Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 309, 310, 311 ... 575, 576, 577  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 18.09.2019 18:02:23 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
hinna osas, sa ostadki napilt alla 400€ plate? icon_eek.gif

Flab kirjutas:
Kui seda 5+ aastat käitada, siis miks-mitte icon_cool.gif

Umbes 7 on plaanis aga eks näis. Paariaastaseks kasutamiseks tõesti pole mõtet nii kallist osta.
londiste kirjutas:
mm, tomorrow ise on palju rääkinud kuluefektiivsusest ja sama on kogu am4 kohta väga palju räägitud.
150€ odavam plate (mis peaks olema tehtav minimaalsete mööndustega) lubaks näiteks prose osas 3800x asemel 3900x peale minna.
eks igaüks otsustab oma asjad ise, lihtsalt tundus mõneti üllatav.

x570 5a lõikes ei tundu väga heade väljavaadetega. pci-e 4.0 küll aga ddr5 peaks järgmise aasta-paari jooksul kohale jõudma.

Olen uue platvormi ostnud tavaliselt alati mälustandardi eluea lõpus. DDR1 (Sempron, Athlon X2) olid küll varasemalt. DDR2 jätsin vahele. DDR3 samuti eluea lõpus (2500K) ja nüüd DRR4 samuti paar aastat enne DDR5.
Uus mälustandard ainult kõlab paberil ilusalt. Reaalsuses on nagu iga uue tehnoloogiaga - kõrge hind, mitte piisav edasiminek vs eelnev, saadavus, universaalne tugi (AMD ja Intel mõlemad) jne.
Optimistlikult on esimene DDR5 mainstream tugi alles 2021 ja ma olen väga kahtlev selles osas kas saadavus on hea, kas hind on sama või odavam vs DDR4 ja kas kiirusetõus õigustab ootamist.
Pealegi oma olen 2500K peal olnud alates 2012 aastast alates. 7 aastat on igavik arvutitehnoloogia osas. Ma ei hakka veel 2 aastat ootama DDR5 järgi, sest 2500K juba pidurdab tugevalt. Eriti kui DDR5 eelised on küsitavad non-APU olukorras.

Mis puutub B450+3900X siis tehniliselt jah oleks odavama emaplaadi arvelt saanud suurematuumalise prose ja ehk ka kiirema või suuremamahulise mälu. Samas arvan, et tead isegi, et 3900X saadavus on olematu.
Samas oleks see siis balansist väljas olnud. Odav plate, kallis prose, keskmised mälud.
Hetkel on kallim emaplaat, kallim prose ja keskmised mälud. 400+325+220 (hetkel mälud 110. Järgmine kuu teine 110 kuna ma läksin üle eelarve icon_lol.gif

rmc kirjutas:
Tomorrow, puhul arvaks, et otsustavaks sai garantii pikkus vmt.?

3700X vs 3800X on ka küsimärk mujaoks, isiklikult.

3800X sain 325€ eest foorumist. Jahutit mul pole vaja kuna Hyper 212 olemas koos AM4 mounting kitiga ja garantii osas on prosed ühed kõige vähem garantiid vajavad. Kuigi müüja komme lugedes ei tohiks ka garantii kasutamine takistus olla. Karp on rohkem iluasi. Ryzen 9 või TR karbi eest maksaks küll aga Ryzen 3,5 & 7 ja Inteli oma eest mitte.

Emaplaadi osas said otsustavaks featuurid, BIOS uuenduste kiirus, jahutuslahendus ja perf/käitumine boostimisel. Olen alati tahtnud dual BIOS platet. See annab teatud meelerahu kui sa tead, et halb flash ei bricki platet. Lisaks socketed BIOS mis tähendab, et ma pole laulatatud tootja kiibi suurusega ja võin tulevikus socketisse panna suurema BIOS kiibi.
Ja kui mingi planeediseisuga mõlemad BIOS-id ära brickida saab uue kiibiga ikka plate ellu äratada. Lisaks dip switchid käsitsi lülitamiseks nende vahel.

