Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Abi köögitehnika ostmisel märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 42, 43, 44  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.07.2020 13:29:00 vasta tsitaadiga

heikis kirjutas:
Kas 30 ruuduses kööktoas tasub võtta ~600€ Falmeci 800m3h kubu või saab ka 300eurise Boschiga (või misiganes muu tootja) piisavalt hea tehnika? Tasub see 2x hinnavahe end ära? Või tasub võtta sarnaste tehniliste näitajatega suva firma odavaim?


Kui on väike elamine siis vaataks eelkõige kui palju see kubu lärmi teeb.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ErkiT
HV kasutaja

liitunud: 15.02.2009




sõnum 27.07.2020 22:44:39 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
heikis kirjutas:
Kas 30 ruuduses kööktoas tasub võtta ~600€ Falmeci 800m3h kubu või saab ka 300eurise Boschiga (või misiganes muu tootja) piisavalt hea tehnika? Tasub see 2x hinnavahe end ära? Või tasub võtta sarnaste tehniliste näitajatega suva firma odavaim?


Kui on väike elamine siis vaataks eelkõige kui palju see kubu lärmi teeb.

Kas just küll abiks on, aga jagan oma kogemust.
Integreeritav õhupuhastaja Falmec GRUPPO INCASSO 50cm, 800 m3/h, LED 2x1,2W
(muudetav valguse temp. 2700-5500K), rv teras AISI304 - 408eur
Sai selline võetud. thumbs_up.gif Ei ole millegi üle nuriseda. Tõmbab hästi ja lärmi poolest pole ka hullu. Üldiselt kasutan 2. astme peal ja perimeetertõmme on hea.
https://elux.ee/integreeritav-hupuhastaja-falmec-gruppo-incasso-evo-50cm-800-m3-h-led-2x1-2w-3200k-rv-teras-aisi304-incasso-50m8sr
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.07.2020 14:21:37 vasta tsitaadiga

Mis mulle on kubude juures meelde jäänud, et nii lärmi kui õhupuhastusteguri andmed käivad selle kohta, kui on väljapuhe, ringluse ja söefiltri korral on hoopis teised näitajad, tavliselt kehvemad.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tarts5
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.07.2020 21:54:15 vasta tsitaadiga

ca 25m2 köök-elutoa puhul, palju seda m3/h max olla võiks? Tahaks ka midagi võimalikult vaikset võtta, aga selleks vaja teada palju õhku vaja liigutada.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.07.2020 22:41:54 vasta tsitaadiga

Keegi oma kubul ka iga 4 kuu tagant söefiltrit vahetab?
https://www.electrolux.ee/kitchen/cooking/cooker-hoods/integrated-hood/lfg716x/
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.07.2020 11:07:46 vasta tsitaadiga

M00t kirjutas:
Keegi oma kubul ka iga 4 kuu tagant söefiltrit vahetab?
https://www.electrolux.ee/kitchen/cooking/cooker-hoods/integrated-hood/lfg716x/


Tänud! Tuletasid meelde sellega, et külmkapil pole mitu aastat söefiltrit vahetanud.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.07.2020 12:32:44 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
M00t kirjutas:
Keegi oma kubul ka iga 4 kuu tagant söefiltrit vahetab?
https://www.electrolux.ee/kitchen/cooking/cooker-hoods/integrated-hood/lfg716x/


Tänud! Tuletasid meelde sellega, et külmkapil pole mitu aastat söefiltrit vahetanud.

Kus see elukas asub? icon_eek.gif

Hmm, ja ongi olemas selline elukas
tsitaat:
FreshAir aktiivsöefilter
Külmikutesse sisse ehitatud FreshAir aktiivsöefilter puhastab külmkapis ringlevat õhku ning aitab kiiresti eemaldada ebameeldivaid aroome ja tõsta õhu kvaliteeti külmikus. BluPerformance mudelid on varustatud mugavusfunktsiooniga, mis annab kasutajale märku, kui filter vajab vahetamist. Õhus levivad aroomid võivad mõjutada ka veinide kvaliteeti, mistõttu leiab Liebherri tootevalikust ka aktiivsöefiltriga varustatud veinikülmikuid.


