Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  LG esitles kinoformaadis ekraaniga nutitelefoni G6 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.02.2017 05:39:27 LG esitles kinoformaadis ekraaniga nutitelefoni G6 vasta tsitaadiga


PRESSITEADE — Elektroonikaettevõte LG Electronics (LG) tutvustas Barcelonas toimuval Mobile World Congress tehnikamessil oma värsket nutitelefoni G6, mis on disainitud tarbija soove arvestades märkimisväärselt suurema ekraaniga, kuid mis mahub sellegi poolest mugavalt ühte kätte.

Esimene 18:9 ekraanisuhtega nutitelefon
Uuel telefonil on 5,7-tolline QHD+ (2880x1440 resolutsiooniga) FullVision ekraan, mis on esmakordselt nutitelefonide ajaloos 18:9 ekraanisuhtega, mis on levinud formaat filmitööstustes. Võrreldes tavalise 16:9 ekraaniga pakub uus piklikum ekraan rohkem ruumi vaatamiseks ja loob ümbritsevast tõetruuma pildi nii videoid striimides kui mänge mängides.
LG G6 on ka esimene nutitelefon, mis pakub Dolby Vision tehnoloogia uskumatut heledust, kontrastsust ja värvi.

Kui teised sarnase ekraaniga telefonid tunduvad kohmakatena, siis G6 käsitsemiseks piisab ühest käest. Selle tõestuseks osales LG uus telefon Pennsylvania Osariigi Ülikoolis läbi viidud uuringus, kus testiti telefoni käsitlemise mugavust erinevates asendites ja lihaste väsimist, kui kasutada nutitelefoni pika perioodi vältel. G6 läbis testi kõige kõrgemate tulemustega.

“G6 telefonis kohtuvad suurem ekraan ja mugavus,” ütles LG Electronics Mobile Communications Company president ja tegevjuht Juno Cho. “LG jätkab nutitelefonide innovatsiooni juhtimist ning seab fookuseks mugavuse ja usaldusväärsuse, et ületada tarbijate ootuseid.”



Kolm kaamerat ning vee- ja tolmukindlus
G6 tagaküljel on kaks 125-kraadise vaateulatusega ja 13MP kaamerat – üks harilik ja teine lainurkkaamera. Telefoni esiküljel peidab aga 100-kraadise vaateväljaga 5MP lainurkkaamera, mis võimaldab endast pilte teha ilma selfie pulgata.
Piltide vaatamiseks ei pea enam minema galeriisse, sest telefon kuvab pildid filmirežiimil ühes aknas. G6 pakub ka Square Camera funktsiooni, mis jagab ekraani kaheks võrdseks osaks, võimaldades kasutajatel teha 1:1 suhtega pilte ühes aknas, samal ajal teises vaadata, töödelda ja laadida pilte kohe pärast pildistamist. Telefon võimaldab ka GIF-failide tegemist 2-100 pildiga ning on vee- ja tolmukindel (IP68).
G6 on esimene LG telefon, mis on ülekuumenemise vastu kaitstud tänu kasutusel olevale patenteeritud tehnoloogiale, mis hajutab soojust ja vähendab temperatuuri. Et veelgi hajutada soojust seadme sees, on LG insenerid paigutanud kõige tõenäolisemalt kuumenevad komponendid üksteisest nii kaugele kui võimalik.

LG G6 on ühtlasi esimene sisse ehitatud Google Assistant funktsiooniga telefon. Abimees töötab laitmatult LG rakendustega, mis annavad kasutajale kiired vastused, haldavad igapäevaseid ülesandeid ning lubavad nautida parimat muusikat ja videoid. Iga kasutuskorraga õpib Google Assistant kasutajat rohkem tundma ning muutub seeläbi aina efektiivsemaks.

Tehnilised andmed:*
    · Protsessor: Qualcomm® Snapdragon™ 821
    · Ekraan: 5,7-tolline 18:9 QHD+ FullVision® Ekraan (2880 x 1440 / 564ppi)
    · Mälu: 4GB LPDDR4 RAM / 32GB UFS 2.0 ROM / MicroSD (kuni 2TB)
    · Ühenduvus: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 4.2 BLE / NFC / USB Type-C 2.0 (3.1 ühilduv)
    · Kaamera:
    Eesmine: 5MP Lainurk (F2.2 / 100°)
    Tagumised: 13MP Lainurk (F2.4 / 125°) / 13MP Standard OIS 2.0 (F1.8 / 71°)
    · Aku: 3,300mAh
    · Operatsioonisüsteem: Android 7.0 Nougat
    · Suurus: 148.9 x 71.9 x 7.9mm
    · Kaal: 163g
    · Värvid: plaatina, valge ja must

* Tehnilised andmed varieeruvad vastavalt turule.

