Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  b450 aorus elite bsod märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 24.12.2020 12:18:33 b450 aorus elite bsod vasta tsitaadiga

Kuna eelmine emaplaat sai toiteka tõttu otsa siis sai uus komplekt ostetud, aint graafika on vana. Jupid ostsin Arvutitargast uutena. Algul siis oli jama, et ei töötanud üldse õieti ja, tuli välja, et kingstoni ram vist ikkagi ei sobinud selle emaplaadiga. Hetkel need ramid garantiis kuskil välismaal. Asemele sai teamgrupi mälud mis olid ka qvl listis olemas. Tundus, et hakkas tööle, nüüd nädalas vähemalt korra ikka teeb bsod ja vea kirjeldus alati seotud ram või mõne vigase driveriga. Samad vead olid ka kingstoni mäludega aga need ei olnud ka qvl listis. Tundub nagu see emaplaat on selline häda, et annab pidevalt bsodi. Ise panin alguses talle eelviimase biosi f52 kuna viimane andis ainult 5000 seeria toe. Nüüd eile avastasin, et viiame bios tal peal 60c. Kuna ja kuidas ta seda tegi ei teagi. Hakkasin eile peale bsodi lihtsalt näppima ja siis nägin. Bsod tuleb täiesti suvalisel ajal, siiani netis vahtides. Stress teste ja mängimist talub. Juhe jookseb lihtsalt kokku, et kuidas saab, et asi lihtsalt ei taha töötada. Kas need gigabyte emaplaadid siis on kvaliteedis nii kehvaks läinud. Olen siin mitu teist arvutit kokku pannud ja pole jah ühtegi gigabyte juppi kasutanud ja pole ka ühtegi probleemi olnud. Saatsin ka gigabyte oma mure ja at ka, et ikkagi ei tööta õieti.
Muud andmed leiab profiilist.

_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karusloom
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2004




sõnum 24.12.2020 13:36:04 vasta tsitaadiga

ise soovitaks biosi reflashida väljaspool windowsi, ehk fail pulgale ja biosist utilitiga. Seejärel restore defaults.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 24.12.2020 14:33:59 vasta tsitaadiga

Ma ise nii tegingi selle f52 peale, see 60c tuli ei tea kust aga võin proovida mingi hetk ise uuesti üle käia. Kuna vea kirjelduses on lisaks ramile ka driveri teema siis mõtlesin, et selle rgb fusioni äkki maha laskma, äkki see ei meeldi talle. Suht kasutu kah sest emaplaati, ram ja korpuse vente ei saa ühtlaselt tööle. Ühe värviga jah ok aga kui panna mingi värvi vahetuse peale siis teevad kõik kolm asja oma moodi seda vahetust. Pole seda rgb asja tegelikult vaja ka, lihtsalt tuli kaasa.
_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 29.12.2020 14:43:16 vasta tsitaadiga

kas eelmised biosed on ilusasti õiges järjekorras ja õigete meetoditega peale lastud? zen2 ja iirc ka zen3 toega tulnud biosed kipuvad nõudma õiges järjekorras ja/või õigete meetoditega uuendamist.

edit:
selle plate puhul siis f40 uuendamise märkused:
https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450-AORUS-ELITE-rev-1x/support#support-dl-bios kirjutas:
Note:
1. If you are using Q-Flash Utility to update BIOS, make sure you have updated BIOS to F32 before F40
2. Before update BIOS to F40, you have to install EC FW Update Tool (B19.0517.1 or later version) to avoid 4DIMM DDR incompatibility on 3rd Gen AMD Ryzen™ CPU.