Debug LED on samuti kasulik eriti mälu testimisel. Odavamatel platedel on lihtsalt error LED. Jah näitab, et ei boodi aga mis säte täpsemalt vale on pead ise nuputama.
Lisaks Sabre DAC platel kuna plaanin hüljata Creative helikaardi ja nende mõttetud draiverid.
Tulevikukindluse osas ka 2.5G LAN kui ISP hakkab mingi hetk pakkuma kiiremat kui 1G netti läbi kaabli. Mitte, et ma kogu aeg seda kasutaks siis aga periooditi kuluks ära. Ei pea eraldi võrgukaarti hakkama ostma.
Samamoodi 3 M.2 pesa, et tulevikus vabaneda SATA kasutamisest kas osaliselt või täielikult.
Ühtlasi oli vaja vähemalt 8 USB porti pluss varu tuleviku jaoks.

Kõik loetletud põhjused on need miks ma valisin just selle plate mitte nt 100€ B450 või 200€ X570.
Kui nüüd võtta aluseks 200€ X570, lisada sinna 90€ 10G võrgukaart, 50€+ helikaart, 50€+ USB 3.1 g2 kaart jne siis kasvab hind ikka sama 400€ kanti mis Master maksis.

Boonusena 12 faasiline mitteduubeldatud VRM mis talub tulevikus ka suurematuumalisi prosesid ilma mureta. Lisaks finned heatsinkid.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 18.09.2019 19:29:01 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
londiste kirjutas:
hinna osas, sa ostadki napilt alla 400€ plate? icon_eek.gif

Flab kirjutas:
Kui seda 5+ aastat käitada, siis miks-mitte icon_cool.gif

Umbes 7 on plaanis aga eks näis. Paariaastaseks kasutamiseks tõesti pole mõtet nii kallist osta.
londiste kirjutas:
mm, tomorrow ise on palju rääkinud kuluefektiivsusest ja sama on kogu am4 kohta väga palju räägitud.
150€ odavam plate (mis peaks olema tehtav minimaalsete mööndustega) lubaks näiteks prose osas 3800x asemel 3900x peale minna.
eks igaüks otsustab oma asjad ise, lihtsalt tundus mõneti üllatav.

x570 5a lõikes ei tundu väga heade väljavaadetega. pci-e 4.0 küll aga ddr5 peaks järgmise aasta-paari jooksul kohale jõudma.

Olen uue platvormi ostnud tavaliselt alati mälustandardi eluea lõpus. DDR1 (Sempron, Athlon X2) olid küll varasemalt. DDR2 jätsin vahele. DDR3 samuti eluea lõpus (2500K) ja nüüd DRR4 samuti paar aastat enne DDR5.
Uus mälustandard ainult kõlab paberil ilusalt. Reaalsuses on nagu iga uue tehnoloogiaga - kõrge hind, mitte piisav edasiminek vs eelnev, saadavus, universaalne tugi (AMD ja Intel mõlemad) jne.
Optimistlikult on esimene DDR5 mainstream tugi alles 2021 ja ma olen väga kahtlev selles osas kas saadavus on hea, kas hind on sama või odavam vs DDR4 ja kas kiirusetõus õigustab ootamist.
Pealegi oma olen 2500K peal olnud alates 2012 aastast alates. 7 aastat on igavik arvutitehnoloogia osas. Ma ei hakka veel 2 aastat ootama DDR5 järgi, sest 2500K juba pidurdab tugevalt. Eriti kui DDR5 eelised on küsitavad non-APU olukorras.

Mis puutub B450+3900X siis tehniliselt jah oleks odavama emaplaadi arvelt saanud suurematuumalise prose ja ehk ka kiirema või suuremamahulise mälu. Samas arvan, et tead isegi, et 3900X saadavus on olematu.
Samas oleks see siis balansist väljas olnud. Odav plate, kallis prose, keskmised mälud.
Hetkel on kallim emaplaat, kallim prose ja keskmised mälud. 400+325+220 (hetkel mälud 110. Järgmine kuu teine 110 kuna ma läksin üle eelarve icon_lol.gif

rmc kirjutas:
Tomorrow, puhul arvaks, et otsustavaks sai garantii pikkus vmt.?

3700X vs 3800X on ka küsimärk mujaoks, isiklikult.

