Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Telia 5G levi katab 75% Eesti elanikkonnast märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2023 10:28:19 Telia 5G levi katab 75% Eesti elanikkonnast vasta tsitaadiga


PRESSITEADE - Selle aasta oktoobri alguseks oli Telia katnud oma 5G võrguga ca 75% Eesti elanikkonnast. 5G telefoni kasutab täna aga ligemale 230 000 Telia klienti.

Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul on ettevõte paigaldanud Eestisse üle poole tuhande 5G tugijaama ning 5G võrgu laiendamine ja tihendamine on hetkel ettevõtte üks peamisi prioriteete. Ainuüksi 2023. aasta jooksul on Telia paigaldanud Eesti erinevatesse asukohtadesse ca 175 5G jaama.

„Tänase seisuga katab Telia 5G leviala umbes kolmveerand Eesti elanikkonnast. Riigi territooriumist oleme katnud 5G-ga aga umbes 60%. Kuna ehitame 5G võrku pidevalt juurde, kerkivad ka eelpool nimetatud numbrid iga nädalaga pisut suuremaks,“ ütles Visse.

5G võrgu rajamiseks on Telia kasutanud seni nelja erinevat sagedusvahemikku: 700MHz, 2100MHz, 3500MHz ning 26GHz. Just viimases ehk 26GHz sagedusalas mõõtis Telia selle suve hakul ka 5G võrgu kiirusrekordi, mis ulatus andmete allalaadimisel 2,2 gigabitini sekundis (Gbit/s). Võrgu poolelt suutnuks ettevõte seda numbrit veelgi suuremaks paisutada, kuid testi tegemise hetkel polnud veel võtta kliendiseadmeid, mis seda võimaldanuks.

Telia tehnoloogiajuhi sõnul kasutatakse 5G võrgu arendamisel erinevaid sagedusalasid selleks, et pakkuda 5G potentsiaali, kvaliteeti ja kiirusi oma klientidele nii maapiirkondades kui linnas. „Eri sagedustel on erinevad leviomadused ning kui neid sagedusi õigesti kombineerida, on tulemuseks kvaliteetne ja head kasutuskogemust pakkuv võrk.“

Lisaks on Andre Visse kinnitusel suur väärtus ka sellel, et 5G võrkude arendamisel teevad Telia erinevad riigid omavahel tihedat koostööd.
„Õpime tugijaamade ehitamisel ja paigaldamisel pidevalt üksteise kogemustest ning jagame selles osas parimaid praktikaid. Tänu sellele saavad erinevad Telia grupi ettevõtted kasutada parimaid 5G võrgu seadistusi ja konfiguratsioone ning iga riik ei pea selles osas alati ise jalgratast leiutama. Lisaks teeb heameelt see, et oleme ka Eestis olnud heade ideede initsiaatoriks,“ nentis Visse.

5G võrgu hoogne laienemine on muutnud võimalikuks ka selle, et paljud Telia kliendid saavad üle õhu kasutada kuni 500 Mbit/s kiirusega koduinternetti. Nii on muutnud 5G reaalsuseks selle, et kaablita internet pakub samaväärseid ja teatud piirkondades isegi suuremaid kiirusi kui kaabliga internet.

Tänu 5G võrgu pidevale arengule ning ka järjest suurema hulga 5G seadmete (telefonid, tahvlid, ruuterid jne) kasutamisele klientide poolt, on 2023. aastal teinud hüppelise kasvu ka 5G võrgus liikuv andmete maht – selle aasta algusega võrreldes teenindas Telia 5G võrk oktoobris kolm korda rohkem andmeid.

Klientide arv, kes kasutab Telia võrgus 5G telefone, ulatus septembri lõpus ligi 230 000-ni. Seega on umbes kolmandik Telia mobiiliklientidest üle läinud 5G seadmele.