Täiendav informatsioon: www.lg.com

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 08:50:49 vasta tsitaadiga

http://www.trustedreviews.com/lg-g6-review
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 10:43:53 vasta tsitaadiga

Ekraan on suurem kui Pixel XL puhul, aga korpus väiksem - meeldib.
Huvitav palju 821 vs 835 aku pidamise erinevus selle aparaadi vahel oleks...

835 praeguse seisuga vist ainult S8 ja Sony uue lipulaeva sisse välja kuulutatud.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kussu
HV veteran
kussu

liitunud: 18.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 10:52:11 vasta tsitaadiga

Tanel kas LG saatis selle pressiteate sulle ise? Kui õieti mäletan siis millalgi oli pressiteade, et LG enam meie turul oma telefone ei müü! Seega jääb selle pressiteate mõte arusaamatuks.
Jah, loomulikult jääb võimalus neid telefone siis mujalt siia tellida, aga ikkagi on asi põhimõttes, et miks väljastada pressiteade kui meie turul neid ei müüda.


Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.02.2017 11:39:17 vasta tsitaadiga

kussu, LG saatis jah
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 28.02.2017 11:41:54 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
kussu, LG saatis jah
ei ole lihtsalt viitsitud vastavat teadete saajate nimekirja korrigeerida
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 11:45:51 vasta tsitaadiga

kussu kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Digitunnis mainiti kuulujuttudest, kus räägitakse Baltikumi naasmisest.

Alates 6:37 on LG juttu
phpBB [media]
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.02.2017 11:49:09 vasta tsitaadiga

G5-ga feiliti globaalselt, aga Baltikumist on raskuste esinedes varemgi ehmatusest või madala kasumlikkuse tõttu eemale tõmbutud. Ehk management muuda meelt ja ikka naaseb.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kussu
HV veteran
kussu

liitunud: 18.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 11:51:17 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Ehk management muuda meelt ja ikka naaseb.


Loodame icon_biggrin.gif Olin juba LG usku ja plaanisin G5 soetamist, kuid.... Sai hoopis OnePlus3 selle asemel võetud.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 13:06:01 vasta tsitaadiga

2:1 külgesuhtega ekraan, mitte 18:9. Need numbrid taandatakse ikka ära.
Kinos on scope küljesuhe 2,39:1 ning flat 1,85:1. Kus filmitööstuses 2:1 suhet kasutatakse?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 13:50:36 vasta tsitaadiga

Tundub suht tummine tükk. Kaamera ja ekraan kindlasti väga head.
Kui igasugused eksperimendid ära lõpetada a'la "modulaarne disain" ja imelik ekraanisuhe, siis võiksid ju hästi müüa.
Kahju on küll, et LG siit mobiilidega lahkus. Viimane halb kogemus LG telefoniga oli Nexus 5, edaspidi on kõik tiptop olnud.

_________________
KASS
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.02.2017 16:04:31 vasta tsitaadiga

raxz, pigem on küsimus selles, mis sinna lisaruumi peale ära saab mahutada video kõrvale.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
W!ngs
HV kasutaja
W!ngs

liitunud: 14.01.2010




sõnum 28.02.2017 19:42:03 vasta tsitaadiga

Haha, hoidke LG-st ja selle praagist eemale, kui te vähegi hoolite oma närvidest, ajast ja rahast.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 20:17:05 vasta tsitaadiga

W!ngs, Delfi möllaarium asub aadressil: Delfi.ee icon_rolleyes.gif


Hmm müügil alles aprillis. Juhtub lõpuks nagu G5'ga ilmselt, ehk müüki jõuab siis kui teised tootjad on selle kiibistiku juba "aegunuks" kuulutanud.
Lisaks veel 2 kuud quality control'i ja alfa teste klientide poolt. Noh, enne juunit ilmselt soetada ei õnnestu seda.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
W!ngs
HV kasutaja
W!ngs

liitunud: 14.01.2010




sõnum 28.02.2017 21:21:56 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
W!ngs, Delfi möllaarium asub aadressil: Delfi.ee icon_rolleyes.gif


Hmm müügil alles aprillis. Juhtub lõpuks nagu G5'ga ilmselt, ehk müüki jõuab siis kui teised tootjad on selle kiibistiku juba "aegunuks" kuulutanud.
Lisaks veel 2 kuud quality control'i ja alfa teste klientide poolt. Noh, enne juunit ilmselt soetada ei õnnestu seda.

