|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
14.02.2016 16:26:15
|
|
|
| Uute nutikellade akud kestavad kauem? Vaevalt, pigem tulevad akud väiksemad ja kestavad ikka sama kaua.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011

|
14.02.2016 16:32:27
|
|
|
Ma kannaks hea meelega paar milli paksemat kella, kui see veaks vähemasti 2 tervet päeva välja. Moto 360 veab 2 päeva välja aint siis kui ei kasuta seda eriti üldse.
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003
|
14.02.2016 20:49:42
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Ugh...nutikell. Elumõttetu asi. Tikutopsi suurune ekraan ja olematu aku vastupidavus. Milleks? Selleks, et mingit notificationit luubiga uurida?
Telefon on niikuinii kogu aeg kaasas seega pole vaja mingeid mõttetuid lisalelusi. |
Võin neid digikelli futuristlikes filmides taluda, aga reaalses elus suht p*dekas asi randmel mehel näha.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
14.02.2016 21:04:54
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Ugh...nutikell. Elumõttetu asi. Tikutopsi suurune ekraan ja olematu aku vastupidavus. Milleks? Selleks, et mingit notificationit luubiga uurida?
Telefon on niikuinii kogu aeg kaasas seega pole vaja mingeid mõttetuid lisalelusi. |
Minumeelest on nutikell just ideaalne lahendus. Kella pealt vaatad aega, emaile ja sms-se. Nokia 3310-ga helistad. Nutitelefon on mingi ebatarvilik lisalelu. Kirju saab kodus või kontoris mugavalt korraliku lauaarvuti taga kirjutada.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kriimsilm
HV kasutaja

liitunud: 19.05.2002
|
14.02.2016 21:41:45
|
|
|
| Tuleb aasta teises pooles ja kasutab Cortex-A7 tuuma. Oleks arvanud, et selleks ajaks on juba Cortex-A35 variandid valmis aga paistab, et mitte.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Braien
HV Guru

liitunud: 02.02.2009
|
14.02.2016 22:09:07
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Ugh...nutikell. Elumõttetu asi. Tikutopsi suurune ekraan ja olematu aku vastupidavus. Milleks? Selleks, et mingit notificationit luubiga uurida?
Telefon on niikuinii kogu aeg kaasas seega pole vaja mingeid mõttetuid lisalelusi. |
Eks igalühel oma maitse.
Mul pole probleemi lugeda kella pealt sõnumeid/notificationeid, ei pea telefoni taskust välja võtma, et vaadata kas on mõni tähtis asi millele peab kohe vastama, või midagi ebavajaliku.
Mul käekella varem polnud, nutikell oli hea põhjus lõpuks endale käekell hankida.
Saan mobiilis muusikat juhtida ilma, et peaks taskust välja võtma, lisaks stopperid jms. ja kõigele lisaks, kella näitab ka veel.
Aga uudise peale ütleks, et probleemiks on nendel ikkagi aku, palju see muu kraam ikka ruumi võtab.
_________________ Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like? |
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
new1
HV kasutaja
liitunud: 02.06.2007
|
14.02.2016 22:35:01
|
|
|
| Mismoodi see aku laadimine neil nutikelladel välja näeb üldse? Kakud iga päev kella käelt maha ja topid ööseks laadima või siis oled kusagil kohapeal liikumatult tund aega juhe nutikellal sabas:D? Kui üldse, siis võiks selline ülimalt lihtsalt ja mugavalt vahetatav aku sellel jullal olla, et hommikul vahetad vana uue vastu kiire liigutusega ja vana lendab laadijasse ning päev alaku.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hans
Nii ränk on olla.
liitunud: 17.09.2004
|
14.02.2016 22:41:16
|
|
|
| On nutikell, aku peab nädala. Endale sobib kui kellalt näen ära kes õhtul helistab või sõnumi saadab ja otsustan diivanilt või köögist, et ei viitsi minna telefoni otsima.
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
15.02.2016 09:18:41
|
|
|
| degreal kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
Ugh...nutikell. Elumõttetu asi. Tikutopsi suurune ekraan ja olematu aku vastupidavus. Milleks? Selleks, et mingit notificationit luubiga uurida?
Telefon on niikuinii kogu aeg kaasas seega pole vaja mingeid mõttetuid lisalelusi. |
Minumeelest on nutikell just ideaalne lahendus. Kella pealt vaatad aega, emaile ja sms-se. Nokia 3310-ga helistad. Nutitelefon on mingi ebatarvilik lisalelu. Kirju saab kodus või kontoris mugavalt korraliku lauaarvuti taga kirjutada. |
No selle imepisikese ekraani pealt pole küll mugav midagi vaadata. Pealegi vastamisvõimalus puudub, kuna helistada ega kirjutada ei saa. Telefoni pead nii või naa kaasas kandma seega võiks telefon siis juba kõiki funktsioone täita k.a kellaaja vaatamine ja helistamine.
| Braien kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
Ugh...nutikell. Elumõttetu asi. Tikutopsi suurune ekraan ja olematu aku vastupidavus. Milleks? Selleks, et mingit notificationit luubiga uurida?
