Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 184, 185, 186  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad Linuxit või Windowsi?
Linux
30%
 30%  [ 208 ]
Windows
62%
 62%  [ 429 ]
muu..
7%
 7%  [ 50 ]
hääli kokku : 687

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
priit
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.07.2002 20:27:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

04.07.2002 20:09 XYZ kirjutas:

Ikka väga tugevalt paistab välja, et sa oled hoolega linuxi maailma sisse elanud ja win puhul oled allapoole keskmist taset (kohati). Tunnistan ausalt, et võib-olla isegi enamus command line käske win-is on tegelikult unixi pealt maha viksitud (ja ära moonutatud?) aga nad on olemas ja kes on viitsinud nendega tõsiselt tutvuda, need saavad palju asju nendega tehtud. Samas hiirega vehkimine harjub nii sisse, et kui võimalik hiirega teha, siis vaatamata väiksele enamale vehkimisele harjumuspäraselt rõhuv enamus valib hetkegi kaalutlemata hiire töö.
Sinu win-i kriitikas on tegelikult restartide jutt ainus tõesti tõsiselt võetav lugu, muu aga nii reservatsioonideta tõe pähe võetav pole.


Mu tööks on Windowsi kasutajasupport, ma olen seda teinud juba kaunis pikka aega ja omaarust tunnen WinNT'd ja 9x'e päris hästi icon_wink.gif See on ka üks põhjus miks ma kodus Windowsi eriti kasutada ei taha. Tõesti, windowsi all on võimalik command line otsas nii mõndagi ära teha, aga see on umbes sama ebamugav tegevus kui tagumiku kaudu hammaste parandamine. Millele ma tahtsin tegelikult tähelepanu juhtida on mitte see, mida mina oskan ja/või teen, vaid sellele, et inimene on oma harjumuste ohver. Minu Windowsi kriitika polnudki mõeldud tõsiselt võetavana (pigem iroonilisena), vaid justnimelt eelpoolmainitud asjaolu esile toomiseks natuke teiselt poolt vaadates. Inimesed, kes installeerivad endale Windowsi kõrvale linuxi ja üritavad seda kasutada nagu windowsi, kindlasti pettuvad ja kõiksugu kriitika on kerge tulema. Samamoodi "teiselt poolt" windowsile lähenedes jõuaks veelgi hullema tulemuseni.
Kommentaarid: 192 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
priit
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.07.2002 20:59:00 vasta tsitaadiga

Et asi väga filosoofiliseks ei läheks, toon välja põhjused miks mina linuxit windowsile eelistan icon_wink.gif

-seadistatavus. Mul on võimalus oma käe järgi sättida rohkem asju ja seda ka kohati lihtsamalt teha kui windowsis.
-kasutajamugavus. Otseselt sõltuvalt eelmises punktist (ja oma harjumustest icon_wink.gif.
-stabiilsus. winnt ja selle derivaatidega võrreldes muidugi suurt väga suurt vahet tavakasutaja jaoks enam ei ole
-viiruste puudumine icon_wink.gif
-odavus ja legaalsus. Ei pea ennas kellelegi võlgu olevana tundma ja ka tulevikus mitte BSA'd kartma
-draiveritega ümberkäimine ja ühilduvus. linuxis reeglina ei pea peale OS'i installi ühtegi draiverit installima ja neid saab suures osas installida/välja vahetada masinat restartimata. Üldine riistvara support on windowsil muidugi laiem (kuigu mitte niipalju, et see tavakasutajat eriliselt puududaks). Ühilduvuse poole pealt: Linux sööb näiteks palju suuremat hulka kõiksugu erinevaid failisüsteeme kui windows.
-konfigureerimine. Mulle meeldivad kindlates kohtades paiknevad tekstikujul konfiguratsioonifailid rohkem kui register ja akendes hiirega linnukeste tegemine.
-OS'i (distroga) kaasatulevate utiliitide/programmide hulk.

Asjad, millest linuxi all puudust tunnen:
-Mängud
-spetsiifiliste programmide puudumine/funktsionaalsus (lähe b harva vaja, aga siiski).

