Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  086 projekt: Olivetti märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
tonism
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.06.2002




sõnum 13.10.2019 18:17:00 vasta tsitaadiga

Y_S kirjutas:
Ma ei ole ammu enam nii vana masinaga kokku puutunud, aga on nagu meelde jäänud, et 086 masinal ei ole DMA kontrollerit, need helikaardid aga tahavad vist kõik DMA-d saada? Äkki sellepärast ei tule häält?

Hetkel CT2810 seaded on baas 220h, MIDI 330h, IRQ 5 ning mõlemad DMA-d 1. AWE32 kaarte proovisin mõistagi samades seadetes, kuid kahjuks ei õnnestunud sealt midagi välja meelitada. Aga natuke lugedes tundub, et need varajased AWE32 kaardid polnud tegelikult ISA PnP ning seetõttu peaksin neid seadma SBCONFIG v DIAGNOSE rakenduse abil. Tasub proovida, sest mulle tundus, et Vibra 16 staatiline müra on ikka kordades suurem.

Y_S kirjutas:
Kui saladus ei ole, kust soetasid need kaardid, Gravise eest küsitakse täna juba hingehinda.

Eks siit ja sealt ajapikku kogunenud. Gravise enda sain ühelt vanalt sõbralt niisama kes leidis keldrist kaks sellist kaarti, teised olen ajapikku ostnud.

kalvis kirjutas:
Nende masinate helikaartidega ei ole nii, et pistad sisse ja kohe töötab.

CT2810 tegelikult täpselt nii mul töötabki hetkel. Lihtsalt kaart sisse, mitte ühtegi driverit, mitte ühtegi environment variable-i (sh SET BLASTER mitte). Hetkel on kõik asjad ilusti häält teinud, aga tean, et on kindlasti osa softi, mis seda BLASTER variable-i otsivad, seega mõistlik on see lisada küll. Kuid absoluutselt vajalik mingi hääle kätte saamiseks see ei ole.

Aga vahepeal taustal sai ikkagi veel seda EMS teemat uuritud ning ajasin küüned taha ikkagi sellisele asjale:


Mille istutasin siis D000 alale:

Siin UMBINFO väljavõte kust ka näha, et tegelikult endiselt UMB alas veel ruumi siin-seal

Ka MEM näitab ilusti, et EMS olemas ja võiks justkui olla rakenduste jaoks kättesaadav:


Alustasin siis lihtsalt, kuna teadsin, et Dos Navigator tegelikult peaks kaa EMS ära tundma, ning tõepoolest:


Kindlasti üks suurimaid küsimärke oli Windows, kellele igasugu mälu on alati meeldinud, ning õnneks ka seal täiesti olemas:


Ning kes endiselt pole EMS olulisuses veendunud, siis siin ka näide mängust, mis enne mälu puuduse tõttu ei käivitunud:


See on hetke seisuga kindlasti kõige nõudlikum mäng ja imestan siiralt, et see on nõus käima minema. Ilmselgelt pole Ultima Underworld 8086 peal mängitav, aga väga muljet avaldav midagi sellist üldse käivitumas näha.

Kuid viimaks kõige olulisem küsimus, kas ka sellel nädalal õnnestus Wolfenstein 3D-s tulukesi juurda saada? Koguni 10 tk!
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 13.10.2019 19:34:15 vasta tsitaadiga

No üks ägedamaid lõimi HVs mida ma üldse näinud olen thumbs_up.gif Kindlasti pane edasi ja proovi mingit eksootilisemat kraami käima tõmmata seal.

Mobygames loendab 1872 mängu, mille miinimumnõudeks on 8086 prose: https://www.mobygames.com/attribute/sheet/attributeId,64/p,2/

Seal saab reastada ka väljalaskeaasta järgi, ja muide värskeim mäng su prosele on tehtud eelmisel aastal! icon_biggrin.gif Nimeks Planet X3:



Osta saab siit: http://www.the8bitguy.com/product/planet-x3-for-ms-dos-computers/

_________________
WoT Stats Twitch Stream
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Online

sõnum 14.10.2019 12:00:01 vasta tsitaadiga

The 8-bit Guy on üldse lahe retro säga, vaatan pidevalt tema Youtube-i kanalit thumbs_up.gif
_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.10.2019 12:20:27 vasta tsitaadiga

Yeesh.
8-bit guy, nostalgia nerd, LGR, AkBKukU, flash /me back, phil's computer lab on kõik head kanalid. thumbs_up.gif

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonism
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.06.2002




sõnum 19.10.2019 12:28:20 vasta tsitaadiga

erick kirjutas:
No üks ägedamaid lõimi HVs mida ma üldse näinud olen thumbs_up.gif Kindlasti pane edasi ja proovi mingit eksootilisemat kraami käima tõmmata seal.

