Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  sinu graafikakaartide ajalugu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 80, 81, 82  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.12.2003 17:34:38 vasta tsitaadiga

minu esimene oli miskine int. 8MB junn icon_razz.gif
see oli mingi 2 aastat tagasi, nati vähem.
siis selle aasta märtsis viskas kopa ette ja ostsin GeForce MX440.
kuna mobo oli nii juust, et seal polnud AGP-d, tuli osta PCI kaart, mis plekkis kõva 1400.- icon_eek.gif
see oli kuni mai või juunikuuni, kui tuli täielik upgrade, nüüd istub siis Point Of View Radeon9100 masinas thumbs_up.gif
default kellad 250/250 aga läheb vabalt 280/270 peale, rohkem pole proovinud.
üldiselt ATI thumbs_up.gif

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 15.12.2003 17:46:35 vasta tsitaadiga

unustasin lisada veel icon_razz1.gif

12. 3dfx Voodoo Banshee 16Mb
13. Ati Mach64 2Mb
14. 16Mb Riva TNT 2

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 632 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
puna
HV Guru


liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.12.2003 21:38:20 vasta tsitaadiga

Mina ei suudaks ka parima tahtmise juures kõiki meenutada icon_biggrin.gif
Tublid olete kui teate enda omasid.
Esimene oli ilmselt mingi õudus, masin ise ka muidugi suudan meenutada rohelist kirja thumbs_up.gif
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 312
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
energeetik
HV vaatleja


liitunud: 26.02.2002




sõnum 15.12.2003 22:21:33 vasta tsitaadiga

1. OAK graphic ..oli vist nii..512kB ja arvutiks oli 486sx....
2.Cirrus Logic 1mB ISA ja arvutiks p-75
3.ATI rage IIc 2mB ja p-166
4.ATI rage IIc 2mB + 3Dfx vodoo2 12 mB PCI+ p-166
5.ATI rage PRO 8mB +3Dfx vodoo2 12mB PCI+ p-266
6.Ati Radeon 7500 + p4-1.6NW
7.Ati Radeon 9700PRO + p4-2.6HT
tegelikult on olnud ka ajutisi lahendusi aga ega kõike...jõua..pea kirjeldama.
Tuleb meelde.. oli veel PII-350+ Radeon 7500, ATI Rage PRO+ Vodoo

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001




sõnum 15.12.2003 23:25:47 vasta tsitaadiga

Esimese masina ostsin kunagi k-saluunist.
500cel ja videokaardiks olin komplekti valinud 16MB Riva TNT.
Suur oli mu üllatus, kui koju jõudes avastasin, et masinasse oli hoopis pistetud mingi 8MB SiS jurakas. Elasin siis paar päevakest selle SIS kaardiga, kuni leidsin aja masina tagasi viia ja õige kaardi paigaldust nõuda.
Pandigi siis õige kaart sisse ja sai siis sellega mingi aastakese elatud. Omalajal sai veel kõik mängud ära mängitud icon_biggrin.gif . NFS5 läks sellega isegi suht eduliselt.

Aeg läks edasi ja otsustasin upgradeda. Mingi valemi läbi jäi sõelapõhjale ATI Rage Fury Maxx. Ilus ja suur kaart oli teine icon_lol.gif . 2 GPU'd ja mahtus vaevu korpusesse ära. Performance jättis asjal jällegi veits soovida. Nüüd jälle kahetsen, et selle omalajal maha müüsin. (Oleks pidanud klaasi taha selle üllitise panema, oleks vähemalt ilus vaadata olnud. Kuid põhjus mix omalajal müüsin oli see, et kaart ei ühildunud i815e chipiga mobodega ja mina olin viimase endale just soetanud...)

Järgmisena sai masinasse muretsetud GF2-MX (Leadtek). Sellest kaardist tegelikult ainult head mälestused. Algul vedas kõik ilusti välja ja tv out oli asjal ka icon_rolleyes.gif. Lõpuks jäi asi ikkagi nõrgaks ja asi hakkas koppa ette viskama. Sealmaal ma siis videokaardi klokkimise avastasingi thumbs_up.gif . Kõigepealt sai asjal jahutus välja vahetatud (mäletan veel kuidas seda alumiiniumit sai saetud...). Mõneks ajaks jäin sellega rahule, kuid ajapikku kaardi hind jälle langes ja mõtlesin asjale Vcore modi teha. Sai see takisti siis värisevate kätega pingeregulaatori peale joodetud ja hinge kinni hoides masin power nuppu vajutatud. Kardetud suits jäi siiski tulemata, kuid klokkimises andis asi kõigile silmad ette 8) GPU lendas 175'lt 250MHz'ni (ilma artifactideta muide) ja mälu oli vist 166'lt 225'ni. See suvi sai kaart sõbrale maha müüdud.
Aasta eest sai endale muretsetud Radeon 9100 (Club 3d). Odava raha eest saadud ja performance on oma hinna kohta igati pro. Saab praegagi Deus EX2 pelatud.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2003 00:06:39 vasta tsitaadiga