Viimase 2 asja pärast on ka mul siiski pira-windows koos piramängudega kusagil ketta nurgas vedelemas: mul pole raha et playstationit osta icon_wink.gif
Kommentaarid: 192 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eeRuheeRu
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.04.2002




sõnum 04.07.2002 22:09:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

line käske win-is on tegelikult unixi pealt maha viksitud


lihtsalt huvi pärast küsin, kumb oli enne, kas DOS või unix?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ivan Orav
HV vaatleja


liitunud: 03.07.2002




sõnum 04.07.2002 22:09:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

04.07.2002 20:59 priit kirjutas:


Poiss, kus avatar on? Mis see siis olgu, kohe avatar
hakkama! Ainult tibladel pole avatare.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
priit
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.07.2002 22:13:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

lihtsalt huvi pärast küsin, kumb oli enne, kas DOS või unix?


DOS on põhimõtteliselt Unix + CP/M ja natuke mudimist. Unix on kõva 20 aastat vanem.
Kommentaarid: 192 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
priit
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.07.2002 22:24:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

04.07.2002 15:02 agent53 kirjutas:
Nii, mul on praegu XP peal ja kõvakettal ruumi ~40gb üle. Tahaks teha linuxiga dualbooti. on's see kuidagi võimalik ilma kõvaketast tühjendamata?

Muidu pooldan ikka Wini (ainult XP'd, 2K ple proovind). Tahaks lihtsalt ära proovida linu. Aga ei saa aru mis mõte linul on kui sa seal midagi teha ei saa?


Linuxil on olemas utiliit nimega FIPS, mis võimaldab sul Windowsi partitsiooni (seda lõhkumata/datat hävitamata) poolitada/väiksemaks teha. Vähemalt FAT32 puhul see töötab, uuemad versioonid võibolla võimaldavad ka NTFS'i hakkida. See, kas sa linuxiga midagi tehtud saad, sõltub su enda viitsimisest ja ümberorienteerumisvõimest icon_smile.gif

Ahjaa, miks mul avatari pole? Ei ole viitsind otsida/maalida ja ega see mu lolli juttu targemaks kah ei teeks icon_wink.gif
Kommentaarid: 192 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Robot
Bännitud

liitunud: 05.11.2001




sõnum 04.07.2002 22:30:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

DOS on põhimõtteliselt Unix + CP/M ja natuke mudimist. Unix on kõva 20 aastat vanem.


Jah, Unix on toesti vanem, kuid, kuid, lihtsalt ei saa jalle
ja jalle lugeda sellist totrat arusaamist nagu oleks DOS
Unixi pealt maha kirjutatud. See on nome juba seetottu et
tegemist on absoluutselt teistsuguse ylesehitusega ning
sellel command line'l ehk command.com'l ehk command-shell'il
ehk command-interpreteril pole mitte midagi yhist Dos'i kui
operatsioonisysteemiga. Hilisemat, s.o. siis MS-Dos'i aga voib pidada juba taielikult Mark Zbikowski (vaata exe faili algusesse)katetooks (B.Gates oli ka asjast kaugel). Mark Zbikowski aga peaks veel endiselt MS's tootama, vahemalt moned aastad tagasi veel tootas.

Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
priit
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.07.2002 22:39:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:


Jah, Unix on toesti vanem, kuid, kuid, lihtsalt ei saa jalle
ja jalle lugeda sellist totrat arusaamist nagu oleks DOS
Unixi pealt maha kirjutatud. See on nome juba seetottu et
tegemist on absoluutselt teistsuguse ylesehitusega ning
sellel command line'l ehk command.com'l ehk command-shell'il
ehk command-interpreteril pole mitte midagi yhist Dos'i kui
operatsioonisysteemiga. Hilisemat, s.o. siis MS-Dos'i aga voib pidada juba taielikult Mark Zbikowski (vaata exe faili algusesse)katetooks (B.Gates oli ka asjast kaugel). Mark Zbikowski aga peaks veel endiselt MS's tootama, vahemalt moned aastad tagasi veel tootas.