Telefon on niikuinii kogu aeg kaasas seega pole vaja mingeid mõttetuid lisalelusi. |
Eks igalühel oma maitse.
Mul pole probleemi lugeda kella pealt sõnumeid/notificationeid, ei pea telefoni taskust välja võtma, et vaadata kas on mõni tähtis asi millele peab kohe vastama, või midagi ebavajaliku.
Mul käekella varem polnud, nutikell oli hea põhjus lõpuks endale käekell hankida.
Saan mobiilis muusikat juhtida ilma, et peaks taskust välja võtma, lisaks stopperid jms. ja kõigele lisaks, kella näitab ka veel.
Aga uudise peale ütleks, et probleemiks on nendel ikkagi aku, palju see muu kraam ikka ruumi võtab. |
Mul pole kunagi käekella olnud. Pole ärimiis, et minutipealt kuskil kohal peaks olema. Olen juba hammu harjunud kellaaega vaatama telefoni ekraanilt. See korraks taskust väljavõtmine pole mingi probleem.
Muusikat juhin läbi bluetooth kõrvaklappide. Ei ripu mingeid juhtmeid kah telefoni küljes ja bt headseti peab ainult 2x nädalas laadima erinevalt nutikellast (sedagi pealt tundidepikkust muusikakuulamist)
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
15.02.2016 09:28:05
|
|
|
On ikka esimese maailma probleemid, ma ei saa üldse käekella kanda sest minu käe peal lõpetavad, seletamatutelt põhjustel, mingi aja jooksul enamik neist lihtsalt töötamise...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wordmc9
HV Guru
liitunud: 09.07.2006
|
15.02.2016 09:52:29
|
|
|
selline kord on juba see võlutoss ... kaob kuhugi
|
|
| Kommentaarid: 344 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
286 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjmrc
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.05.2009
|
15.02.2016 09:55:55
|
|
|
Lugedes siin kommentaare, siis Inimesed on ikka normaalselt laisaks muutunud
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
15.02.2016 09:59:57
|
|
|
300+ euro eest mida need nuti kellad maksavad peaks saama juba mingi normaalse brändi mehaanilise kella, mis hästi hoitult töötab ka 100 aasta pärast ja kogub veel väärtust ka, kui käsitöö kell.
Ma ise muidugi ka kella ei kanna käepeal ja üldse ilu ehteid ei kanna nagu sõrmused ja ketid jne.
Ma vaatan kella telefoni pealt ajastust mil välja tuli Nokia 5210
Samas ma mõistan nende nuti kellade mõtet.
Kui saad oma Bluetooth klappidega millel on ka mikrofon kõnedele vastata ja rääkida, siis kannad kotis kaasas ainult tahvlit, millel on sim kaart.
Käepeal on kell, kust saad valida kellele helistada ja kõnet vastu võtta.
Mul lapsepõlves oli unistus omada tikutopsi suurust ekraani, et siis õhtuti teki all telekat vaadata salaja.
Nüüd on juba 4-5.5 tollised ekraanid ja enam tikutopsi suurune ei huvita.
Keegi kiirelt ära patenteerima idee, kui juba pole. Läbipaistev päikese patarei kile üle telefoni ekraani või nutikella ekraani.
Lisab ehk mõne tunni aku aega juurde.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
R A T
HV veteran

liitunud: 21.04.2004
|
15.02.2016 10:00:52
|
|
|
| Etz kirjutas: |
On ikka esimese maailma probleemid, ma ei saa üldse käekella kanda sest minu käe peal lõpetavad, seletamatutelt põhjustel, mingi aja jooksul enamik neist lihtsalt töötamise...  |
korralik kell vast mitte, neil tihti ka eluaegne garantii...
mu citizen 10+ aastat probleemideta olnud, patareidki ei pea laadima, sest käib solari pealt...
..okei, rihma pulki ikka peab vahel putitama meistri juures, aga see on soodne ja harv tegevus (kuluosad)
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mr.Brown
HV vaatleja
liitunud: 11.05.2004
|
15.02.2016 11:18:20
|
|
|
See nutikellandus on selles mõttes naljakas asi, et olen tähele pannud, et see on tekkinud paljude selliste inimeste randmetele, kes viimased 15 aastat on elanud mantra järgi, et kella saab mobiilist vaadata. Nii mõnigi pidas veel korraliku ja kalli mehhanilise kella ostjat ja kandjat peast soojaks. Nüüd ostab ise sama raha eest kella, mis kahe-kolme aasta pärast on praktiliselt kasutuskõlbmatu ja mida iga päev või ülepäeviti laadima peab.