Lähituleviku osas on Telial seoses 5G arengutega samuti ambitsioonikad plaanid. „Järgmise aasta lõpuks on plaanis Telia 5G leviala viia ca 95% Eesti elanikeni ning juba lähiajal on plaanis avada esimene ülikiire üle õhu leviva koduinterneti pilootpiirkond, millel on tehnilised eeldused hakata tulevikus pakkuma enam kui 1Gbit/s allalaadimise kiirusi,“ lisas Telia tehnoloogiajuht Andre Visse.


Allikas: www.telia.ee

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indu
HV veteran
indu

liitunud: 03.02.2005




sõnum 25.10.2023 11:24:33 vasta tsitaadiga

Klientide arv, kes kasutab Telia võrgus 5G telefone, ulatus septembri lõpus ligi 230 000-ni

Väheusutav et 230 000 klienti kasutab 5G võrku.

_________________
http://www.lossirestoran.eu/
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jtz
HV kasutaja

liitunud: 22.09.2009




sõnum 25.10.2023 12:05:25 vasta tsitaadiga

No 5G võimekusega telefoni kasutamine jah ei võrdu 5G võrgu enda kasutamisega. (See, et mul S21 5G võimeksuega ei tähenda ju, et mu 4G pakett nüüd 5G oleks - mis ongi reaalne olukord hetkel). Et, jah sul õigus ja pressiteatel kah icon_smile.gif beer_yum.gif
_________________
Inflation Nation
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2023 12:22:58 vasta tsitaadiga

Mida iganes, mu maakodu jääb alati selle 1% sisse, kuhu levi kunagi ei jõa, isegi Edge enam mitte.
2G’ga saab vähemalt õues, kolmes teatud punktis helistada, vanasti sai ka emailid neis punktides Edge abil kätte.

Ehk siis, tsiteerides klassikuid, midagi peale morse paraku ei pakuta. icon_sad.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2012




sõnum 25.10.2023 13:05:05 vasta tsitaadiga

indu kirjutas:
Klientide arv, kes kasutab Telia võrgus 5G telefone, ulatus septembri lõpus ligi 230 000-ni

Väheusutav et 230 000 klienti kasutab 5G võrku.


Miks? 18% klientidest omab 5G toega telefoni icon_lol.gif
Telial pidi olema eelmise kvartali lõpuga ~1,259 mln numbrit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Forss
HV kasutaja
Forss

liitunud: 11.04.2004




sõnum 25.10.2023 13:30:40 vasta tsitaadiga

Huvitav millal pakettide piirangud ära kaovad, et need 230 000 telefoni saaks kasutada ka 5G võrku.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 27.10.2023 09:13:13 vasta tsitaadiga

Forss kirjutas:
Huvitav millal pakettide piirangud ära kaovad, et need 230 000 telefoni saaks kasutada ka 5G võrku.

Keegi seletaks arusaadavalt, et miks on vaja 5G internetti? Suurt kiirust on vaja filmide vaatamisel, kas moblas 4K filmi vaadata? 2K film jookseb 4G ja isegi see on ekraani resoks liig. Kui vaja ülikiiret ühendust ehk serverit millisele on palju päringuid on valguskaabel, kas mobiili baasil tahetakse serverit teostada?
Lisaks 5G võrgu väljaehitamine maksab palju ja paratamatult peavad kliendid selle lõppkokkuvõtes tasuma. Juba osades maades katsetatatakse 6G võrke! Palju seal on mastide vahe....kas 30-50m? Võrdluseks 6G-ga on tänavasõidu autosid mis ületavad 500km/h piiri......aga selle mõte näiteks eesti oludes? icon_biggrin.gif kus piiranguid 90-120 piires. 120 kiiruse saavutab ka lada ja mosse icon_evil.gif Isegi jawa taganttuule olemasolul saab selle kätte.....ma mõtlen seda va vana jawat.
Mitte, et oleks tehnika progressile vastu aga kõigil peaks olema mõte. Kas väiksesse magamistuppa toppida 160" teler, isegi eeldusel, et üldse sisse mahub kui uks maha lõhkuda? Kas mobla reso peaks tulevikus küündima 16K-ni või juba 32K mida mõlemat veel ei ole? Küsimused on aga vastused puuduvad.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2012




sõnum 27.10.2023 10:30:28 vasta tsitaadiga

Forss kirjutas:
Huvitav millal pakettide piirangud ära kaovad, et need 230 000 telefoni saaks kasutada ka 5G võrku.


