järgi vaadata kah.
masin ise oli vinge, 33mhz-i icon_wink.gif vedas isegi tomb raider 1 käima, mängida oli küll võimatu aga töötas vähemalt.

kolmas videokaart oli Ati Rage IIc
ostetud koos arvutikomplektiga milleks oli celeron 366mhz, 64mb rammi ja 6,4gb ketast.
suht norm masin oli - siis hakkasin ka esimest korda OC-d harrastama, celeron sai kohe 466mhz-ile ajada thumbs_up.gif

neljas videokaart oli TNT 2 M64 (pilt: http://www.pwq.biz/graphics%20card%20pics/TNT2%20M64.jpg )
sellega sai juba igasugu asju pelada, istus ta mul selle sama celeroni peal thumbs_up.gif

viies videokaart oli Chaintech Geforce 2 mx 400 (pilt: http://www.tedesign.dk/hardware/media/chaintecha-mx40.jpg )
otsin koos uute juppidega, duron 800mhz jne, kõik mängud jooksid hästi icon_wink.gif
töötas 2 päeva siis andis vent otsad icon_biggrin.gif
hind oli asjal ~2700.-

kuues videokaart: Chaintech Geforce 2 GTS (pilt: http://www.active-hardware.com/images/r191.jpg )
muretsetud siis 2 päeva pärast mx400 vendi surma, pmst vahetasin kaardid ringi ja maksin raha juurde thumbs_up.gif
hind oli siis 3500.-

seitsemes oli siis Powercolor Radeon 8500LE (pilt: http://www.hot.ee/voltc/kaart1.JPG )
kaardil olid siis 250/250 klokid ja 3.5ns Etrontech mälud. Esimene videokaart mida ma klokkima hakkasin thumbs_up.gif
Aretasin asjale radikad kah peale, nagu pildilgi näha ja tegin ka voltmodi ära. Max klokid jäid 310/310
hind oli siis 3700.-

kaheksas: Sapphire Radeon 9100, 128mb (pilt: http://www.sapphiretech.com/images/8500tritonboard.jpg )
klokid olid asjal 250/200 ja tal olid mingid K-Data 5.0ns mälud - damn u icon_neutral.gif
aga jah, peale väikest häkkimist läks asi 300/270 sagedustele nagu nalja thumbs_up.gif
hind oli 1800.-

üheksas Inno3d Geforce 4 TI 4200 (pilt: http://www.planetsavage.net/hardware/inno3d4200-8x/1.jpg )
kaart oli 128mb ja 8x agp, tal oli ka VIVO peal thumbs_up.gif
igaiti kõva kaart oli, läks ilma lisajahutuseta 310/325 sagedustele icon_wink.gif Mälud olid 4ns.
Hind: 1500.- ja ostetud ühelt HV kasutajalt, asi oli tutikas ja 12kuulise garantiiga thumbs_up.gif

10: kaart oli Sapphire Radeon 9500 NON PRO (pilt: http://www.sapphiretech.com/images/9700-9500-board.jpg )
pmst samasugune kaart kui pildil aga punase PCB ja 256bit mäludega thumbs_up.gif
asjal olid 3.3ns Infineon mälud mis klokkusid väga õnnetult icon_neutral.gif max klokid mis kaardiga saavutasin olid 275/270 @ 370/310.
asi läks ka r9700pro-ka aga esines malelauda mõnes mängus, samas mõni oli aga täiesti puhta pildiga thumbs_up.gif
hind: pmst vahetasin selle kaardi oma ti 4200 vastu + maksin 200.- juurde icon_biggrin.gif igati aus kaup oli ja mõlemad pooled olid rahul thumbs_up.gif

