Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 180, 181, 182 ... 184, 185, 186  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad Linuxit või Windowsi?
Linux
30%
 30%  [ 208 ]
Windows
62%
 62%  [ 429 ]
muu..
7%
 7%  [ 50 ]
hääli kokku : 687

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2019 18:15:31 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas Win10 teemas, et kui Win7 extended support otsa saab siis läheb linuxile üle. Postitus ise näikse olevat kustutatud koos muu sinna juurde käinud aruteluga.

Mõtlesin huvipärast, et natuke nokiks ja prooviks, et kuidas on siis linuxis desktopiga, natuke joonistaks videokaardi fan curve ja prooviks mõnda mängu. Distroks Linux Mint (buntuline), latest ja greatest, arvuti AMD'd ja MSI'd täis.

* Desktop - täitsa okei üldiselt. Paha oli selles, et kui mäng fullscreenis kokku jooksis siis väga lihtsal viisil alt+tab vmt Windowsist tuttava lahendusega kaugele ei purjeta, ctrl+alt+F1..F7 ka ei funka. Ctrl+alt+esc muidugi teeb vajadusel puhta töö. Aga üldiselt... täitsa töötas.
* AMD videokaardi jaoks osutus kokkuvõttes töötavaks lahenduseks Radeon Profile (põmst sama nagu Afterburner). GUI oli kole nagu öö aga ajas asja ära. Paigaldamine tähendas aga näppude korralikult õliseks tegemist, erinevaid pakke ikka sai mööda netti taga ajada, mitmeid korda googeldada jne. Install ise oli ka tegelikult koodist asja kokkukompileerimine. Ei pruugi algajale just kõige lihtsam olla.
* Mängud või mis iganes 3D-nodi - näpuotsaga proovisin, Unigine Valley töötas kenasti. Quake Championsi käima ei saanud kiirelt (uurimiseks jäi, et mida "no gpu supporting d3d10_feature_level_9_1" veateate tagant otsida) kuigi Lutris seda võimaldab. Steamis olid palju mängud kenasti linuxi-kompatiiblid.

Liiga palju oli vaja erinevates kohtades langetada endiselt otsuseid, et kui nüüd on Buntu see ja see versioon siis kopeeri-pasteeri neid ridu, kui too siis tee midagi kolmandat. FFS, ma tahan mängu käima saada või mingit softi installida, mitte langetada otsuseid, mis üldse ei koti. Hea küll, MacOS lihtsust ei ootaks aga võiks ju nagu Windowsis saada suhteliselt lihtsalt asju paigaldada. Kusjuures ega pakihaldurist päris palju asju saab ka. Aga varem või hiljem saab endiselt käised üles käärida ja kapoti alla sukelduda. Kusjuures mul oli seda kõike tglt suhteliselt lihtne teha kuna enda põhitöö käibki mustades akendes kus valged read jooksevad. Aga vähese käsureakogemusega võib just mängu-osa endiselt vaevaline olla. Igasugune pirafilmide vahtimine, veeb jmt sodi käib muidugi pea veatult.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2019 16:41:46 vasta tsitaadiga

Nii ta on. See mulle linuxis meeldib, et peaaegu kõik saab distro repost pakina peale lasta, uuendused tulevad sealt samast ja uuendus ei kirjuta tuimalt vana konfi üle vaid hoiatab kui konfifail on muutunud ja laseb siis kasutajal otsustada, mis ette võtta.
Samas see niiväga ei meeldi, et kui asja distro repost pakina ei saa, siis üldjuhul nii lihtsasti ei pääse, et võtad kuskilt binary ja töötab, enamasti tuleb siis alustuseks manuaalselt mustmiljon dependency-t lahendada ja siis asi kokku kompileerida ja vahel on vaja seda tegevust peale uuenduste installimist korrata. Windows on asjad selles mõttes kuidagi mõistlikumalt lahendanud, et API on backward compatible
Näppude õliseks tegemine on linuxi puhul muidugi nii võlu kui valu. Võlu seisneb selles, et vahel tuleb käsi lausa küünarnukini õli sisse pista, aga saab asjad lõpuks tööle. Valu on selles, et käe küünarnukini õli sisse pistmise vajadus tekib pahatihti ka seal kus seda ei ootaks, eriti puudutab see riistvara töölesaamist, kui see out of the box tööle ei hakka.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007



