Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Liikluskultuuri(tuse) teema vol.3 (Küsitlus: "Kas ja kuidas tänad teeandjaid?") märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1056, 1057, 1058 ... 1108, 1109, 1110  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas ja kuidas tänad teeandjaid?
Jah, ohukatega
62%
 62%  [ 168 ]
Jah, suunatulega ühele ja teisele poole
5%
 5%  [ 16 ]
Jah, käega
15%
 15%  [ 42 ]
Väga harva, kuidas juhtub
11%
 11%  [ 30 ]
Ei
5%
 5%  [ 14 ]
hääli kokku : 270

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
sakinaga
HV Guru

Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.08.2019 14:22 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

sõnum 08.08.2019 14:22 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:
Inga Raitar
Yesterday at 7:48 AM
Kas süüdi olemine peab olema enne süüdi mõistmist tõestatud? Tulin pühapäeval Lõuna-Eestist raamatuid Seto üritusel esitlemast. Sõidan teadlikult nagu ikka. Märkan Mäo pikal ümbersõidul peale ühest käruga masinast mööda sõitmist tagasi reastudes mobiilse kiiruskaamera välgatust. Pilk spidomeetrile - 115 max, seega lubatud vea /+-5 / piires. Suur üllatus tabab mind eile õhtul, kui postkasti potsatab trahvikviitung. "liikluspolitseinik Il... Kiv... on tuvastanud, et
04.08.2019 kell 15:13 Tallinn - Tartu - Võru - Luhamaa maantee 87,6. kilomeetril, kus lubatud suurim sõidukiirus on 90 km/h, sõitis sõiduk CHEVROLET registreerimismärgiga xxx sõidukiirusega 108 km/h +/- 5 km/h, millega ületas lubatud sõidukiirust vähemalt 13 km/h". Ja nüüd läheb põnevaks.
Kirjutan mulle trahvikviitungi saatnud aadressil ja palun tõestust - pilti vms, mis kinnitaks, et ma olen süüdi. Saan vastuseks kivibürkoraatse formulari - esita digiaalselt allkirjastatud nõue või saada kiri ameti aadressil, kui tõestust soovid. Mis mõttes? Kui mina ei näinud tee ääres ühtki mõõtjat kusagil peale Mäo kaamera ning mulle öeldakse "sõitsid seal põõsast mööda kiiremini kui lubatud" mina aga ütlen, et ei sõitnud, siis on sõna sõna vastu. Kuni pole mulle esitatud tõend, et olen süüdi, seni ei saa mind süüdi mõista - varasem politseikontroll toimis just nii. Ka kaamerad, millest mööda sõidad on fikseeritud, seal saab kohe viite - kaamera välgatab. Aga lihtsalt väita et sõitsid 90 alas 108 ga ja maksa, kuid tõendi väljanõudmiseks oma süü kohta pead esitama digitaalselt allkirjastatud formulari pole õigusriik.
Kaks aastat tagasi tulin Lätist, sadas paksu vihma ja tee oli võõras, ei jõudnud asulasse sissesõidul kiirust kohe 50 peale võtta. Sain trahviteate, kus oli kaasas minu pilt selle küla juures ja näit minu kiirusest tablool - 58 km/h. Selge lugu. Maksin trahvi, sest süü oli korrektselt tõetatud.
Naljakaks läks asi aga siis, kui Google Mapsi abiga otsisin üles, kus asub kõnealune 87,6 kilomeeter. Ja nüüd trummipõrin... see asus täpselt Mäo ümbersõidul. ehk siis mulle tehtud trahv oli 108 km/h sõitmise eest 110 alas!!! Vaat siis, miks pilti ei saadetud, siis saanuks ju tõestada, et tegelikult rikkumist polnudki. Aga ju oli kiiretel kaamerameestel kiiresti vaja piisavat hulka süüdlasi, kelle abiga riigikassat lappida.
Trahvi saatjad mängivad teadmisele, et kõik autojuhid tunnevad end pisut süüdi. Kui paljud ikka hakkavad mingi 39 euro peale mingit protsessimist ette võtma. Samas kui - veelkord - keegi mind süüdi mõistab, peab ta seda tõendama, mitte ei pea mina õigusriigis tõestama, et ma pole süüdi. Või mida teie head sõbrad arvate? Kas ma peaks selle trahvi maksma?

