Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 128, 129, 130, 131  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 33 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 61 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 231 ]
hääli kokku : 399

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2024 14:15:13 vasta tsitaadiga

Aeron, Kas Su jutt jõuab ka kuhugi lõpuks? Oletame, et see on tootjale halb, So? See on osa mängureeglitest.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 09.04.2024 14:19:51 vasta tsitaadiga

Point peaks see olema et pc on vaestele
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2024 15:37:46 vasta tsitaadiga

Foxxx, mulle meenutab sinu suhtumine seda lugu mis mulle räägiti, kui aastaid tagasi hakati Piritale planeerima Liivamäe elurajooni.
Ehitusluba anti 5 majale vms, aga ehituse käigus juhtus nii, et oops valmis mingi 9 vms.
Linn, siis ütles, et paha paha, nii pole kena ja saate nüüd trahvi mingi 40 000 € per maja vms.
Arendaja ütles OK, maksid ära ja elu läks edasi.
Trahvi võeti lihtsalt kui teisitegemise hinda.
Kokkuvõttes said mingid vennad majade müügist kõvasti pappi, aga kannatas loodus, kannatas keskkond ning teised ehitajad said sõnimi, et nii saab.
De jure kõik ok, toimus rikkumine, kahju hüvitati, aga tegelikult juhtus palju enamat.
Kui inimesed käituvad nii nagu saab, mitte nii nagu võiks, siis lõpuks tulebki hakata kruvisid peale keerama.
Ja sams, vb ehitaja räägib seda oma lastele unejutuks üldse eduloona,et näed, kui oled leidlik, siis vaata mis kõik võimalik on.
Tema vaates on kõik ok, uus maja, uus auto...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2024 16:26:26 vasta tsitaadiga

Kasutatud pelade müük on olematu probleem (mitte, et ta seaduse mõttes üldse olekski probleem), sest 90% mängudest ostetakse niikuinii digitaalselt ehk juba arvestades, et ei müüda edasi.

Füüsilisel kujul plaate samamoodi ei müüda massiliselt kiiresti edasi. Pigem võib kasutatud jura müüki näha stiilis kus juba pikka aega on nii vana generatsiooni konsool pluss ports mänge seisma jäänd - kas siis enda omad või lapsed suuremad ja enam ei koti ja siis ühel hetkel koristamise vms. käigus avastatakse ja müüakse jalust ära. Need mängud on selleks ajaks niikuinii nii graafiliselt kui moraalselt vananenud. Ostja on üldiselt lapsevanem kes siis kui asi uus oli seda selle hinnaga ei osta ja nüüd hiljem ostes nö. "vanarauda" ei kaota tootja midagi.

Reaalsuses olukorda kus "täna ostan mängu, ööse mängin läbi, homme müün edasi" samahästi mis ei eksisteeri ja kui mõni mäng on niipask, et teeb 10 tunniga läbi sedasi, et replay value on null siis peab tootja endaotsa vaatama.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2024 21:00:06 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
SKG, konsoolimäng on samuti tarkvara. Mida suurem on mängu (tarkvara) müük järelturul, kust mängulooja ei saa sentigi, seda vähem on mänguloojal raha uue mängu (tarkvara) tegemiseks...

Aeron kirjutas:
= kui mängu läbi tegemiseks läheb a la 8-16h (suht keskmine sp mängu puhul), siis ma saan loetud päevad peale ostu mängu uuesti turgu panna ja järmine inimene saab osta selle ja sama teha. Mängude müügikõver on väga tugevalt frontloaded (= enamik tulu teenitakse esimese kuu või äärmisel juhul kuudega) ning seega võivad õige mitmed müügid jääda tegemata, sest sama mäng ringleb kasutajate vahel.

Pole ju loogiline eeldada, et kõik needsamad mängurid ostaks ka (uue) täishinnaga mängu kui nad järelturult osta ei saaks?

See tundub sarnane nagu muusika- ja filmitööstuse virisemine - tänu piraatlusele "saamata jäänud tulu".


