Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade üldine kaevandamisteema (sh. minerite riistvara ja troubleshooting) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 168, 169, 170  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Uther
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2018




sõnum 14.03.2018 08:45:29 vasta tsitaadiga

Tänud. Leidsin.
Kuidas ühendasid ssd või HDD?
Mul masin enne leidis ja toimis kuid nyd kui rigi ymber tõstsin sis enam ketast leida ei taha. Bios ketast ei näita. Ssd ketas. Ühendatud sata kaabliga ja eraldi kaabel ehk siis ssd-se läheb kaks kaablit. 1 on mis läheb emaplaati ja teine on yhendatud sama jadaga kui raiserid ja liigub power suply-se
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2018 09:27:17 vasta tsitaadiga

Uther kirjutas:
Tänud. Leidsin.
Kuidas ühendasid ssd või HDD?
Mul masin enne leidis ja toimis kuid nyd kui rigi ymber tõstsin sis enam ketast leida ei taha. Bios ketast ei näita. Ssd ketas. Ühendatud sata kaabliga ja eraldi kaabel ehk siis ssd-se läheb kaks kaablit. 1 on mis läheb emaplaati ja teine on yhendatud sama jadaga kui raiserid ja liigub power suply-se


Panin hoopiski M.2 SATA ketta emaplaadi peale otse. Kui selline hea võimalus olemas, siis pole mõtet eraldi veel SSD-d juurde kaabeldama hakata. Huvitav, mitu riserit Sul ühe power kaabli otsas jadas on?

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uther
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2018




sõnum 14.03.2018 10:05:43 vasta tsitaadiga

No mul 4 kaarti aga hetkel ei tuvasta see isegi ilma yhegi kaardita SSD-d ära:(
Sata kaablis vist vahet pole millist kasutab. Emaplaadil 4 kaabli pistikut.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2018 10:15:39 vasta tsitaadiga

Uther kirjutas:
No mul 4 kaarti aga hetkel ei tuvasta see isegi ilma yhegi kaardita SSD-d ära:(
Sata kaablis vist vahet pole millist kasutab. Emaplaadil 4 kaabli pistikut.


Siis läks SSD tuksi, muud midagi. Ikka juhtub.
Pane mingi muu ketas asemele prooviks.

Ja 4 kaarti ühe SATA kaabli küljes ei pruugi hästi mõjuda. icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uther
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2018




sõnum 14.03.2018 10:49:23 vasta tsitaadiga

https://www.youtube.com/watch?v=RR2snQ1TcCo

Lisaküsimus:
Ma vaatan et sellel H110 Pro-l on vaid 1 power suply võimalus mis splitterit või kaablit kasutasid et saad 2 või enam PSU-d ühendada?
Kas tellisid kaabli või kust ostsid. Mis nimega need on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalmann007
HV kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 14.03.2018 12:24:32 vasta tsitaadiga

https://www.amazon.com/splitter-Extension-Motherboards-Connector-Kalolary/dp/B0755SLWWS

näiteks.

_________________
carpe diem
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2018 12:38:12 vasta tsitaadiga

Uther kirjutas:
https://www.youtube.com/watch?v=RR2snQ1TcCo

Lisaküsimus:
Ma vaatan et sellel H110 Pro-l on vaid 1 power suply võimalus mis splitterit või kaablit kasutasid et saad 2 või enam PSU-d ühendada?
Kas tellisid kaabli või kust ostsid. Mis nimega need on?


ADD2PSUsid kasutan ise:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=728572
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andre12345
HV vaatleja

liitunud: 14.03.2018




sõnum 14.03.2018 13:23:57 vasta tsitaadiga

Tere!

Minul on nimelt järgmine probleem. Ostsin tuntud Eesti arvutipoest 8 ASUS ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING videokaarti. Kõik oli väga uhke, sest sain suured ASUSe kirjadega kastid jne. Kokku pannes tuli välja, et 8-st videokaardist 2 tükki ei töötanud. Nimelt ei saanud nimetatud kaardid voolu taha ning arvutipood, kelle kaudu ma need soetasin, väidab, et tegemist on esmakordse juhtumiga ja et sellist viga pole varasemalt juhtunud.

Minu küsimus: kas selline asi on tavaline, et niivõrd kallitel videokaartidel on juba ostes sellised probleemid või on siin ilmnenud minu apsakas? Mis variandid mul on, et kontrollida nende kaartide korrasolekud. NB! Kõik kaardid on uued! Ma pole neid kasutanud. Ainukene liigutus on see, et võtsin karbist välja ning katsusin need tööle saada. Kui 6 ülejäänut töötavad, siis viga ei saa ju minus olla...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hazar
Kreisi kasutaja
Hazar

liitunud: 24.08.2004




sõnum 14.03.2018 13:35:41 vasta tsitaadiga

aga võta 2 töötavat küljest ära ja proovi siis
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andre12345
HV vaatleja

liitunud: 14.03.2018




sõnum 14.03.2018 13:59:12 vasta tsitaadiga

Hazar kirjutas:
aga võta 2 töötavat küljest ära ja proovi siis


Hei! Hetkeseis on selline, et see masin töötab 6 kaardiga ning ma ei tahaks neid 2 videokaarte küljest võtta ja asendada teistega. Küll aga üks loll küsimus: kuidas ma veel saaksin nende videokaartide töökorda kontrollida? Kas piisab sellest, kui ühendan videokaardid toiteploki külge või on mul selleks vaja kaemaplaati koos protsessoriga? Vabandust, kui pole nii pädev selles valdkonnas ning esitan nii lolle küsimusi kopp.gif Raudselt saab keegi kõhutäie naerda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
attrs
HV Guru
attrs

