Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  levikom.ee märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 45, 46, 47  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 26.08.2018 08:27:00 vasta tsitaadiga

Mida te jahute, kõik operaatorid lähtuvad tehnilisest võimekusest, nii Levikom, Telia, Elisa jms. Muidu võks ju igaühe kohta öelda, et seal ta ei levi, järelikult ei viitsi võrku uuendada.
See on ainult positiivne kui kliendil on valida midagi paremat mis toimib. Täna oli selleks adsl asemel Levikomi air fber, aasta pärast võbolla Telia v35b vask tagasi, siis võibolla Elisa või Elektrilevi fiiber vms. ja nii see areng toimib.
Klient tegi hetkel valikuid mitte operaator.

pealegi püüdke teemas püsida. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 26.08.2018 10:19:46 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
pealegi püüdke teemas püsida. thumbs_up.gif


Jah jah - nimetati juba teliat ja jube küll, sealt äratulekut, on jah aeg korrale kutsuda... icon_razz1.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bjorn17
HV kasutaja


liitunud: 02.11.2003




sõnum 30.08.2018 09:27:05 vasta tsitaadiga

Kui nüüd lähiajal vaadata Levikom internetiühendust (ca 20/5 või 30/10 paketti) ilma TV-ta, siis mis oleks mõistlikum.
1) Seadmed välja osta või rentida?
2) Saan aru, et seadmeid on erinevaid. Kas on midagi mida saab valida või peaks eelistama?

Lähim mast asub 1100m kaugusel, otsenähtavus, puud ei tohiks segada.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.08.2018 10:13:53 vasta tsitaadiga

bjorn17, kauaks sa oma nägemuses LK kliendiks hakkad? Kuniks Telion optikaotsa tuppa toob? Eks sa võid ise välja arvutada, millal rentimine summaarselt kallimaks läheb, kui kohe välja ostmine.
Seadmete osas pole seal midagi väga vaja valida, eriti kodukasutuse ja niivõrd väikese distantsi puhul. Tehnik tuleb ja paigaldab, mis vaja soovitud tulemuse saavutamiseks. Mul on 800m distantsi ja antenniks LiteBeam 5AC. Ruuteriks hAP AC Lite Tower (selle järel kaablitega 2 digiboksi ja kõik muu käib üle wifi jättes veel 2 porti vabaks).
Oled kindel, et selle lähima masti otsas ka LK seadmed on?
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bjorn17
HV kasutaja


liitunud: 02.11.2003




sõnum 30.08.2018 16:09:08 vasta tsitaadiga

Ei ole kindel, eks pean küsima neilt pakkumist ja infot.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
velts61
HV vaatleja

liitunud: 10.09.2018




sõnum 10.09.2018 20:00:22 vasta tsitaadiga

Tere. Tunnen huvi, kuidas levikomi vastuvõtu antenn välja näeb ja mis tema kaal võiks olla. Võibolla tuleb lähiajal masti paigaldama hakata. Siis teaks arvestada. Ise asun saatjast linnulennult 9km kaugusel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2018 20:44:53 vasta tsitaadiga

velts61, vastuvõtuseadmed on loetletud siin. http://www.levikom.ee/failid/Levikom-Hinnakiri-Seadmed_materjalid_tarvikud.pdf
Millist sinu 9km distantsi jaoks vaja läheb öelda ei oska.
Minul on 800m distanstil Ubiquiti Litebeam 5AC Gen2.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nicko
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2018 13:42:27 vasta tsitaadiga

Ma asun tugijaamast umbes 7km kaugusel ja mulle sai Mikrotik DynaDish 5 https://mikrotik.com/product/RBDynaDishG-5HacDr3
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 11.09.2018 14:39:15 vasta tsitaadiga

Kui tegemist on mastiga, on tegemist ka tuultega ja ca 9km peale ma võtaks selle - https://mikrotik.com/product/lhg_xl_5_ac
Jah, on tiba kallim aga antenni võimendustegur on parim ja tänu võrgule pole ta väga tuulepüüdja, tuleviku huvides on tal 1000M port olemas.
https://www.hinnavaatlus.ee/1237869/mikrotik-rblhgg-5acd-xl-lhg-xl-5-ac/
Selle antenniga on vaid üks trikk vaja teha - originaalis on peegli kinnitus lintklambritega, mis on kuidagi nirud eriti juhul kui pulk kuhu kinnitatakse, pole sobivas mõõdus. Selle asemel soovitan osta toruklambrid, nende kasutamise jaoks on MT ette näinud isegi avad peeglis. Nii on kinnitus tugev ja tuulekindel. Tuleb ainult jälgida et peegli geomeetrit ei venitaks, see on tugeva kinnitusega võimalik.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 11.09.2018 15:02:08 vasta tsitaadiga

