Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Vaikne jõuline mänguvõimalusega kast märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2016 10:57:25 vasta tsitaadiga

sand5r kirjutas:
Kuidas selle Seasonic Platinum Fanless'iga on, kas tal on mingit pininat või coil-whine'i ka kuulda või ongi kõrva ääres haudvaikne?
Spoiler Spoiler Spoiler
Coil whine puudub jah. Ma spetsiaalselt pole toidet kuulamas käinud aga natuke madalamal GPU'd küll, ilmselt oleks igasugune pinin kõrva jäänud.

Kusjuures ma ise lugesin ka peale PSU ostmist, et päris paljudel on olnud selle seeriaga muresid. Ei teagi, kas mul lihtsalt vedas või...
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 31.03.2002




sõnum 08.02.2016 17:41:50 vasta tsitaadiga

Korraks 80-90 kraadini minek pole ehk probleem, aga fakt on see, et tegelikult see pole kunagi korraks. Lightroomis mässamise puhul sellise protsessoriga 80-85 saavutada näitab minu arust ebaadekvaatset jahutust. Iseasi jah, et kui tõesti nende piinamisprogrammidega läheb üle 80, siis ehk igapäevaselt pole probleem, kuid reaalne arvutikasutusstsenaarium ja sellised tempid - kahtlane värk.
Ühesõnaga, kes taolist projekti veel plaanib ette võtta, siis seal on ikkagi konkreetsed reeglid, mille kohta pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna -
Spoiler Spoiler Spoiler

Siin ka huvitavat pildivaatamist - https://linustechtips.com/main/topic/351134-finished-the-silent-cube-pushing-passive-cooling-to-the-limit-with-dual-gtx-980-update-21-liquid-cristal-thermometer/?page=1
50 kg alumiiniumi ja ikka kehvad temperatuurid.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2016 18:34:48 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Korraks 80-90 kraadini minek pole ehk probleem, aga fakt on see, et tegelikult see pole kunagi korraks. Lightroomis mässamise puhul sellise protsessoriga 80-85 saavutada näitab minu arust ebaadekvaatset jahutust.
Infoks, et mu algsed testid olid natuke teistes tingimustes. Eile õhtul mudisin tunnikese fotosid ja temperatuur üle 60C ei läinud.

Aga jah, selles suhtes päri, et kui tihti ja palju suvalist süsteemi piiri peal jooksutada siis ei pruugi tulemus hea olla. Häda on selles, et ma siin teemas jagan killukesi konkreetsest projektist... lisaks on mu kasutusmuster vaid mulle endale teada. Aga noh - eks peabki ise rahul olema. :)
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kempi
HV veteran

liitunud: 13.01.2002




sõnum 09.02.2016 16:25:20 vasta tsitaadiga

Kasti poole pealt jäi kunagi silma selline kast - Silverstone FT03
http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=291

Tasub võibolla exploorida?

Vaiksuse koha pealt, mis endal vahepeal plaanis oli ja mis ma ise ehitasin:
Olin ise umbes samas seisus nagu posti alguses. Lõpuks loobusin mängimise teemast ja ehitasin Streacom FC8 Alpha masina 35W TDP prosega. Hetkel ootan kunas hammas 2TB EVO kettale peale hakkaks, et saaks projekti lõpule viia - 0db. Hetkel on masinas üks WD Green, mis minu kontekstis "lärmab".
Masin ise istub telekaalusel riiulil - ma arvan, et kui asja kasutaks laua peal, kus katust peal ei oleks, siis kannataks märatseda ka 65W prosedega (või vähemasti "pea" ruumi ja tagant avatud teleka alus).