Esimesel arvutil P200, oli Mingi VooduRush kaart icon_smile.gif Sai ka kunagi päris normaalse rahaga ostetud.

Nüüd on Club 3d R9000Pro 128MB tv-out - olen rahul.

_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neo
HV kasutaja
neo

liitunud: 20.06.2002




sõnum 16.12.2003 00:24:36 vasta tsitaadiga

1. Riva TNT 2 32MB mudel 64. alguses oli hirmus vaimustus, ikkagi minu esimene icon_smile.gif , varsti ilmnes, et oioi, selle võiks vanaemale kinkida icon_biggrin.gif . siis tuli...
2. Geforce2 MX200. nojah...vähemalt 3dMarki skoor oli suurem... icon_lol.gif

3. ja viimaks: Radeon 8500 built by ati. kuna eriline mängur pole (pigem huvi pärast teinekord lasen peale midagi, et vaadata, kuhu mängude areng tüürinud on), siis olen vägagi rahul selle isendiga, pilt ja tv-out on thumbs_up.gif. nooruses sai ka klokitud. selleski mõttes väga kuri loom icon_razz1.gif

_________________
Müüa erinevaid mobiilinumbreid!
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MetalScorpion
HV kasutaja


liitunud: 29.07.2003




sõnum 16.12.2003 17:53:41 vasta tsitaadiga

Minu kogemused ja tihedamad kokkupuuted arvutimaailmaga said igapäevaseks umbes 2.5 aastat tagasi, kui endale esimese arvuti soetasin: arvutiks Microlinki Pentium 3 800Mhz ja videoks oli siis ATI Rage 128 32Mb tollal olin rahul, arvuti oli parajalt selline, millega sai kõik mängud mängitud.
Läks aastake ja paar kuud mööda, ning suvel teenitud raha eest oli kohe kange isu upgreidida, nõnda siis sai ATI välja vahetatud Creative GeForce 2 Ti 64Mb vastu. Jälle olin väga rahul, kaart maksis ca 2000 krooni. Pilt oli ilus ja hea oli mängida, ning too kaart teenis mind kuni selle aasta septembrini (vahe peal muidugi pidasin plaani, et millaski tuleks kogu arvuti välja vahetada, sest ajale jalgu), kui läbi ime tuli kuskilt 'super' ostja, kes ostis mu arvuti 7,5K ära. Seega tekkis raha ja ilmne vajadus uus arvuti soetada. Visioon tulevasest arutist oli võimas icon_smile.gif , mis tähendas, et raha peab olema hulgim. Enam ei soovinud osta kusagilt valmis komplekti ja Microlinki arvutite konfimine ka ei rahuldanud, seega sai võetud ette enda jaoks täiesti avastamata maa - arvuti kokku panemine nullist töötava komplektini (pean mainima, et pole senise eluea jooksul ühtegi arvutialast haridust saanud (peale keskkooli exceli ja wordi ning ülikoolis kah natuke neid samu asju), teadmised piirdusid ainult kogemuste näol - videokaardi, helikaardi, mälude lisamine/vahetamine). Panin siis esialgse komplekti kokku ja lasin siin HV-s tarkadel üle vaadata, ning midagi valesti kokku pannud polnudki.
Seega, kolmandaks ja praegu arvutis olevaks videoks sai valitud Radeon 9800Pro 128MB, küsimus jäi, et mis firma oma ja kust (süda ihkas ATI enda oma)? Sai uuritud netipoodide võimalusi ja nähes, kui keeruline on ikka USAst kaupa tellida ja kui suur on juurdehindlus tänu maksudele ja transpordile, siis arvestasin, et tuleb vist soetada Hercules 9800Pro. Siis aga läks läbi suure juhuse uus töötaja USAsse ja lasin tal tuua Built-By-ATI Radeon 9800Pro 128MB, mille sain kätte eesti rahasse ümber arvutatuna 5200 krooniga icon_wink.gif thumbs_up.gif
Nii, et kogu komplekt koos ja ma rahul.

