Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema vol. 2 (Küsitlus: Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 355, 356, 357 ... 386, 387, 388  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?
Alla 1 aasta
11%
 11%  [ 42 ]
1-3 aastat
35%
 35%  [ 131 ]
4-6 aastat
24%
 24%  [ 91 ]
7-10 aastat
16%
 16%  [ 60 ]
11-13 aastat
6%
 6%  [ 26 ]
14-16 aastat
3%
 3%  [ 14 ]
17-20 aastat
1%
 1%  [ 4 ]
Üle 20 aasta
1%
 1%  [ 5 ]
hääli kokku : 373

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2022 01:12:17 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
SKG kirjutas:
Zonerman kirjutas:
rmc Ma olen HDTVtest kanalit jälginud pikalt ja suht head videod on just mida ja kus ning mis eesmärgil seadistada. Selle asemel, et kõik kinni keerata ja loota, et nii on parim pilt. Olen ise läbi katsetanud need seaded, mida ta soovitas just filmide vaatamiseks HD content ja tuleb tunnistada on mõned asjad on silmaga näha parem. Osad seaded aga ise ei erista, sest pole võrdlust kõrval nagu tema seda teeb icon_cool.gif

Infot ei saa juurde lisada kui seda pole kuskilt võtta. Saab ainult üle- ja alavõimendada teatud objekte pildis, kuid mida enam sa seda teed, seda kaugemale lähed originaalpildist ehk siis pilt võib ju parem tunduda, kuid see pole enam originaalesitlus.

Samamoodi nagu lossless audiot kuulates saab ekvalaiserist "tümmi juurde keerata", kuid see pole enam sama lugu, nii nagu autor seda kavatses.



doh.gif Kui sa oled ise pildi proff kalibreerija, siis saaks ehk tõsiselt võtta sinu väiteid. Ma ei hakka rohkem isegi arutama sellel teemal.

https://yourlogicalfallacyis.com/appeal-to-authority ?

Zonerman kirjutas:
Teine variant on tee ise video valmis ja näita ära kuidas vaikimisi karbist välja võetud telekas näitab originaalpilti, mis on filmide vaatamiseks kõige tõetruum.
Sa vb ei saanud pihta isegi videost mille kohta jutt oli. Ekvalaiseri näide on ikka päris hea, sa ikka saad aru, mida ekvalaiser teeb ja mida see YT kasutaja edasi anda soovis? Kui keegi tahab '"ekvalaiserit" telekas teha, siis võtab ta pildi värvid ja muud sätted ette ja hakkab neid oma suva järgi tuunima. See oleks ehk õige analoog. Saabki kasutaja enda jaoks sobivaks timmida aga tõetruust pildist on asi väga kaugel.
Samas keegi ei keela sul jätta teleka tehase sätted ja nii vaadata aga se on sinu valik.

Mis asi on tõetruu? See kuidas kasutajale okei pilt tundub või nullilähedase modifikatsiooniga pilt?
Mina sain videost aru, sellest ka ekvalaiseri näide, et nii pildi kui heli muutmise juures, kasutaja üritab seda endale meeldivamaks muuta. Enamasti omab see vastupidist efekti.
Keegi ei keela sul neid pildi- ja heliparandusprogramme kasutada, peaasi, et ise rahul oled.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 24.11.2022 01:21:31 vasta tsitaadiga

Vaata tema kanalit ja videosid siis saad ehk aru. Ta ei muuda sätteid lihtsalt sellepärast, et pilt oleks "parem" vaid sellepärast, et vaikeseaded on tihti just valed ja moonutavad tegelikku. Ta on ise proff kalibreerija ja teab mida teeb. Se puudutab valed eco seaded + tone mappingud jne filtrid, mis moonutavadki pildi valeks. Temal on võimalus kasutada selleks profitelerit mis minu teada maksab kuskil 30k, mida kasutavad ka stuudiod. Mitte kuskil ei anna ta nõu, et muutke seda ja toda värvi jne. Tehase telekal on piisavalt hästi kalibreeritud värvid jne, kuid filmid vs sport jne on teine teema, kuna vaikmisi kasutab telekas kõige jaoks samu sätteid.
Midagi ei muuda ta meeldivaks lihtsal tema enda meelest. Mitte kuskilt ei võlu ta välja midagi rohkem nagu sa väitsid. Tõetruu on pilt, mida profid kasutavad referents monitoriga võrelda igapäeva kasutaja pilti. Õnneks on tänapäeval olemas telekatel filmmaker mode aga sellest ainuüksi ei piisa ja sellest ta ka kasutajaid juhendab. Kui sina ei saa sellest aru, või olekd ise veel proffim, siis palun anna minna ja õpeta meid oma teadmiste pealt.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2022 01:34:50 vasta tsitaadiga

