Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 573, 574, 575, 576, 577, 578  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2024 15:49:07 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
x3d mudelitel ei saa ju kordajat muuta? mängida saab curve optimizeri ja pbo-ga ehk siis pinge ja power limitiga.

Täpselt nii. 4450 pealt saab tõsta ainult plaatidega mille external clockgen ja siis läbi BCLK tõstmise. Enamus plaatidel see puudub ja BCLK tõstmine põhjustab neil igasugu anomaaliaid.
Lisaks on X3D volt locked mis veelgi piirab sageduse tõstmist.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siidiuss
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2024 15:54:34 vasta tsitaadiga

Kordajat ei tohigi muuta see võib isegi protsessorile halvasti mõjuda. Kui on vaja kiiremat protsessorit siis tuleb see osta icon_lol.gif Ega koonerdamine ei ole kokkuhoid. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 16.02.2024 16:21:29 vasta tsitaadiga

Siidiuss kirjutas:
Kordajat ei tohigi muuta see võib isegi protsessorile halvasti mõjuda. Kui on vaja kiiremat protsessorit siis tuleb see osta icon_lol.gif Ega koonerdamine ei ole kokkuhoid. icon_biggrin.gif
millisest prosest me räägime?
huvitav oleks lugeda näiteks, mis on mängimiseks parem cpu kui 7800x3d icon_razz.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2024 16:54:10 vasta tsitaadiga

Siidiuss kirjutas:
Kordajat ei tohigi muuta see võib isegi protsessorile halvasti mõjuda. Kui on vaja kiiremat protsessorit siis tuleb see osta icon_lol.gif Ega koonerdamine ei ole kokkuhoid. icon_biggrin.gif


Mul on 7800x3d ja CL32 6000mhz mäludega kast seismas mida vahel kasutan.

Hetkel ei ole asi üldse selles, et tahaks jalgratast leiutada vaid üsna tihti jäetakse maas vedelev ressurs tarbimata puhtalt optimeerimise näol. Nagu eelpool põhjendasin, siis mulle tundus alati veider, et suur osa massist ja testidest rääkis, et ärge mäludele raha kulutage ja ühtegi liigutust ei ole mõtet teha. Mina olen enda järeldustes hoopis mujal. Lisaks see, et ma ei ole iial AMD asju näppinud sellest küljest, tundunud alati veidi eksootika võrreldes inteliga. Nüüd vaatan, et nii keeruline ei tundugi.

Aga tundub, et siis sain selgust ja ei ole mõtet näppima hakata vist, kuna B550 sellist asja enivei ei toeta, lihtsalt nägin, et mingi väega neid üles aetakse

_________________
Emotsionaalne suruja
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siidiuss
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2024 18:51:37 vasta tsitaadiga

7800x3d miinuseks on suhteliselt kõrge hind ja suht suur TDP 120w elektri tarbimine. Aga mängudega saab samas suht hästi hakkama.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2024 19:40:08 vasta tsitaadiga

Siidiuss, No ma ei tea kas 400 nüüd nii kõrge on. On ka kallimaid. TDP üksi ei loe. Loeb ka jõudlus. Kokku annab see energiaefektiivususe milles X3D on tegelikult üks parimatest. Kui veel panna curve optimizerisse -20 või madalam, siis muutub veel efektiivsemaks.
Vähemalt mängudes on tegu ühe kõige efektiivsema prosega. Odavamaks saaks kui AMD tooks välja 7600X3D.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siidiuss
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2024 20:13:30 vasta tsitaadiga

Kellele ema kellele tütar. Ise võtaks vist pigem Ryzen 5 7500F kui väga isutaks AM5 peale minna sest tundub ka selle raha eest päris hea ja on poole odavam aga mitte poole kehvem.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2024 20:30:54 vasta tsitaadiga

Mul on 7600 masin ka ning mitu enne läbi käinud, tõesti väga okei asi. 7500F ei perfoormi sellest erinevalt. Minu kogemus on, et 5800x3d on umbes täpselt nagu 7600.

