Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade üldine kaevandamisteema (sh. minerite riistvara ja troubleshooting) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 168, 169, 170  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
TallMan
HV vaatleja

liitunud: 18.08.2014




sõnum 25.07.2019 11:04:20 vasta tsitaadiga

Kui vega kasuks otsustan, siis võtan ühendust. Kui eriti lärmakad ei ole, siis kõlbavad hästi hoitud kaevurid ka, need on sul liikunud vist 150eur (56) ja 200eur (64)?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003




sõnum 25.07.2019 11:09:42 vasta tsitaadiga

TallMan kirjutas:
Kui vega kasuks otsustan, siis võtan ühendust. Kui eriti lärmakad ei ole, siis kõlbavad hästi hoitud kaevurid ka, need on sul liikunud vist 150eur (56) ja 200eur (64)?


Kui vaikust otsid, siis on valikuks sapphire nitro+ kaardid. Nad on hääletud kaevandades. Meetri kauguselt on täielik vaikus, lähedamalt vaid kerge õhu liikumise sahin. Tuba soojendaval mineril on mul peal cryorigi fanless prose cooler ning miner ongi haudvaikne. Hx1200i ventikas ka ei tee häält kolme kaardise koormuse all.

Vega56 ja 64 on reference disain ehk yks blower ventikas ning samas toas nendega olla ei soovita kaevandamise ajal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TallMan
HV vaatleja

liitunud: 18.08.2014




sõnum 26.07.2019 09:29:32 vasta tsitaadiga

Jep, need blowerid on ära proovitud, mingi 4870 oli selline, et kui mängides ventikas 100% peale läks, siis pidi kõlarite kasutamisest loobuma ja kõrvaklapid pähe panema, neid ei taha enam kunagi. Enne ei kaalu ka 5700 või 5700xt ostmist kui miski muu jahutusega mudelid müüki tulevad. Kui see Vega 64 nitro+ tõesti nii vaikne on, siis see oleks hea kandidaat küll elutoa-arvutile. Augusti alguses hakkan jubinaid kokku ostma kui selleks ajaks alles on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
argtoN
HV vaatleja

liitunud: 22.08.2010




sõnum 20.09.2019 21:03:34 vasta tsitaadiga

Nii, ostsin RX 570 mis väidetavalt oli mininguks kasutatud. Millegipärast mu arvuti ei loe välja et tal oleks driverid olemas. "no amd graphics driver is installed or the amd driver is not functioning properly"
Kuigi lasin safe mode draiverid maha ja uued peale. Ja mingil mitmel erineval viisil. Milles võib probleem seisneda siis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2019 21:57:41 vasta tsitaadiga

Kui kaardil mining bios siis tuleb driver patchida või õige bios tagasi lasta. Kui füüsiline biose lüliti siis liiguta seda.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2019 10:15:09 vasta tsitaadiga

argtoN kirjutas:
Nii, ostsin RX 570 mis väidetavalt oli mininguks kasutatud. Millegipärast mu arvuti ei loe välja et tal oleks driverid olemas. "no amd graphics driver is installed or the amd driver is not functioning properly"
Kuigi lasin safe mode draiverid maha ja uued peale. Ja mingil mitmel erineval viisil. Milles võib probleem seisneda siis.

Flashitud kaart ja pole originaaltarkvara tagasi pandud. Suhtle müüjaga sel teemal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TallMan
HV vaatleja

liitunud: 18.08.2014




sõnum 17.10.2019 08:35:56 vasta tsitaadiga

Vaatasin üle hulga aja seda Nicehashi. Kui suvel sai arutatud kas tasuks 2080Ti osta, et kaevandamisega tagasi teha, siis hea et ei ostnud ja nii ei teinud. Cryptode hinnad ja jõudlused hüplevad omasoodu, hetkel näitab 2080ti tootluseks 13eur/kuu (0.1eur/kwh). Poole aastaga ei saaks isegi sotti ostuhinnast tagasi icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003




sõnum 17.10.2019 08:37:23 vasta tsitaadiga

TallMan, tagantjärgi on kõik targad. icon_smile.gif
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andre78
HV kasutaja

liitunud: 11.04.2005




sõnum 17.10.2019 10:14:18 vasta tsitaadiga

Hetkel suht ainuke uus kaart, mida kaevamiseks kannatab osta on GTX 1660.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
TallMan
HV vaatleja

liitunud: 18.08.2014




sõnum 17.10.2019 13:15:26 vasta tsitaadiga

tsitaat:

tagantjärgi on kõik targad


No ma olin nn ette tark ja ei hakanud ostma. Mõtlesin, et kui hakkan mängima, siis see aeg ei saa kasutada ja loodetava 50 eur asemel kuus saaks mingi 30 eur, juhul kui hinnad püsivad. Juhul kui ei viitsiks mängida, siis suht mõttetu osta ligi tonnine kaart lootuses, et see kasvõi pooled tagasi teeniks. Kui teenikski pooled tagasi, siis mida ma teeks mänguri kaardiga kui mängida ei viitsi icon_biggrin.gif