_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.07.2020 13:13:33 vasta tsitaadiga

Tarts5 kirjutas:
ca 25m2 köök-elutoa puhul, palju seda m3/h max olla võiks? Tahaks ka midagi võimalikult vaikset võtta, aga selleks vaja teada palju õhku vaja liigutada.


Köögi puhul öeldakse, et kuskil 10x köögi maht tunnis võiks kubu võimekus olla, 25m2 puhul siis alates 600m3. Võimalik, et avatud köögi puhul võib toaosa natuke maha arvutada.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.07.2020 19:55:34 vasta tsitaadiga

jeesus188,
Electrolux külmikul sees üleval taga keskel plastikust kaane taga istub. Korra olen seda vahetanud viimase 11a jooksul, peaks vist tihedamini.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.07.2020 21:35:18 vasta tsitaadiga

Kõigil külmikutel seda featuuri siiski vist ei ole..? Minu omal küll ei ole.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.07.2020 21:50:44 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Kõigil külmikutel seda featuuri siiski vist ei ole..? Minu omal küll ei ole.


Kõigil kindlasti pole. Tõenäoliselt on osadel nendest millel sees õhku ringi aetakse.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1x1
HV vaatleja
1x1

liitunud: 05.08.2020




sõnum 05.08.2020 12:00:16 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
Kuna kogemus puudub, siis vahest oskab keegi, kellel see olemas, nõu anda.

Panen köögitehnikat kokku ja hetkel olen dilemma ees, mida teha nõudepesumasinaga. Valisin välja:

Electrolux EEC87300L - HV LINK

* ComfortLift ehk ei pea nö küürutama ja saab nõud tõsta kõrgemale. Ma nüüd ei oska öelda kui vajalik see päriselus on icon_rolleyes.gif
* Peale tsüklit avab ise ukse ja laseb õhul siis nõusid kuivatama asuda. Ma eeldan, et nõud on märjad ja mingit sisemist kuivatust masinal pole ?
* Müratase 42 dB
* Aastane veekulu: 3080 L

Silma jäi lisaks Bosch SMV88UX36E - HV LINK

* Zeolith PerfectDry ehk siis erinevalt Electrolux-i mudelist, kuivatab masin ise nõud mingitsorti siseringluse tulemusena. Väidetavalt on auhinnatud lahendus, toimib ka päriselus ?
* Äüiga ühilduv - iseasi kui vajalik funktsioon päriselus...
* Müratase 42 dB
* Aastane veekulu: 2156 L

Jääb mul midagi märkamata...mõni alternatiiv, funktsioon millele tähelepanu pöörata ?


Endal nüüd aasta aega Beko (DFN28430X) ja mina olen rahul. Masinal on 9 programmi, 4 funtsiooni (pooltäis masin, programmi lühendamine, lisakuivatus ja mingi potipesurežiim) viitstart. 3 sahtlit (võtsin ära, kuna minu arvates pesevad korviga masinad paremini kui sahtliga, aga oleneb ka masina margist ja mudelist. Õnneks anti ka korv kaasa), LCD ekraan ja muud nagu väga polegi icon_lol.gif
Tassipõhjadele jäävad küll veeloigud, aga mul pole küll mingit plobleemi vesi ära kallata ja siis natukene rätikuga kuivatada.

Tavaliselt kasutan 1h programmi, millel on ka (õnneks) kuivatus. Kui mõnikord mingi rasvasemad,mustemad nõud on, siis kasutan 70C programmi. Mina teen tavaliselt masina ukse lahti kohe peale masina töö lõppu, seega tuleb 1h programmiga sealt päris palju auru välja ning nõud on tulikuumad.

Veekulu on mu masinal (oleneb programmist, loputusprogrammi veekulu siia hulka ei loe) 9,5-18 liitrit. Müratase on 44dB, üpris vaikne ikka. Vahendiks tablett ja sool. Mul masinal veel ka invertermootor

Electroluxi puhul võin öelda, et ta kuivatab kinnise uksega küll ja siis u. 5min enne programmi lõppu lükkab ukse lahti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.08.2020 17:08:12 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on kogemust väikeste lauapealsete nõudepesumasinatega?
Mõte oli vaadata midagi sellist suvilasse aga kogemus seni vaid täismõõtu masinatega.