Sarnasel teemal - Xbox 360 ajastul sai mitmeid mänge vahetatud ja kasutatult ostetud. Mis aga juhtus oli see, et paljudel mängudel oli tasuline DLC, mida sai ainult digitaalselt ostes. Hea mängu puhul sai see DLC alati ka ostetud. Seega mängulooja sai siiski osalise mänguga seotud tasu kätte vs. mitte midagi. Ehk siis kasutatud mängu müük edendas DLC müüki, mida vastasel juhul poleks toimunud, sest täishinnaga poleks mängu nagunii ostnud.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."


viimati muutis SKG 09.04.2024 21:02:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2024 21:01:19 vasta tsitaadiga

Aeron, See on lihtsalt nii naljakas kui palju Sa suudad täiesti olematu seosega näiteid tuua, sa nüüd reaalselt võrdled minu kasutatud mängude ostu keskkonnakahjuga? Eriti irooniline on lugeda sellist jama inimese sulest, kes ostab potentsiaalselt varastatud krediitkaartiga soetatud kontosid/mänge ja propageerib seda. Kuidas sellisel juhul Su isiklik moraalikompass on, räägid lastele unejutuks kuidas kõik mängud mida nad mängivad võivad potentsiaalselt olnud varastatud? icon_biggrin.gif

Arvestades, et Sa oled siin teemas kas tunnistanud, et Sa osasid asju pirad, siis see moraalikompass küll ei suuna kuskile, aga ma mõistan Sind, Su kõige suurem argument oli, et PC on nii meeletult soodne ja kui sellele vesi peale tõmmati, et ega ikka ei ole küll, siis lihtsam on mingit jorri ju ajada kui tunnistada, et kuulge, tõesti, kuna PC peal on füüsiline meedia välja suretatud, siis ma ei tulnud isegi selle peale.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2024 21:22:28 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Also,
Spoiler Spoiler Spoiler

Loodetevasti kõik need PC-l emuleerijad, siis ikka ostavad tootjalt mängu ka, muidu oleks väga silmakirjalik.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2024 22:59:38 vasta tsitaadiga

SKG, siin ei ole ühte ja selget vastust.
Need inimesed kes on valmis hangeldama, et saada oma mäng 10-20 € eest peale edasimüügilt tagasiteenitud tulu vb tõesti ei ostakski uut mängu 70 € eest ja selles mõttes ma olen täitsa päri, et see seda kogust ei saa lineaarselt võrrelda saamata jäänud tuluga.
Kui mõnedel üksikutel juhtudel tähendab, dlc pealt saadud tulu laekumist vähemalt dev-ile, siis iseensest vist net positiivne nähtus. Raske siiski uskuda, et see on mingi märkimisväärne % nendest tehingutest.
Kui ma olen päris aus, siis väga raske on aru saada, kuidas see konsooli elu siis suures pildis tegelikult käib.

Ühest küljest meil on vähemalt USA näol olemas näide, et meie generatsioon kulutab gamingu peale 1000 usd aastas, võta nett maha ja see summa langeb, aga mis siis kokkuvõttes sünnib?
Forbsi andmetel on usa keskmine broadband kulu 65 usd kuus. Allikas: link
Kui me võtame, et 65*12 = 780 usd, siis jääb kogu gaming kuluks aastas ca 220 €.
Silmas pidades, et see sisaldab ka seadmeid, siis ühe konsooli generatsiooni lõikes, mis on nt 7 aastat , tähendab see 1540 €.
See pmt on võrdeline konsooli ostuga ja 7 aasta peale ~ 450-550 € kulutamisega mängude peale.

Kui vaadata milline on average PC, kui selline asi on olemas, siis GPU mõttes räägime alljärgnevast:
Spoiler Spoiler Spoiler

Ehk siis just kui valdavalt 50-60 seeria kaardid ja ilmselt gaming masinad hinnakategoorias 500-800 € (puusalt pakun)
Mis tähendab, et nende keskmine võttes 600-700 € pc peale.
Mis tähendab, et mängude peale jääb alles peale 780 € maha arvamist ei midagi pmt. 650 + 780 =1430; 1540 - 1430 = 110 €.