OK, olen lugenud et M$DOS on Microsofti poolt ära ostetud QDOS (Quick And Dirty Operating System) mis olevat küll täiesti omalaadne, (otsast peale kellegi kirjutatud mitte millegi hack) kui tugevate Unix'i sugemetega (umbes nagu linuxi - unixi suhe).
Kommentaarid: 192 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lammas
HV veteran
lammas

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.07.2002 23:35:00 vasta tsitaadiga

Muideks väike tähelepanek.
Linuxigurud materdavad windoozat tunduvalt rohkem kui winimehed linuxit.
Seda olen ma ammu tähele pannud ja mitte selles foorumis.
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 05.07.2002 07:55:00 vasta tsitaadiga

Eks neil ole kadedus lihtsalt nii suur, sest tegelikult on win hulga parem kui see linuxi vennikestele meeldib. Ja priidu hoolealustele jääb vaid sügavalt kaasa tunda, tänu tema linuxi vaimustusele on tal win tundmine kehvem kui amet eeldaks ja selletõttu tugi oluliselt kehvem kui õige inimese käest saada oleks.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
priit
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2002 10:34:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

05.07.2002 07:55 XYZ kirjutas:
Eks neil ole kadedus lihtsalt nii suur, sest tegelikult on win hulga parem kui see linuxi vennikestele meeldib. Ja priidu hoolealustele jääb vaid sügavalt kaasa tunda, tänu tema linuxi vaimustusele on tal win tundmine kehvem kui amet eeldaks ja selletõttu tugi oluliselt kehvem kui õige inimese käest saada oleks.


Kuule ZYX, minu töö kvaliteedi yle pole veel kellelgi irisemist olnud ja mille põhjal sa järeldad, et mu windowsi "parandamise" oskused sellepärast viletsad on, et ma ise mõnda teist OS'i eelistan? icon_sad.gif Kas näiteks. Nissani autolukksepp , kes ise näiteks hoopis Fordiga sõidab, on sellepärast ebakompetntne ja kade? Kui hästi sa unixi-laadseid mitte-MS OS'e tunned, et nii kindlalt võid väita et Windows neist igati parem on?
Kommentaarid: 192 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2002 11:36:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

04.07.2002 22:39 priit kirjutas:
OK, olen lugenud et M$DOS on Microsofti poolt ära ostetud QDOS (Quick And Dirty Operating System) mis olevat küll täiesti omalaadne, (otsast peale kellegi kirjutatud mitte millegi hack) kui tugevate Unix'i sugemetega (umbes nagu linuxi - unixi suhe).

The "Microsoft Disk Operating System" or MS-DOS was based on QDOS, the "Quick and Dirty Operating System" written by Tim Paterson of Seattle Computer Products, for their prototype Intel 8086 based computer.

QDOS was based on Gary Kildall's CP/M, Paterson had bought a CP/M manual and used it as the basis to write his operating system in six weeks, QDOS was different enough from CP/M to be considered legal. (Tänaste, MS-i poolt peale surutud, seaduste kohaselt see enam legaalne ei oleks icon_biggrin.gif )

Microsoft bought the rights to QDOS for $50,000, keeping the IBM deal a secret from Seattle Computer Products.

_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 05.07.2002 13:32:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

05.07.2002 10:34 priit kirjutas:
tsitaat:

05.07.2002 07:55 XYZ kirjutas:
Eks neil ole kadedus lihtsalt nii suur, sest tegelikult on win hulga parem kui see linuxi vennikestele meeldib. Ja priidu hoolealustele jääb vaid sügavalt kaasa tunda, tänu tema linuxi vaimustusele on tal win tundmine kehvem kui amet eeldaks ja selletõttu tugi oluliselt kehvem kui õige inimese käest saada oleks.


Kuule ZYX, minu töö kvaliteedi yle pole veel kellelgi irisemist olnud ja mille põhjal sa järeldad, et mu windowsi "parandamise" oskused sellepärast viletsad on, et ma ise mõnda teist OS'i eelistan? icon_sad.gif Kas näiteks. Nissani autolukksepp , kes ise näiteks hoopis Fordiga sõidab, on sellepärast ebakompetntne ja kade? Kui hästi sa unixi-laadseid mitte-MS OS'e tunned, et nii kindlalt võid väita et Windows neist igati parem on?