Kuidas selline asi Lääne-Eesti kaevuveega võiks toimida ja kuidas ühendamised, pesutulemus?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1x1
HV vaatleja
1x1

liitunud: 05.08.2020




sõnum 05.08.2020 21:53:53 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Kas kellelgi on kogemust väikeste lauapealsete nõudepesumasinatega?
Mõte oli vaadata midagi sellist suvilasse aga kogemus seni vaid täismõõtu masinatega.

Kuidas selline asi Lääne-Eesti kaevuveega võiks toimida ja kuidas ühendamised, pesutulemus?


Kogemusi küll ei ole, aga minu arvates onnsellel rohkem miinuseid kui plusse.
Miinused:
Sinna ei mahu suured taldrikud
Oleneb kui suur pere on, aga sinna mahub nii vähe, et pesed seal neid nõusid 3x päevas
Veekulu peaaegu sama kui suurtel masinatel
Programmid on samuti sama pikad, 2,5h ühele masinatäiele
Filter kipub ummistuma
Potte ei saa seal samuti pesta, vähemalt mitte üle 2L potid
Hind on samuti üpris krõbe, 350€ keskmiselt.
Plussid
ei oskagi öelda

Võibolla saaksid osta kasvõi 45cm masin, vähemalt mahub rohkem sisse. 45cm masina saad juba 200€
Ühesõnaga ei soovita.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.08.2020 22:43:01 vasta tsitaadiga

1x1, tänud asjaliku kokkuvõtte eest!
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.08.2020 23:26:03 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Kas kellelgi on kogemust väikeste lauapealsete nõudepesumasinatega?
Mõte oli vaadata midagi sellist suvilasse aga kogemus seni vaid täismõõtu masinatega.

Kuidas selline asi Lääne-Eesti kaevuveega võiks toimida ja kuidas ühendamised, pesutulemus?


Ma nii kriitiline poleks kui eelnev postitaja.
Põhimasinaks on muidugi vähevõitu, koju ei ostaks ega soovitaks, kuid suvilasse on ok.
Laupäeval sai aiamajja selline paigaldatud, kuna mahtus täpselt ära - 59cm kõrge, 55 lai, 50 sügav.
Alguses oli plaanis 45cm int, üks selline vedeleb üle, aga kõrgus oli takistuseks.

Enamik lauapealseid on tõesti eriti napi mahutavusega (44cm kõrged), õnneks on Candyl pisut asisem variant:
https://www.euronics.ee/t/76152/kodumasinad/noudepesumasin-candy-(8-noudekomplekti)/cdcp8-e-s
1,5h programmiga peseb värskelt kasutatud nõud puhtaks.
Mitme pere peale on nõusid umbes 12 komplekti, kõik mahub ära, 3x täitma ei pea. Juhiks tähelepanu tõsiasjale, et alumine korv on 55 laial masinal
siiski laiem kui 45cm isendil. Potte-panne samal ajal tõesti ei pese, aga see pole meil ka teemaks - söök tuleb õues grillilt või pitsaahjust.
Veekulu on kõigil tänapäeva masinatel väike, mingit erilist survet pole ka seetõttu vaja.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1x1
HV vaatleja
1x1

liitunud: 05.08.2020




sõnum 06.08.2020 00:02:21 vasta tsitaadiga

oliver. kirjutas:
Draqula kirjutas:
Kas kellelgi on kogemust väikeste lauapealsete nõudepesumasinatega?
Mõte oli vaadata midagi sellist suvilasse aga kogemus seni vaid täismõõtu masinatega.

Kuidas selline asi Lääne-Eesti kaevuveega võiks toimida ja kuidas ühendamised, pesutulemus?