11: Powercolor Radeon 9800SE (pilt: http://www.search4hardware.com/Images/tblVideocard/PowerColor%20R9800SE.jpg )
kaart mida praegu kasutan thumbs_up.gif iagati kõva kaart oma 2.8ns Hynix-i mäludega. Asi siis 256bit ja teda saab modida r9800PRO-ks thumbs_up.gif
käinud algusest saati PRO-na, esineb malelauda 640x480 ja 800x600 resodel, ülejäänud resod on täiesti puhtad thumbs_up.gif
Klokid siis 378/337 ja asi läks ilma lisajahutuseta 450/375 ilma artefactideta thumbs_up.gif vaskradikate paigaldamisega sain mälu 400 peale, siis olid küll vead pildis aga 3d marki skoorid tõusid thumbs_up.gif See on siiani minu parim videokaart olnud thumbs_up.gif
Hind: asi maksis 3850.- aga kuna asi ei olnud päris see mis lubatud( müüja lubas, et läheb ilma maleta PRO-ks) siis sain 800.- tagasi, ehk siis kaart 3050.- eest ja töötab PRO-na nagu nalja - vähemalt 1024x768 resoga mida ma enamjaolt kasutangi thumbs_up.gif

ja veel: lisaks veel hakkasin videokaarte koguma icon_wink.gif
kogu suht väike alles kuna asjaga nii väikest aega tegeldud ja rahaga pole kah just kõige paremad lood icon_neutral.gif
igatahes kogus on praegu Voodoo Banshee, 16mb (pilt: http://www.pckurier.pl/archiwum/artykuly/pilarczyk_pawel/1998_26_64/banshee.jpg )
Voodoo 3 3000 PCI (pilt: http://images.kbench.co.kr:8080/korean/hardware/review/2000_12/voodoo4/voodoo3_s.jpg )
2 x Voodoo 3 2000 AGP (pilt: http://www.linux-magazin.de/Artikel/ausgabe/1999/09/Graphikkarten/pic_voodoo3_s.gif )
Voodoo 5 5500 AGP (pilt: http://www.muropaketti.com/artikkelit/video/voodoo5_5500/1.jpg )
ja Chaintech Xabre 400 (pilt: http://www.watch.impress.co.jp/pc/docs/2002/0605/comp0609.jpg )
need kaardid seisavad siis ilusasti kapis, klaasitaga icon_wink.gif
kõige uhkem olen ma loomulikult Voodoo 5 5500 üle kuna see juba väga haruldane icon_wink.gif

selline oli siis minu videokaartide lugu icon_wink.gif
Kommentaarid: 1007 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 727
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
posthuman
HV Guru
posthuman

liitunud: 14.06.2002




sõnum 14.12.2003 01:43:41 vasta tsitaadiga

1. oli 512kb
2. oli 2mb
3. voodoo II 8mb (graafikakiirendi siis)
4. riva tnt2 32mb
5. gf2ti 64mb

nagu näha pole eriline vidokaardi sõber olnud


viimati muutis posthuman 14.12.2003 01:49:12, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2003 01:46:14 vasta tsitaadiga

Hmm mõtleme icon_biggrin.gif

1. 4mb ATI SGRAMiga. Istus mu esimese arvuti Macintoshi otsas... 75mhz... kogu arvuti oli nagu imac... molu sisse ehitatud.
2.1mb S3... vahetasin oma maci 133mhz arvuti vastu kus see sees tolknes icon_razz.gif
3.2mb S3 icon_razz.gif ostsin omale palgaraha eest 533mhz cellu... videokaarti plnud icon_razz.gif jooksin arvutisalongi sain selle mingi 100eekiga. Tulin koju ja ennäe imet icon_eek.gif F22 ei lonka icon_eek.gif
4.8mb SIS. ujee kui piix kaart oli. NFS4 luges kudagi välja õnneks.
5.4mb ATI arvasin et parem kui eelmine aga kuna siis veel arvutitest midagi eriti ei teadnud sain külma icon_razz1.gif
6.32mb GeForce2MX200, tulin soomest töölt läksin sõbraga K-Saluuni ja ostsin omale. Sõber mingi hull käis pinda et ma talle ka ostaks selle icon_eek.gif 1200.-.... noh ma siuke sõbralik mees ja ostsin talle kah GeForce2Mx200
7.64mb GeForce3Ti200 tulin samuti soomest töölt ja ostsin selle kasutatult 2000.-
8.Radeon 8500LE Hercules... sain vigase variandi... graafikavead, ostsin poest.
9.Radeon9100 128mb anti garantiist see asemele icon_razz.gif ma nagu olin nõud
10.GeForce4Ti4200 müüsin 9100 maha ostsin selle. Total piix. Ati9100 tundus parem olema.
11.Ati Radeon 9800SE AIW Tulin töölt ja kobisin poodi icon_biggrin.gif
Tegelt olen omanud veel 8mb NVIDIA mingist kaarti... nime ei mäleta aga Tony Hawk 2 hakkas julmalt hästi jooskma icon_eek.gif

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 631 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 493
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pl1600
HV Guru

liitunud: 29.01.2002




sõnum 14.12.2003 02:40:48 vasta tsitaadiga

mingit järjekorda minu kaartidel küll pole ja mõni pole enam meeles kah kindlasti
0.5mb isa, peris suur
kilekoti jagu igasugu 1-8 mb ATI mache ja ragesid, s3 triosid, cirrus logicuid...