Tänud, kindlasti on veel asju, mida tahan teha. Hetkel olen rohkem riistvara lainel, kuid tahan mingi aeg natuke rohkem ka tarkvarale keskenduda.

Riistvarast rääkidest läks üsna palju aega ja energiat hiire otsingutele. Üks peamisi küsimusi oli, et mis võiks olla võimalikult hea hiir, mille saan DB-25 serial pordis tööle.

Õnneks leidsin, et DB-25 teisendub üsna lihtsalt harilikuks DB-9 serialile, seega tegelikult tavalised serial hiired võiks toimida. Leidsin ka vana kolme nupuga Logitechi hiire, mis tõepoolest toimis. Siiski, kindlasti on olemas ka paremaid hiiri.

Peale pikki otsinguid meenusid mulle vanad head ajad kui esimest korda sai Microsoft IntelliMouse 1.1 käes hoitud. Toonaste hiirte kõrval tundusid need ikka väga mugavad ja head, ning nii see koju saigi toodud:



See on tegelikult PS/2 hiir, mis omakorda PS2-DB9 adapteriga istub DB9-DB25 adapteri otsas icon_biggrin.gif Kuid kahjuks esimesed katsed seda hiirt tööle saada ei õnnestunudki.

Kes tahavad midagi sarnast proovida, siis ühe asjana kindlasti veenduge, et teie PS/2 hiir oskab eraldi seriali rääkida. Antud hiirel õnneks oli see võimekus täiesti olemas, mida näeb ka üleval olevalt pildilt. Takistuseks sai aga hoopis asjaolu, et antud hiir tahtis väga spetsiifilist Microsoft PS2-DB9 adapterit, mis hiirega kaasa tuli ning harilik adapter paraku ei sobi.

Peale seda leidis CureMouse selle aga ilusti üles:


Ning see tähendas, et lõpuks sai Wolfenstein 3Ds ka viimane oluline tuluke tööle saada:


Üks mure on küll Windowsiga. Hiir ise töötab küll suurepäraselt, kuid paraku ilma rullita. Tõenäoliselt on vaja lihtsalt paremat driverit, mis seda toetaks.

Mis veel puudu on, on üks korralik riidest hiire matt. Võibolla kellelgi veel vedeleib neid? Mäletan, et kunagi oli neid absoluutselt igal pool.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 19.10.2019 14:14:52 vasta tsitaadiga

Siin peaks olema õige pinout hiire jaoks:
https://old.pinouts.ru/InputCables/MousePs2Serial_pinout.shtml
Vähemalt on kirjas, et peaks töötama IntelliMouse-ga.
Tegelikult saab hiire juhtmed otse DB-25 pistikusse joota, siis kaovad üleminekud, aga kannatab hiire "backward compatible" ära icon_wink.gif

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
Kommentaarid: 288 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonism
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.06.2002




sõnum 26.10.2019 13:06:46 vasta tsitaadiga

Need üleminekud mind väga ei häiri. DB25-DB9 on näeb umb selline välja ja on väga kompaktne

Hiire osas tahaks vaid korralikku matti veel saada, muus osas olen rahul.

Vahepeal on aga kola juurde tekkinud, seekord siis juba väga korralik ajastu rüvetus mis ilmselt nii mõnelgi silma kriibiks - Dell UltraSharp 2007FPB

Peamiselt tahtsin just 4:3 monitori, et vältida musti ribasid kus võimalik. Ühtlasi LCD, kuna kahjuks CRT-d vaadates on tunne, nagu keegi lihviks liivapaberiga silmi. Ühenduspesedest on muidugi VGA väga hea pluss, et vältida igasugu üleminekuid (kuigi mul ei ole otseselt nende vastu midagi). Õnneks taga tundub sellel monitoril paaritumiseluga kõik korras olevat:


Suures õhinas olen unustanud pildi sättida õige koha peale, aga pilti näitab kindlasti paremini ja ilusamalt kui vahepeal kasutusel olnud ViewSonic ViewPanel VE150mb:

Endiselt on tegelikult näha skaleerimisest tingitud vertikaalsed jäljed (nt taeval ja murul), kuid selleks peaksin ilmselt kas CRT või 320x200 LCD leidma. Hetkel tundub, et pean selle lihtsalt alla neelama ja polegi midagi teha.