Tekkis ka üks lahe idee, et teoorias on lisa toiteplokk ja GPU kastikesse ehitada. Modifitseerida olemasolevat korpust selliselt, et PCIE ja toite 2 juhet (vajalik teise toite käivitamiseks) oleks välja poole kätte saadavad - näiteks korpuse vasakust küljest eraldi slotide näol vms. Seega puhtalt teoreetiliselt oleks võimalik masin välja lülitada, ühendada eraldi kastis GPU ja mängida icon_biggrin.gif
Esteetilisuse koha pealt jääb kõik selle taha kinni, kui ilusa lisa kasti kõrvale ehitad. Mõte käis läbi stiilis SX600 tüüpi SFX PSU'd või üldse fanless varianti kasutada.
Korra mõtlesin, et tellin korpusele teise kaane juurde. Disainin valmis ja presenteerin Streacom'ile, et tehtaks selline lisa "pakett", aga siis sai selle masina taga mänguhuvi otsa ja sinna paika teema jäigi. Hetkel mängin vahel läpparil.

Plus eks see hind kruvib sellisel buildil julgelt üle 1000.- kuna korpus, toide (150 Nano PSU - pico) ja heatpiped maksid juba 270.- EUR + Saksamaalt saatmine. Prose, mälud, kettad, lisa PSU, GPU ja eraldi kasti ehitus tuleb veel kõik otsa.

_________________
All there is to do - recon...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2016 18:11:58 vasta tsitaadiga

ihvike, jahutus pole sellel pildil päris õige. labad peavad jooksma vertikaalis kui tahad konvektsiooni peale apelleerida. alt peab selline kast ilmselt lahti olema ning mitu sentimeetrit jalgadel. samamoodi hakkab ilmselt mängima see, kas kast on paigutatud ruumis näiteks akna alla, sest sealt tuleb hooga jahedat õhku..

mul on juba aastaid mõte, et kas oleks võimalik vedelikjahutus saada konvektsioonil tsirkuleerima kui voolikud ja reservuaarid piisava suurusega teha.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 11.10.2007




sõnum 09.02.2016 20:58:26 vasta tsitaadiga

laurx, seda jahutit saab rohkem vertikaalselt asetada ainult siis kui on lapiti emaplaadiga korpus. Siis aga pole jälle alt lahtisest kastist suurt kasu.
Fakt on see, et passiivjahutusega paratamatult kaotad jõudluses. Ise olen läinud kompromissile, poole meetri kauguselt oma masinat normaalolekus ei kuule (kui, siis keset ööd täielikus vaikuses). Kui vaja, siis keeran vente kiiremaks.
Kommentaarid: 864 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 652
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 10.02.2016 00:04:11 vasta tsitaadiga

SPCR poolt pakutu:
http://www.silentpcreview.com/4K_Gaming_Build
väidetavalt "valjeim" tulemus oli 23dB mis on imo täiesti piisav, et erilahendused (täispassiiv või vesi) ära unustada.
Märksõnad: madal energiatarve, suured radikad, vaiksed vendid ja hea õhuvool.

Edit: kuna ka endal on HD7870 masinas "lõugamas" siis eesti poes on saadaval täiesti Accelero Xtreme III. Paraku hind 80€, paneb mõtlema pigem kaardi müügile ja vaikse GTX960 ostule.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.02.2016 09:52:34 vasta tsitaadiga

marcor1, see 4k build on päris huvitav, tänud jagamast. Hea teada, et saab ka päris karmid watid üsna edukalt ära jahutada. Kui veel natuke "väiksemalt" mõtelda siis saab osad vendid rahulikult välistada. St loomulikult on see juba maitse asi, mulle meeldib passiiv rohkem (kõrgemate temperatuuride arvelt siis).

Mulle jäi hoopis silma, et konkreetne graafikakaart (Asus GTX 980 Ti Strix OC) kannatas kohati coil whine all. Mis on huvitav kuna Asuse Strix-seeria peaks olema just vaikne - teisalt on vist rohkem rõhutud ventilaatoritele ja alumiiniumile kui "kivide" sees toimuvale.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 11.02.2016 10:49:16 vasta tsitaadiga

spcr kvaliteet on omajagu kukkunud ausalt öeldes.

marcor1, tegelikult 26-28dba ja 23dba saavutamiseks gpu ülekuumenemine ja throttling? no thanks.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 11.02.2016 10:53:33 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
spcr kvaliteet on omajagu kukkunud ausalt öeldes.

marcor1, tegelikult 26-28dba ja 23dba saavutamiseks gpu throttling? no thanks.