Mu meelest ei pea seal nende antennide pärast ise muretsema, vähemalt minule Levikom reklaamis, et tehnik tuleb kohale ja hindab olusid ning vastavalt oludele paigaldab sobivad seadmed ning testib paigaldatud seadmete vastavust teenuse pakkumisele. See võib tähendada nii seda, kus tehnik hindab teenuse pakkumist võimatuks, olenemata kui kalli ja peene antenni on tulevane klient valmis soetama, aga võib tähendada ka seda, kus odavam riistavara tagab sama hea kvaliteedi, kui kallim-edevam valik.

Kuna Levikom pakub üle õhu tagatud kiirusega teenust, siis ei ole neil suurt mänguruumi, kui ikka seadmed-kaugused stabiilset kiirust välja ei anna, siis nad selle kiirusega paketti kliendile müüa ei saa, erinevalt mobiilsest internetist, kus ka kallima-makismaalsema paketiga "kuni" võib tähendada ka nulli lähedast teenust.
Mu meelest ei ole mõtet ise võimelda, las tulevad kohale, hindavad oma pilgu-kogemusega ära ning teenuse võimalusel paigaldavad seadmestiku, mis tellitud teenuse tagab.

Mul on mastini 4.3km, otsenähtavus ja arve peal on kirjas Ubiquiti LiteBeam 5AC 23 dBi (5 GHz) vastuvõtuseade ning 30/10 internet ja 2 digiboksi nagu toimivad.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 11.09.2018 15:34:42 vasta tsitaadiga

Kui ma oleks samasuguse suhtumisega olnud, poleks mul mingit LK teenust saanud olla - tehnik ütles mulle otse et ei tema ega keegi teine poleks minu oludes ühendust välja ehitanud. Nii et vahel tasub ikka ise ka käsi ja ajusid kasutada.
Siin varasem hinnakiri märtsi seisuga ei kajasta et tehnik saaks valida AC klassi 27dBi antenniga seadet, ei hakka ükski tehnik ka seda eraldi üksikult tellima - lihtsam on öelda et "pole võimalik".
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 11.09.2018 21:30:31 vasta tsitaadiga

Mis tüüpi kaabel antennist majja tuleb? Aja jooksul erinevaid ühendusi majja toodud, ehk annab uue augu puurimise asemel mõnda olemasolevat kasuada...
_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
O: Pansonic 14-140 mm
Kommentaarid: 134 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 126
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 11.09.2018 21:44:53 vasta tsitaadiga

Cat5e reeglina.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2018 21:45:07 vasta tsitaadiga

Delta, loe seadmete specidest. Mul on võrgukaabel, PoE'ga.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gfuugel
HV vaatleja

liitunud: 12.09.2018




sõnum 12.09.2018 15:23:20 vasta tsitaadiga

Probleem järgnev. Üleslaadimine on täiega häiritud, kui asi läheb Eestist ja Soomest kaugemale. Allalaadimine on koguaeg korras.
Näiteks on soov streamida prantsusmaa (lihtsalt näide, vahet ei ole, võin valida ka saksamaa või hoopis YouTube serverid) Twitchi serveritesse aga see ei ole kuidagi võimalik, droppib väga räigelt frame. Samas soome serverisse on asi korras.

Kiirusetestid (speedtest.net) on samuti ühel hetkel tellitud 50/20 aga siis jälle teisel hetkel 50/2-5 välismaa serveritesse ja nii ta kõigub. Lahe.

Veel üks näide, tehes testi https://testmy.net/ lehel siis ei ole üheski serveris mitte kunagi olnud upload see mis olema peaks (keskmine upload on 3-4 juures). Samas download on alati korras.

Vahet ei ole mis arvutiga teste teen ning kas kaabliga või WI-FIga.

Levikomi tehnik ütles mulle järgnevat:
1. Kui kiirused/ühendused Eesti serveritesse on korras, siis Levikom probleemi ei näe, neid huvitab eelkõige Eesti kiirused/ühendused - kui speedtest (nt. telia serverisse) on korras siis järelikult ongi internet korras.
Ehh? Et siis nagu, nemad ei garanteerigi, et ma peaks midagi välismaa serveritest kätte saama või sinna üles laadida saama?
On see ainult Levikomi kiiks või on kõikidel teenusepakkujatel selline kiiks? Minu jaoks tundub kummaline.