Sa võtsid liiga palju asju täitsa otse sinu kohta käivaks, kuid sulle võin ette heita kasvõi seda, et sa väitsid nagu ei saaks win-is teksti hiirega ühest kohast teise vedada - ühest progest teise viia. Kui juba see sinu meelest lubatud pole, siis tekib kahtlus muu hooldustöö suhtes - võta heaks või pane pahaks, aga kahtlus tekib.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrez
HV veteran
Andrez

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2002 13:55:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

04.07.2002 11:11 CS kirjutas:
to andrez: mina olen istund arvuti taga millel on winxp ja ära tule seletama et see norm asi on. Mingi jupi arvutil välja vahetad siis kukub kisama kohe ja enam tööle ei lähe (v.a. kui uuesti installid windoza peale), explorer paneb ka päris tihti kokku, pidevalt on miskid error report saatmised ja igast muud jama veel nii et jah... windoza on saast ja jääb saastax ning microsoft teab seda isegi ja sellepärast kasutavad nad ka ise Linuxit


Jah ? jutulind. Ma olen istunud paarikümne masina taga kus pesitseb xp ja pole küll suuri probleeme märganud. Sa võid ju oma linuxit propageerida kuid mina ütlen, et kui mingi os minu masinas vastu peab siis on see hea os (experimente teen ma kõvasti ja just raua osas)
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
priit
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2002 14:01:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Sa võtsid liiga palju asju täitsa otse sinu kohta käivaks, kuid sulle võin ette heita kasvõi seda, et sa väitsid nagu ei saaks win-is teksti hiirega ühest kohast teise vedada - ühest progest teise viia. Kui juba see sinu meelest lubatud pole, siis tekib kahtlus muu hooldustöö suhtes - võta heaks või pane pahaks, aga kahtlus tekib.


Sa pole vist kunagi eriti X'i näinud? icon_smile.gif Ma väitsin, et Windowsis peab teksti ühest kohast teise kopeerimiseks majandama copy-paste valikute/shortcut'idega, X'i all aga mitte icon_smile.gif Sorry kui keegi mu jutust veel valesti aru sai...

[ Seda sõnumit muutis: priit on 05.07.2002 14:04 ]
Kommentaarid: 192 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 05.07.2002 14:34:00 vasta tsitaadiga

X all töötamisest on mu teadmised küll napid aga ega sul juhtumisi hiire parempoolne nupp ja selle kiirvalik ära pole ununenud. Selle tülikaks pidamine on minu silmis küll liialdus. Kuidagi tuleb ju ära fikseerida mida tahetakse üldse kopeerida ja kuhu kohta täpselt!
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
priit
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2002 14:42:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

05.07.2002 14:34 XYZ kirjutas:
X all töötamisest on mu teadmised küll napid aga ega sul juhtumisi hiire parempoolne nupp ja selle kiirvalik ära pole ununenud. Selle tülikaks pidamine on minu silmis küll liialdus. Kuidagi tuleb ju ära fikseerida mida tahetakse üldse kopeerida ja kuhu kohta täpselt!


Usu mind, ma tean väga hästi kuda windowsi all copy-paste käib. Ma ei ole öelnud, et see ebamugav oleks, X'iga (tglt see vist KDE omapära) käib see lihtsalt veel mugavamal kui asjaga ära harjuda. Fikseerimiseks tõmbad asja lihtsalt hiirega plokki ja keskmise (selle puudumisel 2 klahvi korragavajutamisega) muudkui copyd icon_wink.gif
Kommentaarid: 192 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 05.07.2002 14:48:00 vasta tsitaadiga

Siis tuleb ju win lahendust ikkagi täiuslikumaks pidada, sest lisaks võimaldab ta mitmeid sama elementaarseid, sama tihti kasutatavaid tegevusi (kui mitte muu, siis liigse vahelt kustutamine kohe kindlalt). Sinu lemmik - X - aga ainult kopeerimist.
Muidugi võib see olla maitse asi - kas on mõtet edasi väidelda?
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mawrec
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.04.2002




sõnum 05.07.2002 14:52:00 vasta tsitaadiga

kas on mõtet edasi väidelda?

Ei ole


Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
priit
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2002 15:01:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

05.07.2002 14:48 XYZ kirjutas:
Siis tuleb ju win lahendust ikkagi täiuslikumaks pidada, sest lisaks võimaldab ta mitmeid sama elementaarseid, sama tihti kasutatavaid tegevusi (kui mitte muu, siis liigse vahelt kustutamine kohe kindlalt). Sinu lemmik - X - aga ainult kopeerimist.
Muidugi võib see olla maitse asi - kas on mõtet edasi väidelda?