Eks need ongi nüüd erinevad väljundid ka, et kuidas ja mida mängitakse. Kui mingi rets FHD killer mäng on ja tahad konkurentsis olla soodsalt, siis panusad ilmselt parimale prosele,mälule ja keskpärasele kaardile.
Tahad Mingit ilumängu mängida, siis pigem tõesti vähem tegija prose, mälud, emaplaat ning pigem korralik kaart
Kui juba mingit 4K masinat ehitada, siis ei ole enam eriti vahet kas prose maksab 200 või 400, suurusjärk on nii suur, et protsentuaalselt ei ole mõtet skeemitada

_________________
Emotsionaalne suruja
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kevvare
Kreisi kasutaja
Kevvare

liitunud: 02.06.2010




sõnum 16.02.2024 20:45:14 vasta tsitaadiga

Ma ei saa aru mis asi sul pubg täpselt sutterdab. Enamus settingud low peal ja põhjus selles protsessoris ega ramis kindlalt pole.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 16.02.2024 22:29:07 vasta tsitaadiga

Siidiuss kirjutas:
7800x3d miinuseks on suhteliselt kõrge hind ja suht suur TDP 120w elektri tarbimine. Aga mängudega saab samas suht hästi hakkama.
7800x3d power limit on 75w juures. avx-iga 88w kandis icon_smile.gif
eks natukene õnnestub pbo-ga juurde kaubelda aga mitte väga palju, pinge piir on madalamal ees, temperatuuri piir samuti madalamal (89c tavaliste 95c asemel kui õigesti mäletan).

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2024 12:53:09 vasta tsitaadiga

Kevvare kirjutas:
Ma ei saa aru mis asi sul pubg täpselt sutterdab. Enamus settingud low peal ja põhjus selles protsessoris ega ramis kindlalt pole.


Et muudan emaplaadilt prose ning mälude seadeid korda mööda ning kõik muutub kardinaalselt ning kui muudan tagasi, siis teen täpselt sama tulemi ja ei ole põhjus kindlalt selles?

Täpselt nii lakooniliste lausete pärast mida on terve reddit ja muud head kohad täis ma otsustasingi ise hakata proovima. Kusjuures minul stutteriga problemsit ei ole kuna mängin 4K's üldse ja 120hz paneeliga. Kaart jääb enivei enne jalgu ja seega on logide järgi 99,XX% puhas mängukogemus alati.

Küll aga paljud teised kellega kokku puutun kogevad väga, väga, väga erinevaid asju ning teadupärast konkurentsis mängija tõmbab 1920x resoga ja nii palju FPS'i kui saab, elik kõik on low. Mina peenemaks lasta, seda rohkem on tajuda igasuguseid häireid. Ma ei hakka siia teemasse postitama midagi vaid teen sellest eraldi PUBGi teemasse kokkuvõtte kuid mul on mingi 10 tundi tõmbeid 5800x3d platvormiga ja eile 9 tundi tõmbeid 7800x3d platvormiga ja mul on ilmselt nii mõndagi järeldama panna kedagi.

See ei ole AMD või 5800x3d või mäludet eema otseselt. Intelil on sarnased asjad ning see oleneb tuhandest asjast, iga muutuja võib kõike muuta ja kuigi fps muutub ehk näiteks 3fpsi keskmiselt, siis alumised otsad ja stutter on just see mis mängukogemust meeletult parandavad.

Jebides ja suvalisi asju proovides on võimalik mäng saada täiesti stutterivabaks. Kogemuse pealt soovitan selleks ATLAST ning mitte ühtegi muud üleliigset asja installida, igasugused aktiivsused ära keelata ning proovida ka jaburaid asju nagu näiteks HD audio keelamine emaplaadilt, mingite "statedega mängimine" ning AM5 puhul integreeritud graafika ära killimine - sellega olen kõikide AM5 mainatega kokku puutunud juba mis näppinud olen. integreeritud graafika disable teeb kõik palju paremaks.