Mul ei jää muud üle kui oletada,et pc gamerid, kas kulutavad tegelikkuses rohkem või mängivad valdavalt F2P mänge.
Ilmselt seda esimest pigem, sest kui sa juba ostad gaming pc, siis võiks mängida ka.

Samas tekib ka küsimus, et vb ei peaks üritama aru saada, milline see keskmine olukord on, sest nagu statistikaga ikka, seda tõde tegelikult sealt kätte ei saa; saab mingi umbmäärase keskmise, mis ühtegi gruppi korralikult ei kirjelda, sest võtab ju kõigi keskmise.
Loogika ütleks, et pc gamerid kulutavad pigem rohkem ja viivad seda keskmist üles. Ootaks teiste mõtteid selle asja mõtestamisel, kui see vähegi huvitav avenüü kellelegi tundub.

Foxxx, sa ei pea mulle vastama tegelt, sest kui ma olen aus, siis üsna tüütu on sulle alati uuesti selgitada, mis öeldud on. Ilmselgelt, meie mõttemaailmad ei sobitu kuidagi.
Minu paralleel ei olnud mitte sinu ja keskkonna kahju vahel, vaid mõtlemise mudelite vahel. Teen mis tahan, sest saan ja mind ei koti stiilis mõtlemine. Ma ei tea kust sa selle krediitkaarti jutu võtad või millele toetud, aga edu sellega.
Also, minu "peamine argument" ei ole kunagi olnud ja ei saa ka olema, et pc on meeletult soodne. Hind lihtaslt viimasel ajal mingi teema olnud ning ma endiselt arvan, et kui otsida budget gaming kogemust, siis saab pc-ga soodsamalt läbi kui konsooliga.
Teistpidi, kui otsida high end kogemust, siis on pc arvestatavalt kallim, aga TCO võib olla odavam, kui piisavalt palju mänge tarbida.

Vastuseks sinu teisele väitele, et ma piran, on minu vastus, pigem mitte. Vähemalt viimased ca 20 aastat mitte.
Olen teinud üksikud eksperimendid emuleerimise osas puht tehnilisest huvist lähtuvalt - Mario kart ja Botw Cemu-ga, et näha, kas ja kuidas töötab, aga need mängud ei paku mulle huvi, muidu oleks ostnud.
Atomic Hearti laadisin alla peale seda kui jobu dev kiitis venemaa invasiooni takka avalikult, aga see mäng oli liiga igav, et seda päriselt mängida. Peale 20 min kustutasin ära. Ei paku huvi ja selle allalaadimisega sai soovitud sõnum saadetud.
Need on minu piraatimise kogemused viimase paari aasta jooksul. Üljäänud mängud on kõik ostetud. Minu 24 aasta ajalugu so far:
Spoiler Spoiler Spoiler

Mul on endaga parem olla, kui elan golen rule järgi ja see suht dikteerib, et kui mulle miski meeldib, siis ma maksan selle eest.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 10.04.2024 00:22:53, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2024 00:12:34 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Ühest küljest meil on vähemalt USA näol olemas näide, et meie generatsioon kulutab gamingu peale 1000 usd aastas, võta nett maha ja see summa langeb, aga mis siis kokkuvõttes sünnib?

Kes on see "meie generatsioon"? Ma ilmselt sinna ei kuulu icon_lol.gif

$86/kuus - $65/kuus, järgi jääb $21/kuus, mis peaks sisaldama riistvara kui ka softi.
Kui $500 konsooli hind jagada 7 aasta peale, teeb see $6/kuus.
21-6 ehk järgi jääb $15/kuus mängude ja subscription teenuse jaoks.

Kuniks täpsemat infot ei ole, ma seda küsitlust eriti tõsiselt ei võtaks. See kalkulatsioon oli piisavalt ebamäärane, et millestki lähtuda või järeldusi teha saaks.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."


viimati muutis SKG 10.04.2024 00:20:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2024 00:15:03 vasta tsitaadiga

"Millennials (also known as Generation Y) are typically defined as the generation of people born from 1981 to 1996"
Taaskord, kui sul on paremaid allikaid pakkuda, kui sinu "tagumiku tunne", siis ole hea jaga. Until that happens, lähtume ikka sellest infost mis on.

