Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  WWW »  Zone domeeni üleminek elkdata peale märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
agen008
HV kasutaja
agen008

liitunud: 05.01.2005




sõnum 26.03.2017 13:22:45 Zone domeeni üleminek elkdata peale vasta tsitaadiga

Tere,

Ma vist panin natule puuse kui registreerisin esmalt zone.ee kaudu ühe domeeninime endale ja siis hiljem otsustasin serveriteenuse valida hoopis veebimajutus.ee'lt. Nüüd tekkis küsimus, et kuidas ma saaksin zone nimeserverilt üle minna veebimajutus.ee oma peale. Kui ma registreerisin veebimajutus.ee's, siis ma märkisin, et mul juba on domeen olemas ja täitsin kõik vormid, aga zone poolt ma pole ju mitte mingit nõusolekut andnud, et üle minna. Seega kahtlen, et see asi nii lihtne on.

Veebimajutus.ee iseteeninduses on nüüd dommeni staatus "- ei ole Elkdata haldusalas -". Domeeni ülemineku juhistest pole enam kasu, sest kui veebimajutus.ee's proovin üleminekut teha, siis ütleb järgnevat:
Domeen on juba meie juures registreeritud.
Teenuse saab domeenile tellida iseteeninduses.


Seega ma olen nüüd natuke segaduses. Kas asi läheb siis ikkagi automaatselt üle ja pean lihtsalt ootama?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 26.03.2017 13:26:13 vasta tsitaadiga

Ära pane mune ühte korvi. Ühe teenusepakkuja rike mõjutab teenuse toimivust.

Logi sisse "Minu Zone" nimelisse alamjaotusesse ja koosta A ning MX kirje, kui kasutad meili, veebimajutus.ee-s peituva ip pihta.

Teine variant on, et muudad ära NS kirje viitamaks Veebimajutus.ee liidesele.

ns.elkdata.ee / 194.106.101.162
ns2.elkdata.ee / 194.106.101.163
ns3.elkdata.net / 195.222.17.113

Kolmas variant peidab end EPP transfer code taga. Saad muuda registripidajat. Viimane võtab ka kõige rohkem aega ja oli Su esialgne soov ületulekul. Link: https://www.veebimajutus.ee/klienditugi/kkk/kuidas-kolida-domeen-meile/

Võta ühendust Zone.ee/Veebimajutus.ee klienditoega. Tee endale ühtlasi DNS baastõed selgeks. http://kuutorvaja.eenet.ee/wiki/DNS

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 26.03.2017 14:33:14 vasta tsitaadiga

Domeeni registripidaja ja veebimajutaja ei pea olema tingimata sama teenusepakkuja.

Domeeni registripidaja on see, kelle juures sa saad muuta nimeserverite infot.
Veebimajutaja on see, kes annab sulle nimeserverid (ns1.teenusepakkuja.domeen, ns2.teenusepakkuja.domeen jne) ja kelle serverites sinu veebileht on reaalselt majutatud.

Kindlasti ei soovita hoida domeeni registripidajat ja veebimajutajat sama teenusepakkujana, kuna kui läheb midagi rukki (võlgnevused, "ära kadumised", midaiganes), siis on ka keeruline näiteks nimeserverite infot muuta.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 26.03.2017 14:37:17 vasta tsitaadiga

Ka nimeservereid ei pea veebimajutusega koos hoidma eeldusel et serverite aadressid ei muutu.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2017 14:47:33 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Domeeni registripidaja ja veebimajutaja ei pea olema tingimata sama teenusepakkuja.

Domeeni registripidaja on see, kelle juures sa saad muuta nimeserverite infot.
Veebimajutaja on see, kes annab sulle nimeserverid (ns1.teenusepakkuja.domeen, ns2.teenusepakkuja.domeen jne) ja kelle serverites sinu veebileht on reaalselt majutatud.

Kindlasti ei soovita hoida domeeni registripidajat ja veebimajutajat sama teenusepakkujana, kuna kui läheb midagi rukki (võlgnevused, "ära kadumised", midaiganes), siis on ka keeruline näiteks nimeserverite infot muuta.
Kui hoiad mitme teenusepakkuja juures ja üks lüli maha kukub siis on teenus nagunii maas. Ei ole nagu väga vahet kas hoida ühe või mitme juures.