3dfx
banshee pci 16mb
voodoo 2 12mb

ATI
hercules 8500LE 64mb
sapphire 9100 64mb
9500 64mb

nvidia
gf2mx200 32mb
gf2ti 32mb prolink
gf4mx440 64mb
gf3 64mb creative

matrox
g100a 8mb

muideks, ükski pole üle 1.8k maksnud
kunagi ammusel aa`l oli mängimine, vaat et elukutse
aga vanadus on vist peale tulnud - enam absull ei viitsi ja margi punne on rohkem taga aetud klokkimistega

_________________
mäx2
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kaupsk3
Kreisi kasutaja
Kaupsk3

liitunud: 04.11.2003




sõnum 14.12.2003 03:16:20 vasta tsitaadiga

Minu I kaart oli ATI rage 128 Pro 16Mb, see oli arvutis kui arvuti ostsin, see oli u. 2 pool a. tagasi (minu esimene arvuti)
II kaart oli Creative Geforce 2 32Mb DDR
...ja nüüd on siis Sapphire Radeon 9100 64Mb 250/230
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suurpealik
HV Guru
suurpealik

liitunud: 03.06.2002




sõnum 14.12.2003 09:35:30 vasta tsitaadiga

1. Raal 486SX 33MHZ, graafikat näitas selles mingi 1Mb S3 VLBüllitis. Kahjuks oli mul prosel radikas puudu ja tänu sellele masin klokkimatu, ühesõnaga doom jõnksutas selle kaardiga, aga wolfensteini sai mängitud küll (mõõtmetelt suurim graafika kaart, mis mul olnud on.

2. Et siis tuli juba hüpe, masinaks compaq 180 MHz-ine pentium pro, milles näitas pilti 2Mb Cirrus Logic 5446 PCI. See oli juba päris kõva kaart, lubas isegi resot 1280x1024@256color. Doom jooksis puhtalt, sama sai ka juba öelda Quake kohta.

3.Raal on sama, mis eelmine, aga masinasse sai soetatud juba Voodoo 2 PCI 12Mb. Vot see oli püss thumbs_up.gif Enda rondiga mängisin juba Sof-i, HL-fi, Colin ühte ja kahte ja veel paljusid glide toetavaid mänge.

4. Raal ikka sama, aga kuna voodoo 2 reso jäi 3d-s väikseks, siis otsustasin kaardi vahetada juba vingema Voodoo 3 3000 PCI 16MB SGRAM kaardi vastu. Mängud olid samad, ainult mänguelamus kasvas. Nüüd oli ka võimalik Quake 3-e mängida icon_biggrin.gif

5. Raaliks PII333@417MHz-i, voodoo 3 3000PCI sai siis vahetatud, seoses emaplaatidele ilmunud AGP siiniga, Voodoo 3 3000 AGP TV-OUT kaardi vastu. Põhimõtteliselt mängida sai samu mänge, ainult nüüd sain läbi teleka juba filme vaadata 8)

6. Vot nüüd tuli hüpe, voodoo sai maha müüdud ja asemele sai ostetud .... Gigabyte Radeon 9000 64MB DDR AGP. See kaart oli mul päris pikka aega, tal oli väga hea 2d ja TV-out. Kahjuks ütles kaart üles, mis sai garantiis ümber vahetatud.

7. Praegune raal ja praegune kaart. Eelmine kaart ütles mul kokku 3x üles (voolukõikumise või äikese tõttu vist). Garantiis sai paar rubla peale makstud ja oligi olemas Gigabyte Radeon 9000 PRO Maya II 128MB DDR. Päris vahva kaart, ilus disain, defauldis on juba mäluradikad peal, klokkub ilusti 300/300, kuigi hakkab enda aega juba ära vaikselt elama. Muidu super 2d, hea 3d ja väga hea TV-OUT.