Olen vaadanud, aga see on juba nn. punane heeringas. Hetkel käis jutt konkreetsest videost ja pildi"parandajatest".

tsitaat:
Mitte kuskilt ei võlu ta välja midagi rohkem nagu sa väitsid.

Kus ma midagi sellist väitsin?

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2022 01:42:51 vasta tsitaadiga

SKG, sa oled põhitüüp, kes käib pidevalt jahumas sellest, kuidas ühed allikad on "õiged" ja teised ei tähenda mitte midagi - nüüd laod välja "appeal to authority" olukorras, kus konkreetselt on selgelt teadusliku lähenemisviisiga profikanal, mis lahkab telerite hingeelu? Päris jabur.

NATAS999, interface-i kasutan kogu selle aja kui parajasti vaatamist ei ole, sh. ka katkestamishetked.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 24.11.2022 01:51:36 vasta tsitaadiga

Jäägu heeringaks siis, mul muudki teha kui sinuga siin vaielda teemal, millest ühel on profi kogemus selles osas ja teisel noh hea kui üldse midagi. Authority on see ,mida SKG peab enda arvates õigeks, ilma ise midagi selle tõestusesks tegemata.
Absurd on jah, kuidas ta lihtsalt teeb maha isiku, kes on sellega tegelenud aastaid nii profi tasemel palka teenides kui ka hobi korras vs siinne HV'lane

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2022 01:55:25 vasta tsitaadiga

Zonerman, thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif
_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 24.11.2022 06:14:21 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
NATAS999, interface-i kasutan kogu selle aja kui parajasti vaatamist ei ole, sh. ka katkestamishetked.
kirjelda tegevusi, mida selle interface'ga teed. mida põnevat see interface endas sisaldab? milleks seda tarvis on?
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2022 15:08:48 vasta tsitaadiga

rmc, kui sa ei soovi voi ei oska moista allikakriitilisust, siis sulle tulebki pidevalt korrata. (et kollane tabloidimeedia ja vene agendid pole usaldusvaarsed allikad)?

Zonerman kirjutas:
Jäägu heeringaks siis, mul muudki teha kui sinuga siin vaielda teemal, millest ühel on profi kogemus selles osas ja teisel noh hea kui üldse midagi. Authority on see ,mida SKG peab enda arvates õigeks, ilma ise midagi selle tõestusesks tegemata.
Absurd on jah, kuidas ta lihtsalt teeb maha isiku, kes on sellega tegelenud aastaid nii profi tasemel palka teenides kui ka hobi korras vs siinne HV'lane

Mida sa seletad icon_lol.gif Teen maha, keda? Ma noustun selle videoga 100%.
Kuidas on voimalik midagi sellist uldse valja lugeda? Müstika.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2022 16:52:17 vasta tsitaadiga

NATAS999, teleri käivitamisel on edasine tegevus interface-i kasutus, kuniks midagi vaatama hakkad, kuni taaskord vaatamise katkestamiseni.

ot:
SKG, asi ei ole allikakriitilisuses, vaid sinu topeltstandardites ning selles, et oma suures "skeptilisuses" (paraku on levinud ühekülgne skeptilisus, kus kõik, mis mainstream on automaatselt tõde ja see, mis ei ole on väär) rakendad sa oma standardeid ainult teistele. Sinu enda puhul on pidevalt läbinud samad vead, mida sa teistele ette heidad.
Ma pole kunagi väitnud, et kollane tabloidimeedia ja vene agendid oleks usaldusväärsed allikad, ent sinu viga on selles, et sa välistad tõe ilmumise halbadest allikatest. Isegi kui tõde ümbritsev kontekst, jne., on väär, siis tõde on ikkagi tõde.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 24.11.2022 16:59:13 vasta tsitaadiga

rmc, kuhu ma jutuga tüürin, on see, et see interface, millest sa räägid, ongi nutipluti, mida saab mõnekümne kuni 100€ eest jublaka näol juurde osta ja mis ei peaks olema teleka ostmise puhul kriitiliseks teguriks.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2022 17:06:49 vasta tsitaadiga

Ka jublaka kasutamisel puutud kokku interface-iga.

