Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  levikom.ee märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 45, 46, 47  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 15.09.2021 15:28:00 vasta tsitaadiga

Midagi prooviti vahepeal teha, DNS resolve läks tööle, kuid ühendust muidugi ei loodud, nüüd ei resolvi ka aadresse taaskordselt. Kell naa palju ka et ei kannata tööd teha enam vist icon_wink.gif.

Pealelõunal on mind teenindavast mastist lahkunud üks äriklient ja üks eraklient. Ärikliendil on tootmisprotsessi monitooring ja juhtimine selle kaudu, ei saa ju kolm päeva lasta asjadel niisama omapäi madistada...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.09.2021 15:38:19 vasta tsitaadiga

Lindman kirjutas:

Eesti kontekstis on alati mõeldav riigivõrk ja raamatukogus interneti kasutamine. Saab kodanik oma maksed tehtud, ekirjad loetud, koolitööd valmis jne.


Raamatukogud ja muud internetipunktid on OK, aga riigivõrku ma kohe kindlasti ei pooldaks.
Sellega juhtuks 99% tõenäosusega samamoodi nagu tasuta maakonnaliinidega - võetakse riigihankega kõige odavam pakkuja ja saab sellise poolpiduse kuidagimoodi töötava asja, aga samas suretab see nii mõneski kohas kommertspakkujad välja ja polegi midagi paremat võtta kui see tasuta hunnik õnnetust.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 15.09.2021 16:00:11 vasta tsitaadiga

Ühendasin enda kaablid samuti Levikomist lahti ja asenduseks 4G internet.
Nüüd ei teagi kui Levikomi ühendus peaks taastuma - andke siin märku Levikom end üles upitanud on.
Arvatavalt kuu lõpus tuleb leping ära lõpetada, tea kas lepingu lõpetamine läheb lihtsalt või lõpetamisavaldused lähevad musta auku, sest pole töötajaid, kes neid menetleks, ainult raamatupidaja, kes programmiga arveid genereerib icon_smile.gif

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.09.2021 16:05:04 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Ühendasin enda kaablid samuti Levikomist lahti ja asenduseks 4G internet.
Nüüd ei teagi kui Levikomi ühendus peaks taastuma - andke siin märku Levikom end üles upitanud on.
Arvatavalt kuu lõpus tuleb leping ära lõpetada, tea kas lepingu lõpetamine läheb lihtsalt või lõpetamisavaldused lähevad musta auku, sest pole töötajaid, kes neid menetleks, ainult raamatupidaja, kes programmiga arveid genereerib icon_smile.gif


Ma lõpetasin lepingu ca aasta tagasi ära. Avaldus läks musta auku, 2 nädalat ei mingit vastust. Alles teise kirja peale kui panin tarbijakaitse CC reale tuli vastus, et lõpetavad ära.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 15.09.2021 16:51:40 vasta tsitaadiga

Räägivad et ka Võsu mastis LK ei toimi, järelikult pole ainult n.ö. "lõunaosariikide" probleem...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.09.2021 17:34:39 vasta tsitaadiga

Panid äkki pillid kotti ära? icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serxx
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.09.2021 18:34:01 vasta tsitaadiga

Mul veel ühendus töötab, aga tellisin just 4G seadmed ära, et saaks veidi testida erinevaid operaatoreid, kui selleks aega antakse. Ja oleks backup võimalikult kiirelt võtta, kui järsku pime on.
4G on minu juures päris kindlasti kehvem lahendus, aga vähemalt midagi siis on.
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 16.09.2021 11:20:26 vasta tsitaadiga

Pidin tellimise minagi tegema pärast perega õhtul arupidamist. Kuna 4G sides ikka täiesti võhik, siis alustasin kaalumist MR600'st, kuna see oskab praeguseid nn coronabande vastu võtta (B1 ja B28), käisin läbi krootikute LHGG ja Chateau, kuna aga teisel on nigel 4G kaart, kolmandal on alalises beta-staadiumis soft ja neid krootikuid on kodus küll, siis juhtusin vajutama tellimuse nuppu B818-263 peale - no kui hull see ikka olla saab icon_wink.gif.

