Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Seadusega pahuksis »  Probleemne tehing kasutajaga 2012 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: m.hv.ee :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
klaassilm
HV kasutaja

sõnum 28.09.2016 09:19 Probleemne tehing kasutajaga 2012 vasta tsitaadiga

kasutaja 2012 on varas

1. arvuti oli pakkimata. smartposti klepsud on arvutil. kes tahaks saada sedasi"pakitud" arvutit. ilmselt olid ka mälud sel põhjusel lahti põrunud

2. io plekk puudu

3. arvuti haiseb rämedalt. kui vool taha panna hakkab eriti jubedat kõrbehaisu välja ajama. see emaplaat on reaalselt vee all käinud

4. müüja kadus ära.

5. lisaks on pooled emaplaadi kruvid puudu. kes vähegi jagab matsu, näeb kohe, et neid pole seal olnudki

p.s. ma arvan, igal tõsisel elektroonikul läheb seda emaplaati vaadates süda pahaks. millegi pärast ei usu, et see plaat viimasel ajal töötanud on
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

sõnum 28.09.2016 09:29 vasta tsitaadiga

What the fuck.
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pistyk
HV kasutaja
pistyk

sõnum 28.09.2016 09:32 vasta tsitaadiga

See oleks nagu Titanicu pardalt leitud.
Winterwind
HV Guru
Winterwind

sõnum 28.09.2016 09:33 vasta tsitaadiga

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9165849&highlight=#9165849
Müügiteema.
Selline röga nagu piltidel on tavaliselt toas suitsetajate arvutite puhul tavaline.
Samuti ka hais, see ei pruugi veel arvuti mittetoimimist tähendada.
Pakkimine pakkimiseks aga eks hind oli ka vastav.
Ei õigusta müüjat mingil viisil aga see seade võib täitsa vabalt toimida nagu müüja väitis.
Kommentaarid: 987 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 712
tagasi üles
klaassilm
HV kasutaja

sõnum 28.09.2016 09:36 vasta tsitaadiga

mida suitsetas? naftat v?

Winterwind kirjutas:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9165849&highlight=#9165849
Müügiteema.
Selline röga nagu piltidel on tavaliselt toas suitsetajate arvutite puhul tavaline.
Samuti ka hais, see ei pruugi veel arvuti mittetoimimist tähendada.
Pakkimine pakkimiseks aga eks hind oli ka vastav.
Ei õigusta müüjat mingil viisil aga see seade võib täitsa vabalt toimida nagu müüja väitis.
tagasi üles
Auron
HV Guru
Auron

Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2016 10:54 vasta tsitaadiga

Mingi vana juust mis lahtise küljekaanega mõned aastad garaažis seisnud. Kasti üle väga ei kurdaks - selline vana kolletund saast hullemaks ei lähe transpordis ja lihtsalt juustukilesse mässimine põrtutuse eest eriti ei kaitse. Asi lihtsalt läbinisti siuke mille ise oleks pakendikonteinerisse viskand icon_biggrin.gif

Mis konf lisaks veel olema pidi, mis prose, palju RAM'i jne?
Kommentaarid: 147 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 120
tagasi üles
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

sõnum 28.09.2016 10:58 vasta tsitaadiga

Sisu sisuks. Suitsetajate ja muidu räpaste inimeste arvutid lähevadki jah seest selliseks, eriti kui korpuse ees on mingi ventikas mis kogu seda kama sisse imeb. Küll aga annab omad vihjed kasutaja kadumine. icon_wink.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
commer
HV Guru
commer

sõnum 28.09.2016 10:58 vasta tsitaadiga

2012 kirjutas:
Müüa arvuti kast. Ilma kuvarita.