See ei käi muidugi ühegi siinse kasutaja kohta, vaid mainin niisama huvitavat seika elust, mis silma on jäänud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
15.02.2016 11:31:42
|
|
|
| Kui nutikell toimiks ideena nagu telefon ehk siis saad rääkida nagu vilmides, sõnumeid saata ja aku peaks vähemalt nädala mõistliku kasutamise juures siis näeks pointi. Muul juhul on tegu järjekordse tänapäeva massiphühhoos tootega - "kui sul seda ei ole oled loll, vaene ja luuser - osta see nooreperelaenuga ja oled hoobilt kõrgklassi hulgas"
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Braien
HV Guru

liitunud: 02.02.2009
|
15.02.2016 11:56:59
|
|
|
Auron, Aga saabki nutikellaga rääkida ja sõnumeid saata?
Nädala akut ei kujuta ette reaalselt, kui helistad ja sõnumeid saadad, vaata kui kui suured akud nutitelefonidel on, ei pea ka nendel nädal aega see aku.
_________________ Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like? |
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002
|
15.02.2016 12:17:56
|
|
|
Olen enda kogemusi tegelt varasamalt juba jaganud käekella teemas. Keegi siin eespool mainis, et vastamise võimalus puudub, helistada ja kirjutada ei saa. Päris nii ei ole ikka, sõltub nutikellast. Mul on Gear 2 ja saab vastata ja ka välja helistada. Kasutan kui autoga sõidan hand-free'na niiöelda. Seni saanud oma jutud kenasti ära aetud. Keegi siin veel mainis, et hea võimalus, ei pea telefoni alati kätte otsima. Ise avastanud päris hea mugavuse. Näiteks vaja kuskile sisse logida ja telefonile saadetakse kontrollkood. Nüüd istun arvuti taga ja kella peale tuleb notification, pean vaid rannet liigutama natuke ja koodi maha lugema ning sisse toksima arvutisse. Voila, ei mingit telefoni järgi otsimist ega jooksmist. Mina olen alati öelnud, et mingi asja ostmine ega omamine ei ole kohustuslik. Mõtle, kaalu läbi kas sul on seda asja vaja ning kui leiad, et on siis osta ja kasuta. Igal asjal on oma mõte, see, et keegi ei näe selles enda jaoks mõtet, ei tee asja mõttetuks.
_________________ Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015 |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004

|
15.02.2016 14:08:22
|
|
|
Mul on käekell ikka sellepärast käe peal, et oleks üks kindel ja täiesti hooldusvaba ajanäitaja, mis näitab täpset aega sõltumatult sellest, kas mul on olnud aega seda laadida, üles keerata või tal patareid vahetada ja püsib ka ise õige. Telefon oskab küll ise õiget aega hoida, nii et see tingimus on nagu täidetud, aga on mõnel korral juhtunud ka seda, et aega kuvav äpp jookseb kokku ja "aeg jääb seisma", laadimisejandist rääkimata. Kellaga ei ole kumbagi muret - energia saab valgusest ja kellaaja sätib öösel ise paika vastavalt valitud vööndile. Kunagi ei jookse kokku, jää seisma ega unune laadimata ja vette sattumisel ei sure maha ega lähe haisema (lahustite kasutamise ajaks olen ikka maha võtnud... kui meelde on tulnud). Nutikell paraku sellise trikiga hakkama ei saa veel, seega peaksin sama eesmärgi saavutamiseks kandma kaht kella, aga see läheks suts imelikuks ja nutikella efektiivsus oma hinna kohta on ikka äärmiselt madal võrreldes nii telefoni kui mittenuti-kellaga. Kel mõnelt Nigeeria printsilt põletamiseks hunnik raha on saadud, see võib ju selle kulina endale osta, kui tal kindla aja teadmine oluline ei ole, aga kellaaja teadmiseks igal ajal ja oludes ta ju ikkagi ei sobi, ehk kellafunktsiooni usaldusväärselt ta ei täida. Kui see mis-ta-nd-oligi hübriid-nutikell välja arvata. Sellel oli jälle nutifunktsionaalsust nagu napilt.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
viimati muutis Dogbert 16.02.2016 11:44:18, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
16.02.2016 09:30:50
|
|
|
| Etz kirjutas: |
ma ei saa üldse käekella kanda sest minu käe peal lõpetavad, seletamatutelt põhjustel, mingi aja jooksul enamik neist lihtsalt töötamise...  |
