Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektriteema, ehk arutelu asjadest, milles pinge sees märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 111, 112, 113  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 07.12.2019 20:00:12 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
raxz kirjutas:
Kaitsenull?
    Faas
    neutraal või null
    (kaitse)maandus.


Osades vanades majades on maandus ja null, peakilbis samal latil... icon_rolleyes.gif

Võiks öelda, et enamikes vanades majades.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 07.12.2019 20:07:52 vasta tsitaadiga

Ja mis vahet sellel on, kas eraldi või ühel, latid on ju lõpuks ikkagi kilbis omavahel ühendatud ja liinilt tuleb ju ainult neutraal + faasid.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008




sõnum 07.12.2019 20:18:07 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
raxz kirjutas:
Kaitsenull?
    Faas
    neutraal või null
    (kaitse)maandus.


Osades vanades majades on maandus ja null, peakilbis samal latil... icon_rolleyes.gif


Ehk siis klassikaline PEN ühendus.


Minu teada RKV peaks rakenduma ikka antud juhul

_________________
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 07.12.2019 20:25:23 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
RVK rakendub ainult siis kui kaitsenulli ja faasi vahel mingi ühendus tekib. Kui see tekib faasi ja nulli vahel, siis RVK ju ei rakendu.


??? RVKl pole oluline, kust rikkesilmus sulgub. Kui summarne sisenev ja väljuv vool ületab rakendusvoolu, siis rakendub.
RVK peab lihtsalt õieti ühendatud olema. Kui sul on ikka neutraal-faasi ühendus, siis sinna ühendadki. See, kui tekib maaühendus, ehk 1f lühis - siis ei
ole RVKd enam vajagi, siis rakendub juba tavaline kaitselüliti. Siis on juba lühisvool ka, mitte enam lekkevool.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 26.07.2003




sõnum 07.12.2019 20:34:02 vasta tsitaadiga

Wusses kirjutas:
Etz kirjutas:
raxz kirjutas:
Kaitsenull?
    Faas
    neutraal või null
    (kaitse)maandus.


Osades vanades majades on maandus ja null, peakilbis samal latil... icon_rolleyes.gif


Ehk siis klassikaline PEN ühendus.


Minu teada RKV peaks rakenduma ikka antud juhul
TN-C süsteemis ei saa rikkevoolukaitset kasutada. Rikkevoolukaitse mõõdab PE ja N vahelist voolukadu. Kui läbi RKV faasi läheb mingi kogus voolu läbi, aga tagasi tuleb vähem (ehk osa lekib maha), siis kaitse rakendub. TN-C süsteemis on iga selline leke lühis ja rakendub liigvoolukaitse.
PEN ei ole sellegipoolest kaitsenull. Sellist terminit tänapäeval elektrikud ei kasuta. PEN juht on nii neutraali kui ka maanduse eest.

Terminid ja elektrisüsteemide tööpõhimõte on mõnel mehel sassis.

edit: 630, thumbs_up.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2019 20:38:47 vasta tsitaadiga

raxz, ma tean, niisama pakkusin välja, miks ta seda "kaitsenulliks" kutsus... icon_wink.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2019 22:18:49 vasta tsitaadiga

630 kirjutas:
napoleon kirjutas:
RVK rakendub ainult siis kui kaitsenulli ja faasi vahel mingi ühendus tekib. Kui see tekib faasi ja nulli vahel, siis RVK ju ei rakendu.


??? RVKl pole oluline, kust rikkesilmus sulgub. Kui summarne sisenev ja väljuv vool ületab rakendusvoolu, siis rakendub.
RVK peab lihtsalt õieti ühendatud olema. Kui sul on ikka neutraal-faasi ühendus, siis sinna ühendadki. See, kui tekib maaühendus, ehk 1f lühis - siis ei
ole RVKd enam vajagi, siis rakendub juba tavaline kaitselüliti. Siis on juba lühisvool ka, mitte enam lekkevool.


