Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Huawei HG863 as "dumbswitch" märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 21.01.2024 19:13:11 Huawei HG863 as "dumbswitch" vasta tsitaadiga

Tekkis vajadus kasutada HG863 juhmi gigabitise kommutaatorina. L2 tuleb ilusti üles (ethernet). Aga L3 (TCP) paketti ei liigitata. st. liigutatakse kahel juhul
1. kui reset all hoida ja power cycle teha, SIIS töötab see asi umbes 10sekki "lihtsalt switchina" (ping läheb läbi), siis laetakse mingi firmware üles ja ... vaikus.
2. Kui defaulti resettida, siis võtab see tükk endale IP 192.168.100.1 (vaikeseaded). Mõlemad arvutid saavad 192.168.100.1 ligi, aga omavahel paketti ikka ei switchita.
Nagu mingi ARP blokeering või mingi vabjsee müstika.
Oskab keegi nõu anda, äkki on see seade lihtsalt pekkis ja ma ajan väljal tühja tuult taga. (NB! kaks seadet käituvad täpselt ühtemoodi).
EDIT: Kui kellegi on nimetatud elukas kodus ja viitsib aidata, siis oleks tore kui tõmmaks katseks optika otsa tagant ära ja vaataks kas asi jääbi kommutaatorina toimima.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonusoo
HV vaatleja

liitunud: 24.04.2008




sõnum 21.01.2024 20:26:14 vasta tsitaadiga

Mul pole kahjuks HG863 seadet käepärast, kuid lugesin HG8010H ONTi konfifaili diagonaalis läbi ja seal jäi silma "PortIsolate"(Cisco "Protected Ports" analoog) parameeter. HG8010H ONTi puhul oli selle vaikeväärtuseks "undef". Vähemasti HG8010H puhul saab konfifaili muuta kui logida üle veebiliidese sisse kasutajaga "telecomadmin" ning parooliga "admintelecom". CLI pealt näeb see HG8010H korral välja sedasi:


WAP>set port isolate switch disable
success!
WAP>get port isolate
Port Isolate State: disable

port isolate switch:disable

success!
WAP>


Kui paremaid ideid pole, siis igaks juhuks võib proovida "PortIsolate" keelamist.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 22.01.2024 17:54:35 vasta tsitaadiga

tonusoo kirjutas:
Mul pole kahjuks HG863 ...


Tänan asjaliku vastuse ja mõttelõnga eest, kust kaudu edasi torkida. Katsetan kohe õhtul ära, annan tagasisidet.

A.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 22.01.2024 20:54:35 vasta tsitaadiga

see elukas on mõeldud GPON transiiveri, mitte switchina. tal on küll kuni 4 allapoole porti, aga switchina ei ole see mõeldud töötama, need olid pigem erinevate teenuse mappimise jaoks ja see eraldus on juba vaikimisi sees. need olid kunagi vanasti Telia ONTi-d, aga juba suhtkoht ammu mindi 1-pordistele HG8010-ide peale üle.
sisemine 192.168.100.1 on mingi tõenäoliselt mingi debugimise tarbeks, ma ei teagi, mis on selle jäänuki mõte. üle IP seda kärakat ei hallata.

ära vaeva pead, ei ole väärt.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 25.01.2024 00:41:41 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
see elukas on mõeldud GPON transiiveri, mitte switchina. tal on küll kuni 4 allapoole porti, aga switchina ei ole see mõeldud töötama, need olid pigem erinevate teenuse mappimise jaoks ja see eraldus on juba vaikimisi sees. need olid kunagi vanasti Telia ONTi-d, aga juba suhtkoht ammu mindi 1-pordistele HG8010-ide peale üle.
sisemine 192.168.100.1 on mingi tõenäoliselt mingi debugimise tarbeks, ma ei teagi, mis on selle jäänuki mõte. üle IP seda kärakat ei hallata.