Teoorias 1-2 aasta jooksul peale pakkumise alustamist. Kui mõelda ajas tagasi, kui 4G tuli siis oli sarnane olukord, 4G oli lubatud ainult kindlates pakettides kuniks võrku veel üleriigiliselt ehitati suures mahus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 27.10.2023 10:50:17 vasta tsitaadiga

Inspiro kirjutas:
Forss kirjutas:
Huvitav millal pakettide piirangud ära kaovad, et need 230 000 telefoni saaks kasutada ka 5G võrku.


Teoorias 1-2 aasta jooksul peale pakkumise alustamist. Kui mõelda ajas tagasi, kui 4G tuli siis oli sarnane olukord, 4G oli lubatud ainult kindlates pakettides kuniks võrku veel üleriigiliselt ehitati suures mahus.

Hiljem tuleb 5G pakett automaatselt kui telefon toetab. Nagu praegu 4G paketiga. Kui üldse interneti paketti ei ole vaid ainult kõneteenus siis (vist) ei tule. Ainult 4G toega telefone on vähe müügil, ka odava otsa telefonid toetavad 5G.
Endal on andmepiirang kusagil 200GB. Kasutan max 2-4GB/kuus. 5G vajadus puudub ja 4G kiirused on liigagi kiired, ainult vahel reisil olles kui teed WIFI ja laed arvutisse torrenteid siis on vaja aga see on erandolukord.
......
Kui paljudel tänastel mobiilikasutajatel on 5G vajadus? Ma mõtlen seda, et ollakse nõus juurde maksma ja kasutatakse terabaite kuus mobiilset andmesidet? icon_lol.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 27.10.2023 10:55:37 vasta tsitaadiga

sama123 kirjutas:
Forss kirjutas:
Huvitav millal pakettide piirangud ära kaovad, et need 230 000 telefoni saaks kasutada ka 5G võrku.

Keegi seletaks arusaadavalt, et miks on vaja 5G internetti? Suurt kiirust on vaja filmide vaatamisel, kas moblas 4K filmi vaadata? 2K film jookseb 4G ja isegi see on ekraani resoks liig. Kui vaja ülikiiret ühendust ehk serverit millisele on palju päringuid on valguskaabel, kas mobiili baasil tahetakse serverit teostada?
Lisaks 5G võrgu väljaehitamine maksab palju ja paratamatult peavad kliendid selle lõppkokkuvõtes tasuma. Juba osades maades katsetatatakse 6G võrke! Palju seal on mastide vahe....kas 30-50m? Võrdluseks 6G-ga on tänavasõidu autosid mis ületavad 500km/h piiri......aga selle mõte näiteks eesti oludes? icon_biggrin.gif kus piiranguid 90-120 piires. 120 kiiruse saavutab ka lada ja mosse icon_evil.gif Isegi jawa taganttuule olemasolul saab selle kätte.....ma mõtlen seda va vana jawat.
Mitte, et oleks tehnika progressile vastu aga kõigil peaks olema mõte. Kas väiksesse magamistuppa toppida 160" teler, isegi eeldusel, et üldse sisse mahub kui uks maha lõhkuda? Kas mobla reso peaks tulevikus küündima 16K-ni või juba 32K mida mõlemat veel ei ole? Küsimused on aga vastused puuduvad.