Loe mu postitust uuesti. RVK ei rakendu, kui faas ja null seina sees kokku puutuvad
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
villu70
HV Guru
villu70

liitunud: 19.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2019 22:44:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:
rikkevoolukaitse (inglise lühend RCCB) on kaitseseade, mis on ette nähtud elektriahela väljalülitamiseks juhul, kui võrgust tarbija poole kulgevate ja sealt tagasitulevate voolude vektorsumma erinevus muutub RVK rakendumisvoolust suuremaks

icon_arrow.gif icon_idea.gif
https://moodnekodu.delfi.ee/news/ehitus/video-inimesed-ei-oska-oigesti-kasutada-rikkevoolukaitset-mis-on-rikkevoolukaitsme-ulesanne-ja-kuidas-see-toimib?id=80256158
Kommentaarid: 139 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 26.07.2003




sõnum 07.12.2019 22:46:33 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
630 kirjutas:
napoleon kirjutas:
RVK rakendub ainult siis kui kaitsenulli ja faasi vahel mingi ühendus tekib. Kui see tekib faasi ja nulli vahel, siis RVK ju ei rakendu.


??? RVKl pole oluline, kust rikkesilmus sulgub. Kui summarne sisenev ja väljuv vool ületab rakendusvoolu, siis rakendub.
RVK peab lihtsalt õieti ühendatud olema. Kui sul on ikka neutraal-faasi ühendus, siis sinna ühendadki. See, kui tekib maaühendus, ehk 1f lühis - siis ei
ole RVKd enam vajagi, siis rakendub juba tavaline kaitselüliti. Siis on juba lühisvool ka, mitte enam lekkevool.


Loe mu postitust uuesti. RVK ei rakendu, kui faas ja null seina sees kokku puutuvad
Kui seina sees on ainult faas ja sinu kaitsenull ehk PEN, siis on tegu TN-C süsteemiga ja selles ei saagi mitte kuidagi rikkevoolukaitset kasutada!
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2019 01:01:14 vasta tsitaadiga

Kui seinas on kaks juhet siis nimeta neid kuidas tahad, rikkevoolu saab ette panna ja pesa võib kasvõi maha põleda ilma et rike rakenduks.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 08.12.2019 01:30:12 vasta tsitaadiga

RVK ülesanne ei olegi tagada lahutust faasi ja neutraali kokkupuute korral. RVK peab rakenduma, kui faasi ja neutraali voolud ei ole enam võrdsed ehk osa voolu läheb "vasakule" ehk maa(nduse)sse. Kas see maandus on PE, PEN, veekraan või näiteks märja põranda ühendus betooniarmatuuri, ei ole oluline. Kui faasist "võetakse" rohkem voolu kui neutraali tagasi läheb (30 mA ja üle), peab RVK rakenduma.

Seega RVK toimimise eelduseks ei ole PE olemasolu vajalik, nagu mõnikord ekslikult arvatakse. RVK-l ei olegi sellist klemmi, kuhu PE ühendada!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 26.07.2003




sõnum 08.12.2019 02:31:44 vasta tsitaadiga

TN-C süsteemi puhul ei tööta RVK nii nagu peaks. Rakendumine võib toimuda suva aegadel või vajalikul hetkel üldse mitte. PE peab RVK toimimiseks olemas olema. Seda ei ühendata RVKsse, aga seda on vaja ja seadmed peavad olema maandatud, et RVK toimiks.

Kui sul pesumasin on katki ja vool lekib selle korpusesse, siis kuidas saab RVK rakenduda kui pesumasin on põrandast kummipuksidega isoleeritud ja selle metallkorpus on sama potentsiaaliga mis maandus-neutraaljuht?
Kui korpus on eraldi PE juhiga maandatud, siis lekkiv vool läheb kohe maha ja tagasi RVKsse see ei jõua. Igal teisel juhul on pesumasina korpus pinge all ja RVK ei rakendu!

Inimesed, palun ärge rääkige elektriohutuse teemadel kui teil ei ole vastavaid teadmisi vaid ainult arvamused.

