Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  INTERNETKOJU märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 20, 21, 22  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
lurr
HV veteran
lurr

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.11.2017 12:10:08 vasta tsitaadiga

näited palun "peldikutest".
Muidu on su jutt tavaline supiaur.
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a1
Kreisi kasutaja
a1

liitunud: 26.07.2002




sõnum 13.11.2017 12:13:26 vasta tsitaadiga

Keset põldu pandud täppe olen minagi näinud.

http://digitee.ee/uudised/digitee-veebileht-suletakse-15-11-2017/
(ei tea, kas jäid võlgu, juba kunni pandud)


viimati muutis a1 13.11.2017 19:37:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.11.2017 12:17:20 vasta tsitaadiga

No seal võib olla probleem ka lihtsalt kaardirakenduses, lähebki märgitud punkt tuimalt pool kilomeetrit võssa. Või siis plaanibki inimene lähiajal keset põldu maja ehitada.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.11.2017 12:19:05 vasta tsitaadiga

a1 kirjutas:
Keset põldu pandud täppe olen minagi näinud.


Vabalt võib olla, et seal põllu peal on juba ehitusluba olemas ja varsti kerkib sinna mingi objekt, kus internetti vaja võib minna.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 13.11.2017 12:54:49 vasta tsitaadiga

Mulle käis Elion kunagi välja liinihinna 600.000 eek ja kui see ei sobi, kolige linna. Ja paljud tegidki seda.
Ja paljud koliks tagasi, kui oleks elementaarsed kommunikatsioonid võimalikud. Nii ongi digiküsitluste käigus antud sooviavaldused ka kohtadesse kus täna ei ela keegi, kuid elaks juhul kui seal oleks normaalne nett. Nii et jutt "peldikust" näitab taset...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.11.2017 13:00:27 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Mulle käis Elion kunagi välja liinihinna 600.000 eek ja kui see ei sobi, kolige linna. Ja paljud tegidki seda.
Ja paljud koliks tagasi, kui oleks elementaarsed kommunikatsioonid võimalikud. Nii ongi digiküsitluste käigus antud sooviavaldused ka kohtadesse kus täna ei ela keegi, kuid elaks juhul kui seal oleks normaalne nett. Nii et jutt "peldikust" näitab taset...


Tänapäeval enamasti. vähemalt ühe operaatori 4g õnnestub ikka kätte saada. Aga ajal kui 4g-d polnud ja 3g oli ka alles lapsekingades, võis nii mõnigi linna kolida küll.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.11.2017 13:06:47 vasta tsitaadiga

Pealegi sooviavaldus ei kohustanud millekski, nii võis ka pellereid kirja panna - kuigi jah, eks see näitab tõesti telia suhtumist - et näe tahate pellerisse netti väää, mina vää, nii ilus vää, väkvaa - kivivalvur ropka. Kui asjaoks oleks läinud oleks haldur võtnud algsete soovijatega ühendust ja siis oleks juba selgunud et jah, me ikkagi ei soovi. Nii et ma lausa ootan seda etappi kliendile järjest lähemale
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.11.2017 13:32:57 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
Pealegi sooviavaldus ei kohustanud millekski, nii võis ka pellereid kirja panna - kuigi jah, eks see näitab tõesti telia suhtumist - et näe tahate pellerisse netti väää, mina vää, nii ilus vää, väkvaa - kivivalvur ropka. Kui asjaoks oleks läinud oleks haldur võtnud algsete soovijatega ühendust ja siis oleks juba selgunud et jah, me ikkagi ei soovi. Nii et ma lausa ootan seda etappi kliendile järjest lähemale


Kui on sõna otseses mõttes vaid peldik puudevilus, siis võis selle avalduse laekumine hoopis teistmoodi käia ehk siis peldikuomanikule käidi pinda ja kui peale seda kui ta kolmandat korda "ei" ütles ikka edasi moositi ja öeldi, et avaldus ei kohusta ju veel millekski, siis lõi käega ja tegigi ära. Pinda käimise põhjus on selles, et projektile rahastuse saamiseks on vaja ju ette näidata, et piirkonnas on mingi kriitiline mass huvilisi, samuti sõltuvad summad tõenäoliselt huviliste arvust.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 13.11.2017 18:48:36 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
Pealegi sooviavaldus ei kohustanud millekski, nii võis ka pellereid kirja panna - kuigi jah, eks see näitab tõesti telia suhtumist - et näe tahate pellerisse netti väää, mina vää, nii ilus vää, väkvaa - kivivalvur ropka. Kui asjaoks oleks läinud oleks haldur võtnud algsete soovijatega ühendust ja siis oleks juba selgunud et jah, me ikkagi ei soovi. Nii et ma lausa ootan seda etappi kliendile järjest lähemale