See puhtalt isiklik arvamus aga idle ja tööolukorras(mõõdukas prose koormamine) tahaks vaikust. Mängudes on nagunii kõlarid või klapid - seal las lärmab. Hinnanguliselt piisaks mulle kui müra jääb alla 21dB.
Mis sellel SPCR-l siis viga? Pole vajadust olnud enam jälgida - teevad lohakalt või reklaamimaiguliselt?

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 11.02.2016 11:13:00 vasta tsitaadiga

võrreldes varasemaga - lohakalt teevad
kui gpu probleem välja jätta, siis <20dba saavutamine on väga lihtne (kuid mitte tingimata odav).

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 11.02.2016 19:10:18 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
spcr kvaliteet on omajagu kukkunud ausalt öeldes.

marcor1, tegelikult 26-28dba ja 23dba saavutamiseks gpu ülekuumenemine ja throttling? no thanks.


Tegelt oli valitud kehva jahutusega gpu lihtsalt, seda 23dba tulemust saab saavutada ilma ülekuumenemiseta ja muu jamata, builder peab olema pädev lihtsalt beer_yum.gif

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.02.2016 08:15:05 vasta tsitaadiga

DanelM kirjutas:

GPU osas, oled äkki mõelnud GTX 970 peale? Speci järgi on 145W selle voolutarve, kui power limitit natuke langetada ja/või voldiga veits alla tulla siis peaks S3 selle jahutamisega hakkama küll saama. Siis peaks muidugi reference PCB-ga lahenduse võtma, custom lahendused on üldjuhul ka TDP'd suurendanud, millega S3 enam hakkama ei saaks. Aga see peaks ka ülemine piir olema, mida praeguse seisuga passiivselt jahutada kannataks. Kui just CPU-jahutust GPU'le peale ei hakka keerama, sellisel juhul peaks mõtlema millegi sellise modifitseerimise peale, suurendab jahutusvõimekust.
Kuna see teema on muutunud natuke ka üldharivaks siis uuriks tarkade kogult natuke. Kas "reference PCB" tähendab nVidia enda kaarti? Kui jah siis kuskohast neid üldse saab - ei hakanud nagu nVidiat kaarditootjana silma kui kasvõi HV'sse vaadata.

Kuigi ma ise arvan, et täispassiivis lõpuniminek ei pruugi olla mõistlik kuna näiteks Asuse Strix-seeria tundub märksa mõistlikuma kompromissina. Tavakasutuses ventilaatorid seisavad ning koormuse all kaob õrn sahin mänguhelidesse niiehknaa ära.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DanelM
HV kasutaja

liitunud: 10.06.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.02.2016 08:55:44 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
DanelM kirjutas:

GPU osas, oled äkki mõelnud GTX 970 peale? Speci järgi on 145W selle voolutarve, kui power limitit natuke langetada ja/või voldiga veits alla tulla siis peaks S3 selle jahutamisega hakkama küll saama. Siis peaks muidugi reference PCB-ga lahenduse võtma, custom lahendused on üldjuhul ka TDP'd suurendanud, millega S3 enam hakkama ei saaks. Aga see peaks ka ülemine piir olema, mida praeguse seisuga passiivselt jahutada kannataks. Kui just CPU-jahutust GPU'le peale ei hakka keerama, sellisel juhul peaks mõtlema millegi sellise modifitseerimise peale, suurendab jahutusvõimekust.
Kuna see teema on muutunud natuke ka üldharivaks siis uuriks tarkade kogult natuke. Kas "reference PCB" tähendab nVidia enda kaarti? Kui jah siis kuskohast neid üldse saab - ei hakanud nagu nVidiat kaarditootjana silma kui kasvõi HV'sse vaadata.

Kuigi ma ise arvan, et täispassiivis lõpuniminek ei pruugi olla mõistlik kuna näiteks Asuse Strix-seeria tundub märksa mõistlikuma kompromissina. Tavakasutuses ventilaatorid seisavad ning koormuse all kaob õrn sahin mänguhelidesse niiehknaa ära.


