Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  INTERNETKOJU märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.10.2017 22:11:19 vasta tsitaadiga

RCC on varemgi seda lolli juttu optika vedamise teemal siin ajanud. Arvab, et kaabli tuppa saamine peaks maksma kaabli meetri hind + kopamehe tunnihind ja mitte sentigi rohkem icon_lol.gif
_________________
Tahad autovaruosi hea hinnaga? Kirjuta mulle ja saad mu kaudu suurema soodustusega konto ühes tuntumas veebipoes.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2017 22:17:23 vasta tsitaadiga

jah siunan teliat selle eest kuna telia arvab, et ma peaks "maakonnakeskusest" selle kaabli kõik kinni maksma. - jutt ei puuduta muide üldse minu krunti. ehk jõudis nüüd kohale. starman, elisa stv teatavasti maapiirkonades netti ei paku. jah ma tahan selle vahelõigu saada tasuta ja ma saan selle tasuta. senikaua jauran mina, jaurab telia. eks sina eelmine postitaja võid ju maksta rohkem, keegi ei keela.
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mnsr
HV vaatleja

liitunud: 15.10.2009




sõnum 25.10.2017 22:17:57 vasta tsitaadiga

a1 kirjutas:
Idee poolest peaks see olema umbes nii:
tehnilised tingimused selle käest, kelle võrguga liituda tahad
geodeedilt geoalus planeeritava trassi ulatuses, koos kooskõlastustega
projekteerijalt projekt
...

Kindlasti sai nagu minu klaverimäng, mitte päris kõik noodid ja mitte päris õiges järjekorras. Iga samm on $.



Ohh snap, asi on isegi hullem kui ma ette kujutasin, aga RSS, saada nimekiri Corlele ja Eltelile ning küsi, kas midagi on puudu ning siis küsi veel selle sama asja hinda, pane kohe oma joonis koos katastritunnustega kaasa icon_lol.gif
Päriselt ka, ma tahan teada, kas Telia pakutud summa on siis mõistlik või mitte.


RCC kirjutas:
jah siunan teliat selle eest kuna telia arvab, et ma peaks "maakonnakeskusest" selle kaabli kõik kinni maksma. - jutt ei puuduta muide üldse minu krunti. ehk jõudis nüüd kohale. starman, elisa stv teatavasti maapiirkonades netti ei paku. jah ma tahan selle vahelõigu saada tasuta ja ma saan selle tasuta. senikaua jauran mina, jaurab telia. eks sina eelmine postitaja võid ju maksta rohkem, keegi ei keela.


Sa siis naabritega ei saa hästi läbi või mis probleem on? Kui sul on punt huvilisi koos, siis jagatakse summa ju kamba peale ära?
Optikaga kuskil Y põllutalus on lugu nagu kanalisatsioonitoruga, eks see maksab, kel häda kõige suurem.

Aga edu igatahes sinu võitlustes ning ehk ühel päeval jõuab ka valgus sinu õuele!


viimati muutis mnsr 25.10.2017 22:23:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2017 22:25:30 vasta tsitaadiga

telia pakutud summa 1 euro meeter puhumisele EI OLE mõistlik. kujuta nüüd ette, et ma peaks 1,7km - riigimaantee äärse toru täispuhumisele (mis ei ole isegi minuga mitte kuidagi seotud) maksma lihtsalt 1700 eurot?
parem lõpetame need digimaad ja muud asjad ära ja kustutame selle HV foorumi ka ära. mis me sealt internetist ikka otsime nagu samuel pliuhkam ütles.
telia on oma summad saanud - alates elasa projektist _ ja nüüd on aeg moblamastidelt kogunenud nussa kreemist lullilöömine lõpetada.
ja naabrid siin ei aita, vähemalt ma ei tea, et osad naabrid saaks riigimaade kaabeldamisest maksuvabastuse. vast hakkab proble olemus selginema.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2017 22:38:37 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kujuta nüüd ette, et ma peaks 1,7km - riigimaantee äärse toru täispuhumisele (mis ei ole isegi minuga mitte kuidagi seotud) maksma lihtsalt 1700 eurot?

kes see käseb teiste asju plekkida?

_________________
Kommentaarid: 352 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2017 13:42:17 vasta tsitaadiga

Palo @ vikerraadio , tema hoopis teeb asju paremaks icon_lol.gif

E:

Kõik omavalitsuses kokku oleks pidanud 100milj. laenu võtma. Aga nüüd see jääb ära Palo hankega.......20 miljoniga tehakse asi valmis? 7 aastaga.
Vahetasin kanalit

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2017 13:59:26 vasta tsitaadiga

... tüüpiline skeem ju icon_rolleyes.gif projekti tähtaeg kirjutatakse määramatusse tulevikku, raha suunatakse sobivasse taskusse ja kuniks tähtaeg täis tiksub, pole enam kedagi vastutamas ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 26.10.2017 15:27:01 vasta tsitaadiga

