Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Palju piirate lapsele arvutikasutust? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 21.03.2016 12:35:33 vasta tsitaadiga

sest seal kaob tal ajataju ning ta loomastub peale seda..
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 703
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 21.03.2016 12:40:17 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
ta loomastub peale seda..

see vist juba juhtuski icon_cry.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 643 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 501
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2016 12:40:30 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Kui sa siiski peaksid minema, siis tee midagi asjaliku.

Äkki on see asjalikum? http://codecombat.com/

_________________
Powered by MacBook Pro.
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 21.03.2016 13:27:12 vasta tsitaadiga

mida asjalikku oskab algkooli pägalik netis teha? lahendab ristsõna? samas et neil ei tekiks tõrjutust, peab neil natuke laskma neid "asju " nuusutada.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 703
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristo779
HV vaatleja
kristo779

liitunud: 05.04.2007




sõnum 26.03.2016 21:29:22 vasta tsitaadiga

Minu 5 aastasel sugulasel oli juba 4 aastaselt oma tahvel, arvuti ning nutitelefon ning nüüd juba täitsa ise toimetab seal. Ühtegi piirangut ei ole aga ei ole ka märke ,et muid huve poleks käib õues palju ning tegeleb muude asjadega.

Arvan ka ,et erilisi piiranguid pole vaja, aga peab olema ka võimalus muude asjadega tegeleda ning lapsevanem peaks üritama võimalikult palju suunata arvutikasutust arendavatele tegevustele. Hämmastav on vaadata kui kiiresti lapsed on võimelised õppima kui asja arusaadavalt ning mänguliselt serveerida.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2016 06:13:36 vasta tsitaadiga

Laps on nii hea gamer, et ma lausa vahel istun teleka taga ja vaatan kuidas laps mängib (Telekas on 55" OLED aga laps istub ja mängib oma arvuti taga, ma lihtsalt ei viitsi tema laua kõrval taburetil istuda ja ühendasin teleka ka taha).
Näiteks 8 aastaselt tappis ta Crysis 3 mängides Hunterina multiplayer versioonis 2 sekundiga 5 vastast. Ma ei pea end heaks mänguriks (vähe praktikat sest aega pole) aga kui üldse mängin siis multiplayeris, näiteks ma keeldun üldse mängimast, kui laps minuga samasse tiimi ei tule, et tiimi tööd teha. Vahel üksi kõmmutades ma lausa palun last, et ole hea ja tule appi ning, palun logi minu tiimi sisse sest mind lutitakse halastamatult ja kogu mu tiim saab haledalt peksa.
Mäletan, et kord Crysis 2 mängides, laps oli vist 3 klassis tol ajal, palusin teda jälle appi, laps halastas issile, tuli mulle appi ja bänniti 2 mintsa pärast vastaste poolt ära, sest nad olid kindlad et tegemist on sohkariga.
Esimene mäng mille ta läbi mängis oli vist Duke Nuke, siis ta käis veel lasteaias. See võttis tal küll nädalakese aega ja selle mängis ta singleplayeris läbi.

Laps on palunud küll, et õpeta häkkimist aga ma keeldun alati. Mulle ei meeldi see ja ma ma ütlen talle, et milleks sul küll kräkke jms jama vaja on, sa oled niigi hea.
Muide, meil on kodus limiit, et üle 5 mängu kuus ei osta. Ta jookseb kõik uued mängud päevaga läbi ja küsib paari päeva pärast juba uut mängu

Laps räägib nii puhast inglise keelt, et parandab pidevalt mind. Ka koolis küsivad klassikaaslased, et kuidas sa nii korralikkult rääkima õppisid. Ta vastas, et arvutimängud. Kui laps räägib, mis arvuti tal on ja mis mängud siis kõik klassivennad ütlevad, et ei usu (tal on umbes sama nagu minu profiili kast, näituseks prose jahuti on tal Kraken X61 aga minul on Kraken X31). Ta on lausa palunud, et ehk saaks klassiekskursiooni korraldada. Ma üritan talle tagasihoidlikust õpetada, et pooh mis teised arvavad. Siiski üksikutel õnnelikel on võimalus olnud. Mis puutub mänguaega. Minu seisukoht on, et mängi aga tee teisi asju ka , kõiki tee võrdselt (lugemine, trennis käimine, sõpradega väljas jne).