Ma ei hakka siin heietama LG kvaliteedist, kui terve internet on seda paksult täis. Mine loe veidi, sest tundub, et su standardid on niivõrd madalad või sa lihtsalt pole veel aastaid kestnud bootloop ja muude probleemide otsa sattunud.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 21:36:33 vasta tsitaadiga

W!ngs, osta omale sony ja soni delfi möllaariumis edasi icon_rolleyes.gif
Pole olemas seadet, mille kohta sa ei suudaks lugeda netist mingit kisa.

G4 bootloop läks garantii alla, eeldusel, et seade oli vähem kui 2a vana ja ostetud ametlikest kanalitest.
Lisaks oli neid "vigaseid" ainult marginaalne protsent.

Eesti turule ametlike kanaleid pidi jõudnud, ehk baltic versioonidel pole seda probleemi täheldanud.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
W!ngs
HV kasutaja
W!ngs

liitunud: 14.01.2010




sõnum 28.02.2017 22:02:28 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
W!ngs, osta omale sony ja soni delfi möllaariumis edasi icon_rolleyes.gif
Pole olemas seadet, mille kohta sa ei suudaks lugeda netist mingit kisa.

G4 bootloop läks garantii alla, eeldusel, et seade oli vähem kui 2a vana ja ostetud ametlikest kanalitest.
Lisaks oli neid "vigaseid" ainult marginaalne protsent.

Eesti turule ametlike kanaleid pidi jõudnud, ehk baltic versioonidel pole seda probleemi täheldanud.

Miks sa nii isiklikuks lähed? Jälle saadad mind möllaariumisse!? Juba teist korda järjest paned mulle ära oma uue, noortepärase sõnaga. Oled, oled kõva alfa oma monitori taga, rahune maha. Peab ikka eriti armetu inimolevus olema, et niivõrd isiklikult LG kritiseerimist võtta.

Teemasse, siis bootloop probleemid algasid juba G3'st, kui mitte varem. See ei eksisteeri vaid G4'l, see probleem esineb kuni V10'ni välja.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 22:59:18 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
2:1 külgesuhtega ekraan, mitte 18:9. Need numbrid taandatakse ikka ära.
Kinos on scope küljesuhe 2,39:1 ning flat 1,85:1. Kus filmitööstuses 2:1 suhet kasutatakse?


Telekatööstuses kasutatakse :9, kinos :1. Nagu 16:9 ja 21:9, nii tekib mingi seos kuhu see formaat nende suhtes asetub. Aga mis sealjuures levinud filmiformaatidega seostub see jääb küll segaseks.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 23:35:37 vasta tsitaadiga

W!ngs, sellised sisutud ja ilma igasuguse mõtteta postitused on delfi mölisejate klassika, sellepärast tuli ka soovitus sinna minna läbustama.
tsitaat:

su standardid on niivõrd madalad

tsitaat:

Oled, oled kõva alfa oma monitori taga, rahune maha. Peab ikka eriti armetu inimolevus olem


Võta hoogu maha. Isiklikuks muutusid sina, mina olen täiesti rahulik. Sinu esimeses postituses polnud mingit tuge su väitele, vaid sisaldas delfi laadset kisa.
Ilmselgelt on sinu traumeerituse põhjuseks kõigest bootloop, eks ma siis natuke selgitan sulle selle tagapõhja.

Bootloop defekt oli snäpa 808 probleem, mida esines ka teistel tootjatel. Küllaga müüdi LG G4'ja ja V10't ning LG/Google Nexus 5X suurjusjärk rohkem kui teisi kokku, mistõttu on jäänud mulje, et tegemist on LG tõrkega.
Bootloopi põhjus oli snäpa 808 joodises, mille koostis ei olnud ilmselt eutektiline ning joodis kristalliseerus ja eraldus. Täpsemalt eutektika lähedane, joodis peab olema eutektiline peale jootmisprotsessi ning joodise seismine liiga kaua sulavannis põhjustab probleeme.
Tuletan meelde, et BGA prosed tulevad tehasest juba koos joodisega, mille üle seadme tootjal kontroll puudub.