Pääääris piinlik võib sel tädil olla, kui selgub, et seal on 90 piirang üleval icon_neutral.gif

tagasi üles
LKits
HV Guru
LKits

sõnum 08.08.2019 14:23 vasta tsitaadiga

On siis 90 ala või mitte? Visake Google Maps link, pilt kust poolt tuldi, kuhu poole liiguti vms.

Mind on ühe korra peatatud nii, et ment istus 70 alas ja mina sõitsin 90 alas. Võttis maha, et miks kiirustasin. Selgitasin, et ei kiirustanud, ta mõõtis ala, kus on kaks erinevat kiirusepiirangut ja mina olin 90 alas.
Väga vaidlema ei hakanud, kuid tõenäoliselt sai aru, et võib-olla tõesti oli tema viga.

Kindlalt ei tea, kuid kas kiirusemõõtjatel on ka täpne kauguse määramine taadeldud? Või ainult kiirus?
Lisaks, kui liigun nurga all tema mõõtealas, siis võib kiirusevahe tulla - nii öelda kolmnurga efekt.

vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

sõnum 08.08.2019 14:24 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
ajuNolk kirjutas:
Tundub selline pehmo, kel vaja pikalt laialt kirjutada mingit mulli aga lõpuks jutul pointi ikka pole. Sellised arvavad, et kui piisavalt pikalt kirjutada siis hakatakse ehk lõpuks uskuma.
point oli selles, et ametliku moega pilti on vaja, mis tõestab, et kuritegu on toime pandud. soovitan lugemisoskuse ja tekstist aru saamise kallal tööd teha.
Tegelikult oli point selles, et ilma digiallkirjata ei saanud "ametliku moega" pilti kätte.

PS! Kiiruseületamine +13km/h ei ole kuritegu.

Seal on 90km/h piirang juba pikka aega, kevadest saati kindlasti. Tartu poolt tulles enne viadukti 2+2-l.
tagasi üles
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

sõnum 08.08.2019 14:25 vasta tsitaadiga

Betamax, Talle vist juba selgitati

Tema kommentaar:

facebooki mutt kirjutas:
oot mis? et kuskil lihtsalt muudetakse kiirus keset 110 ala 90 peale ja siis pannakse samasse kohta kaamera? uskuma ei pea midagi kõik on kogemuslikult kas tõestatav või mitte

tagasi üles
Renka
HV Guru
Renka

sõnum 08.08.2019 14:25 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
On siis 90 ala või mitte? Visake Google Maps link, pilt kust poolt tuldi, kuhu poole liiguti vms.

Mind on ühe korra peatatud nii, et ment istus 70 alas ja mina sõitsin 90 alas. Võttis maha, et miks kiirustasin. Selgitasin, et ei kiirustanud, ta mõõtis ala, kus on kaks erinevat kiirusepiirangut ja mina olin 90 alas.
Väga vaidlema ei hakanud, kuid tõenäoliselt sai aru, et võib-olla tõesti oli tema viga.

Kindlalt ei tea, kuid kas kiirusemõõtjatel on ka täpne kauguse määramine taadeldud? Või ainult kiirus?
Lisaks, kui liigun nurga all tema mõõtealas, siis võib kiirusevahe tulla - nii öelda kolmnurga efekt.
Laupäeval oli seal 90 ala veel igatahes tänu teetöödele - miski paarisaja meetrisel lõigul. Teetööd ise tundusid küll valmis olevat.

