Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Samsung Galaxy Express "Bootloop" märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Quixy
HV vaatleja

liitunud: 10.06.2013




sõnum 20.05.2017 15:15:35 Samsung Galaxy Express "Bootloop" vasta tsitaadiga

Tere head foorumlased!

Teema siis selline, et mu telefon, Samsung Galaxy Express I8730 (CM11.0), oli ühendatud arvutiga ning 3 vähe ressursinõudlikku äppi olid jooksmas, kui järsku tuli arvuti ekraanile sõnum "QHSUSB_DLOAD" ehk mu telefon muutus arvuti jaoks tundmatuks seadmeks. Umbes sekund peale seda lülitas mu telefon välja ning enam sisse ei lülitunud. Proovisin küll mitu korda aku tagant võtta, panin ka telefoni laadima, kuid asjatult. Paari tunni pärast üritasin uuesti sisse lülitada ning hoidsin power-nuppu all 10 sekundit ja nii umbes 40-50 korda järjest kuni järsku tundsin vibratsiooni ning nägin, et Samsungi logo tuli ette, kuid peale seda, kui tuli ette Cyanogenmodi logo ehk siis boot.img hakkas telefon bootloopima ning kaugemale ei jõua. Saan minna recovery mode´i ja download mode´i ning olen download mode´is proovinud stock ROMi peale panna ja Odin ütleb, et kõik õnnestus, kuid telefoni sisse lülitades saan jälle bootloop errori. Veel proovisin recovery´t uuendada, hetkel on mul CWM v6.0.5.1, aga välismaa foorumites soovitati panna twrp, aga sellega on täpselt sama teema, et Odin ütleb küll, et kõik oli edukas, tegelikult aga on recovery ikka sama, mis enne. Recovery mode´s tegin ka factory reset/format data, format cache, format dalvik cache. Ei saa aga mountida datat ja cachet, ainult system´i saab. Proovisin, et äkki saab adb´ga tõmmata data partitsioonilt failid arvutisse, kuid kuna datat mountida ei saa siis ütlebki umbes, et 0 faili kätte saadud. Süsteemi partitsioon on korras, sest "adb pull" commandiga sain terve system folderi arvutisse. Kahjuks ei saa ka välist SD-kaarti mountida, seega ei saa ka ühtegi custom ROM´i sealt peale lasta või kui siis adb sideload´iga? Veel lisaks: kui lähen recovery mode´i saan kohe need errorid:
E:Can't mount /cache/recovery/command
E:Can't mount /cache/recovery/log
E:Can't open/cache/recovery/log
E:Can't mount /cache/recovery/last_log
E:Can't open/cache/recovery/last_log
E:Can't mount /cache/recovery/last_install
E:Can't open/cache/recovery/last_install

Vikipeediast leidsin sellise seletuse oma probleemi konta:Hard brick
Hard bricked devices generally show little to no signs of life. A hard bricked device doesn't power on or show any vendor logo, in essence, the screen remains turned off. Some of the major reasons for hard bricking are installing firmware not made for the device, interrupted flashing procedure or following a flashing procedure incorrectly.

Some other reasons include flashing a root file for a different file or using wrong commands. Some kernel bugs, have been known that affect the /data partition in the eMMC chip, which gets corrupted during certain operations such as wiping and flashing

Just see viimane lõik viitabki vist minu probleemile ehk siis /data partition, mis on eMMC kiibil, on minu telefonil rikutud, mis võib juhtuda näiteks flashimisel. Veider on aga see, et olen CM11.0 kasutanud umbes 2 aastat ning selle aja sees pole kordagi isegi recovery mode´i kasutanud, kuid 2014-2015 testisin seda telefoni päris mitmete ROMidega ja ainult korra juhtus selline asi kui Samsungi logost edasi ei läinud, aga siis aitas kohe stock ROMi flashimine. Muide umbes 5 päeva enne seda, kui see kõik juhtus, installisin play store´st WebDAV Serveri nimelise äpi, mille abil saab telefoni sisemälu muuta arvuti draiviks, seda tegin sellepärast, et taastada kustutatud faile mõne Windowsi proge abil. Ma eeldan aga, et emaplaat pole täielikult kutu, kui /system töötab või ma eksin?