Selle jaoks on vaja, et võrku saaks kasutada rohkem inimesi korraga. 4G puhul hoiad "liini" pikemalt kinni aga 5G puhul saad oma data paari sekundiga kätte ja asi vask. Lihtne ja loogiline


tsitaat:

Endal on andmepiirang kusagil 200GB. Kasutan max 2-4GB/kuus.

Kasutad ka seda telefoni üldse? Ma ainuüksi telefonis 19ndast oktoobrist 109GB kasutanud, filme polegi vist vaadanud. Üks film plexist täisresol vähemalt 40GB jne...

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2012




sõnum 27.10.2023 10:59:27 vasta tsitaadiga

Sold OUT Mul on kasutus samuti 3-5GB kuus, piiramatu paketiga. Kasutan igapäevaselt mitu tundi päevas, kodus ja kontoris lülitub telefon automaatselt Wifisse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 27.10.2023 11:12:49 vasta tsitaadiga

sama123 kirjutas:
Keegi seletaks arusaadavalt, et miks on vaja 5G internetti?
Jah see elu suur mõistatus, miks on aina vaja uuemaid automudeleid või suuremaid telekaid..
Elisa endine pealik vist julgeski välja öelda, et ega väga suurt hüpet 4G > 5G tavakasutuses ei too.
Operaatori vaatest on muutused suuremad, kus 5G suudab teenindada rahvarohkeid kohti, nagu suurüritused jm. Samuti uued tehnoloogiad nagu kaugjuhitavad sõidukid jm sobivat 5G madal latentsus paremini võrreldes 4G-ga.


sama123 kirjutas:
Kui paljudel tänastel mobiilikasutajatel on 5G vajadus? Ma mõtlen seda, et ollakse nõus juurde maksma ja kasutatakse terabaite kuus mobiilset andmesidet?

Eks sellega on jah keeruline, nagu Telia kliendi rahuloluküsitlustest on selgunud, näiteks Eesti elanikud ei tahtvat üldse kiiret internetti üle optilise kaabli, meite rahvas olla rahul sellega mida pakutakse ja kiirete&kallite pakettide järele nõudlus puuduvat.
Küllap suudaks Telia vajadusel võluda välja ka küsitluse uuringu kus rahvas tungleb 5G järele ja 4G-d ei taha keegi icon_biggrin.gif
Ega 4G ei pidavat ju kuskile kaduma, lihtsalt 5G tuleb juurde.
Ja nagu isiklikult 3G pealt mäletan, kuidas olin sellega väga rahul sh internetiga, ja ei tahtnud neid 4G pakette mida peale suruti, kuni järkjärgult 3G internet hakkas ikalduma ja ükshetk leidsin end 4G pakette lunimas icon_lol.gif
Ehk operaatoritel on läbi teenusekvaliteedi ja uute pakettide võimalik klientidele õige suund kätte juhatada.
Isegi kui täna 4G paketid võivad paljusid rahuldada nii kvaliteedilt kui hinnalt, võib mürki võtta, et mõne aasta pärast "saavad kunded aru", kuidas tegelikult nad vajavad 5G-d icon_lol.gif

_________________
---
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 27.10.2023 15:15:17 vasta tsitaadiga

Siiani arusaamatu, miks 5G ühenduse saavad ainult whitelistitud seadmed. LTE'ga seda muret pole.
_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 27.10.2023 23:33:36 vasta tsitaadiga

Sold OUT, Mul tuleb umbes 1GB kuus kuna mul telo on enamjaolt ainult wifi võrkudes.
Samas mul on 15GB kuus kasutamiseks ja kuumakse on 12 euro Teliast.


sama123 kirjutas:
Forss kirjutas:
Huvitav millal pakettide piirangud ära kaovad, et need 230 000 telefoni saaks kasutada ka 5G võrku.