Ostsin hoopis valmis kasti gtx1060 6gb kaardiga ja ei olnud mingit huvi mängida. Witcher 3 mängimine tundus nagu oleks tööle läinud icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andre78
HV kasutaja

liitunud: 11.04.2005




sõnum 06.11.2019 10:29:33 vasta tsitaadiga

Kas keegi kaevab krüptot GTX 1660ti kaardiga?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DooDleZ*
Kreisi kasutaja
DooDleZ*

liitunud: 28.07.2015




sõnum 12.11.2019 16:06:48 vasta tsitaadiga

Kes kütab endal kodu gpu-dega? Mis kaarte ja palju oleks mõistlik kasutada 33 ruuduse korteri puhul?
_________________
"A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SOS
Kreisi kasutaja
SOS

liitunud: 02.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2019 17:02:30 vasta tsitaadiga

3x RX580 jäävad natuke lahjaks 29m2 korral (2,5 välisseina) praeguse 0-5C korral (6x oleks praegu jällegi palju, aga päris talvel juba paras uuesti)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DooDleZ*
Kreisi kasutaja
DooDleZ*

liitunud: 28.07.2015




sõnum 12.11.2019 17:38:00 vasta tsitaadiga

SOS kirjutas:
3x RX580 jäävad natuke lahjaks 29m2 korral (2,5 välisseina) praeguse 0-5C korral (6x oleks praegu jällegi palju, aga päris talvel juba paras uuesti)


Aga miks mitte reguleerida seda temperatuuri alusel? Kuidas sul rig pandud on, kusagil toa nurgas või vaiksem lahendus?

Ise mõtlesin, et teeks mingi väga custom vesijahutuse ringi ja tahaks kasutada kaarte, mis oleks mingi max 200/tk. Selle raha eest vist vega64 parim valik, 1070 oleks ka päris hea, aga ma ei ole kindel, mis hinnaga need liiguvad. Vaatasin oma elektri hinda ja kusagil 0.16 senti/kWh tuleb, lootsin et on vähem, aga ei. See vist üsnagi palju?

_________________
"A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2019 17:43:50 vasta tsitaadiga

päris omapärane teemaarendus icon_lol.gif aganojah, miks mitte samas...

õige vastus on muigugi see, et mitte mingit tähtust ei ole, MIS kaarte kasutada...loeb vaid see kui palju voolu komplekt seinast võtab ja kui palju reaalselt mingi tempi hoidmiseks vajalik on. ise kütsin mingi aeg väiksema maja esimest korrust (ütleme, et kuskil 50 ruutu võib olla). ~2kw seinast siis pidin talvel akent lahti hoidma juba. hetke ilmaga kuskil 5-600w hoiaks suht stabiilselt ikka üle 20c tempi seal ruumides sees. kuna see ei ole korter, vaid täiesti eraldi maja ja kõik piirded on nö. külmad (soojustatud loomulikult, kuid kõrval ei ole teisi köetud ruume) siis kujutan ette, et korteri kütmiseks hetkel piisab juba umbes 300-400w. teisisõnu 3-4 kaarti.

mida tuleb gpu kütte puhul arvestada on see, et tegu on hästi ebaefektiivse õhküttega, ehk mingis suvalises punktis asub õhku soojendav küttekeha, seega suuremas ruumis tekivad kindlasti külmad ja soojad spotid.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2019 19:17:28 vasta tsitaadiga

Kui täitsa ükskõik mis kaart siis on mõistlikum õliradikas. Või siis ma võin mõned rx270/280/290 ära kinkida.
Bang for buck on rx400/500, omal kütavad need rämedalt alavolditult umbes 80% kasuteguriga.
Kui kaevur on põrandal siis on soojuse jaotumine väga hea ja jahutus ka nii et vendid ei häiri.
Veel on siis mõtet kui teha täis passiivjahutus ehk siis päris kütteradikas loopi panna.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DooDleZ*
Kreisi kasutaja
DooDleZ*

liitunud: 28.07.2015




sõnum 12.11.2019 19:25:31 vasta tsitaadiga

Hetkel kaks varianti mõttes. Kas panna vesijahutuse loopiga võimalikult vaikselt tuppa. Ainuke heli oleks pump ja madalalt keerlevad jahutid radikate peal. See vist parem, sest on maas ja otse toas, mida tahan kütta.

Teine variant oleks panna koridori panipaika, alguses orig jahutitega ja hiljem vesijahutusega. 4xx seeria vist ongi kõige vanem profitable kaart.