Kuna AMD on minule palju võõram kui intel ja just parasjagu on mul toas nii 5800x3d kui ka 7800x3d, siis otsustasin hakata juba enda arendamiseks proovima, et mis värk on.

lihtsalt lühidalt, et oleks aru saada:

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Emotsionaalne suruja
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003




sõnum 17.02.2024 21:18:50 vasta tsitaadiga

c4v6, miks re-sizeable bar OFF on? SAM annab palju juurde osade mängudega, PUBG osas ei tea...
Lisaks, mida võib proovida on BIOSis CPPC preferred cores OFF panna. Samuti GPU-le panna minimum frequency -200mhz võrreldes max frequenzyga(ei tea palju see RX 6800 puuhl on, aga kui näiteks 2500mhz max frequency siis 2300mhz panna minimum frequency)
Mälude osas optimaalsed timingud leiad võibolla siit tabelist(vaata, et sama kiibistikuga mobo oleks): https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dsu9K1Nt_7apHBdiy0MWVPcYjf6nOlr9CtkkfN78tSo/edit#gid=321590489
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
Kreisi kasutaja
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2024 21:29:38 vasta tsitaadiga

Siidiuss kirjutas:
7800x3d miinuseks on suhteliselt kõrge hind ja suht suur TDP 120w elektri tarbimine. Aga mängudega saab samas suht hästi hakkama.

Spoiler Spoiler Spoiler

Võtab vähem kui 5800X3D
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siidiuss
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2024 00:31:35 vasta tsitaadiga

Enam-vähem sama võtab voolu. Aga maksab palju rohkem ja sisaldab integreeritud graafikat millest pole mänguritele kasu.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2024 15:42:01 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
c4v6, miks re-sizeable bar OFF on? SAM annab palju juurde osade mängudega, PUBG osas ei tea...


Tegelen mingi päev sellega kui aega on edasi vaadata neid asju. Ma ei ole tööle saanud seda featuuri selle emaplaadiga.

_________________
Emotsionaalne suruja
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2024 21:03:11 vasta tsitaadiga

Oda millal siis rüsen 8K seeriat oodata on ja no pigem ikskolmdee variante mitte neid APU variante millest viimased 74 lehte jahutud on?
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2024 21:13:32 vasta tsitaadiga

Auron, 9000 seeria saab ilmselt nimeks ja väidetavalt kuskil teise kvartali lõpus või kolmandas kvartalis väljastatakse. X3D tuleb kardetavasti hiljem. Ma ise arvan, et 2025 alguses.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.02.2024 20:54:29 vasta tsitaadiga

No nii, DDR4 ja AM4 puhul sain siit omajagu head nõu. Kas keegi DDR5 ja AM5 peal ka juba käpik on?
Oma peaga nii palju kui oskasin, timmisin ära. Selle emaplaadiga on see häda, et kui failid millegagi, siis cmos, seega väga radikaalseid liigutusi ei tahaks teha.
Mis nendest procodt jms. takistustest arvata? 5800x3d puhul oli bestest kui tõmbasin nii alla kui sai. Sellel juhul siin läks kehvemaks nii kõvasti. Ma muidugi mingit 30-48 vahepealset ala ei ole jõudnud testida.

Et ehk keegi oskab kohe veel midagi tarka lisada selle pildi põhjal mida võiks teha

Spoiler Spoiler Spoiler



Tänan! beer_yum.gif

_________________
Emotsionaalne suruja
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Harrison
HV veteran
Harrison

liitunud: 13.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2024 12:51:49 vasta tsitaadiga

Jooksutasin CPU-Z benchi Lenovo Yoga 14" OLED ekraaniga masinas, mis Ryzen 5 7535U prosega:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2011




sõnum 09.03.2024 22:44:58 vasta tsitaadiga

Huvipärast küss IPMI'ga emaplaatide kohta. Kas kehv IPMI v selle halb seadistus v muu seade mõjutab otseselt opsüsteemi tööd? Või on IPMI täiesti eraldatud ja on ainult kaughalduseks mõeldud ning pealolevat opsüsteemi ei mõjuta kuidagi.
IPMI'ga emaplaatidel on BIOSis seadistusi rohkem ja algajal pole mõtet IPMI'ga platede poole vaadata?
Omal küll sellist plaati pole, aga vaadates TrueNAS vms foorumeid siis kiputakse hirmsalt IPMI'd kiitma, et väga mugav ja hea. Soovitatakse isegi nendele kes otseselt ei vaja mingit kaugjuurdepääsu.
Teised jälle ütlevad, et nad ei taha IPMI'ga plaati mingiljuhul... neil pole vaja kaugjuurdepääsu ja ei taha neid IPMI probleeme.