Reference PCB tähendab seda, et kaart, millele GPU on peale pandud on sama paigutuse ja suurusega nagu Nvidia poolt tehtud versioon. Leidub neid kaarte ka teistel tootjatel, ei ole kõik ka Nvidia reference jahutusega. Üldiselt odavamad kaardid on reference PCB peale ehitatud, aga soovitaksin kindlasti eelnevalt guugeldada ja täpselt välja uurida. Kindla peale minek on reference jahutusega kaart osta, need on reference PCB peale ehitatud.
Hea koht, kust kontrollida on EKWB leht, kus saab täpse kaardi valida ja vaadata mis jahutus peale sobib. Tavaline veeplokk konkreetsele kaardile on tehtud reference'i jaoks, mõne üksiku kallima jaoks, mis on custom PCB peal, on ka eraldi plokk tehtud, see kajastub vastava kaardi nimes.

Kui tingimus ei ole, et ka koormuse all peab 0dB olema siis soovitaks kindlasti mingit sellist kaarti, mis idle's seisab. Endal on näiteks MSI GTX 970 Gaming, desktopil ja youtube'i vaadates vendid seisavad ja ainuke lärm on kõvaketas ja toide. Samas, kui vaja siis saab korraliku OC peale panna ja jahutab kaardi väga edukalt ära. Asus Strixi kohta olen ka head kuulnud. Ainuke probleem, mida silmas pidada on coil whine.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.02.2016 09:07:14 vasta tsitaadiga

DanelM, thumbs_up.gif

Coil whine kohapealt - ega seda vist väga muudmoodi ei saagi tuvastada kui ise kuulates? Ma mõtlen just seda, et kui nö. vaadata leti taga olevaid tooteid siis pole ju teada, milline isend "piriseb" ja milline mitte. Leiab foorumiteemasid kus ühel või teisel mudelil on rohkem juhuseid, kus saadakse coil whine'ga isend... aga uue asja ostmisel seda ei tuvasta. Ehk siis järelturg on kindla peale minek ilmselt.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kempi
HV veteran

liitunud: 13.01.2002




sõnum 12.02.2016 09:37:41 vasta tsitaadiga

Ja "coil whine" on selline nähtus, mis garantii all vahetusse ei lähe? Tootja toodab 2 isendit, millest üks piriseb ja teine mitte, siis tootja jaoks töötavad mõlemad täpselt sama moodi?
_________________
All there is to do - recon...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sand5r
HV vaatleja

liitunud: 08.01.2015




sõnum 12.02.2016 09:45:58 vasta tsitaadiga

See sõtlub vist tootjast? Dell läpaka coil whine'ga akulaadija (sisuliselt on ju tegu laptopi toiteplokiga) läks küll garantii korras vahetusse.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2016 13:36:13 vasta tsitaadiga

Natuke googeldades leiab, et coil whine võiks minna garantii alla küll. St inimesed on väidetavalt RMA edukalt läbi teinud (nii GTX 9x0 puhul kui muude toodetega).

Kuigi coil whine puhul on ka muid lahendusi kuid hetkel vast siin teemas ei hakkaks seda lahkama, selleks on teised teemad. St see pole enam ise-ehituse teema siis. icon_smile.gif

***

Coil whine tuleb hoopis muud pidi teemaks. St mul pole mõnda aega olnud arvutis ühtegi liikuvat osa (kasutan int.graafikat) ja ühel hetkel tekkis kahtlane tunne, et kusagil miski heli on. Pikk jutt lühidalt - PSU ikka sutsu piniseb. See ei sega, see pole kõva ja häiriv - aga tehniliselt võttes 0dB ikka pole. icon_smile.gif Ma muidugi ei tea, kas see on coil whine tegelikult kuna sellest räägitakse üldiselt rõhutatult negatiivsel toonil. Ma nii ei tunne/arva antud juhul.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2016 08:45:17 vasta tsitaadiga