Keegi seletaks arusaadavalt, et miks on vaja 5G internetti? Suurt kiirust on vaja filmide vaatamisel, kas moblas 4K filmi vaadata? 2K film jookseb 4G ja isegi see on ekraani resoks liig. Kui vaja ülikiiret ühendust ehk serverit millisele on palju päringuid on valguskaabel, kas mobiili baasil tahetakse serverit teostada?
Lisaks 5G võrgu väljaehitamine maksab palju ja paratamatult peavad kliendid selle lõppkokkuvõtes tasuma. Juba osades maades katsetatatakse 6G võrke! Palju seal on mastide vahe....kas 30-50m? Võrdluseks 6G-ga on tänavasõidu autosid mis ületavad 500km/h piiri......aga selle mõte näiteks eesti oludes? icon_biggrin.gif kus piiranguid 90-120 piires. 120 kiiruse saavutab ka lada ja mosse icon_evil.gif Isegi jawa taganttuule olemasolul saab selle kätte.....ma mõtlen seda va vana jawat.
Mitte, et oleks tehnika progressile vastu aga kõigil peaks olema mõte. Kas väiksesse magamistuppa toppida 160" teler, isegi eeldusel, et üldse sisse mahub kui uks maha lõhkuda? Kas mobla reso peaks tulevikus küündima 16K-ni või juba 32K mida mõlemat veel ei ole? Küsimused on aga vastused puuduvad.


Miks sa seda 4K pead just telefoni ekraanilt vaatama ? Saad ju cast to device panna ja otse oma 65 pluss tolli ekraaniga telerist vaadata 4K-s
Mul telefonil on fhd+ ekraan ja on ka 5G telefonil, kuigi ma pole ümber midagi teinud et saaks 5G ka kasutada. Ootan millal nad lihtsalt selle võimaluse teevad nii et ma omaltpoolt ei pea midagi tegema.
Kuna mul on mingi väike ja vana 2014 aasta mudel telekas siis sellel browser ei tööta ja vaatan filme ja seriaale selliselt lehelt nagu FBOX ja siis panen cast to device ja see kannab pildi mul telekasse
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 28.10.2023 07:09:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Samas mul on 15GB kuus kasutamiseks ja kuumakse on 12 euro Teliast

Imestan neid telia fanatte, 15gb ja 12 eurot. maksan kahe piiramatu paketi eest sama

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.10.2023 08:42:16 vasta tsitaadiga

Viimati Telia isegi pakkus 400gb 12.50 eest kaheks aastaks.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alar26t
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2011




sõnum 28.10.2023 19:51:06 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
tsitaat:

Samas mul on 15GB kuus kasutamiseks ja kuumakse on 12 euro Teliast

Imestan neid telia fanatte, 15gb ja 12 eurot. maksan kahe piiramatu paketi eest sama

Piiramatu pakett on igal pool (ka Telias) tärniga. Eeldatakse, et kasutad mõistlikult. Küsimus on selles, et kus kohast erinevad pakkujad käe ette panevad ja mida nimetatakse mõistlikuks kasutamiseks. Lisaks igasugustest pakettidest rääkimisega peaks ikka mainima millega tegemist on või kuida selle pakkumiseni üldse jõuti. Siin varemgi olnud pakette mis teatud aja on odav ja siis mingist hetkest hakkad täishinda maksma. Leping millele alla pidi kirjutama on 3 aastat pikk.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 30.10.2023 10:43:28 vasta tsitaadiga

Elisa endine pealik vist julgeski välja öelda, et ega väga suurt hüpet 4G > 5G tavakasutuses ei too.
Operaatori vaatest on muutused suuremad, kus 5G suudab teenindada rahvarohkeid kohti, nagu suurüritused jm. Samuti uued tehnoloogiad nagu kaugjuhitavad sõidukid jm sobivat 5G madal latentsus paremini võrreldes 4G-ga.


sama123 kirjutas:
Kui paljudel tänastel mobiilikasutajatel on 5G vajadus? Ma mõtlen seda, et ollakse nõus juurde maksma ja kasutatakse terabaite kuus mobiilset andmesidet?