Tänud ette abistajatele!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.05.2017 16:29:50 vasta tsitaadiga

Partitsiooni tabel jooksis rappa. Lase PIT odiniga üle.
https://forum.xda-developers.com/i8730/help/samsung-galaxy-express-i8730-pit-file-t2845744
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Quixy
HV vaatleja

liitunud: 10.06.2013




sõnum 20.05.2017 23:18:50 vasta tsitaadiga

Tegin nagu soovitasid, täpselt selliste sätetega nagu siin pildil näitab: http://cdn.droidviews.com/wp-content/uploads/2015/03/odin-firmware-flash-pit.jpg

Panen logi ka: <ID:0/007> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> I8730XWANE1_I8730OXXANF1_I8730XWANE1_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/007> Odin v.3 engine (ID:7)..
<ID:0/007> File analysis..
<ID:0/007> SetupConnection..
<ID:0/007> Initialzation..
<ID:0/007> Set PIT file..
<ID:0/007> DO NOT TURN OFF TARGET!!
<ID:0/007> Get PIT for mapping..
<ID:0/007> Firmware update start..
<ID:0/007> aboot.mbn
<ID:0/007> NAND Write Start!!
<ID:0/007> rpm.mbn
<ID:0/007> sbl1.mbn
<ID:0/007> sbl2.mbn
<ID:0/007> sbl3.mbn
<ID:0/007> tz.mbn
<ID:0/007> boot.img
<ID:0/007> recovery.img
<ID:0/007> system.img.ext4
<ID:0/007> NON-HLOS.bin
<ID:0/007> cache.img.ext4
<ID:0/007> hidden.img.ext4
<ID:0/007> RQT_CLOSE !!
<ID:0/007> RES OK !!
<ID:0/007> Removed!!
<ID:0/007> Remain Port .... 0
<OSM> All threads completed. (succeed 1 / failed 0)

Seega kõik peaks nagu korras olema, aga kui telefon üles bootis tuli sama bootloop ette. Tegin nüüd ka /system format´i, kuid mitte midagi ei muutunud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk55
Aeg maha 1p
mikk55

liitunud: 27.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2017 00:52:19 vasta tsitaadiga

eMMC kiip võib vabalt sodi olla. Mälukaardi pealt peaks saama ka seda taastamist proovida.
_________________
Tegelen autovõtmete lisamisega (peamiselt BMW ja Mercedes) ja osade autode puhul ka plokkide kodeerimisega jne.
M: W212 2012 e class sedaan varuosadeks, kere sile tehnika ok, euroopa auto
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Quixy
HV vaatleja

liitunud: 10.06.2013




sõnum 21.05.2017 12:45:06 vasta tsitaadiga

Täiesti õigus, välismaa foorumitest uurisin, et peale x arv flashimisi ongi ta n-ö surnud. Äkki saaksid lähemalt rääkida sellest mälukaardi pealt taastamisest. Kahjuks recovery mode´s ühtegi välist kaarti mount´ida ei luba.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.05.2017 15:05:23 vasta tsitaadiga

Quixy kirjutas:
Tegin nagu soovitasid, täpselt selliste sätetega nagu siin pildil näitab: http://cdn.droidviews.com/wp-content/uploads/2015/03/odin-firmware-flash-pit.jpg

Panen logi ka: <ID:0/007> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> I8730XWANE1_I8730OXXANF1_I8730XWANE1_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/007> Odin v.3 engine (ID:7)..
<ID:0/007> File analysis..
<ID:0/007> SetupConnection..
<ID:0/007> Initialzation..
<ID:0/007> Set PIT file..
<ID:0/007> DO NOT TURN OFF TARGET!!
<ID:0/007> Get PIT for mapping..
<ID:0/007> Firmware update start..
<ID:0/007> aboot.mbn
<ID:0/007> NAND Write Start!!
<ID:0/007> rpm.mbn
<ID:0/007> sbl1.mbn
<ID:0/007> sbl2.mbn
<ID:0/007> sbl3.mbn
<ID:0/007> tz.mbn
<ID:0/007> boot.img
<ID:0/007> recovery.img
<ID:0/007> system.img.ext4
<ID:0/007> NON-HLOS.bin
<ID:0/007> cache.img.ext4
<ID:0/007> hidden.img.ext4
<ID:0/007> RQT_CLOSE !!
<ID:0/007> RES OK !!
<ID:0/007> Removed!!
<ID:0/007> Remain Port .... 0
<OSM> All threads completed. (succeed 1 / failed 0)

Seega kõik peaks nagu korras olema, aga kui telefon üles bootis tuli sama bootloop ette. Tegin nüüd ka /system format´i, kuid mitte midagi ei muutunud.