Tulevik: Plaan jääda truuks ATI-le, arvatavasti järgmiseks 9600PRO või 9600TX icon_biggrin.gif

_________________
Apple business solution partner.
Kommentaarid: 227 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 195
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tryku
HV kasutaja
tryku

liitunud: 01.02.2003




sõnum 14.12.2003 09:56:50 vasta tsitaadiga

Nii minu omad on väga rondid olnud ja siiamaani aga loen ikkagi ette

1. Mingi Ati 4mb pci
2. siis sinna arvutisse läks 16 mb banshee see töötas juba paremini
3. ja siis tuli teine arvuti mille ostmisel ma midagi otsustada ei saanud ja osteti selline kontori arvuti nagu profiilis ja midagi muutnud ei ole
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
konn
HV veteran
konn

liitunud: 01.08.2003




sõnum 14.12.2003 10:21:36 vasta tsitaadiga

umm..

no mingitel XT-del ja robotronidel ja 386-el olid mingid Hercules, EGA ja VGA lauad
siis 486 ajal oli 1MB Cirrus Logic
nüüd on mingi RIVA TNT 2 masinas ja 4MB ATI rondis

Quake I sai ikka k6vasti jooksutatud tolle 1MB Cirrusega, prose oli Am5x86-133MHz, mis edukalt t66tas 200MHz peal ja ei mingit l22gi.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 14.12.2003 10:33:22 vasta tsitaadiga

1) algselt oli 2 80286 masinat, mille videokaarte ei tunne, esimene 16Mhz masin oli 512kb VGA videoga, teine (20Mhz, 2MB RAM, SCSI icon_smile.gif vindiga, SVGA moniga, 1MB VGA), koostöös MS-DOS-iga sai kõik tolle aja parimad mängud ära mängitud
2) siis tuli 486DX 40mhz (amd icon_smile.gif), millel oli ISA siini kaart, cirrus logic ja 1mb. Kunagi panin pannile peale win95 ja see ei tahtnud selle kaardiga sõbrustada, nii hankisingi "ITC computersist" icon_biggrin.gif kasutatud S3 Trio 2MB VLB (sama suur ja pikk kui vana SB AWE64). Täitsa kobe oli, siiamaani sahtlis.
3) Hiljem sai masinaks P166mmx (kõva sõna oli) ja kaardiks ATI 3D-expression (vähemalt nii väitis POST screen), päris tase oli.
4) 1999 sain uue masina: celeron 400 (mis sai juba klokitud 450-ks, rohkem ei saanud, kuna PCI ja AGP-t ei saanud kindlale kiirusele fixida), videoks sai sinna üks 8MB SiS 6326, isegi tomb raideri ja halflife mängis rahuldavalt direct3D-ga ära icon_smile.gif, täitsa mõnna
5) miski aasta pärast sai sisi asemele saadud ATI Rage Fury Pro VIVO 32MB, vot see oli tollal kõva kaart, rock-solid 2D, VIVO, 3D-s oli pea sama kõva kui TNT2 (ultraga võrrelda ei andnud, aga tavalisega küll).
6) Kuna mina enamasti mängisin ja sõber-kolleeg enamasti tegeles videoasjandusega, siis vahetasin ära GF2 MX 32MB SDR vastu. Mängud jooksid kohe 2 korda paremini (olin tol korral hädas Ghost Reconiga, mis vana ATI-ga vaevu ainult miinimumi peal jooksis).
7) Pärast arvuti upgrade'i (duron 1g ja hiljem xp1700) jäi gf2mx lahjaks ja ostsin taivoselt PoV Radeon 8500 64MB DDR 275/250 (mille jooksutasin 24/7 275/275 peal, ehk siis non-LE kiirustega). Kui ma esimest korda nägin 3dmark2001se nature testi.... siis kippus lõualuu piki põrandat käima...
8)Aasta alguses ostsin endale läpaka, kus sees oli integreeritud SiS951 (vist oli nii), eks ta nõrguke oli, aga enamik natuke vanemaid mänge (unreal 1, halflife jne) mängis vabalt ära ja mis sa läpakast ikka tahad.
kuna kolisin, siis jäi (teatud diiliga) suur arvuti õe ja õemehele (koos selle radeon 8500-ga), siis elasin mõnda aega läpakaga. Nüüd hiljuti sai soetatud uus püsimasin, kuid kuna ressursse oli piiratud (läksid emme, mälu ja korpuse peale), siis pean praegu elama laenatud
9) MSI GF2MX 400 32MB SDR-iga.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lamp
HV Guru
lamp