Suutsin enda jaoks ikka ära põhjendada paarisajaeurose kulutuse ning sättisin sisse GTX 960'e (täpsemalt MSI gaming 4GB versiooni). Kiirelt kruttisin temperatuuri/tahhomeetri enda jaoks taas paika, et alles ca 50-60C pealt ventilaatorid käima lükkaks. Defaultis on konkreetsel kaardil ventilaatorid ca 40% peal, mis tekitab õrna sahina (mul on hetkel kast maas lahtiselt ca 1,5m kaugusel kõrvast), mida ilmselt "keskmine inimene" tähelegi ei paneks. Seisvate ventilaatoritega GPU temperatuur on umbes 40C kanti nö. keskmises kontorikasutuses. Mängudes on vastavalt mu seatud profiilile - ehk siis üle 60C väga ei lähe, ventilaatorite RPM on ca 1000 olnud (või isegi suts vähem). Crysis 3 jooksis 1200p "high" (või mis see eelviimane preset ka pole) peal kenasti.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Priit79
HV vaatleja

liitunud: 25.10.2007




sõnum 28.04.2016 08:31:08 vasta tsitaadiga

kui sa oleks natukenegi iseehitaja tüüpi, siis vaata, millise aparaadiga see tüüp hakkama sai (ei, ta ei teinud fanless ehitust, aga ta kasutas heli-isolatsiooni ja väga vaikseid ventilaatoreid ja teist CPU torn-radiaatorit GPU peal).
sound test:
https://www.youtube.com/watch?v=H3_sy3-c6LM

buildlog:
https://www.youtube.com/watch?v=vHoqYBZMc_c
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.09.2016 22:16:04 vasta tsitaadiga

Vahepeal on mitmel põhjusel erinevaid videokaarte masinast läbi käinud (HD7870, 270x, GTX960, GTX 980, GTX980Ti) ning hetkeseisuga on kasutuses Paliti GTX 1060 Dual Fan. Videokaart on vaikne ja jahe, 50C pealt lähevad alles ventilaatorid tööle ning mängides on kast vaevukuuldav.

***

Ahjaa, CPU puhul on Windowsis "power options" all pandud "maximum power state" 80%. Ma olen erinevaid variante katsetanud ning üldiselt on 84W TDP konkreetse NoFan passiivjahutuse puhul natu-natuke liiga palju. St ilma mingi õhuvoota on selline tulemus. Kui tahaks optimeerida siis võiks ca 65W kanti TDP'ga CPU üldse hankida aga see oleks liigne mässamine.

***

Korpuseks läks Deepcool Tesseract BF, peamine vahetuse põhjus oli PSU "põhja" tõstmine. Muidu küttis kogu CPU/GPU soojus läbi toite ja see läks päris kuumaks. Praegu on toide käega katsudes jahe (ega üle paarisaja wati ju kasutusse ei lähe mul) nig ülalpool GPU/CPU on endiselt mängimise ajal 60-70C kandis. Ning kast on samal ajal hääletu.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 25.11.2016 14:53:28 vasta tsitaadiga

läks psu-de teemas offtopicuks.
Mark0 kirjutas:
tsitaat:
see täispassiivis mängumasina jutt on sul mööda. 1900rpm vendid on väga-väga valjud (ja see paliti jahutus on ausalt öeldes päris halb).
Kas räägid enda või netikogemusest? Mul pole ventilaatorite RPM ka mängides just eriti tihti neljakohaliseks läinud ning kastist pole sel ajal sisuliselt mingeid hääli kuulda. Ning ma olen vägagi tundliku kõrvaga.
mul oli sama paliti jahutusega 1070. kuna enamik mänge mängin adaptive synci/60fps limiidiga, siis ei kasuta kaarte vähemalt osa aega full loadis. see jahutus on üsna väga halb.
su profiil ütleb, et mängides läheb kuni 1900rpm, see on palju ja väga kuuldav.
Mark0 kirjutas:
tsitaat:
olenemata jahutuse suurusest on passiivis hoidmiseks reaalsem 35-45w tdp prose.
Mul on tegelikult 91W CPU üldse (enamasti jookseb ca 80% võimsuse peal enda meelerahu huvides), NoFani specis on see ka lagi. 90C saab sünteetilise testiga, praktikas pole ammu üle 80C kohanud.
kas sünteetilise testiga 90 minnes throttleb? kui näiteks tund aega lased? icon_smile.gif
kui võimsust mingil moel alla tõmmanud oled, siis takt ja pinge ei skaleeru reeglina tdp/voolutarbe/soojuseralduse osas lineaarselt.
Mark0 kirjutas:
tsitaat:
140w tdp video jutt on puhtalt mööda. sul on muide 120w tdp (ja reaalse tarbega umbestäpselt sinna) video.
https://www.techpowerup.com/reviews/Palit/GeForce_GTX_1060_Super_JetStream/21.html - 140W TDP on siit pärit. Paberil on jah GTX1060'l 120W.
sul ei ole ju vähemalt profiili järgi super jetstream? jetstream kaardid on custom pcb, selle seonduvalt tõstetud tdp-ga. või on dual fan sama pcb-ga?
super jetstreami jahutus on muide väga kiitmist väärt, peaks üks paremaid 10x0 seeria peal olevaid jahutusi olema. julgen ka oma kogemusest kinnitada.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2016 15:25:49 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