Nüüd lase eraldi firm peale.

Selle logi järgi ei ole kiip vigane. Kui fläsh on tuksis, siis ta karjub et cannot create pratition.

Ja kas konkreetne telefon konkreetse odini versiooniga töötab? Ehk oled varem proovinud seda odini versiooni.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Quixy
HV vaatleja

liitunud: 10.06.2013




sõnum 22.05.2017 21:27:48 vasta tsitaadiga

Tegin seda, kuid üldpilt on ikka sama. See ongi kõige imelikum, et Odin ütleb, et kõik läks edukalt, aga telefon on ikka bootloopis ja stock firmware'i ei paista kusagil olevat.

Telefon töötab nii 3.07, mida kasutasin ka 2 aastat tagasi kui ka 3.12.3 versiooniga, millega üritasin TWRP recovery´t peale lasta.

Stock firmware'na kasutan Nordic versiooni SamMobile´st: I8730XWANE1_I8730OXXANF1_I8730XWANE1_HOME.tar.md5, olen ka Baltic versiooni proovinud, kuid see ei muutnud midagi.

Kas äkki see logi vihjab minu probleemile:
E:Can't mount /cache/recovery/command
E:Can't mount /cache/recovery/log
E:Can't open/cache/recovery/log
E:Can't mount /cache/recovery/last_log
E:Can't open/cache/recovery/last_log
E:Can't mount /cache/recovery/last_install
E:Can't open/cache/recovery/last_install

Saan selle absoluutselt iga kord, kui recovery mode´i sisenen. Ning muidugi veel see, et ei saa mountida datat ja cache´t.
Kas on muidu võimalik, et kui telefon on mitu korda maha kukkunud, on saanud emaplaadil olevad rajad kahjustada ja seega jääbki info teatud asukohast emaplaadil saamata. Klassivend rääkis, et tal olevat nii olnud ning üldiselt on kõik minu probleemi kohta öelnud, et aitab vaid emaplaadi vahetus.
Olen proovinud juba ka sellist meetodit, et võtan telefonist aku välja, panen mõlemad grip-kotti ja jätan külmikusse 20-30 minutiks. (https://forum.xda-developers.com/tmobile-g4/help/how-to-recover-data-boot-loop-defect-t3297766) - üks proovis oma bootlooped LG G4-ga ning sai isegi andmed tagasi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk55
Aeg maha 1p
mikk55

liitunud: 27.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.05.2017 22:33:49 vasta tsitaadiga

Quixy kirjutas:
Tegin seda, kuid üldpilt on ikka sama. See ongi kõige imelikum, et Odin ütleb, et kõik läks edukalt, aga telefon on ikka bootloopis ja stock firmware'i ei paista kusagil olevat.

Telefon töötab nii 3.07, mida kasutasin ka 2 aastat tagasi kui ka 3.12.3 versiooniga, millega üritasin TWRP recovery´t peale lasta.

Stock firmware'na kasutan Nordic versiooni SamMobile´st: I8730XWANE1_I8730OXXANF1_I8730XWANE1_HOME.tar.md5, olen ka Baltic versiooni proovinud, kuid see ei muutnud midagi.