Vot G3 bootloopi kohapealt on sul isegi õigus. See oli puhtalt LG feil kuubis. Selle taga oli vigane OTA, mis tegelikult suht kiirest ära koristati.

Aga samas vigaseid softe on kõigil esinenud.

Ehk siis, kisa LG suunas, et nad teevad väga kehvasid telefone, on nagu süüdistada näiteks konkreetselt Mercedest(või muud auto tootjat), et nende airbagid iseeneslikult plahvatavad, kuigi reaalse süü taga on konkreetse komponendi tootja.
Või siis millist videokaardi tootjat sa süüdistad, et kõikide tootjate nvidia 8000 ja 9000 seeria prosede joodised samamoodi kõikidel seadmetel irdusid?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2017 00:17:11 vasta tsitaadiga

Endal on LG G4 ning enne oli Nexus 5 (muid LG mudeleid ka veel olnud) ja pole ühtegi garantii kala veel olnud. Väga rahul LG toodanguga. Järgmiseks võtaks ka ilmselt LG, kui nad vaid ametlikult Balti turule tagasi tuleksid.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sir_LoThAr
HV vaatleja

liitunud: 05.05.2009




sõnum 01.03.2017 00:58:45 vasta tsitaadiga

Miks värk selle järjest kitsamaks minemisega on?

Praegune Iphone 7 Plus liiga kitsaski juba. Kui klaviatuurile täpitähed saaks kuidagi juurde, siis läheks suht kehvaks kirjutamine. Vanal Samsung Notel oli 0.2" väiksem ekraan ja olid klaviatuuril täpitähed ka olemas ning oli palju mugavam kirjutada kui praeguse iphonega. Ekraan joonlauaga möötes nii ligi 5mm laiem, kuid tunduvalt lühem vörreldes 7 Plusiga.. Ega ei jäägi muud üle vist kui vaadata sinna 6"+ telefoni suunas. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2017 00:59:50 vasta tsitaadiga

Oleneb käest ikka. Kui on kalevipoja käsi siis on paras jah 6, aga mul jälle võrdlemisi väiksed kämblad ja hea meelega tahaks just peenemat telefoni millel ekraanipinda piisavalt, et ühe käega mõistlik kasutada. G4 natuke liiga lai.
_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2017 02:31:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Miks värk selle järjest kitsamaks minemisega on?

Ilmselt aasiamaades kus telefoni disainitakse, on väiksemad käed ning rahvale meeldib telefoni ikkagi ühe käega opereerida.
Noh, et siis ulatab pöidlaga üle kogu ekraani tõmbama.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2017 13:32:30 vasta tsitaadiga

Arvestades seda kui lollilt palju tühja korpusepinda on jäetud näiteks Nexus 5X ekraani otstesse, on selle telefoni ekraani ja korpuse suhe palju paremini paigas, nagu oli näiteks Moto G 1st gen-il.
Nagu juba nimetati, on ekraan suurem kui Pixel XL-il, telefon ise aga väiksem. Telefon ise on hoopis Nexus 5X mõõtu - ainult millimeeter pikem ja laiem. Minu meelest suurepärane ruumikasutus. Nexust on enamasti võimalik ka ühe käega veel kasutada, nii et peaks saama ka G6.
Sõrmejäljelugeja on ka endiselt õiges kohas nagu Nexusel.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
muganbeat
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2017 11:21:52 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
W!ngs
Bootloop defekt oli snäpa 808 probleem, mida esines ka teistel tootjatel. Küllaga müüdi LG G4'ja ja V10't ning LG/Google Nexus 5X suurjusjärk rohkem kui teisi kokku, mistõttu on jäänud mulje, et tegemist on LG tõrkega.
Bootloopi põhjus oli snäpa 808 joodises, mille koostis ei olnud ilmselt eutektiline ning joodis kristalliseerus ja eraldus. Täpsemalt eutektika lähedane, joodis peab olema eutektiline peale jootmisprotsessi ning joodise seismine liiga kaua sulavannis põhjustab probleeme.
Tuletan meelde, et BGA prosed tulevad tehasest juba koos joodisega, mille üle seadme tootjal kontroll puudub.