Ma võib-olla pole sulle varem soovitusi andnud aga ära hakka keset päeva jooma icon_biggrin.gif Telia paneb kasvõi pellerisse neti kui vaja sest elekter seal juba on, saab PLC kaudu wifi laiendi ühendada.

Teen lagunenud kolhoosi laudast pildi kui mööda peaks sealt sõitma, kuna aga keset metsa 15km kaugusel siis võib aega võtta. Ma ei ole võõraid külasid vaadanud, ikka neid kus ma tean, kes ja kus elab või ei ela.

Kui keegi väidab, et jääb maale kolimata neti tõttu siis tänapäeval on see juba naeruväärne.
Tänapäeva nett on maal parem kui kuivkäimla vs. vesiklosett. Seega ei pea kiviaega kukkuma, et tööd teha.

Progejaid olen nö kolgastes kohanud, misiganes 20/5 on 4G kaudu töö jaoks täiesti tarbitav kuid küsimused tekivad just ebastabiilsuses, sõltuvalt asukohast.
Seal kus toimib, töö käib, kus on kiirusekõikumised ja koormused, tuleb lahendus leida.

4K TV striim ei ole elutähtis kvaliteet maapiirkonnas, ma saan aru, et võivad olla vajadused ja nõudmised aga elutähtis on siiski vesi, elekter, e-teenuste jaoks vajalik võrguühendus, seda siis riigi vaates.
Valimistulemuste ja euroopa vaates on vaja muidugi rohkem, et näidata ennast valijale ja euroopale IT riigina.
Tiiger on tõesti surnud aga nagu Roaldi saade eestit näitab, on meil hullemad probleeme kui Tiiger, IT ja 4K.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.11.2017 19:00:11 vasta tsitaadiga

võibolla on asi nii,et omanda esmalt arstikutse ja siis hakka diagnoose jagama. Mina näiteks võin seda teha. Ja joon ma ainult 2x aastas. TELIA EI PANE mitte midagi mitte kuhugi, kui sa teliale just 10x kallimat hinda ei maksa. Maalt kolitakse pigem ära ja üks põhjustest on nett. miks peab keegi kiimlema mingi 4g ümber, kui linnas on valikut seinast seina? Hullemat probleemi kui korraliku TIX-i või TLLX-i puudumine maal ei ole olemas.
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 13.11.2017 19:16:30 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
võibolla on asi nii,et omanda esmalt arstikutse ja siis hakka diagnoose jagama. Mina näiteks võin seda teha. Ja joon ma ainult 2x aastas. TELIA EI PANE mitte midagi mitte kuhugi, kui sa teliale just 10x kallimat hinda ei maksa. Maalt kolitakse pigem ära ja üks põhjustest on nett. miks peab keegi kiimlema mingi 4g ümber, kui linnas on valikut seinast seina? Hullemat probleemi kui korraliku TIX-i või TLLX-i puudumine maal ei ole olemas.


Võib-olla on siis probleem selles, et ei joo piisavalt. Mul sõber ütles kunagi, et kõik mis on tellittu, on maksettu. (licid ja kallis alkohol)
Tore on kui fiiber majas, ilgelt tahaks ka aga küsimus on hinnas, kas maksta seda kõikidele mitmekordselt läbi maksusüsteemi või osta ise... minu puhul oleks hind ehk ca 2000€ ühes maakolka asulas. Oska kohe emale öelda, et maja ees tuleb muru üles kaevata. Teine elukoht on kortermajas ja siin tuleb ühe penskari kelder puudest tühjaks laduda, et näha kas on toru majas või tuleb vundamendi juurest kaevata. Päris neid XXXe siia külla ei taha, põhiline, et HV kiirelt avaneks aga kurat see on aeglane vist teiseltpoolt.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.11.2017 19:38:18 vasta tsitaadiga