Online

sõnum 08.01.2019 17:24:54 vasta tsitaadiga

ma ei tea, aga mul viimaselajal pigem töötab erinev riistvara out of the box pigem ubuntu kui windowsi all. ei mäleta millal viimati ubuntu peal mingeid drivereid taga ajasin.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2019 17:35:00 vasta tsitaadiga

Ma sain ca 5 aastat tagasi paar unetut ööd veeta, kui ubuntu võrgukaardiga sõbraks ei tahtnud saada. Polnud muidugi päris tavalise kodukasutaja case, nimelt panin masinasse kaks ühesugust võrgukaarti. Ükshaaval masinasse pannes mõlemad töötasid, kui mõlemad korraga panna siis ubuntu nendega hakkama ei saanud. Ei mäletagi enam kuidas see olukord lõpuks lahendatud sai, aga näpud said ikka korralikult õliseks.
Hilink netipulgaga oli ka mingi keberniit, sellega vist ei saanudki lõpuks tööle ja lasin pulgale mingi vanema mitte-hilink FW peale
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2019 18:02:04 vasta tsitaadiga

Riistvara tundis Mint jah kenasti ära, kui linnutada installil "install proprietary drivers" siis oli kohe peale esimest booti AMD videokaardi draiverid näiteks olemas ja mängud töötasid. Steamis native linuxi mängudega oli ka lihtne, kõik käis samamoodi nagu Windowsis. Seni on mittenative Quake Champions see, mida pole veel käima saanud.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 08.01.2019 19:18:21 vasta tsitaadiga

jaank, Baeskades, teiega on lihtne. teil pole kiikse.
tagasi üles
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007



Online

sõnum 08.01.2019 21:59:42 vasta tsitaadiga

ma ei tea millele sa vihjad, aga kõik peenemad heli asjad on siiamaani töötanud ilusti.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 09.01.2019 00:44:18 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
ma ei tea millele sa vihjad, aga kõik peenemad heli asjad on siiamaani töötanud ilusti.


esri, leica? //nende pruukijad tevad kõige kõvemat kisa, et linux ei kõlba kuskile.

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2019 12:24:32 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:
Riistvara tundis Mint jah kenasti ära, kui linnutada installil "install proprietary drivers" siis oli kohe peale esimest booti AMD videokaardi draiverid näiteks olemas ja mängud töötasid. Steamis native linuxi mängudega oli ka lihtne, kõik käis samamoodi nagu Windowsis. Seni on mittenative Quake Champions see, mida pole veel käima saanud.
Nüüd jälle uurisin sutsu edasi. Vaikimisi tulevad AMD GPU draiverid kiirendavad 3D'd "mingil määral", tuleb ikka AMD enda lehelt õiged draiverid sikutada (oh üllatust :)). Mint'iga oli mõningasi "aga"-sid, esiteks tuli AMD installiskripti mudida sest oli vaid Ubuntu jaoks mõeldud. Sellest sai küll mööda aga ühel hetkel tuli deb-hell koju ja viitsimine sai otsa. Lihtsam oli proovida Ubuntuga, et kõik oleks võimalikult lihtne - ei viitsi kodus ssisuliselt sama asjaga jätkata, millega niigi tööpäevad täidetud on. Ubuntuga QC käivitub aga ca 30 fpm'i pole just väga mängitav. Jätkub...
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
simon10362
HV vaatleja

liitunud: 02.01.2013




sõnum 14.01.2019 11:54:11 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
jaank kirjutas:
ma ei tea millele sa vihjad, aga kõik peenemad heli asjad on siiamaani töötanud ilusti.


esri, leica? //nende pruukijad tevad kõige kõvemat kisa, et linux ei kõlba kuskile.