Paljugimis "ei ole mõeldud". Üldiselt on see jamajutt. See elukas toimib edukalt switchina 10-15 sekki reseti ajal. Siis laetakse üles mingi kägistav port insulation.
Dumb switchimine käib sellel asjal oletatavasti ASICus ja sellel pole ülejäänud firmwarega suuremat pistmist.
Sisse saab telnetiga root / admin -- paraku on seal võimalused üpris piiratud. (telecomadmin selle karbiga ei tööta kahjuks)

High-Q kirjutas:

ära vaeva pead, ei ole väärt.


On ikka! MINGI KARP ei tule minuga vaidlema. Momendi progress : debug modesse sundides on võimalik pakett läbi ajada. Sain kaks tööjaama pingima.
Kahjuks ei ole mitte kusagilt sellele käsnale veel leidnud firmware imaget. Muidu oleks asi lihtne, rikuks FW image ära (lihtsam variant - pole softi, pole softis peale keeratud filteringi) või siis eemaldaks sealt selle ahistava shelli (kui õnnestub). Eks tuleb veel otsida.
Kõhus on tal mingi väga kokku pigistatud linux, aga protsessitabeli järgi linux mis linux.
Variant II -- füüsiliselt tõmmata flashil toitejalg maha. Pole imaget, pole probleemi. Kuni ta seal "bootloaderis" ripub, switchib kah.
Ja mis mõttes, ei ole vaeva väärt. IGA tehniline väljakutse on "vaeva väärt". Kui ma ütln "kommuteeri" siis karp kommuteerib ja pole siin mingit hiina keeles vastu vaidlemist.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 25.01.2024 00:50:34 vasta tsitaadiga

Vaata mis kivi peal on, võta programmaator, fõõnita kivi maha, loe välja..käki soft ära, föönita kivi tagasi .
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2024 01:16:41 vasta tsitaadiga

OFFF, shorti käivitamise hetkeks flashil pin 4 ja 5 (pintsettidega ntks). Vaata, kas siis toimib nagu vaja.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2024 01:47:25 vasta tsitaadiga

Mul ka vedeleb kuskil üks selline mu esimesest ADSL-i paigaldusest (juba mingi 20a tagasi, rsk... võis veel isegi Elioni-eelne Eesti Telefoni ajastu olla) kuskil kastis. Vahel kola prügisse ja müüki sortides mõelnud, kas visata minema ja võtta toitekas mujale kasutusse, aga siis jälle kasti tagasi pannud... icon_biggrin.gif Telia seda enam vaevalt et tagasi tahaks, kuigi formaalselt on see nende omand.

Kuulutusportaalides üritatakse neid ONT-e ikka päris hoolega müüa hinnavahemikus mingi 10 kuni lausa 50. Ostjaid vist küll pole, sest mis sellega teha... Enamasti ka uuemad 1-pordised.

4-port Gb switchina võiks isegi kasutust leida.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2024 12:58:30 vasta tsitaadiga

OFFF kirjutas:

High-Q kirjutas:

ära vaeva pead, ei ole väärt.


On ikka! MINGI KARP ei tule minuga vaidlema. Momendi progress : debug modesse sundides on võimalik pakett läbi ajada. Sain kaks tööjaama pingima.
Kahjuks ei ole mitte kusagilt sellele käsnale veel leidnud firmware imaget. Muidu oleks asi lihtne, rikuks FW image ära (lihtsam variant - pole softi, pole softis peale keeratud filteringi) või siis eemaldaks sealt selle ahistava shelli (kui õnnestub). Eks tuleb veel otsida.
Kõhus on tal mingi väga kokku pigistatud linux, aga protsessitabeli järgi linux mis linux.
Variant II -- füüsiliselt tõmmata flashil toitejalg maha. Pole imaget, pole probleemi. Kuni ta seal "bootloaderis" ripub, switchib kah.
Ja mis mõttes, ei ole vaeva väärt. IGA tehniline väljakutse on "vaeva väärt". Kui ma ütln "kommuteeri" siis karp kommuteerib ja pole siin mingit hiina keeles vastu vaidlemist.