Ma nii kriitiline poleks kui eelnev postitaja.
Põhimasinaks on muidugi vähevõitu, koju ei ostaks ega soovitaks, kuid suvilasse on ok.
Laupäeval sai aiamajja selline paigaldatud, kuna mahtus täpselt ära - 59cm kõrge, 55 lai, 50 sügav.
Alguses oli plaanis 45cm int, üks selline vedeleb üle, aga kõrgus oli takistuseks.

Enamik lauapealseid on tõesti eriti napi mahutavusega (44cm kõrged), õnneks on Candyl pisut asisem variant:
https://www.euronics.ee/t/76152/kodumasinad/noudepesumasin-candy-(8-noudekomplekti)/cdcp8-e-s
1,5h programmiga peseb värskelt kasutatud nõud puhtaks.
Mitme pere peale on nõusid umbes 12 komplekti, kõik mahub ära, 3x täitma ei pea. Juhiks tähelepanu tõsiasjale, et alumine korv on 55 laial masinal
siiski laiem kui 45cm isendil. Potte-panne samal ajal tõesti ei pese, aga see pole meil ka teemaks - söök tuleb õues grillilt või pitsaahjust.
Veekulu on kõigil tänapäeva masinatel väike, mingit erilist survet pole ka seetõttu vaja.


See Candy masin on tõesti asjalikum, kahe restiga, aga enamus lauapealseid on 1 restiga ja ülipisikesed. Nt selle masinaga https://m.euronics.ee/kodumasinad/noudepesumasinad/cdcp6fse/lauapealne-noudepesumasin-candy-(6-noudekomplekti)# mahuks masinasse vb noad-kahvlid-lusikad, 7 taldrikut, 5 tassi ja juba olekski masin täis.
Aga ikkagi, ma ei soovita lauapealsid masinaid, kui sa just nõudega tetrist mängida ei taha icon_lol.gif

1,5h programmiga peseb värskelt kasutatud nõud puhtaks. [/quote]

Värsked nõud peaks ka 30min, 1h programmiga puhtaks saama, vähemalt minu 60cm Beko masinal saavad nõud 1h progrega puhtaks ja kuivaks, aga võin ka eksida.
Minu masin peseb ka 1,5 päeva seisnud nõud kenasti 58min programmiga puhtaks, seda programmi tavaliselt kasutangi v.a. kui mul mingid mustemad-rasvasemad potid ja/või taldrikud, siis läheb 70 kraadi programm käiku
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2020 00:20:13 vasta tsitaadiga

Mu SMV68TX06E peseb ja kuivatab 60C programmiga vajadusel 1,5h ära, aga peamiselt kasutan auto-programmi, peseb 2-2,5h.
Boschiga rahul, kaalusin ka SMV88 mudelit, aga ainuke vahe oli -1db (42 vs 41) ning sisevalgustus. Valgustusest ei oska väga lugu pidada, kuna erinevalt kuivatist,
kuhu on teinekord tore ja vajalik peadpidi sisse ronida, siis nõudeka sisu tõmban nagunii valguse kätte.
Kaks kriteeriumit valikul oli zeolith ja time light, ülejäänu tuli boonusena.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1x1
HV vaatleja
1x1

liitunud: 05.08.2020




sõnum 06.08.2020 00:37:58 vasta tsitaadiga

oliver. kirjutas:
Mu SMV68TX06E peseb ja kuivatab 60C programmiga vajadusel 1,5h ära, aga peamiselt kasutan auto-programmi, peseb 2-2,5h.
Boschiga rahul, kaalusin ka SMV88 mudelit, aga ainuke vahe oli -1db (42 vs 41) ning sisevalgustus. Valgustusest ei oska väga lugu pidada, kuna erinevalt kuivatist,
kuhu on teinekord tore ja vajalik peadpidi sisse ronida, siis nõudeka sisu tõmban nagunii valguse kätte.
Kaks kriteeriumit valikul oli zeolith ja time light, ülejäänu tuli boonusena.


