Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Dell Latitude D620 cpu temperatuur. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mar6
HV veteran

liitunud: 20.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.07.2016 16:22:02 Dell Latitude D620 cpu temperatuur. vasta tsitaadiga

Mul on siin üks Dell D620, mille cpu temperatuur on minu meelest kahtlaselt kõrge. Või on see normaalne ?
CPU on T7200 2,0ghz. Video on 945 express chipset.

Olen seda laptoppi vähemalt 5 korda lahti võtnud ja pastat vahetanud, aga temperatuur ikka sama. Kasutan noctua nt-h1 pastat. See on küll aasta aega seisnud peale esimesi kasutusi, et kas see võib riknenud olla?

Temperatuuri mõõtsin psensor programmiga linuxi plaadi pealt boodituna.
Hoidsin cpu koormust 50 ja 100 protsendi peal umbes 4-5 min.

Idle = 57 kraadi, cpu usage 1%.
75 kraadi, cpu usage 50%. Peale 75 kraadi peale jõudmist hakkab fan valjemini tööle ja temp langeb 68 peale.
83 kraadi, cpu usage 100%. Kui langetan siit koormuse 1% peale, siis langeb temp üsna kiiresti 46 kraadi peale kuna vent töötab ikka sama kiiresti, vähemalt hääle järgi tundub nii.

Laptop on protsessori ja jahuti alt küllalki tuline.

Bios on A10.
Internetist lugesin, et cpu võib olla vigane, et seetõttu ajab välja liiga palju kuumust? On see võimalik?
Algselt oli radikal paks tolmu kiht ees ja gpu-l oli kaks termopatja üksteise otsas ja mingid juuksekarvad vahel.

Täiendus: Selline loll küsimus veel et kui GPU jahutuse termopadi on liiga "nõrk", et kas see tekitab kuidagi CPU poolsele "jahutuse alale" kuumust juurde ? icon_redface.gif
Kasutasin lingil olevat termopatja.
http://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/JunPus-High-Performance-Termopadi-6W-mK-50x50mm-10mm-85723
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 07.07.2016 11:35:30 vasta tsitaadiga

Ma ei usu, et CPU vigane on. CPU'l on tavaliselt kaks võimalust, kas ta töötab või ei tööta üldse.
Lootes, et termopastaga sa üle ei kuhja ja padjad ilust puutuvad radikat, siis küsin: kas tuleb ribide vahelt korralik kuum õhk välja mis kätt kõrvetab?
Kui ei siis ainuke asi mida mina kahtlustan on radika torust on gaas välja jooksnud.
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mar6
HV veteran

liitunud: 20.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2016 12:14:51 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Ma ei usu, et CPU vigane on. CPU'l on tavaliselt kaks võimalust, kas ta töötab või ei tööta üldse.
Lootes, et termopastaga sa üle ei kuhja ja padjad ilust puutuvad radikat, siis küsin: kas tuleb ribide vahelt korralik kuum õhk välja mis kätt kõrvetab?
Kui ei siis ainuke asi mida mina kahtlustan on radika torust on gaas välja jooksnud.


Pasta ma olen pannud 4-5 mm läbimõõduga junnina cpu keskele nagu noctua soovitab oma pakendil ja siis radika peale pannud. Padi tundub ka kenasti kõvasti vastus olevat, mingit "kõikumist" ei tundu olevat.