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2003 15:48:13 vasta tsitaadiga

Kaardid, mis olen ise omale ostnud, kronoloogilises järjekorras (loodetavasti)

ati rage @ play (ragepro + tvout)

3D'st pold tollal mul sooja ega kylma (kuigi riva128 3d pildil tegin vahet küll :p).
Et siis käras kah :p

ati rage fury 32m (rage128 tvout)

Ikka veel ei teadnud, misasi on 3D, selle kaardiga tvout ja ati tv-kaardi kasutamise kvaliteet
paranes märgatavalt, nii et olin rahul.

ati radeon sdr 32m

Natuke juba teadsin 3d'st kuna UT ja nfs pildid läksid paremaks. tegelt ka.
Ja notepad oli ka vist hea fps'ga. selles viimases pole muidugi kuigi kindel.

ati r8500

oskasin juba 3d kvaliteeti hinnata, tv-out kvaliteet (ja multimon) olid way yle
eelmisest generatsioonist.
1.6a peeneli ka kylge + voltmodid kaardile.
kuna aga pool kaardist suri seniteadmata asjaoludel, siiis olin sunnitud ostma endale

gigabyte ati r7500

kaart oli paras ikaldus, kiirust nagu oli, aga pildikvaliteet oli oxe.
vana bba rage128 2d pilt oli way parem.
ehk siis kahtlased need atitootjad, kes teevad ise oma kaarte.
fps oli ka sitt.

radeon 9700pro

seda kaarti ma ootasin sellest ajast saati kui se 8500 ära suri (ehk siis mitu kuud).
yritasin väljakuulutamise hetkest seda usast tellida, ometi õnnestus see kuidagi
enne hv'ssegi sattumist eestist osta.
vihje: eestist saadaolev kaubavalik on tegelt way suurem kui HV näitab icon_smile.gif

radeon 9500pro

Kuna vahepeal olin 7500 liigutand kontorisse, siis mõtlsin et saadaks selle rõveda uduse
kaardi kus krt ja ostaks midagi paremat asemele.
võtsin herculese 9500pro.
kuna aga kuuajapärast avastasin, et pole seal mitte yhtegi 3d asja jooksutand, läks see turgu.

radeon 9800se

selline asi praegu on, töötab laitmatult @ pro ja natuke klokkub ka isegi.


Et siis selline ajalugu. Kuidagi ati-sõbralik paistab olema icon_smile.gif
Aga jah, TNT aegu oli mul lihtsalt suhtkoht savi 3d'st.
Ja egas geforsed ka odavad ei olnd kui nad tulid.

Muidugi, vahepeal sai kontorisse eri r128 iteratsioone ostetud.
Ja ka kodus on erinevaid ajalooliseid ati ja umc ja tsengi kaarte olnud.
Aga kuna neid kas pole ostnud ise või ei viitsi meelde tuletada täpselt, siis see selleks.

_________________
eriti julm
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oraff
Kreisi kasutaja
Oraff

liitunud: 03.09.2002




sõnum 14.12.2003 15:59:55 vasta tsitaadiga

Ajalugu siis järgmine:
1. cirrus logic 512KB
2. miske Trident 1MB
3. ATI Rage II 2MB
4. S3 2MB
5. Leadtek GF2MX 32MB
6. ATI Radeon 9500 128MB
7. GF4Ti4200VIVO