Kuidas odavamalt elektrit saada? Korter on üürikorter, seega peaks vist esimesena korteri omanikku tüütama minema, et valiks midagi paremat?

_________________
"A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2019 19:30:06 vasta tsitaadiga

Võrk4 ja korter oma olematu jagatud peakaitsmega on päris odav. Kuskil 9 senti öösel ja 12 päeval
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2019 19:44:13 vasta tsitaadiga

põmst on jah ilmselt mõistlikum proovida kütta ainult "odava tunni" ajal.
ideaalis oleks küttelahendus tegelikult selline, et ühendad oma vee loobi vesipõrandaküttesse, öösel toodab sooja ja päeval on suurema osa ajast väljas ning põranda inerts hoiab sruumid soojad. aga sellega vist korteris raske, ehk et põrandakütte toru ja oma valatud betoonpõrandat ilmselt ei ole icon_biggrin.gif kuigi tegelikult on põrandavalu kipsiga täiesti lihtsalt tehtav. mingeid häält tegevaid asju siis ei olegi, tavaline põrandakütte pump lihtsalt.

muul juhul teeks nii, et võtaks mõne väga suure radika (meenub auto jahutusradikas esimese asjana) ja paneks sinna külge mingi väga suure ja aeglase ventika. selle kõik saab ka vajadusel suht lihtsalt mingisse päris viisakasse puust boxi paigutada

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DooDleZ*
Kreisi kasutaja
DooDleZ*

liitunud: 28.07.2015




sõnum 12.11.2019 20:28:20 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
põmst on jah ilmselt mõistlikum proovida kütta ainult "odava tunni" ajal.
ideaalis oleks küttelahendus tegelikult selline, et ühendad oma vee loobi vesipõrandaküttesse, öösel toodab sooja ja päeval on suurema osa ajast väljas ning põranda inerts hoiab sruumid soojad. aga sellega vist korteris raske, ehk et põrandakütte toru ja oma valatud betoonpõrandat ilmselt ei ole icon_biggrin.gif kuigi tegelikult on põrandavalu kipsiga täiesti lihtsalt tehtav. mingeid häält tegevaid asju siis ei olegi, tavaline põrandakütte pump lihtsalt.

muul juhul teeks nii, et võtaks mõne väga suure radika (meenub auto jahutusradikas esimese asjana) ja paneks sinna külge mingi väga suure ja aeglase ventika. selle kõik saab ka vajadusel suht lihtsalt mingisse päris viisakasse puust boxi paigutada


Või siis mitu suuremat radikat icon_smile.gif hetkel üks 360mm olemas, Hiinast saab päris odavalt alust 360mm radikaid, paar tk juurde ja peaks olema ilusti piisav. Tasuvuse poolest on tähtis see, et kokkuvõttes tuleks vähemalt tasa, seega võib-olla kannataks isegi koguaeg lasta, vastavalt tempidele lükkab lihtsalt mõne kaardi välja, kui liiga soojaks läheb icon_smile.gif hetkel pigem see küsimus, et kas kellelgi on mingit lahedat disaini ja mismoodi odavamalt elektrit saada, elektripakettide jms osas olen täielik võhik, sest pole siiani pidanud sellega tegelema.

_________________
"A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Launger
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2019 20:51:51 vasta tsitaadiga

Reaalsem on lihtsalt paar geimeri kasti ehitada, 1x Ryzen ja 2x blower Vega 56/64 per kast siitsamast foorumist ja saad vajadusel iga hetk komplektina päris raha eest maha müüa. Oma kokkuklopsitud radikaid ja puukaste ei taha pärast keeg.
Üht kasti saad igapäevasena kasutada ka.
Mulle meeldivad blower kaardid, lükkavad sooja õhku sirgjooneliselt päris kaugele. Bloweri madal kohin on küll kõrgema dB-ga kui open air lahendused, aga minujaoks mahedam tuulekohin, kui ventilaatori võrr

_________________
https://linktr.ee/RistoKappet


viimati muutis Launger 12.11.2019 20:52:05, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2019 20:52:01 vasta tsitaadiga

Ma pidasin ikka seda silmas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Ja pole mingit venti vaja.

Tasuvuse poolest on hästi kui elektriga tasa tuled kuigi pigem mitte sedagi. Riistvara tasumisest juttu pole.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taunourb
HV vaatleja

liitunud: 03.12.2007




sõnum 12.11.2019 21:40:20 vasta tsitaadiga

Mina hakkasingi omal ajal peamiselt sellepärast kaevandama et kuna mul on renditud ruum mis mul nagu staap, siis kütsin ma seda mingi aeg tuimalt puhurite ja radikatega. Kui mul sõber ükskord ilmutust nägi ja mingite kaartidega mu ukse taha tuli siis hakkasin huvi tunduma selle maailma vastu ja enam ei tahagi teistmoodi.