Pigem on oluline hoida teenusepakkuja juures kes on stabiilsust tõestanud ning kel on endal asjad hajutatud ning tuleb toime võimalike probleemide haldamisega.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
agen008
HV kasutaja
agen008

liitunud: 05.01.2005




sõnum 26.03.2017 14:55:17 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Ära pane mune ühte korvi. Ühe teenusepakkuja rike mõjutab teenuse toimivust.

LKits kirjutas:
Kindlasti ei soovita hoida domeeni registripidajat ja veebimajutajat sama teenusepakkujana, kuna kui läheb midagi rukki (võlgnevused, "ära kadumised", midaiganes), siis on ka keeruline näiteks nimeserverite infot muuta.


Niiet kui ma õigesti aru saan, siis viitate sellele, et praegune lahendus tegelikult osutub paremaks? Seega ongi kindlam domeeni hoida zone halduses ja kasutada veebimajutus.ee serveri teenust? Ehk siis eraldi.

Pailaps kirjutas:
Teine variant on, et muudad ära NS kirje viitamaks Veebimajutus.ee liidesele.

ns.elkdata.ee / 194.106.101.162
ns2.elkdata.ee / 194.106.101.163
ns3.elkdata.net / 195.222.17.113

mikk36 kirjutas:
Ka nimeservereid ei pea veebimajutusega koos hoidma eeldusel et serverite aadressid ei muutu.


Ma tegin need NS kirje muudatused siiski ära ja aadress suunab õigesti veebimajutus.ee serverile nüüdseks. Nende nimeserverite juures on mulle just tähtis see, et ma kasutaksin just veebimajutus.ee meiliserverit ja mitte zone oma (mul selle zone meiliserveriga olid mingid jamad ja tahan muud proovida). Nende ns ns2 ja ns3 kirjede muudatusega zone poolt kindlustab siis seda või on meiliserveri küsimis üldse eraldi teema?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 26.03.2017 15:17:23 vasta tsitaadiga

Kui hoiad kõik eraldi (registripidaja, nimeserverid, veebimajutaja), siis on olemas puhver ehk kui registripidaja maha läheb, siis nimeserverite info on ikkagi DNS vahemäludes olemas.
Sama kehtib ka nimeserverite puhul ehk kui nimeserverid maha lähevad, siis on DNS-il ikkagi vana nimeserveri info olemas (seda küll üpris lühikest aega).

Hoiad eraldi:
* Registripidaja;
* Nimeserver 1;
* Nimeserver 2;
* Nimeserver XXX;
* Veebimajutus;

Liiga overkilli ei tasu ka minna, siis tekib keerukus süsteemi haldamise osas, aga lihtsalt kogemus ütleb, et registripidaja ja veebimajutaja peaks kohe kindlasti eraldi hoidma.
Miks? Mis juhtub, kui lähed registripidaja ja veebimajutaga (ühes kehas) tülli? Igasugune vastutulelikkus viivitub, võib isegi nädalaid, kuid viivituda ning siis on veebileht maas jne.
Kui registripidaja eraldi, siis saab lihtsalt uue veebimajutaja juurde kolida, nimeserverite info ära muuta ja tehtud.

Kui tahad, et e-post jääks Zone-i, siis pead MX kirjed vastavaks muutma, mis suunavad Zone e-posti serverisse.

Renka kirjutas:
LKits kirjutas:
Domeeni registripidaja ja veebimajutaja ei pea olema tingimata sama teenusepakkuja.

Domeeni registripidaja on see, kelle juures sa saad muuta nimeserverite infot.
Veebimajutaja on see, kes annab sulle nimeserverid (ns1.teenusepakkuja.domeen, ns2.teenusepakkuja.domeen jne) ja kelle serverites sinu veebileht on reaalselt majutatud.

Kindlasti ei soovita hoida domeeni registripidajat ja veebimajutajat sama teenusepakkujana, kuna kui läheb midagi rukki (võlgnevused, "ära kadumised", midaiganes), siis on ka keeruline näiteks nimeserverite infot muuta.
Kui hoiad mitme teenusepakkuja juures ja üks lüli maha kukub siis on teenus nagunii maas. Ei ole nagu väga vahet kas hoida ühe või mitme juures.