Küll aga minu üllatuseks toetab monitor ka 1:1 pildi kuvamist (ilma skaleerimiseta), mis näeb ikka väga hea välja (küll tiba liiga väike minu maitsele):


Tegemist on siis 1600x1200 monitoriga:

Huvitav on aga asjaolu, et 800x600 resolutsioon võiks ju olla samamoodi terav, nagu 1600x1200 on. Lihtsalt 1x1 piksli asemel tuleks joonistada 2x2 piksel. Huvitav kas turul võiks mõnda sellist vahekarpi olla, mis sellist skaleeringut oskaks teha ja valetaks monitori jaoks pildi alati 1600x1200-ks? Asjad näeksid ikka oluliselt paremad välja. Väldiksin udust skaleerimist ja neid vertikaalseid jooni.


viimati muutis tonism 26.10.2019 15:19:46, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 26.10.2019 13:26:31 vasta tsitaadiga

Mul vist on mingi hiirematt, millel kassi pilt kangale trükitud. Kui esmaspäeval tööle satun, siis vaatan.
Kas on äkki mõtet mingi ~15" 4:3 LCD otsida?

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
Kommentaarid: 288 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Y_S
HV kasutaja
Y_S

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2019 14:59:54 vasta tsitaadiga

Hea monitori oled leidnud, neid 4:3 suure diagonaaliga enam väga ei liigu. Mul õnnestus leida mingi aeg omale Syncmaster 214T, 21". Sellest väga suuremat vist enam ei toodetudki?
_________________
O: vanemaid soundikaarte ISA siinile
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonism
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.06.2002




sõnum 28.10.2019 20:08:55 vasta tsitaadiga

maxfox04 kirjutas:
Mul vist on mingi hiirematt, millel kassi pilt kangale trükitud. Kui esmaspäeval tööle satun, siis vaatan.
Kas on äkki mõtet mingi ~15" 4:3 LCD otsida?

Ma meelsasti tahaks midagi sellist (neutraalset, ilma pildita) - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2a/HP_mouse_and_mousepad_20060803.jpg

Monitoride osas otsisin hetkel ennekõike midagi retrosõbralike tehnilistele näitajatega, kuid eks suurus ole alati pluss seal juures. Ma ei ole küll otseselt uurinud, aga pole kõrvu küll hakanud üle 21" 4:3 monitor.

See praegune Dell on juba päris hea. Peale integer scalingu nagu ei oskagi midagi rohkemat tahta esimese hooga. Ma ei tea kas sellised monitore üldse ongi, kus seda scalingut oleks.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kilu
HV kasutaja

liitunud: 27.02.2002




sõnum 28.10.2019 21:43:44 vasta tsitaadiga

tonism kirjutas:

Ma meelsasti tahaks midagi sellist (neutraalset, ilma pildita) - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2a/HP_mouse_and_mousepad_20060803.jpg


https://www.allsop.com/product/allsop-mousepad-basic-blue-28228/ ?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 28.10.2019 22:39:09 vasta tsitaadiga

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F351856811184
_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
Kommentaarid: 288 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JanQ
HV kasutaja