3800X sain 325€ eest foorumist. Jahutit mul pole vaja kuna Hyper 212 olemas koos AM4 mounting kitiga ja garantii osas on prosed ühed kõige vähem garantiid vajavad. Kuigi müüja komme lugedes ei tohiks ka garantii kasutamine takistus olla. Karp on rohkem iluasi. Ryzen 9 või TR karbi eest maksaks küll aga Ryzen 3,5 & 7 ja Inteli oma eest mitte.

Emaplaadi osas said otsustavaks featuurid, BIOS uuenduste kiirus, jahutuslahendus ja perf/käitumine boostimisel. Olen alati tahtnud dual BIOS platet. See annab teatud meelerahu kui sa tead, et halb flash ei bricki platet. Lisaks socketed BIOS mis tähendab, et ma pole laulatatud tootja kiibi suurusega ja võin tulevikus socketisse panna suurema BIOS kiibi.
Ja kui mingi planeediseisuga mõlemad BIOS-id ära brickida saab uue kiibiga ikka plate ellu äratada. Lisaks dip switchid käsitsi lülitamiseks nende vahel.

Debug LED on samuti kasulik eriti mälu testimisel. Odavamatel platedel on lihtsalt error LED. Jah näitab, et ei boodi aga mis säte täpsemalt vale on pead ise nuputama.
Lisaks Sabre DAC platel kuna plaanin hüljata Creative helikaardi ja nende mõttetud draiverid.
Tulevikukindluse osas ka 2.5G LAN kui ISP hakkab mingi hetk pakkuma kiiremat kui 1G netti läbi kaabli. Mitte, et ma kogu aeg seda kasutaks siis aga periooditi kuluks ära. Ei pea eraldi võrgukaarti hakkama ostma.
Samamoodi 3 M.2 pesa, et tulevikus vabaneda SATA kasutamisest kas osaliselt või täielikult.
Ühtlasi oli vaja vähemalt 8 USB porti pluss varu tuleviku jaoks.

Kõik loetletud põhjused on need miks ma valisin just selle plate mitte nt 100€ B450 või 200€ X570.
Kui nüüd võtta aluseks 200€ X570, lisada sinna 90€ 10G võrgukaart, 50€+ helikaart, 50€+ USB 3.1 g2 kaart jne siis kasvab hind ikka sama 400€ kanti mis Master maksis.

Boonusena 12 faasiline mitteduubeldatud VRM mis talub tulevikus ka suurematuumalisi prosesid ilma mureta. Lisaks finned heatsinkid.


Ise oleks vast pannud 100eurot otsa ja võtnud juba AsRock Creator emaplaadi. Saad 2xThunderbolt pesa + 10G Aquantia LAN lisaks tava lanile, korraliku helikaardi ja kamalaga muud mudru. Eriti kui plaanis hoida üle 5.a.
Samas ASRocki kvaliteet ja support on küsitavad vs mõni kõvem brand.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 18.09.2019 20:37:52 vasta tsitaadiga

Ma lasin ka oma X570 Aorus Pro-le viimase biosi peale. 3700x-iga läks boost 4367 pealt 4391 peale. Suht savi kuna nagunii on manuaalne oc 4,2ghz 1,2v. Hea jahe ja kiire.
Sain garantiist micron d-die mälude asemele samung b-die, mis klokkub isegi vähem kui see micron enne. Vähemalt selle X570 Aorus Pro peal. Võimalik, et teen ise midagi valesti aga savi ka. 4X8Gb 3200C16 töötab probleemideta. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Longero
Aeg maha 20

liitunud: 04.02.2011




sõnum 18.09.2019 22:53:13 vasta tsitaadiga

Minuarust, juhul kui tahta pikaajalist platvormi siis just x399 on selleks sobiv. Hiljem lihtsalt lisad vajaliku riistvara PCIe slotti ja valmis.... pole vaja hakata emaplaati vahetama kui vaja muudatusi teha. Mulle igatahes meeldib nii asjale läheneda ja mitte platet uuendada iga tilulilu pärast.
_________________
Win ISO'd ja uuendused https://www.dropbox.com/sh/9g4dwg9k1mql1wu/AADJWO3QN8p21CZsq9cZl0gca?dl=0
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 18.09.2019 23:06:13 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Ise oleks vast pannud 100eurot otsa ja võtnud juba AsRock Creator emaplaadi. Saad 2xThunderbolt pesa + 10G Aquantia LAN lisaks tava lanile, korraliku helikaardi ja kamalaga muud mudru. Eriti kui plaanis hoida üle 5.a.
Samas ASRocki kvaliteet ja support on küsitavad vs mõni kõvem brand.