E: samas on ka kolmas variant, fak it. Päeva lõpus keda kotib. Mind eriti mitte icon_razz.gif
Uurimis on kahtlane küll, aga paremat infot ka ei ole. Vist ei pea iga hinna eest üritama analüüsida tegelt..

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 10.04.2024 00:25:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2024 00:23:10 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Taaskord, kui sul on paremaid allikaid pakkuda, kui sinu "tagumiku tunne", siis ole hea jaga. Until that happens, lähtume ikka sellest infost mis on.

Ei. Parema info puudumisel ei pea lähtuma või aktsepteerima halbu allikaid. Võib vabalt öelda, et "ei tea".

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2024 00:28:37 vasta tsitaadiga

SKG, beer_yum.gif thumbs_up.gif
Teeme nii jah, siin ei paista olevat head teed edasi.
Neile kes sammu ei pea, siis ignome seda uuringut, mis väidab, et millenialid kulutavad aastas 1000 usd kokku ja seal hulgas on interneti fee + riisvara ja muud kulud lisaks mängudele.
Kuni keegi ei suuda pakkuda nägemust, mis kuidagigi loogiline oleks seda kulupilti vaadates, pole pointi üritada sellest midagi järeldada.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2024 00:41:52 vasta tsitaadiga

Samuti oleneb, mis aastal küsitlus läbi viia. Näiteks kui küsitleda konsoolimängureid aastal 2019, siis on päris kindel, et tol aastal olid kulutused riistravarale tunduvalt väiksemad kui aastatel 2020/2021 (kui 9. generatsioon värskelt välja tuli ja pandeemia tõttu kulutati rohkem raha konsooli-gamingule). Seega, olenevalt, mis aastale langeb küsitlus, võib oluliselt mõjutada aastast kulu (konsooli) gamingule. Olenevalt küsitluse aastast, võib lõppsumma üsnagi erinev tulla.
tsitaat:
Generally, sales of video games have increased as a result of stay-at-home and lockdown orders from the pandemic, as people turned to video games as a pastime. The NPD Group reported that video game sales in North America in March 2020 were up 34% from those in March 2019, and video game hardware up by 63% – which included more than twice the number of units of the Nintendo Switch console. Net spending across the first quarter of 2020 in the United States reached US$10.9 billion, up 9% in 2020 compared to 2019 according to NPD. An increase at this point, near the planned end of the eighth generation of video game consoles, was unusual and was attributed to the pandemic. By July 2020, NPD Group reported that the total sales of video game hardware and software within the United States in the first six months of 2020 reached US$6.6 billion, the highest since 2010.

https://en.wikipedia.org/wiki/Impact_of_the_COVID-19_pandemic_on_the_video_game_industry#Sales

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2024 01:42:20 vasta tsitaadiga

Nja, covid aastate video game boomi tõttu olnud ülevärbamise ja suure optimismi tõttu on hetkel mängu tööstuses rasked ajad.
Meeletud koondmised jne. Jah, erakordne aeg olnud mitmes mõttes.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2024 20:55:47 vasta tsitaadiga

Mina sain aru, et suur koondamine on minu kasutatud mängude ostmise pärast icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2024 21:35:25 vasta tsitaadiga

Ma ei tea, palju või mida see täpsemalt näitab, kuid Eurogameri kodukal jäi selline küsitlus silma, üle 100K vastanu:
Spoiler Spoiler Spoiler


Lisaks, poekett, mille äri Xbox 360/PS3/Wii aegadel õitses, tundub olema raskustes.
https://www.eurogamer.net/game-staff-told-to-expect-redundancies-as-most-workers-move-to-zero-hours-contracts

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."


viimati muutis SKG 10.04.2024 22:23:46, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2024 21:37:04 vasta tsitaadiga

Realistlikult võiski massiivne kulutamine olla Covidi ajal (isegi sai siis rohkem ostetud mänge), pärast seda läks elu oma rappa tagasi ja pigem selline paar suurt mänguda aastas kõige paremal juhul.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2024 22:04:08 vasta tsitaadiga

Covid sundis inimesed tuppa ja arvuti taha. Kogu gaming kasvas meeletult nendel aastatel.
Kui maailmal covidist üle viskas ja paanika jahtus, siis inimeste elu läks normaalsemaks tagasi ja kodudest koliti oma elu juurde tagasi.
Mängundus ka tõmbus kohe natuke tagasi.