Sama siin. Loobusin juba teismelisena käekelladest samal põhjusel. See oli enne kui nutitelefonid tulid. Vahepeal ajasin nokiaga läbi
| Auron kirjutas: |
| tegu järjekordse tänapäeva massiphühhoos tootega - "kui sul seda ei ole oled loll, vaene ja luuser - osta see nooreperelaenuga ja oled hoobilt kõrgklassi hulgas" |
Just nimelt, ei maksa unustada muid asju mille puudumine inimesest luuseri teeb tänapäeva hipsterite hulgas : robottolmuimeja, tark (IoT) kodu, isesõitev tesla auto, fitness band jne.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mcjaaxon
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.03.2010
|
16.02.2016 09:57:25
|
|
|
| Equinox kirjutas: |
| Olen enda kogemusi tegelt varasamalt juba jaganud käekella teemas. Keegi siin eespool mainis, et vastamise võimalus puudub, helistada ja kirjutada ei saa. Päris nii ei ole ikka, sõltub nutikellast. Mul on Gear 2 ja saab vastata ja ka välja helistada. Kasutan kui autoga sõidan hand-free'na niiöelda. Seni saanud oma jutud kenasti ära aetud. Keegi siin veel mainis, et hea võimalus, ei pea telefoni alati kätte otsima. Ise avastanud päris hea mugavuse. Näiteks vaja kuskile sisse logida ja telefonile saadetakse kontrollkood. Nüüd istun arvuti taga ja kella peale tuleb notification, pean vaid rannet liigutama natuke ja koodi maha lugema ning sisse toksima arvutisse. Voila, ei mingit telefoni järgi otsimist ega jooksmist. Mina olen alati öelnud, et mingi asja ostmine ega omamine ei ole kohustuslik. Mõtle, kaalu läbi kas sul on seda asja vaja ning kui leiad, et on siis osta ja kasuta. Igal asjal on oma mõte, see, et keegi ei näe selles enda jaoks mõtet, ei tee asja mõttetuks. |
Autos kasutad ikka ilmselt läbi nutitelefoni ju..
Kui sul on näiteks selle nutikellal nahkrihm..lähed ujuma/suplema/hulpima...võtad ka ilmselt selle kella maha..
Kui aga keegi selle rotti paneb koos nutitelefoniga..siis on ka voila??
Vargal või "sõbral" on ligipääs kõigele..
Mina ise kannan aegajalt kella käel ja minu allkirjakski ehk võib pidada just kellaajast kinni pidamist..
Ise ei torma kasutama seadet,mida tuleb laadida nii tihti..iseasi oleks taskus hoida akupanka..kaabel ja kell,nagu abielu..kuigi ehk laadimine ei kesta kaua.
Mulle näiteks ebavajaliku jama ei tule ei sms,ega ka meilile..BT kõrvas ja kuulen nende tulemise ka
_________________ Ma olen telekas. |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
16.02.2016 10:38:01
|
|
|
| tsitaat: |
Mul on käekell ikka sellepärast käe peal, et oleks üks kindel ja täiesti hooldusvaba ajanäitaja, mis näitab täpset aega sõltumatult sellest, kas mul on olnud aega seda laadida, üles keerata või tal patareid vahetada ja püsib ka ise õige.
|
Täpselt nii.
Nii palju mu käed veel liiguvad, et kui tahan sms saata, helistada või netis käia, siis võtan taskust telefoni
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mcjaaxon
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.03.2010
|
16.02.2016 11:12:39
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Akupangad paned biitsepsite külge ja sealt juhtmega kella külge. Nonstop laadimine  |
Siis leiutavad ajuhiiglased veel midagi välja ja peagi kõik me marsime,nagu Terminaatorid..juhtmed..kaablid..akupangad..
Ma ootan,millal hakatakse müüma prille(näiteks päikese prillide funktsiooniga peamisel),millel on sisemine displei kogu infoga..
Samas..jälle akupank ja jälle kaablid..
Hetkel on taskus piisavalt suure displeiga nutikas ja aku peab vaatamata sellele suurele displeile väga hästi vastu.
Saab kõik aetud..sms,meil,net,gps..isegi hellata saab
_________________ Ma olen telekas. |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002
|
16.02.2016 16:40:23
|
|
|
| mcjaaxon kirjutas: |
Autos kasutad ikka ilmselt läbi nutitelefoni ju..
Kui sul on näiteks selle nutikellal nahkrihm..lähed ujuma/suplema/hulpima...võtad ka ilmselt selle kella maha..