Isiklikult eelistan üleüldse pigem vähem jublakaid.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 24.11.2022 17:49:27 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Ka jublaka kasutamisel puutud kokku interface-iga.

Isiklikult eelistan üleüldse pigem vähem jublakaid.
teleka omaga üldse mitte reaalses kasutuses. mu jutu mõte on see, et kui telekas ise korralikku pilti näitab, siis ei ole mõtet teleka enda interface, nagu sa nuti osa hellitavalt nimetad, puudujääkide pärast telekat välja vahetada või maksta tuhandeid eurosid juurde, et saada kiirem/parem/ilusam/uuem interface, vaid piisab näiteks kasvõi chromecast with google tv hdmi pessa torgata ja ei oea teleka enda puudulikku nutit üldse ekraanile ette manama. enda tcl menüüsid nägin viimati vahetult peale paigaldust heleduse paika sättimisel, rohkem pole sinna asja. netijuhet tal küljes pole ja ka wifi parooli pole talle jagand, niiet ega seal polegi midagi teha tegelikult. isegi pult kogub kuskil kapiotsas tolmu.

muidugi jah, kui põhimõtted on kategooriliselt igasuguse teleka küljes oleva sisendi hõivamise vastu, siis tõesti ei jää muud üle, kui kukrut iga kord kergendada, kui peale korduvaid softi ja äppide uuendusi süsteem uimerdama hakkab või toe kadumisel üldse teenused toimise ära lõpetavad antud mudelil. teretulemast e-prügi.

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2022 17:55:21 vasta tsitaadiga

Interface on ka vanakooli telekatel. "Nuti osa" on see, mis selle peale rajatud on. Ma ei kasuta teleka puhul muidu mingeid äppe, ainus äpp, mida võiksin vajada, on Jupiter aeg-ajalt, ent üldiselt pigem mitte.

Mul ei ole midagi sisendite hõivamise vastu, ent puudub huvi igasugu Chromecastide, Google TV-de, Apple TV-de, jne. vastu. Piisab arvutist teleri küljes.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2022 18:26:34 vasta tsitaadiga

rmc, mida sa vaidled kui argumente ei ole? icon_biggrin.gif

natase jutu point on ju väga lihtne ja väga selge siinkohal. telekas jaguneb mõtteliselt "osadeks" - on PILDI NÄITAMISE osa, ja on see sinu "interface" ehk sinna sisse ehitatud personaalarvuti ja sellel jooksva softi osa. Kumb neist on kellegi jaoks oluline või olulisem, seda muidugi otsustagu igaüks ise. Kui mõni ostab omale teleka (mitme tonni eest no less...) selle pärast, et kuskil "interfaces" aega veeta siis see on tõesti tema vaba valik ja igaüks valib oma hobid ise. Kuid milleks vaielda selle üle, et pildi koos kõigi selle juurde käivate parameetritega määrab ikkagi see pildi näitamise osa?
Mina näiteks ei ole üldse kunagi kasutanud ühtegi telekat millegi muu kui konkreetse sisendsignaali ettemängijana. Kui ka sina ei kasuta igasuguseid äppe ning telekas mängid ette arvutit kui sisendit siis mille poolest see soodsam "hiinakas" oma interface'ga nüüd siis nii hirmus hull on? Paned telekas tööle on nupust, ja hiljem lülitad välja off nupust. Halvimal juhul pead seal vahel kuskil valima/vahetama ka sisendit. See on kogu "interaction" interface'ga, mis täpsemalt siin valesti minna saab, ehk selgitad ja seletad detailselt ära?