Pärast eilset pealelõunat pole LK võrgus muutusi märganud. Jätsin ühe iot lüliti veel LK võrku, sel hakkab sinine märgutuli põlema kui netti kohtab...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 16.09.2021 11:55:00 vasta tsitaadiga

näe, tore "teeme eesti asja" ettevõte. sit*us eesti 5G edenemise (mitmeks aastaks kusjuures) ärbeldes, et "kiusatakse eesti ettevõtteid ja eelistatakse välisomandus operaatoreid" ja nüüd pani pillid kotti.

mis tegelikult on (minu arust):
levikom on klassikaline WISP. pakub wireless point-to-multipoint lahendust, pannes kuskile kõrgele masti otsa vabasageduse antennid ja äärekeste peale consumer grade purgikesed (mikrotik/ubiquiti jne). edasi kliendiruuterid ja muu mudru. Kõik see maksab. antennidele on vaja backhauli (Siis optika või raadiolink) core suunas, on vaja aktiivseadmeid, voolu jne.

taust:
- 3G oli meil nagu ta oli, WISPi teenus on alati parem, isegi vabasagedus WISP-i. On paremad laadimiskiirused, madalam latents. Vabasageduste kasutamine vabastab ka sagedusmaksust. Kuna põlluääre (ja eriti veidi harvema põlluääre) internetiseerimine oli tol ajal väga lahja, siis ongi WISP sisuliselt ainus väljapääsu tee, ja ei ole sel häda midagi. Loomulikult eelstas klient selle võimaluse korral WISPi.

- 4G hakkas vaikselt kliente üle viima mobiilioperaatoritele, küll aga mitte veel kohe alguses. Seda küll tõenäoliselt mitte kiiruste ega latentsi tõttu (need on siiski kehvamad, kui tüüpiline WISPi teenus), vaid rohkem mugavuse, sest ei vaja otsenähtavust ja neile, kes ei vaja ülikiiret teenust, käib fix 4G täitsa hästi. Lisaks muidugi need pered, kus fix ühendust ei ole, vaid kasutatakse nutiseadmetes netti. Ka neid on palju. Ja pealekauba on viimaste aastatega 4G tugevalt täiendatud kõikide operaatorite poolt, seega kadus ka laadimiskiiruste eelis. Tõenäoliselt kiirendas põllu/maa klientide 4G-le ülemineku ka operaatorite hea müügitöö ja erinevate toodete paketiseerimine (telekas eelkõige).

- 5G tähendanuks aga WISPi insta-surma. Pole eales ühtegi eelist, miks peaks 5g asemel wifilaadse raadiolingi lahendust võtma. laadimiskiirused tunduvamalt madalamad, vajalik otsenähtavus, kallimad seadmed, kehvem latents ja suurem kadu (802.11 protokolli tõttu). Kuna investeeringud vajasid siiski tagasimaksmist, siis asutigi 5G torpedeerima, et veel olemasolevatelt klientidelt kuumaksu koguda (äkki ka ajalised lepingud). Mine tea, äkki veel mõned sõbralikud "kingitused" ministeerimi kantsleritele jms sägadele; see Ekre jorss, kes peale Karu (sest Karu ei tahtnud Ekrega liituda icon_lol.gif ) maha võtmist tuli pukki, see ei jaganud infotehnoloogiast ööd ega mütsi!. Ei olnudki eales plaanis neil osaleda 5G sagedushankel, selleks puudusid finantsid, tööjõud jms, Oli vaja kummi venitada, joosta kohut, vaidlustada hankeid jne.

ehk siis, aitäh, Levikom, et muidu Euroopas eesrindlikku mobiilse võrguga Eesti sabassörkijatele saatsid!

Kui poleks Levikomi, oleks meil juba 2 aastat korralikku, mitme operaatori konkurentsiga, 5G teenust. Tõenäoliselt oleks see juba levinud suurel alal (võrreldes praeguse paari linna keskusega ühel operaatoril ja sedagi vabastud vanast3g sagedusest), mis lubaks ka väiksemates asulates tunduvalt kiiremat (ja eriti tähtis, madalama latsentsiga) internetti. Sisuliselt praeguste 20-50mbps moblapakettise aseel näeks julgelt 100+-i, suvalisel põllul.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 11.10.2007




sõnum 16.09.2021 12:17:28 vasta tsitaadiga

4G laadimiskiirused ületasid WISPi oma 3-4 aastat tagasi. Oleks muidugi Wifipakkujalt ka sama kiiruse saanud, aga kordades kõrgema hinnaga.
Praegu on põldude taga metsaservas (mõni kilomeeter mastist) 4G max. kiirused ~130 Mbit/s alla ja ~50 Mbit/s üles.
Kommentaarid: 864 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 652
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 16.09.2021 12:27:37 vasta tsitaadiga

seda kahjuks ei ole paljudes kohtades ja eelkõige 2600 mastide taga. 800-ste taga unusta ära ja pigem on hea kui 50 kätte saad ja sedagi max paari kilomeetri kauguselt. alles siin TJA tegi mõõtmisi ja keskmine kiirus ei läinud palju üle 50. kohati oli muidugi rohkem.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serxx
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2021 12:30:06 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
siis juhtusin vajutama tellimuse nuppu B818-263 peale - no kui hull see ikka olla saab ;).