Kui aga keegi selle rotti paneb koos nutitelefoniga..siis on ka voila??
|
Jah kasutan läbi telefoni. Nahkrihma ei ole minu omal, käest ära võtma ei pea, kell on IP67 ja korduvalt ujumas käidud sellega. See oligi mul tegelt üks põhjus miks sai Gear 2 ostetud, pulssi mõõte jooksmiseks ja et oleks vee ning tolmukindel.
| mcjaaxon kirjutas: |
Vargal või "sõbral" on ligipääs kõigele..
|
Ei ole mul vähemalt probleemiks, kellal ja telefonil saab luku peale panna vajadusel.
| mcjaaxon kirjutas: |
Ise ei torma kasutama seadet,mida tuleb laadida nii tihti..iseasi oleks taskus hoida akupanka..kaabel ja kell,nagu abielu..kuigi ehk laadimine ei kesta kaua.
|
Endal niiöelda tavakasutuses on vaid notificationid (kalender,email, sms, jne) ja kell/äratuskell, siis laen tavaliselt iga 5-6 päeva tagant. Kui aktiivsem kasutus (pulsikell jne) siis 2-3 päeva tagant. Minu jaoks ei ole probleemiks. Igasugu muusika kuulamist, video vaatamist, diktofonifunktsiooni või infrapuna kaudu telekat/kliimaseadet juhtida (proovitud testiks)/unekvaliteedi mõõtmist, voice searchi, jne ei kasuta ning see tilulilu mind ei huvita. Nagu näha, ma ei kasuta väga paljusid nutikella pakutavaid võimalusi. Võibolla kedagi huvitav ja temale on see väga tähtis ja kasulik funktsionaalsus ning temal on see võimalus olemas. Vaba valiku võimalus. Mõned korrad olen poes arvutamisel kiirelt kasutanud nutikella kalkulaatorina (selline app sinna peale tõmmatud) Ahjaa stopperit olen ka korduvalt kasutanud kellal.
Ega ma ei vaidlegi üldiselt, selles mõttes, nagu ma ütlesin, et igaüks peab ise selgeks tegema enda jaoks kas tal on seda vaja või mitte. Kui ikka näiteks aku kestus tundub lühike ja häirib siis mina ei ostaks. Lihtsalt niisama mõttetuks ka asja ei kuulutaks. Ja selge on ka see, et nutikellad alles otsivad oma kohta elus ja alles arenevad. Ning väga on võimalik, et ei löögi läbi, sest ei suudeta leida piisavalt vajalikku funktsionaalsust mis paneks miljoneid või miljardeid inimesi asja ostma. Ei vaidle üldse sellel teemal.
_________________ Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015 |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mcjaaxon
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.03.2010
|
16.02.2016 17:25:31
|
|
|
| Equinox kirjutas: |
| mcjaaxon kirjutas: |
Autos kasutad ikka ilmselt läbi nutitelefoni ju..
Kui sul on näiteks selle nutikellal nahkrihm..lähed ujuma/suplema/hulpima...võtad ka ilmselt selle kella maha..
Kui aga keegi selle rotti paneb koos nutitelefoniga..siis on ka voila??
|
Jah kasutan läbi telefoni. Nahkrihma ei ole minu omal, käest ära võtma ei pea, kell on IP67 ja korduvalt ujumas käidud sellega. See oligi mul tegelt üks põhjus miks sai Gear 2 ostetud, pulssi mõõte jooksmiseks ja et oleks vee ning tolmukindel.
| mcjaaxon kirjutas: |
Vargal või "sõbral" on ligipääs kõigele..
|
Ei ole mul vähemalt probleemiks, kellal ja telefonil saab luku peale panna vajadusel.
| mcjaaxon kirjutas: |
Ise ei torma kasutama seadet,mida tuleb laadida nii tihti..iseasi oleks taskus hoida akupanka..kaabel ja kell,nagu abielu..kuigi ehk laadimine ei kesta kaua.
|
Endal niiöelda tavakasutuses on vaid notificationid (kalender,email, sms, jne) ja kell/äratuskell, siis laen tavaliselt iga 5-6 päeva tagant. Kui aktiivsem kasutus (pulsikell jne) siis 2-3 päeva tagant. Minu jaoks ei ole probleemiks. Igasugu muusika kuulamist, video vaatamist, diktofonifunktsiooni või infrapuna kaudu telekat/kliimaseadet juhtida (proovitud testiks)/unekvaliteedi mõõtmist, voice searchi, jne ei kasuta ning see tilulilu mind ei huvita. Nagu näha, ma ei kasuta väga paljusid nutikella pakutavaid võimalusi. Võibolla kedagi huvitav ja temale on see väga tähtis ja kasulik funktsionaalsus ning temal on see võimalus olemas. Vaba valiku võimalus. Mõned korrad olen poes arvutamisel kiirelt kasutanud nutikella kalkulaatorina (selline app sinna peale tõmmatud) Ahjaa stopperit olen ka korduvalt kasutanud kellal.