Kel huvi on, võib ka Tallinna TV-st 23.10.2017 Täna+ saatest (saate teine pool) järgi vaadata Riigikogu majanduskomisjoni liikme Erki Savisaare kommentaarid kuidas 2018 10 milliga ja 2019 10 milliga see viimane miil ehitatakse. Kõik siis ilus nagu lill...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2017 16:28:28 vasta tsitaadiga

https://tehnika.postimees.ee/4289875/palo-20-miljoni-kubartrikist-ma-ei-taha-et-sellest-saaks-uus-skais2

... masendav demagoogia, just SKAIS2 ver. 2 ta ju planeeribki doh.gif raha võib-olla kulub vähem, kuid selle kasutamine pole enam nii lihtsasti jälgitav ja kontrollitav, kui see oleks olnud omavalitsuste loodud MTÜ-de puhul. 20 milli kaob lihtsalt ärihuvide mutiauku. Tegemist on ju ilmselge turutõrkega ja selle jaoks peaksid kehtima teised reeglid ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cpuboy
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2006




sõnum 26.10.2017 17:36:30 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
telia pakutud summa 1 euro meeter puhumisele EI OLE mõistlik. kujuta nüüd ette, et ma peaks 1,7km - riigimaantee äärse toru täispuhumisele (mis ei ole isegi minuga mitte kuidagi seotud) maksma lihtsalt 1700 eurot?
parem lõpetame need digimaad ja muud asjad ära ja kustutame selle HV foorumi ka ära. mis me sealt internetist ikka otsime nagu samuel pliuhkam ütles.
telia on oma summad saanud - alates elasa projektist _ ja nüüd on aeg moblamastidelt kogunenud nussa kreemist lullilöömine lõpetada.
ja naabrid siin ei aita, vähemalt ma ei tea, et osad naabrid saaks riigimaade kaabeldamisest maksuvabastuse. vast hakkab proble olemus selginema.


Ära maksa Telia pakutud hinda, küsi ehitajatelt, Telia ei taha liitumise eest midagi. Niiet uuri milline ehitaja sulle tasuta 1700m optikat torusse puhub.
Või saadetakse peeglisse vaatama ja koinimine lõpetada.Ja et elisa starman ja muud loomad maal midagi ei paku?? Telia peaks seda siis tegema miks?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2017 17:56:29 vasta tsitaadiga

ei ma koinin edasi ja tasuta? no nad on oma rahad ammu kätte saanud alates elasa algusest saati. 4x muide. selle eest nad võivad ühtteist teha küll.
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
cpuboy
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2006




sõnum 26.10.2017 18:26:10 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
ei ma koinin edasi ja tasuta? no nad on oma rahad ammu kätte saanud alates elasa algusest saati. 4x muide. selle eest nad võivad ühtteist teha küll.


elasast on ju sama skeemiga saanud kätte selle 4x ka Elisa(Starman), televõrk, tele2, niiet saada sinna kirjad ja huia sealt tasuta optikat tuppa
Või äkki toob sulle valguse ja ühenduse hoopis ITL?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a1
Kreisi kasutaja
a1

liitunud: 26.07.2002




sõnum 26.10.2017 19:05:50 vasta tsitaadiga

Vaatasin, palju on täppe tehtud minu koduvallas (vanad piirid) ja asusin rehkendama suure üldistusastmega.

ca 50 tahtjat, kellele trassi joonitades kujunes kaablipikkuseks ka enamvähem 50 km.
Üldistame selle jutuks olnud 50.000 soovija peale (kindlasti on tihedama paiknemisega kohti, aga samas ka veel hõredamaid) x 1 km x 10.000 €/km = 500.000.000 €

Vaatame nüüd, mida arvas Põldsamm: 600.000.000 - 900.000.000 € majapidamiste arvu 160.000 juures. Selge see, et täppe tihedamalt ladudes, kilomeetrid sama hooga ei suurene.

Seega, vaata kuidaspidi tahad, koma koht on ikka õige koha peal.

Palo lubab valguskaablit igale majale, ka neile, kus täna pole elektrit! Millise panuse juures turutõrge ületatakse, 1:10 või 1:1 ? icon_lol.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 26.10.2017 20:01:37 vasta tsitaadiga

pole turgu, pole tõrget..spetsialistid icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2017 21:14:13 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Palo @ vikerraadio , tema hoopis teeb asju paremaks icon_lol.gif

E:

Kõik omavalitsuses kokku oleks pidanud 100milj. laenu võtma. Aga nüüd see jääb ära Palo hankega.......20 miljoniga tehakse asi valmis? 7 aastaga.
Vahetasin kanalit

Õhtu on lõunast targem. Omavalitsused säästavad juba 170milli icon_lol.gif
Palo @ etv uudised

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lurr
HV veteran
lurr

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2017 21:16:41 vasta tsitaadiga

Lõppkokkuvõtteks sõltub kõik konkursi tingimustest. Miskipärast arvan, et need on juba kokku leppimisel (ümbrikud ja kilekotid).
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2017 21:18:15 vasta tsitaadiga

lurr kirjutas:
Lõppkokkuvõtteks sõltub kõik konkursi tingimustest. Miskipärast arvan, et need on juba kokku leppimisel (ümbrikud ja kilekotid).