8. Ati Radeon 9200 128MB
9. ATI Rage II 2MB
10. Radeon x1300 256MB
11 Geforce 9600GT 512MB


viimati muutis Oraff 29.12.2011 10:57:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
millivatt
Kreisi kasutaja
millivatt

liitunud: 23.07.2002




sõnum 14.12.2003 16:04:50 vasta tsitaadiga

1mb Sisi kaart 486 küljes, Moluks 14" samtron

2mb Ati RAGE II+kolis sisse koos P166mmx koplektiga aastal 1997. moluks 15" hyunday. Selle masina taga istun ka praegu
peale seda oli paar aasta vaikust, kuid siis

cellu 600 ja sellega koos integreeritud intel 8mb graafika. Moluks Philips B107
Selle mobo ma suutsin läbi kärsatada ja asemele tuli

mobo, millel integreeritud Viatech VT-8602 8mb graafika. Moluks Philips B107

kannatasin seda paar aastat ja aasta aega tagasi ostsin Powercolor R7500 64mb DDR PCI
,monitoriks juba nec multisync FE 700

selle müün nüüd kohe ära ja nädala lõpus istun integreeritud gf 440mx taga, monitor jääb endine


viimati muutis millivatt 14.12.2003 16:49:59, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sektor1
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.01.2003




sõnum 14.12.2003 16:40:03 vasta tsitaadiga

1.Hercules
Oli aeg.. istusin oma XT taga ja parim mäng mida see kaart jooksutas patchitud EGA pähe oli Street Road I ja II. Ning King of Bounty. Hercules ise ei suutnud seda välja mängitada aga EGA mängitas küll, ainult, et mingeid pixleid võis vahepeal vahele visata. (Yeee.. ma Clockisin Herculest soft-iga icon_razz.gif)

2.Ega
Varsti üsna pea sain ma omale 286 16 Mhz-se koos 16 värvilise EGA kuvariga.. pettumus oli suur, sest ega ma eriti midagi mängida taga ei saanud - peale Warlord-i ja Civ-i.

3.256 kb VGA
386 33 Mhz-ne ime.. Kahjuks sain ma teda ainult katsetada.. Sest kohe peale seda ültes Mobol klaveri kivi üles.. ei tea millest...

4.Sirrius 512 kb VGA
486 33 Mhz@40 Mhz-le mu kõige armsaim pill.. icon_razz.gif Biosi kivi oli peetis - Bios oli peetis.. kõik oli peetis - aga asi töötas ja ka sain kellata - igakord kui käima panid tuli igaltpoolt näppida icon_razz.gif Seega tihti oli parem kui üldse mitte välja lülitada..
Mängud mida ma mängisin oli sella aja IMED Orion I, M M 2, 3 ning PRIVATER (wao)
14 ´´ jumal teab mis... VGA

5.S3 Virge 2 Mb PCI
Murrang - tõeline murrang 13 tollisel VGAl pilt 800 X 600 läbimurre 640 X 480 ning mäng nimega Settler 2 - kazz.. graafika oli tihe ja puudel lehed liikusid.. Ainuüks pildi pärast tasus asja mängida... Pill tuli üsna pea 486 120 Mhz... Kõik mu arsad mängud muutusid mängitamatuks - nagu Ufo 2 ja MM 3.. Pill oli lihtsalt liiga kiire icon_cry.gif ja kiiruse piirangut polnud võimalik panna.. Tuli teha DOWNCLOCK ja selleks oli mingi Magicu taoline rpgramm illega sai mänge Hackida - mälus sobrada, savematuid mänge saveda jne jne...
Kuvariks 13 ´´ IBM silmatapija

6.ALL IN WONDER Rage 128 16 Mb PCI
Kõik said miks mina ei võinud saada... ?? Tegelikult asi oli veel hullem.. Sel ajal kui mina PIDIN oma neetus S3 otsas rippuma olid teistel juba Voodo 2-ed mis olid Spawnid videokaartidele... Mängiti selliseid mänge nagu Quake.. TEhti Frame teste ja mul mingi neetud S3 ning mölla oma ROTT-iga mis oli nagunii juba iidamast aadamast.. Nägin Demo.. Ati oma - see kus büramiidis kaart ringi lendab.. ja ma olin võlutud.. Kahjuks ei olnud asi ju Kiirenid.. Ning vaatasin kuravalt ikka AA-d Carmadegonil, kui teised mängisid.. Vähemalt Heros 2 liikus :p
Kuvariks 13 ´´ IBM silmatapija