indrekp, kui keegi ei taha muru üles kaevata või keldrit küttepuudest tühajks laduda, siis pole tal seda teenust väga vaja. Aga projekti ideest saan siiski väga hästi aru - kiire net võib olla üks argumentidest elukoha valimisel. Kui noored kõik linna kolivad, siis jäävadki meile vaid Tallinn, Tartu, Narva ja natuke perifeeriat. Mina isiklikult toetan seda, et projekte maksusüsteemist toetatakse kuna see on midagi, millest on inimestele reaalselt kasu erinevalt narkarite elustamisest, kes ühiskonnale nagunii midagi kasu ei too.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 13.11.2017 20:08:39 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
indrekp, kui keegi ei taha muru üles kaevata või keldrit küttepuudest tühajks laduda, siis pole tal seda teenust väga vaja. Aga projekti ideest saan siiski väga hästi aru - kiire net võib olla üks argumentidest elukoha valimisel. Kui noored kõik linna kolivad, siis jäävadki meile vaid Tallinn, Tartu, Narva ja natuke perifeeriat. Mina isiklikult toetan seda, et projekte maksusüsteemist toetatakse kuna see on midagi, millest on inimestele reaalselt kasu erinevalt narkarite elustamisest, kes ühiskonnale nagunii midagi kasu ei too.


Täiesti nõus sinuga. Samas nähes eestimaad, ei ole noorte maale kolimine täna fiibri taga, pigem kolitakse heameelega maale ning noorte vaates, kes on viimase kümnendi jooksul unustanud televisiooni, elavad mobiilsetes seadmetes, tahvlid, sülerid, telefonid ongi ainult 4G otsas.
Ma küll püüan seda trendi muuta, et kodus võiks ikka üks suurem ekraan olla, kuskohast näha õhtul kiirelt päevauudised ning olgu siis meelelahutuseks viimane võmm või netflixist mõni hea seriaal. aga siiski.

Ehk siis noor saab tänapäeval nutitelefoniga väga hästi maal elatud. sID ja mID on telefonis olemas e-riigi tarbeks.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 14.11.2017 02:59:04 vasta tsitaadiga

Lahe, nagu ainult noored kooliealised koliks maale elama, iseseisvalt. Ainult kooliealised on ninapidi igasugu nuhvlites pidevalt, kes peab ka midagi kasulikku tegema, ei saa seda endale lubada. Ja seda enam, kui lapsevanemad võtavad selle aja et netis olla, siis nad ei taha passida kuidas kõik laeb, puhverdab ja ära katkeb õhtuti. Pole mõtet kelkida 4G'ga, ma olen isiklikult pidanud korraldama väljasõite levialasse, et saaks arved makstud ja jutud räägitud, see pole tegelkult isegi Q-GSMi aegadele tagasi mõeldes naljakas. Pole nii oluline kas DL on 20,10 või isegi 5 mega - see peab olema stabiilne et ei katke. Mast otsenähtavuses 1km peal ja saatjaga 1800MHz ei taga seda. Lastel on nett juba kriitilise tähtsusega, sest kõik käib ju e-kooli kaudu. Pole harvad juhused kus tuleb lihtsalt helistada ja küsida kas seal on midagi olulist üleval.

Ja see jutt suurest ekraanist kodus... tere talv. Kui sealt pole muud vaadata kui ruudumängu nimega "Zuum" siis mida see noor või vana või kes iganes suurest ekraanist vaatab? Netflixi logo teleka brauseri loendis, mis käima ei lähe?

Olgem ausad, täna on IPTV aeg. Kui keegi midagi vaatab, on see reeglina IPTV. Kui sul nett on aga nagu okastraat, siis mis meelelahutust me näeme keerlevas rõngas seisva pildi peal? Või kuulaks mõnd raadiot, mis aga eetris ei levi kohapeal ja vaja on seda läbi mingi neti kuulata, on väga lahe kui kuulad mingit mõttega jutusaadet ja jutust on neljandik lauseid auke täis, meelelahutus missugune.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 14.11.2017 12:57:28 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Olgem ausad, täna on IPTV aeg. Kui keegi midagi vaatab, on see reeglina IPTV. Kui sul nett on aga nagu okastraat, siis mis meelelahutust me näeme keerlevas rõngas seisva pildi peal? Või kuulaks mõnd raadiot, mis aga eetris ei levi kohapeal ja vaja on seda läbi mingi neti kuulata, on väga lahe kui kuulad mingit mõttega jutusaadet ja jutust on neljandik lauseid auke täis, meelelahutus missugune.