Mul oli siis väike 21m2 ruum ja super mõnus oli iga päev tulla oma sooja koopasse. Elekter 10s/h kw ja ma lasin ka 2018 ja 2019 suvel nii et soe läks õue. Mingitel hetkedel oli küll minereid vähem töös kuna polnud rahaliselt mõistlik aga suures plaanis olen ma nõus ka peale maksma selleks et need puhurid mul töötaks. Puhurite koguvõimsus 2,6kw siis.

Nüüd on mul aga hiljuti tulnud uus, ca 9x suurem staap ja see 2,6 on vähe ning plaanis on juurde puhureid osta. Päris 9x laieneda aga vist vaid ei kannata veel icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DooDleZ*
Kreisi kasutaja
DooDleZ*

liitunud: 28.07.2015




sõnum 12.11.2019 22:51:49 vasta tsitaadiga

taunourb kirjutas:
Mina hakkasingi omal ajal peamiselt sellepärast kaevandama et kuna mul on renditud ruum mis mul nagu staap, siis kütsin ma seda mingi aeg tuimalt puhurite ja radikatega. Kui mul sõber ükskord ilmutust nägi ja mingite kaartidega mu ukse taha tuli siis hakkasin huvi tunduma selle maailma vastu ja enam ei tahagi teistmoodi.

Mul oli siis väike 21m2 ruum ja super mõnus oli iga päev tulla oma sooja koopasse. Elekter 10s/h kw ja ma lasin ka 2018 ja 2019 suvel nii et soe läks õue. Mingitel hetkedel oli küll minereid vähem töös kuna polnud rahaliselt mõistlik aga suures plaanis olen ma nõus ka peale maksma selleks et need puhurid mul töötaks. Puhurite koguvõimsus 2,6kw siis.

Nüüd on mul aga hiljuti tulnud uus, ca 9x suurem staap ja see 2,6 on vähe ning plaanis on juurde puhureid osta. Päris 9x laieneda aga vist vaid ei kannata veel icon_biggrin.gif


Antminerite pesle pole mõelnud? Arvatavasti saab odavamalt riistvara kätte, tootlikkus küll parim pole suure tõenäosusega.

Ma endale päris suurt radiaatorit ei tahaks. Ei näe just parim välja ja lõppkokkuvõttes tuleks kallim. Vaatasin just veidi kodus ringi ja saaks ühe rigi paigutada kappi niimoodi, et kaks radiaatorit teeks asja esteetiliselt ka ilusaks üsnagi kerge vaevaga. Ülejäänud süsteemi poolelt vaatan arvatavasti lga775 platvormi poole, vedeleb neid emaplaate ja protsessoreid piisavalt, et saaks ilma kuludeta süsteemid kokku. Videokaartide poolest valin arvatavasti vega või mingi rx480 või rx570/580.

_________________
"A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2019 22:56:01 vasta tsitaadiga

eks neid radikaid saab vajadusel odavalt muidugi. aga kui ikkagi mõte ongi reaalselt teha küte kaartide pealt ja selline pikemaajalisem lahendus siis rahaliselt ja ka muus mõttes kõige mõistlikum on valada radikas maha. ega see plastvoolik ja mõnikümmend kotti kipsi ei maksa suurt midagi. põrandaküte on nagunii kõige mõistlikum kütteviis, seega sa võid seda kasutada kasvõi lihtsalt minimaalse otselektri lisaküttena hiljem edasi ka siis kui mingi mineritega möllamine enam üldse pointi ei oma. muidu on jah pigem nii nagu launger ütles, et teha migni gameri kast ja "kütta" sellega.


antminerite tootlikkus, kui ma nüüd viimati õigesti vaatasin on umbes selline, et kuskil kuni 20-25% kulutatud elektrienergiast saab kaevandatud coini pealt tagasi. see aga tundub juba suhteliselt idiootne. ütleme sul on vaja 2kw soojusenergiat, mineriga pead selle jaoks võtma seinast laias laastus 2kw voolu. 20-25% tagasiteenitu juures siis maksad justkui umbes nii 1.5kw eest. ostad soojuspumba ja selleks, et 2kw soojusenergiat saada maksad aga vaid umbes 0.6kw eest icon_rolleyes.gif minumeelest igasuguste kaevandusasjadega sooja toota on mõtet üldiselt vaid siis kui kogu kulutatud elektrienergia saad coini pealt tagasi ehk kütte eest ei maksa midagi

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."


viimati muutis Wiltz 12.11.2019 23:01:42, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade üldine kaevandamisteema (sh. minerite riistvara ja troubleshooting) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 168, 169, 170  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.