Iseasi on küll see, et mille kuradi pärast see 90 ala sinna tekitatud üldse oli kui kõik tööd valmis olid ja muidugi eriti tore, et sellisel viisil raha teenitakse

viimati muutis Renka 08.08.2019 14:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 60
tagasi üles
Janis
HV veteran

sõnum 08.08.2019 14:27 vasta tsitaadiga

Tarktee andmetel on Tallinna poole sõites üks jupp seal vahel küll 90 ala
tsitaat:
Lisainfo: Lõigul km 87,9-87,4 suurendatakse kiirust pärast teekatte remondi lõppu

Betamax
HV Guru
Betamax

sõnum 08.08.2019 14:28 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:

Kumma järgi sõidad - liiklusmärgi või äpi/veebiinfo järgi? Aga see-selleks, tundub kiuslik tädi olevat. Piinlik lugeda ta seinalt seda juttu.
Spoiler Spoiler Spoiler

viimati muutis Betamax 08.08.2019 14:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 395 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 314
tagasi üles
NATAS999
HV Guru

sõnum 08.08.2019 14:28 vasta tsitaadiga

LKits, ei teki mingit kolmnurga effetki. kiirus tuletatakse välja tulistatud lainepikkuse ja tagasi peegelduva laine pikkuse vahest. nurk ei mängi seal rolli.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
Betamax
HV Guru
Betamax

sõnum 08.08.2019 14:31 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Iseasi on küll see, et mille kuradi pärast see 90 ala sinna tekitatud üldse oli kui kõik tööd valmis olid ja muidugi eriti tore, et sellisel viisil raha teenitakse

Seal vist on joonimata see teeosa ja kusagilt artiklist jäi silma, et värskelt pandud asfaldil ei tohi kohe täie tinnaga sõita. Pidi ära lõhkuma, sest pole veel piisavalt kõva. Võin selle viimase osas ka eksida - ei leia seda artiklit enam.

tagasi üles
sakinaga
HV Guru

sõnum 08.08.2019 14:31 vasta tsitaadiga

Lisaks on seal aeg-ajalt veel mõõdistamistööd jms.
tagasi üles
NATAS999
HV Guru

sõnum 08.08.2019 14:35 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Janis kirjutas:

Kumma järgi sõidad - liiklusmärgi või äpi/veebiinfo järgi? Aga see-selleks, tundub kiuslik tädi olevat. Piinlik lugeda ta seinalt seda juttu.
Spoiler Spoiler Spoiler
lol, tüüp ei mõista, et märgi tähendus ja mõjuala ei sõltu tähelepanust ega seaduse tundmisest icon_lol.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
Renka
HV Guru
Renka

sõnum 08.08.2019 14:35 vasta tsitaadiga

"mõõdistatakse" kiirust rahategemise kaameraga? icon_razz.gif
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

sõnum 08.08.2019 14:36 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
LKits, ei teki mingit kolmnurga effetki. kiirus tuletatakse välja tulistatud lainepikkuse ja tagasi peegelduva laine pikkuse vahest. nurk ei mängi seal rolli.

Sõiduki ja kaamera vahelise nurga muutus ikka mängib.

tagasi üles
sakinaga
HV Guru

sõnum 08.08.2019 14:37 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
"mõõdistatakse" kiirust rahategemise kaameraga? icon_razz.gif
thumbs_up.gif icon_lol.gif

Aeg-ajalt on teodoliite-nivelliire ka nähtud siiski icon_cool.gif
tagasi üles
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

sõnum 08.08.2019 15:18 vasta tsitaadiga

Tegelikult on tädil õigus. Kui ta teeb möödasõitu ja ehitajaaffid on 90 märgi vaid paremasse teeserva pannud, siis ta ei saagi seda näha. Teoorias peaks olema mõlemas servas, aga seda mis olukord reaalselt seal oli, ei tea...

Kui märk oli neljarealisel tõepoolest vaid paremal pool, siis see on kivi ehitajate/liikluskorralduse kapsaaeda. Sel juhul on tõesti õigus tädi poolel.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
Betamax
HV Guru
Betamax

sõnum 08.08.2019 15:19 vasta tsitaadiga

Kui kõik sõitsid 110 km/h (nagu tema arvates kiirusepiirang seal olema pidanuks), siis milleks tal oli üldse vaja mööda sõita?

viimati muutis Betamax 08.08.2019 15:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 395 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 314
tagasi üles
sakinaga
HV Guru

sõnum 08.08.2019 15:20 vasta tsitaadiga

Valvejoodik kirjutas:
Tegelikult on tädil õigus. Kui ta teeb möödasõitu ja ehitajaaffid on 90 märgi vaid paremasse teeserva pannud, siis ta ei saagi seda näha. Teoorias peaks olema mõlemas servas, aga seda mis olukord reaalselt seal oli, ei tea...