“Seega RVK toimimise eelduseks on PE olemasolu, nagu mõnikord suured teadjamehed ei tea. RVK-l ei ole sellist klemmi, kuhu PE ühendada, aga see ei tähenda, et seda vaja poleks.”
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2019 02:48:48 vasta tsitaadiga

Sul on teadmised mitte arvamus?

PE olemasolust on tolku ainult siis kui see on korpusega ühendatud JA leke toimub korpusesse. Aga on palju kodumasinaid ja päris tööriistu mis PE-ga üldse ei ühendu, ometi on RVK ka neil vajalik ja töötab ka reaalselt. Oh kuidas küll?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 26.07.2003




sõnum 08.12.2019 03:15:20 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Sul on teadmised mitte arvamus?

PE olemasolust on tolku ainult siis kui see on korpusega ühendatud JA leke toimub korpusesse. Aga on palju kodumasinaid ja päris tööriistu mis PE-ga üldse ei ühendu, ometi on RVK ka neil vajalik ja töötab ka reaalselt. Oh kuidas küll?
Jah, mul on teadmised. Olen elu jooksul mitmeid elektrialaseid koolitusi läbinud ja ka praktikas pannud kokku rohkem ja vähem keerulisi elektrisüsteeme. Näiteks lihtsad kodused kaabeldused ja ühendamised ning teisest otsast tuhandete kaablisoontega keerulisi automaatikasüsteeme ja tuhandete amprite võimsusega jaotuskilpe tööstustes.
Kui inimene tuleb rääkima, et RVK toimimiseks ei ole maandust vaja, siis seda inimest ei tohiks elektrisüsteemide lähedale üldse lasta. Ja kui see inimene töötab elektrialal, siis ma tahaksin küll tema tööandjalt uurida, et kust selliseid leitakse.

Mul ei ole hetkel kodus ühtegi kodumasinat, mille elektrit juhtiv korpus ei oleks maandatud.

Kuhu see leke seadmes veel minna saab kui seade ei ole maaga ühendatud? Kui ma näiteks praeahjul võtaksin maanduse lahti, siis rikke ja lekke korral võib selle korpus olla pinge all. Ja RVK ei reageeri, sest korpus seisab ilusti puidust riiulil ja on maast ilusti isoleeritud. Siit tuleb ilusti välja, et PE on RVK toimimiseks vajalik!

Ma just kirjeldasin ka pesumasina näitel kuidas RVK ei garanteeri alati lekke puhul vooluringi lahutamist. Sa ei saa nii lihtsast seletusest ka aru?
RVK peab rakenduma kui on leke kasvõi korpusesse. Mitte siis, kui sa oled juba 0,4s (oli vist selline nõutav RVK rakendumise aeg?) korpusest voolu saanud. RVKd ei tohi olla võimalik sisse lülitada kui kusagil on leke seadme korpusesse. RVK peab rakenduma enne kui keegi lekkivat seadet kasutama hakkab.
Küsige ükskõik millise koolis käinud elektriku käest ja ta ütleb teile täpselt sedasama. TN-C süsteemis ei ole võimalik RVKd kasutada.

edit: Et miks siis ilma maanduseta süsteemides RVK rakendub? Enamus rikkevoolukaitselüliteid rakenduvad ka ülekoormuse puhul. Kui sul on süsteemis lühis, siis on loogiline, et see rakendub.
Ja näiteks ilma maandusjuhita akutrelliga rakendub ka RVK, sest lekke puhul korpusesse oled sina maandus. Kui trell on pingestatud ja selle korpus ei ole kusagil vastu maad (näiteks ripub juhtme otsas kasvõi), siis RVK ei rakendu enne, kui sina selle kätte võtad ja muutud maanduseks ning saad voolu.
Täiskasvanule üldiselt see 30mA 0,4s jooksul surmavalt ei mõju, aga väikelapsega võib kehvemini minna.
Lisaks olen tööstusesse paigaldanud ka 300mA väärtusega RVKsid. Kindlasti on veel suuremaid. RVK õigeaegse rakendumise eelduseks on maanduse olemasolu.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2019 03:38:15 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Mul ei ole hetkel kodus ühtegi kodumasinat, mille elektrit juhtiv korpus ei oleks maandatud.