_________________
It's not a choice, it's a way of life
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ZHarp
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2003 18:02:23 vasta tsitaadiga

Esimene arvuti oli Pentium 166 MMX, 16 MB mälu ja uhke 2 MB S3 Virge videoga ...turakad arvutisalongis ei võinud soovitada Voodoo 2'te (mina ei teadnud sellisest loomast siis muidugi mõhkugi). Nojah hästi läks veel, sest enamus arvuteid oli tol ajal 1 MB videokaartidega. DukeNukem 3D, Quake 1 ja Warcraft 2 ei olnud siis enam uued mängud, aga ma olin rahul ning avastasin enda jaoks mängude maailma. Kõik jooksis icon_razz1.gif Arvutimaailm arenes ja tuli Quake 2 ...minumeelest oli kõik software modes imekena ...muuseas te teate kui vaevarikas on Quake 2 16 MB mäluga mängida? Mina tean icon_razz1.gif ...ei ole hea icon_razz1.gif

Elasin oma 2 MB S3 ja pentium 166 otsas üle ajad kus ilmusid esimesed Athlonid ja PIII. Lõpetasin kooli ja sattusin tööle arvutifirmasse ...ennem sõjaväge lisasin masinale 32 MB mälu ja 8 MB ATI Xpert Play (ikka veel PCI). Tundus täiesti mõttetu kaart ...Half-Life jooksis ainult veidi paremini kui vana S3'ga icon_confused.gif Mingi ajahetk jooksis arvutist läbi ka 12 MB Voodoo II ...Quake 2 ja Half-Life jooksid nüüd juba imehästi!

Nunii ...aga aeg läks edasi ja peale sõjaväge ostsin omale kasutatud PIII 450 Mhz, 256 MB RAM ja puha icon_razz.gif Videokaardiks ABIT 32 MB GeForce 2 MX200. Tol hetkel ei osanud veel midagi paremat tahta kuna RCW jooksis täiesti laitmatult 640x480 @ 32 bit ...kõrgemate resolutsioonide ees ei näinud ma siis veel mingit eelist. PIII tüütas ära ja edasi ostsin omale 1,2 GHz Athloni koos DDR mäludega ...kuna 3D Mark 2001 punktisumma jäi peaaegu samaks siis tegin meeleheites oma esimesed sammud riistvara saitide maailmas ...umbes sel ajal sattusin ka esimest korda HV'sse icon_razz.gif

Kuude kaupa lugesin võlutult erinevaid ülevaateid ja pärast pikka kaalumist ning lõputuid teemaaretusi erinevates foorumites ostsin omale 64 MB GeForce 3 Ti200, Leadtek. See oli umbes kaks aastat tagasi ja oli just GeForce 3'de õitseaeg. Maksma läks see nali mulle 4000 krooni ümber ...niisiis võrreldes teiste vendadega siin ei midagi hullu. Boudi ilu ...ja DirectX 8.0 võlumaailma avanes minu ees thumbs_up.gif icon_razz.gif beer_yum.gif

See suvi asendasin jahutuse võimsa socket A cooleriga, mäludel kõrged alumiinium radikad (kena näeb välja). Clockimisel on takistuseks 4 ns mälud. Töötab hetkel core: 235, memory: 540 (default 175/ 400). Läheb kõrgemale ka, aga vahe jõudluses on väike!

Tulevik: ei osta uut videokaarti enne, kui olen näinud mõnd järgmise generatsiooni mängu (Doom 3, Half-Life 2, Stalker). Hetkel kõik kenasti jookseb (ET, Warcraft 3, UT 2003 jms). Ainuke mäng kus vajaka jäi on senini Unreal 2 ...seda mängiks küll parema graafika ja AA'ga. Vot nii!