Spoiler Spoiler Spoiler

Toiteplokk, 500GB kõvaketas, värskelt installitud Windows
Gigabyte GA-MA785G-UF3H
AMD Athlon II X2 250 Processor (2 CPUs), 3.0GHz
3072MB RAM DDR2

OK 50.-, AH 30.-, info 566 21 468

tagasi üles
Winterwind
HV Guru
Winterwind

sõnum 28.09.2016 12:15 vasta tsitaadiga

Ja läks nn ah eest
Kommentaarid: 987 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 712
tagasi üles
Flab
HV Guru

Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 28.09.2016 12:20 vasta tsitaadiga

Aga muidu töötab?
Kommentaarid: 336 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 306
tagasi üles
klaassilm
HV kasutaja

sõnum 28.09.2016 12:42 vasta tsitaadiga

ma ju räägin, ajab ainult rämedat kärsahaisu. see plate pole kindlalt viimase aasta jooksul töötanud

piltidelt ei ole hästi näha. nagu vetikad kasvaks seljas

Flab kirjutas:
Aga muidu töötab?
tagasi üles
psydeblo
HV Guru
psydeblo

sõnum 28.09.2016 13:08 vasta tsitaadiga

klaassilm kirjutas:
ma ju räägin, ajab ainult rämedat kärsahaisu. see plate pole kindlalt viimase aasta jooksul töötanud

Flab kirjutas:
Aga muidu töötab?

St said siis mittetöötava arvuti?
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 124
tagasi üles
klaassilm
HV kasutaja

sõnum 28.09.2016 13:15 vasta tsitaadiga

absoluutselt. lisaks mälud lahti, front panel-i juhtmed valesti ühendatud jne

tundub, et mingi käkk kokku klopsitud

psydeblo kirjutas:
klaassilm kirjutas:

Flab kirjutas:
Aga muidu töötab?

St said siis mittetöötava arvuti?
tagasi üles
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

sõnum 28.09.2016 13:24 vasta tsitaadiga

Tahaks siinkohal natuke moraali lugeda, sest mul on kahtlane tunne, et teatud ärikate jaoks on hakanud hägusaks muutuma, kus nad kauplevad. HV foorumis kehtivad siiski kohalikud reeglid ja elementaarsed eetikanormid ning siin ei ole aktsepteeritav turu(majanduse) metsik lääs.

tsitaat:
19. Kui müüdaval kaubal esineb puudusi (nt. pole komplektne, on teadaolevalt rikkis, seisukord on teadmata, võib kasutamise järgselt rikki minna või omab kasutamisel mingeid piiranguid), tuleb need ära mainida müügikuulutuse esimeses postituses. Keelatud on müüa järelmaksule võetud või pandiga koormatud esemeid.

Ilmselgelt pole müügikuulutuses puudustest juttugi ja pilt näitab kasti märksa paremas valguses, kui see tegelikult on. Mina leian, et vana kasti puhul võib mainimata jätta vähesel määral normaalsest kasutamisest tulenevat kulumist ja mõne ebaolulise detaili (mingi kleeps, üksik juhuslik kruvi) puudumine, kuid selle kasti puhul on ilmselgelt rohkem puudu, kui komplektse kasti puhul oleks normaalne eeldada. Samuti on kasti hügieeniline seisukord selline, et isegi, kui müüja seda probleemiks ei pea, siis üldaktsepteeritava arusaamaga elementaarsest puhtusest see kindlasti kokku ei käi. Liiatigi, kui viimasest aspektist tulenevalt on arvuti kasutamine vastuvõetamatu või kahjustab arvuti normaalset funktsioneerimist.

Mitte, et tehingu väärtus siinkohal mingit rolli mängiks, tehing peaks olema korrektne ka juhul, kui raha üldse mängus pole, kuid mulle jääb üsna arusaamatuks nende inimeste väärtushinnangud, kes 30€ rahaks ei pea. Mitte liiga kaua aega tagasi oli see pea-aegu 500 krooni. Sissetulekud ei ole meil minuteada sedavõrd hüppeliselt tõusnud, et oleks kohane soovitada ostjale see summa koolirahana maha kanda.

Tehke omad järeldused, kuid minu vaatevinklist lähtuvalt oleks selle konkreetse tehingu puhul rohkem kui küll põhjust see tagasi pöörata.