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2018 14:02:50 vasta tsitaadiga

Ainult toiteplokiga ei testi midagi. Vaja need ikka arvutisse pista.
_________________
He who knows he has enough is rich.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 14.03.2018 14:18:19 vasta tsitaadiga

Ilmselt on tegu limiidiga pane kaardid hubiga järgi midagi ära topi 16x slotti hubid pane 1x sloti. Füüsiliselt hubiga jõuad limiidini ikka. Iga kaart hubis võtab ühe liini seega läheb kasutuslele ainutl 8 liini kui midagi topid 16x 8x 4x sloti siis vahet pole 1x kaart reseveerib 16x slotis 16 liini mis siis ,et 1x istub seal.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 14.03.2018 14:19:37, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TREMAN
HV kasutaja

liitunud: 17.04.2005




sõnum 14.03.2018 14:19:05 vasta tsitaadiga

andre12345 kirjutas:
Hazar kirjutas:
aga võta 2 töötavat küljest ära ja proovi siis


Hei! Hetkeseis on selline, et see masin töötab 6 kaardiga ning ma ei tahaks neid 2 videokaarte küljest võtta ja asendada teistega. Küll aga üks loll küsimus: kuidas ma veel saaksin nende videokaartide töökorda kontrollida? Kas piisab sellest, kui ühendan videokaardid toiteploki külge või on mul selleks vaja kaemaplaati koos protsessoriga? Vabandust, kui pole nii pädev selles valdkonnas ning esitan nii lolle küsimusi kopp.gif Raudselt saab keegi kõhutäie naerda


Mis emaplaadiga tegu? Kui asendad 2 töötavat kaarti nende kahega, siis ei tööta?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2018 14:57:39 vasta tsitaadiga

andre12345 kirjutas:
Tere!

Minul on nimelt järgmine probleem. Ostsin tuntud Eesti arvutipoest 8 ASUS ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING videokaarti. Kõik oli väga uhke, sest sain suured ASUSe kirjadega kastid jne. Kokku pannes tuli välja, et 8-st videokaardist 2 tükki ei töötanud. Nimelt ei saanud nimetatud kaardid voolu taha ning arvutipood, kelle kaudu ma need soetasin, väidab, et tegemist on esmakordse juhtumiga ja et sellist viga pole varasemalt juhtunud.

Minu küsimus: kas selline asi on tavaline, et niivõrd kallitel videokaartidel on juba ostes sellised probleemid või on siin ilmnenud minu apsakas? Mis variandid mul on, et kontrollida nende kaartide korrasolekud. NB! Kõik kaardid on uued! Ma pole neid kasutanud. Ainukene liigutus on see, et võtsin karbist välja ning katsusin need tööle saada. Kui 6 ülejäänut töötavad, siis viga ei saa ju minus olla...


Mis emaplaadiga tegu on? Kui riserite peal õigesti toidetud kaart käivitades ventikaid käima ei tõmba, siis on kaart katki. Vahet pole, kuidas pcie rajad antud hetkel jagunevad ning kas plaat "näeb" kaarte või mitte.

Kõige lihtsam tõesti, lülita oma aparaat välja, tõsta katkised kaardid tervete asemele ja lase käima. Kogu see lugu võtab max 10 min aega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2018 15:24:36 vasta tsitaadiga

no sellise asja selgeks tegemisel on vaid üks päris õige lahendus. võtad need 2 kaarti ÜKSHAAVAL (ülejäänud kaardid võtad arvutist välja, misiganes arv misiganes konfis sul neid seal on) ja asetad ÜHEKAUPA masinasse, paned arvuti tööle ja vaatad, kas töötab, kas pilt on ees. Umbes 99,9% kindel, et nii ka on ning asi ongi selge. ei ole mingeid mittetöötavaid videokaarte, vaid on combo, kus 8 kaarti korraga lihtsalt mobo ei tunnista.
mulle ausalt ei mahu pähe selline jutt a'la "ei tahaks välja võtta ja asendada". for fucks sake, kui see tundub liiga "unfair" liigutus teha eks siis võid ju hakata oma vägikaigast vedama ja pushida poodi ning tootjat, et nad tõesti saatsid sulle 2 täiesti pimedat kaarti...eks vaata ja üllatu, kuhu see lähenemine sind viib ja millised kasud seal lõpuks sees on beer_yum.gif
asjade korrasolekut ikka testitakse isoleeritult ja välistades võimalikult palju muid faktoreid. Asusel pole mitte kuskil kirjas, et see videokaart peab töötama kuskil emaplaadil x, igas asendis koos 7 ülejäänud samasuguse kaardiga. You can be sure of that icon_biggrin.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2018 15:30:28 vasta tsitaadiga

Mulle tundub, et järjest rohkem on neid tegelasi tekkinud, kes riistvara toimimise osas ei oma üldse mingeid teadmisi ning sellelt nullbaasilt siis hakatakse omale usinalt minerit ehitama.