Stuudiod kes arvasid, et nüüd ongi uus elu ja võtsid ambitsioonikad projektid ette ja kõvasti inimesi pardale, et uut nõudlust teenindada said kõrvetada.
Tundub, et enamik elasid väikeses optimismis, et nüüd on gamingus uus hingamine.

Poeketi Game osas, kui nende äri on olnud seni füüsiline meedia, siis vist ei ole need raskused kellelegi üllatuseks.
Kaduv nähtus, alla 10% tänaseks ikkagi.

Küsitluse osas huvitav jah, need alla 5 vennad ongi MMO sõbnrad ja sellised ilmselt.
Keskmine punt on sunday gamers , paar mängu aastas, mõni indie siit sealt, kes vähem kes natuke rohkem.
Ja 50+ vennad on asjaarmastajad, tore, et neid ka nii palju tegelt on.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2024 22:34:21 vasta tsitaadiga

Aeron, See kaduv nähtus kaob väga pikka aega juba, kuniks on plaadimängijaga konsoolid on ka füüsiline meedia laiatarbe releasedel.

See, et ei PC-l see kadunud on ei ole tingimata hea asi, see vähendab paindlikust, ühest küljest sellest, et Sul ei ole otseselt võimalik omada mitte midagi, kui firmaga on kaputt, siis kõik mis seal platvormil on ostetud on läinud. Paljukiidetud Epic, kuna kasumis see business neil kahjuks ei püsi, siis keegi ei tea, mis hetkel kogu see pood lihtsalt kinni pannakse ja öeldakse, et sorry, aga noh... shit happens.

Steam hetke seisuga ilmselt on suht kindel koht, aga Epic võib vabalt mingil aastal kinni minna.

Teisest küljest ongi, see, et kes ütleb, et ma ei võiks müüa edasi seda, mis ma olen ostnud. EU seadused ütlevad, et võin, päeva lõpuks litsentside arv on alati piiratud sellega palju neid algselt ostetud on. Kui mäng on hea ja nõutud, siis ostetakse seda palju ja kasutatud turg ei jõuaks eales sammu pidada nõudlusega. Klassikaline majandus, turg määrab selle, kui Sa tootsid mingid prahti, siis sorry, turg teeb oma korrektuurid ja keegi ei osta Su mängu. See kogus mis jätkuvalt toodetakse totaalselt rämpsu on ikka veel meeletu. Ma ei nuta eriti selle üle, et ma olen vähemalt pooled Fifad ostnud kasutatult, sest seal lihtsalt ei ole uut mängu iga aasta.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 10.04.2024 23:13:50 vasta tsitaadiga

Oli küll igal aastal uus FIFA. https://en.wikipedia.org/wiki/FIFA_(video_game_series)
Aga seletage ära, miks pidi igal aastal uue FIFA mängu ostma, mis seal nii palju muutus?
Kasutatuna on neid konsoolidele kõik kohad täis, vanemaid müüakse peaaegu et sentide eest ja ikka eriti ei taheta.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2024 00:43:05 vasta tsitaadiga

Foxxx, stabiilselt langes mingi 4% vms iga aasta - 2019 vist oli 22 ringis, 2020 18%, 2021 14%, 2022 10%, 2023 ei tea, aga ilmselt alla 10 ja see aasta eks näis...
Millist paindlikkust ta täpselt vähendab? Osta oma mäng GOG-ist DRM vabalt ja vea mälupulgal kaasas. Võid müüa ka, kui südametunnistus lubab:)

Epicul on Tencenti rahakott ning Epic games on minu üllatuseks ca 8x suurem kui Valve (4 miljardit vs ca 32 miljardit)
Seega ei lähe see Epic kuhugi või kui läheb, siis selle pärast, et kuskil saab rohkem raha.