Eks sellega on jah keeruline, nagu Telia kliendi rahuloluküsitlustest on selgunud, näiteks Eesti elanikud ei tahtvat üldse kiiret internetti üle optilise kaabli, meite rahvas olla rahul sellega mida pakutakse ja kiirete&kallite pakettide järele nõudlus puuduvat.
Küllap suudaks Telia vajadusel võluda välja ka küsitluse uuringu kus rahvas tungleb 5G järele ja 4G-d ei taha keegi icon_biggrin.gif
Ega 4G ei pidavat ju kuskile kaduma, lihtsalt 5G tuleb juurde.
Ja nagu isiklikult 3G pealt mäletan, kuidas olin sellega väga rahul sh internetiga, ja ei tahtnud neid 4G pakette mida peale suruti, kuni järkjärgult 3G internet hakkas ikalduma ja ükshetk leidsin end 4G pakette lunimas icon_lol.gif
Ehk operaatoritel on läbi teenusekvaliteedi ja uute pakettide võimalik klientidele õige suund kätte juhatada.
Isegi kui täna 4G paketid võivad paljusid rahuldada nii kvaliteedilt kui hinnalt, võib mürki võtta, et mõne aasta pärast "saavad kunded aru", kuidas tegelikult nad vajavad 5G-d icon_lol.gif[/quote]
.....
See on tingitud sellest, et 3G suleti. Varsti kui 95% kaetud on sama ka 4G-ga, miks 2-e süsteemi elus hoida. Juba jutud 6G-st, WIFI arvutusprogramm samuti pakub 6G lahendust. Pole seda uurinud aga loogiliselt peavad saatjad olema veelgi tihedamalt. 5G-st on vandenõu teooriaid aga jätame need siin kõrvale, lihtsalt alati uue paralleelsüsteemi väljaehitus on kallis ja mida tihedamini saatjaid seda kallim lahendus. Miks nii vähe kuus tarbin? Sest internetti mobla kaudu ei viitsi ronida enamsti ainult vajadusel GPS ja seal on andmetarve väike. Üks põhjus on ~4kuud vana telefon CAT mis on äpardunud ost, kellelegi (vist CAT-45?) ei soovita kuna prose on üle 5a vana ja ülimalt aeglane, restart 5min icon_evil.gif Vana samsung S7 oli kordades kiirem ja kaamera samuti ehk loll ost 199EUR.
Ükski operaator ei saa lõpmatuseni heategevusega tegeleda, ehk 5G väljaehituse raha peab kusagilt tulema? Ainult klientide kaudu ehk paketitasud peavad kompenseerima. Lisaprobleem on antennidele asukohtade leidmine ja renditasud, ükski mõistlik K/Ü oma maja katusele 5G antenni ei soovi, seetõttu pannakse ikka koolide, lasteaedade ja muudele riiklikele & ühiskondlikele hoonetele, ka seal makstakse renditasusid. Mulle tundub, et hetkel 5G-d sponsoreeritakse? Võin muidugi eksida. Isiklikult mulle oleks 2G piisav ja isegi liiga kiire.
Kui sõidan ühiskondliku transpordiga (suhteliselt harva) siis vaatan , et enamus inimesi näpib nutifoni, alates 7a - 80a. Näpivad nagu oleks midagi mentaalselt viga, isegi püsti seistes......noksi aga keegi ei näpi icon_biggrin.gif Kui on nii, siis muidugi tulevikus jääb ka 7G-d väheks kuna kõigil on vaja pidevalt internetti ja 4K filme vaadata. Eeldatavasti tulevikus on nutifon inimesse sisse ehitatud kiibiga ja selle kaudu toimub absoluutselt kõige juhtimine alates meelelahutusest ja lõpetades inimese endaga. icon_evil.gif
Mõnele see meeldib kui Suur Vend sinust 100% teab, uksi avab ja toidu robot toitu suhu topib icon_cool.gif Panga asjades aga ise sinu eest otsustab kuna oled temast sõltuv....siin võiks lõpmatult jätkata. Minule kahjuks antud "nutilahendused" ei ole vastuvõetavad ja olen parem üldse ilma nutifonita kui olla selle ori.
1 põhjus on selles, et töö on arvutis ja internetis. Vabal ajal aga nutifoni näppimine on nagu töö ja tahaks sellest puhata, mitte nagu zoomis olla.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2023 12:37:15 vasta tsitaadiga