Ilmselt polnud viga ikka selles, et joodis oli liiga kaua vedelas olekus vaid pigem selles, et joote protsess oli liiga kiire. Kuna tänapäeval on toodete massid suured, siis viiakse iga protsessi aeg miinimumi peale. Ilmselt tehti ka sama nende joodistega. Joote protsessil on 3 etappi. Esimesena kuumutatakse toodet kusagil 150-170 kraadini (jootepasta sees olev fluks aktiviseerub ja hakkab komponendi ja trükkplaadi pinda puhastama), seejärel viiakse jootepastast välja solvent/niiskus ja seejärel alles alustatakse jootmist, kus viiakse toode kuumusele 220 kraadi. Sealt maalt sulab alles pliivaba jootepasta ja hakkab peale jootumine. Iga etapi jaoks on antud maskimaalne ja minimaalne aeg. Kui nüüd iga etapp viia minimaalseks, sest on vaja kasumi eesmärgil võimalikult palju tooteid toota lühima võimaliku ajaga, siis tekib olukord, kus joote moodustumine on piiri peal ja sellise joote jahtumisel on joode stressis ja õrn. Pole olnud piisavalt aega ühtse massi moodustamiseks. Lisaks võib veel tekkida temperatuuri erinevus komponendi ja trükkplaadi vahel. Joode nakkub paremini ikka sinna poole, mis on ideaal temperatuurile lähemal.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2017 12:20:44 vasta tsitaadiga

muganbeat, jah, ka variant.
Samas ka mitte ainult, sest kui sul seisab see pliivaba joodis pikka aega, siis tina muudkui oksüdeerub ja sadeneb välja, ehk tina sisaldus muudkui väheneb.
Probleem, mis pliijoodisega puudus, kuna plii ja tina oksüdatsioon on praktiliselt võrdne.

Kui me võtame nüüd näiteks need kurikuulsad nvidia kiibid, siis vahet pole palju või kaua sa neid kuumutasid, joode tuli ikka lahti.
Ja kui arvestada, et need 808 kiibid on kõikidel tootjatel probleemsed, siis küsimus ei ole kiipide peale jootmises vaid jootepallikeste enda kvaliteedis, mis oli qualcommi probleem.

Samas ma isegi ei tea, kas need ram kiibid olid juba qualcommi poolt peale pandud, või seda pidi tegema lõpptootja. Koostööst ei loobunud mitte 808 ja trükiplaadi vaheline joode vaid 808 ja ram kiibi vaheline joode.
808 on PoP disain ehk RAM istub snäpa otsas.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 02.03.2017 13:21:38 vasta tsitaadiga

Mul on raskusi ühekäega oma lumia 830-etki kasutada icon_biggrin.gif
Tahaks järgmiseks telefoniks väiksemat ekraani kui mu praegune 5 tolli või siis suurem ekraan, aga väiksem korpus võrreldes oma lutsu.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 02.03.2017 13:24:29 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
muganbeat, jah, ka variant.
Samas ka mitte ainult, sest kui sul seisab see pliivaba joodis pikka aega, siis tina muudkui oksüdeerub ja sadeneb välja, ehk tina sisaldus muudkui väheneb.
Probleem, mis pliijoodisega puudus, kuna plii ja tina oksüdatsioon on praktiliselt võrdne.

Kui me võtame nüüd näiteks need kurikuulsad nvidia kiibid, siis vahet pole palju või kaua sa neid kuumutasid, joode tuli ikka lahti.
Ja kui arvestada, et need 808 kiibid on kõikidel tootjatel probleemsed, siis küsimus ei ole kiipide peale jootmises vaid jootepallikeste enda kvaliteedis, mis oli qualcommi probleem.

Samas ma isegi ei tea, kas need ram kiibid olid juba qualcommi poolt peale pandud, või seda pidi tegema lõpptootja. Koostööst ei loobunud mitte 808 ja trükiplaadi vaheline joode vaid 808 ja ram kiibi vaheline joode.
808 on PoP disain ehk RAM istub snäpa otsas.