Nja, need igaaastase reliisiga mängud on jah omaette fenomen.
Fifa küll piisavalt palju innovatsiooni ei tooda, et seda oleks iga aasta point osta.
Ostsin hiljuti just uue ja sama hästi võiks 2017 mängida, mis oli fab.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2024 01:36:38 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Foxxx, stabiilselt langes mingi 4% vms iga aasta - 2019 vist oli 22 ringis, 2020 18%, 2021 14%, 2022 10%, 2023 ei tea, aga ilmselt alla 10 ja see aasta eks näis...

Kus need andmed pärinevad? Alles hiljuti postitasid sa siia teised numbrid ja aastad: https://arstechnica.com/gaming/2022/02/fewer-and-fewer-console-games-are-seeing-a-physical-release/

Ja siis sai juba järgi kontrollitud, et top/tähtsamad mängud on enamuses füüsiliselt siiani olemas, nii PS5 kui ka Xboxi peal.
tsitaat:
Üheks digital only põhjuseks tundub olema see, et tegu on indie mängudega, mis Kickstarterist vms alguse saanud.

... igasugu väikesed/indie/arcade jms mängud teevad "suppi lahjemaks".

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11435208#11435208

tsitaat:
... füüsilisi mänge antakse vähem välja, kuid põhiline põhjus on ju see, et digital only mänge on lihtsalt rohkem juurde tulnud.

In terms of distinct game titles released in the United States, the raw number of new games available on physical media (i.e., discs or cartridges) dropped from 321 in 2018 to just 226 in 2021, a nearly 30 percent decline (games released on multiple consoles are counted as a single title in this measure).
The number of digital games released each year, on the other hand, remained relatively flat from 2018 through 2020. Then, in 2021, that number exploded to nearly 2,200 digital titles, a 64 percent increase from 2020.


tsitaat:
...nö. tähtsad/suuremad mängud saavad siiski füüsilise reliisi.

Among major publishers, a slight majority (56.4 percent) of distinct titles released in 2021 were available as physical releases. That's still a major decline from 2018, though, when nearly 80 percent of titles from those publishers merited a physical launch.
---
But the transition away from physical console games is not distributed evenly across all publishers. The largest publishers are much more likely to go through the hassle and expense of a physical release for their marquee titles.

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11435228#11435228

---

Samal teemal:

Top 20 UK video game sales are 38% physical
https://www.gamesindustry.biz/top-20-uk-video-game-sales-are-38-physical

tsitaat:
According to the report half of UK game sales were for physical copies while half of the sales were digital.

https://www.beyondgames.biz/20464/digital-vs-physical-game-sales/

Kahjuks originaalallikat ei leidnud:
Physical games make up 60% of 1st party unit sales for Sony, for games like Death Stranding (PS5) and Uncharted 4 physical sales are more than 80%
https://imgur.com/Tr2p6Sv


Kõigist väljaantud mängudest 10% vs 90% split võib ju täitsa reaalne olla, kuid ilmselt see enamus gamereid eriti ei morjenda, sest nö. tähtsamad/suuremad mängud saab siiani füüsilisel meedial veel kätte. Suur osa müügist (mitte välja antud mängudest) on siiani füüsilisel meedial. Olgu see 38 või 60 protsenti, ma ei tea, oleneb millist allikat aluseks võtta. Järgmine konsooligeneratsioon on ilmselt ainult digitaalne.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2024 09:53:40 vasta tsitaadiga

Aeron, Kui Sa kurtsid konsoolide valiku üle, siis GOG olles nii hea kui tahes, kohe kindlasti ei kajasta PC kogu valikut. Uuemate asjade valik on loogilistel põhjustel väga piiratud seal.

