Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Plex üldteema (player/server) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2024 19:09:11 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
SKG kirjutas:
"Võimas CPU" on väga lihtne sw transcodinguga umbe ajada. Pole vaja palju striime.


Nagu näha, ei ole probleemi mitme striimi jooksutamisel ka 7gen KabyLake peal. Üldiselt, kodukasutuseks, iga desktop prose i3-i9 saab hakkama. 1-2 striimi on max, rohkemaga ei ole mõtet oma pead ja rahakotti vaevata.

Striimil ja striimil on vahe. 4K transcodinguga jääb hätta. 1-2 on väga vähe striime ka.

Core i3 võib piisav olla, aga tavaliselt on hinnavahe i5-ga nii väike, et parem siis juba võimsam võtta, tulevikus võib kasutus muutuda ja võimsamast rohkem kasu olla.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 05.04.2024 20:49:28 vasta tsitaadiga

gen 6 intel ei suuda korralikku 10bit 4K --> 1080p transcodingut teha @ 30fps. Gent 7 juba suudab. Gen 11 alates on juba ka AV1 tugi ja nagu ma oma i3-12100 peal testisin ei ole probleem lausa 8 striimi paraleelselt transcodida - eeldusel et mälu jagub. Mu serveril 64GB, nii et seda muret pole.
_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2024 22:32:15 vasta tsitaadiga

tsitaat:
The Guideline

Very roughly speaking, for a single full-transcode of a video, the following PassMark score requirements are a good guideline for the following average source file:

4K HDR (50Mbps, 10-bit HEVC) file: 17000 PassMark score (being transcoded to 10Mbps 1080p)
4K SDR (40Mbps, 8-bit HEVC) file: 12000 PassMark score (being transcoded to 10Mbps 1080p)
1080p (10Mbps, H.264) file: 2000 PassMark score
720p (4Mbps, H.264) file: 1500 PassMark score

The CPU Benchmark website is a good resource to see what sort of PassMark score a particular processor received

https://www.cpubenchmark.net

...

Working with HEVC (H.265) content requires significantly more processing power than does H.264 content. Similarly, 10-bit content (of both HEVC or H.264) requires significantly more processing power than 8-bit content of the same codec.

https://support.plex.tv/articles/201774043-what-kind-of-cpu-do-i-need-for-my-server/

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?id=2889
Ehk siis see Markose CPU kaks sw 1080p H.264 striimi suudabki.



---
Tulles veel tagasi eelmise teema juurde... siin on näha, kuidas 2017 aasta (uuemad ka) LG OLED teler oma sisseehitatud PLEX äppiga, ei saa PGS subtiitritega hakkama:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 05.04.2024 22:49:29 vasta tsitaadiga

Telekast otse striimimine on nagunii paras absurd, kes juba omale koduserveri püsti paneb eeldan on piisavalt ka raha mingi asisem plex player kokku panna, kui suurt arvutit selleks ei taha. Kes ise ei viitsi ostab nvidia shieldi icon_smile.gif

DV pärast juba ei saa otse telekast striimida.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2024 23:08:52 vasta tsitaadiga

Sel LG teleri omanikul pole oma koduserverit.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




see post läheb kustutamisele sõnum 05.04.2024 23:47:20 vasta tsitaadiga

mina ka ei taha koju mingeid arvuteid ega pulkasid teleka külge. telkust piisab ju küll
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2024 00:05:49 vasta tsitaadiga

Zonerman, mix peaks tahtma keegi endale Plex’i playerit kokku panna?

Kui Plex ei toida on piisavalt alternatiive, enamikel on TV äpid olemas.
Mõne äpp sobib mõnele Telerile paremini kui teisele.
Mina näiteks Plexist kunagi loobusin, nende äpi arvates on mu Teler mobiil ja tee või tina aga audio transcodetakse alati stereosse, vaatamata teleri enda võimekusele.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.04.2024 01:29:46 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ehk siis see Markose CPU kaks sw 1080p H.264 striimi suudabki.