USB porte vähe minu jaoks. TB3 kena küll aga mul pole hetkel ja pole ka plaanis hankida ühtegi TB3 seadet. Pealegi USB4 integreerib suuresti TB3 featuurid ja on ilmselt odavam. Kui see juhtub on ilmselt mõttekam osta USB4 lisakaart. Aga see on pea sama kauge teema hetkel kui DDR5. Ehk siis mitte enne 2021.

10G lan on kena. Helikaardi osas tundub hoopis kehvem olema. Küll sama Realtek 1220 aga puudub DAC.
VRM on veidi nõrgem aga see pole määrav. Küll aga on heatsinkid üsna mõttetud selle raha eest.
Kummaline ka see, et M.2 ohverdatud rohkemate SATA portide nimel.

Longero, Mul oli ka X399 kaalumisel. Spetsiifiliselt Zenith Extreme+2920X. Põhjusi miks ma seda teed ei läinud oli mitmeid: emaplaadi suurus (E-ATX vs ATX). Vajadus muretseda uus jahuti (Dark Rock Pro 4 TR4 versioon) ja tegelemine UMA vs NUMA mäluhaldusega eksisteerivatel prosedel.
Lisaks ma pole LGA socketi fänn. Liiga lihtne pinne katki teha ja probleem prose istutamisega sinna mitu korda, sest esimese korraga ei loe ehk kõiki mälukanaleid välja. Lisaks miinimum 4 pulka peab olema, et quad channel ram toimiks.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Aeg maha 20

liitunud: 04.02.2011




sõnum 18.09.2019 23:37:39 vasta tsitaadiga

Vaatasin ka seda Zenith Extreme platet, aga kasutajate hinnangud on hävitavad ja plated koolevad. Mul hea suur kast, mahub kõik moon mis hing ihaldab probleemivabalt ära, ekstra sai investeeritud sellesse.
Kuskil oli hea artikkel, aga ei pannud järjehoidjatesse, kas quad channel'i puhul on kasulikum 4 vs 8 pulka, mingi värk igatahes oli sellega?
Vaatasin huvipärast mälusi X399 Taichi'le, (suvaline) Flare X https://www.gskill.com/specification/165/170/1535963590/F4-3200C14Q-32GFX-Specification Tested Speed 3200MHz ja SPD Speed 2400MHz.... kas mida lähemal on SPD Speed number Tested Speed numbrile seda parem?
Ja näit 64 GB komplekti pole üldse 3200 kiirusega, Flare X seeria pidavat AMD jaoks ok olema.

_________________
Win ISO'd ja uuendused https://www.dropbox.com/sh/9g4dwg9k1mql1wu/AADJWO3QN8p21CZsq9cZl0gca?dl=0
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 19.09.2019 00:03:02 vasta tsitaadiga

spd speed on jedec/ametliku speci järgne. see on praktiliselt kõigil mäludel 2133 või 2400. põhiline küsimus selle juures on, et ddr4 peaks olema 1.2v.
suuremad kiirused on pea täielikult 1.35v pealt ja seega ei ole tehniliselt niikuinii ametliku speci järgi legit. suuremad kiirused on bios/uefis automaatselt seadistatavad xmp/doch kaasabil.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rv30
HV kasutaja

liitunud: 24.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2019 08:11:40 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

10G lan on kena. Helikaardi osas tundub hoopis kehvem olema. Küll sama Realtek 1220 aga puudub DAC.
VRM on veidi nõrgem aga see pole määrav. Küll aga on heatsinkid üsna mõttetud selle raha eest.
Kummaline ka see, et M.2 ohverdatud rohkemate SATA portide nimel.