Cheers beer_yum.gif


viimati muutis ZHarp 17.12.2003 01:07:06, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jonx
HV kasutaja

liitunud: 22.10.2003




sõnum 16.12.2003 18:15:07 vasta tsitaadiga

krt te minu kõrval ikka erilised friigid icon_biggrin.gif
mul esimesel IBM 486'l oli sisseehitatud 1MB S3 vist???
siis mingi 2MB'ne ATI kaart kuskil....siis 4MB'ne S3 Virge
Nüüd siis olen järsu hüppega liikunud edasi: 64MB NVidia GF4 Tv-Out kärab küll.... beer_yum.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 16.12.2003 20:22:13 vasta tsitaadiga

Algul ATI 8mb mingisugune, oli komplektis sees koos 64 ramiga ja p3 450mhz prosega 8) ylikõva asi oli siis. Hiljem ostsin 4k eest Elsa GeForce2 MX kaardi, assa **** kui hästi siis kõik jooksis. Eelmine talv sai HV kaudu muretsetud ATI 8500, mis teenib siiani.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomz
HV veteran
tomz

liitunud: 02.10.2002




sõnum 16.12.2003 20:55:24 vasta tsitaadiga

1. mingi 1mb või vähem @486 läpakas
2. powercolor radeon 7000 64 ddr, siiani olemas ja teen sellega vee rekordeid thumbs_up.gif, core klokkub meeletulut 16x@258 passiiv originaal jahutusega icon_eek.gif, see pole veel vist isegi piir
3. hercules radeon 8500le 64ddr, sellest kaardist siiamaani kahjus, läks 300/300 vabalt, hea loom oli.
4. radeon 9500 64ddr, pandav kaart, veadas ka hl2 beta ära korralikel fps'idel @max pilt, mälu omab @335 ilma probleemideta. 14 power!

tulevikku ei ennusta icon_rolleyes.gif

_________________
Tom & Veronica around the world icon_smile.gif
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ten
HV kasutaja

liitunud: 14.02.2003




sõnum 16.12.2003 22:43:40 vasta tsitaadiga

tuli ka meelde, et kunagi oli üks 386, millel oli integreeritud video, ja kiibilt loen (arvan, et on video kiip)
Cirrus Logic
cl-gd5410-65qc-a
13953-159bd
9252 b
korea-b
kusjuures sain Nu'lt hea mõtte, sellest kiibist sai ka võtmehoidja ....

_________________
Sõida . . . aga ära mölise . . .
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
incx
HV kasutaja
incx

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2003 22:51:15 vasta tsitaadiga

Njah, eks neid videokaarte on omal ajal mitmeid kasutatd. Vanemaid enam detailselt ei mäleta, aga midagi taolist ta oli:

Kiviaeg:
Klassikaline hercules on ära proovitud
Mingeid tridenteid ja üks eriti huvitav VLB kaart, mille tootjat küll kahjuks ei mäleta
Sellest, kui mälu juba mäletab:
Miski ati pann + Videologicu PowerVR. Viimast nägin isegi paar kuud tagasi kuskil riiulil vedelemas, huvitav, kas tootab kah icon_razz.gif
3dfx Banshee (Creative toodetud)
3dfx Voodoo3 3500TV (siiamaani yhes arvutis vuramas)
3dfx Voodoo5 5500AGP (sellest sai voltci kasuks loobutud, aga 3500't tal ikka veel pole icon_evil.gif )
ATI Radeon 9600PRO
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 16.12.2003 22:55:55 vasta tsitaadiga

4MB ATI@Play
32MB Ati Rage Fury
64MB GF3 ti200 (ELSA)
32MB GF2 mx200 (Abit)
64MB GF4 mx440 (Abit)
4MB ATI Rage II+ DVD
64 GF4 mx440 (Inno3D)


viimati muutis Magic 16.12.2003 22:58:06, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
HV Guru
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2003 22:57:03 vasta tsitaadiga

incx kirjutas:
3dfx Voodoo5 5500AGP (sellest sai voltci kasuks loobutud, aga 3500't tal ikka veel pole icon_evil.gif )

icon_smile.gif
vaba raha tuleb kohe varsti... kas see 3500 TV ei taha kohe kuidagi omenikku vahetada? icon_razz1.gif
Kommentaarid: 1007 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 727
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
incx
HV kasutaja
incx

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2003 23:05:32 vasta tsitaadiga

voltc kirjutas:
incx kirjutas:
3dfx Voodoo5 5500AGP (sellest sai voltci kasuks loobutud, aga 3500't tal ikka veel pole icon_evil.gif )

icon_smile.gif
vaba raha tuleb kohe varsti... kas see 3500 TV ei taha kohe kuidagi omenikku vahetada? icon_razz1.gif