Ma pole näinud ühtegi käsitööriista millel oleks korpus maandatud. Olen ka läbi selle voolu alla sattunud ja seeläbi veel paremini aru saanud miks need riistad PE juhti ei kasuta kuigi näiliselt oleks see elupäästja. Jäägu see teadjatele ära seletada sest mina olen kõigest arvaja.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 08.12.2019 03:48:55 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
TN-C süsteemi puhul ei tööta RVK nii nagu peaks. Rakendumine võib toimuda suva aegadel või vajalikul hetkel üldse mitte. PE peab RVK toimimiseks olemas olema. Seda ei ühendata RVKsse, aga seda on vaja ja seadmed peavad olema maandatud, et RVK toimiks.

Kui sul pesumasin on katki ja vool lekib selle korpusesse, siis kuidas saab RVK rakenduda kui pesumasin on põrandast kummipuksidega isoleeritud ja selle metallkorpus on sama potentsiaaliga mis maandus-neutraaljuht?

Sa vaatad hetkel seda süsteemi, nii nagu juhendites ette on nähtud. Ja see pole vale.

Mina rääkisin inimese ohutuse aspektist. Suva, et pesumasina korpus on voolu all, kummipuksidel pesumasinale see üldjuhul ohtu ei kujuta. Ilus ja aktsepteeritav muidugi see olukord ei ole.

Aga kui inimene seda korpust puudutab ja samaaegselt on maandatud kontuuriga (nt veekraaniga, mis on maandatud) kontaktis, siis see RVK rakendub. Kui RVK-d poleks, siis oleks inimesele olukord väga paha.

Üritasin oma lausega
Scott kirjutas:
Seega RVK toimimise eelduseks ei ole PE olemasolu vajalik, nagu mõnikord ekslikult arvatakse.

selgitada levivat väärarusaama, et kui maandust pole ehitatud, siis pole RVK-st mitte mingisugust kasu ja mõne arvates seda sellisel juhul ei tohikski paigaldada.

Jah, IT-juhistikuga pole RVK-st kasu, aga TT- ja TN-juhistik on alajaama pool maandatud ning RVK rakendumine on tõenäoline (kuigi mitte tagatud) inimesele ohtlikus olukorras ka maanduse puudumisel tarbimiskohas. Seega RVK paigaldamine on alati parem kui mittepaigaldamine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2019 03:55:58 vasta tsitaadiga

https://tartu.postimees.ee/6843514/rike-elektrijuhtmetes-suutas-garaazi

miks mu naise vanaema maja rvk ei rakendunud icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2019 04:05:40 vasta tsitaadiga

See on illusioon mille kõige eest rvk kaitseb. Kehva ühenduse vastu ta ei kaitse, faaside ja nulli vaheliste lekete puhul ka mitte. Üks osaline peab olema PE või voolu juhtiv keskkond mis on otsaga õues. Või teise kaitsme all oleva juhtme suvaline soon.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2019 04:18:42 vasta tsitaadiga

mul polnud mingit illusiooni icon_biggrin.gif

samas artikkel on täielikult eksitav, ei põlenud ainult vana võrri rehv vaid mõlemad rehvid koos juhtmete ja sadulaga thumbs_down.gif
oleksin pidanud silmade kõrgusel seinale riputatud võrri korralikult ära maandama icon_razz.gif
naljakaim asi oli see, et lenksude vahele olin ma asetanud kipsist pealuu
see muidugi suitses mustaks ja päästajad küsisid pealuud nähes, kas keegi on ära surnud icon_lol.gif
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 26.07.2003




sõnum 08.12.2019 04:44:23 vasta tsitaadiga

Scott kirjutas:
Aga kui inimene seda korpust puudutab ja samaaegselt on maandatud kontuuriga (nt veekraaniga, mis on maandatud) kontaktis, siis see RVK rakendub. Kui RVK-d poleks, siis oleks inimesele olukord väga paha.