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2022 19:10:15 vasta tsitaadiga

Wiltz, mu point on selles, et selle PILDI NÄITAMISE osa kasutamiseks pead seda juhtima interface-i abil ning kui kogu navigeerimine on tiguaeglane, jne., siis muarust ei ole see okei. Sama nagu autodes on kogu meediasüsteemi kasutamine tihti ajuvabalt läägiv jama... seejuures ei räägi ma nutiosadest.

Taas lähed absurdini oma ""interfaces" aega veetmisega" - paraku on interface-i vaja igaühel kasutada. Ma ei kasuta ainsa variandina arvutipildi kuvamist, mida võiks ju teha põhimõtteliselt sisse-väljavajutamisega ja interface-i mitte näha... aeg-ajalt tuleb ikkagi muid asju ka ette, nt. mälupulgalt asjade mahamängimist, isegi DVB-T-d haruharva. Ja kui vaja pilti-heli-sube-midaiganes sättida ning kogu menüündus venib nagu tatt, siis ma seda ei kasuta. Kui see kellelegi teisele sobib, siis fain, nautige.

Rääkimata sellest, et juba on mainitud - pildikvaliteet on otseselt seotud kõige muuga - näidake ette, milline odava otsa teler parima paneeliga on?

oliver. kirjutas:
tsitaat:

lahjema otsa prosega ekraan, mis omab tihti sama ekraani, mida müüakse tippmudelitel


Tihti? Mul ei tule hoobilt ühtegi näidet meelde, kus odaval telekal oleks tippmudeliga sama paneel.


Käesolevalt on tegemist ikka sellega, et jauratakse, kuidas kõige odavam teler on samahea kui kallimad ja kulutada seega üldse mõtet ei ole. No on ikka küll ja vahe on erineval tasandil ikka üksjagu suur, eriti kui arvestada, et kriteerium on "odavaim", siis seda enam.

Aga absurdne tõmblus, ei kavatse kaua selles enam osaleda. Odavaima paremuse eest peetakse enamasti sama tulihingelist võitlust nagu kalleima paremuse eest - üheogarad mõlemad.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.11.2022 19:19:02 vasta tsitaadiga

Mälupulgalt telekasse millegi maha mängimine on tänasel päeval sama mis VHS kasutada icon_lol.gif
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 24.11.2022 20:41:11 vasta tsitaadiga

Tere!

Loen vaidlust, aga ei hakka oma tõele pretendeerima.

Igaljuhul, mul on omad eelistused ja ka oma arvamus. Vaatamata sellele, et ma pole ekraanide, koodekite, lahtipakkimiste ja üldse videotöötluse maailmaga sügavalt tuttav.
Lühidalt siis minusuguse, ütleme siis IT-hobiga inimese olulisemad vaatepunktid ja kogemused:

1. Igasugused ambilightid ja muu väline tilulilu- Pole minu jaoks. Mulle ei meeldi, kui telekal on mingisugused välised funktsioonid mis ei täida tegelikult otsest põhifunktsiooni.
2. Ei meeldi Samsad ja Philipsid. Põhjus lihtne, et tuttavatel on probleeme. Viimane kogemus kus osteti 70" Philips ja pärast tuli välja et telekas uimas (Enne seda oli JVC) ja pole rahul.
3. Siiani olen LG-d fännanud. Põhjus lihtne- Hea hinna kvaliteedi suhe ja WebOS tundub olevat väga stabiilne. KUi telekas käima panna siis natuke küll viivitab, aga kui jookseb siis käib ilusti.
4. 4K jms- Pole otseselt minu teema, kuna ei tarbi 4K sisu. Sellele vaatamata tundub, et 4K on standard ja seda selle tõttu, et müüks paremini. Klient vaatab et "Ohhoo, 4K teler 65" ja ainult 500€. Pole paha diil" ja ostab ära. Mis sest, et 4K sisu väga ei ole veel.
5. Äpp vs boks, minu arvates maitse asi kuigi teatud juhtudel siiski ilma boksita ei saa, kui teenuspakkuja teenuse kasutamisel on boksi kasutamine vajalik, et teisiti ei saa. Ise alustasin SAT vastuvõttu DVB-S MPEG2 FTA tüüneritega, millel olid SD ehk 480 x 576p PAL analoog videoväljundid (Scart ja S-Video). Nüüdseks juba ammu on telekatel mitmiktüüneritega vastuvõtusüsteemid: DVB-T2-C/S2. Vaat see ongi minu jaoks primaarne, et oleks S2 tüüner. Rohkem pole mulle vaja. Nutivõimekuse poolest ma ei usu, et telekast saaks kunagi arvuti asendaja. Kuna ma pole regulaarne TV vaataja, siis pole minu jaoks väga oluline see, et saaks välisele kõvakettale salvestada ja ei tunne puudust ka mingisugusest järelvaatamisest, mida IPTV teenuspakkujad pakuvad. Järelvaatamine on ka ainus pluss minu arvates, mida IPTV tegelikult saab tarbijale pakkuda- ma lihtsalt ei kuulu sinna sihtgruppi, juba aastaid. Ei ole muigi ka SAT ideaalne. Sõltub ilmadest-tormidest ja kui pann paigast nihkub, on tülikas tagasi häälestada. Samas, kui teenuspakkuja pilt uvõi boksi kasutajaliides uimab, pole minu meelest tegemist hea teenusega. See on täpselt sama selles mõttes, kas ostad kontoriarvuti, millel on lahjad näidud ja võimekus madal või investeerid arvutisse millel on rohkem võimekust raua tasemel midagi ära teha. Tarkvara ilma rauata ei saa hakkama, vastupidi ka muidugi, kuid raud on olulisem sest tarkvarakoodi kirjutatakse rauale, mitte vastupidi. No ja siit siis tulebki välja, miks TV stuudio tv aparatuuri pilt on kõige ehtsam- sest tegemist on kalli riistvaraga, mille vahendatavat signaali pole eelnevalt veel töödeldud. Niipea kui signaali hakatakse kokku-lahti pakkima ja erinevatesse formaatidesse konverteerima nii kohe tekib kvaliteedis kadu. See on paratamatu ja selle vastu tegelikult ei aita ka mitte kõige kallima teleka või kõige kiirema netiühenduse kasutamine.


viimati muutis BA79 24.11.2022 20:43:27, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 24.11.2022 20:47:03 vasta tsitaadiga

Võttes Janis kommentaari analoogiks, siis kes see tänasel päeval kallist telekat ostab ju. Vahet nagunii suurt pole pildil. Tootjad lihtsalt niisama küsivad palju raha OLED paneeli ja muude kiipide eest mis seal sees jne. Kui keegi kasutab USB pulka otse telekas, siis see pole ok tänasel päeval. Kallis telekas pole ok maksta aga USB pulka kasutada pole ka ok. Head äärmused beer_yum.gif


Mis puutub 4K sisusse mille jaoks ka korralik telekas sai ostetud, siis ma pean hakkama juba mõtlema suurema NAS peale kodus. 20TB ja 70% on täis kraami.
Kui 4K sisu ei tarbi, siis jah hiinakas kõlbab ka eriti tava TV vaatamisel.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 24.11.2022 20:48:51 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Võttes Janis kommentaari analoogiks, siis kes see tänasel päeval kallist telekat ostab ju. Vahet nagunii suurt pole pildil. Tootjad lihtsalt niisama küsivad palju raha OLED paneeli ja muude kiipide eest mis seal sees jne. Kui keegi kasutab USB pulka otse telekas, siis see pole ok tänasel päeval. Kallis telekas pole ok maksta aga USB pulka kasutada pole ka ok. Head äärmused beer_yum.gif


Ostjaid leiab, aga neid jääb praegu vähemaks.
Küllap tuleb uus ostubuum, kui majanduslangus möödas.