Jääb arusaamatuks mis su eesmärk on? Et teha selgeks kas saab? Jah, saab küll.
Edasi?
On sul switchi vaja? HV peale kindlasti leiame ühe switchi loovutamiseks või teeme korjanduse.
Milleks rikkuda ära töötav seade, et saada kaheldava väärtusega switch?


rex kirjutas:

Kuulutusportaalides üritatakse neid ONT-e ikka päris hoolega müüa hinnavahemikus mingi 10 kuni lausa 50. Ostjaid vist küll pole, sest mis sellega teha... Enamasti ka uuemad 1-pordised.


Idikad, tegelikult on mõeldud, et jätad selle maha näiteks üürikorterisse või võtad uude kohta kaasa teenuse kasutamiseks.
Telia annab kasutamiseks ONT tasuta. Ok koer sööb ära, ostad 10ga uue, iseseisvalt seda käima ei saa, helistad abisse, küsitakse mis vanaga tegid, teoorias telia tahab, et rikutud seadme välja maksaks, kas praktikas ka seda tehakse, ei tea.

laurx kirjutas:
Vaata mis kivi peal on, võta programmaator, fõõnita kivi maha, loe välja..käki soft ära, föönita kivi tagasi .



_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 25.01.2024 13:02:07 vasta tsitaadiga

KillFrenzy,

" tähtis on, et mehel oleks hobi.."

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2024 13:12:19 vasta tsitaadiga

Selge see.
Ma olen neid kõiki su nimetatud asju varem teinud, enamasti for shits and giggles.
Aga siin tundub, et on reaalne vajadus switchi järgi ja kulutada selleks hunnik enda ja teiste tunde, et saada teadmata väärtusega või kiiksudega switch.

Ma kunagi spetsiaalselt otsisin omale sama sedame just sellepärast, et tal on 4 porti, siin tahavad teist ära sandistada icon_lol.gif

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2024 13:32:54 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Mul ka vedeleb kuskil üks selline mu esimesest ADSL-i paigaldusest (juba mingi 20a tagasi, rsk... võis veel isegi Elioni-eelne Eesti Telefoni ajastu olla) kuskil kastis.

Sellega panin muidugi mööda - optika tuli sisse ikka hiljem (~2010?) ja juba oma korterisse. ADSL mingi 2001-2002 kandis veel üürikasse. Ehk minu seade on ikka samas kohas, lihtsalt pole seda ühendust enam ammu kasutanud.

Ma nii väga ei bashiks. Tõsi, pruugitud 5-8-port SoHo Gb switch'i saab mingi kümnekaga kätte, kuid kui see vana ONT hetkel praktiliselt prügis vedeleb ja alternatiiviks on seal edasi vedeleda ning inimesel aega ja huvi nokitseda on, siis miks mitte. Jätkuvalt ei usu ma eriti, et Telia neid reaalselt taaskasutusse võtaks, kui neile tagasi viia - pigem leiaksid need tee elektroonikaromude konteinerisse.

PS. Mäletan, et selle 4-pordisega sai vähemalt alguses ka 4 erinevat sessiooni ja IP-d, mis ISP-le muidugi ei meeldinud. icon_smile.gif Õige pea tuli HG8010 asemele.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2024 13:34:47 vasta tsitaadiga

rex, kasutatud ruuterid ja boksid lähevad küll uuesti renti. Letist uue liitumise puhul vast ei anta, saad ühe pordiga uuema väikese, aga mina sain küsides tehniku käest.

rex kirjutas:

PS. Mäletan, et selle 4-pordisega sai vähemalt alguses ka 4 erinevat sessiooni ja IP-d, mis ISP-le muidugi ei meeldinud. icon_smile.gif Õige pea tuli HG8010 asemele.


icon_wink.gif

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2024 13:39:23 vasta tsitaadiga