Paljude lastevanemate jaoks olen ma kindlast vastutus tundetu lapsevanem. Näiteks laste ema vihkab mänge ja on mind isegi lastekaitsesse kaevanud: Laseb lapsel mängida eale mitte sobivaid mänge
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 12.05.2002




sõnum 18.04.2016 08:53:00 vasta tsitaadiga

liiv kirjutas:
Laps on nii hea gamer, ...
thumbs_up.gif
Vana ta nüüd on?
Ma 10a tagasi oleks miskit sarnast kirjutanud.
Poeg hakkas 5-selt multiplayereid mängima, nägin et arendab meeskonnatöö kogemust, tuba püsib korras (mänguasju peab vähem ostma ja koristama), lugemine-kirjutamine, inglise keel hakkasid iseenesest külge ...

Hiljem käsi-jalgpalli trennides ta mingit talenti välja ei näidanud, joosta ei viitsinud, ruumiline nägemine vilets (CRT?) ... rohkem seltskonna pärast käis.

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 18.04.2016 08:56:10 vasta tsitaadiga

kfl kirjutas:
Hiljem käsi-jalgpalli trennides ta mingit talenti välja ei näidanud, joosta ei viitsinud, ruumiline nägemine vilets (CRT?) ... rohkem seltskonna pärast käis.

ühesõnaga mandus tindikalaks? icon_neutral.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 643 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 501
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 12.05.2002




sõnum 18.04.2016 09:34:20 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
... tindikalaks? icon_neutral.gif
icon_question.gif mis mõtled sellega
Spordiga lihtsalt sellised lood linnast väljas elades, et erinevaid trenne pole eriti valida, käid seal, kus sõbrad ja/või odavam. Mõnel teisel alal oleks vbl. tulemusi näidanud.
Igatahes ei kurda, et mu lapsed arvuti pärast kuidagi ühekülgselt arenenud.
Arvan, et arvutikasutust ei tohi piirata, nagu ka lapsi käskida, keelata, riielda jne ... lastega peab koos tegelema nende huvisi suunama, arendavamad tegevused lihtsalt huvitavaks rääkima niikaua kuni võimalik ja peagi märkad, et osatakse ise valida just need "õiged" huvialad ja mõnel spetsiifilisel alal oldakse sust kordades targemad.

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Psych0
HV veteran
Psych0

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2016 09:38:42 vasta tsitaadiga

liiv kirjutas:
Näiteks laste ema vihkab mänge ja on mind isegi lastekaitsesse kaevanud: Laseb lapsel mängida eale mitte sobivaid mänge

Vabandust, aga mida perset?! icon_neutral.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 18.04.2016 10:17:59 vasta tsitaadiga

Psych0 kirjutas:
liiv kirjutas:
Näiteks laste ema vihkab mänge ja on mind isegi lastekaitsesse kaevanud: Laseb lapsel mängida eale mitte sobivaid mänge

Vabandust, aga mida perset?! icon_neutral.gif


No ilmselt ei elata enam koos vms

Ma loodan icon_lol.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 18.04.2016 10:32:24 vasta tsitaadiga

sellises vanuses tundide ja tundide viisi teleka ees passimine päris normaalne ei tundu icon_confused.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 24.04.2016 08:29:08 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Tanel on kunagi öelnud, et tema oma poissi küll arvutist eemale hoidma ei hakka, vaid loodab et see kasvab sama tubli arvutiinime, kui ta ise.
Kuidas on läinud? Siht silme ees?

Mida rohkem keelad seda rohkem hiljem arvutist inimesel sõltuvus tekib, minu lapsed kasvasid kõik sündides saati arvuti süles, said täiskasvanuks ja mõni vahetas isegi nutitelefoni nuputelefoni vastu välja, ei viitsi nad ka enam mänge mängida.
Põhi probleem on ikka see, et laste vanemad ei viitsi kodus lastega tegeleda, saadame nad kuskile ringi, peaasi, et jalus ei ole, ...

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 24.04.2016 08:54:12 vasta tsitaadiga

laps ei ole ratsionaalne inimene, teda on vaja sundida alternatiividele.

uus lastekaitseseadus tuli. vaadake oma postulaadid selles valguses üle. ma ilmslet teen enda kohta kohe varsti avalduse ära, et kui 2808902936 + 1 korda on tatikale räägitud sellest, et tema peab oma asju korras hoidma, oma kooliskäimist ISE jälgima jms eakohased toimingud millega ta PEAB arengust tulenevalt hakkama saama, ei tööta, saab klaviatuuriga pikki pead.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 703
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 24.04.2016 09:41:07 vasta tsitaadiga

On keegi kokku puutunud erinevate "parental control" lahendustega?
Kas Windows 10 sisseehitatud lahendus ajab asja ära või peaks vaatama mõne tasulise poole?