Kas äkki see logi vihjab minu probleemile:
E:Can't mount /cache/recovery/command
E:Can't mount /cache/recovery/log
E:Can't open/cache/recovery/log
E:Can't mount /cache/recovery/last_log
E:Can't open/cache/recovery/last_log
E:Can't mount /cache/recovery/last_install
E:Can't open/cache/recovery/last_install

Saan selle absoluutselt iga kord, kui recovery mode´i sisenen. Ning muidugi veel see, et ei saa mountida datat ja cache´t.
Kas on muidu võimalik, et kui telefon on mitu korda maha kukkunud, on saanud emaplaadil olevad rajad kahjustada ja seega jääbki info teatud asukohast emaplaadil saamata. Klassivend rääkis, et tal olevat nii olnud ning üldiselt on kõik minu probleemi kohta öelnud, et aitab vaid emaplaadi vahetus.
Olen proovinud juba ka sellist meetodit, et võtan telefonist aku välja, panen mõlemad grip-kotti ja jätan külmikusse 20-30 minutiks. (https://forum.xda-developers.com/tmobile-g4/help/how-to-recover-data-boot-loop-defect-t3297766) - üks proovis oma bootlooped LG G4-ga ning sai isegi andmed tagasi.


Jah kui sügavkülm aitab ajutiselt, siis on eMMC viga, reaalne elu on näidanud, et andmeid saab kätte konkreetset tüüpi kiibi programmeerija abil, kui põrutada saanud siis võib tõesti probleem selles olla, et jooted on ära pragenenud vms, radade kahjustumine pigem erand kui reegel). Emaplaati ei pea vahetama, kui suudad liimitud kiibi maha joota või dremeliga täpselt maha käiata edukalt (sõltuvalt emaplaadist võib suhteliselt palju ühendamata padjakesi kaasa tulla kui proovid kiipi maha joota), preballitud kiibi pealejootmine on kõige lihtsam asi kogu protsessi juures icon_biggrin.gif , osadel Samsungitel olid/on need eMMC kiibid lausa protsessori peal ja nendel pole ammugi pikka pidu, kuna mälukiibid ei armasta kuuma...

_________________
Tegelen autovõtmete lisamisega (peamiselt BMW ja Mercedes) ja osade autode puhul ka plokkide kodeerimisega jne.
M: W212 2012 e class sedaan varuosadeks, kere sile tehnika ok, euroopa auto
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Quixy
HV vaatleja

liitunud: 10.06.2013




sõnum 23.05.2017 09:57:14 vasta tsitaadiga

Kahjuks puudub vajalik tehnika, nii et pigem ostan uue emplaadi. Andmeid tagasi saada on nii või naa paras piin.

viimati muutis Quixy 23.05.2017 17:38:49, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2017 11:34:36 vasta tsitaadiga

No ei paista emmc viga kuskilt.
Selle emmc veaga ei saa sa midagi peale kirjutada. Ega partitsioone peale lasta.

Ma kaldun pigem arvama, et sa oled cyanogeni installiga bootloaderi üle lasknud ning su "piraat" bootloader ei oska originaalsoftiga midagi peale hakata.
Veateated ütlevad ka pigem, et bootloader ei leia recovery osa kuskilt ülesse, sest originaalfirmil seda ei ole.

Lase see sama cyano firm peale, mis sul ennem oli.
Või lase originaal bootloader peale.

Mälu järgi peaks originaal firmil bootloader kaasas olema, vaja lihtsalt linnuke selle ette panna.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Quixy
HV vaatleja

liitunud: 10.06.2013




sõnum 23.05.2017 17:36:12 vasta tsitaadiga

Tahaks ise ka loota, et selles probleem pole.

Sain kätte uue SD-kaardi, lasin sellele CM11.0 (latest version, sama, mis mul on 2 aastat olnud)zip file'i peale ning üritasin recovery mode's sealt pealt installida, aga sain sellise errori:
Installing /storage/sdcard1/cm-11-20141101-UNOFFICIAL-expressltexx.zip
E: Can't mount /cache/recovery/last_install
E:failed to open last_install: Invalid argument
Finding update package...
Opening update package...
Installing update...
symlink: some symlinks failed
E:Error in /storage/sdcard1/cm-11-20141101-UNOFFICIAL-expressltexx.zip
(Status 7)
Installation aborted.