bsod tuleb ka siis kui mälud mingis väga tagasihoidlikus seades, a la 2133 jedec spec?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jtz
HV kasutaja

liitunud: 22.09.2009




sõnum 29.12.2020 15:36:12 vasta tsitaadiga

mul 3700x ja b450m asrocki plaat.
antud sümptomid klapivad minu masina omadega kui masinal cpu OC (MHz) on liiga suur. lihtsalt silikoon selline antud isendil. 4175mhz peal nagu kellavärk. 4200mhz aga viskab pildi tasku (üks aste 25mhz). mitte kohe aga üks päev masin tööle jätta siis järgmise päeva õhtul kui töölt tulen vahepeal resa teinud. vahest läheb kauem vahest vähem. (4200 temp vahemik 79-95 ja peale, oleneb palju volti keerab. stabiilsemaks ei läinud)

ot:
Spoiler Spoiler Spoiler


b450 oli ka XMP profiilidega jamad... nagu eelpool ka pakuti, proovida jedec seadeid, et ega see äkki mõjuta. (ideel tõepõhi all kuna minu emaplaat sai "toimiva" xmp toe alles 2020 augustis - xmp seaded käsitsi peale pannes aga toimis, profiili ise ei tohinud igastahes aktiveerida)
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 29.12.2020 19:25:43 vasta tsitaadiga

Bios oli ennem jah see mis enne f52 oli, ma paningi aint järgmise versiooni. Mingi imega tegi ise f60e peale. Gigabyte pakkus ainukese lahendusena xmp välja lülitada. Peab vist jah seda käsitsi timmimist uurima. Eks pean hakkama katsetama.
_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jtz
HV kasutaja

liitunud: 22.09.2009




sõnum 30.12.2020 13:35:07 vasta tsitaadiga

Juhtus sama asi Asus'e fx505dv läpakal. Win tegi update'sid ja resa tehes uuesti käima minnes kiri ees, et uuendab biosi.
Tundub tavaline asi kui tootjad ja microsoft on käed löönud.

https://www.techpowerup.com/forums/threads/it-is-scary-to-me-that-windows-update-is-now-flashing-the-computers-bios.261256/

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 10.01.2021 09:47:06 vasta tsitaadiga

mäletan, et mingi kord kui ta seda bsod tegi siis peale resa tuli kiri ette, et laadimine ja see windowsi uuenduse kiri nagu. Mõtlesin, et win update tuli ka samal ajal aga võibolla panigi uue biosi hoopis nii. Ma nüüd ootan uut bsodi ja siis vaatan lülitan xmp välja ja proovin käsitsi sättida. Mälud küll ainult 3000Mhz aga paistab, et asjad ei jõua järgi ram kiirustega ja isegi 3000 on OC.

Kuna ta siin ikka bsodib mul siis viimased korrad on olnud kogu aeg üks sama kood, APC Index mismatch. Vahin pidevalt ka seda seadmehaldurit ja pidevalt korras. Peale bsodi tuleb kollane sinna HID compliant usb headset või audio asjale. Lasen siis maha selle aga peale resa tekib muidugi tagasi. Usb kaudu on kingstoni hyperx clod klapid, et vist need jamavad siis. Lasin selle kingstoni driveri ka uuesti aga ei midagi. Hetkel lasin sealt selle HID asja maha ja vaatan kaua vastu peab. Vaatasin ka eventview alla aga seal warning asjad teiste asjadega seotud. System alt tuleb kümneid warninguid,
The machine-default permission settings do not grant Local Activation permission for the COM Server application with CLSID
{C2F03A33-21F5-47FA-B4BB-156362A2F239}
and APPID
{316CDED5-E4AE-4B15-9113-7055D84DCC97}
to the user NT AUTHORITY\LOCAL SERVICE SID (S-1-5-19) from address LocalHost (Using LRPC) running in the application container Unavailable SID (Unavailable). This security permission can be modified using the Component Services administrative tool.
Neid mitmeid ja nr muutuvad aga read suht samad.
Mõtlen, et kas pean klapid panema otse audio pessa ja selle usb asja vahelt välja võtma. Kingstoni mälud tulid ka garantiist tagasi ja olid korras neil. Minu süsteemile ei meeldinud siis vist üldse aga eks ma mingi aeg proovin neid ka uuesti. Nagu nii bsodib tihti.

_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  b450 aorus elite bsod
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.