liitunud: 04.07.2002




sõnum 29.10.2019 00:25:35 vasta tsitaadiga

Nostalgiaga mõeldes:
Minu esime päris PC XT, mis sai tühjale emaplaaditoorikule ise kokku joodetud.
Skeem, jubinad/plaat/BIOS sai hangitud Peterburi ABTOVO täikalt ( Vanemad elektroonikud ilmselt teavad ).
See võis olla ca 25 või isegi rohkem aastaid tagasi... Tegu oli 1:1-le mahakopeeritud plaadist/BIOS-ist ( sisuliselt tööstuspionaaz )
mida siis kuskil elektroonika/raadiotehaste koperatiivides vorbiti. Tol ajal olid arvutid ikka tavainimese jaoks megakallid ja kättesaamatud,
taolisel teel sai ikka mõnigi progremise/mängimisega tutvust teha. Arvuti ise töötas üsna kenasti; lihtsalt tehnika arenedes jäi ajale jalgu....
Eelmisel aastal võtsin kätte ja panin toite peale, pilt siis tehtud, aga probleemiks osutusid vene 155, 555 seeria plastmasskestaga mikroskeemid.
Tuleb välja, et aja jooksul kivid lihtsalt surevad ( ilmselt sisemised ühendused ). Pildi sain küll ette, aga käima läheb ebastabiilselt; ca 20-30 korrast umbes ühel.
Mäletan, et sai alguses 2 floppat panna, hiljem ST412 kontrolleriga 20MB HDD.
Kuna omaaegne emme on suht töövõimetu ( olen püüdnud kive vahetada, aga plaat on suht õrn ), siis sellel aastal sai hangitud Juko XT emaplaat, mis kärab samade kontrollerplaatidega. Prooviks panin veel ka 8bit IDE contra ja 80MB ketta ( Universal BIOS ). Mõtlesin ka proovida Linuxit, on olemas ka 8-bit PC-dele ja proovida aretada mingit Lan-i.
Kahju, et pole tolleagset korralikku korpust...

Aga jõudu; selline antiigi taastamine on kindlasti vajalik.
Manus


_________________
Pistikupesas on ikka pinge, mitte vool.
Ja asi, mis muudab voolu, ei ole teps mitte toiteplokk (n. voolutrafo, voolumuundur.. )!!!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 29.10.2019 10:31:00 vasta tsitaadiga

Monitori puhul ei pea olema ilmtingimata 4:3, kuid monitori tarkvara peab sisaldama võimalust vaadata pilti aknas ja vaid täisarvulise kordajaga. Mingil idiootsel põhjusel olen neid aknas nähtavaid monitore kohanud vaid üksikuid, 4:3 võimalusega on siiski rohkem. Ikkagi parem kui laiaks venitatud pilt.
Tasub jahtida just nii, et vähemalt 600 pikslit oleks võimalikult sama N:widescreen omab ju ülalt alla 1200 mis on täpselt 2x600 ja kui õnnestub talle 4:3 selgeks teha siis jätab külgedele mustrad ribad ning saadki OK pildi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonism
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.06.2002




sõnum 02.11.2019 13:51:18 vasta tsitaadiga

Tänud soovituste eest, sain eBayst mis vaja! Loodetavasti on piisavalt raske ja non-slip. Eks paistab kui kohal.

JanQ, see on väga lahe! Koopia küll, kuid ise midagi sellist kokku klopsida võib olla ikka väga rewarding. Mis sa arvad, kas Vadem VG330 baasil oleks realistlik mingi 086 "päris arvuti" projekt püsti panna?

kalvis, oskad ehk selliseid täisarvulise kordajaga skaleerivaid monitore soovitada? Olen põgusalt üritanud otsida, kuid väga keeruline on leida. Tänapäeval tehakse seda minu teada videokaardi driveri tasemel ning monitoridel puudub vajadus seda osada.

Kuid vahepeal jõudis midagi väga magusat minu õuele (v siis koopasse). Kuna eesmärk on ikkagi 8086 platformist viimast võtta, siis tuli kunagiste kaugelt vaadatud ja kardetud kangelaste poole vaadata.

On aeg anda masinale magical powers of Roland MT-32:


Tegemist siis uuema mudeliga, kus mõned vead parandatud ja lisatud kõrvaklappide väljund:


Lahe, et mõned mängud oskavad sinna ka oma teksti näidata:


Ühenduse poolest siis SB16 game port kaudu liigub MIDI Rolandisse ning sealt kõrvaklappide väljundist omakorda tagasi SB16-sse, kus nad kokku segatakse. Ainuke mure endiselt, et SB16 lisab ikka väga palju müra omalt poolt. Kas keegi oskab öelda, on see midagi, millest minust osavamad käed joote kolviga võiks lahti saada?