Hmm, mismoodi ta mul 2 corega 4k h265 HEVC'd transkodeerib siis ? Mul on kaks tuuma veel üle, ilmselt jaksab kahte ka. Samas, mis on üldse selle use case ? Majapidamises vaid üle webibrowseri vaadates on täielik transkodeering vajalik, ülejäänud seadmetes on kõikjal osaline, audio või sub. Tõmbasin prooviks erinevad 4k striimid käima telefonis, arvuti äpis, browseris ja kahes samsungi telekas. Kõik jooksevad kenasti. Kui peaks väga vaja olema, siis nagu juba algselt mainitud, igpu on ka olemas, istuta plex baremetali peale ja sõida.

tsitaat:
Telekast otse striimimine on nagunii paras absurd, kes juba omale koduserveri püsti paneb eeldan on piisavalt ka raha mingi asisem plex player kokku panna


Oh milleks ? Teleka enda protsessorid ja äpid on piisavalt võimekad selleks, et sind säästa mingi eraldi pleieri pidamisest, see on 15a vana lähenemine tänaseks. Nvidia shield on kahuriga kure küttimine.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2024 04:19:43 vasta tsitaadiga

Markos, mainisid i5-7400T enne, pidasin seda silmas


Teleritel on vähene formaatide tugi ehk siis paratamatu transcoding ja 100Mbps LAN jääb paljude BluRay filmide puhul pudelikaelaks. Kui soov eri formaate originaalkvaliteedis vaadata/kuulata, siis Nvidia Shiled ongi õige valik, sest too toetab peaaegu kõike.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2024 08:13:19 vasta tsitaadiga

Kusjuures telekate Plex äpid toimetavad tegelikult üllatavalt hästi, mis oli ka palju aastaid tagasi põhjuseks, miks üldse Plexi kasuks otsustasin, sest kõigil tuntud brändidel olid Plex äpid olemas.

Vähemalt 4k ajastu telekad peaks praktiliselt kõike väga kenasti mängima, mul kasutuses mitmeid vanu LG mudeleid ja kuigi äpid ise on nüüdseks juba üsna uimased, siis vähemalt meedia maha mängimisega saavad väga edukalt hakkama.

Seega enne eraldi playeri ehitamist võiks vähemalt proovida, soovitavalt võiks telekas olla võrgus muidugi kaabliga, saab parema tulemuse, eriti vanemate mudelite puhul. Uuematel droidiga isenditel võib proovida ka USB-LAN adapterit, sest kahjuks ka uutel telekatel on reeglina üsna uimane 100ne port, adapteriga saab aga kenasti 1000 kätte.

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.04.2024 11:49:24 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Markos, mainisid i5-7400T enne, pidasin seda silmas


Teleritel on vähene formaatide tugi ehk siis paratamatu transcoding ja 100Mbps LAN jääb paljude BluRay filmide puhul pudelikaelaks. Kui soov eri formaate originaalkvaliteedis vaadata/kuulata, siis Nvidia Shiled ongi õige valik, sest too toetab peaaegu kõike.


Jah, just seesama i5-7400T ongi mu hostil, milles plex jookseb guestina 2 core ja 2GB RAM'ga, ning suudab transkodeerida 4k h265 HEVC. Nagu näha, siis pole Samsungi 2020 ja 2023 aasta 4k qled mudelitel antud formaatidega mingit probleemi ja seetõttu võib plex olla ka täiesti kergekaaluline vm.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2024 11:55:40 vasta tsitaadiga

LG ja Samsungi telerid ei saa PGS subtiitritega hakkama, samuti puudub neil DTS, DTS-HD MA ja/või Dolby TrueHD audioformaatide tugi. Tänu sellele tuleb kõik neid formaate omavad videod ümber transcodeda.
Samsungi telerid on ühed halvimad Plex kliendid minu kogemuse põhjal. Vähene formaatide toetud ja ei oska nad piisavalt ette puhverdada. LG on selles osas veidi parem, kuid ülalmainitud formaatide toetus on mõlemil kehvapoolne.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."


viimati muutis SKG 06.04.2024 12:03:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.04.2024 11:59:23 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
LG ja Samsungi telerid ei saa PGS subtiitritega hakkama, samuti puudub neil DTS, DTS-HD MA ja/või Dolby TrueHD audioformaatide tugi. Tänu sellele tuleb kõik neid formaate omavad videod ümber transcodeda.


Heli ja subtiitreid transkodeeritakse eraldi, see on märksa odavam tegevus, süvene.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2024 12:07:16 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
SKG kirjutas:
LG ja Samsungi telerid ei saa PGS subtiitritega hakkama, samuti puudub neil DTS, DTS-HD MA ja/või Dolby TrueHD audioformaatide tugi. Tänu sellele tuleb kõik neid formaate omavad videod ümber transcodeda.


Heli ja subtiitreid transkodeeritakse eraldi, see on märksa odavam tegevus, süvene.