Kuidas muidu masin peseb, hästi?
Minu masina kaks ainsat miinust on:
1. Et tassipõhjadele jäävad veeloigud, aga need jäävad minuarust kõikide masinatega.
2. Et noad ja supilusikad jäävad veeplekiliseks, vähemalt enamus supilusikaid küll, aga see võib tulla sellest, et ma ei kasuta loputusvahendit ja ei hakka ka tõenäoliselt kasutama, lisakeemia nõudele minuarust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2020 00:47:28 vasta tsitaadiga

Väga nõgusas tassis on ikka pisut vett, muidu pole muret, isegi plasti tõmbab kuivaks (jällegi, zeolith).
Veeplekid puuduvad. Miele sool ja loputusvahend masinas, keemiakartust pole.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2020 00:51:08 vasta tsitaadiga

1x1 kirjutas:
oliver. kirjutas:
Mu SMV68TX06E peseb ja kuivatab 60C programmiga vajadusel 1,5h ära, aga peamiselt kasutan auto-programmi, peseb 2-2,5h.
Boschiga rahul, kaalusin ka SMV88 mudelit, aga ainuke vahe oli -1db (42 vs 41) ning sisevalgustus. Valgustusest ei oska väga lugu pidada, kuna erinevalt kuivatist,
kuhu on teinekord tore ja vajalik peadpidi sisse ronida, siis nõudeka sisu tõmban nagunii valguse kätte.
Kaks kriteeriumit valikul oli zeolith ja time light, ülejäänu tuli boonusena.


Kuidas muidu masin peseb, hästi?
Minu masina kaks ainsat miinust on:
1. Et tassipõhjadele jäävad veeloigud, aga need jäävad minuarust kõikide masinatega.
2. Et noad ja supilusikad jäävad veeplekiliseks, vähemalt enamus supilusikaid küll, aga see võib tulla sellest, et ma ei kasuta loputusvahendit ja ei hakka ka tõenäoliselt kasutama, lisakeemia nõudele minuarust.


Ei jää veeloike ja midagi plekiliseks ka ei jää.
Kasutan vaid pesutablette ja kogu lugu.
Kommentaarid: 1145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 854
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2020 11:08:09 vasta tsitaadiga

Kui mitte muud, siis soola tasub koos tablettidega vee pehmendamiseks vast ikka kasutada. Seda ei pea eriti tihti täitma ka.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1x1
HV vaatleja
1x1

liitunud: 05.08.2020




sõnum 06.08.2020 12:18:42 vasta tsitaadiga

M00t kirjutas:
Kui mitte muud, siis soola tasub koos tablettidega vee pehmendamiseks vast ikka kasutada. Seda ei pea eriti tihti täitma ka.


Mul läheb u. 1,5kg soola u.1,5 kuuga. Masin on igapäevaselt kasutuses. Oleneb ka kui kare su vesi on, nt kui sul on vee karedus alla 35 ühiku, sa soola kasutama ei pea. Kui mu mälu nüüd mind ei peta, siis Tallinnas on vesi pehme, seevastu Tartus ja lähiümbruses on vesi kare.

Ühesõnaga oleneb kus Eesti paigas sa elad, minu piirkonnas on vesi kare ja ma kasutan soola.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2020 12:20:12 vasta tsitaadiga

Soola tasub alati panna, tabletis on see olemas ja ei pea panema võib kalliks minna
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2020 13:24:45 vasta tsitaadiga

1x1 kirjutas:
Kui mu mälu nüüd mind ei peta, siis Tallinnas on vesi pehme

Tallinna vesi ütleb, et pigem ikka kare
https://tallinnavesi.ee/kui-kare-on-joogivesi-tallinnas/

Sõltub ka kas Ülemiste järve vesi või põhjavesi (Nõmmel, Meriväljal, Tiskres, Harkus ja Sauel)

Ülemiste järvest on kareduse tase talvel ja kevadel kõrgem (kuni 5,5 mg-ekv/l) ning suvel ja sügisel madalam (alates 3,5 mg-ekv/l). Põhjaveepiirkondades (Nõmmel, Meriväljal, Tiskres, Harkus ja Sauel) varieerub karedus vahemikus 2…5 mg-ekv/l.

Tallinna puhul siis Electroluxi masinatel tase 3 katab selle kõikumise ära (algselt on seadistatud tase 5 peale).

Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Abi köögitehnika ostmisel mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 42, 43, 44  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.