Ega ma ei vaidlegi üldiselt, selles mõttes, nagu ma ütlesin, et igaüks peab ise selgeks tegema enda jaoks kas tal on seda vaja või mitte. Kui ikka näiteks aku kestus tundub lühike ja häirib siis mina ei ostaks. Lihtsalt niisama mõttetuks ka asja ei kuulutaks. Ja selge on ka see, et nutikellad alles otsivad oma kohta elus ja alles arenevad. Ning väga on võimalik, et ei löögi läbi, sest ei suudeta leida piisavalt vajalikku funktsionaalsust mis paneks miljoneid või miljardeid inimesi asja ostma. Ei vaidle üldse sellel teemal. |
Aku pidavus ilmselt neil veel areneb..siis ehk oleks mõtet ka lähemalt proovida..
Seniks aga telefon on nagunii koguaeg kas kodus laual või tööl-olles hellamist nii palju,et meilide olemasolu näeb peaaegu reaalajas
Ma isegi maha ei mataks seda nutikella ehk,kuid endal on käekell,mis näitab aega ja kuupäeva ja hetkel piisab
Mulle piisax täiesti sellisest seadmest,mis ämma sisse hellamised ära blokiks
_________________ Ma olen telekas. |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
riaak
HV Guru

liitunud: 22.09.2002
|
17.02.2016 00:19:45
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Auron kirjutas: |
| tegu järjekordse tänapäeva massiphühhoos tootega - "kui sul seda ei ole oled loll, vaene ja luuser - osta see nooreperelaenuga ja oled hoobilt kõrgklassi hulgas" |
Just nimelt, ei maksa unustada muid asju mille puudumine inimesest luuseri teeb tänapäeva hipsterite hulgas : robottolmuimeja, tark (IoT) kodu, isesõitev tesla auto, fitness band jne. |
Täpselt. Kõik nutikellade kandjad on hipsterid ning ülejäänud lollid vaesed luuserid.
Ise piirdusin nutivõruga kuna kipun kõnesid maha magama. Telefon jääb näiteks kõrvaltuppa ning kui klapid peas, siis ei kuule helisemas. Muu tilulilu (pulss ning sammumõõtja) jätab külmaks, kuigi kella võiks siiski näidata. Money well spent!
Peaks tüdrukule ka ühe hankima. Tal tihti telefon käekotis hääletu peal ning magab pooled kõned maha.
_________________ ¯\_(ツ)_/¯ |
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
105 |
|
| tagasi üles |
|
 |
R A T
HV veteran

liitunud: 21.04.2004
|
17.02.2016 01:42:58
|
|
|
| mcjaaxon kirjutas: |
Mulle piisax täiesti sellisest seadmest,mis ämma sisse hellamised ära blokiks  |
Windows phonel see defaultina sees. Kas tõesti teistel ei ole?
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
17.02.2016 01:59:02
|
|
|
Kell käib ööseks käe pealt maha ja öökapile magnetalusele laadima. Milles probleem?
LG Watch R aku kestab 2-3 tööpäeva, ekraan on kogu aeg sisse lülitatud.
Aga ega enne mugavusest aru saa kui asja kasutada. Sama teema, nagu nt nõudepesumasina või kuivatiga.
Ma mõtlesin kah, et kasutan kella mingi nädalajagu, huvi pärast või nii, siis müün maha. Siiamaani alles.
On lihtsalt olukordi, kus sisenevast kõnest on diskreetsem loobuda kellaekraanilt näpuga tõmmates, kui telefoni taskust sikutades.
Või saada sisenevast sõnumist/meilist kiire ülevaade.
Ja muidugi juhtumid, kus telefoni ei olekski kuulnud, aga kell annab teada sisenevast kõnest või sõnumist.
Mõistagi kui kogu päevane tegevus seisneb üksi arvuti taga istudes, siis pole muidugi vahet.
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
R A T
HV veteran

liitunud: 21.04.2004
|
17.02.2016 02:07:46
|
|
|
Ses suhtes ma pean nutikella kandjate kaitseks ütlema seda, et mina võtsin alati oma käekella ööseks randmelt ära.
Üldjuhul inimestel meeldib jubedalt sõna võtta ilma enda kogemusi omamata ja see ei ole mitte ainult antud teemas nii...
Illustreerimaks väike pilt
Nutikelladega on vast early majority aeg juba alanud?