Moodne riik, sobivad ka bitcoinid thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2017 21:26:09 vasta tsitaadiga

ma eelistaks eelmise flamewari valguses pigem bytekoinimist.
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
a1
Kreisi kasutaja
a1

liitunud: 26.07.2002




sõnum 27.10.2017 17:03:52 vasta tsitaadiga

Manipuleeriks veel veidi numbritega icon_biggrin.gif

Võtame võrgu hinnaks Põldsammu poolt pakutud 600.000.000 €
Riigi plaan oli algselt anda 20.000.000 kahe aasta jooksul, Palo lubas võrgu valmis teha 7 aastaga, oletame toetuseks 10.000.000 aastas

Ehitaja panus (tundub utoopiline lävepaku ületamise mõttes) 600-70=530

Ehitaja ei tegele sotsiaalabiga, ta tahab selle raha tagasi saada. Võrk 160.000 majale.
Kui pika aja jooksul, 10a? 530.000.000/160.000/120= 27€ kuu igalt ühenduselt.

Kui paljud on tegelikult nõus sellist hinda maksma (lisaks teenusepakkuja hinnale)?
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.10.2017 12:51:56 vasta tsitaadiga

https://tehnika.postimees.ee/4291803/omavalitsused-tahavad-kannapoorde-palolt-tagasi-saada-sadu-tuhandeid-eurosid
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.10.2017 16:31:32 vasta tsitaadiga

RCC, ma ei saa aru, mis sa selle fiibri teemaga üldse jaurad. Mis sul kodus nii missioonikriitilist jookseb, et oleks kindlasti fiibrit vaja? Oled ju muudes teemades korduvalt inimestele öelnud, et kodukasutajal enamasti kodus midagi missioonikriitilist ei jookse ja kodukasutaja ei tohiks viriseda, kui üle õhu vähemalt 2G mobiilse neti kätte saab icon_biggrin.gif

Aga üldiselt jääb selle projekti point mulle kaugeks. Kas nad tõesti loodavad, et igale üksikule metsatalule veetakse ka tasuta valguskaabel ukse taha? Ma millegipärast ei taha seda väga uskuda, et hajaasustuse korral see reaalselt juhtub ükskõik kelle kätte see 20 milli antakse. Pigem on ikka nii, et lähim liitumispunkt on mitme kilomeetri kaugusel ja sealt edasi vaata ise või siis pakutakse erinevaid traadita ühendusi
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.10.2017 17:15:30 vasta tsitaadiga

speedteste tahan teha. kui sa teiste postitusi loed, siis neil sama mure. mikspärast sa arvad, et nad tingimata tahavad seda tasuta? sellest on ju jahvatatud 1001 korda, kuskohast king pigistab?! pealegi IGA metsatalu ei tahagi seda kaablit - hetkesiesuga on nii, et võibolla ainult veerandik neist taludest seda ka tegelikult soovivad. Kuid need kes seda soovivad, ei saa ühendada oma kaabliga võrku, sest PUUDUB vahekaabel (loe juurdepääsuvõrk) - mis aga peaks asuma enamasti tegelikult samas torus (torus ju 4 kanalit) , kus on põhivõrk. ehk elasa/kellegi teise põhivõrk -> operaatori/kohalik vms võrk -> kunde isiklik võrk. keegi ei ole ju öelnudki, et kunde tahab et tema isiklik võrk (loe see viimane 20-50m tema kinnistul) tasuta valmis tehtaks. kunde võrk on ammu valmis, aga ta peaks selle ühendamiseks ikkagi kõndima naaberkülla (või kus iganes lähim "Kolmik" asub) ja tasuma ka SELLE töö eest.
kui põhivõrku rajati oleks võinud vallad-maakonnad- riik, kes iganes asja juba siis käima panna, nagu suure - jaani seda tegi. nii oleks see vahekaabel (mis megalt maksab) soovijateni ära paigaldatud (oi see paigaldamine on ka 100 euri mm-ter, telia jutu järgi) selleks ei olekski midagi muud pidand tegema, kui et inimestele teada andma, kes paigaldatavate magistraalide lähedusse oleks jäänud, et kas nad soovivad. selge see, et 5km kaugusel olev tegelik metsamaja seda ei oleks saanud ei siis, ega saa seda ka nüüd.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 29.10.2017 02:21:16 vasta tsitaadiga

Täpselt Speedtesti on vaja teha kiirete võrkudega icon_smile.gif
Kui kaua ennast IT-maana esitlev Eesti oma internetikiirustega jõlgub seal 4-ndas ja 6-ndas kümnes?
Läti ja Leedu on ka kiiremad.
beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2017 19:33:37 vasta tsitaadiga

"olukorrast riigis" on võtnud preili palo teemal arvata täna raadio 2 hes.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2017 11:46:05 vasta tsitaadiga

https://tehnika.postimees.ee/4292903/intervjuu-paljastab-palo-viimase-miili-plaanid-karisevad-juba-mitmest-otsast
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  INTERNETKOJU mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.