Muig, miks ma küll arvasin, et selline reaktsioon tuleb? Tosi küll, ei oodanud, et nii kiiresti icon_wink.gif
Omanikku kaart hetkel küll vahetada ei taha, istub teine mul emme-issi arvutis ja on teised sellega kole rahul.
Mingi hetk saab see purk välja vahetatud, eks siis näis, aga niikaua teeb kaart tööd ja karp istub
riiulil. Krt, 3dfx ikka oskas karpe disainida, kahju kohe, et V5 karp ära läks icon_razz.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002




sõnum 17.12.2003 01:36:25 vasta tsitaadiga

Kõige esimene masin oli mingi 386, milles oli kogu süsteem ühel suurel kaardil isa laadses pesas, pilt oli ka mustvalge teisel- niiet mis video täpselt oli ei oska öelda.
(sellest masinast sai esimast korda elus "elektroonika" must suits välja lastud - üks päev lõpetas HDD (WD60MB) töötamise, sai siis sugulasega teine lahti kistud, et vaadata "mis sel katki on" icon_smile.gif meie üllatuseks kõik ilusti läikis, katsusime siis ketast ka, et nii sile ja kena jne jne. Panime kokku (mingid imelikud kruvid olid) panime sisse tagasi ja tööle - ja suits tuligi.

Teine oli S3 Trio 32 mingi 486 sees - selle aja kohta, kui sai hangitud arvuti, päris kobe tükk oli, ma mäletan.

Ja siis tuli Creative Riva TNT 16 MB ja see oli üks õnnestunud kaart. Kõikidele TNT2 m64dele tegi pika puuga ära, klokitult oli kusagil TNT2 Ultraga samal tasemel - sai temaga mängitud ja töötatud 98 -2002 aastani. Masin ise oli ka PII 350@392 CT 6BTM plaadil - mitte kordagi ei käinud garantiis video ja prose olid 3 aastat klokitud ja mitte mingeid jamasid ei olnud. Näitas ilusti filme ja mängis mängud a'la Jedi Knight II ja Max Payne 1024X768 resol ilusti ära - väga õnnelik ost oli.

Ja siis tuli praegune PoV TI 4280 128 MB. Mille vent küll kärisema hakkas, sai viidud garantiisse ja oh seda rõõmu, kui seal suur vaskradikas koos ventikaga peale pandi endise "käkki asemele" mis rohkem lärmas kui jahutas. Klokkub kenasti - kuid seda pole veel vaja läinud, kõik jookseb niigi kenasti - niiet jälle rahul icon_smile.gif (sülitan igaks juhuks kolm korda üle vasaku õla).
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
myxzel
HV kasutaja
myxzel

liitunud: 14.02.2002




sõnum 17.12.2003 04:12:25 vasta tsitaadiga

järgneb pikem jutt minu videoalastest läbielamistest, aga kuna "pikk jutt, sitt jutt" siis toon kohe aluses välja konkreetse nimekirja. kes ei viitsi ei pea seda pikka möla lugema icon_lol.gif beer_yum.gif

sedamoodi siis:
ATI 1 Mb PCI64
ATI Rage IIc 2 Mb PCI
nVidia Riva 128 ZX, 8 Mb AGP
ATI XPERT@WORK 8Mb PCI
ASUS GeForce2 MX 200/400, 16 Mb AGP
X-Micro GeForce 4 MX440, 64 Mb DDR, AGP, Tv-out
Hercules RADEON 8500LE, 64 Mb DDR, DVI, Tv-out


aasta oli vast 1996 v sinnakanti kui sain pelamiseks ühe tuusa sajase pentiumi, mil ATI 1 Mb PCI64 kaart sees oli. Väga hea kaart, Carmageddon, Cavewars ja Warcraft 2 jooksid täitsa kenasti 8)
kast on siiamaani alles ja täies töökorras, kasutatakse raamatupidamistöödel icon_wink.gif

järgmiseks oli 1998 aastal tiba tuusam 166 pentium, mil ATI Rage IIc 2 Mb PCI sees tiksus. Selle paugupilliga sai Quake2 mängitud ilgemat moodi ja muid tollaseid pelasid ka .. NFS I ja II, jms. selle kastiga sai ka tehtud esimesed klokiharjutused - 166@233 icon_smile.gif