Sa ei lugenud mu teksti korralikult, ma ei öelnud, et Epic kaob, ma ütlesin, et Epicu see business ei püsi kasumis, reeglina ettevõtted likvideerivad need äriüksused mis ei too pikalt kasumit. See, et Epicul on Tencenti rahakott suurendab seda survet veelgi, ükski investor ei taha näha äriüksusid mis toodavad kahjumit.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2024 10:20:32 vasta tsitaadiga

SKG, my bad nende % osas, mäletasin, et oli stabiilne decline ja viimane mõõdetud aasta oli 10% juures, aga ei leidnud ise seda viidet üles. Aitäh, et parandasid.
... ka see on hea leid, et tegelt on juhtunud kaks asja paralleelselt, ühest küljest füüsiline tõesti vähenebki, aga statiliselt on see efekt võimendatud natuke, sest samal ajal on ka väiksemate mängude "plahvatus toimumas"
Good shit!

2018 - 2021 langus ca 25% on rets muidugi, aga seal on kindlasti mingi alumine piir kuskil, kust edasi digitaliseerumine läheb väga aeglaselt.
Kas me juba seal olema, who knows, aga household name mängud kindlasti suudavad õigustada füüsililist meediat veel mõnda aega, unless järgmine konsooli generatsioon tuleb digital only, mis puhul tuleb järsk cut-off.
Ise vist pigem ei usu, et veel tuleb, vb ülejärgmine, aga who knows...

Sony 1st party physical sales number on tõsiselt üllatav ja samas minu eelnevat lõiku kenasti iseloomustav. Ei oleks oodanud, et üle poole veel füüsiline on.
Palju head sisu postitasid, aitäh.

Eks saab näha mitu mängu veel "Alan Wake"i teevad ja füüsilise ditchivad lähiaastatel. Huvitav kas seal tekib ka migi müügi võimendus hetk kunagi füüsilise meedia puhul - olukord, kus need vähesed kes füüsilisele jäävad, saavad seetõtu mingil määral rohkem tähelepanu ja suuremat müüki?
Kui sul poes on 100 plaadi asemel võimalik valida 50 plaati, siis paratamatult need kes on esindatud jäävad rohkem silma. Mingi hetk lihtsalt see esindatuse kulu ei õigusta ennast enam..

Foxxx, ei ma ei saanud sinust valesti aru ja kui ma EPICust rääkisin siis ma pidasingi silmas nende mängu äri.
Nende strateegia tasuta mängudega on ilmselgelt olnud turgu üles osta lihtaslt ja kui sul on selline sponsor nagu Tencent taga (mitte et EPIC vajaks ilmselt seda raha), siis nad võivad rahulikult 10 aastat lasta miinust tiksuda, kuni nende platvormi kasv sellega kaasneb.
Mis mind üllatab on see, et nende pood areneb visalt, sellise rahakoti pealt eeldaks, et QoL featureid tuleks iga kuu või kvartal vähemalt juurde, aga pood on ikka üsna basic.

GOGi valiku osas olen nõus, see valik seal on vs Steam tagasihoidlik, aga pea 10 000 title-it ikka.
Vaatasin natuke, mis seal uuemad asjad ka on ja noh, nii ja naa: https://www.gog.com/en/games?priceRange=10,166.34&order=desc:releaseDate&releaseDateRange=2020,2024
Kesine, aga mängimata ei jää. Uus Stalker tulemas, SouthPark olemas, Alone in the Dark, Outcast, Thraumaturg, Brothers remake, Terminaator, Robocop jne.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2024 13:43:15 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Oli küll igal aastal uus FIFA. https://en.wikipedia.org/wiki/FIFA_(video_game_series)
Aga seletage ära, miks pidi igal aastal uue FIFA mängu ostma, mis seal nii palju muutus?
Kasutatuna on neid konsoolidele kõik kohad täis, vanemaid müüakse peaaegu et sentide eest ja ikka eriti ei taheta.


Märksõna on FUT (FIFA Ultimate Team; uue nimega vist lihtsalt Ultimate Team). Ainuüksi see mode toob igal aastal EA-le tohutuid summasid mikromaksetena sisse.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 128, 129, 130, 131  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.