Spoiler Spoiler Spoiler


Ei saagi töötada sest firmware nendele jubinatele on üldjuhul kirjutatud MACile või Windoosale. Mis tähendab et kui sa Linuxiga neid mõistlikult jooksutada tahad, ole valmis driver softi ise kirjutama hakkama. Aga see muidugi pole üldse mõistlik. Tavakasutaja jaoks ongi üldiselt see use case jääda eelneva 2 peale.

Muud sellised administraatori laadsed nagu mina istume mõnusalt oma Linuxis edasi. Ja üldjuhul pelamist ja mega soundsüsteemiga mussi kuulamist seal pole.

Isiklikult on mul selle jaoks eraldi masin Win10'ga. Küll aga töö jaoks ja kool on Linux.

PS. Ära usu neid kes siin ülistavad Linuxit üle kõige. Ta on väga hea OS, ma ise ka jumaldan teda. Arendustöö jaoks lihtsalt parim. Aga nagu juba öeldud. Igal asjal oma use case, ja antud juhul üle keskmise heliseadet Linuxis kasutada ei saagi. (No saab aga nagu sa ka ise ütlesid, see on sihuke poolkõva sodi mis heli ta teeb, olen ise ka kogenud). Ja ausalt juurde veel. Ega need ettevõtted ise ka teavad kus nende customerbase istub, mitte Linuxis.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 14.01.2019 12:50:34 vasta tsitaadiga

Kõrvalpõige: Mille poolest linux arendamiseks parem on kui näiteks macos?
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.01.2019 12:59:21 vasta tsitaadiga

simon10362, olen ise ka jõudnud samadele järeldustele. kui oled it-adminn ja progeja siis on linux ideaalne töökeskkond. Kui ei kuulu mainitud nimetajaga seltskonda siis ära herilasepesa torgi. // ära seda kusagil kõvasti ütle, selle eest saab bänne teatud foorumitetst

tsitaat:

Ega need ettevõtted ise ka teavad kus nende customerbase istub, mitte Linuxis.



Apple lõpetas normaalsete korpuste/mobode tootmise, siis nüüd istuvad kõvemad kutid hackintoshi ja/või freebsd peal.
Nii et freebsd jaoks peaks draivereid saama. iseasi kui vanale rauale.
tagasi üles
simon10362
HV vaatleja

liitunud: 02.01.2013




sõnum 14.01.2019 12:59:43 vasta tsitaadiga

Egas tegelikult vahet polegi. Võibolla olekski pidanud ütlema et igasugune UNIXi laadne sobib. Ma olen lihtsalt ise linuxi fänn selles osas.

Vim.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2019 13:00:23 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Kõrvalpõige: Mille poolest linux arendamiseks parem on kui näiteks macos?


Oleneb mida sa arendad.
Aga üldiselt olen mina seda meelt, et vahendid sh. ka OS tuleb valida vastavalt vajadusele mitte hakata vajadusi vahendite järgi kohandama.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.01.2019 13:18:10 vasta tsitaadiga

sakinaga, macos on nuditud. selleks et see arenduseks kõlbaks on vaja regada end apple arendajaks muidu ei saa arenduse softile ligi.

linux/unix keskkondadel ei ole mingeid probleeme ega takistusi selle kohal.

Linuxi ainus ja suurim probleem on DRAIVERID tarkvaras probleemi ei ole, see on kohati paremgi kui teistel.

pingviinil on selline tore asi jack2, ilma sellita ei lahenda taolisi probleeme nagu see: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=742087

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 14.01.2019 13:41:44 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
sakinaga, macos on nuditud. selleks et see arenduseks kõlbaks on vaja regada end apple arendajaks muidu ei saa arenduse softile ligi.
icon_eek.gif
Ilmselt pead silmas Macos storesse rakenduste üleslaadimist? Minuteada ei saa ka linuxis Macos storesse rakendusi laadida, isegi Apple arendaja kontoga mitte.

Aga täitsa huvitaks, mis softile ligi ei saa macOS-s.