Heli jah, kuid subtiitrid mitte. Subtiitrite tõttu tuleb ka video transkodeerida, sest kõik subtiitriformaadid, mida klientseade otse lugeda ei oska, tuleb video sisse "põletada". Süvene eeltoodud screenshoti.
Samuti, mis juhtub tihti heli transkodeerimisel kaob algupärane surround sound ja filmivaataja saab kõigest stereo.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 06.04.2024 12:12:46 vasta tsitaadiga

Etz, EI peagi. Sõltub kasutusest mida soovitakse vaadata ja kust kohast ehk source. Mina vaatasin selle poole pealt, et kui on kodus mingi server, kus content on ja mängitakse maha seda, siis on mitmeid viise kuidas teha.
See ei tähenda, et peab plex eraldi playeri ostma. Ei pea eriti kui polegi kodus mingit serverit.

Minu use case on üsna spetsiifiline. Nvidia shield on 'all in one' niiöelda. Kasutan seda enda serverist contenti vaatamiseks (seal on kõike nii videod, pildid jne), TeliaTV, Youtube, TwitchTV, Chromecast (Roon serverist kuulamisel pildi kuvamiseks) ja paar asja oli veel. Kõik on ühes kohas. Lisaks ka DV tugi, mis on minu jaoks vist kõige olulisem.


"Teatud" foorumites ma loen siiani, kuidas paljudel on probleeme otse USB pulga pealt telekast mingit asja vaadata. Noh valik on igaühel.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2024 12:22:55 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Other formats such as VOBSUB, PGS, etc. may work on some Plex apps but not all. For the majority of apps, both VOBSUB and PGS subtitles will require the video to be transcoded to “burn in” the subtitles for streaming.

https://support.plex.tv/articles/200471133-adding-local-subtitles-to-your-media/


Samsungi uusimad QLED telerid ei toeta ühtegi DTS heliformaati ega Dolby TrueHD. Samuti tundub, et video bitrate on limiteeritud 80Mbps (mis ei ole küll suur probleem, kuid minu filmikoguga jääks jänni).
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Allikas: https://downloadcenter.samsung.com/content/UM/202402/20240213183932674/BN81-24055C-450_EM_OSPDVBEUC_EU_ENG_240206.0.pdf

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2024 12:58:31 vasta tsitaadiga

Eks see oleneb vaatajatest, mis sobib või mitte, enamiku jaoks pole kõik need toed üldse olulised ja kui korraliku kvaliteediga video ja heli läbi tuleb, siis ollakse juba üsna rahul.

Kes soovib midagi enamat, eks see loogu endale vastavad võimalused, ajapikku on läinud võimaluste leidmine üha lihtsamaks ja odavamaks, kui algselt PMS sai püsti pandud, siis oli teleka äpp väga hea ja lihtne variant vaatamisvajadus lahendada ilma, et peaks hakkama kellelegi midagi spetsiaalselt ehitama.

Loomulikult pole teleka äpp perfektne, aga kui formaati valida ja pole oluline, et kõik oleks 4k ja udupeene audioga, siis pole väga probleeme olnud kõigi nende aastate jooksul, mil Plexi olen kasutanud.

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 06.04.2024 13:29:26 vasta tsitaadiga

DigeBeni Jah nõus. Lihtsalt teema nimigi ütleb, millest siin arvamusi võiks olla. Nagu mina ja ka SKG mainis, siis telekatega on piirangud, kui sealt otse plex äpiga striimida. Suvalist pilti või videot piisab teleka enda äpist. Vähegi nõudlik kasutaja vaatab muu lahenduse poole. Ma ise mäletan ca 2 aastat tagasi oli DV vähe levinud enamike seas. Nüüd tavauserid kurdavad tihti, et neil on DV content aga probleemid telekast selle kuvamisel otse. Ühe rohkem massist liigub selle peale aga aru saamata, milliseid piirangud sellega on telekal endal. Plex äpp ise ei ole siin süüdi.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.04.2024 17:46:01 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Heli jah, kuid subtiitrid mitte. Subtiitrite tõttu tuleb ka video transkodeerida, sest kõik subtiitriformaadid, mida klientseade otse lugeda ei oska, tuleb video sisse "põletada". Süvene eeltoodud screenshoti.
Samuti, mis juhtub tihti heli transkodeerimisel kaob algupärane surround sound ja filmivaataja saab kõigest stereo.