7.Voodoo Banchee 16 Mb PCI
Mu arust üks kõige parem kaart mis mul oli.. Sel ajal oli küll väljas juba ka Voodoo5 vist.. Aga see oli tegija - sest 5 oli nagunii hüper super mega kallis.. Mul oli Banchee.. ja üpris pikka aega.. arvutis oli 200 MMX.
Kuvariks 13 ´´ IBM silmatapija

8.Voodoo VeloCity 16 Mb PCI
ITC st sai veel ostetud icon_wink.gif Ei saanud mitte alguses aru mis asi SEE küll on - aga asi oli Voodoo FX kiviga tehtud ja vist oli nagu Voodoo 3... Igatahes sai sellea mingit saksasõja mängu piinatud.. Arvutiks juba AMD K6-2 450 ! Kahjuks hakkas.. hakkima - ma suht tume ka asjadest - selge kaart vana - ja kohe uut ostma..
Kuvariks 13 ´´ IBM silmatapija

9.XPERT @ PLAY 2 X AGP 16 Mb
Halvim ost - kuid mitte nii halb kui järgmine - aeglane mälu täielik tolle aja kontori kaart - ja mingi nuditud ATI - aasta oli siis 2000.. suur pettumus..
14 ´´ noname aastast 1990 SVGA

10.Riva TNT2 16 Mb AGP 2 X
Ostsin praagi asi jooksis kohe Desktopi peal kokku.. Ost toimus vanas arvutiseppades - mitte selles uuemas mis nüüd pankrottis on..
14 ´´ noname aastast 1990 SVGA

11.Riva TNT 64 32 Mb AGP 2 X
Sai ümber vahetatud.. sellise looma peale.. Arvutiks ikka 450 mhz-ne.. Kahjuks oli see mu arvutis väga vähe..
14 ´´ noname aastast 1990 SVGA

12.XPERT 2000 PRO 32 Mb AGP 4 X
Siis kui ma selle lõpuks kätte sain - oli kaart vananenud jälle 2 D kaarti mingi hädise 3 D toetusega.. FallOuti sai mängitud mis katkus nagu ma ei tea mis..
Kuvariks Comapq 15 ´´

13.GeForce 2MX 64 Mb
Tulin tagasi kool läbi ja uus ARVUTI - uueks arvutiks Duron 1200 Ning selline loom sees icon_razz.gif Oli ta Yeah kaart või asi.. kõik hakkis mu arust.. täielik pahn icon_sad.gif
Kuvariks Comapq 15 ´´

14.GeForce4? MX440 SE
AMD 1800 +
Väga vähest aega - ma ei sa aru üldse mis ma tast ostsin ?? Ta oli nii hädise DXi toetusega ükski mängi ei liikunud.. kaardil polnud isegi ilmet.. Pleksi Cooler peal ja.. kõik..
Õnneks sain selle ühe mängu-urka omanikule koos Duroniga maha lükatud icon_wink.gif..
Kuvariks Comapq 15 ´´

15.GeForce 4 Ti 4800 64 Mb
Ikka vana CPU aga kaart oli uus.. Sai ostetud.. suure kaalumise tagajärjel - kahjuks Mul AGP oli 4 X.. ne selle jõujunniga polnud midagi teha..
Kuvariks Comapq 15 ´´

16.GeForce FX 5200 64 Mb
AMD 2500 @ 3000 @ 3200
Eheee.. sain näha ära selle.. 3D Mark 03 4 mängu testi.. Aga ei mänginud ma selle kaardiga peal üldse.. asi oli mul ainult nii kaua sees, kuni tuli kohale UUS Ti4800.. ehk siis paar päeva icon_wink.gif ! Kuvariks Nokia 17 ´´

17.GeForce 4 Ti 4800 128 Mb Golden
AMD 2500 @ 3000 @ 3200
Ehk siis praegune.. hüper-super mega mälud - kellatud ja puha.. Aga mis vana see vana - 8.1 tugi palju kellasi ja vilesid puudu.. 9500 - 9700 - 9800 kaugelt juba ees.. ning FX seeria samuti.. Noh kärab ikka kuidagi.... Kuvariks LG Flatron 795 FT + 17 ´´
Tuleviku kohta ei oska midagi öelda.. TUME icon_wink.gif

_________________
AMD VS INTEL
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  sinu graafikakaartide ajalugu mine lehele 1, 2, 3 ... 79, 80, 81  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.