2012
HV vaatleja

sõnum 28.09.2016 13:36 vasta tsitaadiga

Arvuti töötas, mul ei tuleks pähegi müüa kellelegi mittetöötav arvuti. Ma ei ole petis ja põlgan petiseid. Viimase asjana installisin sinna windowsi. Ostja valetab, et rikkis on ja tagasi ma ei osta, sest tegi selle niikuinii ise nüüd katki, et see välja ei tuleks, et tegelikult töötab. Kui sa müüd kellelegi töötava tehniliste vigadeta auto ja tema nädala pärast tuleb, et käima ei lähe ja kõik piixus, kas ostad auto tagasi siis? Kust sa tead, et ostja pekki ei keeranud? Minu südametunnistus poleks lubanud reklaamida ja müüa mittetöötavat arvutit. Ostja luiskab, ma ei tea, mis põhjustel. Mälud võisid transpordil lahti põruda, mul ei olnud suuremat kasti ega midagi pehmet käepärast ümber toppida, mõtlesin, mis see autotransport talle ikka liiga teeb. Ähvardas politseiga, aga ei usu, et politsei tema poolele asuks, mul on mitu tunnistajat, et arvuti töötas. See foto sai tehtud vahetult enne müügikuulutuse tegemist: https://www.upload.ee/image/6203770/mobo.jpg

Müügiteema on kustunud siin foorumis, seal kirjutasin oma stoori ära. Kas sulle, lugeja, ei tunduks kahtlane, kui kõigepealt saadab kirja, et IO plaat on puudu ja alles järgnevatel päevadel kukub kiruma, et tööle ei lähe. Miks mitte kohe? Sest järgnevail päevadel alles hakkas ilmselt kahetsema miskipärast, et üldse ostis. Kaevaku politseisse ja kui õnnestub mind leida ja lisaks ebaaususele ka vägivaldne ja tahab peksa anda, siis lähen ise politseisse. Ausamat inimest annab siit foorumist leida, kui mina olen. Btw kas kellelgi on see link läbi uuritud? Kui kõigile see saaks selgeks, kaoks maailmast petised üldse ära. https://justpaste.it/LameMaa
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
xtro
HV veteran
xtro

sõnum 28.09.2016 13:50 vasta tsitaadiga

Tea kas asi minus aga pildil tundub ka helipesa platel vigane olevat.

Anyway, sellises seisukorras masin müüa ilma ostjale sisu seisukorrast pilte saatmata on pettus/tahtlik s--- keeramine.

Oh well, veel üks kasutaja (2012) kellest tuleb ringiga mööda käia.

Klm_on
HV kasutaja
Klm_on

sõnum 28.09.2016 13:57 vasta tsitaadiga

2012 kirjutas:
.... See foto sai tehtud vahetult enne müügikuulutuse tegemist: https://www.upload.ee/image/6203770/mobo.jpg
...

Ma ei tea, aga ma kopisin selle pildi omale arvutisse ning võtsin lahti properties ning seal on kuupäevad teised. Pilt on tehtud sony fotokaga.

Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
Pailaps
HV Guru

sõnum 28.09.2016 14:02 vasta tsitaadiga

Vargaks tembledada kasutajat 2012 minu hinnagul ei tasuks. Ta ei ole müünud olematut kaupa, vaid puudustega kaupa. Kas ta on petnud tulevase arvuti kasutaja ootusi? Kindlasti.

klaassilm ja 2012, jõudke omavahel härrasmehelikule kokkuleppele. Eraisikute tsiviilvaidlusi lahendab kohus, mitte politsei.

klaassilm, isopropanool on hea puhastaja. Oomipoes 3.20 pudeli eest.

green
Kreisi kasutaja

sõnum 28.09.2016 14:10 vasta tsitaadiga

2012, kas sa tahad öelda et ostja sittus ise selle seest nii ära, minul sinu asemel oleks lausa piinlik seda arvutit kui seda nii võib nimetada müüki panna...ikkagist elementaarne kaubanduslik välimus võiks müüki pandud esemetel olla nii seest kui väljast, kui end lausa AUSAMAKS inimeseks siinses foorumis julged nimetada siis miks ei old su müügiteemas ka fotot kasti sisemusest? oli foto ainult välimisest poolest mis jahh oli läikima löödud, seega juba lõid ostjale vale ettekujutuse müüdavast esemest...mina sinu asemel oleks hetkel kuss ja ostaks selle tagasi.
klaassilm
HV kasutaja

sõnum 28.09.2016 14:18 vasta tsitaadiga

loogiline. pool aastat on see plate minimaalselt surnud olnud

Klm_on kirjutas:
2012 kirjutas:
.... See foto sai tehtud vahetult enne müügikuulutuse tegemist: https://www.upload.ee/image/6203770/mobo.jpg
...