DAC on absoluutselt igal platel, küll mitte Sabre ES9118 kiibil.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 19.09.2019 08:40:06 vasta tsitaadiga

rv30, Vabandust pidasin silmas jah spetsiifiliselt Sabre DAC.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
Kreisi kasutaja
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2019 09:40:06 vasta tsitaadiga

Delli EPYC2 serverite launch täna kell 12
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
murjam
HV kasutaja

liitunud: 09.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2019 23:49:08 vasta tsitaadiga

Kas ryzen 3600 puhul on temperatuuride kõikumised(36C ja äkki 45C, vahepeal isegi 50C) idles normaalsed? nö temperatuur hüpleb.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 19.09.2019 23:55:29 vasta tsitaadiga

murjam, jah, see on normaalne.
tuumadele lastakse boost taktide ajaks sisse võrdlemisi kõrge pinge, üle 1.4v on tavaline nähtus. arvestades ka kivi väikese pindalaga, siis see vooluhulk sinna sisse ajada tekitab vältimatult hüppe temperatuuris.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
murjam
HV kasutaja

liitunud: 09.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2019 00:06:11 vasta tsitaadiga

Tundub, et midagi on siiski valesti. Olen paar päeva rahulikult probleemideta Total War Warhammer 2-te mänginud. Enam kahjuks ei saa, must ekraan pidevalt ees. Proovisin käivitada UserBenchMarki, sama lugu. Niikui koormus taha tuleb on must ekraan, mis allub vaid restardile.

viimati muutis murjam 20.09.2019 00:06:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 20.09.2019 00:06:21 vasta tsitaadiga

Nonii. Sain kah siis testbenchi ülesse ja kohe limiite katsuma icon_smile.gif
Paistab, et max IF klokk on mul 1867Mhz. 1900Mhz peal enam pilti ette ei võta kuigi võibolla mingeid sätteid muutes saab selle piisavalt stabiilseks. Hetkel veel ei tea.
Seega panin mälud praegu 3733Mhz 16-19-18-36 1T @ 1.45v et jookseks 1:1 IF klokiga. Latentsus on hetkel kahjuks 70ns ja ma pole peale primary taimingute subtaiminguid veel näppinud.

CineBench R20's teeb 5000+ MT ja 524 ST mis on vist üsna ok thumbs_up.gif
Max boost on 4550Mhz sõltuvalt workloadist kas ühel või kahel tuumal. Kui kõik tuumad on 100% koormuse all pikemalt, siis allcore klokk on kuskil 4.2-4.3Ghz ringis.
Tempid on üldiselt alla 80c max aga mounting pressure pole just parim hetkel Hyper 212-ga.

Homme pole aega näppida. Nädalavahetusel on rohkem aega tegeleda ja otsida paremaid sätteid.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran
KrikU

liitunud: 14.12.2001




sõnum 20.09.2019 09:49:45 vasta tsitaadiga

Cinebench R20 524 ST on väga solid thumbs_up.gif Huvitaks ka kuidas teistel selles benchmarkis läheb. All core täis koormusel MT testis on tempid kõrged ja vajab korralikku jahutust. Mängud ei aja eales sellist koormust CPU peale icon_idea.gif
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2019 11:55:22 vasta tsitaadiga

EDIT:
Tomorrow kirjutas:
Tempid on üldiselt alla 80c max aga mounting pressure pole just parim hetkel Hyper 212-ga.

Kuidas H212 üldse AM4 peale vägistasid?
Turbo mudeli (2 fänniga) korral sai mul julgus enne otsa kui selle suutsin AM4-le jõudu kasutades peale väänata..

Freezer 34 sai valitud Wendelli video (Level1Techs @ YT) põhjal, heatpiped peaks jooksma täpselt "õigesti".
/EDIT


Pulli pärast tegin ka proovi suurest boost kellade hirmujuttude pärast:

Single Core
Spoiler Spoiler Spoiler


Multi-core
Spoiler Spoiler Spoiler


Emaplaadiks MSI X470 Gaming Pro, ComboPI 1.0.0.3ab (ehk siis värskeim mitte-beta), jahutiks on "värske õhu" (=laua peal lahtiselt) käes Kryonaudiga pasteeritud Arctic Freezer 34, kuid mäludeks kõigest 2400MHz B-die 64GB-ne kit

_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box

M: AMD Ryzen™ 9 7900X Desktop Processor
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2019 11:59:55 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