su profiil ütleb, et mängides läheb kuni 1900rpm, see on palju ja väga kuuldav.
Praktikas pole sellist olukorda olnud. Seega rõhutan varasemalt öeldut: enda kõrv on kuningas.

tsitaat:
kas sünteetilise testiga 90 minnes throttleb? kui näiteks tund aega lased? :)
Ei oska ütelda sest mul on arvuti kõige muu mitte sünteetiliste testide jaoks. Ca 15 minutit jooksutasin omal ajal, rohkem pole huvi olnud. Arvutil pole ka stabiilsusprobleeme tunde mängides - see on mu jaoks põhjapanev test.

tsitaat:
140w tdp video jutt on puhtalt mööda. sul on muide 120w tdp (ja reaalse tarbega umbestäpselt sinna) video.
tsitaat:
https://www.techpowerup.com/reviews/Palit/GeForce_GTX_1060_Super_JetStream/21.html - 140W TDP on siit pärit. Paberil on jah GTX1060'l 120W.
sul ei ole ju vähemalt profiili järgi super jetstream? jetstream kaardid on custom pcb, selle seonduvalt tõstetud tdp-ga. või on dual fan sama pcb-ga?
Paliti erinevate 1060 versioonide vahe on selles, et ühest hetkest tuleb dual BIOS + tõstetakse kellasid. Muidu on üsna samasugused. Ja üldse on paarkümmend watti mõõtevea piirides.

viimati muutis Dirty Harry 25.11.2016 15:26:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 25.11.2016 15:28:09 vasta tsitaadiga

Mark0, kuuldav on see dual fan oluliselt madalamalt, 1900rpm on juba väga häiriv.

kuidas sul prose võimsus limiteeritud on?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2016 15:34:40 vasta tsitaadiga

Proovin teistmoodi sõnastada.

Minu arvutis on Palit GTX 1060 Dual Fan ning mängimise ajal on ventilaatorid saavutanud vahel harva ca 1000 RPMi - seda pole praktiliselt kuulda. See on minu enda kogemus. 1900 RPM on lagi, mida need 2 ventilaatorit võivad saavutada. Aga sellest laest pole mul sooja ega külma kuna sellist olukorda lihtsalt pole minu kasutusmustri juures. Furmarkiga muidugi saavutaks sellise olukorra - aga mu arvutikasutus ei hõlma endas pidevalt sünteetiliste testide jooksutamist. Paaritunnine mängusessioon vahetevahel on tõehetkeks - ja sellega saab masin lõdvalt hakkama.

Sama on ka CPU jahutamise ja koormamisega. Lightroomis kümneid RAW pilte protsessides on temperatuur läinud ca 80C (ehk siis 70-80C vahel pendeldanud) peale korraks. Mängimine ei taha niigipalju ei võhma ega küta tuba.

CPU on piiratud Windowsi enda "power options" all.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Vaikne jõuline mänguvõimalusega kast mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.