KDE window manageril on IMO rohkem funktsionaalsus kui windowsidel. Ja X ei ole minu lemmik, CLI on. Seda, et see ongi maitse asi ja maitsed on erinevad kirjutasin ma juba õige mitu messaget tagasi (enne kui tuli jutt, et ma windowsist midagi ei tea ja üldse loll olen). Pealegi on sinuga raske diskuteerida X (KDE) vs Windows kui sa neist ühte õieti näinudki ei ole... icon_wink.gif
Kommentaarid: 192 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 05.07.2002 15:09:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

05.07.2002 15:01 priit kirjutas:
tsitaat:

05.07.2002 14:48 XYZ kirjutas:
Siis tuleb ju win lahendust ikkagi täiuslikumaks pidada, sest lisaks võimaldab ta mitmeid sama elementaarseid, sama tihti kasutatavaid tegevusi (kui mitte muu, siis liigse vahelt kustutamine kohe kindlalt). Sinu lemmik - X - aga ainult kopeerimist.
Muidugi võib see olla maitse asi - kas on mõtet edasi väidelda?


KDE window manageril on IMO rohkem funktsionaalsus kui windowsidel. Ja X ei ole minu lemmik, CLI on. Seda, et see ongi maitse asi ja maitsed on erinevad kirjutasin ma juba õige mitu messaget tagasi (enne kui tuli jutt, et ma windowsist midagi ei tea ja üldse loll olen). Pealegi on sinuga raske diskuteerida X (KDE) vs Windows kui sa neist ühte õieti näinudki ei ole... icon_wink.gif

Näinud olen aga korralikult tööd teinud pole, seda tunnistan ausalt - vaatamata heale tahtmisele on siiamaani selleks liiga ajanappus kallal - kui selle asja ette võtan, siis veidi põhjalikumalt, et mitte väärmuljete mõju alla jääda. Mina sind lolliks pole pidanud - ainult liigset fanatismi linuxi suhtes kahtlustan --- see ei tohiks vist küll lolliks pidamine olla???
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
priit
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2002 15:16:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Näinud olen aga korralikult tööd teinud pole, seda tunnistan ausalt - vaatamata heale tahtmisele on siiamaani selleks liiga ajanappus kallal - kui selle asja ette võtan, siis veidi põhjalikumalt, et mitte väärmuljete mõju alla jääda. Mina sind lolliks pole pidanud - ainult liigset fanatismi linuxi suhtes kahtlustan --- see ei tohiks vist küll lolliks pidamine olla???


OK, sorry, ma sain järelikult ise asjast kohati vales kontekstis aru. Arvatavasti olengi linuxi koha pealt natukese fanaatilise suhtumisega, kuid üritan windosi lahmivast sõimamisest hoiduda. Nagu ma ka oma esimeses postis siit threadis mainisin, sõltub OS'i valik inimese enda harjumustest ja ei kehti üheselt tõekspidamised, et linux on keeruline kasutad, windows jookseb kogu aeg kokku, linuxi all ei saa midagi teha jt. Rohkem tolerantsi ja laiemat silmaringi icon_wink.gif
Kommentaarid: 192 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 05.07.2002 15:19:00 vasta tsitaadiga

Tore kui lõpuks teineteist paremini mõistame. icon_smile.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Robot
Bännitud

liitunud: 05.11.2001




sõnum 05.07.2002 22:36:00 vasta tsitaadiga

Mulle naiteks meeldib Win selle poolest rohkem et on kasutajasobralikum ja yhildub rohkema riist- ja tarkwaraga.
See et midagi peab "kasitsi seadistama" raagib ainult progejate tegemata toost (selles suhtes olen toesti pedant -tarkwara kohta esimene noue oleks kasutusmugavus).
Kuid tegelik point seisneb hoopis Inteli 80386 protected-mode "mysteeriumis" s.t malu adresseerimises ja seal on palju mille yle voiks vaielda.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eeRuheeRu
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.04.2002




sõnum 05.07.2002 23:31:00 vasta tsitaadiga

paraku küll, siiamaani kummitab inimesi 64Kilo müsteerium ja 640 kilo piir. Ja kõige kurjemates unenägudes käivad emm386 ja himem.sys käsikäes...
wähemalt m$ windooza keskkonnas

_________________
M:Corsair 512MB CL2 PC3200, Spire cooler WR3 90.-
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 184, 185, 186  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.