ST 500
MT 4959

Eeldaks, et ABBA BIOSiga saab ka ST paar-kolm prossa juurde.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2019 12:27:27 vasta tsitaadiga

anubis, Kas sul on ST natuke vähe või mul natuke palju?
3800x + b450 vs 3700x + x470 eeldaks väikest eelist esimese kasuks

_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box

M: AMD Ryzen™ 9 7900X Desktop Processor
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 20.09.2019 12:31:46 vasta tsitaadiga

sul on ab bios, anubisel on abb. ehk siis sul peaks enam-vähem specis jooksma, anubisel suts vähem.
3800x ja 3700x on specist hoolimata üsna samas augus prosed niikuinii.
multicores kõrgem tdp aitab aga mitte eriti palju. single-cores see veel mõju ei avalda.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2019 16:59:48 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
anubisel on abb.

Tal peaks ka ikka AB olema screenshoti järgi (1.A3 BIOS); ABB on V1B1

EDIT: TDP asja ma ei arvestanudki, aga siiski, 1GHz kiirema mäluga (2400 vs 3466) võiks ju 3800X mõnegi punkti rohkem saada icon_lol.gif

_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box

M: AMD Ryzen™ 9 7900X Desktop Processor
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 20.09.2019 17:02:00 vasta tsitaadiga

valesti mäletasin siis. ma screenshotti ei vaadanud aga oli nagu meeles kuskilt varasemast, et abb :/

cinebench on ryzenite presenteerimiseks põhjusega valitud, see on mälust praktiliselt sõltumatu icon_wink.gif
zen2 puhul pole selleks enam (nii) head põhjust aga zen/zen+ juures oli väga konkreetne põhjus.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2019 17:32:28 vasta tsitaadiga

CB ei ole mälust jah, üldse huvitatud. Olematu mõju.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 20.09.2019 18:03:44 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
EDIT:
Tomorrow kirjutas:
Tempid on üldiselt alla 80c max aga mounting pressure pole just parim hetkel Hyper 212-ga.

Kuidas H212 üldse AM4 peale vägistasid?
Turbo mudeli (2 fänniga) korral sai mul julgus enne otsa kui selle suutsin AM4-le jõudu kasutades peale väänata.

CM müüb 212 jaoks AM4 mounting kitti. Maksab paar eurot. Mul oli see juba varasemast valmis vaadatud.
Mul on küll sinu omale vastupidine probleem - liiga lõdvalt on peal.

Prodseduur nägi välja selline, et eemaldasin clipid socketi äärest aga ei eemaldanud backplate. Siis default AM4 backplate külge kruvisin AM4 mounting kiti standoffid (vanad ei sobinud - liiga jämedad)
Seejärel jahuti peale ja X moodul kinni kruvida standoffide külge.

Põhjus miks mul liiga lõdvalt on on see, et standoffid on liiga kõrged. Õnneks kuna emaplaat on testbenchil horisontaalselt, siis jahuti enda raskus pluss termopasta (samuti Kryonaut) tagab ikka piisava kontakti, et üle ei kuumene. Muidugi ideaalne see pole aga testimiseks ajab asja ära. Vertikaalselt kasti ei saaks nii küll panna, sest jahuti lihtsalt ripuks küljes. Lisaks on probleem sellega, et jahutit pole võimalik paigaldada tavalise paremalt vasakule õhuvoolu jaoks vaid ainult alt-üles või ülevalt alla chimney stiilis. Jällegi testbenchil pole vahet aga korpuses oleks see potentsiaalne probleem.

Sama probleem siin:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2019 18:06:09 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
CB ei ole mälust jah, üldse huvitatud. Olematu mõju.


Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JDF
HV vaatleja
JDF

liitunud: 15.01.2003




sõnum 20.09.2019 18:27:19 vasta tsitaadiga

Mul 3700X default seades ABBA uue biosiga läheb ikka väga kuumaks

Temps
Spoiler Spoiler Spoiler


Single
Spoiler Spoiler Spoiler


Multi
Spoiler Spoiler Spoiler


Jahutuseks muidu 240enermaxi aio, peab selle välja vahetama.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 309, 310, 311 ... 575, 576, 577  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.