Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Google Pixel märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 63, 64, 65  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
deathdog
HV kasutaja

liitunud: 22.03.2009




sõnum 06.11.2016 23:49:32 vasta tsitaadiga

Sakslaste Telekom ajakirjaniku väite kohaselt pidurdab uuendusi nii et osta tasub ikka otse Google käest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 07.11.2016 18:19:39 vasta tsitaadiga

Ega uuenduste kohalejõudmine telefoni müüjast sõltu, OTA uuenduste kohalejõudmine sõltub sinu võrguoperaatorist. Pole vahet, kust sa google'i telefoni ostad.
Kui operaator OTA lubamisega venitab, siis saad kas OTA või factory image'i ise alla laadida Google'i ametlikult lehelt ja selle ise paigaldada, olgu see telefon siis ostetud kelle käest tahes.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.11.2016 18:24:50 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Ega uuenduste kohalejõudmine telefoni müüjast sõltu, OTA uuenduste kohalejõudmine sõltub sinu võrguoperaatorist. Pole vahet, kust sa google'i telefoni ostad.
Kui operaator OTA lubamisega venitab, siis saad kas OTA või factory image'i ise alla laadida Google'i ametlikult lehelt ja selle ise paigaldada, olgu see telefon siis ostetud kelle käest tahes.


Sina saad tehtud, mina saan ka.
Keskmise kasutaja jaoks siiski operaator = müüja ning ta jääb OTA ootama, seega suure lääne operaatori puhul peab kannatama kauem, kuniks viimane oma custom jura ning testimise tehtud saab.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 07.11.2016 22:09:57 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Ega uuenduste kohalejõudmine telefoni müüjast sõltu, OTA uuenduste kohalejõudmine sõltub sinu võrguoperaatorist. Pole vahet, kust sa google'i telefoni ostad.
Kui operaator OTA lubamisega venitab, siis saad kas OTA või factory image'i ise alla laadida Google'i ametlikult lehelt ja selle ise paigaldada, olgu see telefon siis ostetud kelle käest tahes.


Sina saad tehtud, mina saan ka.
Keskmise kasutaja jaoks siiski operaator = müüja ning ta jääb OTA ootama, seega suure lääne operaatori puhul peab kannatama kauem, kuniks viimane oma custom jura ning testimise tehtud saab.

Seda küll, aga deathdog soovitus mitte osta OTA uuendustega pidurdavalt operaatorilt vaid otse Google'lt ei muuda kuidagi kiiremaks ega aeglasemaks sinu poolt kasutatava operaatori tegutsemist OTA uuenduse võimaldamisel sinu telefonile, ükskõik kust see telefon siis ostetud on.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.11.2016 23:09:04 vasta tsitaadiga

Allikat ka on? Rebrandimata telefonide OTA'd tänapäeval operaatoritest küll ei sõltu.
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 08.11.2016 00:32:38 vasta tsitaadiga

Just umbes aasta tagasi tehti mulle siinsamas foorumis selgeks see asi ja veebist allikaid otsides sain sellele kinnitust. Ma ei mäleta täpselt, kes mulle seda siin selgitas, aga pädev inimene tundus olevat. Ma ise arvasin enne ka, et ei sõltu operaatorist, aga ilmselt valesti arvasin.
Isiklikud kogemused droidide OTA saabumisaegadega kinnitavad ka seda.
Mind ei usu, siis googelda ise või ürita foorumiotsingust leida, ma ei hakka kellegagi vaidlema selle üle.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aleksandr
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2016 00:54:06 vasta tsitaadiga

No sellisel juhul Nexus tahvlid ei oleks üldse OTA saanud.....?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 08.11.2016 01:08:47 vasta tsitaadiga

Ma ei tea selle süsteemi täpset toimemehhanismi. Nagu ma ütlesin, ma annan siin edasi kellegi teise juttu, kes tundus olevat pädev. Ma ei välista, et ta võis ka udu ajada.
Aga ma suudan küll ette kujutada süsteemi, mille puhul operaatori SIM-kaarti sisaldav seade ei saa enne OTA uuendust paigaldada, kui operaator selle on lubanud. Võimalik ja loogiline oleks, et SIM-kaardita seadmed sellist operaatoripoolset kinnitust ei vaja.
Samuti ma ei välista võimalust, et Nexuse-(ja ehk ka Pixeli)-seeria sellist "operaatoripidurit" ei oma ja saab uuendused otse Google'i käest.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2016 10:35:18 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Ma ei tea selle süsteemi täpset toimemehhanismi. Nagu ma ütlesin, ma annan siin edasi kellegi teise juttu, kes tundus olevat pädev. Ma ei välista, et ta võis ka udu ajada.
Aga ma suudan küll ette kujutada süsteemi, mille puhul operaatori SIM-kaarti sisaldav seade ei saa enne OTA uuendust paigaldada, kui operaator selle on lubanud. Võimalik ja loogiline oleks, et SIM-kaardita seadmed sellist operaatoripoolset kinnitust ei vaja.
Samuti ma ei välista võimalust, et Nexuse-(ja ehk ka Pixeli)-seeria sellist "operaatoripidurit" ei oma ja saab uuendused otse Google'i käest.