Vihjena võin öelda, et macOS on samuti unixiline icon_wink.gif
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.01.2019 13:55:53 vasta tsitaadiga

sakinaga, teatud utillite, kompilaatoreid, IDE't ja teeke ei saa kätte, kui pole arendajaks registreerinud.

ma kunagi virtualiseerisin lumist kassi, selle vaikimisi paigaldusel ei olnud midagi, mis oleks pannud tööle taolise koodi //minu kunagine spoerdis...


viimati muutis olavsu1 14.01.2019 14:06:14, muudetud 1 kord
tagasi üles
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 14.01.2019 14:01:57 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
sakinaga, teatud utillite, kompilaatoreid, IDE't ja teeke ei saa kätte, kui pole arendajaks registreerinud.
Räägime nüüd konkreetsemalt, mida ei saa macOS-s kätte aga Linuxis saab?
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.01.2019 14:10:51 vasta tsitaadiga

sakinaga, sa ei saa aru mida IDE tähendab?
tagasi üles
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2019 14:12:20 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:

Aga üldiselt olen mina seda meelt, et vahendid sh. ka OS tuleb valida vastavalt vajadusele mitte hakata vajadusi vahendite järgi kohandama.
Just täpselt.

olavsu1, sul on asjad natuke sassis. Arendus on mingil määral tööajaamas olevaid softi, IDEsid, käsureaklient jmt. Lisaks vajadusel virtualiseerimine. Suur osa käib üldse tööst kusagil "eemal", kuhu siis ssh, giti, IDE või muu sobivad riistaga minnakse. Ning seda saab üldiselt igasuguse klientoperatsioonisüsteemiga teha.

Apple asjade arendamiseks on jah vaja mäkki, seega on arenduses isegi Maci mõnes mõttes isegi kõige parem kasutada kuna valik on kõige laiem. :) Aga üldiselt kui just Apple arendaja pole ja firma policy midagi peale ei suru siis kasutatakse väga erinevaid asju tööjaamades. Ja see on täitsa okei, pole vahet, kas haamri vars on punast või sinist värvi. Loeb see, kuidas nael saab sisse löödud.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 14.01.2019 14:16:11 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
sakinaga, sa ei saa aru mida IDE tähendab?
Saan, ma küsisingi konkreetset näidet. IDE on üldine mõiste.
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.01.2019 14:29:51 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:

Suur osa käib üldse tööst kusagil "eemal".


Ma siiski tean, mis asi klient-server systeem on. suured ainult seda pruugivadki. Lokaalses kastis pole kogu opsüsteemi. ainult niipalju on et telnet-ssh toimib. Peale edukat sisselogimist tuleb kõik mõne Blue Gene pealt, ja kogu töö toimub seal kusagil blue gene mälus ja ketastel.

sakinaga,

Xcode. ja kõik mis sellega kaasneb.
tagasi üles
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2019 14:38:04 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:

Ma siiski tean, mis asi klient-server systeem on. suured ainult seda pruugivadki. Lokaalses kastis pole kogu opsüsteemi. ainult niipalju on et telnet-ssh toimib. Peale edukat sisselogimist tuleb kõik mõne Blue Gene pealt, ja kogu töö toimub seal kusagil blue gene mälus ja ketastel.
See on tore, et seda tead. Aga muu on ikka paras segapudru. Üldse - mis need "suured" on? Microsoft? SAP? Oracle? Redhat? Nortal? AS Cybernetica?
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dev Grex
HV Guru

liitunud: 29.07.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2019 14:48:59 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Xcode ja selle utiliitide jaoks küll pole vaja kuskile regada ega sisse logida.

_________________
Keeletoimetamine
Taimetoitlane
Kommentaarid: 343 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.01.2019 15:03:27 vasta tsitaadiga

s1c2i3m4m5 kirjutas:

Xcode ja selle utiliitide jaoks küll pole vaja kuskile regada ega sisse logida.


miks minut seda nõutakse? logista ikka appleid'ga sisse enne, kui midagi saad.

ma pidin endale apple arendaja konto tegema, enne kui üldse midagi sain.

praegu visatakse ka mulle login ette.

Baeskades pidasin suurte all silmas ettevõtteid, kus töötajaid 2 tuhat ja rohkem. Kolmemehe firmades ei anna klient-server süsteem teab mis säästu.
tagasi üles
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 180, 181, 182 ... 184, 185, 186  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.