Pean tunnistama, et seda mängu pole ma kunagi mänginud, kuid puhtalt alguse muusika pärast sa ka Monkey Island muretsetud:


Seega muusika, mis enne kõlas nii: https://www.youtube.com/watch?v=1IOL4q5tDDQ
Kõlab nüüd nii: https://www.youtube.com/watch?v=i3dB0qEcG20

Kuigi PC speaker on minu jaoks ilmselt kuidagi nostalgilisem ja südamelähedasim on ikkagi väga muljet avaldav kuulda 8086 sellist heli tegemas! Kui poleks näinud, ilmselt ei usuks.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.11.2019 20:01:11 vasta tsitaadiga

tonism, igasugu line-in'id, mic'id jmt võid ära mute'ida ja kaardil võid jumperid ümber tõsta, et ta ei kasutaks võimendust vaid annaks välja line level audiot. Siis võimendad seda oma enda parema tehnikaga, kus müra vähem. icon_wink.gif
_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 04.11.2019 11:58:44 vasta tsitaadiga

Ainus võimalus on otsida native resolutsiooni. Enamus monitoride tootjatel on see jube hästi ära peidetud, mistõttu konkreetse mudeli native resolutioni teada saamine võttis mul terve päeva aega (mingi LG oli). Veel raskem on teada kas tal on olemas sissetuleva signaali 1:1 näitamine aknas (jah osadel on monitori menüüs selline säte olemas - mingi picture in window või sarnane asi oli)? Just see viimane ongi kõige parem asi.
Kahjuks mul endal pole vaja olnud, sest õigeaegselt on piisavalt vanu CRT monitore ja need töötavad kõigil resolutsioonidel suurepäraselt. Ise ma pole ostnud mitte ühtegi LCD ekraani, kingitud töötavad siiamaani uuematel arvutitel (kus on DVI või HDMI ühendus) ja seal panen windoozas native resolutsiooni. Mõnedel Inteli videokaartidel aga ei saa panna siis võtab vanduma küll.
Kahjuks on 8086 DOS draiveri maailmas ja seal ei saa nii vabalt teha mis tahan. Osadel videokaartidel on DOS draiveri modifikatsioonid olemas kus saab mistahes resolutsiooni tekitada. See on sul plaan B, niimoodi võid ka wide ekraaniga lisa kirjutada. Siiski tollaste videokaartidel tuleb siin kiiresti riistvaraline piir ette - nii kaadrisageduses (RAMDAC), eriti aga mälu (800x600 on paljudel maksimum resolutsioon!) osas. Kas su videokaarti saab kohandada või mitte, selleks soovitan vaadata VGA->TV projekte. Just sellele projektile kirjutati häkitud videokaardi DOS draiverid suva resolutsiooniga, kui see olemas, saad muuta. Aga siin võib olla ka üks aga - DOS mängud kasutasid paljud otse oma resolutsiooniga videokaarti pöördumist ja siis see nipp ei tööta. Lihtsam on plaan A - leida normaalselt töötav 800x600 monitor.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Y_S
HV kasutaja
Y_S

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.11.2019 10:41:34 vasta tsitaadiga

MT32 on hea ost, ma ise võtan juba pikalt hoogu, et üks ära osta aga hinnad on suht üles hüpanud. Lolli peaga sai umbes 10a tagasi LAPC-1 maha müüdud, praegu käivad nende hinnad sinna 1000 dollari alla juba ja uuesti ostmine ei tule kõne allagi. Mul olemas muidu Roland SC-55, see emuleerib suheliselt rahuldavalt MT32 aga pole päris see ikka. Lisaks on MT 32 retrocomputingu mõttes lihtsalt väga cool device icon_smile.gif

SB16 müra teema - kui mixeris kõik ebavajalikud sisendid ja output gain juba maha keeratud siis oled sita isendi otsa lihtsalt sattunud. Kui originaalsust taga ei aja siis soovitan mõnda sb16 klooni proovida, need on sageli müra osas palju paremad. Mingit reeglit siin muidugi pole ja kõrge müratase võib üldse vabalt näiteks kehvast toiteplokist, kõvakettast või isegi emaplaadilt tulla. Ehk siis võid sama kaarti prooviks mõnes teises arvutis katsetada, kui on käepärast.