Kunagi oli ka Intel Pentium IV protessoriga arvuti mitu korda kallim, kui Pentium I või Pentium II, seda osta jaksasid vähesed. icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2022 20:51:21 vasta tsitaadiga

BA79,
1. Kusjuures just mõtlesin küsida, kuidas tänasel päeval normaalsete telekate taga need "Ambilight hackid" toimivad? On adekvaatsed ja võrreldavad? Osadele meeldib Ambilight ja sellepärast Philipsi küljes kinni, a Philipsid valdavalt kiiksuga mu kogemusel.
2. Samsungi puhul pole selliseid kogemusi, a Philipsid ongi muarust uimavad ja kiiksuga. Samas need, kes Philipsit ostavad, on valdavalt ammusest ajast Philipsi peal ja rahul.
3. WebOS-i osas tahaks küsida, et, kas Jupiter toimib seal äpina? WebOS-i tahaks mingiaeg muidugi näppima minna, sest OLED-i puhul tundub, et parima hinnaga saab hea LG. Eeelistaks SONY, ent see kaugelt liiga kallis.
4. Pigem võiks eri teenusepakkujad 4K sisu pakkuda.
5. Pigem võiks teenusepakkujad äppe pakkuda.

Zonerman kirjutas:
Võttes Janis kommentaari analoogiks, siis kes see tänasel päeval kallist telekat ostab ju. Vahet nagunii suurt pole pildil. Tootjad lihtsalt niisama küsivad palju raha OLED paneeli ja muude kiipide eest mis seal sees jne. Kui keegi kasutab USB pulka otse telekas, siis see pole ok tänasel päeval. Kallis telekas pole ok maksta aga USB pulka kasutada pole ka ok. Head äärmused beer_yum.gif


Mis puutub 4K sisusse mille jaoks ka korralik telekas sai ostetud, siis ma pean hakkama juba mõtlema suurema NAS peale kodus. 20TB ja 70% on täis kraami.
Kui 4K sisu ei tarbi, siis jah hiinakas kõlbab ka eriti tava TV vaatamisel.

1) USB pealt annab mängida ka korralikku sisu
2) Parematel teleritel on parem madalakvaliteetse sisu paremini kuvamine..

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 24.11.2022 20:52:32 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Zonerman kirjutas:
Võttes Janis kommentaari analoogiks, siis kes see tänasel päeval kallist telekat ostab ju. Vahet nagunii suurt pole pildil. Tootjad lihtsalt niisama küsivad palju raha OLED paneeli ja muude kiipide eest mis seal sees jne. Kui keegi kasutab USB pulka otse telekas, siis see pole ok tänasel päeval. Kallis telekas pole ok maksta aga USB pulka kasutada pole ka ok. Head äärmused beer_yum.gif


Ostjaid leiab, aga neid jääb praegu vähemaks.
Küllap tuleb uus ostubuum, kui majanduslangus möödas.

Kunagi oli ka Intel Pentium IV protessoriga arvuti mitu korda kallim, kui Pentium I või Pentium II, seda osta jaksasid vähesed. icon_biggrin.gif


Oh jah majanduse osast ma ei räägi. Vaata siin foorumis ringi. Mitmed ostsid siin uued 4090 graafikakaardid mille hind oli üle 2k. Mis see telekas siis pole. Mu telekas oli ka odavam ja sellega elan 4-5 aastat icon_biggrin.gif

Küll jagub neid ostjaid ka, lihtsalt veidi vähem surutise ajal

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.11.2022 20:53:27 vasta tsitaadiga

No sorry aga mis sunnib mingit usb pulka teleka külge ühendama? Plex peaks suht igas kaasaegses telekas töötama?
Minupoolest ostke kui kalleid tahate, mina isiklikult ei oska mingitest lipulaevadest lugu pidada, prioriteedid mujal ilmselt siis, aga pole ka mõtet tulla ajama, et odav mingi saast ja aeglane oleks. Mu 2a tagasi ostetud 500 eurone 55" LG 4K telekas mulle idekas, kõik toimib nagu vaja ja kõik äpid olemas, mida peres inimesed kasutada sooviksid thumbs_up.gif
Äppidega hea mugav ka, ainult toitejuhet vaja ja tuld. Mul muidugi optical ka seal küljes aga ikkagi plats puhtam kui muid boxe pole.
Enne seda oli kasutuses 2008a siit foorumist kasutatuna ostetud 32" telekas icon_biggrin.gif Alles veel ja töötab, peaks varsti tagasi siia müüki panema äkki icon_lol.gif
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 24.11.2022 20:58:11 vasta tsitaadiga