Selle kuuma õhu asja testin täna igaks juhuks uuesti üle, aga kui ma õigesti mäletan, siis oli nii, et kui cpu on umbes 4-5 minutit 100% võimsusega töötanud, siis kui arvuti tagant käsi peaaegu korpuse ventilaatori avade juurde panna, siis tunneb natuke kuuma õhku, aga mingit suurt kuuma õhu väljapuhumist pole. Käsi tuleb peaaegu tagumise korpuse vastu panna. Korpus ise oli minu mäletamist mõõda tagant küllalti tuline, aga see on vist normaalne kui jahuti on seal teisel pool plastmassi.
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 07.07.2016 12:29:22 vasta tsitaadiga

mar6, Kui ventilaator ikka täis kiirusel pöörleb ja CPU on seal 80 kraadi, siis peaks ikka päris tuline õhk tulema, nii et väga üle 5 secundi seal kätt hoida ei taha.
Sama radika toru asja saab testida ka nii, kui keerad kaane maha ja katsud seda vask toru. Kui CPU pealt on tuline nii, et kõrvetab näppu aga otsast poole lahjem siis on selge milles viga.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2016 20:11:34 vasta tsitaadiga

D620 l pole all kaant. klaviatuur tuleb ära võtta selleks, et kuumatoru näppima pääseks. uued padjad, uus pasta ja las olla nagu on. venti kamandatakse vastavalt temperatuurile mida prose pealt mõõdetakse. BIOSis vist sai seda fänniasja näppida. (mitte väga ammu näppisin ise ka ühte d620 t , millel tundus vendihäda olema. vent küll töötas aga selleks, et jahutus käima pandaks, tuli päris mitu minutit winraril arvutada lasta.
_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. ca 100km raadiuses võin täna/homme ära ka tuua.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mar6
HV veteran

liitunud: 20.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.07.2016 22:47:36 vasta tsitaadiga

Ma pole täna veel jahutuse kallale jõudnud, installisin sinna arvutisse hoopis hunniku win7 updatesid, aga see võttis ka ventika kiiremini ringi käima ja sain sealt laptopi tagant täpsemalt seda õhuvoolu uurida. Käega millegipärast eriti aru ei saa, aga kui prillilappi seal ees hoida, siis selle puhub küll eemale.

Vaatasin lähemalt ka seda ava põhja alt kuskohast õhk peaks sisse tulema. See on selline väiksemat sorti ristkülik, aga niipalju kui ma aru sain, siis umbes 30-40 % sellest avast katab paks jahuti serv.
Ma pole mingi jahutuse ekspert, aga võibolla see ava pole piisav, et normaalselt jahutada?
Vasktoru üritan lähiajal ära testida.

See arvuti tuleb jah küllaltki laiali lammutada, et jahutini jõuda. Otseselt see temperatuur ei häiri, aga tahaks lihtsalt huvi pärast põhjusele jälile jõuda, kuna natuke liiga kõrge tundub siiski olevat.

Täiendus:
Panin nüüd uuest noctua tuubist pastat umbes 20 -30 % vähem kui varem. Lisaks muljusin jahutust umbes 15 sekundit, et pasta laiali valguks.
Eelmine pasta paistis olevat rohkem ühes ääres.
50 % koormuse juures on nüüd tempetatuur umbes 63-65 kraadi. Ma arvan, et see on ka maksimum, mis sealt "välja pigistab."
Kui millalgi sobilik jahutus kätte satub, siis huvi pärast võin seda ka testida. Katsumise järgi tundus, et temperatuuri juhtivus peaks nagu korras olema.

Ei hakka selle kohta uut teemat tegema, aga oskab keegi selle teema lõpetuseks öelda, et kas lauaarvuti emaplaati on ohutu tavalise joonistamise pintsliga puhastada ?
Purgi suruõhk ei taha kondekate vahelt piisavalt hästi puhastada. Oleks vaja natuke pintliga abistada. Varem olen pintsliga puhastanud, aga võibolla on lihtsalt vedanud.
Kahtlus tekkis sellepärast, et paaris kohas müüdi mingeid antistaatilisi pintleid.
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.07.2016 23:17:31 vasta tsitaadiga

ei juhtu midagi kui sellega pintseldad. mul on 5cm laiune maalripintsel sellisteks puhkudeks.
_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. ca 100km raadiuses võin täna/homme ära ka tuua.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Dell Latitude D620 cpu temperatuur.
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.