Üritasin oma lausega
Scott kirjutas:
Seega RVK toimimise eelduseks ei ole PE olemasolu vajalik, nagu mõnikord ekslikult arvatakse.

selgitada levivat väärarusaama, et kui maandust pole ehitatud, siis pole RVK-st mitte mingisugust kasu ja mõne arvates seda sellisel juhul ei tohikski paigaldada.

Jah, IT-juhistikuga pole RVK-st kasu, aga TT- ja TN-juhistik on alajaama pool maandatud ning RVK rakendumine on tõenäoline (kuigi mitte tagatud) inimesele ohtlikus olukorras ka maanduse puudumisel tarbimiskohas. Seega RVK paigaldamine on alati parem kui mittepaigaldamine.
Õiges süsteemis rakendub RVK juba siis kui inimene masinat ei puutu. Kui rikkis masin seina pista, peab RVK rakenduma. Jah, räägin siin maandatud kodumasinatest. Sellist olukorda ei tohigi tekkida, et maandatud korpusega masin töötab ja on voolu all.
Käsitööriist ei ole kodumasin. Enamus käsitööriistadest ei ole tõesti maandatud, aga need ei ole ka mõeldud igapävaseks koduseks kasutamiseks. Maandust pole neil enamasti seetõttu, et nad on seest väga hästi välistest elektrit juhtivatest osadest isoleeritud, aga ikka võib juhtuda, et midagi on ära kulunud ja see vool ikka jõuab sinna kus olla ei tohiks.
Kui käsitööriistal, a la lööktrell, on näiteks seest juhe lahti ja faas vastu korpust, mis ei ole kusagile ühendatud, siis masinat käivitades või kätte võttes saad faasi endasse. Sel juhul RVK rakendub, sest sina oled maandus. Kui RVKd vahel ei oleks, siis saaksid palju voolu.
Igal juhul peab mingi maandus olema, et RVK saaks rakenduda. Aga see peaks rakenduma juba siis, kui sa masinat veel ei puutu.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 08.12.2019 06:48:20 vasta tsitaadiga

B6, korraldasid kindlustuspettust? icon_eek.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 643 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 501
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2019 08:39:13 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Käsitööriist ei ole kodumasin. Enamus käsitööriistadest ei ole tõesti maandatud, aga need ei ole ka mõeldud igapävaseks koduseks kasutamiseks.......Igal juhul peab mingi maandus olema, et RVK saaks rakenduda. Aga see peaks rakenduma juba siis, kui sa masinat veel ei puutu.


Just, see on töö tegemise masin mis on ehitatud pidevaks kasutuseks palju raskemates oludes. Ja ometi jäetakse see lihtne võimalus kasutamata kus piisaks ainult õige toitejuhtme külge kruvimisest. Ja ei rakendu enne kui inimene maanduslatiks saab. Miks, küsin teadjatelt?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008




sõnum 08.12.2019 08:51:56 vasta tsitaadiga

Ühesõnaga, RKV on raha raiskamine kui korteril ainult faas ja neutraal?
_________________
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2019 09:14:03 vasta tsitaadiga

Pigem veel vajalikum sest masinatel puudub enesekaitse. Ja kunagi ei tea mida naabrid torudesse maandanud on.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008




sõnum 08.12.2019 10:14:25 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Pigem veel vajalikum sest masinatel puudub enesekaitse. Ja kunagi ei tea mida naabrid torudesse maandanud on.


True true.

Maanduse asja ilmselt tuleb arutlusele korteri ühistu poolt aga kui ma paar aastat tagasi uurisin, oli see raha summa päris suur et maandust saada.

_________________
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektriteema, ehk arutelu asjadest, milles pinge sees mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 111, 112, 113  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.