Proovisin veel Odinis seda bootloaderit uuendada, kasutasin valikut "Phone Bootloader Update" ning Odin näitas jälle (succeed 1 / failed 0), aga cyanogenmod'i bootloop käib edasi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2017 19:45:43 vasta tsitaadiga

lase kõige uuem recovery peale.

status 7 paistab mingi recovery teema olevat
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Quixy
HV vaatleja

liitunud: 10.06.2013




sõnum 29.05.2017 00:37:31 vasta tsitaadiga

Siin oli päris hästi ära kirjeldatud, mis võib probleem olla: http://techpaver.com/how-to-remove-status-7-error#image/ - kahtlen, et mul "Case 2" probleemiks on.
Ma arvan, et CWM v6.0.5.1, mis mul hetkel on, sobib minu telefoni mudeliga kõige paremini, sest ma sain just selle recovery pealt CM11.0 süsteemi peale lastud + gapps'i. Huvi pärast proovisin mõnda teist peale lasta, nt CWM v5.0.2.8 tuli isegi ette, aga peale restarti ilmub jälle eelmine recovery ette. Selle lasin muide peale SD-kaardilt. Teisena proovisin TWRP 3.0.0, ka SD-kaardilt, varem olen proovinud ka seda ning veel v3.0.2 Odin'iga flashida, kuid jälle sama asi - Odin näitab, et kõik ok, telefon mitte. SD-kaardilt proovides sain jälle Status 7 errori.

Välismaa foorumitest öeldi kohe, et tõmba TWRP kõige uuem versioon, kuid kahtlen, et mu telefon seda lubab. Kas kuskil näitab konkreetselt, mis recovery, mis mudeliga sobib?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ants40
HV kasutaja

liitunud: 07.09.2004




sõnum 29.05.2017 10:50:54 vasta tsitaadiga

Quixy kirjutas:
Kas kuskil näitab konkreetselt, mis recovery, mis mudeliga sobib?

https://twrp.me/devices/samsunggalaxyexpress.html
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Quixy
HV vaatleja

liitunud: 10.06.2013




sõnum 25.04.2020 21:38:28 vasta tsitaadiga

Laadisin samalt lehelt selle faili: "twrp-3.0.2-0-expressltexx.img.tar" ning kasutasin seekord Odini 3.09 versiooni. Tegin kõik selle õpetuse järgi: http://www.cyanogenmods.org/forums/topic/install-twrp-recovery-samsung-android-using-odin/



Logi:
<ID:0/007> Added!!
<ID:0/007> Odin v.3 engine (ID:7)..
<ID:0/007> File analysis..
<ID:0/007> SetupConnection..
<ID:0/007> Initialzation..
<ID:0/007> Get PIT for mapping..
<ID:0/007> Firmware update start..
<ID:0/007> SingleDownload.
<ID:0/007> recovery.img
<ID:0/007> NAND Write Start!!
<ID:0/007> RQT_CLOSE !!
<ID:0/007> RES OK !!
<ID:0/007> Removed!!
<ID:0/007> Remain Port .... 0
<OSM> All threads completed. (succeed 1 / failed 0)


Aga ikkagi tuleb seesama CWM v6.0.5.1 ette.

EDIT : Tahaks ikka veel mõnd varianti proovida, enne kui emaplaadi täielikult maha kannan. Nimelt leidsin ühe teema, kus on probleem /data mount'imisega, mudeliks küll Galaxy Y, aga mõte oleks selles, et kui kasutada kõik need võimalik valikud ODINis ära ehk siis korraga valida Bootloader, PDA, PHONE, CSC ja PIT (peaksid kõik ühes ROMis sisalduma). Oskab keegi midagi selle kohta täpsustada?
Teema ise siin: https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2122370



EDIT: Tere!

Mõtlesin, et lahendan selle telefoni probleemi lõpuks ära. Seega sooviksin teada, kas keegi siit foorumist tegeleb ülalkirjeldatud probleemi lahendamisega? Ehk kui tõesti emaplaat korras, siis laseks kasvõi Androidi originaalsofti tagasi. Andmeid taastada pole ilmselt võimalik. Telefon ise muidugi üle paarikümne euro väärt pole, seega sooviks esmalt teada, milliseks kujuneks selle vea lahendamisel hind. Kui oleks mõistlik ikkagi asi korda teha, siis saaksin näiteks Omniva kaudu pakiautomaati saata.
Muidu sooviks telefoni hakata kasutama põhiliselt tagavara-telefonina ning kodus Bluetooth kõlaritest muusika kuulamiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Samsung Galaxy Express "Bootloop"
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.