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
17.02.2016 03:04:35
|
|
|
Endal vist põhiline põhjus miks kella kannan see, et peale mitmeid aastaid kellaga hakkab käsi ilma valutama
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
R A T
HV veteran

liitunud: 21.04.2004
|
17.02.2016 04:02:00
|
|
|
| jaank kirjutas: |
Endal vist põhiline põhjus miks kella kannan see, et peale mitmeid aastaid kellaga hakkab käsi ilma valutama  |
Tean seda tunnet läheb üle paari nädalaga
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
17.02.2016 10:19:10
|
|
|
| R A T kirjutas: |
Ses suhtes ma pean nutikella kandjate kaitseks ütlema seda, et mina võtsin alati oma käekella ööseks randmelt ära.
Üldjuhul inimestel meeldib jubedalt sõna võtta ilma enda kogemusi omamata ja see ei ole mitte ainult antud teemas nii...
Illustreerimaks väike pilt
Spoiler 
Nutikelladega on vast early majority aeg juba alanud?  |
Kas see on sinu kaval lüke selles suunas, et inimesed on vanades asjades liiga kinni ja ei taha uuendada?
Ehk siis see mida sa Win10 teemas räägid nende kohta, kes Win7 pealt ei taha edasi liikuda Win10 peale?
Early Majority?
Palun ära tee nalja - iga viies eesti inimene elab suhtelises vaesuses. Kui võtta arvesse maailma üldist elustandardit siis elan isegi mina suhtelises vaesuses (ei saa lubada lõunamaareisi, oma maja jne)
Sellega kõrvutades on nutikellad kindlasti early adopters teema veel. Early majority peale liiguvad uued tooted alles siis kui tehnoloogia läbi lööb (mitte välja ei sure a'la 3D) ja muutub piisavalt odavaks enamus inimeste jaoks.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
R A T
HV veteran

liitunud: 21.04.2004
|
17.02.2016 12:35:14
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| R A T kirjutas: |
Ses suhtes ma pean nutikella kandjate kaitseks ütlema seda, et mina võtsin alati oma käekella ööseks randmelt ära.
Üldjuhul inimestel meeldib jubedalt sõna võtta ilma enda kogemusi omamata ja see ei ole mitte ainult antud teemas nii...
Illustreerimaks väike pilt
Spoiler 
Nutikelladega on vast early majority aeg juba alanud?  |
Kas see on sinu kaval lüke selles suunas, et inimesed on vanades asjades liiga kinni ja ei taha uuendada?
Ehk siis see mida sa Win10 teemas räägid nende kohta, kes Win7 pealt ei taha edasi liikuda Win10 peale?
Early Majority?
Palun ära tee nalja - iga viies eesti inimene elab suhtelises vaesuses. Kui võtta arvesse maailma üldist elustandardit siis elan isegi mina suhtelises vaesuses (ei saa lubada lõunamaareisi, oma maja jne)
Sellega kõrvutades on nutikellad kindlasti early adopters teema veel. Early majority peale liiguvad uued tooted alles siis kui tehnoloogia läbi lööb (mitte välja ei sure a'la 3D) ja muutub piisavalt odavaks enamus inimeste jaoks. |
Ei ole see mingi lüke, lihtsalt mõtlesin, et jagan tehnoloogia omaks võtmise graafikut... Kui sihtgrupiks võtta ainult Eesti (või kogu maailm) siis kindlasti on asi rohkem lapsekingades, kui ma eeldasin. Nähes ise aina rohkem tänaval nii lapsi kui täiskasvanuid nutikelladega siis jääb mulje, et "tavainimene" on ka juba kasutaja.
Kindlasti on asi Chasmist juba üle ja välja nutikellandus vast ei sure, sest asi tundub paremaks muutuvat (mida näitab ka käesolev topic).
Kusjuures ma ise ei ole nutikella fänn, selles osas olen pigem hiline liituja.
Põhjus on lihtne - mul ei ole rohkem notificationeid vaja, niigi lülitan neid pigem igaltpoolt välja mitte sisse (telefon ei tee mul piiksugi, enamus asju on on-demand).
Kui kell suudaks telefoni täielikult asendada, oleks juba teine tera...
Windowsi teemas kiidan 10-t takka, sest minu kogemus on temaga ülipositiivne. Viimane selline mõnus üleminek oli XP->7 (kuigi kasutasin Vistat ka tööarvutist mõnda aega).
Seoses majandusliku olukorraga võin ma sulle kinnitada, et enamik neid, kes omale "maja lubada saavad" teevad seda tegelikult panga abi ja 30 aastaga.