Pigem on oluline hoida teenusepakkuja juures kes on stabiilsust tõestanud ning kel on endal asjad hajutatud ning tuleb toime võimalike probleemide haldamisega.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2017 15:25:45 vasta tsitaadiga

Millal viimati Zone või Elkdata maas oli?
Teiseks, kui isegi on domeenihaldaja maas paar tundi, ei peaks see portaali toimimist segama? icon_rolleyes.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 26.03.2017 15:47:40 vasta tsitaadiga

LKits, sama puhver on ka siis, kui DNS veebimajutusega koos on.
Kokkuvõttes pole vahet, kust domeen hangitud on, kuna need on erinevad teenused.
DNS on DNS ja veebimajutus on veebimajutus. DNS lihtsalt näitab, kus veebimajutus, meiliserver jne asuvad.
Domeeni registreering on veel omaette kiht vahel, see näitab kus DNS asub.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 26.03.2017 17:27:43 vasta tsitaadiga

Küsimus ei ole ainult selles, kas ja kui tihti miski maas on.
Küsimus on ka selles, kui kiiresti on võimalik kolida ühest kohast teise konfliktide vms olukordade tekkimisel.

Kui mõni registripidaja "hoiab kinni" domeeni üle 24h, siis võib tekkida olukord, kus veebileht on maas üpris pikalt ja iga ettevõte ei saa seda endale lubada.

Selleks tuleb valida turvaline ja usaldusväärne registripidaja, sest sealt saab kõik alguse.
Registripidaja juures seadistad nimeserverid ning nimeserverid viitavad veebimajutusele.

Kui veebimajutusega lähevad asjad rukki, saab lihtsasti muuta nimeserverite kirjed, mis suunavad uuele veebimajutusele.
Või siis muuta nimeserveriteks uue veebimajutuse nimeserverid (enamus ei hoia nimeservereid veebimajutuse teenusepakkuja serveritest eraldi, vaid kasutab veebimajutaja nimeservereid).

Tanel kirjutas:
Millal viimati Zone või Elkdata maas oli?
Teiseks, kui isegi on domeenihaldaja maas paar tundi, ei peaks see portaali toimimist segama? icon_rolleyes.gif


mikk36 kirjutas:
LKits, sama puhver on ka siis, kui DNS veebimajutusega koos on.
Kokkuvõttes pole vahet, kust domeen hangitud on, kuna need on erinevad teenused.
DNS on DNS ja veebimajutus on veebimajutus. DNS lihtsalt näitab, kus veebimajutus, meiliserver jne asuvad.
Domeeni registreering on veel omaette kiht vahel, see näitab kus DNS asub.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 26.03.2017 18:40:56 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Millal viimati Zone või Elkdata maas oli?
Teiseks, kui isegi on domeenihaldaja maas paar tundi, ei peaks see portaali toimimist segama? icon_rolleyes.gif


Ma näen küll enda virtuaalserveri graafikult võrgurikkeid Zone Meedia OÜ-l. Iga portaali headus tuleb välja oma disaster recovery plaaniga.

Põhjus , miks ma enda veebi hoian Ceph klastris , nimeserverid on erinevatel kontinentidel. Ja isegi siis jõuan ma kuni 99.999% ülalhoiu ajani. Mul puuduvad kahjuks need miljonid, millega 0.001% tõenäosust vähendada.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2017 18:59:45 vasta tsitaadiga

Huvitav mida tegema peaks, et veebimajutajaga sellised probleemid tekiks mida lkits siin välja toob icon_neutral.gif

Ma oma julgelt 100+ veebisaidiga mida aastate jooksul olen lühemat või pikemat aega hallanud ei ole suutnud ühegi teenusepakkujaga konflikti minna. Ega ole ka muid probleeme olnud mille osas sa siin niimoodi hoiatad. Või on asi teenusepakkujas keda kasutan (Zone)?

On ka kolitud domeene jmt nii ühte kui teistpidi - pole ka sellega kunagi probleeme olnud.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 26.03.2017 19:02:06 vasta tsitaadiga

Piisab mõnest reegli rikkumisest (erootika, autoriõigused, liigne liiklus vms), võidakse konto kinni panna ja kui registripidaja samas ettevõttes, on üpris vaevaline domeen sealt kätte saada.

Endal kogemus ainult ühe domeeniga ning sellest ajast peale väldin välismaa domeeniregistraatoreid.
Renka kirjutas:
Huvitav mida tegema peaks, et veebimajutajaga sellised probleemid tekiks mida lkits siin välja toob icon_neutral.gif

Ma oma julgelt 100+ veebisaidiga mida aastate jooksul olen lühemat või pikemat aega hallanud ei ole suutnud ühegi teenusepakkujaga konflikti minna. Ega ole ka muid probleeme olnud mille osas sa siin niimoodi hoiatad. Või on asi teenusepakkujas keda kasutan (Zone)?