Ja lisaks IPTV-le tahan ma ka, et mu IP kaamerate põhine valve toimiks. Ehk isegi sellest ulatuses, et NVR asubki kümneid kilomeetreid eemal või on salvestuseks koguni mingi pilv... 4G oma asünkroonsete kiirustega, lihtsalt ilma staatilise IP, kuid portide avamise võimaluseta on kuidagi nagu handicap olukord. Tänasel päeval võib seal hajaasustusega piirkonnas ju üks ja esimene saada seda trafficut üle Telia fix4G tekitada, aga mis sest tugijaama ressursist siis alles jääb, kui ühe masti all seda üks kuni mitu majapidamist teha soovib? Ehk oskad indrekp, inside mehena öelda, kui mitu alalist 24/7 upstreami ja millise bandwidth juures tänase päeva keskmine sektor vastu peaks, ilma, et ülejäänud tarbijad väga kisama ei hakkaks?

Ja mis puudutab elutähtsaid e-teenuseid, siis minumeelest pole hajaasutuse piirkonnas küsimus mitte nende kasutamise võimalikkuses, vaid siiski on kogu teema digitaalse lõhe vähendamises haja- ja tiheasustatud alade vahel...

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 14.11.2017 13:14:14 vasta tsitaadiga

Mängurid ja telekavaatajad on üks pool, see ei ole küll eluvajadus, aga mõjutab siiski tehtavaid valikuid. Siin Saaremaal on kaugtöötajaid, kellele mobiilne internet kuidagi ei sobi. Tunnen mitut, kes veel tuleksid alaliselt elama, kui nende muidu aastaringset elamist võimaldavasse suvekoju oleks võimalik saada kaabliga internet. Näiteks raamatupidajale ei ole kiirus väga oluline, küll aga stabiilsus - kujutage ette, et keset mingi aruande esitamist või pangaülekannet kaob nett mõneks minutiks ära, hulk välju on täidetud ja sa pead uuesti otsast alustama. Tulevik olevat selline, et vähese haridusega vaesem rahvas kolib linna, kuna seal on kergem lihtsamat tööd leida. Haritum, jõukam, enesega toimetulev seltskond, kes on suutelised endale ise töökoha looma või kaugtööd tegema, kolivad maale, kus on puhtam elukeskkond. Sellega peaks vallad detailplaneeringuid tehes arvestama.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.11.2017 15:18:37 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
RCC kirjutas:
maksumaksja on AMMU kõik selle juba kinni maksnud. Mida sa jaurad ommikust õhtuni. eurorahade eest tehti võrk ju valmis. ei hakka keegi sinna lauta mingit kaablit tellima. miks sa fantaseerid? inimene kes soovib tulevikus liituda selle fiibriga - sellega soovitakse liituda JUBA praegu. kahjuks aga ei ole see võimalik -a ja mitte liituja enda süül!
millal jõuab kohale?


Mingit valmis kliendivõrku pole, hetkel on ju lõplikult valmimas alles tuumik, et operaatorID ühendusega asulasse saaks, enamikes kohtades see juba toimib, nüüd on teemaks INTERNETKOJU, ehk tuppa on ka vaja jõuda fiibriga.
Ammu sai arutatud, et see peabki käima etappide kaupa järjest kasutajale lähemale.
Ku ma sirvin Digikonna jms kaarte siis looduses on näha mis peldikutesse, kus kedagi ei ela, on linnuke kirja pandud.
Need kes liituda soovivad, on arusaadav ja nendele ongi vaja lahendus leida.