Reisidel käimine on üldjuhul seotud isiklike valikutega - paar kuud jälgida enda poolt tarbitavat, tõmmata koomale alkoholi ja suitsudega ja paarisajaeurone reis võib alata.
Ma võiksin reisimise osas nõu anda, aga selleks oleks oma topicut vaja (http://chasing.ventures)
hint: google flights; couchsurfing; hääletamine; hostelid; tänavatoit;
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
R A T
HV veteran

liitunud: 21.04.2004
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
06.03.2016 00:48:13
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Olen juba hammu harjunud kellaaega vaatama telefoni ekraanilt. See korraks taskust väljavõtmine pole mingi probleem. |
Ka kellad alustasid omal ajal taskust. Spets ketid sealt välja tirimiseks taga. Polnud mingit probleemi välja võtta, aga ikka kolisid peavooluna lõpuks randmele. Inimesel on mugavam ja loomulikum kohe käsivars silme ette tõsta, kui et see enne tasku pista ja sealt miskit välja õngitseda.
Ma kandsin üsna täpselt 2a tagasi poolvägisi kuu aega Sony SmartWatch'i. Et äkki hakkab meeldima. Ei hakanud, see asi oli veel igatpidi liiga toores (nii nagu Java rakendustega nuppudega "nutitelefonid" seda omal ajal olid). Õhemad võiksid nad olla küll. Läbimurre tuleb siis, kui ei saa enam välimuse järgi öelda ilmselget "computer in your hand!" Samsa Gear S2 302PPI ekraan hakkab ka juba looma. Seni miskipärast arvati, et suurte piksliklotside vahtimine ongi trendikas. Autonoomsus (taskutelefonist) on ainult aja küsimus. Toosama eSIM hakkab seal laineid lööma. Taskutelefoni kandmisest täielikult loobumiseks tuleb lahendada kuulari ja mikri küsimus. BT HF oleks loomulik vastus, aga kui kõnesid palju ei ole, on selle pidev kandmine pisut tülikas. Kui midagi peos hoida pole, on lihtsalt käe kõrva ääres hoidmine ka kuidagi tobe.
Huvitav, kuidas me tänapäeva multifunktsionaalseid vidinaid traditsiooniliste nimetustega nimetame: kuna taskuarvuti alustas telefoni funktsionaalsusega, nimetame me seda siiani telefoniks; kuna käekompuuter alustas kellana, nimetame me seda nüüd nutikellaks. Et natuke raamidest väljapoole mõelda, soovitan kõigepealt nende nimetustega kaasnevatest dogmadest loobuda.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mcjaaxon
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.03.2010
|
11.03.2016 13:29:59
|
|
|
| R A T kirjutas: |
| mcjaaxon kirjutas: |
Mulle piisax täiesti sellisest seadmest,mis ämma sisse hellamised ära blokiks  |
Windows phonel see defaultina sees. Kas tõesti teistel ei ole? |
Peab uurima
_________________ Ma olen telekas. |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011

|
11.03.2016 13:53:48
|
|
|
| mcjaaxon kirjutas: |
| R A T kirjutas: |
| mcjaaxon kirjutas: |
Mulle piisax täiesti sellisest seadmest,mis ämma sisse hellamised ära blokiks  |
Windows phonel see defaultina sees. Kas tõesti teistel ei ole? |
Peab uurima  |
Avast-il on selline võimalus olemas. Töötab, vastaspool saab koguaeg aint kinnist.
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mcjaaxon
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.03.2010
|
11.03.2016 23:02:37
|
|
|
| pwn13 kirjutas: |
| mcjaaxon kirjutas: |
| R A T kirjutas: |
| mcjaaxon kirjutas: |
Mulle piisax täiesti sellisest seadmest,mis ämma sisse hellamised ära blokiks  |
Windows phonel see defaultina sees. Kas tõesti teistel ei ole? |
Peab uurima  |
Avast-il on selline võimalus olemas. Töötab, vastaspool saab koguaeg aint kinnist. |
Ahh..ämma pärast ei hakka küll telefoni piinama
_________________ Ma olen telekas. |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
11.03.2016 23:26:51
|
|
|
| mcjaaxon kirjutas: |
| pwn13 kirjutas: |
| mcjaaxon kirjutas: |
| R A T kirjutas: |
| mcjaaxon kirjutas: |
Mulle piisax täiesti sellisest seadmest,mis ämma sisse hellamised ära blokiks  |
Windows phonel see defaultina sees. Kas tõesti teistel ei ole? |
Peab uurima  |
Avast-il on selline võimalus olemas. Töötab, vastaspool saab koguaeg aint kinnist. |
Ahh..ämma pärast ei hakka küll telefoni piinama  |
https://goo.gl/photos/X46AefLn3XxNWdxeA
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|