_________________
O: vanemaid soundikaarte ISA siinile
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 18.11.2019 09:17:25 vasta tsitaadiga

Kas selline kuvar sobiks hästi mõnele vanale masinale paremini, kui uued mudelid?
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10289324#10289324
15" oleks vist parem, kuid siiski.
https://www.esis.com.au/LCD-Monitors/Digipos_LCD.htm

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
Kommentaarid: 288 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Y_S
HV kasutaja
Y_S

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2019 09:46:15 vasta tsitaadiga

maxfox04 kirjutas:
Kas selline kuvar sobiks hästi mõnele vanale masinale paremini, kui uued mudelid?

Sobib muidugi aga tänapäevaste standardite järgi on see ju harjumatult väike. Ja sõltub muidugi kasutusest ka, kui DOS-i masinaga tegemist on enamus mängude ja softi mõttes display native reso ikka vale (suurem osa dosi mänge on 320x200 ja 640x480px)

_________________
O: vanemaid soundikaarte ISA siinile
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 18.11.2019 09:49:01 vasta tsitaadiga

640x480 oli tabelis küll.
See, et tilluke, muidugi õigus. Seepärast kirjutasin, et 15" oleks parem (samas meie ajal ka 15" üliväike).

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
Kommentaarid: 288 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Y_S
HV kasutaja
Y_S

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2019 11:08:47 vasta tsitaadiga

maxfox04 kirjutas:
640x480 oli tabelis küll.

Mis ma öelda tahtsin, on see, et kui resolutsiooni järgi valida, on LCD ekraan igal juhul poolik lahendus DOS teema jaoks, enamus mängud ju 320x200px. Hercules ja EGA graafikakaardile optimeeritud mängudel on jälle omaette resod. Pilti näed igal juhul aga skaleerimisest tingitud errorid on sees.
Ehk siis kui just laual ruumi ülivähe ei ole, ma ise hakkaks vaatama LCD ekraane alates 17" diagonaalist.

_________________
O: vanemaid soundikaarte ISA siinile
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2019 12:20:01 vasta tsitaadiga

Klassikaline 17-19" LCD resoga 1280x1024 on väga viisakas 320x200 ja 640x400/640x480 resolutsioonidel, kuna saab kerge letterbox'iga viisakat integer scaling'ut teha. Küll aga peab veenduma, et monitori menüüs saaks vähemalt sisse lülitada küljesuhte paigal hoidmise. (Mõnedel ei saa, ja nii venitatakse alati ekraan äärest-ääreni täis, ehk vertikaalis natuke rohkem, kui peaks ja pikslid pole enam ruudud vaid ristkülikud)
_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonism
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.06.2002




sõnum 24.11.2019 13:19:38 vasta tsitaadiga

maxfox04 kirjutas:
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F351856811184

Suured tänud, matt olemas


Selle ostuga tundub, et riistvaraliselt võiks see projekt olla suht-koht valmis. Võibolla mingi hetk võiks veel võrku proovida, kuid enamus fookusest läheb kindlasti tarkvara poolele.

Y_S, MT32 üle ka endal väga hea meel. Sai ka üsna viisakas isend leitud.

Mixerit ma kahjuks tööle ei saanudki. Pean natuke veel uurima milles mure võiks olla. Käivitamiseks tahab see AUXDRV.DRV faili, kus see ei taha startupi ajal ära laadida.

jnt, mulle tundub, et enamus monitore tegelikult ei toieta integer scaling-ut. Saan enda monitoril ilusa terava pildi ainut 1:1 puhul. Kõik muud resolutsioonid on tegelikult udused. Isegi need (800x600), kus tegelikult 2:1 oleks ilusti võimalik.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2019 16:03:25 vasta tsitaadiga

tonism, üle VGA ei suuda kõik monitorid väga täpselt signaali kätte saada ja udusus (ning et kallibreerimine ei vii pilti täpseks) võib osaliselt sealt tulla.
Monitore, kus oleks integer scaling lausa seadistusena olemas, peab tiku tulega taga ajama. Neid praktiliselt polegi. Aga monitore, mis suudaks nö aspect ratio järgi skaleerida, neid mõned ikka on.

Aga jah, see on keeruline teema. Selles osas, et sellist monitori on keeruline leida... icon_sad.gif Hakka või ise aretama mingit oma lcd paneeli kontrollerit, mis asju õigesti teeks...

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  086 projekt: Olivetti mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.