On ka kolitud domeene jmt nii ühte kui teistpidi - pole ka sellega kunagi probleeme olnud.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 26.03.2017 19:22:33 vasta tsitaadiga

liigse liikluse puhul ostad kangema paketi või optimeerid. teised 2 põhjust on nagunii sellised millest tekibki see liigne liiklus. erootika ei ole ju keelatud iseenesest. autoriõiguse all oleva kraami teadliku levitamisega sa riskid nagunii ja tead seda.
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2017 16:40:04 vasta tsitaadiga

Alati ei ole maailm nii mustvalge. Vabalt võib olla, et lehel polegi ei erootikat ega autoriõigusi rikkuvat materjali, aga hostingupakkuja pool mingi automaatika jääb selle koha pealt eriarvamusele ja lajatab midagi kinni. Teed klienditeenindusse kõne ja esimesed 20 minutit raiub tädi teises otsas kindlalt, et meil arvuti näitab et on, järelikult on. Pika vaidluse peale teatab tädi lõpuks, et kirjuta siis avaldus ja võibolla keegi kunagi vaatab selle üle.
Kirjeldasin hüpoteetilist olukorda, aga suures firmades asjad tihti nii käivadki, et kui mingi automaatika midagi arvab, siis nii on ja by default see teema arutamisele ei kuulu.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 27.03.2017 17:20:30 vasta tsitaadiga

Jajah. Ikka äärmustesse. Korralikult hallatud saidil ei saa olla sellist halli ala kus keegi mittemidagi ei tea, et toimub kahtlane liiklus
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 27.03.2017 17:25:29 vasta tsitaadiga

Pole just väga äärmus, on taoline olukord ka juhtunud, kus automaatika tõttu lükati konto lukku (liigne külastatavus, kuigi paketil ei olnud külastatavuse piirangut) ning edaspidiselt taheti hoida kontot lukus kuni järgneva arvestusperioodini.
Ja kuna domeeni registripidaja oli sama ettevõte, siis üpris ebameeldiv olukord.

Lahendus? Kandsin domeeni üle Elkdatasse ja veebimajutuse liigutasin samuti minema.
Esialgne registripidaja "viivitas" (tavaline bürokraatia) 4 päeva domeeni ümberliigutamisega ja hostingu andmed oleks saanud kätte järgneval arvestusperioodil, aga kuna oli tagavarakoopia olemas, siis tõstsin juba kõik ümber.

Alati tuleb hinnata riske "if-then" ning, kui kaua lahendused aega võivad võtta.
Super AMOLED kirjutas:
Jajah. Ikka äärmustesse. Korralikult hallatud saidil ei saa olla sellist halli ala kus keegi mittemidagi ei tea, et toimub kahtlane liiklus

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alan
HV veteran
Alan

liitunud: 12.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2017 13:15:57 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Pole just väga äärmus, on taoline olukord ka juhtunud, kus automaatika tõttu lükati konto lukku (liigne külastatavus, kuigi paketil ei olnud külastatavuse piirangut)


Minu kunagine, küll väga ammune, kogemus Zone-ga oli hoopis vastupidi:
Lehekülg sai järsult oodatust populaarsemaks ning ületas paketis oleva andmemahu limiidi. Zone klienditeenindus kirjutas e-maili teel, et juba paar kuud on andmemaht stabiilselt ületatud olnud aga lehekülge kinni ei pandud vaid soovitati hakata planeerima, et äkki peaks kangema paketi peale kolima.

See on küll väga-väga vana kogemus aga usun, et üks vähegi korralikum veebimajutus ikka mingi automaatikaga kontosi kinni ei lükka vaid reageerib personaalselt. Kui nii ei ole, siis ongi tark teenusepakkujat vahetada ja enne teenusepakkuja valikut omale selgeks teha, kuidas konkreetne pakkuja selliste situatsioonide korral käitub. Kui mul oleks suure käideldavusega leht, mis ületab paketi mahu ja üllatusena keeratakse kraan kinni siis ma saadaksin vist küll kõik teadaolevad roppsõnad üksteise järgi teenusepakkuja suunas (mida tegi ka ilmselt LKits). Iga lehe haldur ei mängi teiste eest sysadmini ja ei jälgi/analüüsi nii pingsalt graafikuid, et mis päeval nüüd täpselt bandwidth täis saab, et paketti vahetama hakata.
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  WWW »  Zone domeeni üleminek elkdata peale
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.