edasi, 1999 lõpul pani emaplaat pange ja sai siis tiba suurem upgrage ette võetud - videoks nVidia esimesi kaarte nVidia Riva 128 ZX, 8 Mb AGP. Proseks sai 400 MHz cellu. Sai ostatud ka cd kirjutaja - trr, kõva sõna oli see ikka siis, üle 3k veel maksis icon_razz1.gif. sellest kastist sain rõõmu tunda ainult ligikaudu kuus kuud, kui pahalased tegid jaaniööl maja tühjaks ja mu tore ja tubli raal jalutas koos ülejäänud kodutehnikaga parematele jahimaadele icon_cry.gif icon_cry.gif icon_mad.gif icon_mad.gif

no aeg läks ikkagi edasi ja raali oli kah vaja - 2000.a. sügisel ostsin siis tallinnast ühe kasutatud kasti, mil ATI XPERT@WORK 8Mb PCI pildinäitamisel abiks oli. Eriline paugutaja just ei olnud aga tööd said tehtud ja mängitudki pisut. Proseks oli 233 MHz PII (tagasiminek eelmise raaliga võrreldes, aga mis teha icon_mad.gif )

2002.a. kevadeks oli taas raha pisut kogunenud ja tekkis mõte kergest upgradest. Osta.ee oksjoni kaudu saingi omale ühe 400MHz celeroniga kasti omanikuks, kus pilti aitas näidata ASUS GeForce2 MX 200/400, 16 Mb AGP
selle videoga on mul siiamaani olnud vaieldamatult KÕIGE PAREMAD kogemused - ilus pilt, jooksutas kenasti pelasid, kannatas klokki, ei mingeid ühilduvusjamasid vms. Kindlasti mängis siin oma rolli ka ASUS'e emaplaat - sama firma jupid ikkagi. Olin kaardiga väga rahul aga kuna arvutist filmide vaatamine hakkas kangesti meeldima siis pidin piiluma juba TV-Out funktsiooni pakkuvate kaartide poole (selle puudumine oli tal ainus miinus). Eelarve katteks olin sunnitud oma vana ASUS'e maha müüma, kuigi ma tegin seda väga raske südamega icon_neutral.gif

2003.a. talvel ostsin K-pommiaugust X-Micro GeForce 4 MX440, 64 Mb DDR, AGP, Tv-out. Poe vahet käisin muidugi 2 korda sest esimesel korral sain praagi icon_mad.gif icon_evil.gif .. aga see on juba teise teema jutt icon_wink.gif beer_yum.gif
Eelmise kaardiga võrreldes oli jamasid palju rohkem. Kuigi jõudlus oli kokkuvõttes parem, tekkisid ikka mingid jamad draiverite paikasaamisega, lisaks hakkas see video reso vahetades monitori plõksutama icon_confused.gif

täna lõpetasin oma raali järjekordse upgrade, mille tulemina on mul videole võimu andmas Hercules RADEON 8500LE, 64 Mb DDR, DVI, Tv-out. esialgne mulje on olnud meeldiv, pikemalt pajatada ei saa sest selle mõne tunniga veel kaarti tundma ei õpi. ülejäänud kasti saate profiilist kaeda icon_lol.gif thumbs_up.gif

_________________
CNC frees, 3D print, 3D modelleerimine ja joonestamine.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2003 06:14:28 vasta tsitaadiga