Eh ? Mul on peamiselt srt subtiitrid, see läheb Samsungi jaoks küll direct streamina. Tegelikult senini pole ma mitte ühegi seadme puhul, va ios plexi app, näinud, kus subtiireid transkooditakse. Panin just ühe TRUEHD7.1 käima, transkodeerib, aga see pole kallis, prose 10% peal. Ehk siis jõuame tagasi algse tõdemuse juurde, et plexi jooksutamiseks EI ole vaja mingit huippu riistvara, ei serveerimiseks ega vaatamiseks.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2024 20:01:30 vasta tsitaadiga

Markos, Emby puhul ei transcodeta ka IOS seadmete puhul, kui siis ainult TrueHD audiot. icon_wink.gif
Ei usus, et Plex palju erineks, IOS suudab tänapäeval riistvaraliselt suht kõike maha mängida.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

see post läheb kustutamisele sõnum 06.04.2024 22:44:50 vasta tsitaadiga

SKG, nah sul subtriitreid vaja on? Mul server 40km kaugusel, kõik direct play....prose kasutus 1%
Telekad lg 4 kohas..
Kui 3 korraga mängivad siis prose kergelt naeratab kui viitsib..

Ipad ka mängus, siis 2 prossa

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"

Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

see post läheb kustutamisele sõnum 06.04.2024 23:09:35 vasta tsitaadiga

ot:
Mul elab kogu meediamajandus üldse Celerunni otsas...J4125 icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




see post läheb kustutamisele sõnum 06.04.2024 23:25:05 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
SKG, nah sul subtriitreid vaja on? Mul server 40km kaugusel, kõik direct play....prose kasutus 1%
Telekad lg 4 kohas..
Kui 3 korraga mängivad siis prose kergelt naeratab kui viitsib..

Ipad ka mängus, siis 2 prossa


mul on vaja, siimu serverist vaatan friendsi, hea kui on eng sub all veel lisaks... server 2000 km kaugusel ja toimib thumbs_up.gif

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2024 00:24:11 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Heli jah, kuid subtiitrid mitte. Subtiitrite tõttu tuleb ka video transkodeerida, sest kõik subtiitriformaadid, mida klientseade otse lugeda ei oska, tuleb video sisse "põletada". Süvene eeltoodud screenshoti.
Samuti, mis juhtub tihti heli transkodeerimisel kaob algupärane surround sound ja filmivaataja saab kõigest stereo.


Eh ? Mul on peamiselt srt subtiitrid, see läheb Samsungi jaoks küll direct streamina. Tegelikult senini pole ma mitte ühegi seadme puhul, va ios plexi app, näinud, kus subtiireid transkooditakse. Panin just ühe TRUEHD7.1 käima, transkodeerib, aga see pole kallis, prose 10% peal. Ehk siis jõuame tagasi algse tõdemuse juurde, et plexi jooksutamiseks EI ole vaja mingit huippu riistvara, ei serveerimiseks ega vaatamiseks.

SRT on lihtne tekstifail, seal polegi rammu vaja. Aga kõik BluRay filmid on aga PGS subtiitritega, mis on omamoodi pildiformaat. Enamus klientseadmeid ei oska filmi kohal neid nn. subtiitripilte teise kihina näidata ja toimib transcode. Subtiitripildid on vaja video sisse põletada.
Ei ole see nii must-valge ja oleneb vajadustest - kui on rohkem samaaegseid 4K striime vaja, siis on vaja tugevamat serverirauda. Kui on soov KÕIKI formaate originaalkvaliteedis vaadata/kuulata, siis on vaja head klienti nagu näiteks Nvidia Shield.


jeesus188, minul on subtiitreid vaja kuna:
- vaatan palju võõrkeelseid filme ja sarju, millest ei saa aru.
- öösel kui laps magab, ei saa heli valjuks panna ja dialoog võib kõrvust lihtsalt kaotsi minna, siis hea kui subtiiter nö. toetuseks all.

Proovi LG teleril DTS heliga ja PGS subtiitritega filmi... Ei ole mingit Direct Play icon_idea.gif


Apple TV 4K oluliselt parem kui telerisisene äpp, kuid puudub Dolby TrueHD, DTS-HD, DTS-HD MA ja DTS-X tugi. Samuti puudub MPEG-2 ehk siis vanad DVD-d. kui need puudused ei heiduta, siis peaks Apple TV 4k hea klient olema.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."


viimati muutis SKG 07.04.2024 00:29:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2024 00:28:37 vasta tsitaadiga

SKG, kõrvaklapid...
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"

Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Plex üldteema (player/server) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.