2. Kiirused/stabiilsus ei saa sõltuda sellest, et kui kaugel (nt hoopis teistes riikides) on kiirusetesti serverid.
Emmm? Kas ma olen loll kui ma selle väitega nõus ei ole?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 13.09.2018 11:58:16 vasta tsitaadiga

Välisühendused ei ole tavaliselt kohaliku ISP käsualas, nii et selles osas polegi tehnikul midagi paremat öelda - konkreetselt LK tegeleb riigisisese võrguga ja kui see töötab, on LK oma osa täitnud. Et probleem ilmneb Soomest kaugema aga mitte Soomes oleva serveriga, siis tähendab on tõrge ka Elisa võrgust väljaspool. LK nimelt kasutab ka Elisa välislinke.
Telia oleks niisugune seltskond kus sisuliselt on siseriiklikud ja välisühendused sama firma hallata, kuigi de jure on haldusfirmad lahutatud. Suur enamus kohalikke ISPe aga ei valda ise välisühendusi, nii ei saagi keegi garanteerida kaugeid ühendusi. See pole kummaline, vaid paratamatus.
Igal juhul sõltub kiirus/stabiilsus sellest kui kaugel vastusserver asub. Ka Telia võrgust proovides. Proovige näiteks Jaapanisse või Koreasse test teha ja on kohe näha kuivõrd kiirused kukuvad - ometi on tegu IT osas tippmaadega.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tubar
HV vaatleja

liitunud: 26.09.2017




sõnum 24.09.2018 09:12:42 vasta tsitaadiga

Ega keegi ei oska öelda, kus Levikomil Pirita/Iru kandis mastid on?
Kergelt kopp ees Elisa õhtusest koomalangemisest, aga kardan, et mul metsa ja muud pudi-puda liialt ees otselingi jaoks.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 24.09.2018 10:41:50 vasta tsitaadiga

Asjatundmatuna oletaks, et mastiks on teletorn?
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.09.2018 11:00:18 vasta tsitaadiga

Tubar, Levikom teab, kus nende saatjad on. Mine tee kodulehel päring.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tubar
HV vaatleja

liitunud: 26.09.2017




sõnum 27.09.2018 11:13:15 vasta tsitaadiga

Etsike kirjutas:
Tubar, Levikom teab, kus nende saatjad on. Mine tee kodulehel päring.


Päring on tehtud. Lihtsalt kannatamatu icon_rolleyes.gif

Edit: Tundub, et seda otselinki saada ikka päris keeruline. Öeldi, et peaks katusele panema 10 m masti.. Peab vist hoopis elektrilevi kiusama hakkama.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
velts61
HV vaatleja

liitunud: 10.09.2018




sõnum 30.09.2018 11:21:49 vasta tsitaadiga

On kellelgi infot, kes meil Eestis sõrestikmastidega tegeleb, toodab? Eelmisel aastal toimetas veel OÜ ProDigi, aga sel aastal enam mitte.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2018 15:32:11 vasta tsitaadiga

Lavatehnika valdkonda kuuluvad trussid sobiks ka (näiteks: https://shop.pillipood.ee/0813030300/0/ )
Teras oleks materjalina kindlasti odavam, aga neid lavatehnika trusse tehakse vist ainult alumiiniumist.
Mis kõrgustest juttu on muidu?
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
velts61
HV vaatleja

liitunud: 10.09.2018




sõnum 30.09.2018 15:44:21 vasta tsitaadiga

16-20m
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2018 19:05:49 vasta tsitaadiga

Vaatasin, et mida see ProDigi siis pakkus. Nende M250 mast 16m pikkusena maksis toona 25200 krooni (1600EUR) ja koosnes samasugustest alumiiniumist moodulitest.
246 EUR/tk (5m) x 4tk = ca 1000 EUR. Mingi vundament baasplaadiga, trossid jms pudinad ja jõuabki hind 1600 EUR suurusjärku.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 30.09.2018 19:38:45 vasta tsitaadiga

AluPro alumiiniumist sõrestikmastide maaletooja - https://www.sonictest.ee/meist
Tasub küsida mis või kuidas.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  levikom.ee mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 45, 46, 47  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.