Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Ei saa enam Intel WiDi toega sülearvutit ja DLink DHD-131 omavahel tööle. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 28.10.2016 09:13:14 Ei saa enam Intel WiDi toega sülearvutit ja DLink DHD-131 omavahel tööle. vasta tsitaadiga

Tere

Kirjutan enda jaoks väga suure murega, sest lahendus on üsna ebatavaline (s.t. vähelevinud) ja seega puuduvad mul endal edasised võimalused võimaliku vea-rikke tuvastamiseks.

Kasutasin oma igapäevatöös õpetajana Intel WiDi tehnoloogial baseeruvat lahendust, et edastada juhtmeta pilti sülearvutist vastuvõtja abil projektorisse. Seda just seetõttu, et saaksin ise tahvlil olukorda juhtides ka klassiruumis ringi liikuda.

Sülearvutiks/tahvelarvutiks on Samsung Ativ Smart PC Pro 700T1C-H01EE. Tegemist on hübriidseadmega, kus klaviatuur on eemaldatav. Täpse tehnilise spetsifikatsiooni leiab siit.

Operatsioonisüsteemiks on Windows 10. Kõik vajaminevad driverid ja tarkvara on paigaldatud.

WiDi vastuvõtuseadmena kasutan D-Link DHD-131 seadet. Täpsema spetsifikatsiooni leiab siit.

Murekoht on järgmine. Ei suuda enam sülearvutit vastuvõtuseadmega paaritada, et pilti edastada. Sülearvuti lihtsalt ei näe enam seadet. Varem asi toimis.

Asi sai alguse sellest, et ühel heal päeval tundide ajal hakkas ühendus pidevalt katkema. Ühendus säilis ca 30 sekundit kuni 5 minutit ja siis katkes. Ühendasin uuesti. Kuna see olukord ei olnud normaalne, tegin DLink seadmele algseadete laadimise, et uuesti seade sülearvutiga siduda. Sidumine enam ei õnnestunud, sest sülearvuti DLink-i seadet enam ei näe.

Kahtlustasin, et äkki on probleem sülearvutis ja driverites ning tegin täieliku uue Windowsi taaspaigalduse (sisuliselt nullist). Ka sellest ei olnud abi.

Nüüd otsin võimalusi, et testida sülearvuti Widi võimekust või siis vastuvõtuseadme korrasolekut.

Selleks oleks vaja leida mõni teine Widi vastuvõtuseade või sülearvuti, millega proovida. Paraku on tegemist üsna spetsiifilise lahendusega ja seetõttu ei ole selliseid seadmeid mitte kuskilt võtta.

Oma tegevuse käigus avastasin, et Mircosoftil on olemas huvitav toode nimega Microsoft Wireles Display Adapter, mida üllatus-üllatus on ehk isegi võimalik Eestist osta.

Küll aga ei selgu, kas antud toode on ikka WiDi seade või hoopis midagi muud, mida mu sülearvuti ei toeta. Kuskilt kumas läbi, et WiDi tehnoloogia on sisuliselt Miracast, aga ma ei ole selles ka niiväga kindel.

Samuti ei tahaks pea 60-eurost seadet osta lihtsalt teadmata, kas mu sülearvutiga see ühildub ja kas mu sülearvutil WiDi üleüldse veel töötab. Seega ei torma kohe ostma.

Seega otsingi praegu heatahtlikke kasutajaid, kellel oleks sarnase tehnoloogiaga seadmeid kasutuses, et ma saaksin enda omasid testida ja veenduda nende korrasolekus või mittetöötamises. Palun abi!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xecroy
HV kasutaja
xecroy

liitunud: 23.05.2008




sõnum 28.10.2016 09:45:11 vasta tsitaadiga

Endal tekkis ka sama probleem peale win8 peale minemist. Widi enam ei töötanud.

http://www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/widi-pro-widi-discontinued-notice.html#

_________________
Kõige suurem pidur on alati ketas. Naudi inimväärset elu, osta SSD!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonka
HV kasutaja
tonka

liitunud: 16.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.10.2016 10:21:36 vasta tsitaadiga

Mul oli sama teema, et Win7-ga lõppes tugi ära. Kui õigesti mäleta, siis tookordsest researchist selgus, et WiDi ja Miracasti vahele seoseid ette kujutada pole mõtet - kuigi mingites asendites nad tunduvad nagu sama speci järgi tegutsevat. Ütleme nii, et päris kole on see teema.
_________________
Veebimajutus.ee - 3 kuud tasuta teenust promokoodiga AHV3MON
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xecroy
HV kasutaja
xecroy

liitunud: 23.05.2008




sõnum 28.10.2016 12:22:13 vasta tsitaadiga

Ma ei tea kuidas teil, aga minul ei töötanud see Widi juba Win7 peal korralikult, hangis vahelduva eduga.
_________________
Kõige suurem pidur on alati ketas. Naudi inimväärset elu, osta SSD!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.10.2016 17:59:03 Re: Ei saa enam Intel WiDi toega sülearvutit ja DLink DHD-131 omavahel tööle. vasta tsitaadiga

Rasmus kirjutas:
Tere

Kirjutan enda jaoks väga suure murega, sest lahendus on üsna ebatavaline (s.t. vähelevinud) ja seega puuduvad mul endal edasised võimalused võimaliku vea-rikke tuvastamiseks.