Ma ei tea, aga ma kopisin selle pildi omale arvutisse ning võtsin lahti properties ning seal on kuupäevad teised. Pilt on tehtud sony fotokaga.

tagasi üles
ummy
HV veteran

sõnum 28.09.2016 14:21 vasta tsitaadiga

2012,
miks sa ei müünud protsessorit,mälu ja hdd eraldi?
korpuse, emaplaadi oleks võinud minema visata...
ja oleksid ikkagi 30+€ teeninud ja antud teema oleks olemata...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
2012
HV vaatleja

sõnum 28.09.2016 14:57 vasta tsitaadiga

Ma ei osta tagasi, sest müüsin töötava arvuti ja kardan, et tema võis midagi teha, et oleks ettekääne, miks peaksin tagasi ostma. Ise kruttisin selle emaplaadi kasti sisse, tahtsin komplektina müüa lootuses sendi rohkem saada. Olen üllatunud ülal olevad pilte vaadates, sest kasti emaplaati pannes oleks silma jäänud ja oleksin püüdnud puhastada. On ikka tegemist sama emaplaadi pildiga?Ei märganud seda kõntsa, kui emaplaati kasti panin. Ma ei usu, et see arvuti ei tööta ja väidan, et ostja valetab. Minul ta töötas laitmatult, enne kui teele saatsin. Ostja väidab, et pool aastat pekkis olnud, aga see on vale. Ma ei tunne, et ostja oleks aus inimene. Mul ei oleks probleem see tagasi osta, aga kardan, et ostja on selle pekki keeranud, et oleks põhjus tagasi müüa. See oli töötav arvuti, kui teele saatsin. Ka sina, lugeja, kui müüksid töötava arvuti, nii naljalt seda tagasi ei ostaks, kui ostja alguses kirjutab, et IO plaat puudu ja alles päevi hiljem kukub kiruma, et arvuti ei tööta. Müügu jupp haaval maha ja saab oma raha tagasi. Kardan, et ta emaplaadi meelega nüüd mittetöötavaks rikkunud. Vaadake talle antud kommentaare. "Ostis emaplaadi. Järgnesid klouniks sõimavad kirjad ja nõudis kaasa asju, mida kuulutuses polnud. Väga ebameeldiv kasutaja.", "Saatsin emaplaadi. Nüüd kutt ei vasta ei telefonile ega foorumis. Kirjutas mulle et pole kaupa saanud.", "ära susserda!!!!!!!!!!!" Minu poolt teema lõpetatud.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
Klm_on
HV kasutaja
Klm_on

sõnum 28.09.2016 15:04 vasta tsitaadiga

Ühesõnaga kasutaja ostis töötava arvuti ja kui selgus, et IO-d ei ole, siis lõhkus emaplaadi ära, et raha tagasi saada?

Olgu. Mõistlik vastus. icon_cool.gif
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
Auron
HV Guru
Auron

sõnum 28.09.2016 15:18 vasta tsitaadiga

Sellist pikema aja jooksul settivat paska mis seal plate peal on ei anna ise kuidagi tekitada üleöö. Plate seal tõenäoliselt ie haisegi - haiseb toitekas mis saba andis.
Kommentaarid: 147 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 120
tagasi üles
xtro
HV veteran
xtro

sõnum 28.09.2016 15:21 vasta tsitaadiga

2012 oled jah aus. Piltide kohta juba valetasid, nüüd väidad, et emaplaati kasti pannes ei märganud, et asi "kergelt" ollusega koos? icon_lol.gif

Mingi ottegoni duubelkasutaja jälle? Miks veel piiratud peal pole? icon_rolleyes.gif

näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Seadusega pahuksis »  Probleemne tehing kasutajaga 2012 mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis

Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.