_________________
Win ISO'd ja uuendused https://www.dropbox.com/sh/9g4dwg9k1mql1wu/AADJWO3QN8p21CZsq9cZl0gca?dl=0
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.03.2024 22:46:40 vasta tsitaadiga

Arvestades IPMI puudumist 99% consumer emaplaatidel, siis parem variant oleks vast osta soovitud emaplaat ja PCIe IPMI kaart sinna. Muidugi ma ei tea mis ühilduvusprobleeme see omakorda võib tekitada.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.03.2024 23:53:35 vasta tsitaadiga

IPMI otseselt OSi ei mõjuta, aga konfiguratsioon peaks ikka turvaline olema, et mingit porti Internetist IPMI peale ei suuna ja seal default password pole.

Lisab mugavust juurde. Hiljuti installisin TrueNAS beta upgrade ja see crashis. Kui IPMI poleks, siis peaksin mingi monitori, klaviatuuri ja hiire leidma, et teises ruumis need serveri külge panna ja siis probleemi debugida. IPMI-ga sain oma lauaarvutist asja korda.

Asrock Rack ASPEED AST2500 seeria chip combo on veits kehv, sest kui arvuti kinni panna, siis läheb IPMI ka kinni. Ise vaataks SuperMicro poole.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2024 00:39:42 vasta tsitaadiga

Otseselt/teoorias ei tohiks IPMI ja tema seadistus OP süsteemi mõjutada. Korra mäletan juhtumit kus see VGA e. lisa videokaart mingit segadust op süsteemis tekitas ja lihtsam oli see kinni keerata, aga nüansse ei mäleta enam...

Samas ei saa aru sellest lausest "Soovitatakse isegi nendele kes otseselt ei vaja mingit kaugjuurdepääsu" - mille jaoks siis soovitatakse ?

Teine asi mis tasuks meeles pidada, IPMI aeglustab bootimist.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2011




sõnum 10.03.2024 02:18:43 vasta tsitaadiga

Tänud teile selgitamast, sain targemaks, kuigi ise ka IPMI'd ei vaja, aga see küss oli rohkem selline mis pakitses keelel.
suur13 kirjutas:
Samas ei saa aru sellest lausest "Soovitatakse isegi nendele kes otseselt ei vaja mingit kaugjuurdepääsu" - mille jaoks siis soovitatakse ?

Vot sellest ei saa ma ise ka aru. Kui inimene oma koduses TrueNAS'is mida ei lasta laia internetti, ei oska/ei soovi/ei viitsi tegeleda IPMI värgiga ja on valmis NAS'i monitori ja klaviatuuriga vajadusel ühendama siis tõesti, milleks talle IPMI.
Aga enamus kasutajaid ilmselt rohkem arenenud ja nö serverirahvas ja ikka ajavad truenas foorumis emaplaadi otsijale IPMI värki peale kuigi ta ei vaja seda. Nende jaoks kindlasti hea ja mugav kui oskad seadistada, aga suvaline nokitseja pole huvitatud IPM'ga jändamisest kodus.
Kas igal emaplaadil millel IPMI on, saab IPMI soovi korral kinni keerata?
Kui jutt juba IPMI peal siis mis te arvate IPMI PCIe lisakaartidest v sobivad nad ainult kindlate emaplaatidega ja on nö hädaasi, sest IPMI on spetsiifiline ja tihedalt kindla rauaga seotud?

Siin AMD teema, aga ise võtsin ilma IPMI'ta plate ligi (IPMI kartuses), et katsetada proovida tulevikus WS C246 PRO https://www.asus.com/commercial-servers-workstations/ws-c246-pro/
Sellepärast selline valik, et saab lisakaartidega kompenseerida huvi jätkumise korral.

_________________
Win ISO'd ja uuendused https://www.dropbox.com/sh/9g4dwg9k1mql1wu/AADJWO3QN8p21CZsq9cZl0gca?dl=0
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 10.03.2024 09:35:07 vasta tsitaadiga

Koduserveri jaoks pole jah IPMI'd vaja, kui masin kuskil väga ligipääsmatus kohas ei ole. Seadistad kuvari ja klaveriga korra paika ära ja kui just mingi komponent otsi ei anna, siis edasi on rahulik.
_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 573, 574, 575, 576, 577, 578  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.