Nimelt mure just igasugu roppude videote, piltide ja reklaamidega.
YT on vist ropendamise filter ehk noored ei saa vaadata teatud videosid, iseasi, kui hästi see töötab.

Olen teadlik Bing/Google/Yahoo "safe-search" valikust, mis on peale lükatud.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 24.04.2016 09:43:29 vasta tsitaadiga

10 l peab sul olema mikisofti ID. offf just seletas, et ta pidi selle omale lõpuks tegema asjaolu tõttu, et isegi kellaajaline sisselogimine on w10 l sellega seotud.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 703
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 24.04.2016 09:52:28 vasta tsitaadiga

Selle vastu ei ole mul midagi. Saab ka selle teha, kasvõi vale nimega, peaasi, et vanus oleks õigesti seadistatud, sest sellega on seotud erinevad piirangud otsingumootori tulemustes jne.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2016 05:22:26 vasta tsitaadiga

kfl kirjutas:
liiv kirjutas:
Laps on nii hea gamer, ...
thumbs_up.gif
Vana ta nüüd on?
Ma 10a tagasi oleks miskit sarnast kirjutanud.
Poeg hakkas 5-selt multiplayereid mängima, nägin et arendab meeskonnatöö kogemust, tuba püsib korras (mänguasju peab vähem ostma ja koristama), lugemine-kirjutamine, inglise keel hakkasid iseenesest külge ...

Hiljem käsi-jalgpalli trennides ta mingit talenti välja ei näidanud, joosta ei viitsinud, ruumiline nägemine vilets (CRT?) ... rohkem seltskonna pärast käis.


Vanem boiss saab suvel 12. Mis puutub trenni, siis hetkel on tal Taekwondo´s roheline vöö. Ma panin ta alguses 3 aastaselt akrobaatika trenni ja 4 aastaselt visaks hoovõtuga juba täis salto.
Esimeses klassis 7 aastaselt irvitas Tartu Tamme Gümmnaasiumis, et issi kas panid mind lollide kooli, tervet klassi peetakse debiilikuteks, me mängime kulli keka tunni ajal. Sõnasin, et ikka ei ole niiväga lollide kool, EV peaminister Ansip ise lõpetas selle kooli (suht naaber ka oli tol ajal).
Seletasin, et selle kulliga õpetatakse läbi mängu kiirust ja reakstsiooni, sa oled füüsiliselt lihtsalt teistest väga palju ees. Ta füüsis oli hea ka. Mäletan, kuidas ta kord jonnis 6 aastasena, särki seljas ei olnud ja istus ning perfektne sixpack lihas lihtsalt liikus (ma olin kade, ausalt).
Praegu teeb ühe käe peal rahulikult 10 kätekõverdust (siis vajub ideaalne keha asend ära). Kallid foorumlased, tehke vähemalt 1x õige ühe käega. Umbes nii: https://www.youtube.com/watch?v=qjhtLNGr82U
ps. Mis puutub herr Tasasesse, ehki ta on kiiksukas, on ta tubli. Ta on minust pisut noorem ja ma mäletan kui ta trenni tuli ja midagi ei osanud, kõike valesti tegi. Oli see vist 1994 aasta. Mis siin salata, rocknroll bitchidega + "clublife" on meile nüüd suure vahe sisse tõmmanud.
Üks mees pani orgiaid aga teine sülitas viinaklaasi ja resultaat on nüüd silmaga nähtav. Et ma nüüd end lausa haletsema ei hakkaks siis see pilt minust on tehtud Tallinnas Lasnamäel 2012 suvi ühel läbul:
Spoiler Spoiler Spoiler




Psych0 kirjutas:
liiv kirjutas:
Näiteks laste ema vihkab mänge ja on mind isegi lastekaitsesse kaevanud: Laseb lapsel mängida eale mitte sobivaid mänge

Vabandust, aga mida perset?! icon_neutral.gif

Laste ema õppis ülikoolis laste psüholoogiat ja kõik google testid ütlevad, napakad ja rikutud närvisüsteemiga lapsed on kõigele muule lisaks arvutimängude tulemus.
Isiklikult olen täiesti veendunud, et enamus HV liikmed on kunagi mänginud GTA San Andreast vms (mõttlen mänge mis nende eaga kokku ei lähe).
Googeldage, mina enam ei suuda vaielda. Mul on sõpru kes lapsena põmmutasid näiteks esimesi GTA mänge ööläbi ja hommikul magamata kooli. Kõik on tänapäeval eluga igati OK. Nüüd ammu kõrgkool läbitud ja elus edasi jõudnud. Ei ühtegi sellist närvihaiget tegelast mida google testid annavad.
Küsige kasvõi foorumi loojatelt nende magamata ööde üle. Minul see "haigus" puudus. Öösel üleval ei passinud. Piisas kui pool tööajast sai päeval mängida Half-Life 2 vms icon_wink.gif