Kui märk oli neljarealisel tõepoolest vaid paremal pool, siis see on kivi ehitajate/liikluskorralduse kapsaaeda. Sel juhul on tõesti õigus tädi poolel.
Märk on mõlemal pool.
tagasi üles
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

sõnum 08.08.2019 15:22 vasta tsitaadiga

Siis on selge. Tuleb silmad lahti hoida ja mitte mälu järgi sõita thumbs_up.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
Betamax
HV Guru
Betamax

sõnum 08.08.2019 15:31 vasta tsitaadiga

Valvejoodik kirjutas:
Siis on selge. Tuleb silmad lahti hoida ja mitte mälu järgi sõita thumbs_up.gif

Ee... sulle sellist asja autokoolis ei räägitudki, et sõita tuleb liiklusmärkide, mitte mälu järgi? icon_eek.gif

tagasi üles
softis
HV Guru
softis

sõnum 08.08.2019 15:44 vasta tsitaadiga

Betamax, jutt käis selles, et märk on mõlemal pool, mitte tädi toodud ühel poolel.
Viga oli seda postitust lugeda muidugi. Rumalam on olla kohe icon_cry.gif

Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
Betamax
HV Guru
Betamax

sõnum 08.08.2019 16:10 vasta tsitaadiga

Ma raiskasin oma elust 10 minutit ja lugesin selle Inga hala otsast lõpuni läbi. Pääääris piinlik lugemine. Tädil läks seal teema lappama ega suutnud õigel ajal pidama saada. Omalt poolt andsid vürtsi mingid põhimõttekindlad Eesti mehed ja naised oma "õigusriigi" ja "mentide" teemaga. Monika Helme sai kah virtuaalse koslepi ja vahepeal hakkas Inga seda intsidenti koduvägivallaga võrdlema. Tule taevas appi kopp.gif
Aga noh, respekt nii palju Ingale, et ta seda kähku ära kustutanud pole nagu prominentidel kombeks. Või siis talle pole endiselt kohale jõudnud icon_lol.gif

tagasi üles
Sold OUT
HV Guru
Sold OUT

sõnum 08.08.2019 16:30 vasta tsitaadiga

15:02 Hiiult ja 16:17 virtsu sadama foori taga. Waze näitas alguses 16:33 jõudmist. Hea tempotegija oli ees kilomeeter umbes uue E class mercuga

rocky-b kirjutas:
NATAS999 kirjutas:

Sõiduki ja kaamera vahelise nurga muutus ikka mängib.

Ainult sinu kasuks. Samas käib see kiir sealt välja sada korda sekundis, seega nurga jutt vaga ei mängi rolli

Riivo77
HV veteran
Riivo77

sõnum 08.08.2019 16:33 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
15:02 Hiiult ja 16:17 virtsu sadama foori taga. Waze näitas alguses 16:33 jõudmist. Hea tempotegija oli ees kilomeeter umbes uue E class mercuga

Peaasi, et sa nüüd Kuivastust edasi sõites tempot hoiad (või koguni tõstad). Võta seda nii, et kui terve sõit on justkui ralli, siis Kuivastust edasi on punktikatse.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
Sold OUT
HV Guru
Sold OUT

sõnum 08.08.2019 16:40 vasta tsitaadiga

Suva. Oluline oli jõuda täpselt praamile mitte järgmist 35min oodata
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Liikluskultuuri(tuse) teema vol.3 (Küsitlus: "Kas ja kuidas tänad teeandjaid?") mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1056, 1057, 1058 ... 1108, 1109, 1110  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis

Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.