Kasutasin oma igapäevatöös õpetajana Intel WiDi tehnoloogial baseeruvat lahendust, et edastada juhtmeta pilti sülearvutist vastuvõtja abil projektorisse. Seda just seetõttu, et saaksin ise tahvlil olukorda juhtides ka klassiruumis ringi liikuda.

Sülearvutiks/tahvelarvutiks on Samsung Ativ Smart PC Pro 700T1C-H01EE. Tegemist on hübriidseadmega, kus klaviatuur on eemaldatav. Täpse tehnilise spetsifikatsiooni leiab siit.

Operatsioonisüsteemiks on Windows 10. Kõik vajaminevad driverid ja tarkvara on paigaldatud.

WiDi vastuvõtuseadmena kasutan D-Link DHD-131 seadet. Täpsema spetsifikatsiooni leiab siit.

Murekoht on järgmine. Ei suuda enam sülearvutit vastuvõtuseadmega paaritada, et pilti edastada. Sülearvuti lihtsalt ei näe enam seadet. Varem asi toimis.

Asi sai alguse sellest, et ühel heal päeval tundide ajal hakkas ühendus pidevalt katkema. Ühendus säilis ca 30 sekundit kuni 5 minutit ja siis katkes. Ühendasin uuesti. Kuna see olukord ei olnud normaalne, tegin DLink seadmele algseadete laadimise, et uuesti seade sülearvutiga siduda. Sidumine enam ei õnnestunud, sest sülearvuti DLink-i seadet enam ei näe.

Kahtlustasin, et äkki on probleem sülearvutis ja driverites ning tegin täieliku uue Windowsi taaspaigalduse (sisuliselt nullist). Ka sellest ei olnud abi.

Nüüd otsin võimalusi, et testida sülearvuti Widi võimekust või siis vastuvõtuseadme korrasolekut.

Selleks oleks vaja leida mõni teine Widi vastuvõtuseade või sülearvuti, millega proovida. Paraku on tegemist üsna spetsiifilise lahendusega ja seetõttu ei ole selliseid seadmeid mitte kuskilt võtta.

Oma tegevuse käigus avastasin, et Mircosoftil on olemas huvitav toode nimega Microsoft Wireles Display Adapter, mida üllatus-üllatus on ehk isegi võimalik Eestist osta.

Küll aga ei selgu, kas antud toode on ikka WiDi seade või hoopis midagi muud, mida mu sülearvuti ei toeta. Kuskilt kumas läbi, et WiDi tehnoloogia on sisuliselt Miracast, aga ma ei ole selles ka niiväga kindel.

Samuti ei tahaks pea 60-eurost seadet osta lihtsalt teadmata, kas mu sülearvutiga see ühildub ja kas mu sülearvutil WiDi üleüldse veel töötab. Seega ei torma kohe ostma.

Seega otsingi praegu heatahtlikke kasutajaid, kellel oleks sarnase tehnoloogiaga seadmeid kasutuses, et ma saaksin enda omasid testida ja veenduda nende korrasolekus või mittetöötamises. Palun abi!

Täpsusta:
1. kas WiFi töötab endiselt normaalselt või teeb see ka nüüd "vimpkasid"?
2. Ning mis Windows varem peal oli, kas kogu aeg Windows 10 või oli mingi varasem toode - Windows 8 või Windows 7.

3. Ning ka selle võiksid kirja panna mis Windows 10 versiooniga tegu on, kas Windows 10 Treshold või Windows 10 Redstone.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.10.2016 20:03:08 vasta tsitaadiga

tsitaat:

D-Link DHD-131

d-link pole ka suurem asi kvaliteedi etalon olnud.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007




sõnum 28.10.2016 22:37:20 vasta tsitaadiga

Sama siin, win10 ja hübriidseadme peal WiDi põhimõtteliselt kasutamatu. Kahjuks ei ole õnnestunud seda jubedust ka desinstallida, et proovida miracast lahendust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 29.10.2016 19:56:08 vasta tsitaadiga

1. Wifi töötab nüüd normaalselt. Varem ei töötanud. Clean install lahendas probleemkoha.
2. Algselt oli Windows 8, millele tuli automaatse uuendusena Windows 10.
3. Täpsemat versiooni ei oskagi öelda. Kuidas vaadata?

_________________
Rakvere parasiit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 29.10.2016 20:07:01 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Algselt oli Windows 8, millele tuli automaatse uuendusena Windows 10. Täpsemat versiooni ei oskagi öelda. Kuidas vaadata?

Rasmus, trüki otsinguaknasse "winver"
Kui sul see luubi ikoon all taskbaril aktiveeritud pole, siis võid kasutada ka CMD ja sinna "winver"

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 01.11.2016 09:24:56 vasta tsitaadiga

Paremklõps Stardinupul ja sealt "Süsteem" valides näed ka winni versiooni.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Ei saa enam Intel WiDi toega sülearvutit ja DLink DHD-131 omavahel tööle.
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.