Kas mõni nendest huawei asjadest on täna võimeline bridge modes töötama? Siiani olen kõigist huawei vastuvõtu seadmetest kaarega mööda käinud just selle tõttu, et ma ei taha omale ruuterit, tahan modemit, mis suudaks minu järgmisele seadmele anda välise IP aadressi ja see majandab edasi nagu vaja.
Niipalju kui mul huawei 4G asjadega kogemust on, siis pole neist ükski bridge modes toimetanud. Isegi proovitud 4G USB pulgad on tegelikult olnud ruuterid ja ka sealt pole õnnestunud kuidagi välist IP aadressit kätte saada. 3G USB pulgad olid veel normaalsed.
Lihtsalt neti browsimiseks sobib see lahendus ka muidugi.
Aga mul on mõned erisoovid ja vajalik väline IP aadress otse kätte saada.

Tellisin SXT LTE6 kiti omale. See peaks olema bridge võimeline.
Tahaks loota, et sellega õnnestub midagi levikomi 30/10 ühenduse lähedast saavutada. Kuigi levi on mul kehv iga operaatoriga ja toas isegi kõned hakivad. Loodan, et SXT suundantenniga õnnestub mõni mitte-B20 sagedus kinni püüda talutavalt.
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 20.08.2004




sõnum 16.09.2021 12:30:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Pole eales ühtegi eelist, miks peaks 5g asemel wifilaadse raadiolingi lahendust võtma.


Millest selline optimism? Füüsikaseaduste vastu ei saa isegi 5G. Kõik need omadused (madal latens, kiired kiirused, jms.) on saavutatav siiski ainult väga kõrgetel sagedustel, mis ei levi eriti kuhugi. Kui 4G signaalitugevus on kuskil praktiliselt olematu, ei muuda 5G seal midagi. Nagu eelnevalt mainiti, on ka praegu mõnes kohas 4G levi ja kiirused väga head. Sama tendents jätkub 5G'ga. Mõned kohas saad Gb/s alla, kuid enamasti näed sellest ainult und.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 16.09.2021 12:53:24 vasta tsitaadiga

serxx kirjutas:
Kas mõni nendest huawei asjadest on täna võimeline bridge modes töötama?


Jah, opekaga sidumata B818 pidi töötama bridge-mode's. Tal on see tark WAN/LAN port, mis asjad pidi segaseks tegema, selle vältimiseks tuleb konfis määrata et sätted on LAN only. Nii ma lugesin. Kuniks asi koju jõuab, ei saa palju rohkem kommenteerida veel (ei julge enne järgmist nädalat oodata, sest ei tule Eestist).

Kodust öeldi et see va sinine tuluke olla põlema läinud, st LK nett on taastunud.

5G... LK on öelnud et juhul kui sagedusluba saadakse, viiakse olemasolevad kliendid üle sellele tehnoloogiale. Idee on ju hea. See tähendaks aga mõnes kohas ka seda et LK on 5G'ga enne mastis kui kuldne kolmik, see võib panna asju juhtuma...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2021 13:10:04 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:


- 4G hakkas vaikselt kliente üle viima mobiilioperaatoritele, küll aga mitte veel kohe alguses. Seda küll tõenäoliselt mitte kiiruste ega latentsi tõttu (need on siiski kehvamad,
- 5G tähendanuks aga WISPi insta-surma. Pole eales ühtegi eelist, miks peaks 5g asemel wifilaadse raadiolingi lahendust võtma. laadimiskiirused tunduvamalt madalamad,
Kui poleks Levikomi, oleks meil juba 2 aastat korralikku, mitme operaatori konkurentsiga, 5G teenust. Tõenäoliselt oleks see juba levinud suurel alal (võrreldes praeguse paari linna keskusega ühel operaatoril ja sedagi vabastud vanast3g sagedusest), mis lubaks ka väiksemates asulates tunduvalt kiiremat (ja eriti tähtis, madalama latsentsiga) internetti. Sisuliselt praeguste 20-50mbps moblapakettise aseel näeks julgelt 100+-i, suvalisel põllul.