Minu 2 senti sel teemal:
Konkreetne aparaat, Sony Z3 Compact, selle uuendused on tulnud nii nagu siit näha - https://xpericheck.com/device/D5803
Ehk siis uuendused tehakse kättesaadavaks vastavalt CDA numbrile. Minu aparaadi CDA vastab "Customized BAL" märkele ehk siis ma ei usu, et siin operaatoril midagi öelda on.
Suurematel operaatoritel on riikide kaupa igale mudelile oma CDA number ning OTA uuendus muutub kättesaadavaks siis kui vastava CDA numbri järgi lubatakse. Võimalik, et veel alamhulkasid piiratakse IMEI vahemike järgi, et serverite koormust hajutada.

Ehk siis ma näen, et uuenduse teekond kasutajani Android seadme puhul võib käia 4 põhilist rada mööda (väga lihtsustatud vaade):
I Google oma seade operaatori brändinguta (Nexus, Pixel)
1. Google poolt androidi uuendus
2. Google poolt vastavale mudelile kohandus
3. OTA uuendus kasutajale

II Google oma seade operaatori brändinguga
1. Google poolt androidi uuendus
2. Google poolt vastavale mudelile kohandus
3. Operaatori poolt testimine ja brändimine <- siin kulub ropult aega
4. OTA uuendus kasutajale

III 3nda osapoole op brändinguga seade (Sony, HTC, Samsung)
1. Google poolt androidi uuendus
2. Tootja poolt uuenduse kohandamine mudelile
3. Operaatori poolt testimine ja brändimine <- siin kulub ropult aega
4. OTA uuendus kasutajale

IV 3nda osapoole op brändiguta seade nagu Eestis enamik müüakse
1. Google poolt androidi uuendus
2. Tootja poolt uuenduse kohandamine mudelile
3. OTA uuendus kasutajale

Kui mõni mob operaatori hingeeluga lähemalt kursis olev inimene vigu märkab, andke julgesti märku.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 09.11.2016 23:11:34 vasta tsitaadiga

Ma arvasin ka sama, enne kui mind siin ümber koolitati icon_smile.gif. Võimalik, et see koolitaja siis ajaski udu või rääkis nuputelefoni-aegadest.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
deathdog
HV kasutaja

liitunud: 22.03.2009




sõnum 10.11.2016 08:36:19 vasta tsitaadiga

Tuleb osta Google enda poest ja mitte kasutada võrku mis ka müüb ise seda telefoni siis saab äkki kõige kiiremini uuendusi, vaadates seda tabelit. Samas WP puhul oli kunagi just vastupidi ehk mingi operaatori telefonid said uuendusi alati varem aga sinna vist ei lastud ka mingit lisa peale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 10.11.2016 08:53:49 vasta tsitaadiga

Dogbert, udu juttu aeti sulle täiega. pidurdatud võivad olla verison jms spets splash screenidega telefonide ota'd, aga mitte meie näiteks em... eesti te... telia, tele2 jne operaatorite omad. stock romiga telefonid/tahvlid saavad imei/seerianumbri järgi uuenduse, et updateerimisserverit üle ei koormaks.

saksa tüübid ei jaga üldse tehnikat tuhkagi ja see spets, kes siin mingist sim kaardist hakkas jahuma, on lihtsalt üks ääretult rumal inimene, või ajas segamini terminid operaator ja telefoni tootja. viimase puhul vast ei pea hakkama selgitama, miks nendel updatsioonid venivad. icon_wink.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zakksakk
HV vaatleja

liitunud: 09.03.2013




sõnum 15.11.2016 09:34:44 vasta tsitaadiga

Keegi teab ka kust seda telefoni meie riigis saada? Ja mis võiks ka hind olla? Või kas äkki tasub oodata pool aastat, kuni aasta ja loota et hind on langenud?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 15.11.2016 10:23:35 vasta tsitaadiga