... ja ammu on arutatud, et tänu äriettevõtete monopolile selle ressursi üle, see kuigivõrd lähemale jõudnud pole. Juhul, kui paralleele muust maailmast tuua, siis vaadake USA osariikides toimuvat. Seal käib samasugune oma mõjuvõimu põlistamine võrgu üle ja isegi kohtades, kus konkurendid saaks pakkuda fiibrit, ei saa seda teha seetõttu, et on sõlmitud mõne suurema sideettevõttega piirkonna halduslepingud ja teistel juurdepääs seetõttu puudub. Valitsus on väga suurte summadega toetanud fiibri arengut, kuid äriettevõtted on need summad lihtsalt neelanud ja areng on olnud minimaalne. Me liigume kahtlaselt samas suunas, praegu oleks nagu kõik avatud, kuid valituse jäneshaagid tõestavad üsna ilmselgelt, kui näiline see tegelikult on ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 15.11.2017 20:58:49 vasta tsitaadiga

DigeBeni, Kahe otsaga asi. Tee siis erapooletu fiibrivõrk ning rendi seda pakkujatele, läheb hästi, rendivad kõik, läheb halvasti, ei rendi keegi. Lõpuks jääb siis teenuse pakkumine ikka ainult pakkuja enda teha kui ta ei taha 1/3 teenuse hinna eest rentida kliendiliiniosa, pigem on see mõistlikum ise võrgu arengusse investeerida.

See on haja-asustus millest me räägime. Seal ei ole raha mõistlik investeerida nii suures mahus, et tasuvus aeg ulatub aastakümnetesse. Seega on üks või paar julget jäänud seda vankrit vedama mis näivad kui monopol. Teised ei viitsi liigutadagi. ON, Levikom on üsna jõuliselt reklaamimas oma õhufiibrit maapiirkonnas ning kommentaaridest loeb foorumis justkui eduloost. Seega võime öelda, et Telia on oma 4G ja DSLiga justkui monopol, samal ajal on mõnes külas ka Starmani võrk ning Levikomi uudne lahendus.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.11.2017 23:44:41 vasta tsitaadiga

indrekp, kas Starmanil on hajaasustuses oma võrk? AFAIK müüvad nad Tele2 4G-d oma kaubamärgi all.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 15.11.2017 23:55:47 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
indrekp, kas Starmanil on hajaasustuses oma võrk? AFAIK müüvad nad Tele2 4G-d oma kaubamärgi all.


ikka on, miks kahtled. järvakandi, kehtna, alu, kohila on piisavalt nö hajaasustus ehk mitte tallinn.
kui sa arvad, et Telia üksikud 5km ADSLid on eelis, siis tasuks pigem selles kahelda.

hetkel räägime ikka nö broadbandist.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 16.11.2017 00:16:27 vasta tsitaadiga

Hajaasustuse termini alla tueks ka internetiühendus luua. 33.33 prossa maksab inimene, ülejäänu EAS

tsitaat:
Hajaasustuse programmi eesmärgiks on tagada hajaasustusega maapiirkondades elavatele peredele head elutingimused ning seeläbi aidata kaasa elanike arvu püsimisele maapiirkondades.

Programmist toetatakse majapidamistele hooneteväliste vee- ja kanalisatsioonisüsteemide ning juurdepääsuteede rajamist. Juhul kui majapidamine ei ole elektrivõrguga liitunud, toetatakse ka autonoomsete elektrisüsteemidega seotud tegevusi.

Projekti elluviimisega tuleb jõuda tervikliku lahenduseni, mis tagab joogivee kättesaadavuse, aastaringselt läbitava juurdepääsutee, heitvee nõuetekohase kanaliseerimise või leibkonna vajadustele vastava elektrisüsteemi.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.11.2017 10:56:01 vasta tsitaadiga

indrekp, organiseeri mulle sarnane üüratu riigiabi ja lubadus suurtelt, et juriidilist, formaalset ega füüsilist ringkaitset ei moodustata ja teen kohe thumbs_up.gif pole siin mingit kahte otsa, üsna ühemõtteliselt ainult erapoolikute ärihuvide kaitsmine. Kogu sellelt protsessilt võtab ja on võtnud Telia päris korraliku obroki, seega pole ilmselgelt Telia huvides, et keegi teine selle kuidagi odavamalt ja kiiremalt ära teeks. Isegi, kui see obrok pole liiga priske on see ikka käive ja töö Teliale, mis ei jookse mööda külgi maha ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 16.11.2017 12:53:24 vasta tsitaadiga