Loen seda teemat ja kõlab nagu mandlioperatsioon pärasoole kaudu... icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2024 13:41:51 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
4-pordisega sai vähemalt alguses ka 4 erinevat sessiooni ja IP-d


see ei ole muutunud.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2024 13:47:32 vasta tsitaadiga

Selles suhtes jah, pane switch ONT järgi, tulemus on sama.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2024 14:33:32 vasta tsitaadiga

Ja just sellise "väärkasutuse" vältimiseks on ilmselt ka tehnikutele antud suunis neid mitte välja jagada. Kui kliendil see juba olemas, siis ehk lisavad seerianumbri baasi.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2024 14:36:35 vasta tsitaadiga

ot:
Olid ajad, ma pidin omal ajal, sõna otseses mõttes, läbi "põlevate rõngaste" hüppama, et ühepordist seadet saada... icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2024 14:56:13 vasta tsitaadiga

Nii on - inimene tahab ikka seda, mida ei saa. Antud teemas seda krdi müstilist FW-d maha tappa. Tasuta uneajast ja läbi põlevate rõngaste. icon_smile.gif
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 25.01.2024 19:53:51 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Selge see.
Ma olen neid kõiki su nimetatud asju varem teinud, enamasti for shits and giggles.
Aga siin tundub, et on reaalne vajadus switchi järgi ja kulutada selleks hunnik enda ja teiste tunde, et saada teadmata väärtusega või kiiksudega switch.

Ma kunagi spetsiaalselt otsisin omale sama sedame just sellepärast, et tal on 4 porti, siin tahavad teist ära sandistada icon_lol.gif


Ei. Jäi lihtsalt prahikarbis silma. Tekkis MÕTE, et huvitav kas toimib nii. Selgus, et näh... toimib ja ei toimi. Kui teha "reset" siis umbes 10-15 sekki töötab nagu peab ja siis keerab blokki. (Seda ma algselt postitades ei teadnud). Edasi on juba puhas häkkimine häkkimise pärast. Kommutaatoreid, alates 8 ja lõpetades 48 pordiga on mul terve virn.
Seega - valesti saad aru, mingit reaalset vajadust ei olnud, aga kuna sai proovitud, et "äkki töötab" ja siis selgus, et päris niisama ei tööta, aga häkkides töötab. Siit edasi on juba "väljakutse". Ega siis pooleli ka enam ei hakka jätma, enne kui lõpuka võiduni jõutakse.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 25.01.2024 19:56:53 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Nii on - inimene tahab ikka seda, mida ei saa. Antud teemas seda krdi müstilist FW-d maha tappa. Tasuta uneajast ja läbi põlevate rõngaste. icon_smile.gif


Ega siis "raha" pole kõige tähtsam. Ikka mingi tulemuse saavutamine. Ilmas leidub ka mehi, kes moskvitše ja "sapakaid" 20-30 tonna eest "prillikivina" läikima löövad. Inimesel. On. Vaja. Hobi. icon_smile.gif

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2024 20:09:55 vasta tsitaadiga

Mina pole midagi halba öelnud ega mõelnud, kuna olen ise kohati sarnane "tasuta uneajast ja läbi põlevate rõngaste" icon_smile.gif

Vahel on maakodus või kuskil perseaugus objektil hädasti mingit switch'i vaja ja muidugi pole kaasas, sest kunagi pole vaja, kui kaasa võtta. Olen sellises olukorras läbi häda 5-port switch'iks konfinud Mikrotiku hAP AC ja paariks nädalaks sellisena paika jätnud. Ilmselgelt liiga kallis switch. Kuna neid teema subjektiks olevaid ka tihti kuskil "prügikastis" vedeleb, ei tee knowhow halba.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2024 21:29:13 vasta tsitaadiga

OFFF, thumbs_up.gif
Esimene post ütles, et tekkis vajadus, sellepärast ka arvasin, et on vaja.

Hoopis sportlik huvi tekkis icon_lol.gif

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Huawei HG863 as "dumbswitch"
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.