jaajaa, näeme näeme., võta telia hinnakiri ette. 4g= 20/5 - 21 euri!
5g - mingi mobiilne elu pakett 40gb kuus! wowww, 40 giga kuus. ja näeme julgelt 100+ suvalisel põllul, arvutada oskad, palju sulle sellest jätkuks?
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 31.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2021 13:30:56 vasta tsitaadiga

Just. 5G ulmeomadused on kõik millimeeterlaine küljes. Mis nõuab otsenähtavust, sest sumbub kõigesse mis tee peale jääb. ​Mis tähendab et seda hakkab olemas olema ainult seal, kus väga palju rahvast korraga koos on, mujal ei tasu ära, keegi ei hakka Eestit maste täis toppima nagu siili, nad ei ole juba praegu nõus neid piisaval hulgal rajama. Lauluväljakul, spordivõistlusel, võibolla kaubanduskeskuses. Festivalil mobiilse tugijaamana. Kui mõni tehas endale saatja ostab, selle asemel et kaabeldada, siis seal ka, aga sina seda ei kasuta.
Vanadel sagedustel on heas levis klientidel paremad väljavaated, aga see ei muuda fakti, et linnast väljas on meil pooled mastid lõhki müüdud ja pooled kliendid normaalsest levist väljas. Parim, mida 5G saavutada suudab, on see, et mingil osal rahvast kellel on seni "jopanud" talutavuse piiril elada, muutub elu ehk talutavaks.
Reaalsus on see, et 5G on poolküps pirukas, mis lükati liiga vara letti, sest industry kibeles liialt järgmist põlvkonda seadmeid maha müüma. No ehk nad 6G sildi all saavad kunagi valmis selle, mis 5G olema pidi, aga ma liialt ei loodaks. Ahvid jäävad ahvideks ja komiteed komiteedeks.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2021 14:10:50 vasta tsitaadiga

Netis jäi veel hädalisi silma kes ilma ühenduseta. Samas keegi olevat tund tagasi neti saanud.

Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2021 14:30:19 vasta tsitaadiga

serxx kirjutas:
Maldur kirjutas:
siis juhtusin vajutama tellimuse nuppu B818-263 peale - no kui hull see ikka olla saab icon_wink.gif.

Kas mõni nendest huawei asjadest on täna võimeline bridge modes töötama? Siiani olen kõigist huawei vastuvõtu seadmetest kaarega mööda käinud just selle tõttu, et ma ei taha omale ruuterit, tahan modemit, mis suudaks minu järgmisele seadmele anda välise IP aadressi ja see majandab edasi nagu vaja.
Niipalju kui mul huawei 4G asjadega kogemust on, siis pole neist ükski bridge modes toimetanud. Isegi proovitud 4G USB pulgad on tegelikult olnud ruuterid ja ka sealt pole õnnestunud kuidagi välist IP aadressit kätte saada. 3G USB pulgad olid veel normaalsed.
Lihtsalt neti browsimiseks sobib see lahendus ka muidugi.
Aga mul on mõned erisoovid ja vajalik väline IP aadress otse kätte saada.

Tellisin SXT LTE6 kiti omale. See peaks olema bridge võimeline.
Tahaks loota, et sellega õnnestub midagi levikomi 30/10 ühenduse lähedast saavutada. Kuigi levi on mul kehv iga operaatoriga ja toas isegi kõned hakivad. Loodan, et SXT suundantenniga õnnestub mõni mitte-B20 sagedus kinni püüda talutavalt.


Mitte et üks lisaruuter vahel nüüd kõige parem lahendus oleks, aga hädapärast ajab DMZ ka asja ära kui just mingeid väga eksootilisi protokolle ei kasuta.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2021 15:11:48 vasta tsitaadiga

Tele2-st ostetud B818-263 töötab bridge modes, aga kui kaableid valesse auku topid või kasutajaliideses valesid nuppe näpid, siis saad reseti teha.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005




sõnum 16.09.2021 15:15:56 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
serxx kirjutas:
Maldur kirjutas:
siis juhtusin vajutama tellimuse nuppu B818-263 peale - no kui hull see ikka olla saab icon_wink.gif.