sama123 kirjutas:
Forss kirjutas:
Huvitav millal pakettide piirangud ära kaovad, et need 230 000 telefoni saaks kasutada ka 5G võrku.

Keegi seletaks arusaadavalt, et miks on vaja 5G internetti? Suurt kiirust on vaja filmide vaatamisel, kas moblas 4K filmi vaadata? 2K film jookseb 4G ja isegi see on ekraani resoks liig. Kui vaja ülikiiret .



seda on vaja selleks, et telia saaks sinult rumalalt kätte selle viimasegi kopika, mis muidu saamata jääks. sest tegelik kiirus on ikka vana hea 5/1 räägitagu nad seal mida tahes. 5g annab võimaluse müüa kallist ja aeglast paketti, kalleid ja täiesti juhme seadmeid, ning küsida ka rendiraha. Kui teha suvaline random aadresside uuring siis mingist 5g-st pole juttugi, kaablist rääkimata. põlva, rakvere, saaremaa, narva, jne. kõikjal vana hea megabitt hinnaga 16 euri. eestlane ON raha peale kas väga vihane, või oleme me tõesti rikkaim riik maailmas! see muidugi ei takista teliat oma digitargas ülistamast, kui head nad ikka on.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 30.10.2023 13:44:18 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
sama123 kirjutas:
Forss kirjutas:
Huvitav millal pakettide piirangud ära kaovad, et need 230 000 telefoni saaks kasutada ka 5G võrku.

Keegi seletaks arusaadavalt, et miks on vaja 5G internetti? Suurt kiirust on vaja filmide vaatamisel, kas moblas 4K filmi vaadata? 2K film jookseb 4G ja isegi see on ekraani resoks liig. Kui vaja ülikiiret .



seda on vaja selleks, et telia saaks sinult rumalalt kätte selle viimasegi kopika, mis muidu saamata jääks. sest tegelik kiirus on ikka vana hea 5/1 räägitagu nad seal mida tahes. 5g annab võimaluse müüa kallist ja aeglast paketti, kalleid ja täiesti juhme seadmeid, ning küsida ka rendiraha. Kui teha suvaline random aadresside uuring siis mingist 5g-st pole juttugi, kaablist rääkimata. põlva, rakvere, saaremaa, narva, jne. kõikjal vana hea megabitt hinnaga 16 euri. eestlane ON raha peale kas väga vihane, või oleme me tõesti rikkaim riik maailmas! see muidugi ei takista teliat oma digitargas ülistamast, kui head nad ikka on.

Seda võis arvata. Eeslane (mitte segi ajada eestlasega icon_razz.gif ) on valitsuse ja interneti usku. Uus usk mis põhineb Imettegeval Nutifonil. 5G mast on nagu kiriku torn mille all elades saab valgustunuks. Kas nali? Tegelikult reaalsus, eriti siis kui ka ise hakkad internetti kiirgama icon_cool.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 31.10.2023 10:46:35 vasta tsitaadiga

5G mast kiirgab sama palju kui 4G mast mis kiirgab sama palju kui 3G mis kiirgab sama palju kui 2G mast mis kiirgab sama palju või natuke vähem 1G mast mis kiirgab sama palju või vähem kui televisiooni saatjad teletorni tipus. Sitasti ehitatud moblalaadija võib isegi rohkem kiirata sul voodi all. Põlvkondade vahe on modulatsioonis ja signaalitöötluses mitte kiirgusvõimsuses.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Telia 5G levi katab 75% Eesti elanikkonnast
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.