Huvitav, et Tartu Ülikool ei nõua oma Lp. Teadlastelt uuema aja teadmiste omandamist icon_smile.gif ning Lp. Teadlased ise ei tule selle peale, et Teadlane, kes levitab vananenud infot, teeb ka Tartu Ülikoolile kehva Mainekujundust... icon_smile.gif

1. BGA-de jootmistemperatuur on mitu head aastat juba 270 kraadi, mitte mingi 220 kraadi või 240 kraadi. beer_yum.gif
Põhjus on imelihtne - tänapäevane Pliivaba tina on paksult vaske täis topitud ning mida rohkem on vaske, seda kõrgemat jootetemperatuuri ka kasutama peab.

Kui ei usu, siis loe mida IBM kirjutab oma tähtsas-ametlikus Dokumendis:

4. Reflow Simulation - Submerse entire component in molten solder type as specified by IBM:
a. SnPb solder at 260C +5/-0C for 5 seconds
b. Pb-free solder at 270C +5/-0C for 5 seconds
(Component may be wrapped in aluminum foil.)

https://www-304.ibm.com/procurement/esi/commodity/esireg.nsf/0/2b1c03359690a6f000257b74001b4c2d/$FILE/57G9271,N81528.pdf
--------------
2. Kui ikka veel ei usu, siis väike väljavõte "Mobiilimeeste foorumist":
today changed two nand on ipads mini3.
old nand desoldered with 300c,
balls added to new nand with 240c on preheather
and then soldered nand to mainboard with hotair on 270c.
Both ipads works fine

3. Ning üks asi veel - väga paljud emaplaadid tulevad ikkagi juba tehasest koos "tinakuulidega" ning sinna joodetakse BGA millele pole joodetud mingeid tinakuule.
Põhjus on imelihtne - erinevad firmad kasutavad erinevaid lahendusi ja siis saabki olla ainult tehas ise kes teab mida ta teeb.
Mitte ei pea seda teadma Chippide tootjad.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2017 16:57:46 vasta tsitaadiga

lopes39 kirjutas:
Mul on raskusi ühekäega oma lumia 830-etki kasutada icon_biggrin.gif
Tahaks järgmiseks telefoniks väiksemat ekraani kui mu praegune 5 tolli või siis suurem ekraan, aga väiksem korpus võrreldes oma lutsu.

sub-5" telefonidest ongi räme ikaldus. või vähemalt sellistest, mis vähegi võimekad. pean oma Z3C nagu s!tta pilpa peal hoidma, sest asemele pole nagu miskit võtta icon_rolleyes.gif

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Stn
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2017 18:02:12 vasta tsitaadiga

tsitaat:

sub-5" telefonidest ongi räme ikaldus. või vähemalt sellistest, mis vähegi võimekad. pean oma Z3C nagu s!tta pilpa peal hoidma, sest asemele pole nagu miskit võtta

Kõik i-telefonid v.a. Plus seeria on ju alla 5". Lisaks Galaxy A3 2017.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2017 19:09:25 vasta tsitaadiga

tahanteada, mine maga kaineks icon_rolleyes.gif

Kui sa nüüd tsitaati ise ka loed, leiad, et ma ei rääkinud sõnagi temperatuurist.
Teiseks, mine hari ennast natukene. Loe teh pabereid mitte lõuapoolikute foorumit. Sa oled ilmselgelt sekundid temperatuuriga segamini ajanud icon_rolleyes.gif :



http://www.pulseelectronics.com/wp-content/uploads/2016/12/HJ606.pdf
http://www.ti.com/lit/an/snoa021c/snoa021c.pdf
https://www.inforcecomputing.com/public_docs/Qualcomm%20Snapdragon%20410%20APQ8016%20Device%20Specification.pdf

tsitaat:

mida rohkem on vaske, seda kõrgemat jootetemperatuuri ka kasutama peab.

Ja mine palun õpi natuke koolikeemiat.
http://opiobjektid.tptlive.ee/Materjaliopetus/sulami_olekudiagramm.html
Tuleta meelde misasi on eutektiline sulam.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
muganbeat
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2017 09:59:58 vasta tsitaadiga

Üldiselt on ikka nii, et enamikel jootepastadel jääb kõrgeim temperatuur pliivabal joodisel sinna 245 kraadi juurde reflow protsessis. Kõrgemad temperatuurid jäävad eraldi BGA paigaldus masinate jaoks, kus eraldi jootepastat ei lisata vaid joodetakse BGA all olevate tinapallide abil. See, et mingi komponendi tootja annab omale ette maksimaalse lubatud temperatuuri ei tähenda seda, et alla selle seda joota ei saa. Pigem on see antud selleks, et sealt maalt enam üle minna ei tohi, võib hakata komponenti kahjustama ja komponendi tootja ei garanteeri enam komponendi toimimist. Kui üles ehitada reflow protsess, siis peab ikka aluseks võtma tootel kasutatava tinapasta profiili ja kraadide vahemikud, sest need tagavad, et pasta sulab ilusti ja tekib korralik tugev joodis.