Kas mõni nendest huawei asjadest on täna võimeline bridge modes töötama? Siiani olen kõigist huawei vastuvõtu seadmetest kaarega mööda käinud just selle tõttu, et ma ei taha omale ruuterit, tahan modemit, mis suudaks minu järgmisele seadmele anda välise IP aadressi ja see majandab edasi nagu vaja.
Niipalju kui mul huawei 4G asjadega kogemust on, siis pole neist ükski bridge modes toimetanud. Isegi proovitud 4G USB pulgad on tegelikult olnud ruuterid ja ka sealt pole õnnestunud kuidagi välist IP aadressit kätte saada. 3G USB pulgad olid veel normaalsed.
Lihtsalt neti browsimiseks sobib see lahendus ka muidugi.
Aga mul on mõned erisoovid ja vajalik väline IP aadress otse kätte saada.

Tellisin SXT LTE6 kiti omale. See peaks olema bridge võimeline.
Tahaks loota, et sellega õnnestub midagi levikomi 30/10 ühenduse lähedast saavutada. Kuigi levi on mul kehv iga operaatoriga ja toas isegi kõned hakivad. Loodan, et SXT suundantenniga õnnestub mõni mitte-B20 sagedus kinni püüda talutavalt.



Mitte et üks lisaruuter vahel nüüd kõige parem lahendus oleks, aga hädapärast ajab DMZ ka asja ära kui just mingeid väga eksootilisi protokolle ei kasuta.

B535 ja termos oskavad edukalt bridge olla stock kohaliku teenusepakkuja softiga.
Konfileht jääb alles, LTE asju saab sealt näppida.
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 210
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2021 15:49:39 vasta tsitaadiga

5G on toores mull jah tõesti ei tehta eesti maastikust 5g siili kõik kibelesid saama tegelt ainult üksikus kohas saab kasutada.
Sama teema oli wifi viiega kui kuues tuli muutus viis kah paremaks. Kuid ütlen seda too wifi 5g levib paremini natuke kui 6 samal seadmel.
Siis mobiilinduses see 5g on praktiliselt sama asi.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 16.09.2021 19:56:00 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:

Kui poleks Levikomi, oleks meil juba 2 aastat korralikku, mitme operaatori konkurentsiga, 5G teenust. Tõenäoliselt oleks see juba levinud suurel alal (võrreldes praeguse paari linna keskusega ühel operaatoril ja sedagi vabastud vanast3g sagedusest), mis lubaks ka väiksemates asulates tunduvalt kiiremat (ja eriti tähtis, madalama latsentsiga) internetti. Sisuliselt praeguste 20-50mbps moblapakettise aseel näeks julgelt 100+-i, suvalisel põllul.


Telia tavaks on mastidele sageduste lisamine, jättes mastilingi samaks. Ja kui covid -i tõttu tarbimine suurenes, siis selle asemel, et linki suurendada, suruti traffic shaping kõigile peale.

Seega jube hea, et 5G on veninud, sest muidu kõigi alla 5G kasutajate net oleks kui tigu siirupis.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 16.09.2021 20:47:32 vasta tsitaadiga

Mõnikord on see "essa-essa" hõikumine isegi naljakas, kuid rahulikult võttes, näiteks UK's oli 5G 3,6-3,8GHz sageduskonkurss alles viimasel kevadel, konkursante oli viis kui õieti mäletan. Ei tea et seal oleks hirmsasti pisarat veeratud et alles nüüd see tehti.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2021 14:00:20 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Mõnikord on see "essa-essa" hõikumine isegi naljakas, kuid rahulikult võttes, näiteks UK's oli 5G 3,6-3,8GHz sageduskonkurss alles viimasel kevadel, konkursante oli viis kui õieti mäletan. Ei tea et seal oleks hirmsasti pisarat veeratud et alles nüüd see tehti.

Mingit nalja üritasid teha? Seega me oleme isegi Inglismaast maha jäänud oma digiriigi arengus. Ja Inglismaa pole mingi digiriigi etalon. Kaugel sellest.
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taaviup
HV kasutaja
Taaviup

liitunud: 13.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2021 14:22:20 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
5G... LK on öelnud et juhul kui sagedusluba saadakse, viiakse olemasolevad kliendid üle sellele tehnoloogiale. Idee on ju hea. See tähendaks aga mõnes kohas ka seda et LK on 5G'ga enne mastis kui kuldne kolmik, see võib panna asju juhtuma...

Soovid sa selgitada kuidas? Tänane 5G töötab non-standalone mudelil, ehk 5G sagedustel teenindamiseks on alla vaja 4G võrku ja seadmeid. Neid Levikomil pole ega hakka olema, rääkimata rahast, mida oleks neil samuti vaja.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  levikom.ee mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 45, 46, 47  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.