Seda ei müü isegi Amazon, ma ei tea kas on mingid tarneprobleemid vms. Isegi Google'i enda poes on "unavailable".
Hind on loomulikult ka kirves kirve peal.
Mingi absurditeater käib sellega, ma isiklikult mängin pendliendlit ja ennustan, et see pixel projekt kisub Google'il täiega rappa jooksma.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaxPower
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 15.11.2016 11:37:27 vasta tsitaadiga

siin nagu pakutakse link
isegi eile korra mõtlesin, et telliks huvipärst aga viimasel hetkel hakkas rahast kahju...ja kuidas selle aparaadi garantiiga üldse eestis oleks?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.11.2016 19:52:56 vasta tsitaadiga

http://www.mobileworldlive.com/devices/huawei-knocked-back-google-on-pixel-report
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2016 17:01:42 vasta tsitaadiga

Lens flare pidi teema olema:
http://www.androidcentral.com/google-pixel-lens-flare-what-it-and-how-avoid-it
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
10Fold
Piiratud kasutaja
10Fold

liitunud: 03.10.2007




sõnum 06.01.2017 17:13:04 vasta tsitaadiga

Ega keegi telefoni kuskil meie lähiriigis müügis näinud pole ? Ei viitsi Saksast posti oodata...
Kommentaarid: 269 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 229
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2017 17:31:01 vasta tsitaadiga

kqpahv kirjutas:
Ega keegi telefoni kuskil meie lähiriigis müügis näinud pole ? Ei viitsi Saksast posti oodata...

mõnda lähiriiki sõidaksid ise kohe järele? sest enamasti on suurimaks piduriks ikkagi meie oma postiteenus icon_rolleyes.gif (see lammutab siiani kindlasti jõulu-Hiina Müüri)
kulleriga Saksast oleks vast kiiremini kohal kui tavapostiga Soomest või Lätist...

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
10Fold
Piiratud kasutaja
10Fold

liitunud: 03.10.2007




sõnum 06.01.2017 19:10:27 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
kqpahv kirjutas:
Ega keegi telefoni kuskil meie lähiriigis müügis näinud pole ? Ei viitsi Saksast posti oodata...

mõnda lähiriiki sõidaksid ise kohe järele? sest enamasti on suurimaks piduriks ikkagi meie oma postiteenus icon_rolleyes.gif (see lammutab siiani kindlasti jõulu-Hiina Müüri)
kulleriga Saksast oleks vast kiiremini kohal kui tavapostiga Soomest või Lätist...


Sõidaks ise järgi jah icon_razz.gif Hea vabandus endale mingi väike nädalalõpu reis lubada....
Kommentaarid: 269 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 229
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2017 19:54:19 vasta tsitaadiga

arvestamata puhkuserõõmu (PRI - puhkuserõõmuindeks icon_razz.gif vbl lastest pääsemiseks? ), on tõesti väärt küttekulusid teise riiki sõitmiseks, kui kuller tooks selle paari päevaga Saksast ja oluliselt odavamalt? icon_biggrin.gif
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
deathdog
HV kasutaja

liitunud: 22.03.2009




sõnum 14.01.2017 15:50:40 vasta tsitaadiga

Selle ostmisega vist vähe keeruline nagunii. Korraks isegi näitas et on olemas aga nüüd jälle otsas. 128G versioon siis. Aga see võis ka lihtsalt jama olla kuna ma juba ammu ootelistis ja Google pole teavitanud et olemas nüüd, aga seegi võib ju jama olla.

edit: saksakeelsetes foorumites kurdetakse et ikka juba novembri algusest "ootelistis" ja igasugune saadavus puudub 128Gbsele mudelile.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 09.02.2017 15:37:31 vasta tsitaadiga

Kännukas müüb, avastasin. Aga XL 128 gb hind on julm icon_eek.gif
See igal pool on nii kallis? Mõtlen mitte Eestit vaid mujal ka kus müüakse.

https://www.kannukas.ee/id/kataloog/katid/349/
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003




sõnum 09.02.2017 16:45:05 vasta tsitaadiga

Peakski olema sinna iPhone'i hinnaklassi suht igal pool
_________________
KASS
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 09.02.2017 17:32:59 vasta tsitaadiga

1200€ androidi eest? icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif googlel ikka tõsine mania grandioso ja eneseimetlus välja löönud icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Google Pixel mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 63, 64, 65  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.