Max Powers kirjutas:
sellises vanuses tundide ja tundide viisi teleka ees passimine päris normaalne ei tundu icon_confused.gif

Isegi laste psüholoog tunnistas mulle, et ta on oma lapsi jätnud kauemaks teleka ette kui 30 min (et saaks oma töö ära teha), ometi õigeks seda ei loeta ja ta tunnistas, et vahel tuleb mõnes asjas "silm kinni pigistada".
Mina isiklikult ei lugenud paheks, et laps õppis enne korralikku lugemist-kirjutamist selgeks strateegiamängudes omandatava logistilise kiiruse-arutelu jne. Action mäng pole enam ammu paljas shooting vaid tuleb lahendada hulga probleeme, enne kui jõuad punktist a punkti b.
See olukordade lahendamine mängudes ja reageerimise kiirus arendab last samuti. Sa pead ülikiiresti vastu võttma otsuseid, reageerima erinevatele olukordadele jne.
Tegelt, me võime lõpmatuseni vaidelda. Infoühiskond imho. Ebameeldivad mängud selekteerib laps ise välja. Teatud zombikaid ei sallita
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 26.04.2016 06:08:33 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ebameeldivad mängud selekteerib laps ise välja. Teatud zombikaid ei sallita

icon_lol.gif
Meil samuti ei huvituta ebameeldivatest mängudest. Päevi ja öid huvitatutakse vaid nendest mängudest, mis meeldivad icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 643 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 501
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 26.04.2016 07:17:36 vasta tsitaadiga

liiv kirjutas:
Mina isiklikult ei lugenud paheks, et laps õppis enne korralikku lugemist-kirjutamist selgeks strateegiamängudes omandatava logistilise kiiruse-arutelu jne. Action mäng pole enam ammu paljas shooting vaid tuleb lahendada hulga probleeme, enne kui jõuad punktist a punkti b.
See olukordade lahendamine mängudes ja reageerimise kiirus arendab last samuti. Sa pead ülikiiresti vastu võttma otsuseid, reageerima erinevatele olukordadele jne.


Tuleb nõustuda jah. Arvutimängud pole ju enam kusagil üksinda hämaras toas nokitsemine ning seeläbi sotsiaalsete oskuste igasugune minetamine. Pidev suhtlus ja planeerimine käib. Nii et ma arvan küll, et strateegiline mõtlemine ja planeerimisoskused on ilmselt paremad kui minul samas vanuses. Inglise keele selgeks saamine tuli ka täitsa üleöö. Ühel hetkel lihtsalt rääkis.

Nüüd ükspäev jäi kõrva, et mida helli, mängib mängu ja sinna juurde räägib tuntava vene aktsendiga inglise keelt icon_eek.gif Kui uurisin, siis väitis, et teeb seda meelega. Loodetavasti. Eriti tobe oleks, kui jääbki vene aktsent juurde, aga ise tegelikult vene keelt ei oska icon_lol.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 26.04.2016 07:20:33 vasta tsitaadiga

küll ta ka vene keele ära õpib, tulemus on midagi sellist ilmselt
suka bljät, jaanus, gde moi pannkoogid.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 26.04.2016 08:14:50 vasta tsitaadiga

Max Powers, abiks seegi.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.04.2016 07:12:38 vasta tsitaadiga

neincrafti icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 333 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 278
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013




sõnum 29.04.2016 15:13:18 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
küll ta ka vene keele ära õpib, tulemus on midagi sellist ilmselt
suka bljät, jaanus, gde moi pannkoogid.

cs:go aitab sellele tublisti kaasa icon_lol.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 29.04.2016 15:19:43 vasta tsitaadiga

tegin just pärajantsikutele ühe netiraamatu. pisike 10,1" ekraan, minimaalne kõvaketas.. parental control enaabld, kella kahest kella kuueni on nende kontod aktiivsed. kätte pole veel andnud seda. mõned päevad ilmselt hoian saladuses ja vaatan õuntelt, kas tasub või tuleb maha ärida see riist.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 703
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Palju piirate lapsele arvutikasutust? mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.