Tegevus: optilise võrgu ehitus suurusjärgus paarkümmend kilomeetrit, projekt ELA087 laiendus.
Kasutusvaldkond: Twitter, VPN tunnel välisriigi ülikooli ja sorose AÜF'i. Sekka mõni artikkel asukohariigist ehk tippteosed seltsimeestelt lauristin, pärnits ning juhuslikud ühendused Läti sotsiaalametisse.
Kasutajate hulk: põhiliselt 1, vahel 2, külalisvõrgu kasutajaid umbes 7 korda aastas, kuni 10 kasutajat max.
Asukoht: Ärma talu Viljandimaal.
Majanduslik tasuvus lühikeses perspektiivis (3 aastat): 0 (null).
Majandulik tasuvus fiibri planeeritud eluea kohta (kuni 30 aastat): 0 (null).
Sotsiaalmajanduslik tasuvus: Eesti maapiirkondade kiire interneti projekt EstWin kandideerib Euroopa lairibaauhindade nominendiks sotsiaalmajandusliku mõju ja kättesaadavuse kategoorias (2016).
Riigiabi osakaal rajamises: 100 (sada) %.
Tellija omafinatseering: 0 (null)
Erimärkus - tellijal on kohustus taluda oma maal EstWin liitumispunkti, saades hüvitist vastavalt VõS'ile.
Projekti üldine kasu tänu edukale ja kiirele läbiviimisele: MKM sai valmis kauaoodatud ettepanekud kiire interneti viimiseks interneti põhivõrgust maapiirkondade elanikeni ning eelistab neis mobiil- ja raadiosidelahendusi püsiühendusele ehk valguskaablile (kommentaar: majandus- ja taristuminister Kristen Michali hinnangul on mobiilne internet ja raadiolink tulevikku vaatavalt valguskaabli vedamisega võrreldes nimelt perspektiivikamad ning pakuvad kasutajale suuremat mugavust.).

Selle paroodiamaigulise pildi ainestik on vaid aastavanune ja tuli meelde seoses DigeBeni lausega:
DigeBeni kirjutas:
Me liigume kahtlaselt samas suunas, praegu oleks nagu kõik avatud, kuid valituse jäneshaagid tõestavad üsna ilmselgelt, kui näiline see tegelikult on ...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 16.11.2017 20:09:04 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
indrekp, organiseeri mulle sarnane üüratu riigiabi ja lubadus suurtelt, et juriidilist, formaalset ega füüsilist ringkaitset ei moodustata ja teen kohe thumbs_up.gif pole siin mingit kahte otsa, üsna ühemõtteliselt ainult erapoolikute ärihuvide kaitsmine. Kogu sellelt protsessilt võtab ja on võtnud Telia päris korraliku obroki, seega pole ilmselgelt Telia huvides, et keegi teine selle kuidagi odavamalt ja kiiremalt ära teeks. Isegi, kui see obrok pole liiga priske on see ikka käive ja töö Teliale, mis ei jookse mööda külgi maha ...


Ma päris täpselt seda Telia osa selles projektis ei tea, Olav Harjo tegeles sellega ise ja Telia poleks sellest võrgust kopikatki rohkem saanud kui iga teine, rentida seda korraliku raha eest.
Sul on võimalus see avaldus teha antud projektiga tegelemiseks nagu ma aru saan, kui pakud head tingimused siis oled võitja. Pole täpsemalt süübinud, oli see siis tuleval aastal vms.

Mina ei osaleks selles tegevuses sest ega see raha ei ole rikkus tegijale või ettevõttele, see on ainult kohustus ja kulu ning pärast saad veel võimaliku mitte eduka projekti korral konida raha juurde või siis tunnistada ebaõnnestumist, nende rahadega ei vii võrku kusagile kui taotlejad lasevad sul iga kännu otsa fiibri punkti ehitada ja tegelikku kasutajat sinna otsa ei teki.
Olge ainult mehed ja jätke see HV jutt kõrvale ja võtke labidas kätte.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.11.2017 10:05:21 vasta tsitaadiga

indrekp, sina ei tea ja ei osale, kuid oled siin teemas kõige suurm mees kõike Teliga seotut õigustama icon_lol.gif parem võta ise vahelduseks labidas kätte ja ürita midagi ära teha ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  INTERNETKOJU mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 20, 21, 22  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.