See ei käinud nüüd Wiltz kohta, kui keegi sedapidi nüüd aru saab. icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009




sõnum 14.03.2018 16:27:44 vasta tsitaadiga

couldn't agree more
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hazar
Kreisi kasutaja
Hazar

liitunud: 24.08.2004




sõnum 14.03.2018 16:51:32 vasta tsitaadiga

noh kuskilt peab ikka pihta hakkama, paistab, et tänapäeval käib see siis 8 videokaardiga icon_biggrin.gif

Riistvara ümber tõstmist ei maksa karta, sellest midagi katki ei lähe. Enamus sellistele probleemidele saabki jälile ainult katse-eksitus meetodil. Praegu on su katseks need 2 kaarti läbi proovida siis kui emaplaat nii täis laotud ei ole, kui töötavad siis häda emaplaadiga, kui ei tööta siis häda kaartidega(väga kahtlen siinpuhul). Kui emaplaadis asi siis ei tähenda, et see tingimata katki on, paljud neist ei olegi mõeldud nii paljude videokaartidega töötama. Vbl. saad midagi bioses teha, et rohkem kaarte tööle saaks aga seda ei oska me mudelit teadmata huupi arvata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009




sõnum 14.03.2018 17:09:29 vasta tsitaadiga

viimaste postide seas ei ole sõnagi emaplaadist räägitud ju.... ehk peaks sellest alustama
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2018 17:28:11 vasta tsitaadiga

Iseseisev troubleshooting peaks nagu elementaarne oskus olema kaevurile. Kui tõesti käima ei saa siis on abiks et proovisin seda ja seda ja seda ja seda jne, see kui said värvilised karbid ei aita midagi diagnoosida, pole tegelt isegi vastust väärt.

Pole vaja midagi mõistatada emaplaadilt või mujalt viga otsida, Üks ühele asendus töötav välja kahtlane asemele ja vsjo.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 14.03.2018 17:53:15 vasta tsitaadiga

riseri teise sloti tõstes töötava asemele pole ju midagi keerulist ,et veenduda kas toimetab. Probleem ,et plaat suudab kuue kaardiga toimetada ja mitte kaheksaga. Üks põhjus on windooza mitte kõik windoozad ei lubagi kaheksat. Biosis keerata kinni igasugused vidinad nagu onboard jätta ainult võrk sata pcie panna 1x mode.
Teine võimalus on proovida kahte hubi juhul kui probleem emaplaadis. Eamus emaplaate on cpu ja PCH kaudu mingi osa istub cpu otsas teine osa tuleb chipsetist kas 1 või kaks liini need on alumised pesad. On muidugi erandeid ka.

Teinekord on 2 sata kontrollerit 1 inteli oma teine muu tootja selle teise võib ka kinni panna äkki vabastab mõne liini.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hazar
Kreisi kasutaja
Hazar

liitunud: 24.08.2004




sõnum 14.03.2018 17:59:23 vasta tsitaadiga

Liinides ei saa häda olla, pcie protokoll on switchitav (pmst ongi see mida hubid teevad). Pigem on aadressi mapping ees aga selle kohta on raske tehnilist infot leida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009




sõnum 14.03.2018 18:27:58 vasta tsitaadiga

teine plaat ja mudru juurde ja 2x4 kaardi miner ning ei pea end vaevama uute tarkuste tagaajamisega
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 14.03.2018 18:57:12 vasta tsitaadiga

Hazar kirjutas:
Liinides ei saa häda olla, pcie protokoll on switchitav (pmst ongi see mida hubid teevad). Pigem on aadressi mapping ees aga selle kohta on raske tehnilist infot leida.


sa mõtled IRQ või memory mapping tont seda teab IRQsid saab vabaks kui onboarde kinni panna ei ole vaja ju kahte sata kontrollerit heli kahte võrku ja palju USB auke.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uther
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2018




sõnum 16.03.2018 00:50:25 vasta tsitaadiga

yerba mis risereid kasutad?
Ma leidsin ka 1 veidra aspekti nimelt kasutan neid raisereid
www.gmb.nl/item.aspx?id=9814

Kui 3 kaarti on yhendatud masinaga (kasutades raisereid) sis MSI After Burner annab settinguid muuta, kuid koheselt kui 4janda kaardi raiseriga ühendan sis MSI after burner settingud hallid ja muuta miski ei saa. Üritan hetkel selgusele jõuda kas viga raiseris või emaplaadis või sis tõesti afterburneris. Mulle absull see default radeon software ei istu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade üldine kaevandamisteema (sh. minerite riistvara ja troubleshooting) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 168, 169, 170  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.