Pliivaba joodise oksüdeerumine on teada probleem, aga kahjuks peame sellist joodet kasutama kuna pliiga joodis on lubatud ainult teatud valdkondades. Kui pliivaba joodis on korralikult kuuma saanud ja korralikult moodustunud, siis ei juhtu temaga üldiselt mõned aastad midagi, sest oksiid ei suuda süüa läbi välispinna. Lisaks mängib selles protsessis ka rolli jootepastas olev fluks, mis jätab tihti kaitsva kihi joodise peale, et takistada oksiidi levikut.

Kuna olen sellises valdkonnas töötanud 5+ aastat, siis olen kogenud ka probleeme, kus BGA tootja kasutatud tina ja firmades kasutatav jootepasta ei sobi kokku. Nimelt on jootepastas peale tina veel "miljon" ainet ja jootmisel tekib nende vahel konflikt, mis omakorda muudab joote struktuuri pehmeks ja ei teki vajalikku nakkumist. Tekib tõrjuv joode, aga seda ei näe ei silma ega X-rayga. Sellise vea avastamiseks peaks BGA puhta jõuga trükkplaadilt eemaldama ja siis hindama joodiseid. Lisaks on BGA-d veel niiskustundlikud komponendid ja kui neid õigesti ei käsitleta, siis nad imevad enda sisse piisavalt niiskust, et samuti joote protsess pekki keerata. Lisaks on veel variant, et BGA pallidel oli juba valest käsitlusest peal paksem oksiidi kiht ja jootepastas olev fluks ei suuda ennem jootmise alustamist seda ära eemaldada komponendi pinnalt.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enigma
Kreisi kasutaja
enigma

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 01:41:29 vasta tsitaadiga

LG on kuulus oma väga kehvade telefoni kaamerate poolest.
Huvitav kuidas uue mudeli kaamera ka on? Ka jätkatakse traditsioone? icon_lol.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 07:48:27 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Huvitav kuidas uue mudeli kaamera ka on?

Huawei P10 vs LG G6 dual camera shootout
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 12:44:45 vasta tsitaadiga

enigma kirjutas:
LG on kuulus oma väga kehvade telefoni kaamerate poolest.
Huvitav kuidas uue mudeli kaamera ka on? Ka jätkatakse traditsioone? icon_lol.gif

Kuulus? G4-l on väga hea kaamera, 5x-i oma pole ka halb. Nexus 5 oli jah kräpp. Rohkem isiklikke kokkupuuteid pole.

_________________
KASS
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 12:47:59 vasta tsitaadiga

inca, flex 2 oli ka väga hea kaamera.

Millel oli kehv kaamera? Siinkohal siis võrrelda teise tootja sama hinnaga telefone. 150 eurose LG ja 800€ õuna võrdlus on kohatu.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2017 09:55:44 vasta tsitaadiga

Eestist siis kuskilt ei saa jah?
_________________
KASS
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2017 10:47:57 vasta tsitaadiga

inca, seda ei saa veel kuskilt ju.
Kui euroopas saada on, saab seda ka meil. Nt 1a või RDE vms. müüb LG'd edasi. Lihtsalt LG ise enam ei turusta neid siin.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aks
HV veteran
aks

liitunud: 08.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2017 10:48:49 vasta tsitaadiga

Olen omanud G2 ja nüüd kasutan Flex 2 ja ei kavatsegi vahetada kuna midagi väga head pole pakkuda ka turul.
Kaamerad neil mudelitel on väga ok ja probleeme pole esinenud.
Igati hea ost eriti nüüdsel ajal 225€ eest.
PS. Eks igal tootjal esineb vahel probleeme, üldistada ei saa. Viimased kaks televiisorit ja pesumasin ka LG omad ja kestavad väga hästi icon_smile.gif
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  LG esitles kinoformaadis ekraaniga nutitelefoni G6
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.