Janis Selles ongi point, et inimesed on erinevad ja nende vajadused ning kulutused. Mul on ka Plex ja veel lifetime so what? Minu arust igati ok, kui keegi kasutab USB pulka, kui see ajab tema soovid vajadused ära. Samamoodi odav või kallis telekas. Vahet pole kui kasutaja on ise rahul.
Ma olen torrentite kommentaarides näinud, kuidas isegi LG uute seeriatega üritatakse Dolby Visione filme otse usb pulgalt maha mängida. Ja neid jagub, kes kurdavad , et pilt on roheline. icon_smile.gif

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 24.11.2022 21:10:58 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:

1. Kusjuures just mõtlesin küsida, kuidas tänasel päeval normaalsete telekate taga need "Ambilight hackid" toimivad? On adekvaatsed ja võrreldavad? Osadele meeldib Ambilight ja sellepärast Philipsi küljes kinni, a Philipsid valdavalt kiiksuga mu kogemusel.
2. Samsungi puhul pole selliseid kogemusi, a Philipsid ongi muarust uimavad ja kiiksuga. Samas need, kes Philipsit ostavad, on valdavalt ammusest ajast Philipsi peal ja rahul.
3. WebOS-i osas tahaks küsida, et, kas Jupiter toimib seal äpina? WebOS-i tahaks mingiaeg muidugi näppima minna, sest OLED-i puhul tundub, et parima hinnaga saab hea LG. Eeelistaks SONY, ent see kaugelt liiga kallis.
4. Pigem võiks eri teenusepakkujad 4K sisu pakkuda.
5. Pigem võiks teenusepakkujad äppe pakkuda.


1. Ambilight on minu jaoks turundustrikk. Seda serveeritakse kui televaatamise miljooväärtusliku keskkonna abinõuna. Minu arvates maitseasi, kuid mulle endale ei meeldi kui sealt teleka tagant midagi helendab. Mulle üldse neoonvärvides toonid ei meeldi. Eriti eemaletõukavad on selliste telekate reklaamid, siis on need värvid eriti eemaletõukavad. Kui mul on vaja hämaramat valgust siis lülitan laevalgustuse välja ja jätan seinal oleva punktvalgusti sisse.
2.Rohkem kommenteerida ei oska, aga Samsung mulle ikkagi ei sümpatiseeri. See on umbes sama, et kes eelistab, Audit, kes eelistab Volvot ja kes lepib Skodaga.
3. Minu teleri WebOs-il Jupiteri veel ei ole, aga HinnaVaatluse foorumis on juba ERR teemas juttu, et osade kallimate LG-de WebOs-i olevat juba olemas ja töötab.
4. Eri pakkujad küll, aga mis sa arvad, kas Eesti IPTV pakkujad oleksid võimelised hetkel oma pakettides 4K sisu pakkuma ja vahendama neid kanaleid? Pakun et ei olda selleks valmis. See on ka üks argument, et Netflixid ja teised suuremad VOD platvormid pakuvad 4K sisu ja selle tarbimiseks on loodud äpid mis siis pannakse telekatootja tarkvarasse stardipaketina sisse.
5. Täitsa nõus, aga ma ei usu, et kui näiteks Telia tuleks IPTV LG äpiga välja siis ma hakkaks seda kasutama. Oleks ma suur telekavaataja või oleks mul lapsed kes vaataksid telekat siis veel, aga mulle endale piisab arvuti vahendusel saadavast ja LG teleka YT äpist piisavalt et oma meelelahutusvajadused katta.


viimati muutis BA79 24.11.2022 21:12:28, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 24.11.2022 21:11:15 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
BA79,
1. Kusjuures just mõtlesin küsida, kuidas tänasel päeval normaalsete telekate taga need "Ambilight hackid" toimivad? On adekvaatsed ja võrreldavad? Osadele meeldib Ambilight ja sellepärast Philipsi küljes kinni, a Philipsid valdavalt kiiksuga mu kogemusel.



Mulle meeldib. Ostsin eraldi selleks komplekti. Filme vaatan kottpimedas toas ja see annab minu jaoks juurde veidi elamust, kui ilma selleta. Laste multikaid sellega pimedas ei vaataks siiski, kuna seal on värve ja nende eksust liiga palju ja liiga kiiresti icon_biggrin.gif

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema vol. 2 (Küsitlus: Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 355, 356, 357 ... 386, 387, 388  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.