väga bro teema nu poolt thumbs_up.gif

Hmm, mõned aastad tagazi (4.8a näiteks) sain esimest korda koolis lähemalt interneti ja arvutit näppida...masinad olid MikroMikko mingid p75mhz..
Siis tekkis kohe ka huvi ja sai esialgse plaaniga ostetud arvutiaidast p133,32mb ram,1gb hdd 2500.-
põhimõte oli et saaks mängida mängu Age of Empires: the rise of rome. icon_wink.gif
aga kuna arvuti oli ilma monitorita laenasin koolist molu ja panin siis hooga selle ror'i demo peale aga ennäe imet Matroxi MGA 512kb ei suutnud jooksutada eriti ror'i icon_evil.gif
kui hiirt liigutasid ei liikunud mehikesed, kui ei liigutanud vudisid ilusti läbi artifactide ringi.
Samuti ei suutnud see kaart Acrossi, Stuntsi jm. liigutada icon_wink.gif (see kaart siiani alles, ja isegi praeguses masinas korra käinud.)
Niisis, oma molu mul ei olnud ja tõttasin siis arvutiseppadesse 15' kasut. molu ostma...sain molu kätte ja silma jäi S3 Trio 2mb mis maksis seal 100.-
Ostsin kohe ära ja väga bro kaart oli, suutis rise of romet mängida, aga mäng nagu hakkas ära tüütama icon_razz.gif
kuna eelnevad kaardid kumbki 3d'd liigutada ei viitsinud, sai sebitud 400.- kokku ja tõttasin tallinasse soovi kuulutuse peale ostma ATI rage 3D 8mb AGP
No muidugi oli p133'l puudu AGP slot ja kaart vahetus samal päeval S3 Virge 4mb 3d DX vastu thumbs_up.gif
kaart tundus jällegi väga bro, isegi quake 2 läks softwarwes tööle thumbs_up.gif
siis avastasin klokkimise ja vinnasin p133 käima @ 150mhz icon_rolleyes.gif
Enivei, natuke aega jooksutasin seda Virget ja kuskilt kuulsin et VooDoo kaardid pidid väga head olema icon_eek.gif
Hakkasin siis soovist kuulutust otsima ja leidsin Creative Voodoo2 12mb kaart maksis 500.-
Sain kätte - ups see on kiirendi mitte kaart, kuna masinas oli üldse 2 "valget auku" siis kakkusin heli välja ja panin voodoo sisse - silmad punnis vahtisin Driveri megailusat graafikat ja pelasin öid Q2'e...netist avastasin, et seda kaarti saab kiiremaks teha ja avastasin enda jaoks video klokkimise...voodoo oli 90/09 klokkidega ja töötas stabiilselt 105/105 icon_lol.gif
Samuti kuulsin, et virgega koos ei tööta voodoo kõige pearmini ja sa välja vahetatud naabriga Ati rage 2pci 2mb vastu. Video läks väheke kiiremaks küll, aga enne mängimist tegin resta, võtsin heli välja, panin video sisse...siis sai lõbusalt mängida kuni arvuti kokku jooksis. siis jälle heli sisse ja internetti icon_wink.gif
Siis sain kusagil parema mobo ja p166mmx prose (1999aasta vast), selle klokkisin kohe @ 210mhz
Ise muidugi jumala rahul - video ja heli sai ju korraga sees olla icon_wink.gif
Siis avastasin ka SD mälud..mobol oli nimelt 4 simmi ja 2 dimmi auku...väänasin 128 dimmi sisse ja volaa - UT ja colin 1 jooksid megahästi (oli ka muidugi igast teisi mänge, UT'd lasen siiamaani, kusjuures ta suutis MAX PAYNE jookustada icon_eek.gif )
Mingi aasta töötas mul siis Voodoo2 ja ATI rage PCI kooslus 210mhz masina peal. Ka esimesed klahvivajutused HV foorumitesse arvutas välja see masin icon_wink.gif
Siis sain tööle kusagile ja sai ostetud Duron 1.2ghz koos integreeritud Sis730 videoga. Windowsi loading oli meeletult kiire, Samuti muud toimingud aga video oli äärmiselt kehva...lükkasin vana hea Voodoo 2 appi ja 3d jooksis jäle vilinal icon_wink.gif
Siis vahepeal sain sõbra käest laenata (kasutaja TechZone) Gf2 mx400 64mb mis tundus muidugi eriti püss...enne seda aga müüsin Voodoo2 tuttavale maha. (meeletult raske südamega)
Siis sebisin ircust endale Abit Siluro GF4 MX440 64mb ddr 1200.-'ga...kaart oli väga bro, TV out oli kena ja klokkus imehästi...Samal ajal HV's hakkasid liikuma jutud ülisoodsa ja hea berformancega kaardist Hercules 3D Prophet Radeon 8500 64mb DDR...lükksin kohe soovis GF4'ja 300.- kallimalt maha (ost 1200.-, müüsin 1500.-) ja saatisn siis ema tolle radeoni järgi pealinna.
No üllatus missugune, berformance hea tõesti aga kaart ei tahtnud mu masinas töötada (ned olid ned perses seeriad r8500'jast)...klokkus megasitalt 250/250 @ 260/258 oli vist maksimaalne thumbs_down.gif
Lükkasin jällegi kallimalt maha kui ostsin ja sain asemele POV radeon 9100 64mb ddr 250/250. Väga bro kaart oli, ei klokkunud aga liikus icon_wink.gif
Sama masinaga tulemus vist 11500p. (2001se) Vahepeal oli ka mingi Riva TNT2 32mb AGP mille sain 25.- eequga, vahetasin BIOSE ära ja lükkasin 350'ga HVlasele maha - nime ei mäleta.
R9100 läks kuu aega tagazi uuele omanikule - Sethtanel hinnaga 1150.-
Nüüd sis istun siin Gainward TI4200 64mb, norm klokitavus, hea TV out taga ja igati rahul omadega - 14500p 3d markis pole just maha 1400 eeku maxva kaardi kohta icon_rolleyes.gif
oeh...sain südamelt ära - loodan et ajastused õieti meeles on icon_razz.gif

Kusjuures see VooDoo 2 millega ma oma esimesi 3D maailmu avastasin on mul kah kodus ikka olemas, müüsin selle ju paar aastat tagazi maha ja oli vist 8 kuti käes käinud - ja ennäe imet väikevend sai selle kaardi kätte kusagilt ja nüüd avastab oma maailma icon_rolleyes.gif (see kaart oli vist ka mu esimene tõeline armastus icon_lol.gif )

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
[Valts]
HV kasutaja
[Valts]

liitunud: 09.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2003 17:50:44 vasta tsitaadiga

Väga hea teema icon_wink.gif suht huvitav lugeda ja vaadata, mis kaardid kellelgi on olnud ja mis nendega tehtud.
Endal on olnud ainult 3 kaarti olnud icon_razz.gif
1. Ati Rage 128 Pro 16 mb. See tuli koos arvutiga Duron 700/128sdr (oi kui äge oli sellega cmr2 pelada icon_smile.gif, ennem sai sõbra juures kuidagi vaeveldes seda mängitud ) Klokkisin seda vist mingi 10 mhz isegi icon_biggrin.gif
2. Ajutisel sai õemehelt laenatud Ati Rage 4mb, kuna vana kaart sai maha müüdud, et muretseda uus ja parem kaart icon_smile.gif.
3. Vaikselt hakkasin siis uuendusi ellu viima. Esiteks siis see samune Gf4ti4200, mis mul ka konfis.
Ise olen kaardiga väga rahul, siiamaani kõik mängud mis on mul olnud on ka ära mängitud icon_smile.gif Hiljem lisandusid ka need mobo, prose ja mälu mis mul konfis on.
..... Järgmine kaart on arvatavasti FX 5900 SE(kui selle hind muidugi suvatseb normaliseeruda) või siis mingi r9800 kiviga kaart.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2hja
HV Guru
v2hja

liitunud: 14.03.2003




sõnum 17.12.2003 18:01:17 vasta tsitaadiga

ati rage IIc 4 mb
hercules raedon 9800 pro 128 mb

muide
vahet on tunda

_________________
www.ninjatune.net
RIP Monkey Radio
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2003 18:07:25 vasta tsitaadiga

v2hja kirjutas:
ati rage IIc 4 mb
hercules raedon 9800 pro 128 mb

muide
vahet on tunda

icon_lol.gif ei usu, millest see küll tulla võiks icon_razz.gif icon_lol.gif

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DanielLoorits
Kreisi kasutaja
DanielLoorits

liitunud: 08.10.2003




sõnum 18.12.2003 01:35:00 vasta tsitaadiga

1. Creative nVidia Riva TNT PRO 16MB ~ 1500.- EEK (uus) ca 5a tagasi
2. Inno nVidia GeForce2 TI 64MB ~ 1800.- EEK (uus) ca 1,5a tagasi
3. ASUS V8460 ULTRA DELUXE GeForce4 Ti4600 128DDRAM ~ 3100.- EEK (kasutatud 2 kuud) ca 6 kuud tagasi

Kõigiga igati rahul icon_biggrin.gif eriti selle viimasega thumbs_up.gif
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 18.12.2003 17:29:45 vasta tsitaadiga

1. RIVA nVidia TNT2 32MB 4x AGP - algselt küll 32MB kuid mingi imeläbi 'downclockis' ta end 16MB-seks. SOF2 vedas ikkagi välja mõõduka overclockiga icon_biggrin.gif
2. X-Micro nVidia GeForce 4 Ti4200 64MB 8x AGP VIVO - sai ostetud et uuemad pelad tööle läheksid. Kahjuks see vana juust toitekas ei vea välja. Pole eriti finantsi old et uut kah osta viimasel ajal. Eks varsti ostan uue parema toite ja siis akkan seda raiska klokkima icon_wink.gif

_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  sinu graafikakaartide ajalugu mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 80, 81, 82  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.